لیزر موهای صورت زنان در تهران

 

لیزر موهای صورت خانم ها برای کدام قسمت ‌ها انجام می‌شود؟

چانه، پشت لب، پیشانی و گونه ها

بهترین کاندید لیزر موهای صورت خانم ها

موهای ضخیم و زائد روی صورت دارید

موهای تیره و پوست روشنی دارید

وقت کافی برای اصلاح صورت ندارید

پوست شما سالم است و سابقه پزشکی خاصی ندارید

فواید لیزر موهای صورت زنان

بهبود بافت پوست بعد از لیزر موهای صورت زنان

کاهش موهای زائد صورت بعد از لیزر موهای صورت زنان

نتایج طولانی مدت با لیزر موهای صورت زنان

بهبود اعتماد به نفس بعد از لیزر موهای صورت زنان

عوارض جانبی کمتر بعد از لیزر موهای زائد صورت زنان

صرفه جویی در زمان با انجام لیزر موهای زائد صورت

عوارض شدید لیزر موهای صورت زنان

رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان

تغییرات در بافت کلی پوست:

جای زخم

تاول و پوسته پوسته شدن پوست

قیمت لیزر موهای زائد زنان

ناحیهمبلغ
کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه1.447.000 تومان
کل بدن شات نامحدود (از پیشانی تا نوک انگشتان پا)1.667.000 تومان
لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل1.197.000 تومان
کل پا699 هزار تومان
کل دست599 هزار تومان
بیکینی325 هزار تومان
زیر بغل325 هزار تومان
ساعد399 هزار تومان
صورت325 هزار تومان
ساق497 هزار تومان
پشت لب99 هزار تومان
خط ناف99 هزار تومان
گودی کمر325 هزار تومان
شکم325 هزار تومان
گردن280 هزار تومان
باسن325 هزار تومان
بازو399 هزار تومان
ران599 هزار تومان
چانه99 هزار تومان
پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل1.247.000 تومان
پکیج کل دست، کل پا1.297.000 تومان

 

فهرست مطالب

لیزر موهای صورت زنان

لیزر موهای صورت زنان، یک روش پزشکی غیر تهاجمی است که از پرتو نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد صورت استفاده می کند. لیزر را می توان در سایر قسمت های بدن نیز انجام داد، مانند زیر بغل، پاها یا ناحیه بیکینی، اما در صورت عمدتاً در اطراف دهان، چانه یا گونه ها استفاده می شود.

زمانی بود که لیزر موهای زائد بر روی افرادی با موهای تیره و پوست روشن بهترین نتیجه را داشت، اما اکنون، به لطف پیشرفت ‌های فناوری لیزر، این روش برای هر کسی که موهای زائدی دارد که می‌خواهد حذف کنند، روشی مناسب است.

در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا هر آن چه در خصوص لیزر موهای صورت زنان نیاز است بدانید را برای شما شرح دهیم.

لیزر موهای صورت زنان به چه صورت انجام می شود؟

لیزر موهای صورت زنان، با ارسال نور به فولیکول مو از طریق لیزر، که توسط رنگدانه یا ملانین موجود در مو جذب می‌ شود، عمل می‌کند – به همین دلیل است که در ابتدا بر روی افرادی که موهای تیره‌ تری دارند، بهترین کارایی را داشت.

هنگامی که نور توسط رنگدانه جذب می شود، به گرما تبدیل می شود که در واقع به فولیکول آسیب می رساند. پس از اینکه لیزر به فولیکول مو آسیب می رساند، مو تبخیر می شود و طی یک دور کامل درمان بعداً رشد مو متوقف می شود. لیزر موهای صورت زنان ممکن است به جلوگیری از رشد موهای زائد صورت کمک کند و در زمان صرف اصلاح صرفه جویی کند.

آیا لیزر موهای صورت تنها مختص به خانم ‌ها است؟

خیر، آقایان نیز تمایل به لیزر خط ریش یا آنکارد خود دارند و اتفاقا یکی از محبوب ترین مناطق برای لیزر آقایان به شمار می رود. لیزر موهای زائد برای همه مناسب است! صرف نظر از جنسیت، اگر می خواهید پوستی صاف و بدون مو برای طولانی مدت داشته باشید، این درمان ایده آل با نتایج طولانی مدت است.

قبل از شروع لیزر موهای زائد، صورت شما کاملا تمیز می شود و ممکن است یک ژل بی حس کننده روی ناحیه درمان اعمال شود. به شما عینک مخصوصی داده می شود که استفاده کنید و موهای شما احتمالاً پوشیده می شود.

هورمون ها عامل شماره یک هستند که الگوهای رشد و توزیع مو را تعیین می کنند. آندروژن ها، هورمون های جنسی مردانه، مسئول رشد موهای بدن هستند. تقریباً همه افراد، صرف نظر از جنسیت، آندروژن در بدن خود دارند. مردان معمولا بیشتر دارند (البته نه همیشه).

هر چه آندروژن های بیشتری در بدن خود داشته باشید (به ویژه دی هیدروتستوسترون، که آندروژنی است که فولیکول ها را تحریک می کند)، احتمال داشتن موهای ضخیم یا تیره بدن بیشتر است. احتمالاً به جلسات لیزر موهای زائد بیشتری در قسمت‌هایی از بدن که بیشتر تحت تأثیر آندروژن‌ها هستند، مانند صورت، نیاز خواهید داشت و احتمال رشد مجدد شما بیشتر است.

زنان اغلب نواحی مانند پاها، زیربغل، صورت و ناحیه بیکینی را در اولویت قرار می دهند، در حالی که مردان روی  لیزر قسمت بالایی بدن و به خصوص پشت تمرکز می کنند.

پزشک لیزر را در ناحیه مشخص شده هدف قرار می دهد. اکثر افراد می گویند که این احساس مانند ضربه زدن با یک نوار لاستیکی به پوست یا آفتاب سوختگی است. ممکن است بوی موهای سوخته را استشمام کنید.

از آنجایی که ناحیه صورت کوچکتر از سایر قسمت های بدن است، مانند قفسه سینه یا پاها، لیزر موهای صورت خانم ها معمولاً بسیار سریع است و گاهی اوقات در کمتر از 15 تا 20 دقیقه انجام می شود.

لیزر موهای صورت خانم ها برای کدام قسمت ‌ها انجام می‌شود؟​

لیزر موهای صورت خانم ها برای کدام قسمت ‌ها انجام می‌شود؟

شما می توانید لیزر موهای زائد را در هر نقطه از بدن انجام دهید و این برای اکثر افراد بی خطر است. با این حال، به افراد باردار توصیه می شود که از هیچ نوع لیزر درمانی، از جمله لیزر موهای زائد، استفاده نکنند.

لیزر موهای زائد را می توان در هر نقطه از صورت انجام داد از جمله: چانه، پشت لب، پیشانی و گونه ها

بهترین کاندید لیزر موهای صورت خانم ها

برخی از بهترین کاندیدها برای لیزر موهای صورت زنان در زیر آورده شده است:

 • موهای ضخیم و زائد روی صورت دارید

اولین علامتی که نشان می دهد شما کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای صورت خانم ها هستید این است که موهای ضخیم روی صورت دارید. از بین بردن آن می تواند چالش برانگیز باشد زیرا روش هایی مانند اصلاح می تواند باعث شود که موها نسبت به قبل ضخیم تر رشد کنند. خوشبختانه، لیزر موهای زائد به ویژه در کاهش دائمی رشد موهای ضخیم صورت موثر است! موهای کرکی صورت برای لیزر مناسب نیست.

 • موهای تیره و پوست روشنی دارید

دومین علامتی که نشان می دهد شما کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای صورت زنان هستید، این است که دارای مو و پوست با کنتراست بالا هستید. موهای قهوه ای تیره و پوست روشن بهترین ترکیب برای کار با لیزر بدون آسیب رساندن به پوسی است. نتایج در مورد این مشتریان دقیق ترین و قابل توجه ترین هستند.

در مقابل، افرادی که موهای روشن یا پوست تیره دارند ممکن است نتایج رضایت بخش کمتری را با برخی از کلینیک های لیزر موهای زائد تجربه کنند.

 • وقت کافی برای اصلاح صورت ندارید

سومین نشانه که شما کاندیدای خوبی برای لیزر موهای صورت خانم ها هستید به سبک زندگی شما بازمی گردد.  در شش جلسه با فاصله تقریباً هر شش هفته، دوره لیزر انجام می شود. این بدان معناست که یک چرخه کامل می تواند تا نه ماه در کل طول بکشد. نتایج تا سال ها دوام می‌آورند و برای همیشه با موهای زائد صورت خداحافظی می کنید.

 • پوست شما سالم است و سابقه پزشکی خاصی ندارید

توجه به این نکته مهم است که لیزر موهای صورت زنان، ممکن است در همه افراد یکسان عمل نکند و حتی می تواند به برخی از انواع پوست آسیب برساند. برخی از شرایط پزشکی مانند پسوریازیس و اختلالات خونریزی و برخی داروها می توانند با لیزر موهای صورت خانم ها تداخل داشته باشد.

همچنین ممکن است لیزر موهای زائد برای افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند، شیمی درمانی یا پرتودرمانی در شش ماه گذشته داشته اند و زنان باردار یا شیرده توصیه نشود. با این حال، یکی از تکنسین های با تجربه ما در لیزر مروارید در مورد مناسب بودن شما صحبت خواهد کرد حتی اگر این موارد در مورد شما صدق کند. ما خوشحال خواهیم شد که بهترین روش درمانی را برای نیازهای شما تعیین کنیم!

فواید لیزر موهای صورت زنان

برخی از فواید لیزر موهای صورت خانم ها در زیر برای شما عزیزان آورده شده است:

 • بهبود بافت پوست بعد از لیزر موهای صورت زنان

لیزر موهای زائد صورت، نه تنها موهای زائد را از بین می برد، بلکه به بهبود بافت پوست شما نیز کمک می کند. لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن فولیکول های مو، زبری و ناهمواری پوست را کاهش می دهد و پوست شما را صاف تر و درخشان تر می کند.

 • کاهش موهای زائد صورت بعد از لیزر موهای صورت زنان

یکی از بزرگترین مزایای لیزر موهای صورت زنان، توانایی آن در کاهش موهای زائد صورت است. با هدف قرار دادن فولیکول‌ های مو و جلوگیری از رشد موهای جدید، لیزر موهای زائد می‌ تواند به کاهش بروز موهای زائد که می‌تواند دردناک و ناخوشایند باشد کمک کند.

 • نتایج طولانی مدت با لیزر موهای صورت زنان

در مقایسه با سایر روش های حذف موهای زائد، مانند اصلاح، لیزر موهای صورت خانم ها، نتایج طولانی تری ارائه می دهد. با لیزر موهای زائد، نیازی به حذف مداوم موهای زائد نخواهید داشت و در دراز مدت در زمان و هزینه شما صرفه جویی می شود.

 • بهبود اعتماد به نفس بعد از لیزر موهای صورت زنان

با از بین رفتن موهای زائد روی صورت خصوصا پشت و لب و گونه ها، می توانید اعتماد به نفس بیشتری نسبت به پوست خود داشته باشید. لیزر موهای زائد می تواند به کاهش خجالت و افزایش اعتماد به نفس به ار بین رفتن موهای زائد کمک کند و به شما امکان می دهد در موقعیت های اجتماعی احساس اعتماد به نفس و راحتی بیشتری داشته باشید.

 • عوارض جانبی کمتر بعد از لیزر موهای زائد صورت زنان

لیزر موهای صورت خانم ها در مقایسه با سایر روش های حذف موهای زائد، عوارض جانبی کمتری مانند سوختگی با تیغ یا تحریک پوست دارد. این امر به ویژه برای افرادی که پوست حساس یا سایر بیماری های پوستی دارند بسیار مهم است.

 • صرفه جویی در زمان با انجام لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد نیز می تواند با کاهش نیاز به جلسات مکرر موهای زائد در زمان شما صرفه جویی کند. با درمان کارآمد و موثر ما می توانید در جلسات کمتری به نتایج دلخواه خود برسید.

عوارض لیزر موهای صورت زنان

اگر از روش های سنتی رفع موهای زائد صورت مانند اصلاح خسته شده اید، ما به شما لیزر موهای صورت را پیشنهاد می کنیم. درمان‌ های لیزری مو که توسط متخصص پوست یا سایر متخصصان واجد شرایط و آموزش دیده ارائه می‌ شوند، با جلوگیری از رشد موهای جدید فولیکول‌ ها عمل می‌کنند. برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد بی خطر است. این روش همچنین با عوارض جانبی طولانی مدت مرتبط نیست.

با این حال، بحث در مورد عوارض جانبی لیزر موهای زائد زیاد است. اگرچه عوارض جانبی موقت و جزئی ممکن است بعد از لیزر رخ دهد، سایر عوارض نادر هستند.

لیزر موهای صورت زنان با استفاده از لیزرهای کوچک و با حرارت بالا کار می کند. لیزر ممکن است بلافاصله پس از اتمام، عوارض جانبی موقتی ایجاد کند. تحریک پوست و تغییرات رنگدانه شایع ترین عوارض جانبی هستند.

 • قرمزی و تحریک پوست بعد از لیزر موهای صورت زنان

حذف موهای زائد صورت از طریق لیزر می تواند باعث تحریک موقت پوست شود. همچنین ممکن است متوجه قرمزی و تورم خفیف در ناحیه صورت شوید. با این حال، این اثرات جزئی هستند. آن ها اغلب همان اثراتی هستند که ممکن است بعد از سایر انواع حذف مو، مانند اپیلاسیون، متوجه شوید.

متخصص پوست شما ممکن است قبل از لیزر از بی حسی موضعی استفاده کند تا این اثرات را به حداقل برساند.

سوزش کلی باید ظرف چند ساعت پس از لیزر از بین برود. سعی کنید از کمپرس یخ برای کمک به کاهش تورم و هرگونه درد استفاده کنید. اگر علائمی فراتر از تحریک جزئی را تجربه کردید یا اگر عوارض جانبی بدتر شد، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

 • تغییر رنگدانه پوست

پس از لیزر، ممکن است پوست کمی تیره تر یا روشن تر شود. اگر پوست روشنی دارید، به احتمال زیاد لکه های تیره تری در لیزر موهای زائد خواهید داشت..

عوارض جانبی شدید نادر است

به ندرت، لیزر موهای صورت زنان می تواند منجر به عوارض جانبی شدیدتری شود.

عوارض نادر لیزر موهای صورت خانم ها عبارتند از:

 • رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان: گاهی این اثر با ریزش مو بعد از لیزر اشتباه گرفته می شود
 • تغییرات در بافت کلی پوست: اگر اخیراً برنزه شده اید، ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید.
 • جای زخم: ممکن است درجه دستگاه لیزر زیاد باشد و پوست صورت شما بسوزد.
 • تاول و پوسته پوسته شدن پوست: این اثرات ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب خیلی زود پس از عمل ایجاد شود.

این عوارض جانبی را با پزشک خود در میان بگذارید. اگرچه آنها بسیار غیر معمول هستند، اما آگاهی از آنها ایده خوبی است. در صورت بروز هر یک از این علائم پس از لیزر موهای زائد با پزشک خود تماس بگیرید.

عوارض جانبی شدید یا عوارض مربوط به لیزر موهای زائد روی صورت نادر است. عوارض جانبی معمولاً خود به خود برطرف می شوند و ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • قرمزی پوست
 • تورم
 • تحریک پوست

در موارد نادر، عوارض جانبی جدی تر لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • عفونت
 • تغییرات دائمی در رنگ یا رنگ پوست
 • تاول
 • سوزش
 • جای زخم

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

طول درمان لیزر موهای صورت زنان

به طورکلی هر فرد متفاوت است و  لیزر موهای صورت زنان، برای هر کس یک واکنش متفاوت نشان می دهد. بنابراین، هیچ پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد زیرا تعداد جلسات مورد نیاز توسط پزشک شما ارزیابی می‌شود و به عوامل مختلفی مانند موارد زیر بستگی دارد:

 • محل ناحیه درمان و رنگ پوست: نواحی کوچکتر و دسترسی آسان به زمان کمتری نیاز دارند، در حالی که مناطق بزرگتر مانند ران و شکم و غیره زمان بیشتری را برای درمان نیاز دارند. بهترین حالت درمان زمانی است که پوست روشن دارای موهای سیاه باشد.
 • ضخامت موهای شما: هر چه موها ضخیم تر باشند، زمان بیشتری برای از بین بردن آن ها نیاز خواهد بود.
 • رنگ مو: موهای سیاه تیره به راحتی از بین می روند و زمان کمتری می گیرند، زیرا رنگدانه رنگی ملانین لیزر را جذب می کند.
 • نوع لیزر درمانی: درمان های مختلف لیزر موهای زائد زمان های متفاوتی برای تکمیل شدن دارند. به عنوان مثال، روش حذف موهای زائد IPL نوعی لیزر درمانی است که نوری با طول موج های متعدد ساطع می کند و بنابراین روش سریع تری برای از بین بردن موهای زائد است.
 • هر گونه تغییر هورمونی با افزایش سن: تغییرات هورمونی بر رشد مو تأثیر می گذارد. بنابراین، آن ها بر تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد تأثیر می‌گذارند.

معمولاً حدود 6 تا 12 جلسه طول می کشد تا یک موهای زائد به طرز موفق از بین برود تا به طور کامل از شر موهای زائد خلاص شوید. متخصص پوست شما می ‌تواند تعداد مناسبی از جلساتی که ممکن است برای درمان نیاز داشته باشید به شما ارائه دهد.

هزینه لیزر موهای صورت زنان ​

هزینه لیزر موهای صورت زنان

لیزر موهای زائد برای هدف قرار دادن فولیکول های مو با پرتوهای لیزری با حرارت بالا طراحی شده است. در حالی که ممکن است گرما را احساس نکنید، ممکن است احساس کنید پوست شما با یک نوار لاستیکی کشیده شده است.

همچنین ممکن است پس از لیزر، ناراحتی خفیفی مانند قرمزی و سوزش مشابه آفتاب سوختگی خفیف را تجربه کنید.

این روش همچنین ممکن است تا حدی دردناک باشد. میزان درد بستگی به قسمتی از بدن دارد که می خواهید لیزر موهای صورت را انجام دهید. هرچه پوست حساس تر باشد، احتمالاً لیزر موهای زائد دردناک تر خواهد بود.

برای به حداقل رساندن درد، پزشک ممکن است قبل از انجام لیزر، یک کرم بی‌حس کننده را روی پوست شما بمالد. بسته به قسمت بدن و تحمل درد شما، ممکن است اصلاً نیازی به کرم بی حس کننده نداشته باشید.

دستگاه مناسب لیزر موهای صورت زنان

 

در زیر، به برخی از بهترین دستگاه های لیزر برای موهای صورت خواهیم پرداخت:

فناوری لیزر الکساندرایت (Alexandrite)

فناوری لیزر الکساندرایت (Alexandrite)، دارای طول موج 755 نامومتر است و یکی از بهترین مکانسیم های لیزر برای رفع موهای زائد به شمار می رود.

گفته می شود که تکنولوژی این لیزر به گونه ای است که منحصرا برای هدف قرار دادن فولیکول های موهای روی صورت کاربرد دارد.

همچنین این لیزر، برای افرادی که موهای روشن دارند نیز مناسب است.

فناوری لیزر دایود (Diode)

طول موج این دستگاه لیزر، 808 نانومتر است. این تکنولوژی نیز برای انواع پوست ها مناسب است. همچنین جلسه لیزر به دلیل اینکه هر شات می تواند منطقه وسیعی را لیزر کند، بسیار کوتاه است.

فناوری لیزر اندیگ (ND:Yag)

فناوری لیزر اندیگ (ND:Yag) دارای طول موج 1064 نانومتر، پرتویی با مادون قرمز بیشتر است. این فناوری منحصرا برای افرادی با پوست های تیره است.

نتایج لیزر موهای صورت زنان

در روزهای پس از لیزر موهای زائد، می توانید انتظار داشته باشید که بیشتر فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید، اگرچه باید از ورزش و قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید خودداری کنید. ممکن است بین 2 تا 3 هفته طول بکشد تا شما تفاوت محسوسی در رشد مو مشاهده کنید و ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا نتایج کامل را ببینید. نتایج باید دائمی باشند، اگرچه احتمالاً به یک جلسه شارژ سالانه برای حفظ نتایج نیاز خواهید داشت.

پس از جلسه اول لیزر موهای صورت زنان چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

لیزر موهای زائد یک روش غیرتهاجمی و زیبایی است که برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن انجام می شود. برای اکثر افراد، لیزر موهای صورت خانم ها نتایج دائمی یا تقریباً دائمی دارد. برخی دیگر ممکن است کاهش زیادی در مقدار و ضخامت موهایی که با گذشت زمان دوباره رشد می کنند، مشاهده کنند.

نتایج متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

مراحل رشد مو

موها چهار مرحله رشد را طی می کنند:

 • آناژن، مرحله رشد
 • کاتاژن، مرحله انتقالی
 • تلوژن، مرحله استراحت
 • اگزوژن، مرحله ریزش

در هر زمان، شما موهایی دارید که هر چهار مرحله را طی می کنند. لیزر موهای زائد با تبخیر موهای موجود در زیر پوست و در ریشه کار می کند.

به همین دلیل، فقط می تواند موها را در طول آناژن یا مرحله رشد هدف قرار دهد. به همین دلیل است که برای رسیدن به تمام موهایی که در یک نقطه خاص رشد می کنند، چندین درمان، با فاصله از هم، لازم است.

 • رشد مجدد مو روی بدن

در طول دوره لیزر درمانی، موها را مشاهده خواهید کرد. برخی از اینها رویش مجدد است، اما بیشتر آن موهایی است که هنوز لیزر نشده اند. هنگامی که دوره درمانی شما کامل شد، ممکن است تا سال ها شاهد رشد مجدد نباشید. بر روی بدن، لیزر موهای زائد ممکن است نتایج دائمی یا بسیار طولانی مدت ارائه دهد. با گذشت زمان، هر مویی که دوباره رشد می کند باید بسیار کم و ریز باشد.

 • رشد مجدد مو روی صورت

در صورت، لیزر موهای زائد معمولاً به صورت 100 در100 دائمی نیست، اما ممکن است طولانی مدت باشد.

برخی از افراد گزارش می دهند که پس از 10 سال یا بیشتر، هیچ مویی برنمی گردد. برخی دیگر زودتر رشد مجدد را تجربه می کنند و برای جلوگیری از موهای زائد به درمان های یک جلسه ای شارژ سالانه تکیه می کنند.

آیا موهای نواحی خاصی از بدن یا صورت سریعتر رشد می کنند؟​

آیا موهای نواحی خاصی از بدن یا صورت سریعتر رشد می کنند؟

پس از لیزر موهای زائد، موهای زائد در چانه، گردن و سایر نواحی صورت به احتمال زیاد رشد می کنند.

این ممکن است تا حدی به دلیل نوسانات هورمونی و فعال شدن مجدد فولیکول های مو توسط آندروژن ها، مانند دهیدرواپی آندروسترون (DHEA) و تستوسترون باشد.

در برخی از زنان، رشد مجدد مو در چانه، گردن و پشت لب ممکن است همزمان با یائسگی باشد، زمانی که سطح استروژن کاهش می یابد. وقتی موها دوباره رشد می کنند، معمولاً کم و بسیار ظریف هستند.

در موارد نادر، لیزر موهای زائد ممکن است باعث رشد یا رشد مجدد موهای ضخیم تر و تیره تر در ناحیه مجاور ناحیه تحت درمان شود. این وضعیت به عنوان هیپرتریکوز پارادوکسیکال شناخته می شود. هیپرتریکوز متناقض می تواند در هر نقطه از صورت یا بدن رخ دهد.

اقدامات قبل از لیزر صورت زنان

پزشک یا اپراتور لیزر باید از قبل به شما بگوید که دقیقاً چگونه باید برای لیزر موهای صورت آماده شوید، اما در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در روزهای قبل از جلسه لیزر موهای صورت زنان خودداری کنید، زیرا لیزر موهای زائد روی پوست برنزه به خوبی عمل نمی کند.
 • از لایه برداری یا سایر درمان های شیمیایی در هفته منتهی به لیزر موهای صورت خانم ها خودداری کنید چرا که ممکن است باعث تحریک پوست شود.
 • ناحیه مورد نظر را از قبل بتراشید (قط با تیغ و ژیلت)
 • با پوست تمیز و بدون آرایش در جلسه لیزر خود حاضر شوید.
 • سعی کنید با دمای بدن پایین به محل بروید (یعنی تا محل لیزر پیاده روی نکنید). عرق کردن و گرم بودن پوست شما می تواند باعث درد در هنگام لیزر شود.
 • از مصرف آسپرین یا سایر داروهای ضدالتهابی یا داروهای گیاهی که ممکن است خونریزی را افزایش دهند خودداری کنید.

اگر تبخال یا بریدگی باز دیگری روی صورت خود دارید، لیزر موهای صورت را به زمان دیگری موکول کنید.

همچنین نکات زیر را برای لیزر موهای صورت زنان در نظر بگیرید:

هنگامی که تصمیم به لیزر موهای زائد صورت گرفتید، باید فهرستی از کارهایی را که باید انجام دهید و در مورد لیزر درمانی بدانید را مرور کنید.

 • نحوه عملکرد روش های لیزر موهای زائد صورت را بدانید: همیشه بهتر است بدانید که این روش چگونه کار می کند و در جلسه لیزر درمانی چه انتظاراتی باید داشته باشید تا آمادگی داشته باشید و بتوانید در طول لیزر به خوبی همکاری کنید.
 • به دنبال یک کلینیک حرفه ای باشید: از آنجایی که پرتو لیزر از لایه های پوست عبور می کند، ممکن است باعث آسیب به پوست شود. به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود لیزر موهای زائد صورت را در یک کلینیک معتبر و حرفه ای انجام دهید.
 • رنگ پوست و رنگ موهای خود را تجزیه و تحلیل کنید: لیزر موهای صورت زنان، معمولاً با پوست روشن ‌تر که موهای تیره‌ تری دارد بهترین کارایی را انجام می‌دهد زیرا پرتو لیزر احتمالاً توسط رنگدانه ملانین جذب می‌ شود. مقدار بیشتری ملانین در موهای تیره تر انرژی نور بیشتری را جذب کرده و فولیکول مو را از بین می برد. شما باید این ذهنیت را داشته باشید تا بر اساس رنگ پوست صورت و رنگ موهایتان آماده پذیرش نتیجه لیزر درمانی باشید.
 • محافظت از چشم: نورهای لیزری که در طی لیزر موهای صورت زنان استفاده می شود می تواند برای چشم ها بسیار خطرناک باشد و از این رو باید از عینک محافظ چشم مناسب استفاده کنید.
 • برای جلسه خود وقت بگذارید: برداشتن موهای زائد پشت لب، چانه یا سایر قسمت ‌های صورت ممکن است چند دقیقه طول بکشد در حالی که حذف موهای زائد کل بدن ممکن است چند ساعت طول بکشد.
 • مدتی برای بهبودی زمان داشته باشید: پوست صورت شما باید برای چند روز یا حتی هفته در مقابل نور خورشید محافظت شود. استفاده از کرم ضد آفتاب و سایر اقدامات محافظتی در برابر آفتاب را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

مراقبت های بعد از لیزر صورت زنان

نکات مراقبتی زیر بعد از لیزر موهای صورت زنان اهمیت دارد:

 • در صورت بروز هرگونه رنگدانه یا تغییر رنگ پوست، از کرم یا روغن ویتامین E استفاده کنید. این کار به تسکین پوست کمک می کند.
 • هنگامی که قرمزی پوست فروکش کرد، ناحیه را لایه برداری کنید. این موضوع تقریباً یک تا دو هفته پس از جلسه لیزر شما خواهد بود.
 • خارش از عوارض نادر لیزر موهای زائد است. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که ناحیه را خراش ندهید، زیرا می ‌تواند منجر به آسیب رسیدن به پوست شود و باعث ایجاد دلمه شود که می ‌تواند منجر به زخم شود.
 • از حمام های بسیار داغ، دوش ها یا اتاق های بخار برای حداقل 48 ساعت پس از لیزر خودداری کنید.
 • حداقل دو تا چهار هفته پس از درمان از نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.
 • اجتناب از ورزش بیش از حد تا 48 ساعت پس از درمان، هرگونه تحریک را به حداقل می رساند.

پزشک دستورالعمل های خاصی را برای مراقبت از پوست پس از لیزر درمانی به شما می دهد. به طور کلی، برای کمک به بهبود پوست و جلوگیری از عوارض جانبی باید موارد زیر را انجام دهید.

درد لیزر صورت زنان

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی رایج است که برای از بین بردن موهای زائد صورت به مدت طولانی انجام می شود. این کار با غیرفعال کردن موقت فولیکول های مو از تولید رشته های جدید مو عمل می کند. با این حال، مزایای لیزر موهای زائد را نمی توان بدون سطحی از ناراحتی به دست آورد. این درمان می‌تواند بر اساس ناحیه ‌ای که تحت درمان قرار می ‌دهید و همچنین تحمل درد شما دردناک باشد. هر گونه نگرانی را با اپراتور خود در میان بگذارید.

پاسخ بستگی به این دارد که کدام قسمت از صورت تحت لیزر درمانی است. لیزر موهای صورت زنان در اطراف پوست نازک پشت لب دردناک تر است، در حالی که درد اطراف گونه ها و پیشانی خفیف است.

انواع روش ‌های رفع موهای صورت زنان

روش های دیگر حذف موهای زائد در زیر آورده شده است:

 • اصلاح

تراشیدن شاید کم دردترین روش حذف موهای زائد باشد. با استفاده از کرم یا ژل موبر روی پوست مرطوب مراقبت بیشتری داشته باشید تا احتمال سوختگی با تیغ را کاهش دهید.

هنگامی که اصلاح درست انجام شود، تراشیدن آنچنان عوارض جانبی ایجاد نمی کند، اما نتایج آن مدت زیادی دوام نمی آورد زیرا شما فقط موها را از سطح پوست از بین می برید.

 • اپیلاسیون

اپیلاسیون از نظر درد می تواند شبیه لیزر موهای زائد باشد، اما دوام زیادی ندارد. این روش از بین بردن موهای زائد می تواند برای چند هفته دوام بیاورد – بسیار بیشتر از اصلاح، اما نه به اندازه درمان های لیزر. بثورات خفیف و تحریک پس از درمان ممکن است.

 • مواد موبر

این روش ها در اصل شبیه اپیلاسیون هستند، اما در عوض آن ها را به صورت کرم یا ژل استفاده می کنید. مواد موبر مبتنی بر مواد شیمیایی هستند، بنابراین بیشترین عوارض جانبی را دارند. تاول، بثورات و سوختگی ممکن است، و ممکن است درد خفیفی از ماهیت اسیدی این محصولات احساس کنید.

 • کندن

در حالی که زمان بر است، کندن موهای شما می تواند کمی بیشتر از هر یک از روش های حذف موهای بالا دوام بیاورد. مهم است که در جهت رشد مو برداشته شود، نه در جهت مخالف – این به کاهش تحریک پوست کمک می کند.

 • الکترولیز

مانند لیزر موهای زائد، الکترولیز یک روش درمانی در درجه پزشکی است که نتایج دائمی تری ایجاد می کند. با از بین بردن فولیکول های مو از طریق فرکانس های رادیویی کار می کند. اگرچه دردناک نیست، برخی از عوارض جانبی ممکن است شامل تورم و بثورات پوستی باشد.

آیا انتخاب پکیج‌ های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موهای صورت خانم ها موثر است؟ ​

آیا انتخاب پکیج‌ های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موهای صورت خانم ها موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.
مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.
از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای صورت زنان

بهترین کلینیک برای لیزر موهای صورت زنان، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای صورت زنان اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر موهای صورت زنان

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به کاندیدهایی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما را در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

خبر خوب این است که لیزر موهای زائد تقریباً در تمام قسمت های بدن قابل استفاده است.

حتی اگر پوست حساسی دارید، لیزر موهای زائد ما فولیکول های موی شما را بدون آسیب رساندن به نواحی اطراف هدف قرار می دهد. این بدان معنی است که ما می توانیم به شما در خداحافظی با مو در مناطق های زیر کمک کنیم:

 • زیر بغل
 • پاها
 • بیکینی
 • پشت کمر
 • شانه
 • قفسه سینه
 • پشت لب
 • صورت

با انتخاب لیزر موهای زائد، هم مردان و هم زنان می توانند زمان کمتری را برای خلاص شدن از شر موهای زائد صرف کنند.

پاسخ بله است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1997 آن را به عنوان روشی ایمن برای رفع موهای زائد تأیید کرد. با این حال، لیزر موهای زائد تنها زمانی ایمن است که یک تکنسین با مهارت این روش را انجام دهد.

برخی از افراد نتایج دائمی را مشاهده می کنند، در حالی که برخی از افراد ممکن است هر شش تا دوازده ماه یک بار نیاز به یک جلسه شارژ داشته باشند. نتایج بسته به نوع مو و نوع پوست شما متفاوت است. آماده ‌سازی مناسب و مراقبت ‌های بعدی نیز می‌ تواند بر مدت زمان ماندگاری نتایج تأثیر بگذارد.

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه افراد باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده، یا هر وسیله برنزه کننده دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.

لایه بالایی پوست نیز حاوی ملانین است و هنگامی که پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد غلظت آن افزایش می یابد، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد گرما و ناراحتی لازم است افراد تیره پوست با انرژی کمتری درمان شوند. توصیه می کنیم از برنزه شدن در طول درمان خودداری شود. در این افراد، ممکن است لیزر درمانی انجام شود، اما درمان کمتر کارآمد خواهد بود و در تنظیمات پایین ‌تر ایجاد می ‌شود تا ایمن باشد.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی شامل ناراحتی، تورم، قرمزی است. سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود نادر است و شامل تاول، شیوع تبخال (زخم سرد)، عفونت، زخم، روشن شدن یا تیره شدن پوست است.

ما فقط می توانیم موهای حاوی ملانین را دستکاری کنیم. موهای سفید، قرمز و بلوند هیچ ملانین درون خود ندارند، بنابراین لیزر موهای زائد برای آن ها جواب نمی دهد.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

قبل از درمان، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از مشتریان ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی ایجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول لیزر از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از مشتریان می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم روی پوست هستند.

از آنجایی که لیزر انرژی گرمایی زیادی را به پوست منتقل می کند، باید از هر چیزی که پوست را بیشتر گرم می کند مانند سونا و ورزش حداقل تا 48 ساعت بعد از جلسه لیزر خودداری کنید. این کار به پوست شما اجازه می دهد تا روند بهبود را بدون وقفه ادامه دهد.

کاندیدای ایده آل سالم است، سبک زندگی متعادلی دارد، رنگ پوست آن ها طبیعی است (برنزه نشده) و موهای تیره دارند. اگرچه ما می توانیم انواع مو و پوست را لیزر کنیم.

گاهی. لیزر موهای زائد فولیکول های موهای شما را هدف قرار داده و غیرفعال می کند و رشد موهای جدید را متوقف می کند. بنابراین اکثر مراجعین ما پس از لیزر موهای زائد، رشد موهای جدید را تجربه نمی کنند. با این حال، تغییرات در هورمون ها می تواند منجر به افزایش تولید مو شود. معمولاً برای نتایج دائمی تر به جلسات شارژ نیاز دارید.

حتی در موارد رشد مجدد، موهای جدید به طور معمول صاف تر و نازک تر از قبل از درمان هستند. تیم متخصصان پزشکی ما سابقه سلامتی شما را ارزیابی می‌کنند تا به شما کمک کنند تا تعیین کنید که آیا لیزر موهای زائد بر اساس نیازهای فردی شما نتایج دائمی ارائه می‌دهد یا خیر.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *