لیزر موهای پشت مردان در تهران

 

ضرورت لیزر موهای پشت بدن

زیبایی و داشتن پوستی صاف و یک دست در ناحیه پشت بدن

مزایای لیزر موهای پشت بدن

پوستی صاف، درخشان، نرم و بدون وجود منافذ باز پوستی

افزایش اعتماد به نفس

از بین بردن تیرگی پوست تا حد زیادی

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای پشت بدن

بسته به عوامل زیر متفاوت است:

جنس موهای شما

رنگ پوست

رنگ موهای زائد

مراقبت های قبل از لیزر موهای پشت بدن

قبل از لیزر موهای پشت بدن از موچین، وکس، بند، اپیلاسیون استفاده نشود.

بدن را در معرض نور خورشید قرار ندهید.

از دو هفته قبل از لیزر از برنز شدن خودداری کنید.

اصلاح موهای زائد را فقط با ژیلت و تیغ انجام دهید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای پشت بدن

دوش آب داغ نگیرید.

تا 48 ساعت، به اتاق خار، سونا، جکوزی و … نروید.

مدت زمان لیزر

نیم ساعت الی 40 دقیقه

احتمال موفقیت

در صورتی که یک مرکز لیزر درست را انتخاب کنید، احتمال موفقیت زیاد است.

 

قیمت لیزر موهای زائد مردان

ناحیهمبلغ
فول بادی2.590.000 تومان
نیم پشت و جلو، سرشانه ها1.999.000 تومان
آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت747 هزار تومان
ساعد700 هزار تومان
گوش299 هزار تومان
گونه399 هزار تومان
کل دست1.200.000 تومان
ساق پا800 هزار تومان
جلو گردن399 هزار تومان
پشت گردن399 هزار تومان
کل پا1.200.000 تومان
سینه و شکم1.200.000 تومان
زیر بغل399 هزار تومان
کل پشت1.200.000 تومان

 

فهرست مطالب

لیزر موهای پشت مردان

آیا لیزر موهای پشت تنها مختص به خانم‌ ها است؟

به طور کلی، عملکرد دستگاه لیزر اینگونه است که لیزر، رنگدانه ‌های مو را هدف قرار می ‌دهد تا گرما را به فولیکول منتقل کند و رگ خونی تغذیه‌کننده آن را تحریک کند. لیزر موهای زائد در پوست روشن و موهای تیره بهترین نتیجه را برای فرد دارد. تضاد شدید بین رنگدانه پوست و رنگدانه مو باعث می شود لیزر برای هدف قرار دادن فولیکول مو آسان تر شود.

در گذشته، بیشتر خانم ها بودند که به دنبال خدمات لیزر بودند اما امروزه آقایان نیز می خواهند موهای زائد بدن خود را از بین ببرند. موهای پشت به دلیل اینکه دسترسی به آن ها سخت است، اصلاح را سخت می کند به همین دلیل کاندیدها به دنبال روش هایی مانند لیزر هستند تا یک بار برای همیشه از شر موهای زائد پشت خود خلاص شوند.

به طور کلی، مردان موهای بیشتر، ضخیم ‌تر و تیره ‌تری نسبت به زنان دارند که آن ها را کاندیدای ایده‌آل برای لیزر موهای زائد می‌کند. با این حال، هنگامی که این روش انتخاب می شود، برای هر دو جنس زن و مرد یکسان است. در واقع موها باید قبل از هر جلسه تراشیده شوند تا فقط قسمتی از موی زیر پوست گرمای لیزر را گرفته و به فولیکول منتقل کند.

عمده ترین تفاوت قابل توجه بین مردان و زنان در مورد لیزر موهای زائد، اندازه نواحی است. مردان معمولاً بدن بزرگ‌ تری دارند و قسمت‌ های بزرگ‌ تری برای درمان دارند. در مردان نواحی برای درمان بزرگ ‌تر هستند، هر جلسه طولانی ‌تر باشد، گران تر است. در نتیجه می توان گفت که لیزر موهای پشت تنها مختص خانم ها نیست و آقایان زیادی نیز تمایل دارند تا از شر موهای پشت خلاص شوند.

محبوب ترین مناطق برای لیزر در مردان کدام است؟

ما در لیزر مروارید، لیزر موهای زائد را برای مردان برای نواحی مختلف بدن مانند کمر، سینه، پشت، بازوها یا پاها نیز انجام می دهیم، زیرا تجربه نشان می دهد که آن ها مناطق محبوبی برای لیزر هستند. اما لیزر خط ریش و خط گردن نیز محبوبیت زیادی برای لیزر دارند.

لیزر موهای پشت برای کدام قسمت ‌ها انجام می‌شود؟

لیزر موهای پشت، لیزر پشت گردن تا بالای کمر را شامل می شود. افراد می توانند انتخاب کنند که در جلسه لیزر خود فقط لیزر موهای پشت را انجام دهند یا اینکه نواحی دیگر را هم لیزر کنند.

بهترین کاندید لیزر موهای پشت مردان

متخصص مراقبت از پوست شما می ‌داند که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر. کاندیداهای ایده آل رنگ پوست روشن تر و موهای تیره تری دارند، اما این به این معنی نیست که اگر موهای روشن یا پوست تیره تری دارید، کاندید خوبی برای لیرزر موهای پشت نباشید.

نواحی نزدیک به چشم معمولاً به دلیل نزدیکی نور لیزر به چشم حساس توسط لیزر درمان نمی شوند. این یک درمان عالی برای انواع گروه بندی موها است. نواحی بزرگ مانند پاها و پشت و نواحی کوچک تر مانند پشت لب و ناحیه تناسلی همگی به طور موثر توسط این فناوری درمان می شوند.

همچنین داشتن ویژگی های زیر تعیین می کند که آیا شما کاندید خوبی برای لیزر موهای پشت هستید یا خیر:

می دانید که نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است

لیزر موهای زائد در درجه اول برای افرادی با موهای تیره و پوست روشن مفید است. با این حال، مطالعات نشان داده است که در تعداد کمی از موارد، حتی افرادی که به نظر می رسد مو و پوست عالی دارند، درمان لیزر موهای زائد برایشان مفید نیست.

با وجود تحقیقات در این زمینه، هنوز دلیل این امر را نمی دانیم. علاوه بر این، مطالعات علمی در این حوزه دقیقاً قطعی نیستند.

در انتخاب اپراتور لیزر مجرب به خوبی تحقیق کرده اید

شاید از نظر شما موضوع بی اهمیتی باشد اما اینکه به خودتان و پوست خود اهمیت بدهید نیز فاکتور بسیار مهمی است. شما در این راستا باید به خوبی تحقیق کنید و به دنبل یک مرکز لیزر مجرب برای انجام لیزر خود باشید.

پوست روشن و موهای تیره دارید

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن ماده ای به نام ملالین که هم در موهای تیره و هم در پوست تیره وجود دارد، عمل می کند. بنابراین بهترین کاندیدها برای لیزر موهای پشت آقایان کسانی هستند که پوست روشن و موهای تیره دارند.

شما می خواهید نتایج طولانی مدت حذف موهای زائد داشته باشید

لیزر موهای زائد برای افرادی که از استفاده از روش‌ های کوتاه‌ مدت حذف موهای زائد (مانند اپیلاسیون و اصلاح) خسته شده‌ اند و ترجیح می‌ دهند نتایج طولانی ‌تری داشته باشند، عالی است.

لیزر برای افرادی که مجبور بودند زمان زیادی را صرف استفاده از روش ‌های دیگر حذف موهای زائد هر چند روز یا هر هفته کنند، عالی است.

به دنبال لیزر در بخش وسیعی از بدن خود هستید

لیزر موهای زائد را می توان در مناطق بزرگ بدن به کار گرفت زیرا این روش سریع ترین روش برای رفع موهای زائد نواحی بزرگ بدن است.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای پشت مردان نیستند

داشتن شرایط زیر به این معنی است که شما کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای پشت نیستید:

 • مصرف برخی داروها – برخی داروها مانند آنتی بیوتیک ها به ویژه گروه Cycline و داروهای آکنه (روآکوتان)، می توانند پوست را به نور حساس تر کرده و خطر عوارض جانبی را افزایش دهند. مهم است که پزشک یا اپراتور لیزر خود را از داروهایی که مصرف می کنید مطلع کنید.

 

 • داشتن برخی از شرایط پزشکی – برخی از شرایط پزشکی، مانند دیابت و اختلالات خودایمنی، می توانند بر روند بهبودی پوست تأثیر بگذارند و خطر عوارض را افزایش دهند.
 • کاندیدی با سابقه اسکار کلوئید – متأسفانه اگر سابقه ابتلا به کلوئید را داشته باشید، لیزر موهای زائد برای شما مناسب نیست، زیرا درمان در موارد نادر ممکن است باعث ایجاد اسکار شود.
 • قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا برنزه شدن اخیر – لیزر موهای پشت مردان را نباید روی پوستی که آفتاب سوخته یا به تازگی برنزه شده است انجام داد. این به دلیل افزایش خطر رنگدانه، سوختگی و جای زخم است. شما باید حداقل 4-6 هفته صبر کنید و پس از آن می توانید دوباره درمان را با خیال راحت از سر بگیرید.
 • برخی از رنگ‌های مو – لیزر موهای زائد روی موهای تیره بهتر عمل می‌کند، زیرا لیزر رنگدانه ‌های موجود در فولیکول ‌های مو را هدف قرار می‌ دهد. موهای رنگ روشن مانند بلوند، خاکستری یا قرمز برای لیزر موهای پشت مردان مناسب نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

فواید لیزر موهای پشت مردان​

فواید لیزر موهای پشت مردان

در زیر به برخی از فواید لیزر موهای پشت مردان می پردازیم:

 • روشی سریع و آسان برای از بین بردن موهای پشت است

از آنجایی که لیزر چندین فولیکول مو را به طور همزمان هدف قرار می دهد، لیزر بسیار سریع تر انجام می شود. به هر حال با وجود سرعت بالا، اثربخشی آن کمتر نمی شود.

برای اینکه لیزر موهای زائد شما بهترین نتیجه را داشته باشد، مهم است که به طور مرتب در جلسات لیزر خود شرکت کنید. اکثر افراد، به چهار تا هشت جلسه لیزر درمانی نیاز دارند تا نتایج حذف دائمی موهای زائد را مشاهده کنند.

 • هر روز در زمان صرفه جویی کنید

چند جلسه لیزر موهای زائد می تواند برای شما زمان صرفه جویی کند. اصلاح ممکن است هر روز زمان زیادی را از شما بگیرد. رفع موهای زائد با روشی مانند اپیلاسیون زمان زیادی از شما می گیرد همچنین درد زیادی دارد. در ضمن، پس از انجام آن، موها نیز مجددا رشد خواهند کرد و شما مجددا باید این روش را انجام دهید.

با لیزر موهای زائد، نتایج ماندگار هستند. فقط بخش کوچکی از موها دوباره رشد خواهند کرد. هنگامی که جلسات لیزر شما تکمیل شود، موها نازک تر و کمتر قابل توجه است و شاید اصلا به چشم هم نیاید.

 • پول بیشتر در جیب شما می رود!

با شروع جلسات لیزر خود متوجه خواهید شد که دیگر هزینه ای برای تیغ و ژیلت خرج نمی کنید. حداکثر ممکن است هر از چند گاهی نیاز به لیزر موهای زائد داشته باشید.

 • نتایج طولانی مدت با لیزر موهای پشت خواهید داشت

همانطور که قبلا ذکر شد، لیزر موهای زائد در چند جلسه تمام می شود. از جلسات متعدد برای نفوذ به هر مو استفاده می شود تا رشد مجدد آن را سخت تر کند.

اگر در تمام جلسات برنامه ریزی شده خود شرکت کنید، می توانید انتظار کاهش چشمگیر موهایی که دوباره رشد می کنند را داشته باشید. در بیشتر موارد، چند تار مو در ظاهر می شود، اما می توان آن ها را به راحتی در جلسات شارژ از بین برد. در بیشتر موارد، پس از تمام جلسات، موهای زیادی را در نواحی پشت خود مشاهده نخواهید کرد.

 • با موهای زیر پوستی خداحافظی کنید

یک مورد عالی در مورد لیزر موهای زائد این است که موهای زائد روییده زیر پوستی دیگر مشکلی برای شما ایجاد نخواهند کرد!

همه افراد تجربه این موضوع را داشته اند که موهای زائد خود را اصلاح می کنند و موهای زائد دردناکی شروع به تشکیل می کنند. این موضوع معمولاً زمانی اتفاق می افتد که موهای خود را اصلاح می کنید یا اپیلاسیون می کنید.خبر خوب این است که می توان با لیزر از این اتفاق دردناک جلوگیری کرد.

وقتی لیزر موهای زائد را انجام می دهید، لیزر بافت مو را تغییر می دهد. این بدان معنی است که احتمال ایجاد موهای زیر پوستی بسیار کمتر از سایر روش های حذف موهای زائد است. با این روش، موها شکسته نمی شوند، اما در عوض ریشه مو را هدف قرار می دهند.

 • لیزر موهای زائد روشی دقیق است

اگر به دنبال لیزر موهای زائد هستید، مهم است که موهای شما بلوند نباشد. این به این دلیل است که لیزر فقط می تواند به طور موثر موهای تیره را هدف قرار داده و از بین ببرد. هدف قرار دادن موهای بلوند برای لیزر آسان نیست زیرا به اندازه موهای تیره رنگدانه ندارد.

ما در لیزر مروارید، برای اینکه سریع ترین و موثرترین درمان را به شما ارائه دهیم، در اینجا نحوه عملکرد لیزر آورده شده است.

لیزر، گروه های کوچکی از موها را در ناحیه مورد نظر هدف قرار می دهد و یک پالس به سمت آن ها می فرستد. قدرت این کار برای نوع موهای شما و رنگدانه موها تنظیم می شود تا روی موهای شما موثر باشد. اشعه به فولیکول برخورد کرده و رشد مو را متوقف می کند.

 • حداقل ناراحتی و درد برای انجام لیزر موهای پشت اقایان

اگر می ترسید که با لیزر درد شدیدی را تجربه کنید، دیگر نگران نباشید! انجام لیزر نسبتاً خفیف است و جای استرس ندارد.

مانند بسیاری از روش ها، کمی ناراحتی جزئی وجود خواهد داشت. بهترین راه برای توصیف درد لیزر موهای زائد این است که حس می کنید کسی یک نشگون خیلی ریز از شما گزفته است. این می تواند بسته به حساسیت پوست شما متفاوت باشد.

قبل از انجام جلسه لیزر، پوست شما با کرم بی حس کننده بی حس می شود که به از بین بردن مقداری درد کمک می کند. اگرچه این مورد ترسناک به نظر می رسد، اما هنگام انجام این درمان چیزی برای ترس وجود ندارد.

 • تقریبا هیچ عارضه جانبی در لیزر موهای پشت مردان وجود ندارد

یکی از عوارض طبیعی لیزر موهای زائد این است که ناگزیر این ناحیه برای چند روز کمی حساس خواهد بود. ممکن است کمی ناراحت کننده باشد، اما غیرقابل تحمل نخواهد بود.

بسیاری این احساس را شبیه به یک آفتاب سوختگی جزئی توصیف می کنند. با این حال راه هایی برای تسکین این احساس وجود دارد. اگر کیسه یخ دارید، استفاده از آن در ناحیه پشت می تواند مفید باشد.

همچنین می توانید بعد از لیزر، ناحیه لیزر شده را با مقداری کرم تسکین دهید.

ممکن است متوجه تغییر جزئی در رنگدانه پوست شوید، اما این نیز طبیعی است. یکی دو روز آینده این موضوع حل می شود و جای هیچ گونه نگرانی برای شما نیست.

فقط چند کار وجود دارد که نمی‌توانید بعد از جلسه لیزر انجام دهید. یکی از کارهای مهم این است که نواحی تحت درمان را از نور خورشید دور نگه دارید و تا حدود یک هفته بعد از آن برنزه نکنید.

 • لیزر موهای پشت مردان بی خطر است

هنگامی که برای شروع لیزر خود به کلینیک می روید، با یک اپراتور متخصص آموزش دیده ملاقات خواهید کرد. آن ها یاد گرفته اند که چگونه لیزر را به درستی تنظیم کنند تا برای نوع موهای شما کار کند. آن ها همچنین برای استفاده از دستگاه های لیزر مختلف آموزش دیده اند.

FDA همچنین درمان های لیزر موهای زائد را تایید می کند. این بدان معناست که شما می توانید مطمئن باشید که لیزر موهای بدن هیچ مشکلی را برای شما ایجاد نمی کند.  

اگر به این دلایل انجام لیزر موهای زائد را به تعویق انداخته اید، خوب است بدانید که جای نگرانی نیست.

 • آمادگی برای شروع لیزر ساده است

اگر تا به حال از موم استفاده کرده اید، پس می دانید که برای موثر بودن به رشد موی کافی نیاز دارید. این به این معنی است که قبل از رزرو نوبت باید منتظر رشد موها باشید که ممکن است دردناک باشد.

تنها کاری که نباید قبل از قرار ملاقات انجام دهید، اپیلاسیون موهایتان است. اگر این کار را انجام دهید، ریشه مو برای درمان وجود ندارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عوارض لیزر موهای پشت مردان

چند عارضه جانبی رایج وجود دارد که ممکن است بعد از لیزر موهای زائد ظاهر شود. بیشتر این اثرات جزئی و موقتی هستند، اما عبارتند از:

 • قرمزی یا تحریک پوست: از آن جایی که لیزر موهای پشت، با آسیب رساندن به فولیکول موی موهای پشت عمل می کند، بسیاری از افراد دچار گزگز، قرمزی یا تحریک پوست کوتاه مدت خواهند شد. ممکن است پوست کمی متورم شود. اینگونه تحریکات باید در عرض چند ساعت پس از درمان کاهش یابد.
 • پوسته پوسته شدن: برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن را در ناحیه تحت درمان تجربه کنند، یکی دیگر از اثرات جزئی که باید به سرعت از بین برود. با مراقبت از ناحیه، با استفاده از مرطوب کننده، می توانید از هر گونه پوسته پوسته شدنی که می تواند منجر به جای زخم شود، جلوگیری کنید.
 • قرمزی یا تحریک پوست: از آن جایی که لیزر موهای پشت، با آسیب رساندن به فولیکول موی موهای پشت عمل می کند، بسیاری از افراد دچار گزگز، قرمزی یا تحریک پوست کوتاه مدت خواهند شد. ممکن است پوست کمی متورم شود. اینگونه تحریکات باید در عرض چند ساعت پس از درمان کاهش یابد.
 • تغییر در رنگ پوست: برخی افراد ممکن است دچار هیپرپیگمانتاسیون یا هیپوپیگمانتاسیون شوند، به این معنی که ممکن است پوست ناحیه مورد نظر تیره یا روشن تر شود. دوباره این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و رنگ طبیعی پوست باز می گردد.

طول درمان لیزر موهای پشت مردان

لیزر موهای پشت، ریشه مو را در زیر سطح پوست هدف قرار می دهد و باید مو را در مرحله خاصی از چرخه رشد آن از بین ببرد. موهای فردی همیشه در نقطه متفاوتی از این چرخه هستند، بنابراین برای دریافت طولانی ‌ترین فواید به جلسات متعدد نیاز خواهید داشت. ما معمولاً 6 تا 8 جلسه با فاصله 4 تا 6 هفته را توصیه می کنیم.

هزینه لیزر موهای پشت

عواملی که ممکن است بر هزینه کلی لیزر موهای پشت تأثیر بگذارد، در زیر آورده شده است:

 • اندازه ناحیه درمان: هزینه لیزر موهای زائد با اندازه ناحیه درمان نسبت مستقیم دارد. درمان نواحی بزرگ تر مانند پشت، سینه و پاها هزینه بیشتری نسبت به درمان نواحی کوچک تر مانند زیر بغل یا بیکینی دارد.
 • کلینیکی که انتخاب می کنید: کلینیکی که برای درمان لیزر موهای زائد انتخاب می کنید نیز می تواند بر هزینه تاثیر بگذارد. برخی از کلینیک ‌ها ممکن است برای پکیج هایشان تخفیف‌ هایی ارائه دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به دلیل موقعیت مکانی یا شهرت خود، قیمت‌ های بالاتری داشته باشند. ناگفته نماند که اینکه کارکنان آن ها چه سطح تجربه ای دارند نیز در هزینه لیزر مهم است.
 • تعداد جلسات مورد نیاز: تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان لیزر موهای زائد تمام بدن می تواند بسته به عواملی مانند رنگ مو، رنگ پوست و ضخامت مو متفاوت باشد. به طور متوسط، کاندیدها ممکن است بین 6 تا 8 جلسه برای حذف موهای تمام بدن نیاز داشته باشند، که می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه درمان تاثیر بگذارد.
عوارض لیزر موهای پشت مردان ​

دستگاه مناسب لیزر موهای پشت

در زیر، به معرفی برخی از بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای پشت بدن، می پردازیم:

نام دستگاه

توضیحات

دستگاه لیزر الکساندرایت

گفته شده که این دستگاه، جزء یکی از بهترین دستگاه های موجود برای لیزر موهای پشت و لیزر کل بدن است که قابلیت تنظیم برای رفع موهای زائد را دارد. همچنین کولینگ بسیار قوی دارد که از سوختگی پوست جلوگیری می کند.

دستگاه لیزر ICE Platina Plus و ICE Platinum

این دو دستگاه لیزر نیز برای لیزر موهای پشت بدن بسیار عالی و کاربردی هستند و سه طول موج دارند. از آن جایی که فرکانس این دو دستگاه قابل تنظیم است، می تواند برای هر نوع پوست و رنگ پوستی مناسب باشد.

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود، عمق نفوذ زیادی در پوست دارد و یکی از بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای پشت بدن و کل بدن است. با توجه به ویژگی ها و ساختاری که این دستگاه لیزر دارد، گفته می شود که با پوست ایرانی ها سازگاری زیادی دارد. این دستگاه برای کاندیدهایی که پوست تیره دارند نیز جوابدهی دارد.

دستگاه IPL

در توضیحات این دستگاه آورده شده است که برای هم موهای روشن و هم موهای تیره عالی است. همچنین برای لیزر موهای پشت بدن یک گزینه فوق العاده است چرا که یکی از کم خطرترین دستگاه لیزرهاست و هیچ سوختگی را تجربه نمی کنید.

لیزر Nd:YAG

اگر دوست دارید لیزر موهای پشت بدن را انجام دهید اما به دلیل تیره بودن پوست خود، نگران این موضوع هستید، لیزر Nd:YAG، بهترین گزینه برای شماست. این دستگاه روی ملانین ها تاثیری ندارد و فقط فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد.

پس از جلسه اول لیزر موهای پشت مردان چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

قبل از حضور در اولین قرار جلسه لیزر خود، از شما خواسته می شود که با انجام موارد زیر، منطقه یا مناطقی را که قرار است درمان شوند، آماده کنید:

 • شیو کردن موها: تا 24 ساعت قبل از درمان، ناحیه (ها) را بتراشید، اما نه در همان روز درمان – انجام این کار قسمت اعظم موهای سطحی را از بین می برد، که به نوبه خود احتمال سوزش پوست را کاهش می دهد، اما همچنان اجازه می دهد تا متخصصان به اندازه کافی فولیکول مو را ببینند تا بدانند کجا باید لیزر را هدف قرار دهند.
 • ناحیه تحت درمان را تمیز نگه دارید: به عنوان مثال، اگر زیر بغل شما تحت درمان است، از شما می خواهیم که قبل از مراجعه به کلینیک، هرگونه اثری از دئودورانت را بردارید.

قبل از شروع درمان، برای محافظت از چشمان خود در برابر پرتوهای لیزر قدرتمند ما، ملزم به استفاده از عینک هستید. سپس متخصصان لیزر درمانی را انجام می دهند و پس از آن ژل آلوئه ورا را برای تسکین نواحی حساس در اختیار شما قرار می دهند.

لیزر موهای زائد پوست را حساس و کمی تحریک می کند. افراد ممکن است قرمزی پوست را تجربه کنند. بنابراین، بهتر است از هر گونه فعالیتی که ممکن است باعث تحریک بیشتر پوست شود، خودداری کنید. حداقل 24 ساعت پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد باید از دوش آب گرم، سونا و ورزش خودداری کنید. افراد باید از دئودورانت، لوسیون بدن و خوشبو کننده ها اجتناب کنند. استفاده از ژل آلوئه ورا به تسکین پوست کمک می کند.

 • یک هفته بعد

یک هفته بعد از قرار ملاقات لیزر موهای زائد، افراد متوجه ریزش مو می شوند. این کاملا طبیعی است و نباید با رشد مجدد اشتباه گرفته شود. افراد نباید اپیلاسیون، کندن یا موچین را انجام دهند.

 • 3 تا 4 هفته بعد

بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد ناحیه تحت درمان حدود چهار تا شش هفته صاف خواهد بود. پس از این بازه زمانی، افراد باید متوجه رشد مجدد موهای ریز کمی شوند. باید از موچین یا اپیلاسیون این موها اجتناب شود. در واقع، آنها در طول درمان بعدی مورد هدف قرار خواهند گرفت، که باید در همین زمان انجام شود.

 • در عرض 3 ماه

در این مرحله افراد باید قبلاً دو درمان را انجام داده باشند. پاها، ناحیه بیکینی، پشت، قفسه سینه، ناحیه صورت، زیر بغل و بازوها حداقل 50 درصد از موها را از بین خواهند برد. نتایج بسته به نوع پوست بیمار متفاوت خواهد بود، اما می توان تصور کرد که در این زمان شاهد کاهش چشمگیر مو خواهند بود.

 • در عرض 6 ماه

افراد باید پس از یک سال یا هشت ماه بسته به ناحیه تحت درمان، لیزر خود را به کلینیک لیزر موهای زائد تکمیل کنند. حالا موهایشان برای همیشه از بین خواهد رفت.

نواحی هورمونی مانند صورت و بیکینی نیاز به زمان بیشتری برای درمان دارند. این به این دلیل است که رشد مو توسط هورمون ها تحریک می شود.

مراقبت های قبل و بعد از درمان قبل و بعد از هر جلسه یکسان باقی می ماند. همچنین افراد باید قبل از جلسه خود اصلاح کنند و پوست پشت کمر خود را از لوسیون ها، کرم ها و مرطوب کننده ها بشویند. در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب، چه قبل و چه بعد از جلسه، باید همیشه از ضد آفتاب استفاده کنند.

اقدامات قبل از لیزر موهای پشت مردان ​

اقدامات قبل از لیزر موهای پشت مردان

اقدامات زیر، نکاتی کلیدی قبل از لیزر موهای پشت مردان هستند:

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای پشت مردان

 • قرمزی و برآمدگی پوست بعد از لیزر طبیعی است:

بلافاصله پس از درمان، قرمزی و برآمدگی در ناحیه درمان شایع است. این قرمزی ممکن است تا 2 ساعت یا بیشتر طول بکشد. طبیعی است که ناحیه تحت درمان برای چند ساعت احساس آفتاب سوختگی داشته باشد. اگر حساسیت ادامه داشت باید از کمپرس سرد استفاده کنید. در صورت وجود پوسته پوسته شدگی روی ناحیه لیزر شده، از کرم آنتی بیوتیک استفاده کنید. پوست تیره رنگ ممکن است ناراحتی بیشتری نسبت به پوست روشن داشته باشد و ممکن است مدت بیشتری باقی بماند.

 • ناحیه تحت درمان را به آرامی تمیز کنید:

ناحیه تحت درمان را می توان به آرامی با یک صابون ملایم شستشو داد. پوست باید در 48 ساعت اول خشک باشد و مالش داده نشود.

 • در 24 ساعت اول از کرم های آرایشی و مواد و محصولات بهداشتی روی پوست استفاده نشود

ناحیه تحت درمان را تمیز و خشک نگه دارید.

آیا لیزر موهای پشت مردان سرطان‌زا است؟

یکی از نگرانی هایی که ممکن است در مورد لیزر درمانی داشته باشید این است که آیا این نوع نور می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد یا خیر. سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نور در محدوده UV مرتبط است. ما در معرض اشعه ماوراء بنفش نور خورشید و برخی منابع نور مصنوعی مانند تخت ‌های برنزه هستیم.

 این یک طول موج با انرژی بالا است که فراتر از محدوده دید انسان است.

نور فرابنفش آنقدر قدرتمند است که می تواند به مواد ژنتیکی داخل سلول های ما آسیب برساند. اگر قسمت اشتباهی از DNA آسیب ببیند، می تواند باعث سرطانی شدن سلول های پوست شود. معمولاً سالها قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر انواع اشعه ماوراء بنفش طول می کشد تا این اتفاق بیفتد. همین نوع آسیب نیز مسئول بسیاری از علائم پیری مانند چین و چروک است.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج هایی که برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می شوند، طول موج بیشتری دارند و انرژی کمتری دارند. هیچ خطری وجود ندارد که آن ها به مواد ژنتیکی سلول های شما آسیب برسانند، بنابراین لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

انواع روش ‌های رفع موهای زائد پشت مردان

ریش تراش ها، کرم های موبر و موم ها موها را از پشت بدن شما برطرف می کنند، اما برای همیشه از شر آن خلاص نمی شوید.

لیزر درمانی موثرترین راه برای از بین بردن موهای پشت بدن است و فواید زیادی دارد. این روش بدون درد است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا رشد مو را کاهش دهد و حتی موهای زائد را در نواحی بزرگ بدن از بین ببرد.

کلینیک مناسب برای لیزر موهای پشت مردان

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موهای پشت موثر است؟

برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.  

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

 

مشکلات استفاده از داروهای ممنوعه قبل از لیزر

واکنش بدن به لیزر با بروز التهاب و احساس سوزش در پوست

ایجاد لکه های تیره روی پوست به دلیل واکنش فتوتوکسیک

داروهایی که نباید همزمان با لیزر مصرف کرد

داروهایی که می تواند منجر به حساسیت شما به نور لیزر می شود.

داروهای ممنوعه برای لیزر

قرص های ضد تورم

داروهای درمان آکنه

داروهای هورمونی

بهترین کلینیک برای لیزر موهای پشت

بهترین کلینیک برای لیزر موهای پشت مردان، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای پشت مردان اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر موهای پشت مردان

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به کاندیدهایی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما را در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

قبل از شروع جلسه لیزر، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از افراد ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی ایجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول عمل از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از افراد می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم یا احساس نشگون گرفتگی هستند.  لیزر با تبخیر موها را از بین می برد. این باعث ایجاد دودهای کوچکی می شود که بویی شبیه گوگرد دارند که کاملا طبیعی است.

مدت زمان درمان شما به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد. درمان پشت لب شما چند دقیقه طول می کشد. اگر ناحیه بزرگی مانند کمر یا پاها را می خواهید لیزر کنید، ممکن است درمان شما بیش از یک ساعت طول بکشد.

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه کاندیدها باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده یا هر وسیله برنزه کننده دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.

بعد از درمان مقداری قرمزی و تورم خواهید دید. این اغلب شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد. استفاده از کمپرس خنک می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان استراحت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فرد به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین درمان داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌شوند. موها نیز ریزتر و رنگ روشن‌تری دارند.

اکثر افراد برای ماه ها یا حتی سال ها بدون مو می مانند. هنگامی که برخی از موها دوباره رشد می کنند، احتمالا کمتر قابل توجه خواهند بود. برای اینکه ناحیه عاری از مو باشد، بیمار ممکن است به لیزرهای نگهدارنده نیاز داشته باشد.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • سرخی

سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • شیوع هرپس سیمپلکس (زخم سرد).
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن شدن یا تیره شدن پوست

 

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به پزشک متخصص در درمان های لیزری و دانش عمیق پوست بسیار مهم است.

پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

به منظور حصول اطمینان از نتایج بهینه از لیزر موهای زائد خود، حتما این دستورالعمل های مراقبتی قبل از درمان را دنبال کنید:

 • ناحیه ای را که در آن لیزر موهای زائد انجام می دهید را در روز جلسه اصلاح کنید
 • دو هفته قبل از درمان از برنزه کردن یا سپری کردن زمان زیادی در آفتاب خودداری کنید
 • 7 روز قبل از درمان از محصولات برنزه کننده بدون آفتاب خودداری کنید
 • اپیلاسیون، موچین و اپیلاسیون را 3 هفته قبل از درمان متوقف کنید
 • از هر گونه فعالیت بدنی که باعث افزایش دمای بدن یا فشار خون می شود در 2 ساعت قبل و بعد از درمان خودداری کنید

لیزر را می توان در هر ناحیه ای از بدن به جز پلک ها انجام داد. محبوب ترین مناطق درمانی پاها، پشت، بازوها، سینه، پشت لب، زیر بغل و ناحیه بیکینی هستند.

شما همچنین می توانید لیزر موهای زائد را بر روی گوش ها، بینی، پیشانی، بالای ابروها و سایر قسمت های صورت خود انجام دهید.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

بله کاملا! لیزر موهای زائد به همان اندازه که برای خانم ها موثر است برای آقایان نیز موثر است.

با این حال، از آنجایی که میزان رشد مو در این نواحی بسیار قابل توجه است، ممکن است برای از بین بردن کامل موها به درمان های بیشتری نیاز داشته باشید.

لیزر موهای زائد اولین بار در سال 1997 توسط FDA تایید شد و در بیش از 20 سال گذشته به میلیون ها انسان کمک کرده است موهای زائد را از بین ببرند.

لایه بالایی پوست نیز حاوی ملانین است و هنگامی که پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد غلظت آن افزایش می یابد، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد گرما و ناراحتی لازم است افراد تیره پوست با انرژی کمتری درمان شوند. هر چه بیشتر دستورالعمل های مراقبتی را انجام دهید، بیشتر نتیجه می گیرید.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *