چرا از لیزر مو جواب نمی گیرم؟

 

دلایل جواب نگرفتن از لیزر مو

رنگ مو در محل درمان

بافت مو

رنگ پوست

عوامل بیولوژیکی

نوع لیزر

سرویس نشدن دستگاه لیزر

از اپیلاسیون قبل از لیزر موهای زائد استفاده می کنید

بی تجربه بودن اپراتور لیزر

برنامه درمانی نامنظم

 

تاثیر عدم تعادل هورمون ها بر جواب نگرفتن از لیزر مو

یکی از مهم‌ ترین دلایلی که باعث می ‌شود لیزر موهای زائد مؤثر نباشد، به هورمون ‌ها خلاصه می ‌شود

دلایل رشد بیش از حد مو که و عدم جواب گرفتن لیزر مو

سندرم تخمدان پلی کیستیک

پس از یائسگی

سابقه بیماری خانوادگی

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

چرا از لیزر مو جواب نمی گیرم؟

لیزر موهای زائد، یکی از روش هایی است که افراد برای از بین بردن دائمی موهای زائد خود آن را به کار می گیرند. با این حال لیزر موهای زائد برای همه به یک اندازه جواب نمی دهد و ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چرا از لیزر مو جواب نمی گیرم؟ برای پاسخ به این سوال با ما در لیزر مروارید همراه باشید تا هر آن چه در این خصوص نیاز است بدانید را برای شما شرح دهیم.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

دلایل جواب نگرفتن از لیزر مو

برخی از موارد مانند نکات زیر ممکن است دلیل این باشد که چرا از لیزر مو جواب نمی گیرید.

 • رنگ مو در محل درمان

لیزر موهای زائد، رنگ را هدف قرار می دهد. لیزر، موهای خاکستری، بلوند یا قرمز را نخواهد دید. مثلاً اگر چانه ‌تان را لیزر می کنید و چانه‌ تان مقداری موهای خاکستری و مقداری موهای سیاه دارد، موهای سیاه باید با موفقیت لیزر شود، اما موهای سفید باقی می ‌ماند.  

 • بافت مو

محل درمان باید تراشیده شود، بنابراین اگر موهای ظریف تراشیده شوند، بافت آن مو تغییر می کند. اما، شما باید موهای نازک را همانطور که هست رها کنید. اگر موها واقعاً خوب هستند، باید آن را رها کنید. آن را اصلاح نکنید و لیزر موهای زائد را روی آن مو انجام ندهید. لیزر موهای زائد برای موهای پرزی مناسب نیست.

 • رنگ پوست

هر چه رنگ پوست روشن تر باشد نتایج بهتری حاصل می شود. به خاطر داشته باشید که لیزر رنگ را هدف قرار می دهد و لیزر بین رنگ مو یا رنگ در پوست تفاوتی قائل نمی شود … هر دو را هدف قرار می دهد. هنگامی که رنگ روی پوست وجود دارد قدرت لیزر محدود می شود. هر چه رنگ پوست بیشتر باشد، درمان خطرناک تر است.

واقعیت این است که برخی افراد کاندیدای خوبی برای لیزر موهای زائد نیستند. محدودیتی برای مقدار رنگ در پوست وجود دارد.

اگر لیزر درمانی انجام داده اید، رنگ زیادی در پوست داشته اید و نتیجه ای نگرفته اید، احتمالاً به این دلیل است که در تنظیم بسیار پایین لیزر انجام شده است تا شما را نسوزاند.

 • عوامل بیولوژیکی

برخی عوامل بیولوژیکی وجود دارد که می تواند نتایج شما را با لیزر موهای زائد تحت تاثیر قرار دهد. اگر مشکل/عدم تعادل هورمونی دارید مثلا PCOS و هورمون ها ثابت نیستند، نتایج خوبی نخواهید داشت. وراثت نیز می تواند در نتایج موثر باشد. ما به کسی که مشکل هورمونی درمان نشده دارد، انجام لیزر موهای زائد را توصیه نمی کنیم.

 • نوع لیزر

یک لیزر با کیفیت خوب و موثر یکی از عوامل کلیدی برای یک نتیجه موفق و نتایج خوب است. بنابراین اگر دستگاه لیزر کلینیک لیزر مد نظر شما خوب نباشد این احتمال وجود دارد که از لیزر موهای زائد نتیجه نگیرید.

 • سرویس نشدن دستگاه لیزر

برخی از کلینیک های لیزر موهای زائد، دستگاه های لیزر را سرویس نمی کنند چرا که ممکن است گران شود. اگر دستگاه لیزر توسط یک تکنسین متخصص سرویس نشود و مرتبا چک نشود، احتمالا درست کار نمی کند و نتیجه خوبی از لیزر موهای زائد نمی گیرید.

 • از اپیلاسیون قبل از لیزر موهای زائد استفاده می کنید

لیزر به طور مستقیم، فولیکول ها را مورد هدف قرار می دهد. به همین دلیل استفاده از روش هایی مانند اپیلاسیون قبل از لیزر موهای زائد باعث می شود فولیکول از ریشه جدا شود و فولیکولی نباشد که مورد هدف قرار گیرد و این یعنی بی نتیجه بودن انجام لیزر.

 • بی تجربه بودن اپراتور لیزر

برای اینکه لیزر موهای زائد برای شما جواب دهد، یک تکنسین لیزر موهای زائد باید روی انواع پوست و انواع مو کار کرده باشد. یک تکنسین ماهر می تواند بلافاصله میزان رنگ پوست، مقدار رنگ مو و ضخامت مو را تشخیص دهد. هر سه این عوامل تعیین کننده انرژی تنظیم شده در دستگاه لیزر هستند و این تنظیمات روی دستگاه لیزر است که نتایج یا عدم موفقیت شما را در نهایت تعیین می کند.

 • برنامه درمانی نامنظم

برای بهترین نتیجه از لیزر موهای زائد باید موارد زیر را انجام دهید:

 • 4 تا 6 هفته فاصله دو جلسه برای تمام محل های روی صورت. (پشت لب ، چانه، گونه، خط فک و غیره)
 • 6 تا 8 هفته برای تمام نقاط بدن.

 این برنامه برای حفظ نتایج خوب در لیزر موهای زائد بسیار مهم است. هنگامی که شما در حال انجام لیزر درمانی هستید، تنها یک فولیکول در چرخه رشد درمان می شود و در زمان درمان شما از کار می افتد. بنابراین، تنها بخشی از موهای زائد شما از بین می رود. 4-6 هفته (صورت) و 6-8 هفته (بدن) طول می کشد تا موهایی که در چرخه رشد نبوده اند وارد چرخه رشد شوند و دفعه بعد آماده درمان شوند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دلایلی که ممکن است لیزر موهای زائد برای شما موثر نباشد چیست؟

در بالا به پاسخ این سوال پرداختیم که چرا از لیزر مو جواب نمی گیرم به نکات تکمیلی زیر در این باره توجه کنید:

 • شما درمان های خود را به درستی زمان بندی نکردید:

رعایت زمان مناسب درمان ضروری است. اگر زمان کافی به هر یک از جلسات شما اختصاص داده نشده باشد، این امر منجر به عدم درمان مناطق بزرگ می شود. درمان لیزر موهای زائد به هیچ وجه نباید عجله ای باشد. این کار روی نتایج شما تاثیر خواهد گذاشت. اگر لیزر به سرعت از روی پوست عبور کند، انرژی لیزر به درستی جذب نمی شود. در نتیجه متوجه خواهید شد که برخی از جاهای پوست شما دارای موهای زیاد هستند که لیزر آن ها را نگرفته است.

 • نوع و رنگ مو

نوع مو و رنگ مو مهم ترین فاکتورهایی هستند که تعیین می کنند لیزر موهای زائد بر روی فرد جواب می دهد یا خیر. این امر به دلیل نحوه عملکرد این روش است.

در طی لیزر موهای زائد، لیزر – پرتوهای شدید نوری که بر روی پوست تابیده می شود – برای هدف قرار دادن رنگدانه خاصی تنظیم شده است. رنگدانه فولیکول های مو باید نسبت به پوست به اندازه کافی تیره باشد تا لیزر بتواند فولیکول های مو را مشخص کرده و آن ها را بسوزاند.

اگر فولیکول های مو رنگدانه بسیار کمی داشته باشند (موهای سفید، موهای قرمز روشن یا موهای بلوند روشن)، لیزر برای هدف قرار دادن درست آن ها مشکل خواهد بود. این موضوع برای افرادی که رنگ پوست تیره‌ تری دارند نیز مشکل ساز می ‌شود، زیرا ممکن است رنگ مو و پوست توسط لیزر تشخیص داده نشود و در نتیجه پوست شما بسوزد.

نوع مو نیز عاملی است که باید در نظر گرفته شود. موهای زبر و ضخیم، فولیکول ‌های موی برجسته ‌تری خواهند داشت، در حالی که موهای ظریف و صاف فولیکول ‌های مو کمتری خواهند داشت. کاندیدای ایده آل، فردی با پوست روشن و موهای تیره و ضخیم است. هر چه فرد از شرایط ایده آل لیزر موهای زائد دورتر باشد، ممکن است مشکلات بیشتری را تجربه کند.

در حالی که پیشرفت ‌های اخیر در فناوری لیزر به کاهش برخی از این مشکلات مرتبط با رنگدانه کمک کرده است، اما امروزه هنوز یک مشکل مهم باقی مانده است.

 • ممکن است عدم تعادل هورمونی داشته باشید

یکی از مهم‌ ترین دلایلی که باعث می ‌شود لیزر موهای زائد مؤثر نباشد، به هورمون ‌ها خلاصه می ‌شود. بله، باور کنید یا نه، شرایط هورمونی می تواند منجر به بی اثر شدن نتایج حاصل از لیزر موهای زائد شود. هورمون های ما رشد مو را تشویق می کنند که رایج ترین آن تستوسترون است. مردان به طور طبیعی سطوح بالاتری از تستوسترون دارند و به همین دلیل موهای بیشتری به خصوص موهای صورت دارند. زنان به طور طبیعی سطوح پایین تری از تستوسترون دارند و سطح تستوسترون زنان توسط استروژن کنترل می شود. این تعادل از رشد موهای صورت زنان (و سایر موها) جلوگیری می کند.

زنانی که موهای زائد بیش از حد بدن یا موهای صورت دارند، ممکن است لیزر موهای زائد را در نظر بگیرند. با این حال، اگر موهای شما زیاد است، ممکن است به دلیل عدم تعادل هورمون باشد که این موضوع می تواند نتایج لیزر موهای زائد را خنثی کند. اگر رشد موهای شما در نتیجه عدم تعادل هورمونی باشد، لیزر موهای زائد ممکن است برای موهای زائد صورت و بدن شما اصلا کارساز نباشد.

اگر فکر می کنید که موهای زائد شما ممکن است به عدم تعادل هورمونی مرتبط باشد، قبل از لیزر درمانی خود یک ارزیابی پزشکی داشته باشید. برخی از عوامل پیش بینی کننده موهای زائد به دلیل عدم تعادل هورمونی شامل رشد ناگهانی مو روی بدن سا صورت به صورت ضخیم و زیاد، چاقی یا مشکلات آکنه، یا سابقه بیماری خانوادگی هیرسوتیسم است.

برخی از دلایل رشد بیش از حد مو که می تواند نتایج حاصل از لیزر موهای زائد را بی اثر کند عبارتند از:

 • سندرم تخمدان پلی کیستیک: سندرم تخمدان پلی کیستیک شایع ترین بیماری مربوط به رشد موهای زائد در زنان است. زنانی که PCOS را تجربه می کنند ممکن است دیابت، مشکل کاهش وزن، قاعدگی نامنظم و آکنه داشته باشند.
 • پس از یائسگی: زنان در مرحله پس از یائسگی استروژن کمتر و تستوسترون بیشتری دارند و در نتیجه موهای صورت آن ها افزایش می یابد.
 • سابقه بیماری خانوادگی: زنان با سابقه بیماری خانوادگی هیرسوتیسم احتمالاً رشد بیش از حد مو را تجربه می کنند.

 

 • سرعت یا چرخه رشد مو

لیزر موهای زائد فقط می تواند فولیکول های مو را هدف قرار دهد که در مرحله اول یعنی مرحله رشد هستند. چندین جلسه لیزر برای سوزاندن موثر تمام فولیکول ها در مرحله رشد مورد نیاز است.

با این حال، این علم دقیقی نیست که پزشکان لیزر موهای زائد همیشه بتوانند به درستی آن را مشخص کنند. در حالی که اکثر مردم به طور کلی نرخ رشد مو یا چرخه مشابهی دارند، این می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و عوامل دیگری نیز می توانند بر سرعت رشد موی افراد تاثیر بگذارند. این موارد می تواند شامل رنگ مو، تراکم مو، ضخامت مو و ناحیه مو باشد.

اگر فاصله لیزر موهای شما نسبت به چرخه های رشد موهای شما به طور مطلوبی نباشد، ممکن است لیزر درمانی شما بر تعداد فولیکول های مو که لازم است برای بهترین نتیجه تأثیر نگذارد.

 • قبل از جلسه لیزر اپیلاسیون کرده اید

باور کنید یا نه، این یکی از مهمترین دلایل عدم موفقیت لیزر موهای زائد برای افراد است. بله، قبل از هر لیزر موهای زائد باید موهای زائد را از بین ببرید، اما نمی توانید آن را اپیلاسیون کنید. اگر قبل از لیزر موهای زائد اپیلاسیون کنید، لیزر برای شما بی اثر خواهد بود.

چرا؟ زیرا لیزر نیاز به شناسایی رنگدانه برای تعیین محل و هدف قرار دادن فولیکول مو دارد تا ریزش مو هدفمند را تشویق کند. اپیلاسیون کل مو و فولیکول را از بین می برد بنابراین رنگدانه ای پیدا نمی شود.

برای بهترین نتایج، ضروری است که متقاضی از پروتکل آماده سازی مناسب قبل از لیزر موهای زائد پیروی کند. عدم انجام این کار منجر به نتایج کمتر از ایده آل یا حتی بدون تغییر می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

سوالات متداول

مانند بسیاری از درمان های زیبایی، لیزر موهای زائد می تواند برای بسیاری از افراد مناسب باشد، اما بهترین راه برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا برای شما مناسب است یا خیر این است که برای مشاوره با ما در مرکز لیزر مروارید، یک جلسه مشاوره ترتیب دهید.  ما به دقت نوع مو، نوع پوست و اهداف شما را در نظر می گیریم تا به شما در بهترین نتایج کمک کنیم.

یکی از بهترین ویژگی های لیزر موهای زائد این است که نیازی به استراحت ندارد. بعد از اتمام کار نیازی به انجام کار خاصی ندارید. به سادگی روز خود را طبق معمول پیش ببرید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که بلافاصله پس از آن از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب زیاد خودداری کنید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

قبل از درمان، از هر گونه روش حذف موهای زائد که در واقع کل مو و پیازی که آن را به فولیکول متصل می کند، خارج می کند، خودداری کنید. این شامل کندن، اپیلاسیون یا استفاده از موچین می شود. اگر تمام موها را بیرون بکشید، چیزی برای هدف قرار دادن نور لیزر باقی نمی ماند! در عوض، اصلاح کنید. در واقع، ایده خوبی است که یک روز قبل از جلسه لیزر، ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

زمان لیزر شما بستگی به ناحیه ای دارد که می خواهید لیزر کنید. نواحی بزرگتر، مانند هر دو پا یا پشت کمر، ممکن است بین 45 تا 60 دقیقه طول بکشد. اگر فقط قسمت پشت لب یا زیر بغل را هدف قرار می دهید، در عرض 5 تا 10 دقیقه کارتان تمام می شود.

موهای ما در چرخه رشد می کنند و لیزر فقط می تواند فولیکولی را که در چرخه رشد فعال است از بین ببرد. در اولین درمان، لیزر معمولا بین 50 تا 80 درصد موهای شما را از کار می‌اندازد. در طی چند تا چند هفته آینده، موهایی که قبلاً غیر فعال بودند وارد چرخه رشد می شوند و آماده می شوند تا آن ها را در درمان بعدی خود هدف قرار دهید. موهای نواحی مختلف بدن با سرعت چرخه‌های متفاوتی رشد می‌کنند، بنابراین باید هشت تا دوازده هفته قبل از درمان بعدی صبر کنید، بسته به اینکه چه ناحیه ‌ای از بدن را هدف قرار می‌دهید. برای اکثر افراد، سه تا شش درمان برای از بین بردن دائمی موهای زائد کافی است.

حداقل سن خاصی وجود ندارد، اما مهم است که صبر کنید تا دوران بلوغ خود را طی کنید تا لیزر درمانی را شروع کنید. به طور کلی، چهارده سالگی اولین سنی است که افراد می توانند لیزر موهای زائد را شروع کنند. در این خصوص با اپراتور لیزر خود مشورت کنید تا اطلاعات بیشتری به دست آورید.

لایه بالایی پوست نیز حاوی ملانین است و هنگامی که پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد غلظت آن افزایش می یابد، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد گرما و ناراحتی لازم است افراد تیره پوست با انرژی کمتری درمان شوند. توصیه می کنیم از برنزه شدن در طول درمان خودداری شود. در این افراد، ممکن است لیزر درمانی انجام شود، اما درمان کمتر کارآمد خواهد بود و در تنظیمات پایین ‌تر ایجاد می ‌شود تا ایمن باشد.

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به کاندیدهایی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما را در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

این افسانه که لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود، بی اساس است. لیزرها برای عبور از سلول های پوست طراحی شده اند و فقط فولیکول های مو در عمق پوست را هدف قرار می دهند.

لیزرهای مورد استفاده در لیزر موهای زائد مقدار کمی تابش تولید می کنند. با این حال، تصور نمی‌شود که این اشعه مضر باشد و هیچ مدرکی مبنی بر اینکه درمان لیزر موهای زائد باعث سرطان پوست می‌شود، وجود ندارد.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی شامل ناراحتی، تورم، قرمزی است. سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود نادر است و شامل تاول، شیوع تبخال (زخم سرد)، عفونت، زخم، روشن شدن یا تیره شدن پوست است.

ما فقط می توانیم موهای حاوی ملانین را دستکاری کنیم. موهای سفید، قرمز و بلوند هیچ ملانین درون خود ندارند، بنابراین لیزر موهای زائد برای آن ها جواب نمی دهد. هر چه شرایط شما بهتر باشد بهتر نتیجه می گیرید.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

 • موهای رشد کرده را اپیلاسیون نکنید زیرا این امر می تواند روند لیزر را مختل کند و فولیکول مو را تحریک کند و منجر به رشد مجدد شود.
 • از حمام های بسیار داغ، دوش ها یا اتاق های بخار برای حداقل 48 ساعت پس از درمان خودداری کنید.
 • در صورت بروز هرگونه رنگدانه یا تغییر رنگ، از کرم یا روغن ویتامین E استفاده کنید. این به تسکین پوست کمک می کند.
 • حداقل دو تا چهار هفته پس از درمان از نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.
 • خارش از عوارض نادر لیزر موهای زائد است. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که ناحیه کمر را خراش ندهید، زیرا می‌تواند به پوست آسیب برساند و باعث ایجاد دلمه شود که می‌تواند منجر به زخم شود.
 • اجتناب از ورزش بیش از حد تا 48 ساعت پس از درمان، هرگونه تحریک را به حداقل می رساند.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *