لیزر موهای نازک در تهران

بهترین دستگاه برای لیزر موهای نازک چیست؟

دستگاه لیزر دکا با طول موج الکساندرایت 2019 یکی از بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای نازک است.

تکنولوژی دستگاه لیزر دکا با طول موج الکساندرایت 2019 به چه صورت است؟

دستگاه های به روز لیزر الکس به سیستم  Q-Switched مجهز هستند و بهترین نتیجه را برای شما خواهند داشت.

 

لیزر موهای نازک یا روش الکترولیز بهتر است؟

لیزرالکس فقط روی موهایی نتیجه می دهد که کاندید مد نظر، موهای تیره اما پوست روشنی داشته باشد.

الکترولیز، تلفیقی از فرکانس رادیویی و لیزر است که تفاوت آن با لیزر در این است که به دنبال رنگدانه مو نیست و سلول های موجود در فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد.

عوامل موثر بر هزینه لیزر موهای نازک کدام است؟

دستگاه لیزر مورد استفاده

نواحی که به جز گونه قصد لیزر را دارید

موقعیت جغرافیایی مرکز لیزر

تجربه و مهارت اپراتور

محبوبیت مرکز لیزر

انواع روش‌های رفع موهای نازک کدام است؟

اصلاح

اپیلاسیون

مواد موبر

کندن

الکترولیز

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

داروهای سرطانی

داروهایی که برای بیماران هورمونی تجویز می شود.

داروهای ضد افسردگی

داروهای ضد التهاب یا همان NSAID

داروهایی که برای درمان آکنه هستند.

داروهای ضد حساسیت یا آنتی هیستامین ها

اکثر متخصصان پوست و مو  بر این باوراند که از بین بردن موهای نازک صورت و بدن، کار ساده ای نیست. عوامل مختلفی می تواند منجر به رشد موهای نازک روی بدن شوند از جمله وراثت، ژنتیک، اختلالات هورمونی و … . روش هایی که برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارند، معمولا روی موهای نازک اثری ندارند و گفته می شود که موهای نازک را نمی توان از بین برد.

اگر قصد انجام لیزر موهای نازک را دارید یا می خواهید بدانید آیا لیزر موهای نازک برای شما نتیجه بخش است یا خیر، در ادامه با لیزر مروارید همراه شوید تا نکات مهمی را در این خصوص برای شما شرح دهیم.

لیزر موهای نازک

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

لیزر موهای نازک صورت و بدن

امروزه، به دلیل پیشرفت تکنولوژی و تکنیک های مختلفی که وجود دارد، روش هایی به کار گرفته می شود که برای از بین بردن موهای نازک صورت و بدن مناسب هستند. لیزر، الکترولیز و کرم آمپولوریتین، سه روش مهم و کاربردی برای از بین بردن موهای نازک روی صورت و بدن هستند.

لیزر موهای زائد با تکنولوژی الکساندریت در دستگاه دکا، یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای نازک است که هم برای موهای نازک صورت و هم برای موهای نازک بدن مناسب است. هر چه موی شما تیره تر و ضخیم تر باشد، احتمال موفقیت شما در انجام لیزر نسبت به افرادی که موی روشن و نازک دارند، بیشتر است.  لیزرهای کندلا الکساندرایت و ND-YAG، گزینه های مناسبی برای حذف موهای زائد تیره و ضخیم صورت و بدن است چرا که انرژی لیزر برای موهای تیره می تواند به خوبی جذب ملانین پوست شود و با تاثیر گذاشتن روی فولیکول مو، ریشه فولیکول را بسوزاند و از تولید مو جلوگیری کند.

لیز موهای نازک، جواب قطعی به مراجعه کننده نمی دهد اما در میان بسیاری از روش های موجود برای رفع موهای زائد، یکی از بهترین روش ها برای انتخاب است. برای از بین بردن موهای زائد نارک با لیزر الکس به تعداد جلسات بیشتری برای لیزر موهای نازک نیاز دارید.

لیزر موهای نازک باید حتما توسط متخصص انجام شود چرا که اپراتور لیزر باید به تنظیمات و شدت فرکانس مورد نیاز دستگاه لیزر برای لیزر موهای نازک، مسلط باشد.

بهترین دستگاه برای لیزر موهای نازک چیست ؟

تکنولوژی دستگاه های لیزر موهای زائد، به گونه ای است که همه دستگاه ها روی موهای نازک جواب نمی دهند و هر دستگاهی نمی تواند منجر به از بین بردن موهای نازک صورت و بدن شود. بسیاری از دستگاه ها فقط اثر بخشی آن روی موهای تیره و ضخیم است و به گونه ای هستند که موهای روشن و نازک نمی توانند انرژی آن ها را جذب کنند.

دستگاه لیزر دکا با طول موج الکساندرایت 2019، یکی از بهترین دستگاه لیزرهای موجود برای از بین بردن موهای نازک است. دستگاه های به روز لیزر الکس به سیستم  Q-Switched مجهز هستند. یعنی تنظیمات این دستگاه و تکنولوژی موجود این دستگاه به گونه ای است که از سیستم Q-Switched، پالس های بسیار سریع و کوتاهی از انرژی تولید می کند و برای لیزر موهای نازک کاملا مناسب است. تکنولوژی مورد استفاده در این دستگاه از انرژی Photo Acoustic استفاده می کند. یعنی برای لیزر موهای نازک، پالس های نور به صورت کوتاه به فولیکول برخورد کرده و آن را از بین می برد تا جلوی رشد مجدد موهای نازک گرفته شود. در طول جلسات لیزر، موهایی که رشد می کنند بسیار نازک و روشن هستند تا اینکه سرانجام در پایان دوره لیزر خود متوجه می شوید که همه این موها میریزند.

لیزر الکس، نیم تواند همه موهای نازک را به صورت 100 در 100 از بین ببرد اما لیزر موهای نازک با این روش می تواند حجم موهای نازک را به شدت کاهش دهد به گونه ای که موهایی که رشد می کنند اصلا قابل مشاهده نباشند و رنگ آن ها روشن باشد.

بسیاری از مراجعه کنندگان، در خصوص درد لیزر موهای نازک با دستگاه لیزر الکس نگران هستند اما باید بدانید که لیزر موهای نازک با لیزر الکس دردی ندارد و این فرایند با امنیت کامل و بدون درد انجام می شود. ممکن است کمی گزگز یا سوزن سوزن شدن را در کمتر از یک لحظه روی پوست خود حس کنید که کاملا قابل تحمل است و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

پس از جلسه اول لیزر موهای نازک چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

حداکثر 24 تا 48 ساعت بعد از لیزر موهای نازک

لیزر، موهای زائد پوست را حساس و کمی تحریک می کند. افراد ممکن است قرمزی را تجربه کنند. بنابراین، بهتر است از هر گونه فعالیتی که ممکن است باعث تحریک بیشتر پوست شود، خودداری کنید. حداقل 24 ساعت پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد، باید از دوش آب گرم، سونا و ورزش خودداری کنید. متقاضیان باید از دئودورانت، لوسیون بدن و خوشبو کننده ها اجتناب کنند. استفاده از ژل آلوئه ورا به تسکین پوست کمک می کند.

یک هفته بعد از لیزر موهای نازک

یک هفته بعد از قرار جلسه لیزر موهای نازک، کاندیدها متوجه ریزش مو می شوند. این کاملا طبیعی است و نباید با رشد مجدد اشتباه گرفته شود. مراجعه کندگان نباید اپیلاسیون یا کندن مو را انجام دهند.

3 تا 4 هفته بعد از لیزر موهای نازک

بعد از اولین جلسه لیزر موهای پرزی، ناحیه تحت درمان حدود چهار تا شش هفته صاف خواهد بود. پس از این بازه زمانی، افراد باید متوجه رشد مجدد موهای ریز کمی شوند. باید از اپیلاسیون این موها اجتناب شود. در واقع، آن ها در طول درمان بعدی مورد هدف قرار خواهند گرفت، که باید در همین زمان انجام شود.

در عرض 3 ماه بعد از لیزر موهای نازک

در این مرحله افراد باید قبلاً دو درمان را انجام داده باشند. پاها، ناحیه بیکینی، قفسه سینه، ناحیه صورت، زیر بغل و بازوها حداقل 50 درصد از موها را از بین خواهند برد اما در این جلسات، هدف ما موهای پرزی بدن است بنابراین نتایج بسته به نوع پوست فرد متفاوت خواهد بود، اما می توان تصور کرد که در این زمان شاهد کاهش چشمگیر مو خواهند بود.

در عرض 6 ماه بعد از لیزر موهای نازک

افراد باید پس از یک سال یا هشت ماه بسته به ناحیه تحت درمان، مجددا به کلینیک مراجعه کنند. حالا موهایشان برای همیشه از بین خواهد رفت.

در کل، نواحی مانند صورت و بیکینی نیاز به زمان بیشتری برای درمان دارند. این به این دلیل است که رشد مو توسط هورمون ها تحریک می شود.

مراقبت های قبل و بعد از درمان قبل و بعد از هر جلسه یکسان باقی می ماند. همچنین افراد باید قبل از جلسه لیزر، پوست را شیوم کنند و پوست خود را از لوسیون ها، کرم ها و مرطوب کننده ها بشویید. در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب، چه قبل و چه بعد از جلسه، باید همیشه از ضد آفتاب استفاده کنند.

طول درمان لیزر موهای نازک

علت بیشتر بودن طول درمان برای لیزر موهای نازک

وقتی می توان گفت فرد از لیزر نتیجه گرفته است که رنگدانه های مو او انرژی لیزر را به خود جذب کند. حال هر چه مو رنگدانه بیشتری داشته باشد، بیشتر می تواند انرژی لیزر را به خود جذب کند و در نتیجه پیاز مو تخریب می شود و مو از بین می رود. موهای شما هر چه تیره تر باشد، یعنی ملانین بیشتری دارد و این یعنی، توانایی جذب انرژی لیزر را دارد.
از طرفی، چون موهای پرزی دارای ملانین کمتری هستند، ممکن است به تعداد جلسات بیشتری نیاز داشته باشید تا نتیجه بگیرید. البته موهای نازک شما نیز باید دارای رنگ باشند در غیر این صورت نمی توانید لیزر انجام دهید.

عوارض لیزر موهای نازک

پس از لیزر موهای زائد، ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی جدی را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

در زیر به برخی از عوارض لیزر موهای نازک اشاره می کنیم:

قرمزی و تحریک بعد از لیزر موهای نازک

لیزر موهای زائد، به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی لیزر شده تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه لیزر شده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است توسط کمپرس یخ یا حمام خنک بهبود پیدا کند.

آسیب چشم بعد از لیزر موهای نازک

روش حذف موهای زائد شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد. هم فرد تحت درمان و هم اپراتور لیزر، باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام لیزر، از آسیب به چشم جلوگیری شود.

تغییرات در رنگ پوست بعد از لیزر موهای نازک

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان پوست شوند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن‌ تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه‌ ای تیره ‌تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

خطر عفونت پوست بعد از لیزر موهای نازک

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

پوسته شدن پوست بعد از لیزر موهای نازک

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه لیزر شده پوست را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل جدی در این درمان جلوگیری کند.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

عوارض جانبی نادر لیزر موهای نازک

عوارض جانبی کمتر شایع پس از لیزر موهای نازک، می تواند شامل موارد زیر باشد:

سوختگی و تاول بعد از لیزر موهای نازک

استفاده از یک مرکز لیزر قابل اعتماد خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این حال، هنگامی که یک اپراتور متخصص این فرآیند را انجام می دهد، خطر بروز سوختگی و تاول نادر است. لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می کند.

یک پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک دستگاه خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این کار، به جلوگیری از سوختن پوست توسط لیزر کمک می کند.

اسکار بعد از لیزر موهای نازک

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیستند. با این حال، اگر اپراتور، مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود. همچنین اگر افراد بعد از لیزر به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

آن ها باید با پوست لیزر شده، طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

لیزر موهای نازک یا روش الکترولیز ؟

هم لیزر موهای نازک با دستگاه مناسب و هم الکترولیز، هر دو می توانند برای از بین بردن موهای نازک مناسب باشند. بیایید به تفاوت این دو روش بپردازیم:

از نظر جوابدهی به انجام روش، می توان گفت که لیزرالکس فقط روی موهایی نتیجه می دهد که کاندید مد نظر، موهای تیره اما پوست روشنی داشته باشد چرا که وقتی انرژی لیزر روی پوست تیره تابیده می شود، این احتمال وجود دارد که پوست بسوزد. بنابراین انجام لیزر موهای نازک با دستگاه الکس برای افرادی با پوست تیره و موی روشن، روش مناسبی نیست.

حال این سوال ممکن است به وجود بیاید که اگر فردی دارای پوست تیره و رنگ موی روشن باشد و بخواهد موهای نازک خود را از بین ببرد باید چه کار کند؟ امروزه به دلیل پیشرفت در تکنولوژی در روشی به نام الکترولیز، می تواند برای همیشه از شر موهای نازک خود خلاص شوید و نگرانی در این خصوص نداشته باشید.

الکترولیز، تلفیقی از فرکانس رادیویی و لیزر است که تفاوت آن با لیزر در این است که به دنبال رنگدانه مو نیست و سلول های موجود در فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد. به همین دلیل مهم نیست که رنگ مو و پوست شما به چه صورت است و با خیال راحت با هر رنگ مو و پوستی می توانید این روش را استفاده کنید.

مهمترین مزیت لیزر موهای نازک نسبت به الکترولیز این است که لیزر موهای نازک، به سرعت انجام می شود و جلسات لیزر شما بسیار کوتاه خواهد بود اما الکترولیز خیلی طولانی است و ناحیه ای که با لیزر مثلا می تواند 1 دقیقه طول بکشد، با الکترولیز، یک ساعت طول می کشد.

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

اقدامات بعد از لیزر موهای نازک

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

در این باره با اپراتور خود صحبت کنید. ممکن است داروهای بیشتری باشد که حتما باید از مصرف آن ها قبل از لیزر اجتباب کرد. مشورت با اپراتور را دست کم نگیرید.

اقدامات قبل از موهای نازک

در ادامه چند دستورالعمل کلی وجود دارد که جزء اقدامات ضروری قبل از لیزر موهای نازک است:

همچنین:

به دنبال یک کلینیک حرفه ای  باشید:

 از آن جایی که پرتو لیزر از لایه های پوست عبور می کند، ممکن است باعث آسیب به پوست شود. به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود لیزر موهای زائد را در یک کلینیک معتبر و حرفه ای انجام دهید.

برای جلسه خود وقت بگذارید:

 لیزر موهای نازک، ممکن است چند دقیقه طول بکشد در حالی که حذف موهای زائد کل بدن با روش های دیگر ممکن است چند ساعت طول بکشد.

رنگ پوست و رنگ موهای خود را بررسی کنید:  

لیزر موهای زائد معمولاً با پوست روشن ‌تر که موهای تیره‌ تری دارد بهترین اثر را دارد زیرا پرتو لیزر احتمالاً توسط رنگدانه ملانین جذب می‌شود. مقدار بیشتری ملانین در موهای تیره تر انرژی نور بیشتری را جذب کرده و فولیکول مو را از بین می برد. شما باید این ذهنیت را داشته باشید تا بر اساس رنگ پوست صورت و رنگ موهایتان آماده پذیرش نتیجه لیزر درمانی باشید.

محافظت از چشم

 نورهای لیزری که در طی لیزر موهای زائد استفاده می شود می تواند برای چشم ها بسیار خطرناک باشد و از این رو باید از محافظ چشم مناسب استفاده کنید.

همچنین تاریخچه پزشکی خود را مورد بحث قرار دهید و اگر دارویی مصرف می کنید که ممکن است در فرآیند اختلال ایجاد کند، فاش کنید.

نحوه عملکرد روش های لیزر موهای زائد را بدانید:

همیشه بهتر است بدانید که این روش چگونه کار می کند و در جلسه لیزر درمانی چه انتظاراتی باید داشته باشید تا آمادگی داشته باشید و بتوانید در طول عمل به خوبی همکاری کنید.

مدتی برای بهبودی وقت داشته باشید:

 پوست شما باید برای چند روز یا حتی هفته در مقابل نور خورشید محافظت شود. از قبل، استفاده از کرم ضد آفتاب و سایر اقدامات محافظتی در برابر آفتاب را انجام دهید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای نازک

پزشک دستورالعمل های خاصی را برای مراقبت از پوست پس از لیزر درمانی به شما می دهد. به طور کلی، برای کمک به بهبود پوست و جلوگیری از عوارض جانبی باید موارد زیر را انجام دهید.

از کمپرس‌های خنک استفاده کنید

یک دستمال تمیز و نرم را با آب خنک خیس کنید و هر بار چند دقیقه روی ناحیه تحت درمان قرار دهید. همچنین می توانید از کیسه یخ که در یک دستمال کاغذی پیچیده شده استفاده کنید. این روش به کاهش تورم و درد موقت پس از لیزر موهای زائد کمک می کند.

کرم‌های تجویزی را طبق دستور استفاده کنید

اپراتور یا پزشک شما ممکن است یک کرم استروئیدی برای کمک به به حداقل رساندن هر گونه درد و ناراحتی پس از درمان شما تجویز کند. همچنین ممکن است از استامینوفن (تیلنول) یا داروهای ضد التهابی برای تسکین درد استفاده کنید.

از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنید

از آنجایی که پوست شما پس از لیزر موهای زائد حساس می شود، اپراتور توصیه می کند که از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید. از 1 ماه قبل از لیزر تا 1 ماه بعد از لیزر باید از آفتاب دوری کنید. پس از این مدت، هر روز به محل درمان ضد آفتاب بزنید.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای نازک

بهترین کلینیک برای لیزر موهای نازک، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای نازک اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

پرسش های متداول

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، مشتریانی که موهای روشن تری دارند، نسبت به مشتریانی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

لایه بالایی پوست نیز حاوی ملانین است و هنگامی که پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد غلظت آن افزایش می یابد، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد گرما و ناراحتی لازم است افراد تیره پوست با انرژی کمتری درمان شوند. توصیه می کنیم از برنزه شدن در طول درمان خودداری شود. در این افراد، ممکن است لیزر درمانی انجام شود، اما درمان کمتر کارآمد خواهد بود و در تنظیمات پایین ‌تر ایجاد می ‌شود تا ایمن باشد.

شما باید در دوره بارداری، سلامت خود را در اولویت قرار دهید و از لیزر موهای زائد خودداری کنید. هیچ مدرکی مبنی بر ناامن بودن آن وجود ندارد، اما احتیاط شرط عقل است. برای محافظت از جنین خود، برای شروع درمان لیزر موهای نازک تا پس از زایمان صبر کنید.

 

لیزر را می توان در هر ناحیه ای از بدن به جز پلک ها انجام داد. محبوب ترین مناطق درمانی پاها، پشت، بازوها، سینه، پشت لب، زیر بغل و ناحیه بیکینی هستند.

شما همچنین می توانید لیزر موهای زائد را بر روی گوش ها، بینی، پیشانی، بالای ابروها و سایر قسمت های صورت خود انجام دهید.

موهای تیره به دلیل غلظت زیاد ملانین موجود در این نوع مو به راحتی درمان می شوند. موهای روشن ملانین کمتری برای جذب انرژی نور دارند، بنابراین معمولاً برای از بین بردن دائمی مو به درمان‌های بیشتری نیاز است.

این اتفاق فقط در صورتی می افتد که لیزر موهای نازک، توسط یک اپراتور بی تجربه و نابلد انجام شود که کار کردن با دستگاه لیزر را بلد نباشد و نداند برای لیزر موهای نازک از چه تنظیماتی برای دستگاه استفاده کند.

لیزر الکس روی موهای تیره موثر است و برای موهای روشن آنچنان جواب نمی دهد. به همین دلیل از بین بردن این موها سخت است. لیزر اکلسانداریت 2019 دارای سیستم کیوسوئیچ است که می تواند انرژی لازم برای از بین بردن موهای نازک را فراهم کند. مدت درمان لیزر موهای نازک نسبت به سایر موهای بدن بیشتر است به همین دلیل باید صبور باشید و تا پایان جلسات لیزر خود ناامید نشوید.

عوارض جانبی برای لیزر موهای نازک حداقل است. این یکی از مزایای اصلی لیزر موهای نازک است. برخی از افراد بلافاصله پس از درمان قرمزی، خارش و تورم پوست را تجربه می کنند. این عوارض معمولاً در عرض چند ساعت از بین می‌ روند و بیشتر آن ها را می ‌توان با استفاده از آلوئه ورا در ناحیه تحت درمان تسکین داد.

در موارد نادر، برخی از افراد ممکن است اسکار، سوختگی یا تاول ببینند. اما این عوارض معمولا فقط در افرادی رخ می دهد که از برنامه مراقبت های بعدی مناسب پیروی نمی کنند.

در بیشتر موارد، بین 8 تا 12 درمان نیاز دارید. این درمان ها به فاصله 2 تا 4 هفته انجام می شود. دوره انتظار برای هدف قرار دادن هر فولیکول مو در حالی که در مرحله فعال چرخه رشد است ضروری است.

مانند بسیاری از موارد، شما باید به احساس لیزر موهای زائد عادت کنید و هر چه جلسات بیشتری داشته باشید بهتر آن را تحمل کنید. اگر درد غیر قابل تحمل ‌تر است، پزشک می ‌تواند کرم بی‌حس‌کننده را روی ناحیه تحت درمان بمالد.

 شما باید تا 30 دقیقه صبر کنید تا پوست بی حس شود. اگر پریود هستید، پریود می تواند پوست شما را نسبت به لیزر حساس تر کند، بنابراین ممکن است در این مدت بیشتر آسیب ببیند.

لیزر موهای زائد، ملانین را مورد هدف قرار می دهد و هر چه رنگ موی شما تیره تر و موی شما ضخیم تر باشد، یعنی ملانین بیشتری دارید و لیزر برای شما بیشترین اثر بخشی را دارد. اگر رنگ موی شما روشن باشد، یعنی ملانینی روی مو وجود ندارد و برای همیت فولیکول از بین نمی رود و موها مجددا رشد می کند.

برای اینکه لیزر موهای  نازک، بیشتری نتیجه و اثر را برای شما داشته باشد، بین هر دو جلسه باید تقریبا دو تا چهار هفته فاصله داشته باشد. اپراتور شما در اولین جلسه، در این خصوص شما را راهنمایی خواهد کرد.

به طور کلی برای از بین بردن موهای نازک به 8 الی 12 جلسه لیزر نیاز است تا موهای زائد از بین بروند. اگر موهای زائد شما بعد از دوره درمانی ضخیم تر و تیره تر شد، شما باید همچنان در جلسات لیزر خود شرکت کنید چرا که گفتیم لیزر روی موهای تیره بیشترین اثر را دارد.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

حداقل سن خاصی وجود ندارد، اما مهم است که صبر کنید تا دوران بلوغ خود را طی کنید تا لیزر درمانی را شروع کنید. خانم‌ ها نباید درمان را شروع کنند، مگر اینکه چرخه قاعدگی خود را شروع کرده باشند. به طور کلی، چهارده سالگی اولین سنی است که افراد می توانند لیزر موهای نازک را شروع کنند.

برای آماده شدن برای لیزر موهای نازک، شش هفته قبل از اولین درمان از کندن، اپیلاسیون و برنزه کردن موهای زائد خودداری کنید. در روزهای قبل از درمان، از مصرف داروهایی مانند رقیق کننده های خون، NSAID ها و مسکن ها خودداری کنید. درست قبل از درمان دوش بگیرید و اصلاح کنید، اما هیچ گونه لوسیون، مرطوب کننده یا کرم ضد آفتاب را روی پوست نزنید.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

برای اکثر افراد، لیزر موهای نازک ضرری ندارد. با این حال، همه چیز به شرایط شما و رنگدانه های موی شما بستگی دارد. اکثر مردم می گویند که احساس می شود در هنگام لیزر، یک کش لاستیکی روی پوست کشیده می شود. اما اگر بیش از حد به درد حساس هستید، ممکن است ناراحتی جزئی را تجربه کنید.

خوشبختانه راه هایی برای کاهش ناراحتی وجود دارد. نکات آمادگی قبل از لیزر موهای نازک را رعایت کنید و یک برنامه مراقبت پس از آن را دنبال کنید. این کار درد را کاهش می دهد و موثرترین نتایج را ارائه می دهد.

بله، در برخی موارد موها در حین درمان می‌سوزند. این بدان معنا نیست که اگر موهای سوخته ای وجود نداشته باشد، درمان موثر نبوده است.

به طور کلی، لیزر موهای زائد در افرادی با پوست روشن ‌تر و موهای تیره ‌تر مؤثر بوده است. دلیل این امر این است که لیزر موهای زائد به این بستگی دارد که موهای تیره ‌تر نور را جذب کنند و پوست روشن‌ تر آن را منعکس کند. این بدان معناست که پوست تیره ‌تر در معرض جذب انرژی بیش از حد نور است و شما را مستعد سوختگی می‌کند. به طور مشابه، با موهای روشن تر، انرژی کافی برای از بین بردن فولیکول های مو جذب نمی شود.

به منظور حصول اطمینان از نتایج بهینه از لیزر موهای زائد خود، حتما این دستورالعمل های مراقبتی قبل از درمان را دنبال کنید:

  • ناحیه ای را که در آن لیزر موهای زائد انجام می دهید را در روز جلسه اصلاح کنید
  • دو هفته قبل از درمان از برنزه کردن یا سپری کردن زمان زیادی در آفتاب خودداری کنید
  • 7 روز قبل از درمان از محصولات برنزه کننده بدون آفتاب خودداری کنید
  • در صورت انجام لیزر موهای زائد رو صورت، در روز جلسه از آرایش کردن خودداری کنید
  • اپیلاسیون، موچین و اپیلاسیون را 3 هفته قبل از درمان متوقف کنید
  • در صورت انجام لیزر موهای زائد زیر بغل از استفاده از دئودورانت یا ضد تعریق خودداری کنید
  • از هر گونه فعالیت بدنی که باعث افزایش دمای بدن یا فشار خون می شود در 2 ساعت قبل و بعد از درمان خودداری کنید

پاسخ بله است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1997 آن را به عنوان روشی ایمن برای رفع موهای زائد تأیید کرد. با این حال، لیزر موهای زائد تنها زمانی ایمن است که یک تکنسین با مهارت این روش را انجام دهد.

در طول مشاوره، اطمینان حاصل کنید که تکنسین شما دارای تجربه و مهارت کافی است. ما در لیزر مروارید، تمامی تلاش خود را می کنیم تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهیم.

لیزر موهای زائد شامل استفاده از پالس های لیزر است. این پالس ها، نوری را به پوست ساطع می کنند که ریشه و فولیکول مو را از بین می برد. وقتی ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند.

برای اینکه این فرآیند کار کند، موها باید در مرحله رشد فعال هدف قرار گیرند. با این حال، موهای فردی معمولا با سرعت های متفاوتی رشد می کنند. بنابراین، چندین جلسه درمانی طول می کشد تا هر مو در مرحله رشد را جذب کند و نتایج مطلوب را به دست آورد.

هزینه لیزر موهای نازک، بسته به ناحیه ای از بدن که می خواهید درمان کنید و تعداد جلساتی که نیاز دارید متفاوت است. هر چه محل تحت درمان بزرگ تر باشد، زمان بیشتری نیاز دارید تا نتیجه بگیرید. مدت زمان تعیین کننده قیمت دقیق درمان است. در کل باید بدانید که شما به تعداد جلسات بیشتری برای لیزر موهای نازک نیاز دارید.

تعداد دقیق جلسات از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما معمولاً 6 تا 10 جلسه برای نتایج بهینه مورد نیاز است، به این معنی که چند ماه طول می کشد تا نتایج کامل مشاهده شود.

برای تمام موهای زائد بدن، 6 هفته فاصله بین جلسات لازم است.

از دو هفته قبل از شروع جلسه لیزر و در طول فرآیند لیزر موهای زائد باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب شود.

از کرم ‌های موبر نیز می‌ توان استفاده کرد، اما نه 48 ساعت قبل از درمان – این برای این است که پوست بیش از حد حساس نشود. اگرچه این روش جایگزینی برای حذف موهای زائد نیست، ما توصیه می کنیم. همچنین توصیه می کنیم که اگر قبلا از این روش ها استفاده نکرده اید، از آن استفاده نکنید.

از آنجایی که لیزر انرژی گرمایی زیادی را به پوست منتقل می کند، باید از هر چیزی که پوست را بیشتر گرم می کند مانند سونا و ورزش حداقل تا 48 ساعت بعد از جلسه لیزر خودداری کنید. این کار به پوست شما اجازه می دهد تا روند بهبود را بدون وقفه ادامه دهد.

نور مرئی کاملاً ایمن است بنابراین به غیر از استفاده از عینک نیازی به اقدامات احتیاطی خاصی نیست. پوست برخی از افراد بلافاصله پس از درمان کاملا قرمز می شود. با این حال، اکثر کاندیدها هیچ عارضه جانبی را تجربه نمی کنند و واکنش های پوستی توصیف شده معمولا در عرض چند ساعت تا چند روز ناپدید می شوند. به ندرت ممکن است روشن شدن یا تیره شدن موقت پوست رخ دهد.

بله. از این رو مهم است که در مورد حساسیت های پزشکی خود با پزشک خود صادق باشید تا بتوانیم اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از چنین مواردی انجام دهیم.

اکثر مشتریان این حس را متوسط و قابل قبول تجربه می کنند و آن را با کشیدن یک نوار لاستیکی به پوست مشابه می دانند. میزان درد متغیر و مختص فرد است. با توجه به تجربه ما، برخی افراد می گویند که بسته به ناحیه و تحمل درد طبیعی آن ها “مثل درد خیلی خفیف یا سوزن خفیف” است. توجه: حساسیت را نمی توان با مقایسه با سایر محرک های تجربه شده توسط یک فرد از قبل تعیین کرد.

ممکن است موها قبل از درمان تراشیده شوند. اگرچه همیشه لازم نیست و در مشاوره شما در مورد آن صحبت خواهد شد.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *