لیزر موهای روی گونه در تهران

 

موارد استفاده از لیزر موهای روی گونه

لیزر کردن موهای روی گونه

مزایای لیزر موهای روی گونه

حذف همیشگی موهای زائد روی گونه

عوارض احتمالی لیزر موهای روی گونه

قرمزی

تورم

تحریک پوست

در موارد نادر، عوارض جانبی جدی تر لیزر موهای زائد عبارتند از:

عفونت

تغییرات دائمی در رنگ یا رنگ پوست

تاول

سوختگی

جای زخم

کاندیدای نامناسب برای رفع موهای زائد روی گونه

سابقه ملانوم

خال های برجسته

ضایعات مشکوک

تشکیل اسکار کلوئیدی

مشکلات درمانی

عفونت های فعال

زخم های باز

کندوها

تبخال

خالکوبی در ناحیه درمان

بیماری های خود ایمنی

بارداری، تلاش برای باردار شدن، یا شیردهی

 

سن مناسب یا توصیه شده

14 به بالا

مدت زمان لیزر

کوتاه

احتمال موفقیت

بالا

آیا لیزر موهای روی گونه سرطان زا است؟

خیر

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

لیزر موهای روی گونه

حقایق کلی در خصوص لیزر موهای روی گونه

 به جدول زیر در خصوص لیزر موهای روی گونه توجه کنید:

در مورد لیزر موهای روی گونه

 • لیزر موهای روی گونه با استفاده از فناوری نور لیزر، به فولیکول های مو می تابد تا رشد مو را متوقف کند.
 • لیزر، نوعی روش زیبایی کم تهاجمی است که در کلینیک های لیزر انجام می شود.

امنیت لیزر موهای روی گونه

 • لیزر موهای روی گونه، نیازی به گذراندن دوره نقاهت ندارد و خود این روش سریع است و کمتر از 30 دقیقه برای کل صورت طول می کشد.
 • فقط باید توسط یک اپراتور بسیار با مهارت و آموزش دیده انجام شود.

طول درمان لیزر موهای روی گونه

 • شما تقریبا به 4 الی 6 جلسه لیزر درمانی برای رفع موهای روی گونه نیاز دارید.
 • همچنین به 6 ماه یک بار یا سالی یک بار جلسه شارژ نیاز دارید.

اثر بخشی لیزر موهای روی گونه

 • اگر به درستی انجام شود، برای همیشه از شر موهای زائد صورت خود خلاص می شوید.
 • یک مطالعه در سال 2003 در مورد رضایت افراد نشان داد که اکثر مراجعه کنندگان (71 درصد) از لیزر موهای روی گونه راضی هستند.

امنیت کلی لیزر موهای روی گونه

 • لیزر موهای روی گونه به طور کلی یک روش بی خطر در نظر گرفته می شود.
 • عوارض جانبی ممکن است شامل قرمزی یا تورم و در موارد نادر سوزش، تاول یا عفونت باشد.
 • تجهیزات لیزر مورد تایید FDA است.

لیزر موهای روی گونه چیست؟

 • لیزر موهای روی گونه، یک روش پزشکی غیر تهاجمی است که از پرتو نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد روی گونه و صورت استفاده می کند.
 • این روش را می توان در سایر قسمت های بدن نیز انجام داد، مانند زیر بغل، پاها، یا ناحیه بیکینی، اما در صورت عمدتاً در اطراف دهان، چانه یا گونه ها استفاده می شود.
 • زمانی بود که لیزر موهای زائد بر روی افرادی با موهای تیره و پوست روشن بهترین جواب را داشت، اما اکنون، به لطف پیشرفت ‌های فناوری لیزر، این روش برای هر کسی که موهای زائد دارد که می‌ خواهد آن را از بین ببرد، روشی مناسب است.
 • این یک روش بسیار رایج است. داده های انجمن آمریکایی جراحی پلاستیک زیبایی نشان داد که در سال 2016، لیزر موهای زائد یکی از 5 روش برتر غیرجراحی در ایالات متحده بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آیا لیزر موهای روی گونه تنها مختص به خانم‌ ها است؟

لیزر موهای روی گونه، جزء لیزر موهای صورت به شمار می رود و از نواحی محبوب در آقایان برای لیزر به شمار می رود. در خانم ها نیز این روش انجام می شود چرا که خانم ها نیز نمی خواهند موی زائد روی گونه خود داشته باشند.

لیزر موهای روی گونه چگونه عمل می کند؟

لیزر موهای روی گونه با ارسال نور به فولیکول مو از طریق لیزر، که توسط رنگدانه یا ملانین موجود در مو جذب می ‌شود، عمل می‌کند – به همین دلیل است که در ابتدا بر روی افرادی که موهای تیره ‌تری دارند، بهترین کارایی را داشت.

هنگامی که نور توسط رنگدانه جذب می شود، به گرما تبدیل می شود، که در واقع به فولیکول آسیب می رساند. پس از اینکه لیزر به فولیکول مو آسیب می رساند، مو تبخیر می شود و یک دور کامل درمان بعداً رشد مو متوقف می شود.

لیزر موهای زائد ممکن است به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک کند و در زمان صرف اپیلاسیون یا اصلاح صرفه جویی کند.

روش انجام لیزر موهای روی گونه ​

روش انجام لیزر موهای روی گونه

قبل از شروع لیزر موهای روی گونه، صورت شما کاملا تمیز می شود و ممکن است یک ژل بی حس کننده روی ناحیه درمان اعمال شود. به شما عینک خصوصی داده می شود که بپوشید و موهای شما احتمالاً پوشیده می شود.

اپراتور، لیزر را در ناحیه مشخص شده هدف قرار می دهد. اکثر افراد می گویند که این احساس مانند ضربه یک نوار لاستیکی به پوست به صورت خیلی سریع است. ممکن است بوی موهای سوخته را استشمام کنید.

از آنجایی که ناحیه صورت کوچک تر از سایر قسمت های بدن است، مانند قفسه سینه یا پاها، لیزر موهای زائد کل صورت معمولاً بسیار سریع است و گاهی اوقات در کمتر از 15 تا 20 دقیقه انجام می شود.

لیزر موهای صورت برای کدام قسمت‌ها انجام می‌شود؟

شما می توانید لیزر موهای زائد را در هر نقطه از بدن انجام دهید و این کار برای اکثر افراد بی خطر است. با این حال، به افراد باردار توصیه می شود که از هیچ نوع لیزر درمانی، استفاده نکنند.

لیزر موهای زائد را می توان در هر نقطه از صورت انجام داد از جمله:

 • چانه
 • پشت لب
 • پیشانی
 • گونه ها

بهترین کاندید لیزر موهای روی گونه

به طور کلی، اکثر افرادی که به لیزر موهای روی گونه، صورت و کل بدن علاقه دارند واجد شرایط درمان هستند. انتخاب بهترین کاندید برای لیزر موهای روی گونه، عمدتاً به نوع پوست و مو، وضعیت سلامت کلی و روند رشد موهای روی گونه و سایر عوامل بستگی دارد.

رنگدانه مو قابلیت درمان را تعیین می کند

کلید حذف موفقیت آمیز موهای زائد، ملانین است! از آن جایی که لیزر به طور خاص به دنبال رنگدانه است، هر چه مو تیره تر باشد، درمان موثرتر خواهد بود. اگر ملانین زیادی در موهای روی گونه خود داشته باشید، به راحتی واجد شرایط خواهید بود.

رنگ مو

موها باید به اندازه کافی تیره باشند تا لیزر، رنگدانه را هدف قرار دهد. افراد بدون ملانین در فولیکول های مو، یعنی بلوند های طبیعی، سفید، خاکستری و مو قرمز طبیعی از لیزر موهای زائد سودی نخواهند برد.

رنگ پوست

در گذشته، فناوری لیزر موهای زائد با رنگ ‌های پوست روشن ‌تر و موهای تیره بهترین کاربرد را داشت و برای افرادی با رنگ پوست تیره ‌تر، افرادی که پوست سیاه‌  یا آسیایی داشتند به دلیل نگرانی از تغییر رنگ، جای زخم و خطرات انواع آسیب ‌های پوستی توصیه نمی‌ شد. برای اینکه لیزر موهای روی گونه موثر باشد، تضاد بین رنگ پوست و رنگ مو لازم بود، در غیر این صورت، خطر این بود که رنگدانه طبیعی پوست را هدف قرار دهد و نه رنگدانه مو و این موضوع منجر به سوزش شود.

خوشبختانه با توجه به پیشرفت تکنولوژی لیزر، حذف موهای روی گونه، در حال حاضر گزینه ای مطمئن برای افراد با هر رنگ پوستی است. لیزر موهای زائد اکنون با تنظیماتی در نظر گرفته شده است که بسته به هر پوست و ترکیب رنگ طبیعی مو قابل تنظیم است. این موضوع شامل بافت و تراکم مو می شود.

موهای زبر بهتر از موهای نازک به لیزر پاسخ می دهند. اگر موهای نازک ‌تری دارید، واقعاً اهمیتی ندارد، لیزر به دنبال رنگدانه است، نه تراکم فولیکول مو.

ما در لیزر مروارید شما را کامل راهنمایی می کنیم و بسته به شرایط شما تعیین می کنیم که آیا کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای روی گونه هستید یا خیر.

ملاحظات وضعیت سلامتی

هنگام شروع دوره لیزر موهای روی گونه، سلامتی همیشه اولویت مهم ماست. پزشکان باید از درمان ‌ها، داروها یا تغییرات قبلی که ممکن است بر درمان ‌های شما تأثیر منفی بگذارد آگاه باشند. هر یک از شرایط زیر ممکن است باید شود شما کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای روی گونه نباشید:

 • سابقه ملانوم
 • خال های برجسته
 • ضایعات مشکوک
 • تشکیل اسکار کلوئیدی
 • مشکلات درمانی
 • عفونت های فعال
 • زخم های باز
 • کندوها
 • تبخال
 • خالکوبی در ناحیه درمان
 • بیماری های خود ایمنی
 • بارداری، تلاش برای باردار شدن، یا شیردهی

واکنش به حذف موقت موهای زائد

شرایطی مانند موهای زیر پوستی، راش، سوختگی با تیغ، سوختگی های شیمیایی یا تحریک ناشی از مواد موبر ممکن است نشان دهنده نیاز به دوره درمان لیزر موهای زائد به عنوان راهی برای محافظت از پوست باشد.

قرارگیری در معرض نور خورشید

اگر عاشق برنزه کردن پوست هستید، ممکن است واجد شرایط لیزر موهای روی گونه نباشید. مگر اینکه دو هفته قبل و دو هفته بعد از لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و برنزه شدن خودداری کنید! مشکل این است که نور خورشید پوست را نسبت به گرما حساس ‌تر می‌کند و استفاده از لیزر روی پوست‌ های حساس به گرما می‌ تواند باعث افزایش رنگدانه، سوختگی و حتی زخم شود. ضد آفتاب کاملا ضروری است! این ماده اساسی برای سلامت روزانه پوست است.

عوامل متعددی باعث می شود که فردی به عنوان کاندیدای مناسب برای لیزر موهای روی گونه، انتخاب شود. برای درک این عوامل، مهم است که بدانید لیزرها در هنگام هدف قرار دادن موها چگونه کار می کنند. لیزر نوعی نور پالسی است که بسیار شدید است. این نور ملانین موجود در مو را هدف قرار می دهد که همان چیزی است که به مو رنگ می دهد. لیزر با هدف قرار دادن ملانین قادر است فولیکول مو در انتهای موهای زیر پوست را بدون آسیب رساندن به پوست تجزیه کند. با در نظر گرفتن این موضوع، انواع مو و پوست خاص شما در اثربخشی لیزر موهای زائد تفاوت ایجاد می کند.

فواید لیزر موهای روی گونه​

فواید لیزر موهای روی گونه

 • کاهش رشد مو، به طور دائم – ما حداقل 8 جلسه را توصیه می کنیم. اگر تعداد درمان های توصیه شده برای نوع مو و پوست خود را داشته باشید، تا 90 درصد کاهش مو را مشاهده خواهید کرد. هر مویی که دوباره رشد کند بسیار ظریف ‌تر خواهد بود و کمتر رشد می‌کند، که به معنای صاف ‌تر شدن پوست برای مدت طولانی ‌تری است.
 • دیگر موهای زیر روییده وجود ندارد – نیازی به اصلاح مکرر نخواهید داشت، بثورات پوستی یا ته ریش را به حداقل می رساند و اپیلاسیون کمتر نیز منجر به کاهش موهای زیر پوستی می شود.
 • صرفه جویی در پول و زمان – یک زن به طور متوسط 8 هفته از عمر خود برای اصلاح هزینه می کند، بنابراین لیزر موهای زائد یک سرمایه گذاری طولانی مدت ارزشمند است.
 • بهبود رنگ و بافت پوست – تراشیدن مکرر یا اپیلاسیون یک ناحیه می تواند باعث رنگدانه پوست و ناهمواری رنگ پوست شود. لیزر موهای زائد خطر این اتفاق را کاهش می دهد.
 • تأثیر مثبت بر روی کره زمین – به طور متوسط یک زن در طول زندگی خود 2400 تیغ را دور می اندازد و هر سال تقریباً 2 میلیارد تیغ در محل دفن زباله ها قرار می گیرد زیرا قابل بازیافت نیستند. روی آوردن به لیزر موهای زائد به طور چشمگیری این تأثیر منفی را بر سیاره ما کاهش می دهد.

سال‌ هاست که زنان به روش‌ های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون، بند انداختن ، کندن یا تراشیدن مو متکی بوده ‌اند. با این حال، همه این روش ها زمان بر هستند، نیاز به مراجعه به سالن دارند و همچنین نتایج کوتاه مدتی را ارائه می دهند. با در نظر گرفتن سبک زندگی سریع امروزی به ویژه برای افراد شاغل، روش مرسوم رفع موهای زائد عملی به نظر نمی رسد. بنابراین لیزر موهای زائد صورت یک روش موثر، صرفه جویی در زمان و راحت برای از بین بردن موهای ناخواسته موجود بر روی چانه، پشت لب و روی گونه ها است.

برخی دیگر از مزایای لیزر موهای روی گونه عبارتند از:

 • کاهش رشد موهای صورت با اثر طولانی مدت در نواحی مانند چانه، پشت لب، روی گونه و پیشانی در زنان
 • تکنیک لیزر می تواند محل خاصی را برای مو هدف قرار دهد بدون اینکه آسیب شدیدی به پوست اطراف وارد کند.
 • این روش درمانی باعث صرفه جویی در وقت زنان می شود زیرا لیزر درمانی که در دو جلسه انجام می شود نیاز به حذف منظم موهای زائد یا مراجعه به سالن ها برای اپیلاسیون یا کندن را کاهش می دهد.
 • لیزر درمانی در آقایان باعث صرفه جویی در زمان زیادی در روز می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عوارض لیزر موهای روی گونه

عوارض جانبی شدید یا عوارض مربوط به لیزر موهای زائد روی گونه نادر است. عوارض جانبی معمولاً خود به خود برطرف می شوند و ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • قرمزی
 • تورم
 • تحریک پوست

در موارد نادر، عوارض جانبی جدی تر لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • عفونت
 • تغییرات دائمی در رنگ یا رنگ پوست
 • تاول
 • سوختگی
 • جای زخم

طول درمان لیزر موهای روی گونه

لیزر موهای زائد یک روش غیرتهاجمی و زیبایی است که برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن انجام می شود.

برای برخی از افراد، لیزر موهای زائد روی بدن نتایج دائمی یا تقریباً دائمی دارد. برخی دیگر ممکن است کاهش زیادی در مقدار و ضخامت موهایی که با گذشت زمان دوباره رشد می کنند، مشاهده کنند.

نتایج متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. این موارد شامل نواحی تحت درمان و نوسان سطح هورمونی است.

روش لیزر موهای روی گونه

قبل از شروع جلسه لیزر، یک اپراتور لیزر با تجربه، ناحیه درمان را تمیز می کند. اگر ناحیه حساسیت خاصی دارد، می توان از ژل بی حس کننده استفاده کرد. در طول جلسه، همه افراد حاضر در اتاق باید از عینک محافظ مخصوصی استفاده کنند تا از آسیب چشم ناشی از لیزر جلوگیری شود.

هنگامی که ژل بی حس کننده روی صورت اعمال می شود، اپراتور، پرتویی از نور پر انرژی را در ناحیه مورد نظر متمرکز می کند. هر چه ناحیه ای که می خواهید درمان شود بزرگ تر باشد، این لیزر بیشتر طول می کشد. نواحی کوچک ممکن است چند دقیقه طول بکشد در حالی که مناطق بزرگ تر مانند قفسه سینه ممکن است یک ساعت یا بیشتر طول بکشد.

برخی از مراجعه کنندگان، احساسی شبیه به آفتاب‌سوختگی را گزارش می‌کنند. همانطور که مو از انرژی لیزر تبخیر می شود، می تواند بوی گوگرد به مشام برسد.

هزینه لیزر موهای روی گونه​

هزینه لیزر موهای روی گونه

هزینه لیزر موهای روی گونه، بسته به عوامل مختلفی متفاوت است. برخی از این عوامل در زیر آورده شده است:

در طول لیزر موهای روی گونه چه انتظاری داریم؟

روش لیزر موهای روی گونه، یک روش بدون دردسر و راحت برای از بین بردن موهای زائد است. رشد مو را کاهش می دهد و کاهش موثر مو را در صورت انجام صحیح نشان می دهد. لیزر موهای زائد صورت با استفاده از یک پرتو نور که از لایه های پوست می گذرد و فولیکول مو را هدف قرار می دهد، انجام می شود. سپس گرمای پرتو نور فولیکول های مو را از بین می برد و مو را ضعیف می کند و سپس می ریزد. فولیکول موهای آسیب دیده توانایی خود را برای تولید موهای بیشتر برای مدت طولانی از دست می دهد و گاهی اوقات باعث کاهش دائمی مو می شود.

در اینجا چیزی است که می توانید در جلسه لیزر موهای زائد روی گونه انتظار داشته باشید.

 • تکنسین موهای صورت را که باید برداشته شود بررسی می کند.
 • در طول جلسه لیزر، از شما خواسته می شود که روی چشمان خود از یک عینک مخصوص استفاده کنید.
 • تکنسین ژل مخصوصی را روی سطح پوست اعمال می کند که به نفوذ پرتو لیزر به لایه های عمیق تر پوست کمک می کند تا فولیکول مو را هدف قرار دهد.
 • تکنسین دستگاه لیزر را بر اساس محل مو، ضخامت و همچنین رنگ مو و پوست تنظیم می کند.
 • در صورت نیاز ژل بی حس کننده یا خنک کننده روی گونه های شما اعمال می شود و سپس لیزر درمانی برای شما انجام می شود.

دستگاه مناسب لیزر موهای روی گونه

 در زیر، به برخی از بهترین دستگاه های لیزر برای موهای روی گونه و در کل موهای صورت خواهیم پرداخت:

فناوری لیزر الکساندرایت (Alexandrite)

فناوری لیزر الکساندرایت (Alexandrite)، دارای طول موج 755 نامومتر است و یکی از بهترین مکانسیم های لیزر برای رفع موهای زائد به شمار می رود.

گفته می شود که تکنولوژی این لیزر به گونه ای است که منحصرا برای هدف قرار دادن فولیکول های موهای روی صورت کاربرد دارد.

همچنین این لیزر، برای افرادی که موهای روشن دارند نیز مناسب است.

فناوری لیزر دایود (Diode)

طول موج این دستگاه لیزر، 808 نانومتر است. این تکنولوژی نیز برای انواع پوست ها مناسب است. همچنین جلسه لیزر به دلیل اینکه هر شات می تواند منطقه وسیعی را لیزر کند، بسیار کوتاه است.

فناوری لیزر اندیگ (ND:Yag)

فناوری لیزر اندیگ (ND:Yag) دارای طول موج 1064 نانومتر، پرتویی با مادون قرمز بیشتر است. این فناوری منحصرا برای افرادی با پوست های تیره است.

 

نتایج لیزر موهای روی گونه

در روزهای پس از لیزر موهای روی گونه، می توانید انتظار داشته باشید که بیشتر فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید، اگرچه باید از ورزش و قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید خودداری کنید.

ممکن است بین 2 تا 3 هفته طول بکشد تا شما تفاوت محسوسی در رشد مو مشاهده کنید و ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا نتایج کامل را ببینید. نتایج باید دائمی باشند، اگرچه احتمالاً به یک قرار ملاقات سالانه برای شارژ نیاز خواهید داشت.

آیا نتایج حاصل از لیزر موهای روی گونه واقعا دائمی است؟

لیزر موهای زائد با گرم کردن فولیکول های مو برای جلوگیری از رشد موهای جدید عمل می کند. این کار فولیکول ‌های مو را برای مدت طولانی در حالت خواب قرار می ‌دهد – بسیار طولانی ‌تر از اصلاح و اپیلاسیون. وقتی موها دوباره رشد کردند، سبک ‌تر، ظریف ‌تر و تعدادشان کمتر می ‌شود.

اگرچه این روش اغلب به عنوان نوعی روش از بین بردن موهای زائد “دائمی” معرفی می شود، لیزر درمانی فقط تعداد موهای ناخواسته را در یک منطقه خاص کاهش می دهد. به طور کامل از شر موهای زائد خلاص نمی شود.

طبق گفته لیزر مروارید، این گزینه حذف موهای زائد در افرادی که دارای رنگ پوست روشن و موهای تیره‌ تر هستند، بهتر عمل می‌کند. همچنین، برای بهترین نتایج، باید این کار توسط یک اپراتور مجرب انجام شود.

پس از جلسه اول لیزر موهای روی گونه چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

زمان بهبودی پس از لیزر موهای روی گونه، حداقل است و بیشتر افراد می توانند مستقیماً پس از آن به زندگی عادی بازگردند. همانطور که استفاده از ضد آفتاب قبل از لیزر مهم است، استفاده از آن بعد از لیزر نیز مهم است. این کار به جلوگیری از تحریک بیشتر کمک می کند.

شما می توانید انتظار داشته باشید که بلافاصله پس از لیزر موهای روی گونه، شاهد کاهش تعداد موها در ناحیه تحت درمان باشید. دو تا هشت هفته پس از لیزر موهای زائد، ممکن است متوجه افزایش رشد مو در ناحیه تحت درمان شوید. دلیل این امر این است که همه فولیکول های مو به یک اندازه به لیزر پاسخ نمی دهند. اکثر افراد پس از اولین درمان شاهد کاهش 10 تا 25 درصدی مو هستند. معمولا بین سه تا هشت جلسه برای ریزش موی دائمی نیاز است. یک جلسه مشاوره با اپراتور خود قبل از لیزر، به شما ایده بهتری در مورد تعداد جلسات درمانی می دهد که ممکن است نیاز داشته باشید دارد. همچنین، احتمالاً برای حفظ اثر به یک جلسه شارژ سالیانه نیاز خواهید داشت.

اقدامات قبل از لیزر روی گونه​

اقدامات قبل از لیزر روی گونه

اپراتور باید از قبل به شما بگوید که دقیقاً چگونه باید برای درمان لیزر موهای زائد آماده شوید، اما در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در روزهای قبل از درمان خودداری کنید، زیرا لیزر موهای زائد روی پوست برنزه به خوبی عمل نمی کند.
 • از لایه برداری یا سایر درمان های شیمیایی در هفته منتهی به لیزر خودداری کنید که ممکن است باعث تحریک پوست شود.
 • ممکن است به شما گفته شود که ناحیه مورد نظر را از قبل بتراشید.
 • با پوست تمیز و بدون آرایش در قرار ملاقات خود حاضر شوید.
 • از آسپرین یا سایر داروهای ضدالتهابی یا داروهای گیاهی که ممکن است خونریزی را افزایش دهند خودداری کنید.
 • اگر تبخال یا بریدگی باز دیگری روی صورت خود دارید، جلسه لیزر را به روز دیگری موکول کنید.

هنگامی که تصمیم به لیزر موهای زائد صورت گرفتید، باید فهرستی از کارهایی را که باید انجام دهید و در مورد لیزر درمانی بدانید را مرور کنید.

 • نحوه عملکرد روش های لیزر موهای زائد صورت را بدانید: همیشه بهتر است بدانید که این روش چگونه کار می کند و در جلسه لیزر درمانی چه انتظاراتی باید داشته باشید تا آمادگی داشته باشید و بتوانید در طول عمل به خوبی همکاری کنید.
 • به دنبال یک کلینیک حرفه ای باشید: از آن جایی که پرتو لیزر از لایه های پوست عبور می کند، ممکن است باعث آسیب به پوست شود. به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود لیزر موهای زائد صورت را در یک کلینیک معتبر و حرفه ای انجام دهید.
 • رنگ پوست و رنگ موهای خود را تجزیه و تحلیل کنید: لیزر موهای زائد صورت معمولاً با پوست روشن ‌تر که موهای تیره‌ تری دارد بهترین اثر را دارد زیرا پرتو لیزر احتمالاً توسط رنگدانه ملانین جذب می‌شود. مقدار بیشتری ملانین در موهای تیره تر انرژی نور بیشتری را جذب کرده و فولیکول مو را از بین می برد. شما باید این ذهنیت را داشته باشید تا بر اساس رنگ پوست صورت و رنگ موهایتان آماده پذیرش نتیجه لیزر درمانی باشید.
 • محافظت از چشم: نورهای لیزری که در طی لیزر موهای زائد صورت استفاده می شود می تواند برای چشم ها بسیار خطرناک باشد و از این رو باید از محافظ چشم مناسب استفاده کنید.
 • تاریخچه پزشکی خود را مورد بحث قرار دهید و اگر دارویی مصرف می کنید که ممکن است در فرآیند اختلال ایجاد کند، فاش کنید.
 • برای جلسه خود وقت بگذارید: لیزر موهای روی گونه، ممکن است چند دقیقه طول بکشد در حالی که حذف موهای زائد ممکن است چند ساعت طول بکشد.
 • مدتی برای بهبودی وقت داشته باشید: پوست صورت شما باید برای چند روز یا حتی هفته در مقابل نور خورشید محافظت شود. از قبل، استفاده از کرم ضد آفتاب و سایر اقدامات محافظتی در برابر آفتاب را انجام دهید.
 • قبل از شروع درمان از خود عکس بگیرید تا بتوانید تا بعد از اتمام درمان نتایج را مرور کنید.

مراقبت های بعد از لیزر روی گونه

لیزر موهای زائد صورت بدون شک روشی موثر و راحت برای کاهش موهای زائد است. با این حال، بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد این درمان حذف موهای صورت، یک بررسی واقعی انجام دهید.

لیزر درمانی روی صورت می تواند عوارض جانبی ناخواسته ای را نشان دهد

اگر چه ممکن است پس از لیزر درمانی پوست صورت صاف و بدون مو را انتظار داشته باشید، اما باید برای دیدن مقداری قرمزی و تورم نیز آماده باشید. تحریک پوست، بثورات و خارش از عوارض جانبی رایج لیزر صورت است که خیلی زود رفع می شود.

رفع موهای زائد صورت با لیزر ممکن است دائمی نباشد

اکثر ارائه دهندگان لیزر درمانی ادعا می کنند که لیزر صورت منجر به حذف دائمی موهای زائد می شود. با این حال، واقعیت این است که لیزر درمانی رشد مو را تا 90 درصد کاهش می دهد و ممکن است آن را برای همیشه از بین نبرد.

موفقیت درمان ممکن است بسته به نوع پوست شما متفاوت باشد

موفقیت حذف موهای زائد با لیزر به رنگ پوست، رنگ مو، بافت، ضخامت و محل مو بستگی دارد. اکثر درمان های لیزر بهترین نتایج را در پوست روشن تر نشان می دهند. با این حال آخرین فناوری لیزر مانند RF ICE CUBE 2.0 با انواع پوست به خوبی کار می کند.

لیزر موهای زائد یک امر گران قیمت است

لیزر موهای زائد نسبتاً پرهزینه نسبت به سایر روش ‌های رایج حذف موهای زائد است اما خبر خوب این است که این هزینه همیشگی نیست وفقط یک بار در زندگی خود آن را انجام می دهید.

شما باید چند روز یا چند هفته از پوست خود محافظت کنید

پوست صورت لیزر شده باید برای چندین هفته یا تا جلسه بعدی در برابر نور خورشید محافظت شود.

ممکن است به جلسات درمانی متعدد نیاز داشته باشید

بسته به میزان مو، ضخامت و بافت مو، ممکن است برای تکمیل لیزر درمانی خود به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشید.

نتیجه آنی نیست

لازم به ذکر است که دو تا سه هفته طول می‌کشد تا فولیکول‌های موی لیزر شده از بین بروند و نتیجه در آن زمان قابل مشاهده است.

در اینجا مواردی که باید اجتناب کنید، آورده شده است:

 • حداقل تا 2 هفته پس از درمان از قرار گرفتن دادن پوست در معرض نور ماوراء بنفش (نور خورشید یا تخت آفتاب) یا خود برنزه شدن پوست خودداری کنید. این کار برای به حداقل رساندن تیرگی پوست (هیپرپیگمانتاسیون) است.
 • به مدت 7 روز از درمان های حرارتی مانند اسپا، اتاق بخار و سونا خودداری کنید.
 • به مدت 4 تا 5 روز از شستشوی بیش از حد پوست یا اعمال فشار روی پوست خودداری کنید. این کار برای این است که به پوست درمان شده اجازه بهبودی داده و از هرگونه عفونت جلوگیری شود.
 • تا 72 ساعت پس از درمان از اصلاح ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • حداقل 48 ساعت از ورزش خودداری کنید.
 • به مدت 48 ساعت از حمام آب گرم و دوش آب گرم خودداری کنید.
 • به مدت 48 ساعت از هر چیزی که حاوی کلر است (مثلاً شنا) اجتناب کنید.
 • حداقل به مدت 48 ساعت از آرایش روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • به مدت 48 ساعت از استفاده از محصولات معطر یا کرم های سفید کننده خودداری کنید.
 • در صورت ایجاد تاول یا پوسته پوسته شدن، از خاراندن ناحیه درمان خودداری کنید، زیرا می تواند باعث ایجاد اسکار شود.
 • در تمام طول دوره درمان از اپیلاسیون و موچین خودداری کنید.

و در این جا اقداماتی است که باید بعد از درمان و بین جلسات انجام دهید:

 • برای کاهش درد، ناراحتی یا تحریک، کیسه یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید.
 • ژل آلوئه ورا را به مدت 3 روز پس از درمان استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از اصطکاک در ناحیه تحت درمان به مدت 48 ساعت لباس های گشاد بپوشید.
 • ناحیه تحت درمان را به مدت 48 ساعت تمیز و خشک نگه دارید.
 • آب زیاد بنوشید
 • از ضد آفتاب با SPF 50 استفاده کنید.

اگرچه بسیار نادر است، اما ممکن است بلافاصله پس از لیزر عوارض جانبی وجود داشته باشد، مانند:

 • درد بیش از حد.
 • ادم (تورم ناشی از احتباس مایعات).
 • تاول (بخش برجسته پوست که با مایع پر شده است).
 • کبودی
 • پوست چروکیده به نظر می رسد.
 • ممکن است بین 4 تا 12 ساعت پس از درمان عوارض جانبی دیگری ایجاد شود، مانند:
 • برخی از مناطق حساس ممکن است باعث تورم (ادم) شوند.
درد لیزر موهای روی گونه​

درد لیزر موهای روی گونه

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی رایج است که برای از بین بردن موهای زائد به مدت طولانی انجام می شود. این کار با غیرفعال کردن موقت فولیکول های مو از تولید رشته های جدید مو عمل می کند.

در حالی که این روش حذف موهای زائد کاملاً دائمی نیست، نتایج لیزر درمانی می تواند چندین هفته باقی بماند. این درمان همچنین ممکن است برای مناطقی از بدن که اصلاح یا اپیلاسیون آنها دشوار است ایده آل باشد.

با این حال، مزایای لیزر موهای زائد را نمی توان بدون سطحی از ناراحتی به دست آورد. این درمان می‌تواند بر اساس ناحیه‌ای که تحت درمان قرار می‌دهید و همچنین تحمل درد شما دردناک باشد. هر گونه نگرانی را با ارائه دهنده خود در میان بگذارید.

درد لیزر موهای روی گونه، به اندازه انواع روش های رفع موهای زائد نیست و خیلی سریع و گذراست.

چند جلسه شارژ پس از تکمیل دوره لیزر موهای روی گونه لازم است؟

بسته به عوامل مختلفی ممکن است به سالی 1 بار یا 6 ماه یک بار جلسه شارژ نیاز داشته باشید.

انواع روش‌های رفع موهای روی گونه

روش های دیگر حذف موهای زائد در زیر آورده شده است:

 • اصلاح

تراشیدن شاید کم دردترین روش حذف موهای زائد باشد. با استفاده از کرم یا ژل موبر روی پوست مرطوب مراقبت بیشتری داشته باشید تا احتمال سوختگی با تیغ را کاهش دهید.

هنگامی که اصلاح درست انجام شود، تراشیدن آنچنان عوارض جانبی ایجاد نمی کند، اما نتایج آن مدت زیادی دوام نمی آورد زیرا شما فقط موها را از سطح پوست از بین می برید.

 • اپیلاسیون

اپیلاسیون از نظر درد می تواند شبیه لیزر موهای زائد باشد، اما دوام زیادی ندارد. این روش از بین بردن موهای زائد می تواند برای چند هفته دوام بیاورد – بسیار بیشتر از اصلاح، اما نه به اندازه درمان های لیزر. بثورات خفیف و تحریک پس از درمان ممکن است.

 • مواد موبر

این روش ها در اصل شبیه اپیلاسیون هستند، اما در عوض آن ها را به صورت کرم یا ژل استفاده می کنید. مواد موبر مبتنی بر مواد شیمیایی هستند، بنابراین بیشترین عوارض جانبی را دارند. تاول، بثورات و سوختگی ممکن است، و ممکن است درد خفیفی از ماهیت اسیدی این محصولات احساس کنید.

 • کندن

در حالی که زمان بر است، کندن موهای شما می تواند کمی بیشتر از هر یک از روش های حذف موهای بالا دوام بیاورد. مهم است که در جهت رشد مو برداشته شود، نه در جهت مخالف – این به کاهش تحریک پوست کمک می کند.

 • الکترولیز

مانند لیزر موهای زائد، الکترولیز یک روش درمانی در درجه پزشکی است که نتایج دائمی تری ایجاد می کند. با از بین بردن فولیکول های مو از طریق فرکانس های رادیویی کار می کند. اگرچه دردناک نیست، برخی از عوارض جانبی ممکن است شامل تورم و بثورات پوستی باشد.

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای روی گونه موثر است؟

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای روی گونه موثر است؟ ​

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

در این باره با اپراتور خود صحبت کنید. ممکن است داروهای بیشتری باشد که حتما باید از مصرف آن ها قبل از لیزر اجتباب کرد. مشورت با اپراتور را دست کم نگیرید.

آیا لیزر موهای روی گونه سرطان‌زا است؟

یکی از نگرانی هایی که ممکن است در مورد لیزر درمانی داشته باشید این است که آیا این نوع نور می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد یا خیر. سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نور در محدوده UV مرتبط است. ما در معرض اشعه ماوراء بنفش نور خورشید و برخی منابع نور مصنوعی مانند تخت ‌های برنزه هستیم.  این یک طول موج با انرژی بالا است که فراتر از محدوده دید انسان است.

نور فرابنفش آنقدر قدرتمند است که می تواند به مواد ژنتیکی داخل سلول های ما آسیب برساند. اگر قسمت اشتباهی از DNA آسیب ببیند، می تواند باعث سرطانی شدن سلول های پوست شود. معمولاً سالها قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر انواع اشعه ماوراء بنفش طول می کشد تا این اتفاق بیفتد. همین نوع آسیب نیز مسئول بسیاری از علائم پیری مانند چین و چروک است.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج هایی که برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می شوند، طول موج بیشتری دارند و انرژی کمتری دارند. هیچ خطری وجود ندارد که آن ها به مواد ژنتیکی سلول های شما آسیب برسانند، بنابراین لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای روی گونه

بهترین کلینیک برای لیزر موهای روی گونه​

بهترین کلینیک برای لیزر موهای روی گونه، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای روی گونه اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر موهای روی گونه

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، افرادی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

 • قبل از درمان، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از مشتریان ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

  لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی ایجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول عمل از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از مشتریان می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم روی پوست هستند.

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه افراد باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده، یا هر وسیله برنزه کننده دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.

بعد از درمان مقداری قرمزی و تورم خواهید دید. این اغلب شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد. استفاده از کمپرس خنک می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

 • عوارض جانبی برای لیزر موهای زائد حداقل است. این یکی از مزایای اصلی لیزر موهای زائد است. برخی از افراد بلافاصله پس از درمان، قرمزی، خارش و تورم پوست را تجربه می کنند. این عوارض معمولاً در عرض چند ساعت از بین می‌ روند و بیشتر آن ها را می ‌توان با استفاده از آلوئه ورا در ناحیه تحت درمان تسکین داد.

ریش تراش ها، کرم های موبر و موم ها موها را از بدن شما برطرف می کنند، اما برای همیشه از شر آن خلاص نمی شوید.

لیزر درمانی موثرترین راه برای از بین بردن موهای زائد بدن است و فواید زیادی دارد. این روش بدون درد است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا رشد مو را کاهش دهد و حتی موهای زائد را در نواحی بزرگ بدن از بین ببرد.

لیزر موهای زائد شامل استفاده از پالس های لیزر است. این پالس ها، نوری را به پوست ساطع می کنند که ریشه و فولیکول مو را از بین می برد. وقتی ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند.

برای اینکه این فرآیند کار کند، موها باید در مرحله رشد فعال هدف قرار گیرند. با این حال، موهای فردی معمولا با سرعت های متفاوتی رشد می کنند. بنابراین، چندین جلسه درمانی طول می کشد تا هر مو در مرحله رشد را جذب کند و نتایج مطلوب را به دست آورد.

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌ شوند. موها نیز کمتر اند و رنگ روشن ‌تری دارند.

پاسخ بله است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1997 آن را به عنوان روشی ایمن برای رفع موهای زائد تأیید کرد. با این حال، لیزر موهای زائد تنها زمانی ایمن است که یک تکنسین با مهارت این روش را انجام دهد.

اکثر افراد برای ماه ها یا حتی سال ها بدون مو می مانند. هنگامی که برخی از موها دوباره رشد می کنند، احتمالا کمتر قابل توجه خواهند بود. برای اینکه ناحیه عاری از مو باشد، فرد ممکن است به جلسات شارژ نیاز داشته باشد.

با لیزر موهای زائد تنها پس از یک جلسه متوجه نتایج کامل نخواهید شد. در واقع چندین جلسه برای اطمینان از نتایج مطلوب مورد نیاز خواهد بود.

حداقل 6 جلسه هر 4 تا 8 هفته به طور معمول توصیه می شود.

همچنین ممکن است پس از دور کامل لیزر درمانی به جلسات شارژ گاه به گاه نیاز داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که فولیکول های مو بازسازی نمی شوند.

به دلیل چرخه رشد طبیعی مو، چندین درمان مورد نیاز است: در مرحله اول چرخه، مو به طور فعال در حال رشد است. در مرحله دوم، مو هنوز وجود دارد، اما به طور فعال رشد نمی کند. در نهایت موها می ریزند و کل روند دوباره شروع می شود. هر مو در مرحله متفاوتی از چرخه رشد است. فقط موهایی که در مرحله رشد فعال هستند می توانند به طور موثر توسط لیزر مورد هدف قرار گیرند.

بلافاصله پس از درمان، ممکن است به نظر برسد که هنوز مو در ناحیه وجود دارد. این فقط باقیمانده موهایی است که قبل از درمان در ساقه مو بوده است. در عرض چند روز به طور طبیعی می ریزد و تا چند روز بدون مو خواهید ماند. وقتی موها دوباره رشد کردند، متوجه خواهید شد که نسبت به قبل نازک ‌تر و روشن ‌تر شده‌ اند.

پس از هر درمان، موهای شما به تدریج ظریف تر و روشن تر می شوند. بعد از یک سری درمان، موهای شما در نهایت آنقدر ظریف و روشن می شوند که به سختی متوجه آن می شوید!

میزان دردی که از لیزر موهای زائد تجربه می کنید، به میزان تحمل درد شخصی شما و ناحیه ای که تحت درمان است بستگی دارد.

اکثر افراد می گویند که درمان لیزر موهای زائد درد کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد. برخی افراد می گویند هر پالس لیزر مانند یک نوار لاستیکی کوچک است که به پوست برخورد می کند. برخی دیگر گزارش می دهند که فقط یک احساس سوزش خفیف را تجربه می کنند.

مناطقی که به لیزر موهای زائد حساس هستند عبارتند از: خط بیکینی، پشت شکم و زیر بغل.

از نظر تئوری، شما می توانید لیزر موهای زائد را در هر ناحیه ای از بدن به جز نزدیک چشم انجام دهید. با این حال، رایج ترین مناطق درمانی عبارتند از:

 • خط مایو
 • چانه
 • پشت لب
 • زیر بغل
 • پاها
 • شکم

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *