لیزر مو روی تاتو در تهران

 

آیا نتایج حاصل از لیزر موهای زائد دائمی است؟

برخی از فولیکول های موی درمان شده ممکن است برای همیشه از بین بروند، برخی دیگر ممکن است سرسخت باشند و به درمان های بیشتری نیاز داشته باشند.

شرایط کاندید بودن برای لزر موهای زائد

در سلامت کامل باشید.

سیگار نکشید.

پوست و موی روشن، متوسط یا تیره داشته باشید.

موهای زائد بدن یا صورت داشته باشید.

مایل به نتایج طولانی مدت باشید.

 

تاثیر لیزر روی پوست تاتو شده

دستگاه های لیزر موهای زائد برای از بین بردن مو از روی پوست خالکوبی شده طراحی نشده اند و می تواند منجر به سوختگی، تاول یا آسیب پوست شود.

آیا می توان از لیزر موهای زائد روی تاتو استفاده کرد؟

لیزر موهای زائد را نمی توان روی تاتو انجام داد. لیزر فقط نواحی اطراف خود خالکوبی قابل انجام است نه خود محل تاتو.

روند حذف موهای زائد چیست

درمان لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن ملانین یا رنگدانه در پوست با استفاده از طول موج های نور عمل می کند.

این انرژی نوری به فولیکول مو حمله کرده و از رشد مجدد آن جلوگیری می کند.

اگر لیزر تاتو پوست من را لمس کند چه اتفاقی می افتد

لیزر پوست شما را به جای فولیکول هدف قرار می دهد که می تواند منجر به تحریک، سوزش یا تاول شود.

چرا لیزر موهای زائد روی تاتو توصیه نمی شود؟

خالکوبی به عنوان یک رنگدانه در پوست ذخیره می شود. بنابراین لیزر به جوهر جذب می شود که می تواند منجر به عواقب مخربی از طریق تولید بیش از حد گرما شود

چگونه لیزر موهای زائد را بدون تاثیر بر روی تاتو انجام دهیم؟

بین قسمت های تحت درمان و خالکوبی فاصله ایمن 2-3 سانتی متری ایجاد شود.

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

لیزر موهای روی تاتو

از آن جایی که این روزها به نظر می‌ رسد مردم سرشان شلوغ تر از قبل شده است، مردان و زنان در همه جا به دنبال راه‌ هایی برای استفاده مؤثرتر از زمان خود هستند. بدون شک یکی از وقت گیرترین کارهای روزانه خلاص شدن از شر موهای زائد است. نه تنها تراشیدن، اپیلاسیون، کندن موهای زائد و سایر روش ‌های حذف موهای زائد ساعت‌ های بیشماری در هفته طول می‌کشد، بلکه انجام مداوم آن‌ ها نیز می‌ تواند بسیار پرهزینه باشد.

خوشبختانه، لیزر موهای زائد روشی موثر، نتایجی طولانی مدت و متحول کننده را به کاندیدها ارائه می دهد تا هر روز زمان ارزشمند خود را صرف کارهای مهمتر کنند و نسبت به پوست خود احساس اطمینان بیشتری کنند. سوالی که ممکن است برای بسیاری از مراجعه کنندگان به وجود آید این است که ایا امکان لیزر مو روی تاتو وجود دارد یا خیر. با ما و لیزر مروارید در ارتباط باشید تا هر آن چه در این خصوص نیاز دارید بدانید را برای شما شرح دهیم.

آیا می توانم لیزر موهای زائد را با روی تاتو انجام دهم؟

افراد دارای خالکوبی و تاتو مطمئناً واجد شرایط انجام لیزر موهای زائد هستند، اما مواردی وجود دارد که باید قبل از انجام لیزر بدانید. اول از همه، لیزر موهای زائد را نمی توان در ناحیه ای که تاتو وجود دارد انجام داد. اگر فرد روی بازوی خود تاتو داشته باشد اما بخواهد موهای پاهای خود را لیزر کند، مشکلی وجود ندارد. با این حال، اگر فردی، تاتو روی قفسه سینه داشته باشد و علاقه به لیزر موهای زائد روی قفسه سینه داشته باشد، موضوع بسیار پیچیده‌ تر خواهد بود.

فناوری قدرتمند و پیشرفته مورد استفاده در لیزر موهای زائد، رنگدانه های عمیق موها را هدف قرار می دهد تا به فولیکول ها آسیب برساند و از بین ببرد. اگر لیزر روی ناحیه ای که تاتو شده است استفاده شود، رنگدانه موجود در جوهر هدف قرار می گیرد و در نتیجه باعث سوزش، درد و آسیب شدید پوست می شود. لیزر موهای زائد در مجاورت محل تاتو شده هنوز امکان پذیر و ایمن است، چرا که قسمت تاتو شده در طول جلسه توسط تکنسین لیزر پوشانده می شود.

آیا نتایج حاصل از لیزر موهای زائد دائمی است؟

لیزر موهای زائد یکی از موثرترین گزینه ها برای کاهش چشمگیر و طولانی مدت موهای زائد است. اکثر افراد برای دستیابی به نتیجه مطلوب به 4 تا 5 جلسه درمانی به فاصله 3 تا 4 هفته نیاز دارند. این دوره تضمین می کند که موها در طول چرخه رشد فعال خود لیزر می شوند. در حالی که برخی از فولیکول های موی درمان شده ممکن است برای همیشه از بین بروند، برخی دیگر ممکن است سرسخت باشند و به درمان های بیشتری نیاز داشته باشند. در برخی موارد، افراد ممکن است چند فولیکول داشته باشند که هرگز به طور کامل از بین نمی روند. با این حال، در اکثر موارد، افراد با لیزر موهای زائد می ‌توانند به کاهش قابل توجهی در ضخامت، سرعت رشد و تراکم موهای خود دست یابند که می‌ تواند برای سال‌ های آینده از آن لذت ببرد.

آیا من کاندیدای خوبی برای لیزر موهای زائد هستم؟

برای انجام لیزر موهای زائد، باید:

 • در سلامت کامل باشید.
 • سیگار نکشید.
 • پوست و موی روشن، متوسط یا تیره داشته باشید.
 • موهای زائد بدن یا صورت داشته باشید.
 • مایل به نتایج طولانی مدت باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چگونه لیزر موهای زائد روی تاتو تاثیر می گذارد؟​

چگونه لیزر موهای زائد روی تاتو تاثیر می گذارد؟

لیزر موهای زائد به رنگدانه ‌های درون فولیکول مو، در عمق لایه‌ های پوست جذب می‌شود. وقتی لیزر موهای زائد روی تاتو انجام می شود، لیزر نمی تواند بین رنگدانه موجود در فولیکول مو یا رنگدانه موجود در جوهر تمایز قائل شود و می تواند باعث پراکندگی رنگدانه تاتو شما شود. در برخی موارد، می تواند رنگ خالکوبی را نیز کاهش دهد.

دستگاه های لیزر موهای زائد برای از بین بردن مو از روی پوست خالکوبی شده طراحی نشده اند و می تواند منجر به سوختگی، تاول یا آسیب پوست شود.

بهترین اقدام این است که از قبل برنامه ریزی کنید و یک دوره کامل لیزر موهای زائد را در ناحیه ای که می خواهید خالکوبی بزنید انجام دهید. این کار نه تنها ایمن ترین و راحت ترین گزینه است، بلکه خالکوبی شما بر روی یک پوست صاف حتی بهتر به نظر می رسد!

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

لیزر موهای زائد را قبل از تاتو انجام دهید

اگر هنوز تاتو نکرده ‌اید، اما به انجام آن فکر می‌کنید و این تاتو در محلی است که نگران رشد مو هستید، بهترین کار این است که اول دوره لیزر خود را طی کنید و سپس تاتو انجام دهید.

برخی از بخش های بدن به طور طبیعی بدون مو هستند، بنابراین جای نگرانی نیست. اگر می ‌خواهید خالکوبی بعدی خود را روی ساعد یا پاهایتان که موهای زائد بیشتری دارند انجام دهید، برنامه ریزی کنید که اول دوره لیزر خود را بگذرانید.

آیا می توان از لیزر موهای زائد روی تاتو استفاده کرد؟

لیزر موهای زائد را نمی توان روی تاتو انجام داد. لیزر فقط نواحی اطراف خود خالکوبی قابل انجام است نه خود محل تاتو. هر چه تاتو بزرگ تر باشد، مشکل از بین بردن موهای زائد با لیزر بیشتر می شود.

چگونه تاتو را برای لیزر موهای زائد بپوشانیم؟

اگر می ‌خواهید لیزر موهای زائد را در اطراف تاتو انجام دهید، اپراتور لیزرهای با تجربه می ‌توانند قسمت تاتو شده شما را بپوشانند و سپس ناحیه اطراف را مورد هدف قرار دهند. مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که یک اپراتور باتجربه را پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید.

روند حذف موهای زائد چیست و چه تاثیری بر تاتو من دارد؟

درمان لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن ملانین یا رنگدانه در پوست با استفاده از طول موج های نور عمل می کند.

این انرژی نوری به فولیکول مو حمله کرده و از رشد مجدد آن جلوگیری می کند. لیزر نمی تواند تفاوت بین رنگدانه تیره در فولیکول مو یا تاتو را تشخیص دهد. نور لیزر به طور خودکار به سمت رنگ تیره کشیده می شود تا آن را از بین ببرد. متأسفانه فناوری لیزر موهای زائد که بتواند تفاوت بین این دو را تشخیص دهد، هنوز وجود ندارد، اما ممکن است روزی برسد که امکان لیزر مو روی تاتو هم وجود داشته باشد.

تاثیر لیزر موهای زائد بر روی تاتو

اگر لیزر موهای زائد روی خالکوبی انجام شود، لیزر در یافتن دقیق رنگدانه در مو با مشکل مواجه می‌شود، زیرا رنگدانه‌هایی از اطراف تاتو وجود دارد و لیزر را گیج می‌کند.

بنابراین شما اثر قرار دادن پوست خالکوبی شده در معرض لیزر را دارید که می تواند باعث ایجاد اسکار شدید یا مشکلات طولانی مدت پوست شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

لیزر موهای زائد روی تاتو

آیا لیزر موهای زائد می تواند تاتو را از بین ببرد؟

خیر، لیزر موهای زائد برای از بین بردن تاتو موثر نیست. حذف تاتو با لیزر و لیزر موهای زائد دو روش متفاوت هستند که از لیزر برای دستیابی به نتایج متفاوت استفاده می کنند. در حالی که هر دو روش از لیزر برای هدف قرار دادن مناطق خاصی از بدن استفاده می کنند، نوع لیزر و نحوه استفاده از آن بسته به نتیجه مورد نظر متفاوت است. تاتو با تزریق جوهر به لایه درم پوست ایجاد می شود، در حالی که لیزر موهای زائد ملانین موجود در فولیکول های مو را هدف قرار می دهد. پاک کردن خالکوبی با لیزر موثرترین و مطمئن ترین راه برای شکستن جوهر خالکوبی است تا بدن بتواند آن را پاک کند. لیزر مورد استفاده در رفع موهای زائد نمی تواند جوهر خالکوبی را هدف قرار دهد و ممکن است باعث سوختگی، تاول و زخم در ناحیه خالکوبی شود. استفاده از لیزر موهای زائد برای حذف تاتو توصیه نمی شود، زیرا این نوع لیزر درمانی مناسب برای این منظور نیست.

اگر لیزر تاتو پوست من را لمس کند چه اتفاقی می افتد؟ آیا خالکوبی من خراب می شود؟

اگر لیزر موهای زائد با خالکوبی شما تماس پیدا کند، بله، با مشکل مواجه خواهید شد. رنگدانه تاتو عمیقاً در پوست فرو می‌ رود، بنابراین لیزر نمی ‌تواند بین جوهر و فولیکول مو تمایز قائل شود. در نتیجه لیزر پوست شما را به جای فولیکول هدف قرار می دهد که می تواند منجر به تحریک، سوزش یا تاول شود.

این آسیب به پوست، خالکوبی شما را از بین نمی ‌برد، زیرا لیزر موهای زائد به معنای حذف رنگدانه نیست. اپراتورهای مجرب ما در لیزر مروارید، قسمت تاتو شده شما را می پوشانند و لیزر را در اطراف پوست شما انجام می دهند.

چرا لیزر موهای زائد روی تاتو توصیه نمی شود؟

تکنسین های حرفه ای و کاربلد، از لیزر موهای زائد بر روی پوست خالکوبی شده استفاده نمی کنند. این یک توضیح بسیار منطقی دارد. همانطور که در بالا توضیح داده شد، رنگدانه های مو هستند که انرژی نور را جذب می کنند. این انرژی پس از تبدیل شدن به انرژی حرارتی به فولیکول های مو آسیب می رساند و رشد مو را متوقف می کند.

در حالی که لیزر موهای زائد روی پوست‌ های روشن با موهای تیره بهترین نتیجه را دارد، اما هم برای پوست ‌های تیره با موهای تیره و هم برای پوست ‌های روشن با موهای روشن مؤثر است. با این حال، برنزه کردن، پوست را در حالتی قرار می دهد که ممکن است در درمان اختلال ایجاد کند زیرا رنگدانه طبیعی تغییر می کند. خالکوبی به همین موضوع منجر خواهد شد.

در واقع، خالکوبی به عنوان یک رنگدانه در پوست ذخیره می شود. بنابراین لیزر به جوهر جذب می شود که می تواند منجر به عواقب مخربی از طریق تولید بیش از حد گرما شود. لیزر درمانی روی خالکوبی نه تنها می تواند دردناک باشد، بلکه می تواند باعث سوختگی، محو شدن یا حتی اعوجاج تاتو شود.

لیزر موهای زائد می تواند به طور دائمی به خالکوبی ها آسیب برساند و تاول هایی ایجاد کند که مدت زیادی طول می کشد تا بهبود یابند. اگر تصمیم به لیزر موهای زائد نزدیک به پوست خالکوبی شده دارید، تکنسین باید بسیار مراقب باشد و از هرگونه برخورد پوست تتو شده با دستگاه لیزر برای واکنش با جوهر جلوگیری کند. باید اطراف خالکوبی را لیزر کنید، زیرا هیچ راهی وجود ندارد که لیزر روی خالکوبی شما تأثیر نگذارد.

آیا این درمان به عنوان پاک کردن تاتو با لیزر نیز عمل می کند؟

لیزر موهای زائد می تواند بر خالکوبی و پوست جوهر شده تأثیر بگذارد. در واقع می تواند باعث آسیب دائمی شود. از آن جایی که هم لیزر موهای زائد و هم از بین بردن تاتو با لیزر از لیزر استفاده می کنند، ممکن است که آن ها را با یکدیگر اشتباه بگیرید. با این حال، انجام این کار خطرناک است.

در واقع، هر دو درمان از لیزرهای مختلف با شدت های متفاوت استفاده می کنند. هر دو روی جوهر تأثیر می‌گذارند، اگرچه لیزرهایی که برای پاک کردن خالکوبی با لیزر استفاده می‌شوند، ذرات جوهر را می‌ شکنند و به طور موثر هر رنگ مصنوعی را از روی پوست پاک می‌کنند.

لیزرهایی که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شوند انواع مختلفی دارند: الکساندریت، ND: YAG، دیود و غیره. لیزرهایی که برای رفع خالکوبی استفاده می شوند دستگاه های Q-Switch هستند که انرژی را بسیار سریعتر منتقل می کنند به طوری که لیزر به رنگدانه برخورد می کند و باعث تکه تکه شدن آن می شود.

آیا افرادی که تاتو دارند هنوز هم می توانند لیزر درمانی کنند؟

بله، کاندیدهایی که تاتو دارند هنوز هم می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. با این حال، اگر بخواهید بر روی قسمتی از بدن که دارای خالکوبی است تحت لیزر موهای زائد قرار بگیرید، ممکن است همه چیز پیچیده تر شود. به عنوان مثال، شما یک خالکوبی در پشت ساق پا دارید و می خواهید موهای زائد بدن را از روی ساق پاهای خود پاک کنید. در اینجا، تکنسین باید اطراف خالکوبی شما کار کند.

در واقع، در حالت ایده‌آل بین قسمت ‌های تحت درمان و خالکوبی دو تا سه سانتی ‌متر فاصله خواهد بود تا از تاتو محافظت شود و از خطر تاول و سوزش جلوگیری شود. ممکن است مجبور شوید موهای روی خالکوبی را با استفاده از روش های دیگری مانند اپیلاسیون یا تراشیدن از بین ببرید زیرا این روش ها روی خالکوبی تأثیر نمی گذارد.

آیا می توانم بعد از لیزر موهای زائد خالکوبی کنم؟

لیزر موهای زائد می تواند رشد مو را تا 90 درصد کاهش دهد. طول درمان لیزر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در واقع، برخی از افراد ممکن است تنها به شش جلسه نیاز داشته باشند در حالی که برخی دیگر ممکن است به دوازده جلسه نیاز داشته باشند.

در واقع عوامل زیادی وجود دارد که ممکن است بر نتایج درمان شما تأثیر بگذارد. منطقه ای که انتخاب می کنید یکی از آن هاست. اگر این منطقه هورمونی باشد به جلسات بیشتری نیاز خواهید داشت. بنابراین، بهتر است که صبر کنید تا درمان لیزری شما به طور کامل تمام شود و به نتایج رضایت ‌بخشی برسید قبل از اینکه تصمیم به انجام خالکوبی بگیرید.

و حتی پس از آن، توصیه می کنیم قبل از انجام تاتو، مدتی صبر کنید. در واقع، لیزر موهای زائد درمانی است که پوست را نسبت به عوامل بسیار حساس می کند. قبل از انجام خالکوبی باید به پوست خود زمان دهید تا بهبود یابد.

چند هفته پس از اتمام لیزر موهای زائد، می‌توانید با تاتوکار خود تماس بگیرید و برای اطمینان از ایمن بودن انجام خالکوبی برای شما یک جلسه مشاوره تعیین کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چگونه لیزر موهای زائد را بدون تاثیر بر روی تاتو انجام دهیم؟​

چگونه لیزر موهای زائد را بدون تاثیر بر روی تاتو انجام دهیم؟

اگر خالکوبی روی همان قسمتی از بدن است که قصد دارید موهای زائد را بردارید، پس به یک تکنسین لیزر دارای مجوز و دارای تجربه و دانش در این زمینه نیاز دارید. آن ها معمولاً یک  چسب برای پوشاندن قسمت خالکوبی شده ایجاد می کنند تا لیزر جذب جوهر نشود و موهای نواحی اطراف را از بین ببرد.

تکنسین اطمینان حاصل می کند که بین قسمت های تحت درمان و خالکوبی فاصله ایمن 2-3 سانتی متری وجود دارد تا از تاتو محافظت شود و از خطر تاول و سوزش جلوگیری شود. این یک روش بی خطر است که تضمین می کند که از شر موهای زائد خلاص شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

اگر خالکوبی دارید می توانید موهای زائد را با لیزر انجام دهید؟

اگر خالکوبی دارید و در حال بررسی لیزر موهای زائد هستید، ممکن است از خود بپرسید که آیا انجام این کار بی خطر است یا خیر.

در حالی که لیزر موهای زائد یک درمان ایمن و موثر برای کاهش رشد موهای زائد در اکثر قسمت های بدن است، مهم است که توجه داشته باشید که نمی توان آن را روی تاتو انجام داد.

این به این دلیل است که لیزر موهای زائد رنگدانه تیره فولیکول های مو را هدف قرار می دهد، در حالی که خالکوبی همچنین حاوی رنگدانه تیره است که می تواند انرژی لیزر را جذب کند و باعث آسیب پوست، زخم، تاول و حتی سوزش شود.

بنابراین، لیزر موهای زائد باید در اطراف نواحی خالکوبی شده انجام شود و فاصله ایمن بین لیزر و تاتو باقی بماند.

با این حال، این بدان معنا نیست که اگر خالکوبی دارید، نمی توانید موهای زائد را با لیزر انجام دهید. در واقع، شما همچنان می توانید از مزایای کاهش دائمی موهای زائد در قسمت های بدون تاتو بدن خود لذت ببرید.

قبل از جلسه لیزر موهای زائد، با یک متخصص پوست یا تکنسین لیزر مشورت خواهید کرد که وضعیت پوست، رنگ پوست و رنگ موهای شما را ارزیابی می کند تا بهترین فناوری لیزر و تنظیمات مربوط به نیازهای شما را تعیین کند.

در طول مشاوره، باید پزشک خود را در مورد خالکوبی‌ ها و سایر بیماری ‌های پوستی و همچنین هرگونه سابقه زخم یا درد مطلع کنید.

این کار  به آن ها کمک می کند تا برنامه لیزر را برای شما درست تنظیم کنند و از خطرات یا عوارض احتمالی جلوگیری کنند.

به خاطر داشته باشید که لیزر موهای زائد ممکن است باعث ایجاد ناراحتی یا درد به خصوص در نواحی حساس شود، اما می توان با اسپری ها یا ژل های خنک کننده این مشکل را به حداقل رساند.

همچنین ممکن است بسته به چرخه رشد مو و ناحیه تحت درمان، به چندین جلسه برای رسیدن به کاهش بهینه مو نیاز داشته باشید.

به طور خلاصه، در حالی که لیزر موهای زائد را نمی توان روی خالکوبی انجام داد، شما هنوز هم می توانید لیزر را در سایر قسمت های بدن خود انجام دهید.

مهم است که یک مشاوره با یک متخصص پوست یا تکنسین لیزر واجد شرایط داشته باشید تا مطمئن شوید که درمان برای نوع پوست و رنگ موهای شما ایمن و موثر است.

 

معرفی دستگاه‌های لیزر مجموعه مروارید

از دیدگاه پزشکی آیا می توانید لیزر موهای زائد را روی تاتو انجام دهید؟

اگر در فکر حذف موهای زائد با لیزر هستید و خالکوبی دارید، ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که آیا لیزر موهای زائد بر روی تاتوهای خود بی خطر است یا خیر.

جواب کوتاه، نه است. لیزر موهای زائد برای مناطق دارای خالکوبی توصیه نمی شود زیرا لیزر نمی تواند بین رنگدانه مو و رنگدانه جوهر خالکوبی تمایز قائل شود. این می تواند منجر به تاول، زخم یا تغییر رنگ خالکوبی شود.

با این حال، یک خبر خوب وجود دارد. اگر خالکوبی دارید، هنوز هم می توانید لیزر موهای زائد را در مناطقی که تاتو ندارید انجام دهید.

لیزر موهای زائد یک درمان ایمن و موثر برای از بین بردن موهای زائد است و می تواند باعث کاهش دائمی موهای زائد شود. این بدان معناست که تا آخر عمر نگران اپیلاسیون یا اصلاح نخواهید بود.

هنگام انتخاب یک کلینیک معتبر برای لیزر موهای زائد، ضروری است که یک اپراتور معتبر را انتخاب کنید که تجربه کار با مشتریانی که خالکوبی دارند را داشته باشد.

یک متخصص پوست یا یک متخصص لیزر موهای زائد می تواند یک مشاوره رایگان برای کمک به شما در تعیین بهترین روش انجام دهد.

رنگ و تن پوست شما می تواند بر موفقیت لیزر موهای زائد تأثیر بگذارد. اصل اساسی این است که رنگدانه مو، نه رنگدانه پوست، باید نور را جذب کند.

این بدان معناست که لیزر موهای زائد برای افرادی که موهای تیره و پوست روشن دارند بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. اگر پوست تیره ‌تری دارید، ممکن است برای رسیدن به نتایج مشابه نیاز به درمان ‌های بیشتری داشته باشید.

آیا می توانید لیزر موهای زائد را روی خالکوبی که قبلاً برداشته شده است انجام دهید؟

اگر در گذشته یک خالکوبی را برداشته اید و اکنون در حال بررسی لیزر موهای زائد هستید، ممکن است از خود بپرسید که آیا انجام این کار بی خطر است یا خیر.

پاسخ این است که بستگی به وضعیت پوست شما و فرآیند پاک کردن خالکوبی دارد.

اگر فرآیند حذف خالکوبی شما موفقیت آمیز بود و پوست شما به طور کامل بهبود یافته است، معمولاً می توانید لیزر موهای زائد را در ناحیه ای که قبلا خالکوبی کرده اید انجام دهید.

با این حال، اگر در نتیجه فرآیند حذف خالکوبی، جای زخم یا سایر بیماری های پوستی را تجربه کردید، بهتر است قبل از انجام لیزر موهای زائد با یک متخصص پوست مشورت کنید.

توجه به این نکته ضروری است که لیزر موهای زائد فقط فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و بر رنگدانه یا جوهر پوست تأثیر نمی گذارد. بنابراین، موفقیت لیزر موهای زائد بر روی پوستی که قبلا خالکوبی شده است به رنگ و عمق جوهر استفاده شده در تاتو بستگی دارد.

هنگام انجام لیزر موهای زائد روی پوستی که قبلا خالکوبی شده است، باید رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. لیزر مورد استفاده برای حذف موهای زائد ممکن است رنگدانه پوست شما را هدف قرار دهد که می تواند منجر به تاول یا سایر واکنش های پوستی شود.

لیزر موهای زائد چگونه بر تاتو تأثیر می گذارد؟

اگر خالکوبی دارید و به دنبال لیزر موهای زائد هستید، ممکن است از خود بپرسید که آیا این کار ایمن و موثر است یا خیر.

خبر خوب این است که در بیشتر موارد، لیزر موهای زائد را می توان به طور ایمن و موثر در اطراف تاتو انجام داد. با این حال، مهم است که بدانید لیزر موهای زائد چگونه می تواند بر خالکوبی شما تأثیر بگذارد.

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن رنگدانه در فولیکول های مو با نور لیزر کار می کند. لیزر فولیکول مو را گرم می کند و به آن آسیب می رساند و از رشد مو در آینده جلوگیری می کند.

با این حال، اگر در ناحیه ‌ای که می‌خواهید آن را درمان کنید، خالکوبی دارید، لیزر می‌تواند رنگدانه موجود در جوهر خالکوبی شما را نیز هدف قرار دهد. این می تواند باعث محو شدن یا حتی آسیب دیدن تاتو شود.

برای جلوگیری از آسیب رساندن به خالکوبی شما، تکنسین لیزر شما یک حاشیه در اطراف خالکوبی می کشد و مناطقی را که لیزر می شود مشخص می کند.

سپس از ناحیه خالکوبی شده اجتناب می کنند، زیرا شروع به دور زدن قسمت تاتو شده می کنند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که برخی از لیزرهای رفع موهای زائد هنوز هم می توانند روی خالکوبی ها تأثیر بگذارند، حتی اگر مستقیماً آن ها را هدف قرار ندهند.

اگر رنگدانه های تیره زیادی در پوست یا خالکوبی خود دارید، ممکن است در معرض خطر بیشتری برای تجربه عوارض جانبی لیزر موهای زائد باشید.

چگونه هنگام انجام لیزر موهای زائد از خالکوبی خود محافظت کنیم؟​

چگونه هنگام انجام لیزر موهای زائد از خالکوبی خود محافظت کنیم؟

اگر خالکوبی دارید و می خواهید لیزر موهای زائد را انجام دهید، مهم است که برای محافظت از خالکوبی خود اقدامات احتیاطی انجام دهید.

اگر خالکوبی می‌کنید، در نظر بگیرید که نمی‌توانید روش ‌های حذف موهای زائد را روی پوست خالکوبی شده با لیزر انجام دهید، زیرا حذف موهای زائد روی خالکوبی با لیزر امکان ‌پذیر نیست.

لیزر موهای زائد می تواند به خالکوبی شما آسیب برساند و در نتیجه باعث محو شدن یا حتی زخم تاتو شود. در اینجا چند نکته در مورد نحوه محافظت از خالکوبی خود در طول لیزر موهای زائد آورده شده است:

1. خالکوبی خود را بپوشانید: لیزر مورد استفاده در رفع موهای زائد می تواند برای خالکوبی مضر باشد و به خالکوبی آسیب برساند، بنابراین مهم است که تاتو خود را در طول درمان بپوشانید. تکنسین شما باید محافظی برای پوشاندن خالکوبی شما فراهم کند، یا می توانید از یک باند یا گاز برای پوشاندن آن استفاده کنید.

2. کرم ضد آفتاب بزنید: قبل از لیزر موهای زائد بدن خود، ضد آفتاب را روی خالکوبی خود بمالید. کرم ضد آفتاب می تواند به محافظت از خالکوبی شما در برابر حرارت لیزر کمک کند و خطر ایجاد جای زخم را کاهش دهد. حتما از کرم ضد آفتاب با طیف وسیع با SPF حداقل 30 استفاده کنید.

3. تراشیدن ناحیه: اصلاح ناحیه قبل از لیزر موهای زائد می تواند خطر ایجاد تاول و جای زخم را کاهش دهد. حتما از تیغ تمیز و تیز استفاده کنید و از استفاده از محصولاتی که می تواند پوست شما را تحریک کند خودداری کنید.

4. با یک متخصص پوست مشورت کنید: اگر هر گونه بیماری یا نگرانی پوستی دارید، قبل از انجام لیزر موهای زائد، مهم است که با یک متخصص پوست مشورت کنید. یک متخصص پوست می تواند رنگ پوست شما را ارزیابی کند و تعیین کند که آیا لیزر موهای زائد برای شما ایمن و موثر است یا خیر.

5. یک کلینیک معتبر انتخاب کنید: هنگام انتخاب کلینیک لیزر موهای زائد، حتما یک کلینیک معتبر با تکنسین های مجرب انتخاب کنید. کارکنان مجرب ما در لیزر مروارید می توانند به شما کمک کنند تا خیلی زود به جواب تمامی سوالات خود در خصوص لیزر مو روی تاتو برسید.

آیا لیزر خالکوبی موها را نیز از بین می برد؟

اگر خالکوبی دارید و در فکر حذف موهای زائد با لیزر هستید، ممکن است از خود بپرسید که آیا لیزر خالکوبی شما را نیز پاک می کند. از طرف دیگر، اگر به حذف تاتو با لیزر فکر می کنید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا لیزر موهای زائد شما را نیز از بین می برد.

پاسخ به هر دوی این سوالات منفی است. حذف تاتو با لیزر و لیزر موهای زائد دو روش متفاوت هستند که از انواع مختلفی از لیزر استفاده می کنند.

لیزر موهای زائد ملانین موجود در فولیکول های مو را هدف قرار می دهد تا به طور دائم رشد مو را کاهش دهد، در حالی که لیزر تاتو رنگدانه موجود در جوهر خالکوبی را هدف قرار می دهد تا آن را شکسته و تاتو را به مرور زمان محو کند.

با این حال، توجه به این نکته ضروری است که لیزر موهای زائد می تواند بر ظاهر خالکوبی ها تأثیر بگذارد، به خصوص اگر در ناحیه درمان قرار گرفته باشند.

لیزر موهای زائد می تواند باعث تغییرات موقتی در رنگ پوست شود و اگر خالکوبی در ناحیه درمان قرار گرفته باشد، ممکن است روشن تر یا تیره تر از پوست اطراف به نظر برسد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آیا انتخاب پکیج ‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موثر است؟​

آیا انتخاب پکیج ‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موثر است؟

 وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر مو روی تاتو

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، افرادی که موهای روشن تری دارند، نسبت بهافرادی  که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

همانطور که یاد گرفتیم، لیزر موهای زائد به رنگدانه ‌های درون فولیکول مو، در عمق لایه‌ های پوست جذب می‌ شود. وقتی لیزر موهای زائد روی خالکوبی انجام می شود، لیزر نمی تواند بین رنگدانه موجود در فولیکول مو یا رنگدانه موجود در جوهر تمایز قائل شود و می تواند باعث پراکندگی رنگدانه خالکوبی شما شود. در برخی موارد، می تواند رنگ خالکوبی را نیز کاهش دهد.

پاسخ کوتاه این است که خیر، انجام لیزر موهای زائد روی یک خالکوبی بی خطر است – حتی اگر قصد داشتید آن خالکوبی را پاک کنید. دستگاه های لیزر موهای زائد برای پاک کردن خالکوبی طراحی نشده اند و می تواند منجر به سوختگی، تاول یا آسیب پوست شود.

بهترین اقدام این است که از قبل برنامه ریزی کنید و یک دوره کامل لیزر موهای زائد را در ناحیه ای که می خواهید خالکوبی خود را قرار دهید دریافت کنید. این نه تنها ایمن ترین و راحت ترین گزینه است، بلکه خالکوبی شما بر روی یک پوست صاف حتی بهتر به نظر می رسد!

افراد دارای خالکوبی مطمئناً واجد شرایط دریافت لیزر موهای زائد هستند، اما مواردی وجود دارد که باید قبل از انجام درمان بدانید. اول از همه، لیزر موهای زائد را نمی توان در ناحیه ای که خالکوبی می شود انجام داد. اگر فرد روی بازوی خود خالکوبی داشته باشد اما بخواهد موهای پاهای خود را لیزر کند، مشکلی وجود ندارد. با این حال، اگر فرد خالکوبی روی قفسه سینه داشته باشد و علاقه به لیزر موهای زائد روی قفسه سینه داشته باشد، بسیار پیچیده‌تر خواهد بود.

از آنجایی که لیزر انرژی گرمایی زیادی را به پوست منتقل می کند، باید از هر چیزی که پوست را بیشتر گرم می کند مانند سونا و ورزش حداقل تا 48 ساعت بعد از جلسه لیزر خودداری کنید. این کار به پوست شما اجازه می دهد تا روند بهبود را بدون وقفه ادامه دهد.

پاسخ بله است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1997 آن را به عنوان روشی ایمن برای رفع موهای زائد تأیید کرد. با این حال، لیزر موهای زائد تنها زمانی ایمن است که یک تکنسین با مهارت این روش را انجام دهد.

لیزر را می توان در هر ناحیه ای از بدن به جز پلک ها انجام داد. محبوب ترین مناطق درمانی پاها، پشت، بازوها، سینه، پشت لب، زیر بغل و ناحیه بیکینی هستند.

شما همچنین می توانید لیزر موهای زائد را بر روی گوش ها، بینی، پیشانی، بالای ابروها و سایر قسمت های صورت خود انجام دهید.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

با در نظر گرفتن انتظارات واقع بینانه، لیزر موهای زائد می تواند راهی فوق العاده موثر و تغییر دهنده زندگی باشد تا اطمینان حاصل شود که پوست شما برای سال های آینده صاف و بدون مو باقی می ماند.

بنابراین، اگر به دنبال لیزر موهای زائد هستید، حتما ابتدا یک مشاوره رزرو کنید تا مطمئن شوید که کاندیدای مناسب هستید و می‌توانید به نتایج مطلوب برسید.

بلافاصله پس از درمان، ممکن است علائمی مانند موارد زیر را حس کنید:

 • سرخی
 • تورم
 • خارش
 • مور مور

اگر درمان توسط یک متخصص آموزش دیده و تایید شده انجام شود، لیزر موهای زائد به ندرت خطر جدی برای فرد ایجاد می کند یا منجر به عوارض جانبی شدیدتر می شود.

با این حال، در موارد نادر، عوارض جانبی شدیدتر لیزر موهای زائد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان
 • تغییر در رنگ و بافت پوست
 • جای زخم
 • تاول زدن

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی شامل ناراحتی، تورم، قرمزی است. سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود نادر است و شامل تاول، شیوع تبخال (زخم سرد)، عفونت، زخم، روشن شدن یا تیره شدن پوست است.

پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست بسیار مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

بله، لیزر موهای زائد به طور کلی برای صورت بی خطر است. اما در نواحی نزدیک چشم باید از مصرف آن اجتناب کرد.

همچنین اگر جوش های آکنه فعال یا زخم های سرد روی صورت دارید، باید از مصرف آن اجتناب کنید.

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است شما نتایج مختلفی را بگیرید.

کاملا! در واقع ناحیه بیکینی یکی از محبوب ترین مناطق برای لیزر موهای زائد است.

طبق گفته لیزر مروارید، گزینه حذف موهای زائد در افرادی که دارای رنگ پوست روشن و موهای تیره‌ تر هستند، بهتر عمل می‌کند. همچنین، برای بهترین نتایج، انجمن پوست آمریکا (AAD) توصیه می‌کند که یک اپراتور با تجربه باید این روش را انجام دهد.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *