زمان ریزش مو بعد از لیزر

جلوگیری از رشد موهای زائد بعد از لیزر

 

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

تا چند هفته پس از لیزر اپیلاسیون نکنید تا فولیکول های مو به طور کامل ریزش کنند.

رژیم غذایی سالم داشته باشید تا بدن شما منجر به بهم خوردن هورمون ها نشود.

در صورت نیاز به مصرف داروهای جدید اپراتور خود را مطلع کنید.

لایه برداری منظم همچنین می‌تواند به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک کند.

زمان ریزش مو بعد از لیزر

روند ریزش مو بعد از لیزر معمولاً 10 تا 14 روز پس از لیزر درمانی شما شروع می شود

عوارض لیزر موهای زائد

درد و ناراحتی

تورم

قرمزی موقت پوست

مراحل رشد مو بعد از لیزر

مرحله 1 – آناژن

مرحله 2 – کاتاژن

مرحله 3 – تلوژن

چندجلسه لیزر برای ار بین بردن موهای زائد مورد نیاز است

هر یک از موهای شما چرخه رشد خاص خود را دارد. معمولاً حدود 8 تا 10 درمان کافی است.

روند ریزش مو بعد از لیزر معمولاً 10 تا 14 روز پس از لیزر درمانی شما شروع می شود. در این مدت ممکن است هنگام دوش گرفتن متوجه ریزش مقداری مو شوید. میزان ریزش مو در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند ناحیه مد نظر برای لیزر، ضخامت مو و تعداد جلسات درمانی بستگی دارد.

برای اینکه تطلاعات بیشتری در خصوص زمان ریزش مو بعد از لیزر به دست آورید، با ما در لیزر مروارید همراه باشید و به خواندن مطالب ادامه دهید.

زمان ریزش مو بعد از لیزر

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

کاندیدهای مناسب لیزر موهای زائد

به طور کلی، رنگ پوست و مو، سه عامل مهم تعیین کننده در تعیین بهترین کاندید بودن برای لیزر موهای زائد است. به نکات زیر در این باره توجه کنید:

عامل رنگ پوست در تعیین بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد:

پوست روشن: درجات مختلفی از پوست روشن وجود دارد. به عنوان مثال، اگر دو نفر را با پوست روشن زیر نور خورشید قرار دهید، ممکن است یکی با برنزه شدن در حد عالی رو به رو  شود در حالی که دیگری فقط با سوختگی بسیار بد مواجه شود.

با این حال، مهم نیست که چه نوع پوست روشنی دارید، شما بهترین کاندید برای هر نوع لیزر موهای زائد هستید. شما بهترین نتایج را از هر نوع پوست دیگری دریافت خواهید کرد و همچنین به تعداد جلسات کمتری برای لیزر موهای زائد نیاز خواهید داشت.

پوست رنگ روشن در حد متوسط: آن هایی که جزء دسته پوست رنگ روشن در حد متوسط هستند، بر اساس رنگ موهایی که باید درمان شوند، نتایج بهتری خواهند دید. با این حال، حتی بهترین کاندیداهایی که پوست روشن متوسط دارند، نیاز به تعداد جلسات لیزر بیشتری نسبت به کاندیدهای پوست روشن دارند، خواهند داشت.

پوست تیره: هر کاندیدایی با پوست تیره به جلسات لیزر بیشتری نسبت به دو نوع پوست دیگر نیاز دارد. علاوه بر این، هرچه پوست  فرد تیره ‌تر باشد، نتایج مطلوب ‌تری برای او نخواهد داشت. کاندیداهای پوست تیره‌ تر نیز برای دستیابی به حداکثر نتایج به مشاوره با یک پزشک با مهارت و تخصص بیشتر نیاز دارند.

عامل رنگ مو در تعیین بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد:

موهای تیره: موهای تیره، مانند سیاه یا قهوه ای تیره، بهترین گزینه ها برای لیزر موهای  زائد هستند زیرا حاوی بیشترین رنگدانه هستند که اجازه می دهد نور لیزر تا حد بیشتری جذب شود. همچنین، موهای تیره ضخیم تر هستند که نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت.

موهای تیره در حد متوسط:این گزینه بیشتر شامل موهای قهوه ای روشن یا متوسط است. لیزر این نوع مو نسبت به رنگ موهای روشن ‌تر آسان ‌تر است، اما ممکن است نسبت به افرادی که موهای قهوه ‌ای تیره یا مشکی دارند به جلسات بیشتری نیاز داشته باشد. همچنین، همه موهای تیره در حد متوسط نیز ضخیم نیستند، برخی از آن ها می توانند بسیار ظریف و نازک باشند، بنابراین ناگفته نماند که موهای ضخیم و متوسط نتایج بهتر و سریع تری نسبت به موهای نازک و متوسط دارند.

موهای روشن :درجات مختلفی از موهای روشن وجود دارد، بیشتر از هر نوع موی دیگری. به طور کلی، موهای روشن سخت ترین موارد برای لیزر هستند و نسبت به کاندیدهای با سایر انواع رنگ مو به زمان، هزینه و تعداد جلسات  بیشتری نیاز دارند.

ساده ‌ترین درمان برای موهای تیره یا متوسط است، موهای بلوند روشن و موهای قرمز هر دو سخت‌ ترین گزینه برای لیزر هستند. این به این دلیل است که آن ها حاوی رنگدانه phemelianin هستند که باعث می شود کمتر نور لیزر را جذب کنند.

موهای سفید یا خاکستری – ممکن است لیزر افرادی که موهای سفید یا خاکستری دارند تقریبا غیرممکن باشد. این افراد هیچ رنگدانه ای ندارد و بنابراین نمی تواند نور لیزر را به اندازه کافی برای گرم کردن فولیکول مو جذب کند.

چرخه مو

سومین عاملی که بر نتیجه لیزر موهای زائد  تأثیر می گذارد رشد مو است. موهای شما در چرخه رشد می کنند و همه موهای شما در یک چرخه نیستند. درمان ‌های لیزری برای حمله به موهایی که در مرحله رشد فعال یا آناژن هستند، ساخته می ‌شوند. بنابراین شما تقریبا همیشه به بیش از یک جلسه لیزر نیاز خواهید داشت.

ریزش موهای زائد بعد از لیزر به چه صورت است؟

ریزش موهای زائد بعد از لیزر می تواند بسته به نوع و بافت موی فرد متفاوت به نظر برسد. برای افرادی که موهای تیره و ضخیم دارند، ممکن است ریزش بیشتر باشد و به صورت توده های مو در حال ریزش باشد. برای افرادی که موهای نازک تری دارند، ممکن است ریزش کمتر  باشد و موها ممکن است به سادگی ریزش کنند.

ریزش بخشی طبیعی از فرآیند لیزر موهای زائد است و نباید دلیلی برای نگرانی وجود داشته باشد. با این حال، اجتناب از کندن موهای ریخته شده ضروری است، زیرا این امر می تواند به فولیکول های مو آسیب برساند و در نتایج درمان شما اختلال ایجاد کند.

کاندیدای مناسب لیزر  مو

پس از توقف ریزش چه انتظاری باید داشت؟

پس از فرآیند ریزش، ممکن است متوجه شوید که ناحیه تحت درمان صاف تر و بدون مو به نظر می رسد. با این حال، مهم است که به خاطر داشته باشید که لیزر موهای زائد یک درمان یکباره نیست و ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب به جلسات متعدد نیاز داشته باشد.

در اولین جلسه خود با لیزر مروارید، تمام اطلاعات و دانش لازم برای حفظ سلامت پوست خود را دریافت خواهید کرد. در نهایت برای مدیریت نگرانی های پوستی، پزشک شما یک برنامه درمانی شخصی را به شما توصیه می کند.

آشنایی با چرخه رشد مو

قبل از اینکه بتوانید دلیل ریزش موها پس از لیزر موهای زائد را بفهمید، ضروری است که به سه چرخه اصلی تجربه فولیکول های مو رویش مو نگاه کنید:

آناژن: به عنوان چرخه رشد نیز شناخته می شود و بهترین مرحله ای است که لیزر درمانی می تواند موثر باشد. آناژن مرحله ای است که مو روی سطح پوست ظاهر می شود، که به لیزر اجازه می دهد در جای خود بماند و گرما را به سمت رشته مو و فولیکول مو منتقل کند.

 

کاتاژن: فاز کاتاژن در چرخه مو، زمانی اتفاق می افتد که قبل از ریزش مو به طور طبیعی و نه بر اثر لیزر اتفاق می افتد. در این مرحله، لیزر موهای زائد به اندازه موهای مرده و بیرون رانده شده از فولیکول مو موفق نخواهد بود.

تلوژن: مرحله ای است که در آن مو در زیر پوست رشد نمی کند. تلوژن که به عنوان مرحله استراحت نیز شناخته می شود، برای لیزر موهای زائد مناسب نیست زیرا هیچ مویی روی سطح پوست ظاهر نمی شود.

چرا موهای من بعد از لیزر موهای زائد ریزش نکرد؟

لیزر موهای زائد روشی است که به افراد این امکان را می دهد تا نیاز به تراشیدن، اپیلاسیون یا کندن موهای زائد را به طور موقت به تعویق بیندازند. در این روش از نور قوی دستگاه لیزر برای تمرکز روی رنگدانه های موهای تیره استفاده می شود و به پوست اجازه می دهد تا گرما را جذب کند تا فولیکول های مو را از بین ببرد. با این حال، دائمی نیست و یک فولیکول موی جدید در نهایت رشد خواهد کرد.

پس از یک جلسه لیزر درمانی، انتظار می رود که پیاز موهای شما در یک بازه زمانی هفت تا 30 روزه در بیاید. در این مرحله، هنگامی که بدن شما موهای مرده را از فولیکول مو بیرون می‌کشد، برآمدگی ‌ها و قرمزی ایجاد می‌ شود. موهای رشد کرده ممکن است زیر پوست گیر کنند. ممکن است مردم فکر کنند که این رشد مو است، اما بدن شما موها را به سمت بالا فشار می‌دهد و موها را از پوست دور می‌کند تا آن ها را از بین ببرد.

برخی از افراد ممکن است نگران باشند زیرا همه موهای ناحیه درمان پس از درمان ریخته نشده اند. بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که هر فولیکول مو ممکن است لزوماً چرخه رشد موهای اطراف خود را نداشته باشد. لیزر فقط در مرحله آناژن می تواند مو را از بین ببرد. با این حال، تنها حدود 15 درصد از موها در این مرحله در زمان یک جلسه لیزر وجود دارند. این بدان معناست که تنها 15 درصد از فولیکول های مو از بین می روند و آن موها 5 تا 14 روز پس از درمان می ریزند.

چرخه رشد دلیلی است که می تواند بین 6 تا 8 جلسه قبل از تخریب فولیکول های مو طول بکشد. هر ناحیه درمان چرخه رشد منحصر به فرد خود را دارد و رشد مو در پشت لب می تواند چهار هفته باشد و چرخه برای پاها بین 8 تا 10 هفته طول بکشد.

بایدها و نبایدهای لیزر موهای زائد

اگر نگران ریزش موهایتان هستید، نگران نباشید. میزان از دست دادن و رشد مجدد عمدتاً به شخص بستگی دارد. انواع پوست، هورمون ها، نوع مو، رنگ پوست و نواحی درمان تنها چند مورد از بسیاری از شرایطی هستند که بر این روند تاثیر می گذارند. در ادامه به برخی از بایدها و نبایدهای لیزر اشاره می کنیم:

بعد از لیزر موهای زائد را از بین نبرید

مهمترین چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که صبور باشید. استفاده از موچین، بند انداختن، اپلاسیون  یا فشار دادن مو را از روی پوست خود انجام ندهید زیرا این کار می تواند فولیکول های مو را که با لیزر هدف قرار گرفته اند از بین ببرد و باعث تحریک پوست شود. بهتر است آن ها را تا زمانی که از بین نرفتند در جای خود نگه دارید. هنگامی که لیزر موهای زائد را انجام می دهید، موهای تیره و ضخیم نازک تر می شوند و راحت تر از بین می روند.

لایه برداری مکرر

اگر چه نباید موها را به زور بیرون بکشید، اما می توانید برای تسریع روند ریزش موها را کوتاه کنید. ناحیه درمان را با حرکات دایره ای با یک لیف یا پارچه شستشوی ملایم برای از بین بردن موهای مرده مالش دهید.

در جلسات بعدی لیزر خود شرکت کنید

اگرچه موهای زائد ممکن است از بین رفته باشند، اما ممکن است وارد مرحله تلوژن شده و زیر پوست پنهان شوند. حتما برنامه درمانی خود را دنبال کنید و در زمان مقرر به کلینیک مراجعه کنید. وقفه طولانی میان فاصله بین دو جلسه می تواند منجر به عدم نتایج عالی شود.

پوست خود را هیدراته کنید

بعد از لیزر موهای زائد پوست خود را نرم، سالم و آرام نگه دارید. شما می توانید انتظار داشته باشید که پوست شما تحریک شده و دچار آفتاب سوختگی شود، بنابراین برای جلوگیری از تحریک پوست از ژل خنک کننده آلوئه ورا استفاده کنید. چند تکه یخ می تواند به مدیریت تورم، قرمزی و سایر واکنش های نامطلوب کمک کند.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

آیا بعد از لیزر موهای زائد موها می ریزند؟

پس از لیزر موهای زائد، موها بلافاصله نمی ریزند، اما طی چند روز تا چند هفته می ریزند. این ممکن است شبیه رشد مداوم مو باشد. تنها حدود 15 درصد از موها در مرحله رشد هستند.

بنابراین، درمان های متعدد معمولا برای از بین بردن موهای زائد ضروری است. این یک تصور اشتباه است که موهای زائد تقریباً بلافاصله پس از لیزر موهای زائد می ریزند. موها پس از 5 تا 14 روز شروع به ریزش می کنند و ممکن است تا هفته ها این روند ادامه یابد.

ریزش مو بعد از لیزر موهای زائد معمولا چقدر طول می کشد؟

پس از لیزر موهای زائد، موها معمولاً در عرض 5 تا 14 روز شروع به ریزش می کنند. ریزش می تواند برای چند هفته ادامه یابد. زمان دقیق ریزش ممکن است به ناحیه بدن تحت درمان و چرخه رشد موی فرد بستگی داشته باشد.

آیا امکان ریزش تمام موها پس از یک جلسه لیزر موهای زائد وجود دارد؟

خیر، امکان ریزش تمام موها پس از یک جلسه لیزر موهای زائد وجود ندارد.  فقط موهایی که در مرحله رشد چرخه هستند می ریزند و ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا تمام موهای ناحیه تحت درمان برداشته شود. موها بلافاصله پس از لیزر موهای زائد نمی ریزند، بلکه در طی چند روز تا چند هفته می ریزند.

آیا عواملی وجود دارد که می تواند بر میزان سریع یا موثر ریزش مو پس از لیزر موهای زائد تأثیر بگذارد؟

بله، عواملی وجود دارند که می توانند بر سرعت یا موثر ریزش موها پس از لیزر موهای زائد تأثیر بگذارند. اثربخشی لیزر موهای زائد به عوامل مختلفی مانند نوع پوست، رنگ مو و ضخامت بستگی دارد. سطوح هورمونی و داروهای تجویزی نیز می تواند منجر به رشد مو شود. افراد باید دستورالعمل های پس از درمان ارائه شده توسط متخصص پوست یا تکنسین خود را برای اطمینان از نتایج مطلوب دنبال کنند. لایه برداری مکرر می تواند به تسریع روند ریزش کمک کند. در برخی موارد، همه موهای ناحیه درمان ممکن است پس از درمان نریزند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آیا فرآیند ریزش پس از لیزر موهای زائد می تواند باعث ناراحتی یا تحریک شود؟

روند ریزش پس از لیزر موهای زائد بخشی طبیعی از درمان است و نباید باعث ناراحتی یا تحریک شود. با این حال، ممکن است پس از لیزر، سوزش، قرمزی و تورم موقت پوست را تجربه کنید. لیزر مورد استفاده در طول درمان نیز ممکن است باعث تحریک و خارش پوست شود.

چگونه افراد می توانند پس از لیزر موهای زائد از پوست خود مراقبت کنند تا از بهترین نتیجه اطمینان حاصل کنند؟

برای مراقبت از پوست پس از لیزر موهای زائد، تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تحت درمان بسیار مهم است. از مالش یا خاراندن آن ناحیه خودداری کنید و حداقل تا 24 ساعت پس از درمان از آرایش، لوسیون، مرطوب کننده یا دئودورانت خودداری کنید.

استفاده از کرم های موضعی مانند ژل ترمیم کننده و آلوئه ورا، در ناحیه تحت درمان توصیه می شود. لایه برداری منظم پوست در طی چهار هفته بعد از درمان نیز می تواند به حفظ نتایج کمک کند.

در صورت وجود قرمزی یا سوزش بیشتر، از استفاده از آرایش و مرطوب کننده تا زمانی که علائم فروکش نکند، خودداری کنید. علاوه بر این، از فعالیت هایی مانند موچین و اپیلاسیون که می تواند پوست را تحریک کند، خودداری کنید.

چه نتایجی را می توان با لیزر موهای زائد انتظار داشت؟

درمان های لیزر موهای زائد بر اساس مراحل رشد طبیعی موهای شما فاصله دارند. در بیشتر موارد، ما درمان های شما را با فاصله 4-6 هفته برای صورت و گردن و 6-8 هفته برای رفع موهای زیر گردن برنامه ریزی می کنیم. از آن جایی که مو از ریشه می ریزد، لیزر موهای زائد جایگزین بسیار طولانی تری برای اصلاح است. اکثر افراد بلافاصله پس از جلسه اول لیزر موهای زائد، اکثر ریزش مو را مشاهده می کنند. با این حال، ممکن است تا ۲ هفته طول بکشد تا موهای باقیمانده از بین بروند.

ممکن است برای دستیابی به نتایج ایده آل خود به 5-8 جلسه درمانی نیاز داشته باشید. هنگامی که مجموعه درمان های شما کامل شد، می توانید انتظار داشته باشید که بدنی بدونی مو داشته باشید. برخی از مراجعان ممکن است یک یا دو سال پس از اتمام یک سری درمان، مقدار کمی رشد مجدد پراکنده را تجربه کنند. در این مورد، ممکن است یک بار در سال نیاز به یک جلسه شارژ برای حفظ نتایج باشد. موهایی که با لیزر آسیب دیده اند معمولاً دوباره رشد نمی کنند، اگرچه رشد مجدد امکان پذیر است.

موها پس از لیزر موهای زائد کندتر رشد نمی کنند. با این حال، با هر مرحله رشد متوالی، فولیکول های قابل توجه کمتری خواهید داشت. پس از هر لیزر موهای زائد، موها ریزتر و پراکنده تر به نظر می رسند. هر جلسه نتایج بهتر و ماندگارتری به ارمغان می آورد و به شما اعتماد به نفس لازم برای پوشیدن لباس مورد نظرتان را می دهد.

چرا ریزش پس از لیزر موهای زائد اتفاق می افتد؟

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن رنگدانه در فولیکول های مو که در آناژن یا فاز رشد فعال نامیده می شود، عمل می کند. پس از درمان، آن فولیکول های مو موهای خود را می ریزند و در آینده نباید آن را دوباره رشد دهند. این فرآیند معمولاً 1 تا 3 هفته پس از حلسه لیزر اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات شبیه دانه‌ های سر سیاه می‌شود. برای نتایج مطلوب به 6 تا 9 درمان لیزر موهای زائد نیاز دارید.

برای تسریع در ریزش چه کاری می توانم انجام دهم؟

ریزش نشانه خوبی است، زیرا به این معنی است که درمان های لیزر به طور موثر موهای شما را از بین می برند. اما اگر می خواهید به سرعت بخشیدن به این روند کمک کنید، می توانید پس از لیزر موهای زائد، پوست خود را با استفاده از اسکراب بدن به آرامی لایه برداری کنید. بسته به اینکه پوست شما چقدر حساس است، می توانید این کار را از 1 تا 3 بار در هفته انجام دهید.

آیا می توانم در مدت فاصله میان جلسات لیزر موهایم را از بین ببرم؟

بله. از آنجایی که لیزر با هر درمان تک تک فولیکول ‌های مو را هدف قرار نمی ‌دهد، برای برداشتن تمام موهای ناحیه مورد نظر به چندین جلسه نیاز دارید. در این فاصله، می توانید موهای باقی مانده را اصلاح کنید، اما آنها را اپیلاسیون نکنید.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

درمان لیزر موهای زائد از امواج انرژی ایمن و موثر لیزر در عمق فولیکول های مو استفاده می کند. ملانین نور موجود در ساقه مو را جذب می کند که گرم شده و به فولیکول آسیب می رساند. این آسیب مانع از تولید سلول های موی جدید توسط فولیکول و در نتیجه حذف دائمی مو می شود.

با گذشت زمان، این کار به فولیکول ها آسیب می رساند و از تولید موهای جدید جلوگیری می کند. تعداد درمان های مورد نیاز از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما اکثر افراد تنها پس از چند جلسه کاهش قابل توجهی در رشد مو مشاهده می کنند.

لیزر موهای زائد (LHR) یک روش نسبتاً سریع و بدون درد برای دستیابی به حذف دائمی موهای زائد است که آن را به یک انتخاب محبوب برای مردان و زنان تبدیل می کند.

آیا موهای نواحی خاصی از بدن یا صورت سریعتر رشد می کنند؟

پس از لیزر موهای زائد، موهای زائد در چانه، گردن و سایر نواحی صورت به احتمال زیاد رشد می کنند.

این ممکن است تا حدی به دلیل نوسانات هورمونی و فعال شدن مجدد فولیکول های مو توسط آندروژن ها، مانند دهیدرواپی آندروسترون (DHEA) و تستوسترون باشد.

در برخی از زنان، رشد مجدد مو در چانه، گردن، پشت لب و پهلو ممکن است همزمان با یائسگی باشد، زمانی که سطح استروژن کاهش می یابد.

رشد مجدد مو در بدن نیز امکان پذیر است. در برخی افراد، ممکن است بیشتر روی بازوها، پاها یا قفسه سینه رخ دهد تا روی خط بیکینی، شکم یا زیر بغل. وقتی موها دوباره روی بدن رشد می کنند، معمولاً کم و بسیار ظریف هستند.

در موارد نادر، لیزر موهای زائد ممکن است باعث رشد یا رشد مجدد موهای ضخیم تر و تیره تر در ناحیه مجاور ناحیه تحت درمان شود. این وضعیت به عنوان هایپرتریکوز پارادوکسیکال شناخته می شود. این موضوع می تواند در هر نقطه از صورت یا بدن رخ دهد.

آیاراهی برای جلوگیری از رشد مو بعد از لیزر وجود دارد؟

در صورت نیاز می توان با انجام لیزر درمانی از رشد مجدد موها جلوگیری کرد. اگر رشد مو کم است، گزینه دیگر الکترولیز است. الکترولیز روی موها یک به یک کار می کند و آن ها را از بین می برد.

لیزر موهای زائد چقدر درد دارد؟

لیزر موهای زائد برای هدف قرار دادن فولیکول های مو با پرتوهای لیزری با حرارت بالا طراحی شده است. در حالی که ممکن است گرما را احساس نکنید، ممکن است احساس کنید پوست شما با یک نوار لاستیکی کشیده شده است. همچنین ممکن است پس از لیزر، ناراحتی خفیفی مانند قرمزی و سوزش مشابه آفتاب سوختگی خفیف را تجربه کنید.

این روش همچنین ممکن است تا حدی دردناک باشد. میزان درد بستگی به قسمتی از بدن دارد که تحت لیزر موهای زائد است. هرچه ابتدا پوست حساس تر باشد، احتمالاً دردناک تر خواهد بود.

برای به حداقل رساندن درد، پزشک ممکن است قبل از انجام لیزر، یک کرم بی‌حس کننده را روی پوست شما بمالد. بسته به قسمت بدن و تحمل درد شما، ممکن است اصلاً نیازی به کرم بی حس کننده نداشته باشید.

مراقبت های بعد از لیزر موی زائد

دلایل اصلی ریزش مو بعد از لیزر

غیر معمول نیست که موهای تحت درمان در روزهای بعد از لیزر شروع به ریزش کنند. بسیاری از مردم نگران هستند که این بدان معنی است که درمان موثر نبوده است، اما این نشانه این است که لیزر کار خود را انجام داده است. وقتی لیزر فولیکول مو را هدف قرار می دهد، به ریشه مو آسیب می رساند.

این آسیب به بدن سیگنال می دهد که دیگر نیازی به مو نیست و در نهایت ریزش خواهد شد. در بیشتر موارد، این اتفاق 1 تا 3 هفته پس از جلسه لیزر رخ می دهد و گاهی اوقات شبیه دانه های سرسیاه است.

چرا موهای من بلافاصله بعد از لیزر درمانی موهای زائد نمی ریزند؟

ممکن است چندین هفته طول بکشد تا این آسیب به طور کامل اثر کند. در این بین موهای قدیمی به رشد و ریزش خود ادامه می دهند. بنابراین، در حالی که ممکن است پس از لیزر درمانی، کاهش فوری رشد مو را مشاهده نکنید، مطمئن باشید که درمان ها موثر هستند و در نهایت، شاهد کاهش قابل توجهی در رشد مو خواهید بود.

به چند روش لیزر موهای زائد نیاز دارم؟

تعداد درمان های مورد نیاز برای حذف کامل موهای زائد از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما اکثر افراد بین 6 تا 8 جلسه نیاز دارند. لیزر موهای زائد جایگزین ایمن و موثر برای روش های سنتی رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون و اصلاح است.

مراقبت های بعد از لیزر درمانی مو

در حالی که لیزر موهای زائد به عنوان یک گزینه درمانی ایمن و موثر در نظر گرفته می شود، برای اطمینان از نتایج بهینه باید از چند دستورالعمل پس از مراقبت پیروی کرد. اول، مهم است که بلافاصله پس از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. این به جلوگیری از هرگونه آسیب اضافی به پوست کمک می کند. همچنین ضروری است که حداقل به مدت 24 ساعت از استفاده از هر گونه مواد شیمیایی خشن یا اسکراب در ناحیه تحت درمان خودداری کنید. در نهایت، تمیز و خشک نگه داشتن محل برای بهبودی توصیه می شود. این نکات ساده پس از مراقبت می تواند به شما کمک کند تا از لیزر موهای زائد خود بیشترین بهره را ببرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای ریز، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

پرسش های متداول

بسیاری از افراد می گویند که لیزر موهای زائد درد کمتری نسبت به اپیلاسیون یا اصلاح دارد. زیرا لیزرها از انرژی نور برای آسیب رساندن به فولیکول مو و تخریب ریشه استفاده می کنند.

لیزر موهای زائد با آسیب رساندن به ریشه مو عمل می کند که در نهایت باعث توقف رشد مو پس از چندین درمان می شود. لیزر ملانین را در فولیکول هدف قرار می دهد، بنابراین افرادی که پوست روشن دارند بهترین نتایج را خواهند دید. با این حال، رنگ پوست تیره تر هنوز قابل درمان است، اما ممکن است نیاز به جلسات بیشتری داشته باشد.

در بیشتر موارد، بین شش تا دوازده درمان نیاز دارید. این درمان ها به فاصله 4 تا 8 هفته انجام می شود. دوره انتظار برای هدف قرار دادن هر فولیکول مو در حالی که در مرحله فعال چرخه رشد است ضروری است.

نور مرئی کاملاً ایمن است بنابراین به غیر از استفاده از عینک نیازی به اقدامات احتیاطی خاصی نیست. پوست برخی از افراد بلافاصله پس از درمان کاملا قرمز می شود. با این حال، اکثر کاندیدها هیچ عارضه جانبی را تجربه نمی کنند و واکنش های پوستی توصیف شده معمولا در عرض چند ساعت تا چند روز ناپدید می شوند. به ندرت ممکن است روشن شدن یا تیره شدن موقت پوست رخ دهد.

این بسته به مراجعه کننده، حساسیت آن ها و ناحیه تحت درمان متفاوت است.

فقط موهایی که در مرحله رشد هستند قابل درمان هستند. تعداد موها در این مرحله از 10 تا 70 درصد متغیر است. طول چرخه رشد نیز متفاوت است. پس از اولین درمان، اکثر افراد کاهش قابل توجهی در تراکم مو دارند. جلسات درمانی هر 4 تا 12 هفته توصیه می شود (این در طول مشاوره شما مشخص می شود). تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت است، اما معمولاً تعداد جلسات به طور متوسط 8-10 است.

لایه بالایی پوست نیز حاوی ملانین است و هنگامی که پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد غلظت آن افزایش می یابد، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد گرما و ناراحتی لازم است افراد تیره پوست با انرژی کمتری درمان شوند. توصیه می کنیم از برنزه شدن در طول درمان خودداری شود. در این افراد، ممکن است لیزر درمانی انجام شود، اما درمان کمتر کارآمد خواهد بود و در تنظیمات پایین ‌تر ایجاد می ‌شود تا ایمن باشد.

اکثر افراد پس از هر جلسه درمانی متوجه نتایج قابل توجهی می شوند، اگرچه نتایج نهایی شما تا زمانی که تمام جلسات توصیه شده خود را کامل نکنید ظاهر نمی شود. در طول دوره درمان، احتمالاً متوجه خواهید شد که نیاز به تراشیدن یا اپیلاسیون ناحیه (های) درمان شده به تدریج کاهش می یابد، تا زمانی که دیگر مجبور نباشید به این روش های سنتی حذف موهای زائد روی بیاورید.

بلافاصله پس از درمان، ممکن است به نظر برسد که هنوز مو در ناحیه وجود دارد. این فقط باقیمانده موهایی است که قبل از درمان در ساقه مو بوده است. در عرض چند روز به طور طبیعی می ریزد و تا چند روز بدون مو خواهید ماند. وقتی موها دوباره رشد کردند، متوجه خواهید شد که نسبت به قبل نازک ‌تر و روشن ‌تر شده‌ اند.

پس از هر درمان، موهای شما به تدریج ظریف تر و روشن تر می شوند. بعد از یک سری درمان، موهای شما در نهایت آنقدر ظریف و روشن می شوند که به سختی متوجه آن می شوید!

لیزر را می توان در هر ناحیه ای از بدن به جز پلک ها انجام داد. محبوب ترین مناطق درمانی پاها، پشت، بازوها، سینه، پشت لب، زیر بغل و ناحیه بیکینی هستند.

شما همچنین می توانید لیزر موهای زائد را بر روی گوش ها، بینی، پیشانی، بالای ابروها و سایر قسمت های صورت خود انجام دهید.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

این موضوع از فرد به فرد دیگر متفاوت است. از بین بردن موها اغلب به یک سری لیزر درمانی نیاز دارد. اکثر افراد می توانند هر 4 تا 6 هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی درمان دیگری بی خطر است.

اکثر افراد مقداری رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

مانند سایر روش‌های حذف موهای زائد، برخی از ناراحتی‌ ها در حذف موهای زائد با لیزر وجود دارد، اما این مقدار حداقل است. لیزرهای ما از مکانیسم های خنک کننده برای راحتی فرد استفاده می کنند.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید. 

اپراتور باید از قبل به شما بگوید که دقیقاً چگونه باید برای درمان لیزر موهای زائد آماده شوید، اما در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

  • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در روزهای قبل از درمان خودداری کنید، زیرا لیزر موهای زائد روی پوست برنزه به خوبی عمل نمی کند.
  • از لایه برداری یا سایر درمان های شیمیایی در هفته منتهی به لیزر خودداری کنید که ممکن است باعث تحریک پوست شود.
  • ممکن است به شما گفته شود که ناحیه مورد نظر را از قبل بتراشید.
  • با پوست تمیز و بدون آرایش در قرار ملاقات خود حاضر شوید.
  • از آسپرین یا سایر داروهای ضدالتهابی یا داروهای گیاهی که ممکن است خونریزی را افزایش دهند خودداری کنید.
  • اگر تبخال یا بریدگی باز دیگری روی صورت خود دارید، جلسه لیزر را به روز دیگری موکول کنید.
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *