لیزر موهای تناسلی زنان در تهران

 

مراقبت های قبل از لیزر موهای تناسلی زنان

شیو و اصلاح با تیغ

استحمام

قرار نگرفتن در معرض نور خورشید

پوشیدن لباس نرم و راحت

کاهش استرس

موارد منع انجام لیزر موهای تناسلی زنان

اقدام برای بارداری

در صورت شیردهی به نوزاد

افرادی که در اثر استفاده از لیزر موهای زائد، پوستشان سوخته و تیره رنگ شده است.

مصرف داروهای خاص

در صورت استفاده از روش هورمون درمانی برای درمان تیروئید و ناباروری بدن

هزینه لیزر موهای تناسلی زنان چقدر است؟

به عوامل زیر بستگی دارد:

نوع کلینیک، پزشک مورد نظر، نوع پوست، تعداد جلسات، نوع دستگاه

تعداد جلسات لیزر موهای تناسلی زنان چقدر است؟

به طور کلی تعداد جلسات لیزر برای هر فردی و در هر ناحیه‌ای حدود ۶ تا ۸ جلسه است.

آیا نتایج لیزر موهای تناسلی زنان دائمی است؟

پرتوهای لیزر می‌تواند به طول کامل فولیکول‌های مو را از بین ببرد.

عوارض لیزر موهای تناسلی زنان لیزر موهای بیکینی

عوارض شدید می تواند شامل اسکار پوست بدن، تغییر رنگ پوست بدن، عفونت و … است.

قیمت لیزر موهای زائد زنان

ناحیهمبلغ
کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه1.447.000 تومان
کل بدن شات نامحدود (از پیشانی تا نوک انگشتان پا)1.667.000 تومان
لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل1.197.000 تومان
کل پا699 هزار تومان
کل دست599 هزار تومان
بیکینی325 هزار تومان
زیر بغل325 هزار تومان
ساعد399 هزار تومان
صورت325 هزار تومان
ساق497 هزار تومان
پشت لب99 هزار تومان
خط ناف99 هزار تومان
گودی کمر325 هزار تومان
شکم325 هزار تومان
گردن280 هزار تومان
باسن325 هزار تومان
بازو399 هزار تومان
ران599 هزار تومان
چانه99 هزار تومان
پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل1.247.000 تومان
پکیج کل دست، کل پا1.297.000 تومان

 

فهرست مطالب

لیزر موهای تناسلی زنان

ناحیه بیکینی بدون شک سخت ترین ناحیه برای از بین بردن موهای زائد است. عمدتاً به این دلیل است که موهایی که در این ناحیه می رویند قوی و پرپشت بوده و پوست ظریف و مستعد تحریک است. علاوه بر این، در این ناحیه موها بیشتر از سایر قسمت های بدن رشد می کنند، به همین دلیل است که باید با قرمزی و ضخیم شدن مداوم موهای در حال رشد مبارزه کنید. لیزر موهای تناسلی زنان، یکی از روش هایی است که باعث می شود خیلی سریع از شر موهای زائد خلاص شوید. چندین جلسه لیزر برای از بین بردن موهای این ناحیه کافی است و دیگر هرگز با تحریکات پوستی دردناک مبارزه نخواهید کرد.

در ادامه با ما همراه باشید تا هر نکته ای که در خصوص لیزر موهای تناسلی زنان باید بدانید را برای شما شرح دهیم.

لیزر موهای تناسلی زنان چقدر موثر است؟

فولیکول مو باید در یک زمان مشخص در طول چرخه رشد خود مورد هدف قرار گیرد تا از بازگشت موها جلوگیری شود (فاز آناژن، جایی که مو به پیاز چسبیده است). از آن جایی که موها می توانند در هر زمان در قسمت های مختلف چرخه رشد مو باشند (حدود 10 تا 20%)، برای مشاهده نتایج طولانی مدت به چندین جلسه نیاز خواهید داشت. ما معمولاً حدود 8 جلسه با فاصله 4 تا 6 هفته را توصیه می کنیم – برخی از مراجعین ممکن است به چند جلسه کمتر یا بیشتر نیاز داشته باشند، اما این موضوع بستگی به نوع مو و پوست شما دارد و اینکه آیا مو در مرحله رشد صحیح هدف قرار گرفته است یا خیر. به طور کلی، لیزر موهای تناسلی می تواند تا 90 درصد موهای زائد بیکینی را کاهش دهد.

مزایای لیزر موهای تناسلی زنان چیست؟

برخی از مزایای لیزر موهای تناسلی زنان در زیر آورده شده است:

 • کاهش رشد مو، به طور دائم – ما حداقل 8 جلسه را توصیه می کنیم. اگر در تعداد جلسات توصیه شده برای نوع مو و پوست خود به موقع شرکت کنید، تا 90 درصد کاهش مو را مشاهده خواهید کرد. هر مویی که دوباره رشد کند بسیار ظریف ‌تر خواهد بود و کمتر رشد می‌کند که به معنای صاف ‌تر شدن پوست برای مدت طولانی‌ تری است.
 • دیگر موهای زیر روییده وجود ندارد – با انجام لیزر موهای تناسلی زنان، نیازی به اصلاح مکرر نخواهید داشت چرا که این روش بثورات پوستی را به حداقل می رساند و اپیلاسیون کمتر نیز باعث کاهش موهای زائد می شود.
 • صرفه جویی در پول و زمان – لیزر موهای تناسلی زنان، یک سرمایه گذاری طولانی مدت ارزشمند است چرا که با انجام لیزر موهای تناسلی می توانید یک بار برای همیشه از شر موهای زائد خلاص شوید.
 • بهبود رنگ و بافت پوست – اصلاح مکرر یا اپیلاسیون یک ناحیه از بدن می تواند باعث تغییر رنگدانه پوست و ناهمواری رنگ پوست شود. لیزر موهای زائد خطر این اتفاق را کاهش می دهد.
 • تأثیر مثبت بر روی کره زمین – به طور متوسط یک زن در طول زندگی خود 2400 تیغ را دور می اندازد و هر سال تقریباً 2 میلیارد تیغ در محل دفن زباله ها قرار می گیرد زیرا قابل بازیافت نیستند. روی آوردن به لیزر موهای تناسلی زنان به طور چشمگیری این تأثیر منفی را بر سیاره ما کاهش می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آمادگی برای لیزر موهای تناسلی زنان

اولین مرحله لیزر موهای تناسلی زنان، تعیین وقت مشاوره با یک اپراتور لیزر با تجربه است.

در طول مشاوره، تکنسین شما تخمینی از تعداد جلساتی که نیاز دارید را به شما می‌دهد. آن ها همچنین توضیح خواهند داد که فرآیند لیزر چگونه کار می کند و قبل و بعد از هر جلسه چه باید کرد.

برای به حداقل رساندن عوارض جانبی و مشاهده بهترین نتایج، مهم است که آنچه را که تکنسین شما می گوید در روزها و هفته های منتهی به درمان انجام دهید.

حدود شش هفته قبل از لیزر موهای تناسلی زنان، باید کندن و اپیلاسیون مو را متوقف کنید، زیرا فولیکول مو باید دست نخورده باشد تا لیزر کار کند. همچنین نباید برنزه شدن را امتحان کنید تا پوست شما در طول جلسه لیزر دارای سطوح طبیعی ملانین باشد.

در روزهای منتهی به درمان، باید از مصرف برخی داروها مانند رقیق‌کننده‌ های خون و مسکن‌ ها اجتناب کنید. همچنین ممکن است تکنسین از شما بخواهد که یک روز قبل از اولین جلسه خود، ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید.

به نکات زیر در این باره توجه کنید:

 • از آفتاب گرفتن یا رفتن به سولار حداقل از یک ماه قبل از لیزر خودداری کنید.
 • اگر در ناحیه تناسلی خود تتو دارید، نمی توانید لیزر موهای تناسلی زنان را انجام دهید.
 • حداقل به 6 الی 8 جلسه لیزر نیاز دارید که باید به موقع در جلسات لیزر خود شرکت کنید.
 • در صورت داشتن جوش روی ناحیه تناسلی، لیزر را به زمان دیگری موکول کنید و برای رفع جوش های خود به پزشک مراجعه کنید.
 • از هر گونه برنزه شدن اجتناب کنید. برنزه شدن و آفتاب گرفتن خطرناک هستند. اگر پوست شما برنزه باشد، لیزر می تواند سطح پوست را بسوزاند و می تواند شما را در معرض عوارض خطر قرار دهد.
 • مطمئن شوید که آنتی بیوتیک مصرف نمی کنید.
 • از اپیلاسیون یا کندن موهای زائد قبل از لیزر موهای زائد خودداری کنید. از آنجایی که این گزینه‌ ها چرخه رشد مو را تغییر می ‌دهند، لیزر نمی ‌تواند فولیکول‌ های مو را در مرحله مناسب بگیرد و نمی ‌تواند موها را کاهش دهد.
 • ناحیه درمان را قبل از جلسه لیزر تمیز کنید. قبل از جلسه از هیچ کرم استفاده نکنید. می توانید در ابتدای جلسه از پزشک خود برای تمیز کردن آن ناحیه نیز درخواست حوله بهداشتی کنید.
 • 24 ساعت قبل از قرار ملاقات لیزر خود اصلاح کنید نه در روز خود درمان.
 • از مصرف کافئین خودداری کنید زیرا می تواند حساسیت پوست شما را افزایش دهد.
 • اگر آستانه درد پایینی دارید، می توانید قبل از جلسه خود یک مسکن خفیف (نه ایبوپروفن) مصرف کنید.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

عوارض لیزر موهای تناسلی زنان

عوارض جانبی خیلی خفیف لیزر موهای تناسلی زنان ، شامل قرمزی و سوزش پوست است. این عوارض جانبی بسته به نحوه ادامه جلسات لیزر می تواند متفاوت باشد و این عوارض موقتی هستند و باید ظرف چند روز ناپدید شوند.

در زیر به برخی از عوارض لیزر موهای تناسلی زنان خواهیم پرداخت:

 • قرمزی و تحریک پوست بعد از لیزر موهای تناسلی زنان  

در طول لیزر موهای بیکینی، یک تکنسین لیزر از نور لیزر برای رسیدن به پوست نزدیک بیکینی استفاده می کند. نور توسط پوست جذب می شود که به انرژی گرمایی تبدیل می شود. گرما می تواند به لوله های فولیکول موی اپیدرم آسیب برساند که به نوبه خود انرژی گرمایی ایجاد می کند. این کار با تضعیف ریشه ها باعث ریزش موی ناحیه تناسلی می شود. گرما می تواند باعث تحریک و قرمزی پوست شود.

اپراتور لیزر ممکن است از لوسیون موضعی یا بی حس کننده برای کمک به کاهش درد و تحریک استفاده کند. بسته به اینکه پوست شما چقدر حساس است، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن یا حساسیت داشته باشید و درد معمولا در عرض چند ساعت ناپدید می شود.

 • پوسته پوسته شدن و تاول زدن پوست بعد از لیزر موهای تناسلی زنان

پوست شما می تواند تمام رطوبت خود را در اثر گرمای لیزر از دست بدهد. گرمای لیزر می تواند پوست شما را خشک کرده و باعث پوسته پوسته شدن یا ترک خوردن پوست شود که در نهایت منجر به ایجاد پوسته پوسته می شود. پوسته شدن طبیعی است.

پس از جلسه لیزر، تکنسین لیزر شما یک مرطوب کننده توصیه یا ارائه خواهد کرد. ناحیه لیزر شده را نخراشید یا نخارانید زیرا ممکن است باعث آسیب پوست شود.  

 • سوختگی پوست بعد از لیزر موهای تناسلی زنان

به دلیل حساس بودن و تیره تر بودن پوست در ناحیه بیکینی، اگر لیزر به درستی استفاده نشود، می تواند باعث سوختگی شدید شود که ممکن است تا سه روز طول بکشد تا بهبود یابد.

 • خطر عفونت پوست بعد از لیزر موهای تناسلی زنان

لیزرها روشی تهاجمی در نظر گرفته نمی شوند، اما می توانند پوست اطراف ناحیه بیکینی شما را خشک کنند، که می تواند باعث ایجاد پوسته پوسته شود.

بعد از لیزر موهای تناسلی زنان چه انتظاری باید داشت

واکنش بدن هر فردی به لیزر موهای زائد متفاوت است. برخی از افراد عوارض جانبی جزئی را گزارش می کنند، اما اکثر عوارض جانبی در عرض چند ساعت پس از درمان فروکش می کنند.

متورم شدن یا قرمز شدن پوست در چند ساعت اول بعد از یک جلسه معمول است. آلوئه ورا معمولاً تمام چیزی است که برای تسکین و آرامش پوست نیاز دارید.

برخی از افراد نیز ممکن است در ساعات اولیه پس از جلسه لیزر موهای تناسلی زنان دچار خارش جزئی شوند. آلوئه ورا نیز می تواند در این مورد کمک کند.

در مورد نتایج، هر کس متفاوت است. انتظار نداشته باشید که پس از اولین جلسه، نتایج فوری را ببینید. معمولا روزها (و گاهی اوقات حتی هفته ها) طول می کشد تا ریزش مو شروع شود. در واقع، ممکن است قبل از اینکه اصلاً نتیجه ای را مشاهده کنید، ممکن است نیاز به چندین جلسه درمانی داشته باشید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای تناسلی زنان ​

مراقبت های بعد از لیزر موهای تناسلی زنان

برای به حداقل رساندن عوارض جانبی، باید برنامه مراقبت های بعدی مناسب را دنبال کنید. افرادی که به ناحیه تحت درمان اهمیتی نمی دهند ممکن است عوارض جانبی شدیدتری مانند جای زخم و تاول را تجربه کنند.

اول از همه، اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ضروری است. این شامل خورشید طبیعی و مصنوعی می شود، زیرا هر دو می توانند اثرات نامطلوبی داشته باشند.

در روزهای بعد از درمان، باید لباس های گشاد بپوشید. همچنین باید از استخرها، جکوزی ها، اتاق های بخار و سایر فعالیت هایی که ممکن است باعث تعریق بیش از حد شوند خودداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چه کسانی نباید لیزر موهای تناسلی زنان را انجام دهند؟

قبل از انجام لیزر موهای زائد با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است لازم باشد از این روش اجتناب کنید اگر:

 • باردار هستید.
 • داروهای خاصی مانند درمان آکنه مصرف می کنید.
 • مبتلا به تبخال تناسلی (HSV-2) یا مستعد ابتلا به تبخال هستند.
 • اسکارهای کلوئیدی (اسکار برجسته) داشته باشید.
 • سرطان پوست داشته یا داشته اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای تناسلی زنان موثر است؟

 وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟​

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای تناسلی زنان

بهترین کلینیک برای لیزر موهای تناسلی زنان، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای تناسلی زنان اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر موهای تناسلی زنان

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • سرخی

 

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • شیوع هرپس سیمپلکس (زخم سرد).
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن شدن یا تیره شدن پوست

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

لیزر موهای زائد با ارسال پرتوهای نور لیزر به گروهی از فولیکول ‌های مو با قدرت کافی برای تخریب ریشه کار می‌کند، اما به اندازه کافی برای آسیب رساندن به پوست اطراف نیست. فناوری لیزر برای گرم کردن انتخابی فولیکول های مو در حالی که بافت اطراف آن دست نخورده باقی می ماند در نظر گرفته شده است. فولیکول های موی آسیب ‌دیده دیگر موهای بیشتری تولید نمی‌کنند، بنابراین هنگامی که موهای موجود می ‌ریزند، شما بدون مو هستید.

هر فولیکول مو لزوماً در یک جلسه از بین نمی رود، بنابراین چندین جلسه برای از بین بردن همه موها و آسیب کافی به آن ها لازم است تا دیگر موهای بیشتری تولید نشوند.

برای تمام موهای زائد بدن، 6 هفته فاصله بین جلسات لازم است.

از دو هفته قبل از شروع جلسه لیزر و در طول فرآیند لیزر موهای زائد باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب شود.

تعداد دقیق جلسات از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما معمولاً 6 تا 10 جلسه برای نتایج بهینه مورد نیاز است، به این معنی که چند ماه طول می کشد تا نتایج کامل مشاهده شود.

پاسخ بله است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1997 آن را به عنوان روشی ایمن برای رفع موهای زائد تأیید کرد. با این حال، لیزر موهای زائد تنها زمانی ایمن است که یک تکنسین با مهارت این روش را انجام دهد.

برخی از افراد نتایج دائمی را مشاهده می کنند، در حالی که برخی از افراد ممکن است هر شش تا دوازده ماه یک بار نیاز به یک جلسه شارژ داشته باشند. نتایج بسته به نوع مو و نوع پوست شما متفاوت است. آماده ‌سازی مناسب و مراقبت ‌های بعدی نیز می‌ تواند بر مدت زمان ماندگاری نتایج تأثیر بگذارد.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود و بهتر است لیزر موهای زائد را به بعد از بارداری و اتمام شیردهی موکول کنید.

افراد، آستانه تحمل درد متفاوتی دارند به همین دلیل برخی از افراد حتما از بی حسی موضعی استفاده می کنند و برخی دیگر بدون استفاده از بی حسی هیچ دردی ندارند.

تنها مناطقی که ما لیزر نمی کنیم چشم ها، وسط ابرو، نیپل و پشت پلک هستند. تمام نواحی دیگر بدن را می توان با لیزر موهای زائد درمان کرد.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *