لیزر موهای آقایان در تهران

 

موارد استفاده از لیزر موهای آقایان

لیرز نواحی مختلف بدن آقایان

مزایای لیزر موهای آقایان

خلاص شدن از شر موهای زائد در بدن آقایان

یک راه حل دائمی رفع موهای زائد

بایدهای لیزر موهای آقایان

قبل از درمان پوست خود را تمیز کنید

اپیلاسیون یا کندن مو را متوقف کنید

ناحیه درمان را اصلاح کنید

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید

از داروها با احتیاط استفاده کنید

عوارض احتمالی لیزر موهای آقایان

قرمزی موقتی پوست که کاملا طبیعی است و زود از بین می رود

سن مناسب یا توصیه شده

14 به بالا

مدت زمان لیزر

بسته به ناحیه مد نظر برای لیزر متفاوت است

احتمال موفقیت

بالا

قیمت لیزر موهای زائد مردان

ناحیهمبلغ
فول بادی2.590.000 تومان
نیم پشت و جلو، سرشانه ها1.999.000 تومان
آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت747 هزار تومان
ساعد700 هزار تومان
گوش299 هزار تومان
گونه399 هزار تومان
کل دست1.200.000 تومان
ساق پا800 هزار تومان
جلو گردن399 هزار تومان
پشت گردن399 هزار تومان
کل پا1.200.000 تومان
سینه و شکم1.200.000 تومان
زیر بغل399 هزار تومان
کل پشت1.200.000 تومان

 

فهرست مطالب

لیزر موهای آقایان

آیا لیزر تنها مختص به خانم ‌ها است؟

زنان تنها کسانی نیستند که از لیزر موهای زائد سود می برند. ما در لیزر مروارید تا به حال، به هزاران مشتری مرد کمک کرده ایم تا از شر موهای زائد خود خلاص شوند. لیزر موهای زائد، یک گزینه عالی برای آقایان به منظور رفع موهای زائد کل بدن یا بخشی از بدن است زیرا می ‌تواند اکثر قسمت‌ های صورت و بدن را بدون ایجاد موهای زائد درونی یا تحریکی که در اثر اصلاح یا درد اپیلاسیون ایجاد می‌ شود، درمان کند. این کار باعث می شود به راحتی از شر موها خلاص شوید.

تنها تفاوت مهم در لیزر موهای آقایان و لیزر موهای خانم ها، در مدت زمان درمان است. آقایان به دلیل اینکه موهای ضخیم تری نسبت به خانم ها دارند، تعداد جلسات بیشتری برای لیزر خواهند گذراند و هزینه لیزر نیز بالاتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

لیزر موهای آقایان برای کدام قسمت ‌ها انجام می ‌شود؟

شما می توانید لیزر موهای زائد را تقریباً در هر نقطه از صورت و بدن، حتی نواحی حساس مانند ناحیه شرمگاهی انجام دهید.

رایج ترین مکان هایی که مردان برای لیزر موهای زائد انتخاب می کنند عبارتند از:

 • پشت کمر و شانه ها: لیزر موهای زائد یک انتخاب عالی برای این مناطق است.
 • خط فک، خط ریش و گردن: این نواحی حساس اغلب مستعد سوختگی با تیغ و موهای زیر پوستی هستند. لیزر موهای زائد می تواند نیاز به استفاده از تیغ را از بین ببرد.
 • باسن، اطراف مقعد و نواحی عمومی: حتی در این نواحی شخصی، لیزر موهای زائد به خوبی عمل می کند و بروز آکنه و موهای زیر پوستی را کاهش می دهد.
 • قفسه سینه: لیزر موهای زائد در نواحی بزرگ بدن به خوبی عمل می کند. همچنین در میان مردانی که نمی‌خواهند موهای سینه ‌شان را کاملاً از بین ببرند، اما می‌ خواهند آن‌ ها را نازک ‌تر و کم تر کنند، محبوب است.

در جدول زیر، به طور مفصل در خصوص نواحی محبوب برای لیزر موهای آقایان می پردازیم:

نام ناحیه

توضیحات

زمان درمان

تعداد جلسات درمان

صورت

اصلاح روزانه صورت، می‌ تواند باعث مشکلات پوستی مانند موهای زیر پوستی و التهاب شود. اگر مطمئن هستید که نمی خواهید ریش بگذارید، لیزر موهای زائد صورت راه حلی دائمی برای شما است.

یک فرآیند سریع و آسان است و درمان حدود 15 دقیقه طول می کشد.

حداکثر 10 جلسه با فاصله 4-6 هفته. به دنبال آن 1-2 جلسه شارژ در سال.

گردن

لیزر موهای زائد گردن می تواند به طور قابل توجهی به مردانی که دچار سوختگی با تیغ و/یا موهای زیر پوستی شده اند کمک کند.

تقریبا 10-15 دقیقه

حداکثر 10 جلسه با فاصله 4-6 هفته. به دنبال آن 1-2 جلسه شارژ در سال.

پشت کمر و شانه ها

اغلب آقایان، در مورد موهای زائد در پشت کمر و شانه ها، آگاهی زیادی ندارند. لیزر موهای پشت کمر و شانه ها در آقایان یک راه حل کلیدی برای از بین بردن موهای زائد این نواحی است.

تقریبا 20 دقیقه

حداکثر 10 جلسه با فاصله 4-6 هفته. به دنبال آن 1-2 جلسه شارژ در سال.

قفسه سینه

موهای ضخیم سینه می تواند برای برخی ناامید کننده باشد و به دلیل سطح بزرگ و رشد سریع موها، اپیلاسیون یا موچین کردن سینه شما همیشه راه حل عملی نیست. درمان لیزر موهای زائد برای موهای سینه یک راه حل سریع و آسان است.

تقریبا 15 تا 20 دقیقه

حداکثر 10 جلسه با فاصله 4-6 هفته. به دنبال آن 1-2 جلسه شارژ در سال.

ناحیه تناسلی

برخی از مردان موهای کمتری را در نواحی تناسلی ترجیح می دهند. با این حال، برخی از روش های حذف موهای زائد ناخوشایند و دردناک هستند. لیزر موهای زائد ظاهری صاف تر و تمیزتر به نواحی تناسلی شما می دهد که باعث کاهش دائمی موهای زائد می شود.

تقریبا بین 5 دقیقه تا 15 دقیقه

حداکثر 10 جلسه با فاصله 4-6 هفته. به دنبال آن 1-2 جلسه شارژ در سال.

 

بهترین کاندید لیزر موهای آقایان ​

بهترین کاندید لیزر موهای آقایان

ما در لیزر مروارید، یک جلسه مشاوره برای شما ترتیب می دهیم تا مطمئن شویم کاندیدای خوبی برای لیزر موهای آقایان هستید. با این حال در زیر، به چند مورد از فاکتورهایی که تعیین می کند شما بهترین کاندید برای لیزر موهای اقایان هستید، اشاره می کنیم:

1. موهای ضخیم و زائد بدن دارید.

اولین علامتی که نشان می دهد شما کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای آقایان هستید، این است که موهای ضخیم در بدن دارید. از بین بردن آن می تواند برای شما چالش برانگیز باشد زیرا روش هایی مانند اصلاح می تواند باعث شود که موها نسبت به قبل ضخیم تر رشد کنند. خوشبختانه، لیزر موهای زائد، به طور ویژه در کاهش دائمی رشد موهای ضخیم بدن موثر است! مناطق درمانی مختلفی وجود دارد که می توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید.

2. موهای تیره و پوست روشن دارید.

دومین علامتی که نشان می دهد شما کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد هستید، این است که دارای مو تیره و پوست روشن هستید. موهای قهوه ای تیره و پوست روشن، بهترین ترکیب برای کار با لیزر بدون آسیب رساندن به پوست است. نتایج در مورد این مشتریان دقیق ترین و قابل توجه ترین هستند.

در مقابل، افرادی که موهای روشن یا پوست تیره دارند ممکن است نتایج رضایت بخش کمتری را با برخی از کلینیک های لیزر موهای زائد تجربه کنند.

3. وقت اصلاح به طور دائمی را ندارید

سومین نشانه که می گوید شما کاندیدای خوبی برای لیزر موهای آقایان هستید، به سبک زندگی شما بازمی گردد. جلسات لیزر می تواند از 10 دقیقه برای مناطق کوچک درمان تا 60 دقیقه برای کل بدن طول بکشد. درمان ها معمولاً در شش جلسه با فاصله تقریباً هر شش هفته انجام می شود. این بدان معناست که یک چرخه کامل درمانی می تواند تا نه ماه در کل طول بکشد.

4. پوست شما سالم است و سابقه پزشکی خاصی ندارید.

توجه به این نکته مهم است که لیزر موهای زائد ممکن است در همه افراد یکسان عمل نکند و حتی می تواند به برخی از انواع پوست آسیب برساند. برخی از شرایط پزشکی مانند پسوریازیس و اختلالات خونریزی و برخی داروها می توانند با لیزر تداخل داشته باشد.

همچنین ممکن است لیزر موهای آقایان، برای افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند و شیمی درمانی یا پرتودرمانی در شش ماه گذشته انجام داده اند توصیه نشود. با این حال، یکی از پرسنل ما در لیزر مروارید، در مورد مناسب بودن شما برای لیزر، راهنمایی تان خواهد کرد حتی اگر این موارد در مورد شما صدق کند. ما خوشحال خواهیم شد که بهترین روش درمانی را برای نیازهای شما تعیین کنیم!

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

فواید لیزر موهای آقایان

به عنوان یک خلاصه سریع، لیزر موهای آقایان، شامل تکنیکی برای از بین بردن موهای ناخواسته روی بدن یا صورت است. در این روش از پرتوهای نور متمرکز استفاده می شود که بیشتر به عنوان نور لیزر شناخته می شود تا فولیکول های مو را از بین ببرد.

این پرتوها به فولیکول ‌های مو هدایت می‌ شوند که از کیسه ‌های کوچکی در پوست شما تشکیل شده ‌اند که در آن موهای شما رشد می‌کنند، رنگدانه درون فولیکول نور لیزر را جذب می‌کند. این انرژی نور سپس به گرما تبدیل می شود که به فولیکول مو آسیب می رساند یا از بین می برد. پس از لیزر موهای زائد، موهای زائد به مدت طولانی رشد نمی‌کنند و در برخی موارد به دلیل آسیب ‌هایی که به هر فولیکول مو وارد می‌ شود، دیگر رشد نمی‌کنند. این پرتوهای لیزر با هدف قرار دادن ملانین (رنگ) موها کار می کنند. درمان اغلب برای افرادی با پوست روشن و موهای تیره مناسب است، اما اگر پزشک از جدیدترین فناوری لیزر موهای زائد استفاده کند، هنوز هم می ‌توان نتایج باکیفیت را برای سایر افراد به دست آورد.

لیزر موهای آقایان، از نظر علمی ثابت شده است که با مزایای متعددی همراه است، به خصوص زمانی که این روش را با سایر روش های حذف موهای زائد مقایسه کنید. در زیر لیستی از مهمترین مزایایی که می توانید از لیزر موهای آقایان به دست آورید آورده شده است:

جلسات لیزر موهای زائد بسیار سریع است

لیزر موهای آقایان، در واقع یک روش بسیار سریع است که برخی از جلسات آن کمتر از 20 دقیقه طول می کشد. مدت زمانی که طول می کشد تا حد زیادی به اندازه محل مورد هدف بستگی دارد. برای مثال، واضح است که برداشتن مو از ناحیه ‌ای مانند پشت کمر شما بسیار بیشتر از برداشتن موهای پشت لب طول می‌کشد.

نتایج طولانی مدت هستند

بر خلاف روش‌ های سنتی دیگر برای از بین بردن موها مانند اپیلاسیون و تراشیدن، که در آن موها طی چند روز یا چند هفته دوباره رشد می‌کنند، موهایی که به طور موثر با استفاده از لیزر برداشته می شوند، معمولاً برای چند ماه و گاهی حتی سال ها ظاهر نمی شوند یا اگر مو دوباره رشد کند، موهای شما کمتر ضخیم، روشن تر و همچنین بسیار کمتر دیده می شود. برای برخی از افراد، موها برای همیشه از بین می ‌روند، به این معنی که هرگز دوباره رشد نمی‌کنند.

روش بسیار دقیقی است

به شرطی که لیزر خود را توسط یک تکنسین مجرب و آموزش دیده انجام داده باشید، پرتوهای نور هنگام هدف قرار دادن موهای زائد شما دقیق عمل می کنند. یک درمان حرفه ای همچنین به این معنی است که پوستی که فولیکول مو را احاطه کرده است دست نخورده و بدون آسیب باقی می ماند. ما در لیزر مروارید، مجرب ترین اپراتورها را داریم و شما با خیال راحت می توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید.

هیچ اثری از ناراحتی یا درد مرتبط با اپیلاسیون نیست

لیزری که از روی پوست شما می گذرد، قبل از اینکه لیزر روی ناحیه جدیدی حرکت کند، مانند یک ضربه سریع و داغ است. این نوع درد در مقایسه با کنده شدن موها توسط موچین، قطعاً چیزی نیست.

تقریباً بدون درد است

لیزرها در طول سال ها جهش های پیشرفته ای داشته اند و این فناوری همچنان در حال پیشرفت است. در واقع، با جدیدترین لیزرها، در پایان درمان هیچ درد یا ناراحتی طولانی مدتی را تجربه نخواهید کرد، به این معنی که می توانید بدون درد و با داشتن احساس رضایت، دوره درمانی خود را به پایان برسانید.

آزادی پوشیدن آنچه دوست دارید

وقتی یک رویداد مهم در راه است دیگر لازم نیست نگران آن اصلاح‌ های لحظه آخری و اغلب دردناک باشید. به عنوان مثال، نگران رشد بیش از حد موهای زیر بغل خود نباشید. خیلی از آقایان از زیاد بودن موهای بدن خود رنج می برند و اعتماد به نفس پوشیدن لباس های دلخواه خود را ندارند.

عدم نیاز به از بین بردن موهای خود همیشه زمان بیشتری را برای شما آزاد می کند

تعجب نخواهید کرد اگر بدانید که بسیاری از زنان و مردان برای از بین بردن موهای زائد زمان زیادی را صرف می کنند. وقتی دیگر مجبور نیستید موهای زائد بدن خود را به طور منظم از بین ببرید، ممکن است زمان بیشتری در برنامه روزانه خود پیدا کنید.

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

نظافت بی عیب و نقص به طور طبیعی باعث می شود همه احساس بهتری نسبت به ظاهر و احساس خود داشته باشند. وقتی دیگر لازم نیست نگران رشد مجدد ناخوشایند باشید، به طور خودکار نسبت به ظاهر خود اطمینان بیشتری خواهید داشت.

تعطیلات بی دغدغه و بدون مو

لیزر موهای زائد یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای تعطیلات در ماه های تابستان انجام دهید. زمانی که می دانید دیگر نیازی به نگرانی در مورد موهای ناخواسته ندارید، راهی را برای شما فراهم می کند تا استراحت کنید و واقعاً از زمان استراحت خود لذت ببرید.

پوستی شاداب و صاف

لیزر موهای آقایان، پوست شما را نرم تر و ابریشمی تر می کند. این روش همچنین در بهبود ظاهر پوست شما به خوبی عمل می کند.

کاهش بوی بدن

بسیاری از مشتریان کاهش بوی بدن را به‌ عنوان بودن مو در اعماق فولیکول گزارش می‌کنند که بویی که باعث چسبیدن باکتری‌ ها به آن می‌ شود، دیگر برای مخفی شدن باکتری‌ ها وجود ندارد زیرا لیزر درمانی فولیکول ‌ها را در ریشه تخریب می‌کند.

یک تکنیک قابل اعتماد برای از بین بردن موهای زائد

لیزر موهای آقایان، اغلب یک تکنیک قابل اعتماد برای افرادی است که مقادیر زیادی مو دارند و از آن خجالت می کشند. درمان های مداوم می تواند گران و طاقت فرسا باشد. از طرف دیگر، حذف مو با لیزر نتایج موثر و طولانی مدت ارائه می دهد.

حداقل عوارض جانبی

عوارض جانبی بسیار کمی وجود دارد که در بیشتر موارد در حذف موهای زائد با لیزر بسیار کم است. عوارض جانبی که رخ می دهند معمولاً فقط برای چند روز باقی می مانند.

مقرون به صرفه

پس از شروع جلسات لیزر موهای زائد، دیگر نگران صرف هزینه برای محصولاتی مانند کرم های موبر، تیغ، درمان های گران قیمت موم یا هر روش دیگری که قبلا برای از بین بردن موهای خود استفاده کرده اید، نخواهید بود.

جلسات شارژ کم

هنگامی که درمان خود را کامل کردید که معمولاً بین 6 تا 10 جلسه در هر 4 تا 6 هفته است، اکثر افراد وارد مرحله “شارژ” می شوند. این معمولاً به این معنی است که شما به درمان های شارژ 2 تا 3 بار در طول یک سال نیاز دارید.

دیگر موهای زیر روییده وجود ندارد

برخلاف اپیلاسیون، دیگر نگران موهای زائد ناخوشایند و اغلب دردناک نخواهید بود. حتی اعتقاد بر این است که لیزر موهای زائد باعث بهبود وضعیت دردناک موهای زیر پوستی می شود.

دیگر منتظر رشد مو نباشید

لیزر موهای آقایان، یک راه حل ایمنی و البته دائمی برای حذف موهای زائد است که شما می توانید با خیال راحت آن را به کار گیرید.

مشخصات ایمنی بالا

استفاده از لیزر روی پوست ممکن است در ظاهر، یک روش خطرناک به نظر برسد، اما این شکل از حذف موهای زائد در واقع زمانی که توسط یک تکنسین آموزش دیده و با تجربه انجام شود، بسیار ایمن است. این روش همچنین احتمال بریدگی پوست یا واکنش به یک ماده شیمیایی بد را از بین می برد.

غیر تهاجمی

اگرچه این درمان در مورد هدف قرار دادن فولیکول های موهای ناخواسته بسیار موثر است، اما غیر تهاجمی نیز هست. همچنین به معنای زمان بهبودی سریع تر و خطرات کمتری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عوارض لیزر موهای آقایان​

عوارض لیزر موهای آقایان

پس از لیزر موهای زائد، ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی جدی را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

در زیر به برخی از عوارض لیزر موهای آقایان اشاره می کنیم:

 • قرمزی و تحریک بعد از لیزر موهای آقایان

لیزر موهای زائد، به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی لیزر شده تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه لیزر شده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است توسط کمپرس یخ یا حمام خنک بهبود پیدا کند.

 • پوسته شدن پوست بعد از لیزر موهای آقایان

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه لیزر شده پوست را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل جدی در این درمان جلوگیری کند.

 • تغییرات در رنگ پوست بعد از لیزر موهای اقایان

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان پوست شوند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن‌ تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه‌ ای تیره ‌تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

 • آسیب چشم بعد از لیزر موهای آقایان

روش حذف موهای زائد شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد. هم فرد تحت درمان و هم اپراتور لیزر، باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام لیزر، از آسیب به چشم جلوگیری شود.

 • خطر عفونت پوست بعد از لیزر موهای آقایان

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

عوارض جانبی نادر لیزر موهای آقایان

عوارض جانبی کمتر شایع پس از لیزر موهای مردان، می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • سوختگی و تاول بعد از لیزر موهای آقایان

  استفاده از یک مرکز لیزر قابل اعتماد خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این حال، هنگامی که یک اپراتور متخصص این فرآیند را انجام می دهد، خطر بروز سوختگی و تاول نادر است. لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می کند.

یک پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک دستگاه خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این کار، به جلوگیری از سوختن پوست توسط لیزر کمک می کند.

 • اسکار بعد از لیزر موهای آقایان

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیستند. با این حال، اگر اپراتور، مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود. همچنین اگر افراد بعد از لیزر به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

آن ها باید با پوست لیزر شده، طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

آیا لیزر موهای آقایان بی خطر است؟

اکثر افرادی که از لیزر استفاده می کنند متوجه می شوند که لیزر موهای زائد ایمن و درد آن قابل تحمل است. به نظر نمی رسد که این روش در درازمدت خطرات سلامتی جدی داشته باشد.

با این حال، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی جزئی را پس از لیزر موهای زائد تجربه کنند. افراد باید از اپراتور خود بخواهند که قبل از انجام این درمان روی ناحیه بزرگ تری از پوست، روی بخش کوچکی از پوست لیزر را تست کنند.  افرادی که مایل به انجام لیزر موهای زائد هستند باید همیشه از یک اپراتور مجرب استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

طول درمان لیزر موهای آقایان

درمان طی یک دوره چند ماهه با فاصله 6 تا 8 هفته ای بین جلسات بعدی تکمیل می شود. موها را نمی توان یکباره از بین برد زیرا موهای ما دائماً در حال رشد هستند و تارهای مختلف در هر لحظه در مراحل مختلف رشد هستند.

سیستم های لیزری پیشرفته بسیار هدفمند هستند و فقط روی موها در مرحله رشد فعال کار می کنند تا آسیبی به بافت پوست اطراف وارد نشود.

لیزر موهایی را هدف قرار می دهد که در مرحله آناژن قرار دارند. پرتو نور بسیار متمرکز توسط ملانین موجود در مو جذب می شود. گرمای تولید شده توسط لیزر به فولیکول ‌های مو یا ریشه‌ ها آسیب می ‌رساند تا رشد مجدد را متوقف یا طولانی کند. از آن جایی که فقط روی موهایی که در مرحله آناژن هستند کار می کند، به چندین جلسه نیاز دارید تا درمان شما کامل شود.

طول درمان لیزر موهای آقایان​

یک جلسه چقدر طول می کشد؟

لیزر موهای زائد در مقایسه با الکترولیز بسیار سریعتر است زیرا لیزر چندین فولیکول را با یک پالس پوشش می دهد. طول جلسه بستگی به منطقه تحت لیزر دارد. بنابراین، اگر می‌خواهید از شر موهای پاهایتان خلاص شوید، جلسات شما بیشتر از افرادی که می‌خواهند موهای زیر بغل را حذف کنند، طول می‌کشند.

به عنوان مثال، برداشتن مو از پاها ممکن است نزدیک به یک ساعت و 30 دقیقه طول بکشد و کل بدن ممکن است حتی تا 2 یا 3 ساعت طول بکشد. تعداد جلسات نیز به محل تحت درمان بستگی دارد. به طور متوسط هر فرد حداقل به چهار جلسه برای از بین بردن موهای زائد نیاز دارد.

برخی از افراد بسته به حجم مو و ناحیه درمان ممکن است به 12 جلسه یا بیشتر نیاز داشته باشند. تجربه و تخصص پزشک همچنین می تواند به کاهش زمان کمک کند زیرا آن ها به خوبی با این روش آشنا هستند و اطمینان حاصل می کنند که لیزر به طور موثر عمل می کند.

هزینه لیزر موهای آقایان

به طور کلی، هزینه لیزر موهای آقایان، به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 • میزان تخصص اپراتور لیزر موهای آقایان
 • ناحیه تحت درمان
 • نوع دستگاه
 • موقعیت جغرافیایی مرکز لیزر
 • قدرت و دقت دستگاه

دستگاه مناسب لیزر موهای آقایان

امروزه انواع مختلفی از دستگاه ها و سیستم های لیزر موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرند. همه آن ها متفاوت هستند، اما با اصول یکسانی کار می کنند. هنگامی که پوست نور را جذب می کند، این انرژی نور به گرما تبدیل می شود. این تبدیل گرما اثر لیزر را ایجاد می کند. لیزرهای هر سیستم در طول موج نور خاصی کار می کنند. این طول موج نور اجازه می دهد تا نور توسط فولیکول های مو جذب شود و نه بافت های اطراف، که انرژی لیزر را به هدف خاص خود متمرکز می کند.

به طور کلی نمی توان گفت که کدام دستگاه برای لیزر موهای آقایان مناسب است زیرا جوابدهی آقایان برای لیزر، به عوامل مختلفی مانند رنگ پوست، رنگ و ضخمامت مو و … بستگی دارد.

3 نوع طول موج الکساندرایت، دایود و اندیاگ برای رفع موهای زائد وجود دارد. در میان این سه طول موج:

 • طول موج الکساندرایت، یا 755 نانومتر مناسب افراد با پوستی روشن و سفید، موهای نازک و کرکی می باشد.
 • طول موج دایود یا 808 نانومتر ، برای افرادی با پوستی سبزه و تیره و موهای ضخیم مناسب است.
 • طول موج اندیاگ یا 1064 نانومتر برای افراد سیاه پوست و بسیار تیره مناسب است.

از آن جایی که آقایان پوست تیره دارند، به انرژی بیشتری برای لیزر موهای آقایان نیاز دارند. ما در ادامه به برخی از بهترین مدل ها برای لیزر برای لیزر موهای آقایان پردازیم:

 

لیزر کندلا (لیزر الکساندرایت) برای لیزر موهای آقایان

یکی از دلایل محبوبیت این مدل لیزر برای لیزر موهای آقایان، توان و قدرت بالای این دستگاه است که بارها و بارها ثابت شده است. این دستگاه دارای دو طول موج الکساندرایت و اندیاگ برای از بین بردن موهای زائد است. این دستگاه لیزر، تائیدیه FDA آمریکا و CE اروپا را دارد و یکی از معتبرترین دستگاه های لیزر به شمار می رود.

از دیگر دلایلی که این دستگاه برای لیزر موهای اقایان استفاده می شود، کولینگ کرایوژنی و نیتروژنی قدرتمند آن است که باعث شده مشتریان آقا، از این دستگاه لیزر راضی باشند چرا که هیچ درد و سوختگی را حس نمی کنند.

در توضیحات این دستگاه آورده شده است که 100 میلیون شات دارد و این به معنای عمر بسیار بالای دستگاه است. جالب است بدانید که دستگاه لیزر کندلا علاوه بر رفع موهای زائد، به درمان های پوستی نیز می پردازد چرا که طول موج بسیار قدرتمندی دارد.

برخی از مزایای استفاده از دستگاه لیزر کندلا به جز لیزر موهای آقایان، در زیر آورده شده است:

 • رفع موهای زائد کل بدن
 • درمان قارچ ناخن
 • امکان برداشتن کراتوزهایی که خوش خیم هستند.
 • امکان جوانسازی بخش های آسیب دیده پوست.
 • استحکام پوست
 • سفتی پوست

 

دستگاه لیزر تیتانیوم برای لیزر موهای آقایان

دستگاه لیزر تیتانیوم از دیگر دستگاه های محبوبی است که برای لیزر موهای آقایان و سایر نواحی بدن آن ها استفاده می شود. این دستگاه دارای سه طول موج الکساندرایت، دایود و ان دی یاگ است که می تواند لیزر را برای انواع پوست های روشن و تیره انجام دهد. لیزربار و ماژول بار آمریکایی اورجینال (کمپانی( USA COHERENT LASER  و سیستم کولینگ(خنک کنندگی) این دستگاه باعث شده است که مشتری در هنگام لیزر شدن هیچ دردی را حس نکند.

از مزایای بی نظیر این دستگاه، می توان به این موضوع اشاره کرد که قابل استفاده برای دو نفر به صورت همزمان است. همچنین این دستگاه نسبت به سایر دستگاه های لیزر، هم کیفیت خوبی دارد و هم ارزان تر است و کار با آن برای اپراتور هم راحت تر است.

به طور کلی دستگاه لیزر تیتانیوم برای لیزر موهای آقایان بسیار عالی است و می تواند یک گزینه مناسب برای همه انواع پوست ها باشد.

 

لیزر پلاتیوم برای لیزر موهای آقایان

لیزر پلاتیوم برای لیزر موهای آقایان، در واقع جزء نسخه های قدیم همان لیزر تیتانیوم است که همچنان به دلیل قدرت بالای دستگاه، جزء بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای آقایان به شمار می رود. این دستگاه لیزر، با پشتیبانی هر 3 طول موج الکساندرایت ، دایود و ان دی یاگ، می تواند برای انواع پوست مخصوصا پوست تیره آقایان مناسب باشد.

در بخش خصوصیات دستگاه پلاتیوم برای لیزر موهای آقایان ذکر شده که این دستگاه دارای  30 میلیون شات است و سیستم کولینگ(خنک کنندگی) ترکیبی TEC با قابلیت خنک کنندگی تا -17 درجه این دستگاه می تواند خیال شما را بابت عدم سوختگی با دستگاه، راحت کند. همچنین قیمت این دستگاه بسیار مناسب است و این یکی از مزایای بی نظیر دستگاه به شمار می رود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

نتایج لیزر موهای آقایان​

نتایج لیزر موهای آقایان

ما در لیزر مروارید، دوست داریم اطمینان حاصل کنیم که مشتریان ما می‌ دانند چه نتایجی را می ‌توانند انتظار داشته باشند و چه چیزی را نمی‌ توانند انتظار داشته باشند. واقعیت این است که لیزر موهای آقایان نمی تواند رفع موهای زائد دائمی را به صورت 100 در 100 برای شما فراهم کند. با این حال، چیزی که می تواند برای شما فراهم کند، کاهش دائمی رشد مو است.

عوامل مختلفی از جمله نوع پوست و نوع موی شما بر میزان موثر بودن لیزر موهای زائد در نواحی درمان شما تأثیر می گذارد. یک راه خوب برای حفظ ماندگاری نتایج این است که به طور مرتب در جلسات بعدی خود شرکت کنید.

موهای درمان شده در طول لیزر نمی ریزند اما به تدریج طی روزهای آینده می ریزند. افراد مختلف حجم موی متفاوتی دارند و بر نتایج تاثیر می گذارد.

از آنجایی که لیزر توسط رنگدانه مو جذب می‌شد، نیاز است که فرد دارای موهایی کاملاً متضاد با رنگ پوست داشته باشد. با این حال، سیستم های لیزر پیشرفته این امکان را به وجود آورده است که موها را از رنگ پوست تیره تر نیز حذف کند.

تنها موردی که لیزر مناسب نیست، زمانی است که موها خاکستری یا بلوند روشن هستند زیرا رنگدانه ای در مو وجود ندارد. لیزر موهای زائد برای مردان به اندازه زنان موثر است. لیزر برای کاهش مو مردانی که موهای حجیم روی بدن دارند استفاده می شود و نتایج استثنایی ارائه می دهد.

پس از جلسه اول لیزر موهای آقایان چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

در طول درمان، افراد  معمولاً در قسمت‌ هایی که تحت درمان قرار می‌گیرند، احساس گزگز یا سوزش می‌کنند.

پس از پایان جلسه، ممکن است کمی ناراحتی باقیمانده (که هم جزئی و هم موقتی است) احساس کنید. این موضوع به راحتی با بسته های یخ، آب سرد و کرم ها یا لوسیون های ضد التهاب قابل کنترل است. در چند هفته آینده، شما باید میزان رشد مو کندتر یا کاهش یافته و همچنین پوست صاف تر را مشاهده کنید.

اقدامات قبل از لیزر موهای آقایان

برای به دست آوردن بهترین نتیجه از درمان ها در اینجا نحوه آماده شدن برای لیزر موهای آقایان آمده است:

در کلینیک ها از شما می خواهند قبل از جلسه لیزر، نواحی مد نظر برای لیزر را بتراشید. اکثر کلینیک ها این خدمات را با هزینه اندکی برای شما ارائه می دهند. تراشیدن ناحیه، لیزر درمانی را موثرتر می کند.

اگر اصلاح نکنید، لیزر انرژی را هدر می دهد و به جای ریشه، به موهای خارج از پوست حمله می کند. در صورت تراشیدن، لیزر می تواند روی رفتن مستقیم به ریشه مو تمرکز کند، آن را از بین ببرد و از رشد مجدد آن جلوگیری کند.

همچنین هیچ کلینیک معتبری روی بدنی که تراشیده نشده لیزر انجام نمی دهد زیرا این کار باعث اتلاف وقت می شود.

اولین قدم برای انجام لیزر موهای زائد، مشورت با یک تکنسین حرفه ای و دارای مجوز است. در طول مشاوره، دقیقاً یاد خواهید گرفت که فرآیند چگونه کار می کند، احتمالاً به چه تعداد درمان نیاز دارید و قبل و بعد از هر جلسه چه کاری باید انجام دهید.

آماده شدن برای لیزر موهای زائد آسان است. برای چندین هفته قبل از اولین درمان، باید از نور خورشید دوری کنید و از هر نوع برنزه شدن خودداری کنید.

در روزهای منتهی به اولین جلسه، باید از مصرف برخی داروها و اپیلاسیون یا کندن موها خودداری کنید. شما می توانید اصلاح کنید، اما برای اینکه لیزر موثر باشد باید مقداری رشد مو وجود داشته باشد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای آقایان

قرمزی پوست بعد از لیزر موهای آقایان طبیعی است.

بلافاصله پس از درمان، قرمزی و التهاب پوست در ناحیه درمان شایع است. این عارضه ممکن است تا 2 ساعت یا بیشتر طول بکشد. طبیعی است که ناحیه تحت درمان برای چند ساعت احساس آفتاب سوختگی داشته باشد. اگر حساسیت ادامه داشت باید از کمپرس سرد استفاده کنید. در صورت وجود پوسته پوستگی روی پوست، از کرم آنتی بیوتیک استفاده کنید. پوست تیره رنگ ممکن است ناراحتی بیشتری نسبت به پوست روشن داشته باشد و ممکن است مدت بیشتری باقی بماند.

2. ناحیه تحت درمان را به آرامی تمیز کنید.

ناحیه تحت درمان را می توان به آرامی با یک صابون ملایم شستشو داد.

3. لوسیون/مرطوب کننده/دئودورانت در 24 ساعت اول استفاده نشود

ناحیه تحت درمان را تمیز و خشک نگه دارید، اگر قرمزی یا تحریک بیشتر ادامه داشت، از  مرطوب کننده و دئودورانت (برای زیر بغل) خودداری کنید تا زمانی که سوزش برطرف شود.

4. موهای مرده 5-30 روز پس از درمان شروع به ریزش می کنند

موها ظرف 30-5 روز از تاریخ درمان به سرعت از بین می روند.

5. برای تسریع ریزش مو لایه برداری کنید

از 5 تا 30 روز پس از درمان، ممکن است ریزش مو رخ دهد و این ممکن است به عنوان رشد موهای جدید ظاهر شود. این رشد موهای جدید نیست، بلکه موهای مرده راه خود را از فولیکول خارج می کنند. شما می توانید با استفاده از لایه بردار، به تسریع این روند کمک کنید.

6. از آفتاب دوری کنید.

برای کاهش احتمال لکه های تیره یا روشن به مدت 2 ماه از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. همیشه در طول دوره درمان و 1 تا 2 ماه بعد از ضد آفتاب SPF 25 یا بالاتر استفاده کنید.

7. از خارش پوست جلوگیری کنید

از خاراندن پوست لیزر شده خودداری کنید. در طول دوره لیزر درمانی از هیچ روش یا محصول دیگری به غیر از اصلاح روی ناحیه تحت درمان استفاده نکنید، زیرا از دستیابی به بهترین نتیجه جلوگیری می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

بایدها و نبایدهای لیزر موهای آقایان

لیزر موهای آقایان، معمولا بدون درد و بی خطر است، اما برخی از فعالیت های قبل از درمان احتمال عوارض جانبی را افزایش می دهد. بسیار مهم است که در مورد خطرات احتمالی با اپراتور خود قبل از لیزر صحبت کنید و نحوه جلوگیری از آن ها را بیابید.

در زیر بایدها و نبایدها قبل از لیزر آورده شده است.

1. قبل از لیزر پوست خود را تمیز کنید

قبل از شرکت در جلسه لیزر، مطمئن شوید که ناحیه مد نظر برای لیزر (به عنوان مثال، پاها، زیر بغل، ناحیه بیکینی) تمیز است. لوسیون ها، کثیفی ها و سایر ناخالصی های روی پوست می توانند اثربخشی لیزر را کاهش دهند. پوست تمیز به لیزر اجازه می دهد تا مستقیماً به سمت فولیکول مو برود.

2. از اپیلاسیون یا کندن مو خودداری کنید

روش های رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون و کندن، موها را از ریشه خارج می کند. اگر موهای خود را قبل از لیزر اپیلاسیون کنید، دستگاه لیزر نمی تواند رنگدانه مو را هدف قرار دهد زیرا موها برداشته شده است. به مدت شش هفته قبل از لیزر درمانی از روش های رفع موهای زائد که موها را ریشه کن می کنند خودداری کنید.

3. ناحیه مد نظر برای لیزر را اصلاح کنید

برخلاف اپیلاسیون و کندن موهای زائد، اصلاح یک یا دو روز قبل از لیزر موهای زائد یک مرحله ضروری است. اصلاح، موها را از ریشه جدا نمی کند بنابراین لیزر می تواند رنگدانه مو را هدف قرار دهد.

4. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید

برنزه کردن احتمال سوختگی با لیزر را افزایش می دهد زیرا لیزرها به تضاد رنگی واضح بین پوست و مو نیاز دارند تا رنگدانه های موجود در مو را با موفقیت هدف قرار دهند. اگر پوست تیره ‌تر باشد، لیزر می‌تواند به اشتباه به جای مو، ملانین پوست را هدف قرار دهد. چند هفته قبل از درمان از ساحل و سولاریوم خودداری کنید.

همچنین باید حداقل دو هفته قبل از لیزر از استفاده از لوسیون ها و اسپری های برنزه کننده خودداری کنید تا لیزر بتواند فولیکول مو را به جای پوست برنزه هدف قرار دهد. این امر نیز احتمال سوختن پوست را کاهش می دهد.

5. از مصرف برخی از داروها پرهیز کنید

برخی از داروها با لیزر موهای زائد تداخل دارند زیرا پوست را حساس ‌تر می‌کنند و احتمال عوارض جانبی را افزایش می ‌دهند. برخی از این داروها در زیر آورده شده است:

اگر از هر یک از داروهای ذکر شده در بالا استفاده می کنید، قبل از انجام لیزر موهای زائد با پزشک خود در مورد خطرات احتمالی مشورت کنید.

6. از محصولات پوستی با احتیاط استفاده کنید

با اپراتور خود در مورد اینکه کدام محصولات برای استفاده قبل از لیزر موهای زائد بی خطر هستند، مشورت کنید. برخی از مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوست می توانند پوست را در برابر درد آسیب پذیرتر کرده و احتمال تغییر رنگ، قرمزی و سایر عوارض جانبی را افزایش دهند.

جراح شما ممکن است توصیه کند که این محصولات مراقبت از پوست را برای یک یا دو هفته قبل از لیزر قطع کنید:

7. از مصرف الکل بپرهیزید

24 ساعت قبل از لیزر موهای زائد بیش از حد الکل ننوشید زیرا پوست را کم آب می کند و این عمل را دردناک تر می کند.

8. از نوشیدن قهوه خودداری کنید

حداقل چند ساعت قبل از لیزر درمانی از مصرف قهوه خودداری کنید. قهوه پوست را حساس تر می کند و ممکن است مانند الکل باعث ناراحتی یا درد شود.

9. از لیزر موهای زائد بعد از بوتاکس و پرکننده های پوستی خودداری کنید

دو هفته پس از درمان بوتاکس یا پرکننده پوست خود صبر کنید تا لیزر موهای زائد را انجام دهید. لیزر درمانی می تواند اثرات درمان زیبایی را مختل کرده و باعث تورم و قرمزی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

درد لیزر آقایان​

درد لیزر آقایان

سوال مهم دیگری که ممکن است بپرسید این است که آیا لیزر موهای زائد دردناک است یا خیر. به گفته راشل، سطح درد به طور قابل توجهی پایین است. آستانه درد فردی شما نیز در این امر نقش دارد، اما بسیاری از مراجعان نسبت به سایر روش های حذف موهای زائد سطح درد را کاهش داده اند.

ریچل توضیح می دهد: «میزان ناراحتی که در طول درمان تجربه می شود بیشتر به حساسیت ناحیه تحت درمان و همچنین میزان موهای موجود در آن ناحیه بستگی دارد. برخی از مراجعین پوست حساس تری دارند و تحمل درد کمتری دارند. اما به طور کلی، مشتریان ما به ما گفته اند که درد بسیار خفیف و قابل تحمل است و بسیار کمتر از اپیلاسیون است.

انواع روش‌ های رفع موهای آقایان

انواع دیگر از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون، اصلاح و کرم های رفع موهای زائد، اگرچه راحت است، اما می تواند زمان بر باشد، نتایج ماندگاری نداشته باشد و رشد مجدد می تواند خارش داشته باشد. همچنین برداشتن موهای نواحی بزرگ بدن، مانند پشت، ممکن است دشوارتر باشد، بنابراین لیزر موهای زائد ساده ترین و موثرترین گزینه است. رشد مجدد حداقل است، موها تا 90٪ کاهش می یابد و اگر به موقع رشد مجدد را تجربه کنید، موها بسیار نرم تر، ظریف تر و روشن تر از قبل می شوند.

آیا انتخاب پکیج ‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موهای آقایان موثر است؟

بهترین کلینیک برای لیزر موهای آقایان، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای آقایان اهمیت دارد:

بهترین کلینیک برای لیزر موهای آقایان

بهترین کلینیک برای لیزر موهای آقایان، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای آقایان اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر موهای آقایان

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

بسیاری از مشتریان احساس لیزر موهای زائد را مانند یک ضربه یا سوزش خیلی خیلی خفیف که چند بار روی پوست زده می شود، توصیف می کنند که این احساس قابل تحمل است. اگر نواحی وجود دارد که مشتری احساس می کند غیرقابل تحمل است، می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد.

رفع موهای زائد صورت معروف ترین روش برای راه حل دائمی رفع موهای زائد است. مردان به دنبال درمان‌ های بیشتری برای بهبود پوست خود هستند و لیزر موهای زائد پوستی صاف‌ تر را بدون جوش ‌های ناشی از موهای زیر پوستی و رنگ ناهموار پوست ارائه می ‌دهد. علاوه بر این، این یک روش مقرون به صرفه برای داشتن پوست نرم صورت است که برای مدت طولانی دوام می آورد.

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن ملانین موجود در فولیکول مو برای آسیب رساندن به آن و جلوگیری از رشد مجدد آن عمل می کند.

قبل از درمان، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از مشتریان ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی ایجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول عمل از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از مشتریان می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم روی پوست هستند.

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه افراد باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده، یا هر وسیله برنزه کننده دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.

بعد از درمان مقداری قرمزی و تورم خواهید دید. این اغلب شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد. استفاده از کمپرس خنک می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌ شوند. موها نیز کمتر اند و رنگ روشن ‌تری دارند.

از آنجایی که لیزر انرژی گرمایی زیادی را به پوست منتقل می کند، باید از هر چیزی که پوست را بیشتر گرم می کند مانند سونا و ورزش حداقل تا 48 ساعت بعد از جلسه لیزر خودداری کنید. این کار به پوست شما اجازه می دهد تا روند بهبود را بدون وقفه ادامه دهد.

لیزر موهای زائد در افرادی که پوست روشن ‌تر و موهای تیره‌ تری دارند، مؤثرتر است. برای پوست های تیره تر، این خطر وجود دارد که پوست بیش از حد انرژی نور لیزر را جذب کند و ممکن است باعث سوختگی شود. به همین دلیل لیزر موهای زائد برای پوست های خیلی تیره توصیه نمی شود. متخصص زیبایی شما می تواند به شما بگوید که آیا شما کاندیدای خوبی برای این روش هستید یا خیر.

بسته به ناحیه ای که تحت درمان لیزر قرار می گیرد، درمان می تواند از 15 دقیقه شروع شود و در صورت انجام یک درمان کامل بدن می تواند تا 2.5 ساعت طول بکشد.

اکثر افراد برای ماه ها یا حتی سال ها بدون مو می مانند. هنگامی که برخی از موها دوباره رشد می کنند، احتمالا کمتر قابل توجه خواهند بود. برای اینکه ناحیه عاری از مو باشد، فرد ممکن است به جلسات شارژ نیاز داشته باشد.

لیزر موهای زائد شامل استفاده از پالس های لیزر است. این پالس ها، نوری را به پوست ساطع می کنند که ریشه و فولیکول مو را از بین می برد. وقتی ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند.

برای اینکه این فرآیند کار کند، موها باید در مرحله رشد فعال هدف قرار گیرند. با این حال، موهای فردی معمولا با سرعت های متفاوتی رشد می کنند. بنابراین، چندین جلسه درمانی طول می کشد تا هر مو در مرحله رشد را جذب کند و نتایج مطلوب را به دست آورد.

این موضوع از فرد به فرد دیگر متفاوت است. از بین بردن موها اغلب به یک سری لیزر درمانی نیاز دارد. اکثر افراد می توانند هر 4 تا 6 هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی درمان دیگری بی خطر است.

اکثر افراد مقداری رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید.

پاسخ بله است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1997 آن را به عنوان روشی ایمن برای رفع موهای زائد تأیید کرد. با این حال، لیزر موهای زائد تنها زمانی ایمن است که یک تکنسین با مهارت این روش را انجام دهد.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • قرمزی

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • زخم سرد
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن یا تیره شدن پوست

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به پزشک متخصص در درمان های لیزری و دانش عمیق پوست بسیار مهم است.

پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *