لیزر خط رویش مو پیشانی

 

موارد استفاده از لیزر خط رویش مو پیشانی

لیزر کردن موهای خط پیشانی مو

مزایای لیزر خط رویش مو پیشانی

حذف همیشگی موهای زائد روی خط رویش موهای پیشانی

عوارض احتمالی لیزر خط رویش مو پیشانی

قرمزی

تورم

تحریک پوست

در موارد نادر، عوارض جانبی جدی تر لیزر موهای زائد عبارتند از:

عفونت

تغییرات دائمی در رنگ یا رنگ پوست

تاول

سوختگی

جای زخم

کاندیدای نامناسب برای رفع موهای زائد پیشانی

سابقه ملانوم

خال های برجسته

ضایعات مشکوک

تشکیل اسکار کلوئیدی

مشکلات درمانی

عفونت های فعال

زخم های باز

کندوها

تبخال

خالکوبی در ناحیه درمان

بیماری های خود ایمنی

بارداری، تلاش برای باردار شدن، یا شیردهی

 

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

لیزر خط رویش مو پیشانی

موهای زائد روی صورت می تواند صورت شما را کوچک تر نشان دهد و برای بسیاری از افراد این موضوع از نظر زیبایی شناسی جالب نیست. از این رو افراد رو به روش هایی مانند لیزر می آورند تا با از بین رفتن موهای پیشانی، پیشانی بلندتر شود و زیبایی صورت شما بیشتر شود.

روش های مختلفی مانند اصلاح، بند انداختن، استفاده از وکس یا تیغ و ژیلت وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید خط رویش مو پیشانی خود را لیزر کنید اما لیزر خط رویش مو، بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد صورت است چرا که سایر روش های ذکر شده باعث تیره شدن پوست صورت، آسیب دیدگی پوست و حتی نامرتب به نظر رسیدن فرم صورت و پیشانی شود. همچنین این روش ها همراه با درد هستند و می توانند منجر به حساسیب پوستی شوند.

مورد دیگر آن است که سایر روش های حذف موهای زائد همگی موقت هستند و شما چند روز بعد مجددا باید آن روش را انجام دهید. تکرار این روش ها به مرور زمان باعث شل شدن پوست و چروک شدن پوست شما می شود.

لیزر خط رویش مو پیشانی، کمترین خطر و عوارض را برای شما خواهد داشت و شما در مدت زمان کوتاهی، نتیجه دلخواه خود را خواهید گرفت. در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا هر آن چه در خصوص لیزر خط رویش مو پیشانی نیاز دارید بدانید را برای شما شرح دهیم.

علت انتخاب روش لیزر خط رویش مو پیشانی

امروزه به دلیل تکنولوژی بالای موجود در دستگاه های لیزر، مردم با خیال راحت خدمات لیزر خود از جمله لیزر خط رویش مو پیشانی را انجام می دهند چرا که این روش نتایج دائمی به همراه دارد. اپراتورهای لیزر ما در لیزر مروارید، با توجه به رنگ مو و رنگ پوست شما، بهترین تنظیمات دستگاه لیزر را برای شما در نظر می گیرند تا بتوانید بهترین نتیجه را از لیزر خط رویش مو پیشانی بگیرید.

اگر لیزر با توجه به رنگ مو و رنگ پوست شما تنظیم نشود، احتمالا اشعه بیشتری روی پوست شما تابانده می شود و پوست شما می سوزد به همین دلیل یک مرکز معتبر برای انجام خدمات لیزر خود از جمله لیزر خط رویش مو پیشانی انتخاب کنید.

لیزر خط رویش مو پیشانی برای پیشانی های کوتاه و بلند

هر چه موهای زائد صورت در ناحیه پیشانی شما بیشتر باشد، صورت شما کوچکتر نشان داده می شود و از نظر زیبایی شناسی خیلی جالب نیست. این موضوع به این دلیل است که وقتی موهای زائد روی پیشانی خود داشته باشید، به نظر می رسد که پیشانی شما کوتاه تر است. لیزر خط رویش مو پیشانی می تواند با حذف موهای زائد پیشانی، پیشانی شما را بلندتر نشان می دهد.

جلسات لازم برای لیزر خط رویش مو پیشانی

تعداد جلسات لیزر خط رویش مو پیشانی، با توجه به عوامل مختلفی مانند رنگ پوست و رنگ موی افراد و مقاومت ریشه موهای پیشانی در مقابل لیزر، متفاوت است. به عنوان یک قاعده کلی، لیزر خط رویش مو پیشانی، به 4 الی 6 جلسه نیاز دارد که هر جلسه بین آن ها تقریبا 4 هفته فاصله دارد. اما باز هم می گوییم که این تعداد جلسات ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد و برخی کمتر و برخی بیشتر نیاز داشته باشند که در جلسات لیزر خط رویش مو پیشانی شرکت کنند.

مراقبت های قبل از لیزر خط رویش مو پیشانی

هر روش زیبایی چه از نوع عمل زیبایی باشد چه یک اقدام زیبایی مانند لیزر، مراقبت های خاص قبل از انجام آن را دارد که رعایت آن ها منجر به کاهش عوارض می شود. لیزر خط رویش مو پیشانی نیز مراقبت ها و نکاتی دارد که ما در ادامه به برخی از مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

 • قبل از لیزر موهای زائد در هر کجای بدن یا صورت خود، از رفتن به سولاریوم یا آفتاب گرفتن پرهیز کنید چرا که این روش ها باعث تیره شدن پوست شما می شود و می تواند منجر به آسیب دیدن پوست شما شود. همچنین سولار می تواند پوست شما را خشک کند و خشک شدن پوست می تواند منجر به سوختگی پوست بعد از لیزر موهای زائد شود.
 • هر گونه داروی خاصی که مصرف می کنید را به اپراتور یا پزشک خود اطلاع دهید یا اگر بیماری خاصی دارید او را از این موضوع مطلع کنید. برخی از بیماری ها و مصرف برخی از داروها با لیزر موهای زائد تداخل دارند و می تواند نتیجه لیزر را بی اثر کند یا روند درمان شما را کند کند.
 • یک ماه قبل از لیزر موهای زائد، از آفتاب گرفتن خودداری کنید چرا که نور خورشید می تواند منجر به آسیب دیدن پوست شما شود و نتایج حاصل از لیزر خط رویش مو پیشانی را کاهش می دهد.
 • پیش از جلسه لیزر خط رویش مو، از استفاده از کرم موبر یا اپیلاسیون خودداری کنید چرا که این روش ها می تواند فولیکول مو را بیرون بکشد در حالی که هدف از لیزر، مورد هدف قرار دادن فولیکول های مو است. اگر فولیکولی برای هدف قرار گرفتن وجود نداشته باشد، لیزر موهای زائد برای شما بی اثر می شود.
 • حتما با پزشک یا اپراتور خود صادق باشید تا در جلسه مشاوره بتواند بهترین راهنمایی ها را در خصوص تعداد جلساتی که برای لیزر خط رویش مو پیشانی نیاز دارید را به شما ارائه دهد.
 • از آنجایی که لیزر قرار است روی صورت شما انجام شود، حتما از عینک مخصوصی که به شما داده می شود استفاده کنید تا چشمان شما هنگام لیزر، آسیب نبیند.
مراقبت های بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی

مراقبت های بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی

مراقبت های بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی، به اندازه مراقبت های قبل از لیزر خط رویش مو پیشانی مهم هستند به همین دلیل بعد از لیزر نیز باید نکاتی را رعایت کنید که در زیر به آن ها اشاره می شود:

 • اگر بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی درد و ناراحتی داشتید، می توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید تا درد و ناراحتی کاهش پیدا کند. بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی احتمالا قرمزی و تورم پوست را تجربه می کنید که البته طبیعی هستند و ظرف چند ساعت از بین می رود اما با این حال استفاده از کمپرس آب یخ می تواند این عوارض را به سرعت کاهش دهد.
 • با مشورت با اپراتور لیزر خود، یک هفته بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی خود می توانید صورت خود را اسکراب کنید تا به ریزش سریع تر موهای پیشانی کمک کنید. همچنین در صورتی که بعد از لیزر، خشکی پوست را تجربه کردید، اسکراب می تواند منجر به نرم شدن پوست شما شود.
 • بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا از پوست شما به خوبی محافظت شود.
 • از آنجایی که پوست شما بعد از لیزر، حساس تر از قبل می شود، تا دو روز بعد از لیزر از هیچ گونه مواد آرایشی یا عطر و اسپری در ناحیه لیزر شده استفاده نکنید. استفاده از این مواد می تواند باعث تحریک پوست شود.
 • تا چند روز بعد از لیزر خط رویش مو پشانی، از حمام رفتن یا دوش گرفتن با آب داغ پرهیز کنید.
 • بین جلسات لیزر خط رویش مو پیشانی، از دستکاری موهایی که مشاهده می کنید خودداری کنید چرا که این کار می تواند منجر به کاهش اثرات لیزر شود.
 • اگر بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی، متوجه ضایعات جوش مانندی روی پوست صورت یا پیشانی شدید، با پزشک خود در این باره مشورت کنید. او احتمالا کرم مخصوصی را به شما پیشنهاد می کند تا این جوش ها کاهش پیدا کند.
 • اگر پوسته پوسته شدن صورت بعد از لیزر را تجربه کردید، استفاده از آلوورا یا ژل آلوورا می تواند به شما کمک کند تا این عارضه کاهش پیدا کند.

بهترین کاندید لیزر خط رویش مو پیشانی

به طور کلی، اکثر افرادی که به لیزر خط رویش مو پیشانی، صورت و کل بدن علاقه دارند واجد شرایط درمان هستند. انتخاب بهترین کاندید برای لیزر خط رویش مو پیشانی، عمدتاً به نوع پوست و مو، وضعیت سلامت کلی و روند رشد موهای روی پیشانی و سایر عوامل بستگی دارد.

 • رنگدانه مو قابلیت درمان را تعیین می کند

کلید حذف موفقیت آمیز موهای زائد، ملانین است! از آن جایی که لیزر به طور خاص به دنبال رنگدانه است، هر چه مو تیره تر باشد، درمان موثرتر خواهد بود. اگر ملانین زیادی در موهای روی پیشانی خود داشته باشید، به راحتی واجد شرایط خواهید بود.

 • رنگ مو

موها باید به اندازه کافی تیره باشند تا لیزر، رنگدانه را هدف قرار دهد. افراد بدون ملانین در فولیکول های مو، یعنی بلوند های طبیعی، سفید، خاکستری و مو قرمز طبیعی از لیزر موهای زائد سودی نخواهند برد.

 • رنگ پوست

در گذشته، فناوری لیزر موهای زائد با رنگ ‌های پوست روشن ‌تر و موهای تیره بهترین کاربرد را داشت و برای افرادی با رنگ پوست تیره ‌تر، افرادی که پوست سیاه‌  یا آسیایی داشتند به دلیل نگرانی از تغییر رنگ، جای زخم و خطرات انواع آسیب ‌های پوستی توصیه نمی‌ شد. برای اینکه لیزر خط رویش مو پیشانی موثر باشد، تضاد بین رنگ پوست و رنگ مو لازم بود، در غیر این صورت، خطر این بود که رنگدانه طبیعی پوست را هدف قرار دهد و نه رنگدانه مو و این موضوع منجر به سوزش شود.

خوشبختانه با توجه به پیشرفت تکنولوژی لیزر، حذف موهای روی پیشانی، در حال حاضر گزینه ای مطمئن برای افراد با هر رنگ پوستی است. لیزر موهای زائد اکنون با تنظیماتی در نظر گرفته شده است که بسته به هر پوست و ترکیب رنگ طبیعی مو قابل تنظیم است. این موضوع شامل بافت و تراکم مو می شود.

موهای زبر بهتر از موهای نازک به لیزر پاسخ می دهند. اگر موهای نازک ‌تری دارید، واقعاً اهمیتی ندارد، لیزر به دنبال رنگدانه است، نه تراکم فولیکول مو.

ما در لیزر مروارید شما را کامل راهنمایی می کنیم و بسته به شرایط شما تعیین می کنیم که آیا کاندیدای مناسبی برای لیزر خط رویش مو پیشانی هستید یا خیر.

 • ملاحظات وضعیت سلامتی

هنگام شروع دوره لیزر خط رویش مو پیشانی ، سلامتی همیشه اولویت مهم ماست. پزشکان باید از درمان ‌ها، داروها یا تغییرات قبلی که ممکن است بر درمان ‌های شما تأثیر منفی بگذارد آگاه باشند. هر یک از شرایط زیر ممکن است باید شود شما کاندیدای مناسبی برای لیزر خط رویش مو پیشانی نباشید:

 • سابقه ملانوم
 • خال های برجسته
 • ضایعات مشکوک
 • تشکیل اسکار کلوئیدی
 • مشکلات درمانی
 • عفونت های فعال
 • زخم های باز
 • کندوها
 • تبخال
 • خالکوبی در ناحیه درمان
 • بیماری های خود ایمنی
 • بارداری، تلاش برای باردار شدن، یا شیردهی

 

 • واکنش به حذف موقت موهای زائد

شرایطی مانند موهای زیر پوستی، راش، سوختگی با تیغ، سوختگی های شیمیایی یا تحریک ناشی از مواد موبر ممکن است نشان دهنده نیاز به دوره درمان لیزر موهای زائد به عنوان راهی برای محافظت از پوست باشد.

 • قرارگیری در معرض نور خورشید

اگر عاشق برنزه کردن پوست هستید، ممکن است واجد شرایط لیزر خط رویش مو پیشانی نباشید. مگر اینکه دو هفته قبل و دو هفته بعد از لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و برنزه شدن خودداری کنید! مشکل این است که نور خورشید پوست را نسبت به گرما حساس ‌تر می‌کند و استفاده از لیزر روی پوست‌ های حساس به گرما می‌ تواند باعث افزایش رنگدانه، سوختگی و حتی زخم شود. ضد آفتاب کاملا ضروری است! این ماده اساسی برای سلامت روزانه پوست است.

عوامل متعددی باعث می شود که فردی به عنوان کاندیدای مناسب برای لیزر خط رویش مو پیشانی، انتخاب شود. برای درک این عوامل، مهم است که بدانید لیزرها در هنگام هدف قرار دادن موها چگونه کار می کنند. لیزر نوعی نور پالسی است که بسیار شدید است. این نور ملانین موجود در مو را هدف قرار می دهد که همان چیزی است که به مو رنگ می دهد. لیزر با هدف قرار دادن ملانین قادر است فولیکول مو در انتهای موهای زیر پوست را بدون آسیب رساندن به پوست تجزیه کند. با در نظر گرفتن این موضوع، انواع مو و پوست خاص شما در اثربخشی لیزر موهای زائد تفاوت ایجاد می کند.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

فواید لیزر خط رویش مو پیشانی

 • کاهش رشد مو، به طور دائم – ما حداقل 8 جلسه را توصیه می کنیم. اگر تعداد درمان های توصیه شده برای نوع مو و پوست خود را داشته باشید، تا 90 درصد کاهش مو را مشاهده خواهید کرد. هر مویی که دوباره رشد کند بسیار ظریف ‌تر خواهد بود و کمتر رشد می‌کند، که به معنای صاف ‌تر شدن پوست برای مدت طولانی ‌تری است.
 • دیگر موهای زیر روییده وجود ندارد – نیازی به اصلاح مکرر نخواهید داشت، بثورات پوستی یا ته ریش را به حداقل می رساند و اپیلاسیون کمتر نیز منجر به کاهش موهای زیر پوستی می شود.
 • صرفه جویی در پول و زمان – یک زن به طور متوسط 8 هفته از عمر خود برای اصلاح هزینه می کند، بنابراین لیزر موهای زائد یک سرمایه گذاری طولانی مدت ارزشمند است.
 • بهبود رنگ و بافت پوست – تراشیدن مکرر یا اپیلاسیون یک ناحیه می تواند باعث رنگدانه پوست و ناهمواری رنگ پوست شود. لیزر موهای زائد خطر این اتفاق را کاهش می دهد.
 • تأثیر مثبت بر روی کره زمین – به طور متوسط یک زن در طول زندگی خود 2400 تیغ را دور می اندازد و هر سال تقریباً 2 میلیارد تیغ در محل دفن زباله ها قرار می گیرد زیرا قابل بازیافت نیستند. روی آوردن به لیزر موهای زائد به طور چشمگیری این تأثیر منفی را بر سیاره ما کاهش می دهد.

سال‌ هاست که زنان به روش‌ های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون، بند انداختن ، کندن یا تراشیدن مو متکی بوده ‌اند. با این حال، همه این روش ها زمان بر هستند، نیاز به مراجعه به سالن دارند و همچنین نتایج کوتاه مدتی را ارائه می دهند. با در نظر گرفتن سبک زندگی سریع امروزی به ویژه برای افراد شاغل، روش مرسوم رفع موهای زائد عملی به نظر نمی رسد. بنابراین لیزر موهای زائد صورت یک روش موثر، صرفه جویی در زمان و راحت برای از بین بردن موهای زائد موجود بر روی چانه، پشت لب و روی گونه ها و پیشانی است.

برخی دیگر از مزایای لیزر خط رویش مو پیشانی عبارتند از:

 • کاهش رشد موهای صورت با اثر طولانی مدت در نواحی مانند چانه، پشت لب، روی گونه و پیشانی در زنان
 • تکنیک لیزر می تواند محل خاصی را برای مو هدف قرار دهد بدون اینکه آسیب شدیدی به پوست اطراف وارد کند.
 • این روش درمانی باعث صرفه جویی در وقت زنان می شود زیرا لیزر درمانی که در دو جلسه انجام می شود نیاز به حذف منظم موهای زائد یا مراجعه به سالن ها برای اپیلاسیون یا کندن را کاهش می دهد.
 • لیزر درمانی در آقایان باعث صرفه جویی در زمان زیادی در روز می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عوامل موثر بر رویش مجدد مو پس از لیزر موهای زائد

عوامل متعددی بر اثربخشی لیزر موهای زائد تأثیر می گذارد، از جمله:

 • مو و نوع پوست: لیزر موهای زائد در افرادی که پوست روشن و موهای تیره و ضخیم دارند بهترین نتیجه را خواهد شد زیرا لیزر رنگدانه های مو را هدف قرار می دهد. افرادی که موهای روشن ‌تری دارند، مانند موهای بلوند یا قرمز، ممکن است کاهش زیادی در رشد مو مشاهده نکنند.
 • ناحیه درمان: لیزر برخی از نواحی بدن ممکن است دشوارتر از سایرین باشد، مانند ناحیه صورت یا بیکینی، که ممکن است برای نتایج مطلوب به جلسات بیشتری نیاز داشته باشد.
 • تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی در دوران بلوغ، بارداری یا یائسگی می تواند رشد مو را تحریک کند و ممکن است بر اثربخشی لیزر موهای زائد تأثیر بگذارد.
 • داروها: برخی داروها، مانند آنتی بیوتیک ها یا درمان های هورمونی، ممکن است در اثربخشی لیزر موهای زائد اختلال ایجاد کنند.
 • سن: افراد مسن برای رسیدن به نتیجه مطلوب به جلسات کمتری نسبت به افراد جوان نیاز دارند. این به این دلیل است که با افزایش سن، رشد مو به طور طبیعی کند می شود و فولیکول های مو کوچکتر و ضعیف تر می شوند.

عوارض ناشی از لیزر خط رویش مو پیشانی

لیزر خط رویش مو پیشانی در برخی از افراد ممکن است عوارض جزئی و موقتی ایجاد کند که در زیر به برخی از رایج ترین این عوارض ها اشاره می کنیم:

 • سوزش در ناحیه پوست صورت

به دلیل گرمای ناشی از انرژی لیزر روی صورت، احتمالا سوزش موقت روی پوست را تجربه می کنید که این عارضه با کمپرس آب سرد از بین می رود. شما می توانید از کمپرس آب سرد به منظور کاهش این سوزش و درد استفاده کنید. همچنین برخی از پزشکان، استفاده از پماد زینک اکساید را توصیه می کنند که می توانید بدون نسخه از داروخانه تهیه کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب نیز تاثیر زیادی در کاهش سوزش پوست دارد.

 • قرمزی در ناحیه پیشانی

اشعه ساطع شده از دستگاه لیزر موهای زائد، می تواند منجر به گرم شدن فولیکول و سوزانده شدن آن شود به همین دلیل شما ممکن است قرمزی پوست را تجربه کنید. استفاده از کمپرس آب سرد بعد از لیزر می تواند این قرمزی را بعد از لیزر از بین ببرد. شستن صورت با سرد نیز می تواند به شما در این خصوص کمک کند. همچنین بهتر اسا لیزر خط رویش مو پیشانی یا لیزر بدن در یک اتاق سرد انجام شود.

 • التهاب روی پوست پیشانی

اگر پوست پیشانی شما نازک است، احتمالا التهاب پوست بعد از لیزر را تجربه می کنید. این عارضه کوتاه مدت است اما می توانید از کرم کرم زینک اکساید یا بتامتازون، برای کاهش التهاب روی پوست استفاده کنید. همچنین استفاده از ژل آلوئه ورا نیز باعث کاهش این التهابات خواهد شد.

 • درد در هنگام یا بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی

بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی ممکن است کمی درد و ناراحتی را حس کنید که این درد کاملا موقتی است اما می توانید از پمادهای مخصوصی برای کاهش درد استفاده کنید تا خیلی زود به حالت عادی برگردید.

 • هایپوپیگمنتیشن بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی

این عارضه زمانی اتفاق می افتد که لیزر موهای زائد باعث سفید شدن پوست شما و کاهش رنگدانه های پوستی شود. انتخاب یک اپراتور مجرب می تواند خطر این عارضه را صفر کند. همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب بعد از لیزر را فراموش نکنید.

 • هایپرپیگمنتیشن بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی

این عارضه برای زمانی است که اپراتور لیزر بی تجربه، پوست صورت شما را با درجه بالای لیزر بسوزاند و لیزر منجر به زخم شدن و ایجاد اسکار روی پوست شود. این عارضه نیز در مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

 • پوسته پوست شدن پوست بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی

برخی از افراد بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی را تجربه می کنند که این عارضه در افرادی رخ می دهد که دچار خشکی پوست هستند. به کارگیری مراقبت های بعد از لیزر خط رویش مو می تواند این عوارض را کاهش دهد. همچنین کرم های مخصوصی وجود دارد که متناسب با پوست خود می توانید از آن ها استفاده کنید.

 • آسیب دیدگی چشم بعد از لیزر خط رویش مو پیشانی

اگر در هنگام لیزر خط رویش موی پیشانی از عینک مخصوص استفاده نکنید، ممکن است از ناحیه چشم دچار آسیب دیدگی شوید.

کاندیدهای نامناسب برای لیزر خط رویش مو پیشانی

کاندیدهای نامناسب برای لیزر خط رویش مو پیشانی

برخی از افراد به دلایل زیر، کاندیدای خوبی برای لیزر خط رویش مو پیشانی نیستند:

 • افرادی که یک ماه قبل از لیزر خود سولار رفته اند، نمی توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. اینگونه افراد باید بیش از یک ماه صبر کند و سپس برای نوبت گرفتن جهت لیزر خط رویش مو پیشانی اقدام کنند.
 • اگر در حال مصرف راکوتان هستید نیز نمی توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید چرا که راکوتان باعث اقزایش التهاب پوست و نازک شدن پوست می شود به همین دلیل حداقل 6 ماه بعد از قطع دوره مصرف راکوتان باید صبر کنید تا بتوانید لیزر موهای زائد را انجام دهید.
 • افرادی که سابقه زخم های کلوئیدی هستند نیز کاندیدای خوبی برای لیزر خط رویش مو پیشانی نیستند. این گونه افراد اگر لیزر انجام دهند باعث می شود گوشت اضافی روی پیشانی به وجود آید.
 • برخی از بیماری ها پوستی مانند آکنه و اگزما می تواند عوارض شدیدی را روی پوست ایجاد کند به همین دلیل افرادی که چنین بیماری هایی دارند نباید روش هایی مانند لیزر را انتخاب کنند.

هزینه لیزر خط رویش مو پیشانی

عوامل زیادی در هزینه لیزر خط رویش مو پیشانی موثر هستند که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر خط رویش مو پیشانی

به طور متوسط 6 تا 8 جلسه برای لیزر موهای زائد نیاز است اما این تعداد جلسات بر اساس رنگ مو و رنگ پوست شما ممکن است متفاوت باشد به همین دلیل برخی از افراد به تعداد جلسات کمتر و برخی از افراد به تعداد جلسات بیشتری برای لیزر خط رویش مو پیشانی نیاز دارند. بنابراین تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر خط رویش مو پیشانی، در هزینه آن موثر است. 

 • دستگاه لیزر مورد استفاده برای لیزر خط رویش مو پیشانی

نام برند دستگاهی که برای لیزر استفاده می شود در هزینه لیزر موهای زائد موثر است. همچنین لیزر روی پوست های روشن و موهای تیره بیشتر جواب می دهد.

 • مهارت و تجربه اپراتور لیزر

یکی دیگر از عوامل مهمی که در هزینه لیزر خط رویش مو موثر است این است که مرکزی که انتخاب می کنید از چه اپراتورهایی برای خدمات لیزر استفاده می کند. اگر اپراتور در هنگام لیزر صورت که ناحیه حساس و مهمی است دقت کافی نداشته باشد، ممکن است پوست شما را بسوزاند و عوارض شدیدی را برای شما به وجود آورد. در صورتی که موارد بهداشتی به خوبی در کلینیک مد نظر برای لیزر رعایت شود بر روی هزینه‌های دریافتی تاثیر گذار است.

 • موقیعت جغرافیایی مرکز لیزر برای لیزر خط رویش مو پیشانی

اگر کلینیک مد نظر شما برای لیزر خط رویش مو پیشانی در موقعیت خوبی از شهر قرار گرفته باشد، هزینه لیزر موهای زائد آن مرکز بیشتر است.

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر خط رویش مو پیشانی موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

در این باره با اپراتور خود صحبت کنید. ممکن است داروهای بیشتری باشد که حتما باید از مصرف آن ها قبل از لیزر اجتباب کرد. مشورت با اپراتور را دست کم نگیرید.

آیا لیزر خط رویش مو پیشانی سرطان‌زا است؟

یکی از نگرانی هایی که ممکن است در مورد لیزر درمانی داشته باشید این است که آیا این نوع نور می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد یا خیر. سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نور در محدوده UV مرتبط است. ما در معرض اشعه ماوراء بنفش نور خورشید و برخی منابع نور مصنوعی مانند تخت ‌های برنزه هستیم.  این یک طول موج با انرژی بالا است که فراتر از محدوده دید انسان است.

نور فرابنفش آنقدر قدرتمند است که می تواند به مواد ژنتیکی داخل سلول های ما آسیب برساند. اگر قسمت اشتباهی از DNA آسیب ببیند، می تواند باعث سرطانی شدن سلول های پوست شود. معمولاً سالها قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر انواع اشعه ماوراء بنفش طول می کشد تا این اتفاق بیفتد. همین نوع آسیب نیز مسئول بسیاری از علائم پیری مانند چین و چروک است.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج هایی که برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می شوند، طول موج بیشتری دارند و انرژی کمتری دارند. هیچ خطری وجود ندارد که آن ها به مواد ژنتیکی سلول های شما آسیب برسانند، بنابراین لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

بهترین کلینیک برای لیزر خط رویش مو پیشانی

بهترین کلینیک برای لیزر خط رویش مو پیشانی، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر خط رویش مو پیشانی اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر خط رویش پیشانی مو

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، افرادی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

ریش تراش ها، کرم های موبر و موم ها موها را از بدن شما برطرف می کنند، اما برای همیشه از شر آن خلاص نمی شوید.

لیزر درمانی موثرترین راه برای از بین بردن موهای زائد بدن است و فواید زیادی دارد. این روش بدون درد است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا رشد مو را کاهش دهد و حتی موهای زائد را در نواحی بزرگ بدن از بین ببرد.

قبل از درمان، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از مشتریان ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی ایجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول عمل از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از مشتریان می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم روی پوست هستند.

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه افراد باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده، یا هر وسیله برنزه کننده دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.

بعد از درمان مقداری قرمزی و تورم خواهید دید. این اغلب شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد. استفاده از کمپرس خنک می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

از آن جایی که رشد مو در مراحل مختلف اتفاق می افتد و می تواند تحت تاثیر هورمون ها یا داروها باشد، نتایج حاصل از لیزر موهای زائد همیشه دائمی نیست و ممکن سالی یک بار یا 6 ماه یک بار، به جلسات شارژ نیاز داشته باشید.

میزان دردی که از لیزر موهای زائد تجربه می کنید، به میزان تحمل درد شخصی شما و ناحیه ای که تحت درمان است بستگی دارد.

اکثر افراد می گویند که درمان لیزر موهای زائد درد کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد. برخی افراد می گویند هر پالس لیزر مانند یک نوار لاستیکی کوچک است که به پوست برخورد می کند. برخی دیگر گزارش می دهند که فقط یک احساس سوزش خفیف را تجربه می کنند.

مناطقی که به لیزر موهای زائد حساس هستند عبارتند از: خط بیکینی، پشت شکم و زیر بغل.

نوع نوری که لیزر تولید می کند تأثیر کمی بر پوست دارد و ملانین موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد. با این حال، چندین عارضه جانبی مختلف برای پوست ممکن است پس از لیزر درمانی رخ دهد. عوارض جانبی ممکن است در حدود 0-5٪ موارد پس از جلسه رخ دهد. هرچه تجربه یک تکنسین لیزر بیشتر باشد، احتمال بروز عوارض جانبی کمتر می شود. لیزر معمولا باعث قرمزی خفیف می شود. گاهی اوقات تاول های خفیف پوست ممکن است به وجود آید. خطر ایجاد مقداری اسکار وجود دارد اما این موضوع بسیار نادر است. در افراد با پوست تیره تر، هیپرپیگمانتاسیون (نقاط لکه های تیره) یا نواحی روشن (هیپوپیگمانتاسیون) ممکن است رخ دهد، اما معمولاً موقتی هستند.

هنگامی که نواحی پوست روشن تر می شوند، به این حالت هیپوپیگمانتاسیون می گویند. احتمال روشن تر شدن رنگ پوست پس از لیزر موهای زائد، حدود 3 تا 5 درصد است. اگر 2 تا 3 هفته قبل از درمان در معرض نور خورشید قرار گرفته اید، این احتمال بیشتر است. این امر همچنین در افرادی با پوست تیره ‌تر شایع‌ تر است. سوختگی نادر است و هیپوپیگمانتاسیون غیر معمول است، اما قرار گرفتن در معرض نور خورشید خطر را افزایش می دهد.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

بله، بعد از لیزر موهای زائد نیازی به ماندن در خانه نیست. شما باید به برنامه منظم روزانه خود ادامه دهید. بهتر است از لباس های تنگ که می تواند پوست را پس از لیزر تحریک کند، خودداری کنید. پس از جلسه لیزر خود از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید. اگر قرمزی پوست دارید، از ورزش، سونا یا دوش آب گرم تا زمانی که قرمزی یا تورم به حالت عادی بازگردد، خودداری کنید.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *