تعداد جلسات لیزر مو

تعداد جلسات لیزر مو چقدر است؟

برای خانم ها 6 تا 8 جلسه

برای آقایان 8 الی 12 جلسه

طول دوره لیزر موهای زائد

تقریبا 9 ماه

نواحی که به تعداد جلسات بیشتری برای لیزر نیاز دارند

زیر بغل و بیکینی هم به دلیل تیره بودن، هورمونی بودن و مرطوب بودن

عوامل موثر بر تعداد جلسات لیزر مو

روند درمان

نوع مو

نتایج

سن

هورمون ها

مزایای لیزر موهای زائد

 

بهبود کیفیت پوست

نتایج پایدار

صرفه جویی در زمان

دقت بالای روش حذف موهای زائد با استفاده از لیزر

تطبیق پذیری

افزایش اعتماد به نفس

کاهش موهای زیر پوستی

مشکل استفاده از موچین، اصلاح، کندن و اپیلاسیون موهای زائد بدن این است که این نوع روش های رفع موهای زائد موقتی هستند و باید مدام تکرار شوند تا موهای زائد از بدن رفع شود. این روش ‌ها بر روی پوست تأثیر می‌گذارند و باعث رشد موهای زائد بیشتر، برآمدگی ‌ها و حتی تغییر رنگ پوست می‌ شوند. علاوه بر این، بسیاری از افراد به نتایج مورد نظر خود دست نمی یابند. کسانی که خواهان یک راه حل طولانی مدت هستند باید لیزر موهای زائد را در نظر بگیرند. با این روش، پوست برای مدت طولانی تری بدون مو و صاف تر می ماند.

سوالات زیادی ممکن است برای بسیاری از افرادی که علاقه به انجام لیزر موهای زائد دارند به وجود آید که یکی از این سوالات در خصوص تعداد جلسات لیزر مو است. در ادامه با لیزر مروارید همراه باشید تا هر نکته مهمی که در خصوص تعداد جلسات لیزر مو باید بدانید را برای شما شرح دهیم.

تعداد جلسات لیزر مو

ناحیهمبلغ
کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه1.447.000 تومان
کل بدن شات نامحدود (از پیشانی تا نوک انگشتان پا)1.667.000 تومان
لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل1.197.000 تومان
کل پا699 هزار تومان
کل دست599 هزار تومان
بیکینی325 هزار تومان
زیر بغل325 هزار تومان
ساعد399 هزار تومان
صورت325 هزار تومان
ساق497 هزار تومان
پشت لب99 هزار تومان
خط ناف99 هزار تومان
گودی کمر325 هزار تومان
شکم325 هزار تومان
گردن280 هزار تومان
باسن325 هزار تومان
بازو399 هزار تومان
ران599 هزار تومان
چانه99 هزار تومان
پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل1.247.000 تومان
پکیج کل دست، کل پا1.297.000 تومان
ناحیهمبلغ
فول بادی2.590.000 تومان
نیم پشت و جلو، سرشانه ها1.999.000 تومان
آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت747 هزار تومان
ساعد700 هزار تومان
گوش299 هزار تومان
گونه399 هزار تومان
کل دست1.200.000 تومان
ساق پا800 هزار تومان
جلو گردن399 هزار تومان
پشت گردن399 هزار تومان
کل پا1.200.000 تومان
سینه و شکم1.200.000 تومان
زیر بغل399 هزار تومان
کل پشت1.200.000 تومان

فهرست مطالب

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

برای از بین بردن موهای زائد، رنگدانه مو نور ساطع شده از لیزر را جذب می کند. سپس نور به گرما تبدیل می شود که فولیکول مو را که مو را تولید می کند هدف قرار می دهد. هنگامی که فولیکول آسیب می بیند، از رشد مو در آینده جلوگیری  می کند یا روند آن را کند می کند. هنگامی که موها دوباره رشد می کنند، موها ظریف تر، رنگ آن ها روشن تر و تعداد آن ها کاهش می یابد. این روش را می توان روی صورت، پاها، خط بیکینی، پشت کمر، زیر بغل و بازوها و … استفاده کرد.

در حالی که لیزرها در طول سال‌ ها بهبود یافته‌ اند و می‌توان از آن برای انواع رنگ ‌های پوست استفاده کرد، اما این روش هنوز در افرادی که پوست روشن‌ تر و موهای تیره ‌تری دارند، بهترین نتیجه را دارد. این بدان معناست که لیزر موهای سفید، بلوند و خاکستری دشوارتر است. همچنین، در حالی که می توان موها را برای همیشه از طریق لیزر موهای زائد کاهش داد، اما به طور کامل از رشد مجدد موها جلوگیری نمی کند.

تعداد جلسات لیزر مو چقدر است؟

به طور کلی مدت درمان هر کاندید متفاوت است، بنابراین فقط پزشک یا اپراتور مجرب شما می تواند به شما بگوید به چند جلسه لیزر نیاز دارید. این تصمیم بر اساس رنگ پوست و همچنین رنگ، محل و ضخامت موهای شما است. به عنوان یک قانون کلی، اکثر افراد به 6 تا 8 جلسه نیاز دارند. افراد به ندرت به بیش از 8 نیاز دارند. مگر اینکه موهای ضخیمی داشته باشید. همچنین آقایان به تعداد جلسات بیشتری برای لیزر نیاز دارند و این دوره تقریبا 8 تا 12 جلسه است.

اکثر افراد پس از سه تا شش جلسه نتایج را مشاهده خواهند کرد. لیزر کامل یک ناحیه از بدن نه ماه تا یک سال طول می کشد. بعد از هر بار لیزر، متوجه رشد موهای کمتری در آن ناحیه خواهید شد. پس از اتمام دوره لیزر، افراد باید سالی یک یا دو بار برای جلسات شارژ به مطب ما مراجعه کنند.

دقت داشته باشید که شما با دیدن موهای کمتر روی بدن بعد از سه چهار جلسه، ممکن است به این فکر بیفتید که دیگر به لیزر موهای زائد نیاز ندارید در صورتی که برای گرفتن نتیجه عالی از لیزر موهای زائد، باید در کلیه جلسات دوره لیزر خود شرکت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

تعداد جلسات لیزر مو برای یک فرد عادی

اگر قبلاً هرگز لیزر نکرده اید، به طور کلی بین حداقل 6 تا 8 جلسه برای لیزر موهای زائد نیاز دارید. دلیل نیاز به جلسات متعدد این است که لیزر فولیکول های مو را که در مرحله رشد فعال خود هستند هدف قرار می دهد. با این حال همه فولیکول های شما با سرعت و زمان یکسان رشد نمی کنند. بنابراین چندین جلسه برای هدف قرار دادن تمام آن فولیکول های مو ضروری است.

علاوه بر این، تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر می تواند بسته به ناحیه مد نظر برای لیزر متفاوت باشد. لیزر نواحی تیره تر مانند زیر بغل و بیکینی هم به دلیل تیره بودن، هورمونی بودن و مرطوب بودن، به تعداد جلسات بیشتری برای لیزر نیاز دارند.

عوامل موثر بر تعداد جلسات لیزر مو

بیایید واقع بین باشیم، اصلاح برای پوست آزاردهنده است و اپیلاسیون دردناک است. لیزر موهای زائد یک روش ایمن و موثر برای از بین بردن دائمی موهای زائد است تا بتوانید تیغ را کنار بگذارید. برای اینکه لیزر موهای زائد موثرتر باشد، باید چندین جلسه درمانی را انجام دهید. برای دیدن نتیجه چند درمان لازم است؟ خب این موضوع به چند چیز بستگی دارد. بیایید آن ها را بررسی کنیم:

مزایای لیزر موی زائد

چرا جلسات متعدد برای لیزر موهای زائد لازم است؟

چندین جلسه لیزر موهای زائد مورد نیاز است زیرا هر مو چرخه رشد خود را طی می کند. رشد مو در یک چرخه خاص اتفاق می افتد و لیزر فقط زمانی می تواند مو را لیزر کند که در چرخه مناسب برای لیزر باشد.

لیزر نور را از طریق ساقه مو به سمت فولیکول می فرستد که به گرما تبدیل می شود و به فولیکول آسیب می رساند. این امر به مرور زمان از رشد مو جلوگیری می کند.

اگرچه شما می توانید انتظار داشته باشید که موها حدود دو هفته پس از اولین جلسه ریزش داشته باشد، اما برای هدف قرار دادن فولیکول کل موهای زائد به چندین جلسه نیاز دارید. این به این دلیل است که هر فولیکول الگوی رشد متفاوتی دارد، به این معنی که برخی از آن ها ممکن است در طول یک جلسه خاص قابل مشاهده نباشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در مواجه با لیزر کمی سرسخت‌ تر باشند.

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله اینکه چقدر مو دارید، چند وقت یکبار نیاز به اصلاح، موچین یا اپیلاسیون دارید، سن و سطح هورمونی بدن شما و غیره دارد. برای زنانی که رشد موی هورمونی دارند، مانند موهای زبر روی چانه و صورت، ممکن است 10 تا 12 جلسه مورد نیاز باشد. برای مردان، 8 تا 10 جلسه عادی است. برای مردانی با الگوی موهای ضخیم تر یا متراکم ‌تر، 10 تا 12 جلسه ممکن است مورد نیاز باشد.

رشد مو مستقیماً با هورمون ها یا تحریک ناشی از راه رفتن و حرکت روزانه مرتبط است. نوسانات هورمونی و تستوسترون بالا باعث افزایش رشد مو می شود. ما همچنین می دانیم که یکی از عملکردهای مو محافظت از پوست در برابر اصطکاک است. هنگامی که راه می رویم، لباس های ما روی پوست ما ساییده می شود و این تحریک باعث جریان خون در ناحیه می شود که می تواند رشد مو را افزایش دهد.

به عنوان مثال، شانه ‌های یک مرد بیشترین اصطکاک را از حرکت روزانه دریافت می‌کنند و در اینجاست که متوجه رشد موی بیشتری در این نواحی می‌شویم. برای زنان، صورت، بازوها، زانوها و قسمت بالایی پاها یعنی ران این مورد صدق می کند. برای مردان، همان طور که اشاره کردیم، شانه ها، پشت گردن جایی که پیراهن یا یقه قرار می گیرد، بازوها، روی دنده ها در قسمت پشت بدن بیشترین اصطکاک وجود دارد.

چرا جلسات متعدد برای لیزر ضروری است

مجموعه ای از درمان های لیزر موهای زائد می تواند به شما کمک کند تا رشد موهای زائد را برای همیشه کاهش دهید. با این حال، یک جلسه نمی تواند تمام موهای زائد شما را از بین ببرد. شما به یک سری درمان نیاز دارید زیرا موهای شما در چرخه رشد می کنند. با متعهد شدن به یک برنامه درمانی، می توانید تمام موهای زائد خود را که به مرحله رشد رسیده اند، هدف قرار دهید.

هنگامی که برای لیزر خود مراجعه می کنید، ما فقط می توانیم فولیکول های موی شما را که در حال حاضر در حال رشد هستند هدف قرار دهیم. هدف قرار دادن موهای شما که در مرحله خواب یا استراحت هستند غیرممکن است، به همین دلیل است که باید برای یک جلسه دیگر بیایید. با گذشت زمان، ما می توانیم به طور کامل تمام موهای زائد شما را هدف قرار دهیم.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

مزایای لیزر موهای زائد

در اینجا مزایای لیزر موهای زائد آورده شده است که باید آن ها را بدانید:

بهبود کیفیت پوست

آیا لیزر موهای زائد پوست را بهبود می بخشد؟ بله! در میان بسیاری از مزایای لیزر موهای زائد، یکی از مزایای قابل توجه آن توانایی آن در بهبود کیفیت کلی پوست شما است. لیزر درمانی با هدف قرار دادن و از بین بردن فولیکول های موهای زائد، بافت پوست را صاف تر و نرم تر می کند. با گذشت زمان، متوجه بهبود قابل توجهی در ظاهر و احساس پوست خود خواهید شد.

نتایج پایدار

بر خلاف روش‌ های حذف موقت موهای زائد مانند اصلاح صورت یا اپیلاسیون، لیزر موهای زائد نتایج طولانی‌ مدتی ارائه می‌کند. مستقیما فولیکول های مو را هدف قرار می دهد. در نتیجه، کاهش رشد مو وجود دارد که می تواند ماه ها یا حتی سال ها ادامه داشته باشد. با لیزر موهای زائد می توانید با نیاز دائمی به روال های تکراری رفع موهای زائد خداحافظی کنید!

صرفه جویی در زمان

در دنیای پرشتاب امروزی، زمان بسیار ارزشمند است. خوشبختانه، لیزر موهای زائد در مقایسه با سایر روش های حذف موهای زائد، راه حل مهمی در صرفه جویی در زمان ارائه می دهد.

پس از انجام جلسات درمانی توصیه شده، دیگر نیازی به صرف زمان ارزشمند با روش های سنتی مانند اصلاح یا اپیلاسیون  نخواهید داشت. لیزر موهای زائد به شما کمک می کند تا زمان ارزشمند خود را صرف موارد دیگر کنید.

دقت بالای روش حذف موهای زائد با استفاده از لیزر

دقت یکی از مهمترین مزایای لیزر موهای زائد است. فناوری لیزر امکان هدف گیری دقیق مناطق خاص را فراهم می کند. به این ترتیب، تنها بر فولیکول های موهای زائد تأثیر می گذارد در حالی که پوست اطراف آسیبی نمی بیند. این کار، دقت درمان موثر و ایمن را تضمین می کند و خطر ناراحتی یا آسیب به پوست را به حداقل می رساند.

تطبیق پذیری

یکی دیگر از مزایای لیزر موهای زائد، تطبیق پذیری آن است. ما می توانیم لیزر موهای زائد را در قسمت های مختلف بدن انجام دهیم.

به این ترتیب، این یک گزینه همه کاره برای از بین بردن مو در مناطق بزرگ و کوچک بدن است، از جمله:

چه به دنبال بهره بردن از مزایای لیزر موهای زائد برای ناحیه بیکینی باشید و چه می خواهید موهای زائد صورت را از بین ببرید، لیزر موهای زائد می تواند نیازهای خاص شما را برآورده کند.

افزایش اعتماد به نفس

دستیابی به پوستی صاف و بدون مو می تواند اعتماد به نفس شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. با لیزر موهای زائد، می توانید احساس راحتی و اطمینان بیشتری در پوست خود داشته باشید.

افزایش اعتماد به نفس، یکی از بهترین مزایای حذف موهای زائد است، بنابراین در مراقبت از خود و انجام این درمان تردید نکنید.

کاهش موهای زیر پوستی

موهای زائد می تواند یک مشکل رایج و ناامید کننده برای افرادی باشد که مرتباً اصلاح می کنند یا اپیلاسیون می کنند.

این موهای رشد کرده می توانند باعث موادر زیر شوند:

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن فولیکول های مو و کاهش رشد موهای زائد به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک می کند. در نتیجه می توانید از پوستی صاف تر و بدون برآمدگی لذت ببرید.

عدم سوختگی پوست با تیغ

سوختگی با تیغ نه تنها ناراحت کننده است، بلکه می تواند منجر به تحریک و قرمزی پوست شود. با لیزر موهای زائد می توانید با سوختگی با تیغ خداحافظی کنید و از پوستی صاف تر و بدون سوزش لذت ببرید. این درمان نیاز به تیغ های تیز یا موم داغ را از بین می برد و جایگزین ملایم تری ارائه می دهد که پوست شما را تحریک نمی کند.

 حداقل ناراحتی

بسیاری از افراد به راحتی می توانند لیزر موهای زائد را با کمترین ناراحتی در طول لیزر تحمل کنند. بیشتر افراد این احساس را به عنوان یک احساس سوزن سوزن شدن خفیف یا گزگز توصیف می کنند. علاوه بر این، در حال حاضر تکنولوژی پیشرفته و مکانیسم های خنک کننده برای اطمینان از راحتی شما در طول درمان وجود دارد.

مقرون به صرفه بودن لیزر موهای زائد

درست است که هزینه اولیه لیزر موهای زائد ممکن است بالاتر از روش های دیگر به نظر برسد. با این وجود، هنوز ثابت می کند که در دراز مدت یک انتخاب مقرون به صرفه است.

کاهش نیاز به تیغ ها وموبرها و محصولات رفع موهای زائد دیگر، لیزر موهای زائد را به سرمایه‌گذاری ارزشمندی تبدیل می‌کند. در نتیجه، دیگر نیازی به خرج کردن این موارد نخواهید داشت:

ایمن و مورد تایید FDA

لیزر موهای زائد یک روش ایمن و مورد تایید FDA است که توسط یک متخصص آموزش دیده انجام شود. این یک راه حل قابل اعتماد برای کاهش طولانی مدت مو بدون به خطر انداختن سلامت شما ارائه می دهد. به همین دلیل است که برای نتایج بهینه باید یک اپراتور مجرب را انتخاب کنید که در زمینه لیزر موهای زائد تجربه داشته باشد.

جلسات درمانی سریع

جلسات لیزر موهای زائد نسبتاً سریع هستند، به خصوص در مقایسه با سایر روش های رفع موهای زائد. بسته به اندازه ناحیه مد نظر برای لیزر، یک جلسه می تواند از چند دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. این بدان معنی است که می توانید بدون ایجاد اختلال در سبک زندگی پرمشغله خود، درمان های خود را به راحتی برنامه ریزی کنید.

بدون نیاز به گذراندن دوره نقاهت

برخلاف برخی از روش ‌های زیبایی که برای بهبودی نیاز به استراحت دارند، لیزر موهای زائد به هیچ وجه نیازی به استراحت و دوره نقاهت ندارد. شما می توانید بلافاصله پس از هر جلسه لیزر، فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.

مناسب برای همه انواع پوست

این تکنیک با خیال راحت روی انواع پوست کار می کند. فناوری پیشرفته لیزر و تنظیمات مختلف آن می تواند انواع پوست و مو را لیزر کند. در نتیجه، به یک درمان موثر و ایمن برای همه تبدیل می شود. توجه داشته باشید که برای تعیین مناسب ترین روش برای پوست خود باید با یک متخصص واجد شرایط مشورت کنید

بهبود رنگ پوست

آیا می دانستید که لیزر موهای زائد در واقع می تواند به بهبود رنگ پوست کمک کند؟ لیزر، این کار را با کاهش ظاهر هایپرپیگمانتاسیون و تغییر رنگ پوست ناشی از روش های مکرر موهای زائد انجام می دهد. به این ترتیب، این درمان به یکنواخت شدن رنگ پوست شما کمک می کند و پوستی درخشان تر را برای شما به ارمغان می آورد.

از بین بردن دقیق موهای صورت

موهای زائد صورت می تواند برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد. خوشبختانه، مزایای زیادی برای لیزر موهای زائد روی صورت وجود دارد که می توانید از آن ها لذت ببرید. این درمان حذف دقیق و موثر موهای زائد صورت را ارائه می دهد، از جمله:

با استفاده از این روش درمانی، می توانید مطمئن باشید که از مزایای حذف موهای زائد صورت و زیبایی طبیعی خود به بهترین نحو ممکن بهره مند خواهید شد.

به حداقل رساندن خطر زخم

اپیلاسیون یا کندن موهای زائد گاهی اوقات می تواند منجر به زخم یا آسیب پوست شود. از طرفی لیزر موهای زائد خطر چنین عوارضی را به حداقل می رساند. این روش ایمن تر و ملایم تر برای دستیابی به پوستی بدون مو ارائه می دهد. اکنون می توانید با نگرانی های ناشی از جای زخم یا تغییر رنگ پوست ناشی از روش های سنتی رفع موهای زائد خداحافظی کنید.

افزایش راحتی

فرآیند لیزر موهای زائد نیاز به روش ‌های مکرر رفع موهای زائد را که می‌توانند باعث ناراحتی یا درد آشکار شوند، از بین می‌برد، مانند:

با لیزر درمانی، می توانید از تجربه ای راحت تر و بدون درد لذت ببرید. شما مجبور نخواهید بود که از کشیدن پوست یا تحریک پوستی مرتبط با سایر روش های حذف موهای زائد رنج ببرید.

برنامه های درمانی شخصی

هر فردی الگوها و الزامات رشد موی منحصر به فردی دارد. متخصصان لیزر موهای زائد می توانند برنامه های درمانی شخصی سازی شده را متناسب با نیازهای خاص شما ایجاد کنند. چه به جلسات متعدد نیاز داشته باشید یا مناطق خاصی را داشته باشید که می‌خواهید هدف قرار دهید، ما یک برنامه درمانی سفارشی ایجاد می‌کنیم تا نگرانی ‌های شما را به طور موثر برطرف کنیم.

بهداشت بهتر

داشتن موی زیاد در قسمت های خاصی از بدن می تواند برای تمیز و بی مو نگه داشتن دردسر باشد. لیزر موهای زائد یک راه حل موثر است که به کاهش رشد مو کمک می کند. در نتیجه حفظ بهداشت و شادابی راحت تر می شود.

این روش به افراد این امکان را می دهد که با بدن خود احساس راحتی بیشتری کنند زیرا نگرانی های مربوط به رشد موهای زائد را از بین می برند.

عوارض لیزر موی زائد

اگر در جلسات موهای زائد شرکت نکنیم چه می شود؟

اگر درمان را تنها پس از یک جلسه حذف موهای زائد متوقف کنید، همچنان ممکن است متوجه کاهش رشد مو شوید. با این حال، موهایی که در مرحله خواب در طول درمان شما بودند، به رشد خود ادامه می‌دهند و باعث می‌شوند که موهای شما در نواحی درمان قابل مشاهده باشد. بنابراین، اگر می خواهید موهای زائد را به طور کامل از بین ببرید، باید برنامه درمانی خود را ادامه دهید.

هر چند وقت یک بار نیاز به لیزر دارید؟

قبل از برنامه ریزی یک جلسه لیزر دیگر، باید اجازه دهید موهایتان مرحله بعدی رشد را طی کنند. سرعت رشد موهای شما می تواند متفاوت باشد، اما ما معمولا جلسات درمانی را هر چهار تا شش هفته یک بار برنامه ریزی می کنیم.

با صبر کردن زمان کافی در بین جلسات، می توانید به موهای خود اجازه دهید به مرحله رشد برسند و به طور موثری با انرژی لیزر به آن ها دسترسی پیدا کنید.

چگونه لیزر باعث از بین رفتن موهای زائد می شود

لیزر موهای زائد با آسیب رساندن به فولیکول ‌های مو کار می‌کند تا دیگر نتوانند مانند گذشته مو ها رشد کنند. در طول لیزر شما از دستگاهی استفاده می کنیم که انرژی لیزر را ساطع می کند که توسط رنگدانه موهای شما جذب می شود. این درمان دقیقا فولیکول های موی شما را تا حد آسیب مورد هدف قرار می دهد و حرارت می دهد.

برای حفظ سلامت پوست خود در طول درمان، توصیه می کنیم قبل از مراجعه به جلسه حذف موهای زائد، ناحیه مورد نظر خود را با دقت با تیغ یا ژیلت اصلاح کنید.

آیا لیزر موها را برای همیشه از بین می برد؟

لیزر درمانی روشی موثر برای کاهش قابل توجه و از بین بردن موهای زائد است. پس از لیزر، متوجه کاهش تراکم رشد مو خواهید شد. تکمیل برنامه درمانی به شما کمک می کند تا به کاهش قابل توجه و تقریبا دائمی موهای زائد یا حذف مو برسید. کیفیت مو، پوست و نحوه پاسخ بدن شما به درمان عواملی هستند که می توانند بر نتایج طولانی مدت شما تأثیر بگذارند.

کاهش دائمی رشد مو به این معنی است که رشد مجدد موهای زائد شما بسیار بیشتر طول می کشد. بسیاری از افرادی که لیزر درمانی را برای کاهش موهای زائد انجام داده‌اند، متوجه می‌شوند که فقط به یک جلسه شارژ در سال نیاز دارند. با این وجود، این امکان نیز برای شما وجود دارد که پس از چند جلسه به حذف دائمی موهای زائد برسید.

آیا رنگ پوست و موی شما بر نتایج شما تأثیر می گذارد؟

بله، نوع و رنگ پوست شما شانس شما را برای دستیابی به حذف دائمی موهای زائد پس از لیزر درمانی تعیین می کند. اگر پوست سفیدی دارید، ممکن است به شش جلسه برای از بین بردن دائمی موهای زائد خود نیاز داشته باشید. از طرف دیگر، اگر پوست قهوه ای روشن دارید، جلسات درمانی بیشتری برای کمک به کاهش دائمی موهای شما مورد نیاز است. افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند و موهای تیره دارند ممکن است به درمان های مداوم برای حفظ پوست بدون مو نیاز داشته باشند.

در طول مشاوره شما با تیم ما در لیزر مروارید، ما نوع پوست شما را ارزیابی می کنیم و تخمینی از برنامه درمانی شما ارائه می دهیم. همچنین به شما اطلاع می‌دهیم که آیا می ‌توانید بر اساس کیفیت موهای خود، کاهش یا حذف دائمی موهای زائد را داشته باشید.

چگونه برای جلسات درمانی خود آماده شوید

اگر برای خلاص شدن از شر موهای زائد با لیزر آماده هستید، اولین قدم این است که برای مشاوره با تیم ما برنامه ریزی کنید. ما وضعیت پوست و موی شما را بررسی می کنیم تا مشخص کنیم که آیا لیزر درمانی برای شما مناسب است یا خیر، همچنین به شما اطلاع خواهیم داد که برای دستیابی به نتایج ایده آل به چند درمان نیاز دارید.

برای اطمینان از موفقیت درمان، به شما توصیه می کنیم که برای لیزر درمانی آماده شوید. یکی از راه‌ های رسیدن به بهترین نتیجه، قطع کندن و اپیلاسیون مو برای حدود چهار تا شش هفته قبل از جلسه است. با این حال، ما از شما می خواهیم که ناحیه مورد نظر خود را درست قبل از جلسه خود با تیغ یا ژیلت اصلاح کنید تا لیزر ما بتواند موهای شما را دقیقاً هدف قرار دهد بدون اینکه به پوست شما آسیب برساند.

چگونه از پوست خود به خوبی مراقبت کنیم

قبل از انجام لیزر موهای زائد، پوست شما باید در وضعیت سالمی باشد. این بدان معنی است که شما باید برای حدود دو هفته از برنزه شدن و قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید جلوگیری کنید. اگر قبل از جلسه خود دچار آفتاب سوختگی شده اید، ممکن است جلسه لیزر شما را به تعویق بیندازیم. حتما بعد از جلسه لیزر، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

انتظارات در جلسه لیزر موهای زائد

برای شروع جلسه رفع موهای زائد ابتدا ناحیه درمان شما را تمیز می کنیم. برای اطمینان از راحتی خود در طول فرآیند، می توانید از قبل از بی حسی موضعی استفاده کنید. یک جفت عینک محافظ در اختیار شما قرار می گیرد تا چشمان شما از انرژی لیزر در امان بماند. دستگاه روی پوست شما شات می خورد و ممکن است یک گرمای آنی و سریع را تجربه کنید.

چه زمانی نتایج را خواهید دید؟

شما می توانید نتایج حذف موهای زائد را در روز بعد پس از جلسه لیزر خود مشاهده کنید. با این حال، ممکن است قبل از مشاهده نتایج لیزر، کمی بیشتر طول بکشد تا نتایج را مشاهده کنید. برخی از افراد پس از انجام چندین جلسه یا چند ماه پس از شروع درمان، کاهش قابل توجهی در رشد مو مشاهده می کنند.

پس از انجام یک سری درمان های لیزری، می توانید انتظار داشته باشید که در دراز مدت به کاهش دائمی رشد مو دست یابید. اگر دیدید موهای زائد در نواحی تحت درمان شما رشد می کند، ناامید نشوید! ما با ارائه درمان های بعدی و سفارشی کردن برنامه درمانی خود بر اساس نحوه پاسخ بدن شما به درمان، به شما کمک می کنیم به نتایج دلخواه خود برسید. با صبر و تعهد به ادامه روند لیزر، در نهایت به پوست صاف و بدون موی مورد نظر خود خواهید رسید.

چگونه می توانم مطمئن شوم که درمان ها ایمن و موثر هستند؟

به عنوان یک تکنسین لیزر، وظیفه ما این است که با خیال راحت شما را نتایج عالی برسانیم. مواردی وجود دارد که می تواند باعث شود پوست شما به هر روش درمانی، از جمله اپیلاسیون، واکنش ضعیفی نشان دهد. هنگامی که تکنسین از شما در مورد مراقبت از پوست، سلامتی و داروهای شما می پرسد، ضروری است که در مورد هرگونه تغییر صادق باشید. به این ترتیب می توانید از درمان های مراقبت از پوست بدون هیچ خطری بهره مند شوید. تکنسین های لیزر تنظیمات خود را بر اساس سلامت کلی پوست شما انتخاب می کنند. بنابراین، برای مثال، اگر فراموش کردید که به آن ها بگویید که به مدت چهار ساعت در معرض نور مستقیم خورشید قرار گرفته اید، ممکن است او شدیدتر از آنچه که پوست شما در حال حاضر تحمل کند با شما رفتار کند.

به نکات زیر در این باره توجه کنید:

مناطق حساس برای از بین بردن موهای زائد کدامند؟

لیزر موهای زائد بیشتر از اپیلاسیون یا موچین ضرری ندارد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که از دستگاه لیزر به طور صحیح استفاده شود و تکنسین شما با تنظیمات مورد نیاز آشنا باشد. اگر تا به حال اپیلاسیون نشده اید یا بندانداختن یا موچین را تجربه نکرده اید، پوست شما به حذف موهای زائد عادت نخواهد کرد. در این مورد، ما تنظیماتی را انتخاب می کنیم که با آن بهترن نتیجه را می گیرید.

البته برخی از قسمت ‌های بدن نسبت به همه روش‌ های حذف موهای زائد کمی حساس‌ تر هستند. برای خانم ها حساس ترین نواحی پشت لب و ناحیه بیکینی است. برای مردان، قسمت جلوی گردن و ناحیه سینه است. اگر اولین تجربه شما با لیزر موهای زائد است، چند کار وجود دارد که می توانید برای کاهش ناراحتی و درد انجام دهید:

از نظر لیزر مروارید به چند جلسه لیزر نیاز دارم؟

این موضوع بسته به ناحیه ای که تحت درمان قرار می دهید، ضخیم بودن موها و پاسخگویی آن ها متفاوت است. بین شش تا ده جلسه برای کاهش 90 درصدی موهای زائد انتظار داشته باشید. موهای تیره تر و ضخیم تر اغلب به جلسات کمتری نیاز دارند. این به این دلیل است که لیزر قادر است رنگدانه را به راحتی بگیرد و اثربخشی بیشتری داشته باشد.

آیا بعد از یک جلسه نتیجه را می بینم؟

گاهی اوقات می توانید نتایج را بعد از اولین جلسه لیزر خود مشاهده کنید، اما ممکن است مناطقی وجود داشته باشد که موها به این سرعت رشد نمی‌کنند. روتین لیزر موهای زائد خود را حتما ادامه دهید و با گذشت زمان متوجه خواهید شد که موهای کمتر و کمتری دیده می شوند. نتایج معمولاً یک تا سه هفته پس از هر جلسه ظاهر می شوند.

واقعا لیزر موهای زائد چقدر دوام دارد؟

نتایج به گونه ای طراحی شده اند که دائمی باشند. گفته می شود که 90 درصد از افراد لیزر موهای زائد که کاندیدای خوبی برای این روش هستند، پس از میانگین 3 تا 6 جلسه ریزش موی دائمی را گزارش می دهند.

چرا باید بین هر جلسه چهار هفته صبر کنم؟

توصیه می کنیم بین جلسات چهار تا شش هفته صبر کنید تا مرحله رشد کامل مو انجام شود. هر مو با سرعت‌ های متفاوتی رشد می‌کند و می ‌ریزد، به این معنی که موهای مختلف ممکن است از یکجلسه تا جلسه بعدی مورد هدف قرار گیرند. اجازه دادن به رشد این موها باعث می شود که در جلسه بعدی شما از بین بروند، بنابراین با گذشت زمان به حذف کامل موها خواهید رسید.

آیا قبل از لیزر موهای زائد باید اصلاح کنم؟

بله. اپیلاسیون یا کندن موها را قبل از لیزر امتحان نکنید، اما مطمئن شوید که ناحیه‌ ای را که می‌ خواهید لیزر کنید، حدود 24 ساعت قبل از جلسه لیزر بتراشید.  

اگر قبل از قرار ملاقات خود اصلاح نکنید چه اتفاقی می افتد؟

اگر از قبل اصلاح نکنید، لیزر موها را می سوزاند و ممکن است باعث سوختگی روی پوست شما شود. همچنین این درمان کمتر موثر خواهد بود، زیرا مو  انرژی لیزر بیشتری را جذب می کند. به همین دلیل، مهم است که قبل از جلسه لیزر، به ناحیه ‌ای که می‌خواهید لیزر کنید توجه کنید و آن را اصلاح کنید.

دیگر چگونه برای لیزر آماده شوم؟

اگر لیزر موهای زائد صورت خود را انجام می دهید، حتماً بدون آرایش مراجعه کنید. همچنین توصیه می کنیم در هفته های منتهی به جلسه لیزر خود از آفتاب گرفتن و سولاریوم رفتن خودداری کنید.

چگونه از پوست پس از برداشتن مو مراقبت کنم؟

در حالی که هیچ زمان نقاهتی پس از لیزر وجود ندارد، ممکن است چند ساعت پس از درمان قرمزی یا تورم خفیف را تجربه کنید. این در واقع اتفاق خوبی است، زیرا نشان می دهد فولیکول ها در حال واکنش هستند. از حمام آفتاب، استفاده از لایه‌ بردارهای خشن و اسیدهای قوی در روزهای بعد از هر جلسه لیزر خودداری کنید و در عوض روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

لیزر موهای زائد به طور دقیق چگونه برای من کار می کند؟

لیزرهای موهای زائد تایید شده توسط FDA که ما استفاده می کنیم یک پرتو نور بسیار متمرکز را در پالس های کوتاه منتشر می کنند. لیزرها به رنگ حساس هستند و باعث می شوند نور به رنگدانه ملانین در موهای شما جذب شود. وقتی موهای شما نور را جذب می کند، به گرما تبدیل می شود. سپس گرما فولیکول مو را تغییر می دهد. چند روز پس از لیزر، موها می ریزند و فولیکول قادر به تولید موهای دیگر نخواهد بود.

خطرات لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد بی خطر است؟

کاملا! نوری که لیزر ساطع می کند به موهای شما جذب می شود نه بافت اطراف. بنابراین، می تواند موهای شما را بدون آسیب رساندن به پوست شما از بین ببرد. درمان غیر تهاجمی است و نیازی به استراحت و زمان نقاهت ندارد. شما می توانید بلافاصله پس از خروج از مرکز لیزر ما به سر کار و فعالیت های عادی خود بازگردید.

در مقایسه با سایر روش های حذف مو، این درمان در واقع بی خطرتر است. همچنین ریسک آسیب دیدن پوست با استفاده از تیغ وجود ندارد. هیچ ماده شیمیایی برای تحریک پوست شما مانند کرم موبر وجود ندارد.. اپیلاسیون همچنین خطر کنده شدن لایه بالایی پوست را به همراه دارد، به خصوص اگر اشتباه انجام شود.

چه کسی کاندیدای خوب برای لیزر موهای زائد است؟

این روش حذف موهای زائد، برای افراد با هر نوع و رنگ پوست بی خطر است. هم مردان و هم زنان می توانند از مزایای آن بهره مند شوند. زمانی که بین رنگ موهای شما و سایه پوستتان تضاد وجود داشته باشد بسیار موثر است. خبر خوب این است که روی تیره ترین و قابل مشاهده ترین موها بهترین نتیجه را دارد. برای افزایش اثربخشی درمان، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در زمان منتهی به هر جلسه خودداری کنید.

از نظر پزشکی به چند جلسه لیزر موهای زائد نیاز خواهید داشت؟

به نکات زیر در این باره توجه کنید

این به بدن شما بستگی دارد

هر کس مقدار متفاوتی مو دارد و موهای هر کس با سرعت متفاوتی رشد می کند. برای خلاص شدن از شر تمام موهای زائد شما در یک ناحیه خاص، باید جلسات متعددی را مطابق با چرخه رشد موهای شما برنامه ریزی کنیم. ما همه چیز را در مورد چرخه رشد مو توضیح خواهیم داد! تعداد جلسات لیزر موهای زائد در افراد مختلف متفاوت است زیرا بدن هر فرد متفاوت است.

نواحی بدن که می خواهید لیزر کنید

برخی از نواحی بدن به جلسات بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند. رایج ترین نواحی تحت درمان برای زنان عبارتند از:

برای اکثر این مناطق، 4-6 جلسه کافی است. به ندرت پیش می آید که افراد برای رسیدن به نتایج مورد نظر خود به بیش از 8 جلسه نیاز داشته باشند.

نتایجی که می خواهید به آن برسید

در حالی که اکثر افرادی که جلسات لیزر موهای زائد انجام می ‌دهند می ‌خواهند تمام موهای زائد خود را از بین ببرند، برخی فقط می‌خواهند مقدار آن را کاهش دهند. افرادی که نیازی به برداشتن کامل موهای خود ندارند به جلسات کمتری نیاز دارند.

به عنوان مثال، برخی از مردان یک یا دو جلسه برای صورت خود درخواست می کنند. این کار به جای از بین بردن تمام موها، تعداد آن ها را کاهش می دهد و تراشیدن را آسان تر می کند. مزیت این روش این است که در صورت تمایل می توانند ریش خود را حفظ کنند.

پس از جلسه اول لیزر موهای زائد گونه چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

زمان بهبودی پس از لیزر موهای زائد، حداقل است و بیشتر افراد می توانند مستقیماً پس از آن به زندگی عادی بازگردند. همانطور که استفاده از ضد آفتاب قبل از لیزر مهم است، استفاده از آن بعد از لیزر نیز مهم است. این کار به جلوگیری از تحریک بیشتر کمک می کند.

شما می توانید انتظار داشته باشید که بلافاصله پس از لیزر موهای زائد، شاهد کاهش تعداد موها در ناحیه تحت درمان باشید. دو تا هشت هفته پس از لیزر موهای زائد، ممکن است متوجه افزایش رشد مو در ناحیه تحت درمان شوید. دلیل این امر این است که همه فولیکول های مو به یک اندازه به لیزر پاسخ نمی دهند. اکثر افراد پس از اولین درمان شاهد کاهش 10 تا 25 درصدی مو هستند. معمولا بین سه تا هشت جلسه برای ریزش موی دائمی نیاز است. یک جلسه مشاوره با اپراتور خود قبل از لیزر، به شما ایده بهتری در مورد تعداد جلسات درمانی می دهد که ممکن است نیاز داشته باشید دارد. همچنین، احتمالاً برای حفظ اثر به یک جلسه شارژ سالیانه نیاز خواهید داشت.

همه چیز درباره چرخه رشد مو

برای درک اینکه چرا در وهله اول به چندین جلسه درمانی نیاز دارید، درک چرخه رشد مو مهم است. هنگامی که ما جلسات لیزر موهای زائد را به مراجعه کنندگان پیشنهاد می کنیم، درمان آن ها را به گونه ای برنامه ریزی می کنیم که با چرخه رشد موهایشان هماهنگ باشد و اطمینان حاصل شود که همه موها قابل درمان هستند.

مراحل مختلف رشد

هر مویی که دارید مراحل زیر را به صورت چرخه ای طی می کند:

آناژن

در طول این مرحله، مو فعال است و در بالای سطح پوست شما قابل مشاهده است.

کاتاژن

در مرحله بعدی، موها از رشد فعال به حالت استراحت در حالت خفته تبدیل می شوند.

تلوژن

مو در این زمان خفته است. در پوست شما باقی می ماند، اما بالای پایه قرار می گیرد. در زیر آن، فولیکول شروع به تولید موهای جدید می کند.

اگزوژن

در این مرحله، موها به خودی خود می ریزند. هنگامی که از بین رفت، نوع جدیدی که در مرحله تلوژن در زیر آن شروع به رشد کرد، می تواند به سطح بیاید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چگونه چرخه های رشد مو بر تعداد و زمان جلسات شما تأثیر می گذارد

ما جلسات شما را با مراحل رشد مو هماهنگ می‌کنیم

در حالی که برخی از موها در حال ریزش هستند، برخی دیگر در حال رشد هستند خود هستند. این تضمین می کند که همیشه مقداری موهای قابل مشاهده داشته باشید.

جلسات لیزر موهای زائد در از بین بردن موهایی که در فاز آناژن هستند موثر است. پس از اولین جلسه شما، چند هفته صبر می کنیم تا جلسه دیگری را انجام دهیم. در طی این مدت، گروه جدیدی از موها وارد فاز آناژن می شوند و در آنجا می توان آنها را درمان کرد. ما روند انجام یک جلسه را تکرار می کنیم و منتظر می مانیم تا از نتایج راضی شوید.

 

ما زمان مناسبی را بین جلسات می‌گذاریم

هر جلسه می تواند بین 10 تا 30 درصد موهای شما را از بین ببرد. با هر جلسه، شاهد پیشرفت تدریجی خواهید بود. برای هدف قرار دادن حداکثر تعداد موها در هر جلسه، بهتر است بین 4 تا 6 هفته فاصله بین آن ها قرار دهید. این بدان معنی است که در بیشتر موارد، در کمتر از یک سال می توانید در ناحیه انتخابی خود بدون مو باشید.

 

جلسات شارژ

پس از اتمام جلسات اولیه، اکثر افراد تنها یک یا دو بار در سال باید برای جلسات شارژ مراجعه می کنند. برای برخی افراد، حتی کمتر به لمس کردن نیاز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

پرسش های متداول

یک درمان متوسط برای کاهش دائمی مو بین 6 تا 8 جلسه طول می کشد. با لیزر موهای زائد، موها نازک‌ تر می‌شوند و کمتر و کمتر می‌شوند. فواصل جلسات از ماهانه تا دو ماه یکبار بسته به ناحیه بدن برای لزر متفاوت است.

نه! این بسیار مهم است که در هفته های قبل و بعد از جلسات لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید. برنزه شدن پوست قبل یا بعد از درمان می تواند شانس تغییر رنگدانه پوست را تا حد زیادی افزایش دهد و در نتیجه منجر به هایپرپیگمانتاسیون  (تیره شدن پوست) یا هیپوپیگمانتاسیون (روشن شدن پوست) شود که می تواند دائمی باشد.

 

بله. تراشیدن موهای سطحی در ناحیه مورد نظر برای لیزر تاثیر منفی بر درمان ندارد، زیرا لیزر فولیکول زیر پوست را هدف قرار می دهد. وجود موهای سطحی می تواند گرما را در طول جلسه بیشتر احساس کند که می تواند منجر به یک جلسه دردناک تر شود. به شدت توصیه می شود که موهای ضخیم یا درشت را با اصلاح یک روز قبل از جلسه خود از بین ببرید.

 

خیر. اپیلاسیون یا موچین، فولیکول مو را که لیزر هدف قرار می دهد، از بین می برد. بنابراین اپیلاسیون یا موچین برای بهترین نتایج توصیه نمی شود.

نور مرئی کاملاً ایمن است بنابراین به غیر از استفاده از عینک نیازی به اقدامات احتیاطی خاصی نیست. پوست برخی از افراد بلافاصله پس از درمان کاملا قرمز می شود. با این حال، اکثر کاندیدها هیچ عارضه جانبی را تجربه نمی کنند و واکنش های پوستی توصیف شده معمولا در عرض چند ساعت تا چند روز ناپدید می شوند. به ندرت ممکن است روشن شدن یا تیره شدن موقت پوست رخ دهد.

بله. از این رو مهم است که در مورد حساسیت های پزشکی خود با پزشک خود صادق باشید تا بتوانیم اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از چنین مواردی انجام دهیم.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

  • درد و ناراحتی
  • تورم
  • قرمزی

به طور معمول، موهای سفید، خاکستری یا قرمز به لیزر موهای زائد پاسخ نمی‌دهند. این به این دلیل است که احتمالاً هیچ ملانین (یا رنگدانه) در این موها وجود ندارد.

رتینول یا رتینوئیک اسید باید 7 روز قبل از لیزر قطع شود. برخی از آنتی بیوتیک ها نیز ممکن است پوست را نسبت به درمان های لیزری مانند لیزر موهای زائد حساس کنند. همیشه قبل از لیزر درمانی از داروهایی که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.

این موضوع از فرد به فرد دیگر متفاوت است. از بین بردن موها اغلب به یک سری لیزر درمانی نیاز دارد. اکثر افراد می توانند هر 4 تا 6 هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی درمان دیگری بی خطر است.

اکثر افراد مقداری رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

مانند سایر روش‌های حذف موهای زائد، برخی از ناراحتی‌ ها در حذف موهای زائد با لیزر وجود دارد، اما این مقدار حداقل است. لیزرهای ما از مکانیسم های خنک کننده برای راحتی فرد استفاده می کنند.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید. 

اپراتور باید از قبل به شما بگوید که دقیقاً چگونه باید برای درمان لیزر موهای زائد آماده شوید، اما در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

  • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در روزهای قبل از درمان خودداری کنید، زیرا لیزر موهای زائد روی پوست برنزه به خوبی عمل نمی کند.
  • از لایه برداری یا سایر درمان های شیمیایی در هفته منتهی به لیزر خودداری کنید که ممکن است باعث تحریک پوست شود.
  • ممکن است به شما گفته شود که ناحیه مورد نظر را از قبل بتراشید.
  • با پوست تمیز و بدون آرایش در قرار ملاقات خود حاضر شوید.
  • از آسپرین یا سایر داروهای ضدالتهابی یا داروهای گیاهی که ممکن است خونریزی را افزایش دهند خودداری کنید.
  • اگر تبخال یا بریدگی باز دیگری روی صورت خود دارید، جلسه لیزر را به روز دیگری موکول کنید.
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *