لیزر موهای کمر زنان در تهران

 

موارد استفاده از  لیزر موهای کمر زنان

لیزر کردن موهای کمر زنان

نکات کلیدی قبل از انجام لیزر موهای کمر زنان

عدم استفاده از اپیلاسیون

عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون

عدم استفاده از مواد برنزه کننده پوست

اصلاح ناحیه کمر با تیغ یا ژیلت 12 تا 24 ساعت قبل از جلسه لیزر

مزایای لیزر موهای کمر زنان

اصلاح راحت تر و کاهش موهای زیر پوستی

کم شدن موهای زائد روی کمر

رعایت بهداشت بهتر

لیزر موهای کمر زنان

به دلیل داشتن کولینگ در لیزر، دردی ندارد.

عوارض احتمالی لیزر موهای کمر زنان

درد و سوزش خیلی خفیف در کمر

قرمزی و التهاب پوست

پوسته پوسته شدن پوست

اسکار و زخم در صورت انتخاب یک کلینیک غیر معتبر

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای کمر زنان

بین 6 تا 8 جلسه یا بیشتر بسته به ضخامت مو متفاوت است.

سن مناسب یا توصیه شده

14 سال به بالا

احتمال موفقیت

زیاد

قیمت لیزر موهای زائد زنان

ناحیهمبلغ
کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه1.447.000 تومان
کل بدن شات نامحدود (از پیشانی تا نوک انگشتان پا)1.667.000 تومان
لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل1.197.000 تومان
کل پا699 هزار تومان
کل دست599 هزار تومان
بیکینی325 هزار تومان
زیر بغل325 هزار تومان
ساعد399 هزار تومان
صورت325 هزار تومان
ساق497 هزار تومان
پشت لب99 هزار تومان
خط ناف99 هزار تومان
گودی کمر325 هزار تومان
شکم325 هزار تومان
گردن280 هزار تومان
باسن325 هزار تومان
بازو399 هزار تومان
ران599 هزار تومان
چانه99 هزار تومان
پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل1.247.000 تومان
پکیج کل دست، کل پا1.297.000 تومان

 

فهرست مطالب

لیزر موهای کمر زنان

لیزر موهای کمر زنان از نور برای هدف قرار دادن رنگدانه در موها استفاده می کند. نور از ساقه مو عبور می کند و به فولیکول مو می رسد. گرمای نور لیزر فولیکول مو را از بین می برد و موی دیگر نمی تواند از آن رشد کند.

مو یک چرخه رشد منحصر به فرد را دنبال می کند که شامل استراحت، ریزش و دوره های رشد است. موهایی که اخیراً برداشته شده و در مرحله استراحت هستند، برای تکنسین یا لیزر قابل رویت نیستند، بنابراین ممکن است فرد قبل از برداشتن آنها باید صبر کند تا دوباره رشد کند. برای اکثر افراد، لیزر موهای کمر زنان به چندین درمان در طول 2 تا 3 ماه نیاز دارد.

برداشتن مو از فولیکول مو تخریب شده دائمی است. با این حال، افرادی که تحت حذف موهای زائد قرار می گیرند، می توانند انتظار داشته باشند که برخی از موها در ناحیه مورد نظر دوباره رشد کنند.

با گذشت زمان، امکان درمان مجدد این ناحیه برای کاهش تعداد موهایی که دوباره رشد می کنند وجود دارد. در برخی موارد حتی ممکن است بتوان تمام موها را از بین برد.

اینکه موها دوباره رشد می کنند یا نه به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله نوع موهایی که دوباره رشد می کنند و مهارت فردی که موها را از بین می برد.

اکثر مردم متوجه می شوند که وقتی موها دوباره رشد می کنند، روشن تر و کمتر از قبل دیده می شوند. این به این دلیل است که لیزر ممکن است به فولیکول مو آسیب برساند حتی زمانی که نتواند آن را از بین ببرد.

اگر فولیکول مو آسیب ببیند اما از بین نرود، مو در نهایت دوباره رشد می کند. از بین بردن تک تک فولیکول‌های مو می‌تواند دشوار باشد، بنابراین بیشتر مردم شاهد رشد مجدد مو خواهند بود.

هنگامی که موها دوباره رشد می کنند، امکان درمان مجدد آن وجود دارد، بنابراین افرادی که می خواهند تمام موها را از بین ببرند ممکن است به چندین جلسه لیزر نیاز داشته باشند.

در برخی موارد، موها ممکن است خیلی روشن، خیلی کوتاه یا در برابر درمان مقاوم باشند. در این موارد، فرد ممکن است از روش های دیگر حذف موهای زائد مانند کندن موهای سرگردان استفاده کند.

آیا لیزر موهای کمر تنها مختص به خانم‌ ها است؟

امروزه محبوبیت لیزر موهای کمر در بین مردان نیز رو به افزایش است. لیزر موهای زائد در مردان و زنان از اصول یکسانی پیروی می کند. لیزر، رنگدانه ‌های مو را هدف قرار می ‌دهد تا گرما را به فولیکول منتقل کند و رگ خونی تغذیه‌کننده آن را تحریک کند. اگر سوخت نباشد، مو وجود ندارد.

علاوه بر این، لیزر موهای زائد در پوست روشن و موهای تیره بهترین عملکرد را دارد. تضاد شدید بین رنگدانه پوست و رنگدانه مو باعث می شود لیزر برای هدف قرار دادن فولیکول مو آسان تر شود.

به طور کلی، مردان موهای بیشتر، ضخیم ‌تر و تیره ‌تری نسبت به زنان دارند که آن ها را کاندیدای ایده‌آل برای لیزر موهای زائد می‌کند. با این حال، هنگامی که این روش انتخاب می شود، برای هر دو جنس زن و مرد یکسان است. در واقع موها باید قبل از هر جلسه تراشیده شوند تا فقط قسمتی از موی زیر پوست گرمای لیزر را گرفته و به فولیکول منتقل کند.

تنها تفاوت قابل توجه بین مردان و زنان در مورد لیزر موهای زائد، اندازه نواحی است. مردان معمولاً بدن بزرگ‌ تری دارند و قسمت‌ های بزرگ‌ تری برای درمان دارند. در مردان نواحی برای درمان بزرگ ‌تر هستند، هر جلسه طولانی ‌تر باشد، گران تر است. لیزر موهای کمر تنها مختص خانم ها نیست و آقایان زیادی نیز تمایل دارند تا از شر موهای کمر خلاص شوند.

لیزر موهای کمر زنان برای کدام قسمت ‌ها انجام می‌شود؟

لیزر موهای کمر از پشت کمر تا بالای باسن را شامل می شود.

لیزر موهای کمر زنان برای کدام قسمت ‌ها انجام می‌شود؟​

بهترین کاندید لیزر موهای کمر زنان

هر فردی که موهای زائد پشت کمر خود داشته باشد می تواند لیزر موهای کمر را انجام دهد.  لیزر موهای زائد یک روش نسبتاً جدید حذف موهای زائد است. در سال 1997 توسط FDA تایید شد و می تواند رشد مو را تا 95٪ کاهش دهد.

تفاوت در نتایج از یک فرد به فرد دیگر می تواند به دلایل زیادی باشد. عواملی مانند چرخه رشد مو، سطح هورمون ها، داروهایی که مصرف می کنید، رنگ و نوع مو، نوع پوست و رنگ همگی می توانند بر لیزر درمانی تأثیر بگذارند.

لیزر موهای زائد بر اساس فتوترمولیز انتخابی است. این اصل است که به لیزر اجازه می دهد تا یک ناحیه خاص از پوست را با حداقل یا بدون اختلال در پوست طبیعی اطراف هدف قرار دهد. به طور خلاصه، بافت های اطراف تحت تاثیر قرار نمی گیرند.

در طول یک جلسه، لیزر یک پرتو نور تولید می کند. این نور ملانین موجود در مو را هدف قرار می دهد. هنگامی که رنگدانه ها انرژی را جذب کردند، دومی به فولیکول مو می رود. در آنجا تبدیل به انرژی حرارتی می شود.

گرما باعث سوزاندن رگ خونی تغذیه کننده فولیکول مو می شود. بدون سوخت، فولیکول قادر به تولید موهای جدید نخواهد بود. بنابراین از رشد بیشتر مو جلوگیری می شود. برخی از فولیکول های مو ممکن است قبل از آسیب دائمی به چندین جلسه نیاز داشته باشند.

یک جلسه فقط می تواند تا 20 درصد موهای زائد بدن را درمان کند. این به دلیل چرخه رشد مو است. در واقع، درمان‌های لیزر موهای زائد فقط روی موها در مرحله آناژن رشد مؤثر هستند. این زمانی است که مو و فولیکول به هم متصل می شوند و انرژی می تواند از اولی به دومی منتقل شود.

از آنجایی که 20 درصد موها در هر نقطه از زمان در مرحله آناژن رشد هستند، افراد به جلسات متعدد نیاز دارند تا بتوانند تمام موهای ناحیه انتخابی را درمان کنند. هر جلسه باید شش هفته فاصله داشته باشد. این بازه زمانی به پوست اجازه می دهد تا بهبود یابد و موها به مرحله رشد مناسب بروند.

به شرایط زیر در خصوص کاندید بودن یا نبودن برای لیزر موهای کمر زنان توجه کنید:

 • پوست روشن و موهای تیره

لیزر موهای زائد رنگدانه های رنگی مو را هدف قرار می دهد. اگر کنتراست پوست با مو بسیار باشد، لیزر رنگدانه را راحت‌ تر می‌گیرد. بنابراین، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، کاندیدای عالی برای لیزر موهای کمر زنان هستند.

تضاد شدید پوست با مو کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که لیزر رنگدانه های پوست را هدف قرار نمی دهد و به بافت های اطراف آسیب نمی رساند.

این روش روی همه انواع مو در پوست روشن کار می کند. با این حال، هر چه موهای زبرتر و ضخیم تر باشد، درمان موثرتر خواهد بود. این به این دلیل است که موهای تیره ای که بسیار نازک هستند برداشتن آنها دشوارتر است.

موهای تیره در طول تابستان روشن تر می شوند. خورشید در واقع تأثیر زیادی بر موهای قابل مشاهده مانند روی صورت یا بازوها خواهد داشت. در این زمینه، لیزر ممکن است در برداشتن موها مشکل داشته باشد. بنابراین، ممکن است لازم باشد کمی بیشتر صبر کنید تا موهایتان به رنگ تیره اصلی خود بازگردد.

 • پوست تیره و موهای تیره

همانطور که در بالا ذکر شد، لیزر موهای زائد بر روی افرادی که تضاد پوست با موی شدید دارند، بهترین عملکرد را دارد. به همین دلیل است که روی پوست روشن و موهای تیره بسیار کارآمد است. با این حال، این بدان معنا نیست که روی پوست های تیره تر و موهای تیره تر کار نمی کند.

افراد رنگین پوست می توانند تحت لیزر موهای زائد قرار گیرند. افراد با پوست قهوه ای، تیره و سیاه می توانند تحت لیزر درمانی ایمن و کارآمد قرار گیرند. آن ها باید مطمئن شوند که مرکز لیزری که قرار است خدمات دریافت کنند، از دستگاه مناسب برای رنگ پوست آن ها استفاده کند.

لیزر موهای زائد برای پوست های تیره ایمن و موثر است. مراقبت های بعدی برای افراد رنگین پوست کمی سختگیرانه تر است. در واقع، آنها باید از نور مستقیم خورشید دور باشند تا از رنگدانه هیپو و تغییر رنگ دائمی پوست جلوگیری کنند.

 • پوست روشن و موهای روشن

برداشتن موهای تیره روی پوست تیره سخت تر است. این به این دلیل است که هر دو با هم ترکیب می شوند. با این حال، وقتی صحبت از موهای روشن در پوست روشن می شود، مشکلات ناشی از کمبود رنگدانه به وجود می آید.

در واقع، هرچه مو روشن ‌تر باشد، رنگدانه‌ های کمتری در خود نگه می ‌دارد. بنابراین، لیزر به هیچ وجه قادر به برداشتن موها نخواهد بود. با این حال، این بدان معنا نیست که افرادی که موهای بلوند دارند نمی توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند.

همه موهای بلوند یک رنگ نیستند. موهای بلوند تیره تر توسط لیزر مشخص می شود. با این حال، موهای بسیار روشن چنین نخواهد بود. افرادی که موهای روشن تری دارند باید از دستگاه های لیزر با طول موج 755 استفاده کنند. از آنجایی که برداشتن موها سخت تر است، افراد ممکن است به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که تک تک موها درمان می شوند.

 • موهای سفید، موهای خاکستری

عنصر کلیدی موفقیت لیزر موهای زائد، رنگدانه در مو است. فقدان رنگدانه ها آنقدر در این روش اختلال ایجاد می کند که ممکن است اصلاً کار نکند. به همین دلیل است که لیزر درمانی روی موهای سفید کار نمی کند. در واقع هیچ رنگدانه ای در موهای سفید وجود ندارد.

اگرچه موهای خاکستری ممکن است کمی رنگدانه های بیشتری را در خود نگه دارند، اما هنوز برای درمان موفقیت آمیز کافی نیست. بنابراین، افرادی که موهای خاکستری دارند نیز نمی توانند این روش را انجام دهند.

چه کسانی نباید لیزر موهای کمر زنان را انجام دهند؟

قبل از انجام لیزر موهای زائد با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است لازم باشد از این روش اجتناب کنید اگر:

فواید لیزر موهای کمر زنان

فواید لیزر موهای کمر زنان​

برخی از فواید لیزر موهای کمر زنان در زیر آورده شده است:

1. راه حلی هوشمندانه برای رفع موهای زائد کمر

لیزر موهای زائد یک سرمایه گذاری هوشمندانه برای کسانی است که به دنبال راه حلی طولانی مدت برای رفع موهای زائد کمر هستند.

2. یک روش سریع برای حذف موهای زائد کمر

روش لیزر موهای زائد کوتاه است. شما در مدت زمان کوتاهی می توانید لیزر موهای زائد کمر را انجام دهید.

3. پوست را نرم تر می کند

یکی از بهترین نکات در مورد لیزر موهای زائد این است که پوست شما را صاف و نرم می کند.

4. راه حل بلند مدت برای حذف موهای زائد کمر

پس از تخریب فولیکول های مو، موهای زائد دیگر رشد نمی کنند. این بدان معناست که پس از چندین جلسه، نتایج ماندگاری به دست می آورید و دیگر نیازی به اصلاح و اپیلاسیون نخواهید داشت!

5. روشی هدفمند و کنترل شده

لیزر به ما این امکان را می دهد که موهای زائد را به سرعت از بین ببریم.

6. از رشد موهای زائد جلوگیری می کند

مزیت نهایی لیزر موهای زائد این است که می‌توانید با موهای زائد خداحافظی کنید. از آن جایی که لیزر به طور کلی از رشد مجدد موها جلوگیری می کند، خطر خارش، التهاب و برآمدگی را به حداقل می رساند.

عوارض لیزر موهای کمر زنان

در طول جلسه لیزر موهای زائد کمر، برخی از افراد احساس سوزش یا ناراحتی می کنند. به همین دلیل، بسیاری از تکنسین ‌ها کرم بی ‌حس‌کننده را به ناحیه ‌پشت کمر می ‌زنند. با این حال، برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک یا تحریک پوست در پاسخ به کرم بی حس کننده داشته باشند.

عوارض جانبی جزئی شایع است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • تغییرات در رنگ پوست، به ویژه در افرادی که پوست تیره دارند، که معمولا موقتی است
 • قرمزی پوست
 • ایجاد تاول یا پوسته پوسته شدن پوست

گاهی اوقات، تحریک مربوط به حذف مو می تواند باعث ایجاد اسکار شود. پوست آسیب دیده نیز می تواند عفونی شود. اگرچه این موضوع نادر است، اما عفونت های پوستی می توانند گسترش یافته و تهدید کننده زندگی شوند.

ارائه تاریخچه پزشکی دقیق و بحث در مورد خطرات و فواید این روش می تواند به اپراتور کمک کند تا درمان مناسب را تعیین کند و خطر عوارض جانبی جدی را کاهش دهد.

پس از حذف موهای زائد، فرد باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کند. آفتاب می تواند پوست را تحریک کند که خطر ایجاد تاول و زخم را افزایش می دهد.

افرادی که درد شدید، تب، پوسته پوسته شدن، تاول یا سایر علائم آسیب یا عفونت پوستی را تجربه می کنند باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.

پس از لیزر موهای کمر زنان ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی پایداری را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند. به برخی از عوارض لیزر موهای کمر زنان در زیر اشاره می کنیم:

 • قرمزی و تحریک بعد از لیزر موهای کمر زنان

لیزر موهای کمر زنان به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی کمر تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه لیزر شده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون  شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از لیزر، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است با کمپرس یخ بهبود پیدا کند.

 • پوسته شدن پوست بعد از لیزر موهای کمر زنان

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه کمر را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل پایدار در این درمان جلوگیری کند.

 • تغییرات در رنگ پوست بعد از لیزر موهای کمر زنان

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان پوست شوند. پوست ممکن است پس از لیزر موهای کمر زنان کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن‌ تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه ‌ای تیره ‌تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

 • آسیب چشم بعد از لیزر موهای کمر زنان

روش حذف موهای زائد شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد.

هم مراجعه کننده و هم اپراتور باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام لیزر از آسیب جلوگیری شود.

 • خطر عفونت پوست بعد از لیزر موهای کمر زنان

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کرد.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

عوارض جانبی نادر بعد از لیزر موهای کمر زنان

عوارض جانبی کمتر شایع پس از لیزر موهای کمر زنان می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • سوختگی و تاول بعد از لیزر موهای کمر زنان

مشورت با یک پزشک قابل اعتماد خطر عوارض جانبی بعد از لیزر را کاهش می دهد. اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این حال، هنگامی که یک پزشک متخصص این فرآیند را انجام می دهد، سوختگی و تاول نادر است.

 • اسکار بعد از لیزر موهای کمر زنان

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیستند. با این حال، اگر اپراتور مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود.

همچنین اگر افراد بعد از لیزر موهای کمر به درستی از ناحیه کمر مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

شما باید با پوست آسیب دیده طوری رفتار کنید که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، در مقابل نور خورشید از پوست محافظت کنید و به طور منظم برای مشاهده علائم عفونت پوست خود را چک کنید.

طول درمان لیزر موهای کمر زنان

لیزر موهای زائد زمانی که فولیکول مو از بین برود دائمی است. زمانی که فولیکول مو فقط آسیب دیده باشد، مو در نهایت دوباره رشد می کند.

مدت زمانی که طول می کشد تا موها دوباره رشد کنند به چرخه رشد موی منحصر به فرد فرد بستگی دارد. برخی از افراد موهایی دارند که سریعتر از دیگر موها رشد می کنند. موهایی که در مرحله استراحت هستند کندتر از موهایی که در فاز دیگر هستند رشد می کنند.

بیشتر افراد می توانند انتظار رشد مجدد مو را در عرض چند ماه داشته باشند. هنگامی که این اتفاق می افتد، آنها می توانند درمان های حذف بیشتری را انتخاب کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

هزینه لیزر موهای کمر زنان ​

هزینه لیزر موهای کمر زنان

عواملی که ممکن است بر هزینه کلی لیزر موهای کمر زنان تأثیر بگذارد، در زیر آورده شده است:

 • اندازه ناحیه درمان

هزینه لیزر موهای زائد با اندازه ناحیه درمان نسبت مستقیم دارد. درمان نواحی بزرگ تر مانند کمر، سینه و پاها هزینه بیشتری نسبت به درمان نواحی کوچک تر مانند زیر بغل یا بیکینی دارد.

 • تعداد جلسات مورد نیاز

 تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان لیزر موهای زائد تمام بدن می تواند بسته به عواملی مانند رنگ مو، رنگ پوست و ضخامت مو متفاوت باشد. به طور متوسط، کاندیدها ممکن است بین 6 تا 8 جلسه برای حذف موهای تمام بدن نیاز داشته باشند، که می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه درمان تاثیر بگذارد.

 • کلینیکی که انتخاب می کنید

 کلینیکی که برای درمان لیزر موهای زائد انتخاب می کنید نیز می تواند بر هزینه تاثیر بگذارد. برخی از کلینیک ‌ها ممکن است برای پکیج هایشان تخفیف‌ هایی ارائه دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به دلیل موقعیت مکانی یا شهرت خود، قیمت‌ های بالاتری داشته باشند. ناگفته نماند که اینکه کارکنان آن ها چه سطح تجربه ای دارند نیز در هزینه لیزر مهم است.

 • تجربه و مهارت اپراتور

هر چه تجربه و مهارت و تجربه اپراتور بیشتر باشد، هزینه انجام لیزر موهای کمر زنان نیز بیشتر خواهد بود.

دستگاه مناسب لیزر موهای کمر زنان

 

در زیر، به معرفی برخی از بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای کمر، می پردازیم:

نام دستگاه

توضیحات

دستگاه لیزر الکساندرایت

گفته شده که این دستگاه، جزء یکی از بهترین دستگاه های موجود برای لیزر موهای کمر و لیزر کل بدن است که قابلیت تنظیم برای رفع موهای زائد را دارد. همچنین کولینگ بسیار قوی دارد که از سوختگی پوست جلوگیری می کند.

دستگاه لیزر ICE Platina Plus و ICE Platinum

این دو دستگاه لیزر نیز برای لیزر موهای کمر بسیار عالی و کاربردی هستند و سه طول موج دارند. از آن جایی که فرکانس این دو دستگاه قابل تنظیم است، می تواند برای هر نوع پوست و رنگ پوستی مناسب باشد.

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود، عمق نفوذ زیادی در پوست دارد و یکی از بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای کمر زنان و کل بدن است. با توجه به ویژگی ها و ساختاری که این دستگاه لیزر دارد، گفته می شود که با پوست ایرانی ها سازگاری زیادی دارد. این دستگاه برای کاندیدهایی که پوست تیره دارند نیز جوابدهی دارد.

دستگاه IPL

در توضیحات این دستگاه آورده شده است که برای هم موهای روشن و هم موهای تیره عالی است. همچنین برای لیزر موهای پشت بدن یک گزینه فوق العاده است چرا که یکی از کم خطرترین دستگاه لیزرهاست و هیچ سوختگی را تجربه نمی کنید.

لیزر Nd:YAG

اگر دوست دارید لیزر موهای پشت بدن را انجام دهید اما به دلیل تیره بودن پوست خود، نگران این موضوع هستید، لیزر Nd:YAG، بهترین گزینه برای شماست. این دستگاه روی ملانین ها تاثیری ندارد و فقط فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد.

پس از جلسه اول لیزر موهای کمر زنان چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

قبل از حضور در اولین قرار جلسه لیزر خود، از شما خواسته می شود که با انجام موارد زیر، منطقه یا مناطقی را که قرار است درمان شوند، آماده کنید:

 • شیو کردن موها: تا 24 ساعت قبل از درمان، ناحیه (ها) را بتراشید، اما نه در همان روز درمان – انجام این کار قسمت اعظم موهای سطحی را از بین می برد، که به نوبه خود احتمال سوزش پوست را کاهش می دهد، اما همچنان اجازه می دهد تا متخصصان به اندازه کافی فولیکول مو را ببینند تا بدانند کجا باید لیزر را هدف قرار دهند.
 • ناحیه تحت درمان را تمیز نگه دارید: به عنوان مثال، اگر زیر بغل شما تحت درمان است، از شما می خواهیم که قبل از مراجعه به کلینیک، هرگونه اثری از دئودورانت را بردارید.

قبل از شروع درمان، برای محافظت از چشمان خود در برابر پرتوهای لیزر قدرتمند ما، ملزم به استفاده از عینک هستید. سپس متخصصان لیزر درمانی را انجام می دهند و پس از آن ژل آلوئه ورا را برای تسکین نواحی حساس در اختیار شما قرار می دهند.

لیزر موهای زائد پوست را حساس و کمی تحریک می کند. افراد ممکن است قرمزی پوست را تجربه کنند. بنابراین، بهتر است از هر گونه فعالیتی که ممکن است باعث تحریک بیشتر پوست شود، خودداری کنید. حداقل 24 ساعت پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد باید از دوش آب گرم، سونا و ورزش خودداری کنید. افراد باید از دئودورانت، لوسیون بدن و خوشبو کننده ها اجتناب کنند. استفاده از ژل آلوئه ورا به تسکین پوست کمک می کند.

 • یک هفته بعد

یک هفته بعد از جلسه لیزر موهای کمر زنان، افراد متوجه ریزش مو می شوند. این کاملا طبیعی است و نباید با رشد مجدد اشتباه گرفته شود. افراد نباید اپیلاسیون، کندن یا موچین را انجام دهند.

 • 3 تا 4 هفته بعد

بعد از اولین جلسه لیزر موهای کمر زنان ناحیه تحت درمان حدود چهار تا شش هفته صاف خواهد بود. پس از این بازه زمانی، افراد باید متوجه رشد مجدد موهای ریز کمی شوند. باید از موچین یا اپیلاسیون این موها اجتناب شود. در واقع، آنها در طول درمان بعدی مورد هدف قرار خواهند گرفت، که باید در همین زمان انجام شود.

 • در عرض 3 ماه

در این مرحله افراد باید قبلاً دو جلسه لیزر را انجام داده باشند. پاها، کمر، ناحیه بیکینی، پشت، قفسه سینه، ناحیه صورت، زیر بغل و بازوها حداقل 50 درصد از موها را از بین خواهند برد. نتایج بسته به نوع پوست بیمار متفاوت خواهد بود، اما می توان تصور کرد که در این زمان شاهد کاهش چشمگیر مو خواهند بود.

 • در عرض 6 ماه

افراد باید پس از یک سال یا هشت ماه بسته به ناحیه تحت درمان، لیزر خود را به کلینیک لیزر موهای زائد تکمیل کنند. حالا موهایشان برای همیشه از بین خواهد رفت.

نواحی هورمونی مانند صورت و بیکینی نیاز به زمان بیشتری برای درمان دارند. این به این دلیل است که رشد مو توسط هورمون ها تحریک می شود.

مراقبت های قبل و بعد از درمان قبل و بعد از هر جلسه یکسان باقی می ماند. همچنین افراد باید قبل از جلسه خود اصلاح کنند و پوست پشت کمر خود را از لوسیون ها، کرم ها و مرطوب کننده ها بشویند. در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب، چه قبل و چه بعد از جلسه، باید همیشه از ضد آفتاب استفاده کنند.

اقدامات قبل از لیزر موهای کمر زنان​

اقدامات قبل از لیزر موهای کمر زنان

اگر قصد انجام لیزر موهای کمر  را دارید، باید 6 هفته قبل از جلسه لیزر، کندن، اپیلاسیون و الکترولیز را متوقف کنید. دلیل آن این است که لیزر ریشه موها را هدف قرار می دهد که به طور موقت با اپیلاسیون یا کندن از بین می روند.

همچنین باید 6 هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث می شود لیزر موهای زائد کمتر موثر باشد و احتمال بروز عوارض بعد از درمان را افزایش دهد.

قبل از عمل از مصرف هر گونه داروی رقیق کننده خون خودداری کنید. در مورد مصرف داروهای ضدالتهاب یا مصرف منظم آسپرین با پزشک خود مشورت کنید.

از هیچ کرم برنز کننده ای برای تیره شدن پوست خود استفاده نکنید. این مهم است که پوست شما تا حد امکان برای این روش روشن باشد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای کمر زنان

 • موهای رشد کرده را اپیلاسیون نکنید زیرا این امر می تواند روند لیزر را مختل کند و فولیکول مو را تحریک کند و منجر به رشد مجدد شود.
 • از حمام های بسیار داغ، دوش ها یا اتاق های بخار برای حداقل 48 ساعت پس از درمان خودداری کنید.
 • در صورت بروز هرگونه رنگدانه یا تغییر رنگ، از کرم یا روغن ویتامین E استفاده کنید. این به تسکین پوست کمک می کند.
 • حداقل دو تا چهار هفته پس از درمان از نور مستقیم خورشید اجتناب کنید.
 • خارش از عوارض نادر لیزر موهای زائد است. با این حال، اگر این اتفاق بیفتد، مهم است که ناحیه کمر را خراش ندهید، زیرا می‌تواند به پوست آسیب برساند و باعث ایجاد دلمه شود که می‌تواند منجر به زخم شود.
 • اجتناب از ورزش بیش از حد تا 48 ساعت پس از درمان، هرگونه تحریک را به حداقل می رساند.

درد لیزر موهای کمر زنان

لیزر از یک پرتو متمرکز نور برای هدف قرار دادن فولیکول های مو و از بین بردن آنها استفاده می کند. این درمان در مقایسه با سایر روش های حذف موهای زائد نسبتاً بدون درد است و اغلب به عنوان احساسی شبیه به ضربه زدن نوار لاستیکی به پوست توصیف می شود. این حس می تواند بسته به آستانه درد فرد و ناحیه تحت درمان متفاوت باشد.

آیا لیزر موهای کمر زنان سرطان ‌زا است؟

این افسانه که لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود، بی اساس است. لیزرها برای عبور از سلول های پوست طراحی شده اند و فقط فولیکول های مو در عمق پوست را هدف قرار می دهند.

لیزرهای مورد استفاده در لیزر موهای زائد مقدار کمی تابش تولید می کنند. با این حال، تصور نمی‌شود که این اشعه مضر باشد و هیچ مدرکی مبنی بر اینکه درمان لیزر موهای زائد باعث سرطان پوست می‌شود، وجود ندارد.

انواع روش ‌های رفع موهای زائد کمر

به غیر از لیزر موهای کمر زنان، راه حل های دیگری نیز برای رفع موهای زائد وجود دارد. در ادامه برای سایر جایگزین های رفع موهای زائد کمر نکاتی آورده شده است:

 • اپیلاسیون:

در این روش، موم داغ را به یک ناحیه خاص زده و در جهت مخالف بیرون می کشند. این روش برای رفع موهای زائد از ناحیه بیکینی، کمر، زیر بازوها، پاها و غیره مناسب است.

مزایا:

این کار به مدت 3-6 هفته به طور موقت موها را از ریشه جدا می کند. این نیز یک راه سریعتر برای از بین بردن موهای بدن است.

معایب:

این روش برای اکثر زنان تجربه دردناکی است.

 • الکترولیز:

در این روش از یک الکترود سوزنی شکل ظریف استفاده می شود که جریان الکتریکی را به فولیکول های مو وارد می کند. این روش هر فولیکول مو را به طور جداگانه درمان می کند.

مزایا:

این روش می تواند موها را به طور دائم از بین ببرد و برای همه انواع پوست و مو مناسب است. این روش بر روی موهای ریز و رنگ روشن کار می کند، بر خلاف لیزر درمانی که فقط روی موهای درشت و تیره جواب می دهد.

معایب:

اگر الکترولیز به درستی انجام شود می تواند منجر به زخم یا تغییر رنگ پوست شما شود. گاهی اوقات این درمان ها ناراحت کننده هستند زیرا باعث ایجاد احساس سوزش یا سوزش می شوند.

غیر از این روش‌های دیگری نیز برای رفع موهای زائد وجود دارد، مانند کندن، اصلاح و غیره. قبل از استفاده از روش خاصی برای رفع موهای زائد بدن، همیشه توصیه می‌شود با یک متخصص پوست مشورت کنید و ببینید کدام روش برای بدن و نوع موی شما بهترین است.

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موهای کمر زنان موثر است؟

برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.  

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

 

مشکلات استفاده از داروهای ممنوعه قبل از لیزر

·        واکنش بدن به لیزر با بروز التهاب و احساس سوزش در پوست

·        ایجاد لکه های تیره روی پوست به دلیل واکنش فتوتوکسیک

داروهایی که نباید همزمان با لیزر مصرف کرد

داروهایی که می تواند منجر به حساسیت شما به نور لیزر می شود.

داروهای ممنوعه برای لیزر

·        قرص های ضد تورم

·        داروهای درمان آکنه

·        داروهای هورمونی

بهترین کلینیک برای لیزر موهای کمر زنان

بهترین کلینیک برای لیزر موهای کمر زنان، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای کمر زنان اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر موهای کمر زنان

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به کاندیدهایی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما را در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • قرمزی

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • زخم سرد
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن یا تیره شدن پوست

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به پزشک متخصص در درمان های لیزری و دانش عمیق پوست بسیار مهم است.

پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه افراد باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده، یا هر وسیله برنزه کننده دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.

بعد از درمان مقداری قرمزی و تورم خواهید دید. این اغلب شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد. استفاده از کمپرس خنک می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌ شوند. موها نیز کمتر اند و رنگ روشن ‌تری دارند.

بسیاری از مشتریان احساس لیزر موهای زائد را مانند یک ضربه یا سوزش خیلی خیلی خفیف که چند بار روی پوست زده می شود، توصیف می کنند که این احساس قابل تحمل است. اگر نواحی وجود دارد که مشتری احساس می کند غیرقابل تحمل است، می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد.

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌ شوند. موها نیز کمتر اند و رنگ روشن ‌تری دارند.

از آنجایی که لیزر انرژی گرمایی زیادی را به پوست منتقل می کند، باید از هر چیزی که پوست را بیشتر گرم می کند مانند سونا و ورزش حداقل تا 48 ساعت بعد از جلسه لیزر خودداری کنید. این کار به پوست شما اجازه می دهد تا روند بهبود را بدون وقفه ادامه دهد.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *