معایب لیزر مو

معایب جزئی لیزر مو

قرمزی و تحریک پوست بعد از لیزر موهای زائد

تغییر رنگدانه پوست بعد از لیزر موهای زائد

سوزش پوست

معایب شدید لیزر موهای زائد

رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان

تغییرات در بافت کلی پوست

جای زخم

تاول و پوسته پوسته شدن پوست

معایب لیزر مو از دید کلینیک لیزر مروارید

قرمزی یا تحریک پوست

پوسته پوسته شدن

تغییر در رنگ پوست

باورهای غلط رایج در مورد لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد باعث سرطان پوست می شود

لیزر موهای زائد باعث ناباروری می شود

عوامل موثر بر هزینه لیزر

موقیعت جغرافیایی مرکز لیزر مد نظر

تجربه و مهارت اپراتور

محبوبیت و شهرت مرکز لیزر

نام دستگاه لیزر

نواحی که برای لیزر انتخاب می کنید

ضخامت موهای شما

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

لیزر موهای زائد برای کاهش موهای زائد استفاده می شود. مناطق رایج لیزر شامل پاها، زیر بغل، پشت لب، چانه و خط بیکینی است. با این حال، لیزر موهای زائد تقریباً در هر ناحیه ای به جز پلک یا ناحیه اطراف آن امکان پذیر است. پوست دارای خالکوبی نیز نباید لیزر شود.

رنگ مو و نوع پوست در موفقیت لیزر موهای زائد تاثیر دارد. اصل اساسی این است که رنگدانه مو، نه رنگدانه پوست، باید نور را جذب کند. لیزر باید تنها به فولیکول مو آسیب برساند و در عین حال از آسیب به پوست جلوگیری کند. بنابراین، تضاد بین رنگ مو و پوست – موهای تیره و پوست روشن – بهترین نتایج را به همراه دارد.

خطر آسیب به پوست زمانی بیشتر می شود که تضاد کمی بین رنگ مو و پوست وجود داشته باشد، اما پیشرفت در فناوری لیزر، لیزر موهای زائد را به گزینه ای برای افرادی که پوست تیره تری دارند تبدیل کرده است. این روش در کنار همه مزایایی که دارد برخی معایب دارد که دانستن آن ها قبل از تصمیم نهایی برای لیزر اهمیت دارد. در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا هر آن چه در خصوص معایب لیزر مو نیاز است بدانید را برای شما شرح دهیم.

معایب لیزر مو

خطرات لیزر مو

خطرات عوارض جانبی با نوع پوست، رنگ مو، برنامه درمانی و رعایت مراقبت های قبل و بعد از درمان متفاوت است. شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد عبارتند از:

تحریک پوست بعد از لیزر موهای زائد: ناراحتی موقت، قرمزی و تورم پس از لیزر موهای زائد ممکن است. هر گونه علائم و نشانه ها معمولا در عرض چند ساعت ناپدید می شوند.

تغییرات رنگدانه پوست: لیزر موهای زائد ممکن است پوست آسیب دیده را تیره یا روشن کند. این تغییرات ممکن است موقت یا دائمی باشند. روشن شدن پوست در درجه اول افرادی را که قبل یا بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب نمی کنند و کسانی که پوست تیره تری دارند، تحت تاثیر قرار می دهد.

به ندرت، لیزر موهای زائد می تواند باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر عبارتند از سفید شدن موهای لیزر شده یا رشد بیش از حد مو در اطراف مناطق تحت درمان، به ویژه در پوست های تیره تر.

لیزر موهای زائد برای پشت پلک ها، ابروها یا نواحی اطراف به دلیل احتمال آسیب شدید چشم توصیه نمی شود.

آمادگی برای لیزر به منظور کاهش عوارض لیزر مو

اگر به لیزر موهای زائد علاقه دارید، مرکزی را برای لیزر انتخاب کنید که دارای اپراتورهای باتجربه باشند و تجربه لیزر موهای زائد بر روی نوع پوست شما را داشته باشند. اگر یک اپراتور دارای مجوز این روش را انجام دهد، مطمئن شوید که یک پزشک نیز در کلینیک حضور دارد و در طول درمان در محل در دسترس است. در مورد اسپاها، سالن ها یا سایر مکان هایی که به پرسنل غیرپزشکی اجازه انجام لیزر موهای زائد را می دهند، احتیاط کنید.

قبل از لیزر موهای زائد، با پزشک مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این گزینه درمانی برای شما مناسب است یا خیر. پزشک شما احتمالاً موارد زیر را انجام خواهد داد:

پزشک همچنین دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن برای لیزر موهای زائد ارائه می دهد. این ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

دوری از آفتاب: توصیه های پزشک خود را برای اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل و بعد از جلسه لیزر دنبال کنید. هر زمان که بیرون می روید، از یک ضد آفتاب با طیف وسیع SPF30 استفاده کنید.

دوری از برنزه کردن: از هرگونه کرم پوستی که پوست شما را تیره می کند خودداری کنید. اگر اخیراً برنزه کرده اید یا پوست تیره ‌تری دارید، پزشک ممکن است توصیه کند تا فعلا برای انجام لیزر موهای زائد دست نگه دارید.

اجتناب از سایر روش های حذف موهای زائد: کندن مو، اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از انجام آن ها اجتناب شود.

اجتناب از داروهای رقیق کننده خون: از پزشک خود در مورد مصرف داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی قبل از انجام لیزر سوال بپرسید.

اصلاح مناطق مد نظر برای لیزر: اصلاح با تیغ و ژیلت یک روز قبل از لیزر توصیه می شود.

مراقبت های بعد از لیزر مو

آنچه می توانید از لیزر موهای زائد انتظار داشته باشید

لیزر موهای زائد معمولاً به دو تا شش جلسه درمانی نیاز دارد. فاصله بین درمان ها بسته به محل مد نظر برای لیزر متفاوت است. در مناطقی که مو به سرعت رشد می کند، مانند پشت لب، درمان ممکن است در چهار تا هشت هفته تکرار شود. در مناطقی با رشد کند مو، مانند پشت کمر، درمان ممکن است هر 12 تا 16 هفته انجام شود.

برای هر درمان، از عینک مخصوص برای محافظت از چشمان خود در برابر پرتو لیزر استفاده خواهید کرد. پزشک ممکن است برای کاهش هر گونه ناراحتی در طول درمان، از یک بی حس کننده موضعی روی پوست شما استفاده کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

در طول لیزر موهای زائد

پزشک یک دستگاه لیزر دستی را روی پوست شما فشار می دهد. بسته به نوع لیزر، ممکن است از یک دستگاه خنک کننده در نوک دستگاه یا یک ژل خنک برای محافظت از پوست و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود.

هنگامی که پزشک لیزر را فعال می کند، پرتو لیزر از طریق پوست شما به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید پرتو لیزر به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند که از رشد مو جلوگیری می‌کند. ممکن است احساس ناراحتی کنید، مانند سوزن سوزن گرم و احتمالاً از دستگاه خنک کننده یا ژل احساس سرما خواهید کرد و برای شما قابل تحمل می شود.

لیزر یک ناحیه کوچک، مانند پشت لب، ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد. درمان یک ناحیه بزرگتر، مانند پشت کمر، ممکن است بیش از یک ساعت طول بکشد.

بعد از لیزر موهای زائد

ممکن است در چند ساعت اول پس از لیزر موهای زائد متوجه قرمزی و تورم شوید.

برای کاهش هر گونه ناراحتی، یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید. اگر بلافاصله پس از لیزر موهای زائد دچار واکنش پوستی شدید، ممکن است پزشک از کرم استروئیدی روی ناحیه آسیب دیده استفاده کند.

پس از لیزر موهای زائد و بین درمان های برنامه ریزی شده، از نور خورشید دوری کنید و به مدت شش هفته یا طبق دستور پزشک از تخت برنزه استفاده نکنید. روزانه از ضد آفتاب با طیف وسیع SPF30 استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

معایب لیزر مو به طور کلی

برخی از معایب لیزر مو در زیر آورده شده است:

این یک فرآیند طولانی است

 یک جلسه لیزر موهای زائد روی پشت لب کمتر از یک دقیقه طول می کشد. با این حال، چندین جلسه طول می کشد تا نتایج واقعی را مشاهده کنید و به طور کلی باید 4-6 هفته در بین درمان ها صبر کنید. قسمت‌های مختلف بدن دارای سرعت رشد متفاوتی هستند و بنابراین بسته به ناحیه تحت درمان ممکن است طولانی‌ تر یا کوتاه ‌تر طول بکشد.

شما باید در هر جلسه به طور مرتب شرکت کنید

برای به دست آوردن بهترین نتایج باید به طور مرتب و منظم در جلسات لیزر موهای زائد شرکت کنید.

عامل هزینه

 لیزر موهای زائد پرهزینه است اما در دراز مدت نوعی صرفه جویی در هزینه به شمار می رود.

در افراد با پوست تیره کمتر موثر است

لیزر موهای زائد، روی پوست های روشن با موهای تیره بهتر عمل می کند زیرا تضاد بین رنگ پوست و رنگ مو به لیزر اجازه می دهد تا به راحتی مناطق مورد نظر را بگیرد. در افراد با رنگ پوست تیره تر، پوست غنی از رنگدانه با فولیکول مو برای جذب انرژی لیزر رقابت می کند. لیزرهای خاصی مانند Nd:YAG در چنین مواردی بهتر هستند، بنابراین با متخصص پوست خود در مورد لیزر مورد استفاده در مورد شما صحبت کنید.

سوختگی های اپیدرمی

لیزر موهای زائد اگر توسط پرسنل غیرمجاز انجام شود، لیزر موهای زائد می تواند بر روی پوست سوختگی یا اسکار باقی بگذارد.. اطمینان حاصل کنید که این روش توسط یک متخصص پوست یا تحت نظر یک پزشک مجاز انجام می شود.

قرمزی پوست

در لیزر موهای زائد، خطر سوختگی پوست وجود دارد که در بالا مورد بحث قرار گرفت. برخی از خطرات دیگر عبارتند از ایجاد تاول، تغییر رنگ، قرمزی و زخم. همچنین این احتمال وجود دارد که موهای شما دوباره رشد کنند و ممکن است نیاز به جلسات شارژ برای جلوگیری از رشد موهای جدید داشته باشد.

خطر ایجاد رنگدانه

 احتمال افزایش یا کاهش رنگدانه در نواحی تحت لیزر وجود دارد. برای غلبه بر این مشکل، باید قبل و بعد از انجام لیزر، به طور مرتب از ضد آفتاب با SPF30 استفاده کنید.

کاهش اثربخشی در صورت عدم تعادل هورمونی

گاهی اوقات هیرسوتیسم (موهای زائد در زنان رشد می کند) می تواند در نتیجه PCOD یا سایر عدم تعادل هورمونی باشد. در این صورت، پزشک بسته به شرایط، داروهایی را به شما پیشنهاد می کند. گاهی اوقات برای کنترل این عدم تعادل هورمونی علاوه بر لیزر درمانی و یا به عنوان جایگزینی برای آن، به داروهای اضافی نیاز است.

در همه جا در دسترس نیست

برخی از کلینیک های مراقبت از پوست ممکن است خدمات لیزر را به دلیل هزینه بالا و نگهداری دستگاه ها نداشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

ماندگاری لیزر مو

معایب لیزر مو از دیدگاه لیزر مروارید

متخصصان ما در لیزر مروارید، لیزر موهای زائد را به دلیل ایمنی بالا و هزاران مزایای دیگر به مشتریان برای رفع موهای زائد پیشنهاد می کنند اما این روش همانند سایر روش های زیبایی دیگر معایبی دارد که در برخی از افراد بیشتر و در برخی از افراد کمتر است. ممکن است فردی فقط قرمزی موقت پوست را برای چند ساعت تجربه کند و با خیال راحت به فعالیت های روزمره خود برسد:

پس از لیزر موهای زائد ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی پایداری را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

قرمزی و تحریک پوست از معایب لیزر مو

لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی لیزر شده تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه آسیب دیده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون کرده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند. پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است با کمپرس یخ یا حمام خنک بهبود پیدا کند.

پوسته شدن پوست از معایب لیزر مو

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه لیزر شده را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل پایدار در این درمان جلوگیری کند.

تغییرات در رنگ پوست از معایب لیزر مو

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان پوست شوند. پوست ممکن است پس از لیزر موهای زائد کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن‌ تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه‌ ای تیره‌ تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

احتمال آسیب چشم از معایب لیزر مو

روش حذف موهای زائد شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد، به خصوص زمانی که یک پزشک روی صورت یک فرد کار می کند.

هم مراجعه کننده و هم اپراتور لیزر باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام لیزر از آسیب جلوگیری شود.

خطر عفونت پوست از معایب لیزر مو

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند. ناحیه آسیب دیده باید در حین بهبودی به عنوان یک زخم درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند. در نهایت، افراد در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

عوارض جانبی نادر لیزر مو

عوارض جانبی کمتر شایع پس از لیزر موهای زائد می تواند شامل موارد زیر باشد:

سوختگی و تاول از معایب لیزر مو

اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این حال، هنگامی که یک پزشک متخصص این فرآیند را انجام می دهد، خطر سوختگی و تاول نادر است. لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می کند. یک پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک ژل خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این کار به جلوگیری از سوزاندن پوست توسط لیزر کمک می کند.

جای زخم از معایب لیزر مو

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیستند. با این حال، اگر پزشک مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود. همچنین اگر افراد بعد از درمان به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود. پوست را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

آیا لیزر موهای زائد بی خطر است؟

اکثر افرادی که از آن استفاده می کنند متوجه می شوند که لیزر موهای زائد ایمن و قابل تحمل است. به نظر نمی رسد که این روش در درازمدت خطرات سلامتی داشته باشد.

با این حال، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی جزئی را پس از لیزر موهای زائد تجربه کنند. افراد باید از متخصص پوست خود بخواهند که قبل از انجام این درمان روی ناحیه بزرگتری از پوست، آن را روی بخش کوچکی از پوست امتحان کنند. افرادی که مایل به انجام لیزر موهای زائد هستند باید همیشه از یک پزشک مجرب یا یک اپراتور با مهارت استفاده کنند.

آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

تا چند روز پس از لیزر موهای زائد، پوست لیزر شده ممکن است قرمز و حساس شود. بسیاری از مردم این حس را شبیه به آفتاب سوختگی توصیف می کنند. با این حال، خود این فرآیند معمولاً دردناک نیست.

لیزر موهای زائد موثر است، اما به ندرت به حذف دائمی موهای زائد می رسید. با این وجود لیزر درمانی می تواند رشد مو را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. شما بعد از اتمام دوره لیزر خود تا 90 درصد کاهش موهای زائد را تجربه می کنید.

پس از اولین جلسه لیزر، بسیاری از افراد تنها برای چند ماه بدون مو خواهند بود. موها در نهایت دوباره رشد می‌کنند، اگرچه اغلب ریزتر، روشن ‌تر و کمتر از قبل دیده می‌ شوند.

بسیاری از افراد برای دستیابی به یک راه حل دائمی یا رضایت بخش تر برای موهای زائد به جلسات متعدد نیاز دارند. ممکن است با هر جلسه بعدی، موها دوباره روشن تر و نازک تر شوند. پس از جلسات کافی، ممکن است رشد مجدد آن به طور کلی متوقف شود.

لیزر موهای زائد نیز ممکن است روی موهای تیره موثرتر باشد. افرادی که موهای بلوند، قرمز یا خاکستری دارند ممکن است تغییر چندانی را متوجه نشوند، زیرا نور لیزر جذب موهای تیره می شود و اغلب در موهای روشن موفق نیستند.

معایب لیزر موهای زائد در دوران بارداری

هیچ مطالعه ای در مورد تأثیر لیزر موهای زائد در دوران بارداری انجام نشده است. متخصصان لیزر موهای زائد را برای افراد باردار توصیه نمی کنند. این به این دلیل است که دانشمندان هیچ مطالعه انسانی را انجام نداده اند که بی خطر بودن لیزر موهای زائد را در دوران بارداری ثابت کند.

بارداری باعث تغییرات هورمونی در بدن فرد می شود. این معمولاً می تواند باعث رشد موهای اضافی در بدن شود. در حالی که این رشد می تواند خجالت آور باشد، موها اغلب خود به خود از بین می روند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

معایب لیزر مو از دیدگاه پزشکی

در اینجا برخی از معایب لیزر موهای زائد از دیدگاه پزشکی وجود دارد.

هزینه بالا لیزر از معایب لیزر مو

هزینه لیزر موهای زائد ارزان نیست. با این حال حتی اگر هزینه های اولیه در یک کلینیک در مقایسه با سایر روش های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون گران به نظر برسد، در درازمدت واقعاً پس انداز خواهید کرد.

زمان طولانی برای نتیجه دهی از معایب لیزر مو

نتیجه حاصل از لیزر موهای زائد فوراً دیده نمی شوند. ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا فواید آن را مشاهده کنید، زیرا موها طی هفته‌ ها پس از هر جلسه به آرامی می‌ریزند.

امکان تغییر رنگدانه پوست در آینده نزدیک از معایب لیزر مو

قرار گرفتن در معرض نور پتانسیل ایجاد تغییر رنگ موقت در پوست لیزر شده را دارد. با این حال، این معمولا فقط یک مشکل موقتی است.

مجاز نبودن به انجام برنز کردن پوست از معایب لیزر مو

قبل از انجام لیزر موهای زائد، مطمئن شوید که برنزه نشده اید.

واکنش های نامطلوب از معایب لیزر مو

چند واکنش منفی بالقوه برای لیزر موهای زائد وجود دارد. به طور کلی، عوارض جانبی خفیف و کوتاه مدت هستند. هر کسی که عوارض جانبی مداوم را تجربه می کند باید به متخصص پوست مراجعه کند.

تورم و قرمزی پوست از معایب لیزر مو

فولیکول های مو مستقیماً تحت تأثیر لیزر موهای زائد قرار می گیرند. در نتیجه واکنش بدن، نواحی لیزر شده ممکن است در برخی افراد منجر به قرمزی و تحریک پوست شوند. سوزن سوزن شدن یا حساسیت در پوست ممکن است تجربه شود.

پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید فروکش کند. یک کیسه یخ یا یک حمام سرد می تواند به کاهش تورم و قرمزی کمک کند.

پوسته شدن از معایب لیزر مو

ناحیه لیزر شده ممکن است در برخی افراد پوسته ایجاد کند. این یک مشکل کوچک است، اما همچنان می تواند آزار دهنده باشد.

ممکن است پوسته پوسته شدن پوسته و زخم تجربه شود. با مراقبت مناسب از ناحیه تحت درمان پس از آن، مانند استفاده از مرطوب کننده، می توان از عوارض جانبی طولانی مدت حذف لیزر جلوگیری کرد.

تغییر رنگ پوست از معایب لیزر مو

تغییرات ظریف در رنگ پوست پس از درمان امکان پذیر است. پس از خلاص شدن از شر مو با لیزر، رنگ پوست می تواند تا حدودی تغییر کند.

تغییرات رنگدانه های تیره تر ممکن است در افرادی که پوست روشن تری دارند بیشتر قابل توجه باشد. این امکان وجود دارد که تغییرات رنگدانه های روشن تر در افرادی که رنگ پوست تیره تر دارند، بیشتر اتفاق بیفتد. با گذشت زمان، پوست معمولاً به حالت عادی باز می گردد و علائم فروکش می کنند.

آسیب به چشم  از معایب لیزر مو

از لیزرها با قدرت قابل توجهی در فرآیند ریشه کنی مو استفاده می شود. این بدان معنی است که هر زمان که اپراتور روی صورت فرد کار می کند، خطر آسیب جدی به چشم امکان پذیر است.

برای جلوگیری از هر گونه آسیب احتمالی، هم برای مراجعه کننده و هم برای پزشک و اپراتور، عینک های محافظ توصیه می شود.

خطر عفونت پوست از معایب لیزر مو

مانند سایر اشکال حذف موهای زائد، لیزر درمانی خطر عفونت را به همراه دارد زیرا به فولیکول های مو آسیب می رساند. عفونت های پوستی باید فوراً به متخصص پوست گزارش شود.

توصیه های مراقبتی بعد از لیزر مو

به ندرت لیزر ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند

به ندرت لیزر ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند

تضعیف پوست و سوختگی از معایب لیزر مو

اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، ممکن است باعث سوختگی و تاول شود. با این حال، سوختگی و تاول زمانی که توسط یک متخصص آموزش دیده انجام شود غیر معمول است. لیزرهای مورد استفاده در رفع موهای زائد گرمای زیادی تولید می کنند.

قبل از استفاده از لیزر بر روی فرد، پزشک ممکن است یک دستگاه خنک کننده را روی پوست اعمال کند. این باعث کاهش خطر سوختگی پوست توسط لیزر می شود.

اسکار از معایب لیزر مو

به عنوان یک قاعده کلی، لیزر موهای زائد هیچ جای زخمی بر جای نمی گذارد. با این حال، اگر پزشک اشتباه کند، جای زخم ایجاد می شود. اکثر متخصصان پزشکی ماهر نباید در این مورد مشکلی داشته باشند.

اگر افرد پس از لیزر به خوبی از ناحیه لیزر شده مراقبت نکنند، ممکن است جای زخم ایجاد شود.

برای جلوگیری از آسیب بیشتر پوست، آن ها باید با ناحیه لیزر شده طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است. این وضوع شامل بررسی مکرر نشانه های عفونت، مرطوب نگه داشتن آن و اجتناب از نور مستقیم خورشید است.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

آیا از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر بدون خطر است؟

به طور کلی، لیزر موهای زائد یک روش ایمن و قابل قبول است. به نظر می رسد که این تکنیک در دراز مدت هیچ خطری برای سلامتی فرد ندارد.

با این حال، برخی از افرادی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، ممکن است ناراحتی کمی را تجربه کنند. قبل از انجام درمان بر روی ناحیه بزرگ تری از پوست، افراد باید از متخصص پوست خود بخواهند که نحوه واکنش درمان را به قسمت کوچکی از پوست آزمایش کند. علاقه مندان به لیزر موهای زائد فقط باید به متخصص مراجعه کنند.

آیا از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر ناراحت کننده است؟

چند روز پس از دریافت درمان، ناحیه لیزر شده پوست ممکن است قرمز و دردناک باشد. یکی از مقایسه های رایج آن با آفتاب سوختگی است. با این حال، خود این روش اغلب کاملاً بدون درد است.

دو تا شش جلسه لیزر موهای زائد اغلب لازم است. زمان بین جلسات از یک مرکز به مرکز دیگر متفاوت است. ممکن است لازم باشد این درمان هر چهار تا هشت هفته یکبار در مکان هایی با رشد سریع مو مانند پشت لب تکرار شود. درمان‌ های پشت کمر، که رشد موی بسیار کندی دارند، ممکن است هر 12 تا 16 هفته یکبار انجام شوند.

در طول هر جلسه از عینک مخصوص برای محافظت از چشمان شما در برابر نور لیزر استفاده می شود.  ممکن است پزشک یک بی حس کننده موضعی روی پوست شما بمالد تا به درد شما کمک کند.

چگونه بفهمیم چه زمانی به مراقبت پزشکی نیاز داریم

اگر به لیزر موهای زائد واکنش منفی نشان دادید، باید با پزشک خود صحبت کنید. قرمزی و تورم معمولاً در خانه قابل کنترل است، اما هرکسی که متوجه این علائم شود باید فوراً به پزشک یا متخصص پوست مراجعه کند. تشخیص و درمان به موقع می تواند خطر عوارض طولانی مدت را کاهش دهد.

قبل از انجام لیزر موهای زائد، خانمی که می خواهد باردار شود باید با پزشک خود مشورت کند. با توجه به این واقعیت که لیزر موهای زائد معمولاً نیاز به جلسات متعددی دارد که باید در دوران بارداری از انجام آن ها اجتناب شود، پزشک می تواند درمان های جایگزین را توصیه کند.

پس از لیزر موهای زائد، اکثر افراد گزارش می دهند که سریعاً احساس بهتری دارند و مشکلات کمی دارند یا هیچ مشکلی ندارند.  حتی می توانید یک جلسه را در طول استراحت ناهار خود برنامه ریزی کنید و بلافاصله به سر کار خود بازگردید.

نتایج کلی از لیزر موهای زائد

برخی از عوارض جانبی کمتر رایج لیزر موهای زائد عبارتند از:

لیزر مو بانوان

معایب روش لیزر موهای زائد

همچنین تاثیر لیزر موهای زائد بستگی به دانش، تجربه و تخصص اپراتور انجام دهنده دارد. از این رو، یافتن یک کلینیک با سابقه و سرشناس که لیزر موهای زائد را با موفقیت انجام می دهد همیشه الزامی است.

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر مو موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند؟

افراد کمی هستند که یا باید از درمان لیزر موهای زائد اجتناب کنند. در زیر به برخی از این شرایط خواهیم پرداخت:

بارداری

 لیزر موهای زائد برای افرادی که باردار هستند توصیه نمی شود. این به این دلیل است که هیچ مطالعه علمی انجام نشده است که بی خطر بودن آن را ثابت کند. باید صبر کنید تا بعد از زایمان هورمون های شما به حالت عادی بازگردد.

 

حساسیت به نور

 هر فردی که به نور حساس است نباید لیزر موهای زائد را انجام دهد. برخی از داروها حساسیت به نور را افزایش می دهند، به عنوان مثال، برخی از داروهای ضد افسردگی، ضد انعقاد یا داروهای ضد التهابی. مهم است که با متخصص پوست خود در مورد داروهایی مصرف می کنید صحبت کنید.

اسکار کلوئید

 اگر اسکارهای کلوئیدی دارید، یا اگر مشکلات ترمیم پوست مانند اسکار هیپرتروفیک دارید، ممکن است لازم باشد از لیزر موهای زائد در آن ناحیه اجتناب کنید. دوباره متخصص پوست شما می تواند به شما در این خصوص مشاوره دهد.

انواع روش‌ های رفع موهای زائد

روش های حذف موقت موهای زائد نه تنها دردناک هستند، بلکه زمان بر هستند. آن ها همچنین ممکن است باعث واکنش های پوستی شوند که می تواند منجر به عفونت نیز شود. برخی از روش های موقت برای رفع موهای زائد عبارتند از:

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

آیا لیزر موهای زائد جواب می دهد؟

لیزر موهای زائد موثر است، اما به ندرت به حذف دائمی موهای زائد می رسید. با این وجود لیزر درمانی می تواند رشد مو را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. لیزر موهای زائد می تواند رشد مو را تا 90 درصد کاهش دهد. موهایی که در نهایت دوباره رشد می‌کنند، اغلب ریزتر، روشن‌تر و کمتر از قبل دیده می‌شوند.

بسیاری از افراد برای دستیابی به یک راه حل دائمی یا رضایت بخش تر برای موهای زائد، به جلسات متعدد نیاز دارند. ممکن است با هر جلسه بعدی، موها دوباره روشن تر و نازک تر شوند. پس از جلسات کافی، ممکن است رشد مجدد آن به طور کلی متوقف شود.

لیزر موهای زائد نیز ممکن است روی موهای تیره موثرتر باشد. افرادی که موهای بلوند، قرمز یا خاکستری دارند، ممکن است تغییر چندانی را متوجه نشوند، زیرا نورهای لیزر جذب موهای تیره می شوند و اغلب در موهای روشن موفق نیستند.

انواع روش های رفع موهای زائد

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

بهترین کلینیک برای لیزر مو

بهترین کلینیک برای لیزر مو ، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر مو اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

پرسش های متداول

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، افرادی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

لیزر موهای زائد یک روش پزشکی غیر تهاجمی برای کاهش دائمی رشد مو است. در طول جلسه حذف موهای زائد، پرتو لیزر از طریق پوست به فولیکول های مو منتقل می شود.

گرمای شدید لیزر فولیکول‌ ها را هدف قرار می ‌دهد و به آن آسیب می ‌رساند و از رشد مو در آینده در ناحیه درمان جلوگیری می‌کند.

از دو هفته قبل از شروع جلسه لیزر و در طول فرآیند لیزر موهای زائد باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب شود.

 

 

تعداد دقیق جلسات از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما معمولاً 6 تا 10 جلسه برای نتایج بهینه مورد نیاز است، به این معنی که چند ماه طول می کشد تا نتایج کامل مشاهده شود.

 

طبق توصیه متخصص پوست از پمادهای بعد از مراقبت استفاده کنید و به طور مرتب از ضد آفتاب با حداقل SPF30 استفاده کنید. توصیه می شود قبل از انجام یک جلسه لیزر موهای زائد، اصلاح کنید. 

دستگاه لیزر تمایل دارد موهای بالای / زیر پوست را هدف قرار دهد. تراشیدن باعث می شود که هیچ مویی در بالای پوست وجود نداشته باشد که دستگاه لیزر آن را هدف قرار دهد، بنابراین از سوختگی احتمالی جلوگیری می کند.

این روش توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای کاهش دائمی موهای زائد و رفع موهای زائد طولانی مدت تایید شده است. پس از دوره اولیه درمان، افراد شاهد کاهش قابل توجه مو در ناحیه لیزر شده خواهند بود.

پس از یک دوره اولیه شش جلسه ای، ممکن است جلسات شارژ توصیه شود. با این حال، هر مویی که دوباره رشد می‌کند، روشن‌ تر و ظریف‌ تر از قبل است. همچنین کمتر رشد می کند و راحت تر حذف می شود.

 

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی شامل ناراحتی، تورم، قرمزی است. سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود نادر است و شامل تاول، شیوع تبخال (زخم سرد)، عفونت، زخم، روشن شدن یا تیره شدن پوست است.

به لطف پیشرفت های تکنولوژی، انواع پوست های تیره اکنون با لیزر موهای زائد قابل درمان هستند. با این حال این فرایند هنوز هم پیچیده تر از پوست های روشن تر است. حذف موهای زائد با لیزر با حمله به ملانین (رنگدانه) درون مو عمل می کند. سطوح بالای ملانین نیز در پوست تیره وجود دارد، بنابراین این خطر وجود دارد که پوست نیز تحت تأثیر قرار گیرد. بنابراین ضروری است که همیشه به یک متخصص ماهر مراجعه کنید، که بتواند به طور ماهرانه ارزیابی کند که شما کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستید یا خیر.

 

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فرد به فرد دیگر متفاوت است و به رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر مورد استفاده و رنگ پوست شما بستگی دارد. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین درمان داشته باشید. برای برداشتن کامل موهای زائد و بهترین نتیجه، باید حدود 6 جلسه انجام دهید که پس از آن اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. هنگامی که موها دوباره رشد می کنند، رنگ آن ها ظریف تر و روشن تر می شود.

اکثر افراد می توانند هر 4 تا 6 هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی درمان دیگری بی خطر است. اکثر افراد مقداری رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *