لیزر موهای زائد در تهران

بیماری هایی که لیزر موهای زائد برای آن مناسب نیست

سابقه ملانوم

خال های برجسته

ضایعات مشکوک

تشکیل اسکار کلوئیدی

مشکلات درمانی

عفونت های فعال

زخم های باز

کندوها

تبخال

خالکوبی در ناحیه درمان

بیماری های خود ایمنی

فواید لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد سینه به مدت طولانی

شما می توانید تعدادی از مناطق مختلف را در بدن درمان کنید

موهای رشد کرده را کاهش می دهد

بهترین گزینه از بین بردن موهای زائد سینه و بدن

برای هر ناحیه ای از بدن قابل انجام است

روشی غیر دردناک برای حذف موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

قرمزی و تحریک بعد از لیزر موهای زائد

جوش / فولیکولیت بعد از لیزر موهای زائد

تغییر در رنگ پوست بعد از لیزر موهای زائد

سوختگی و تاول پوست بعد از لیزر موهای زائد

جای زخم بعد از لیزر موهای زائد 

آسیب چشم بعد از لیزر موهای زائد

عوامل موثر برهزینه لیزر موهای زائد

موقیعت جغرافیایی مرکز لیزر مد نظر

تجربه و مهارت اپراتور

محبوبیت و شهرت مرکز لیزر

نام دستگاه لیزر

نواحی که برای لیزر انتخاب می کنید

ضخامت موهای شما

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر

لیزر موهای زائد برای کاهش موهای زائد استفاده می شود. مناطق رایج درمان شامل پاها، زیر بغل، پشت لب، چانه و خط بیکینی است. با این حال، لیزر موهای زائد تقریباً در هر ناحیه ای به جز پلک یا ناحیه اطراف آن امکان پذیر است. پوست دارای خالکوبی نیز نباید لیزر شود.

رنگ مو و نوع پوست در موفقیت لیزر موهای زائد تاثیر دارد. اصل اساسی این است که رنگدانه مو، نه رنگدانه پوست، باید نور را جذب کند. لیزر باید تنها به فولیکول مو آسیب برساند و در عین حال از آسیب به پوست جلوگیری کند. بنابراین، تضاد بین رنگ مو و پوست – موهای تیره و پوست روشن – بهترین نتایج را به همراه دارد.

خطر آسیب به پوست زمانی بیشتر می شود که تضاد کمی بین رنگ مو و پوست وجود داشته باشد، اما پیشرفت در فناوری لیزر، لیزر موهای زائد را به گزینه ای برای افرادی که پوست تیره تری دارند تبدیل کرده است. لیزر موهای زائد برای رنگ ‌هایی که نور را به خوبی جذب نمی‌کنند موثر نیست: خاکستری، قرمز، بلوند و سفید. با این حال، گزینه های لیزر درمانی برای موهای رنگ روشن همچنان در حال توسعه هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیزر موهای زائد در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه باشید.

لیزر موهای زائد

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

آیا لیزر موهای زائد تنها مختص به خانم ‌ها است؟

لیزر موهای زائد یک راه حل کاهش دائمی  لیزر موهای زائد به شمار می رود. با این حال، لیزر موهای زائد فقط برای زنان نیست. مردان نیز دارای مشکلات مداوم رشد مو در صورت، پشت کمر و سینه خود هستند. آنها باید هر چند روز یکبار اصلاح کنند.

لیزر موهای زائد هم برای آقایان و هم برای خانم ‌ها امکان‌پذیر است، زیرا لیزر موهای زائد را از ریشه جدا می‌کند، به طوری که امکان رشد مجدد آن کمتر است. با سرمایه گذاری روی چیزی که زمان را به شما بازگرداند، دیگر نیازی نیست صبح ها را صرف اصلاح یا اپیلاسیون کنید. این روند با افراد مشهور شروع شد، اما اخیراً، عموم مردم به انجام آن علاقه مند شدند.

لیزر موهای زائد به مردان و زنان این شانس را می دهد که پوست سالم تری داشته باشند. برای زنان، داشتن پاهای بدون مو در تابستان یک چشم انداز بسیار جذاب است. برای اینکه این روش اثر کامل داشته باشد، باید در تعدادی از جلسات لیزر موهای زائد شرکت کنید که بستگی به ناحیه تحت درمان دارد.  این درمان بدون درد است، بسیاری می گویند که در حین لیزر، احساس می شود که یک نوار الاستیک روی پوست کشیده می شود. یک عارضه جانبی رایج لیزر موهای زائد شامل قرمز شدن ناحیه بعد از آن است، اما این عارضه بعد از چند ساعت بر طرف می شود و می ‌توانید در کمترین زمان به فعالیت ‌های عادی خود بازگردید.

لیزر موهای زائد برای کدام قسمت ‌ها انجام می‌ شود؟

لیزر موهای زائد تقریبا در هر قسمتی از بدن انجام می شود. به نکات زیر در این باره توجه کنید:

لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای صورت، یک روش پزشکی غیر تهاجمی است که از پرتو نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد صورت استفاده می کند. لیزر را می توان در سایر قسمت های بدن نیز انجام داد، مانند زیر بغل، پاها یا ناحیه بیکینی، اما در صورت عمدتاً در اطراف دهان، چانه یا گونه ها استفاده می شود.

زمانی بود که لیزر موهای زائد بر روی افرادی با موهای تیره و پوست روشن بهترین نتیجه را داشت، اما اکنون، به لطف پیشرفت ‌های فناوری لیزر، این روش برای هر کسی که موهای زائدی دارد که می‌خواهد حذف کنند، روشی مناسب است.

فواید لیزر موهای زائد صورت

عوارض شدید لیزر موهای صورت

بهترین کاندیدها برای لیزر موهای صورت

عوامل موثر بر طول درمان لیزر موهای زائد صورت

مزایای لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد صورت

لیزر موهای زائد سینه

موهای زائد روی سینه ها می تواند یک مشکل شرم آور برای برخی از خانم ها باشد. لیزر موهای زائد با تابش پرتوهای پالسی نور متمرکز در زیر پوست و داخل فولیکول مو عمل می کند و به آن آسیب شدیدی می رساند که رشد مجدد بیشتر به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این روش به مراتب کمتر از سوزن های مورد استفاده در الکترولیز تهاجمی استو لیزر موهای سینه زنان، تا 90 درصد، رشد مو را روی سینه ها یا بدن کاهش می دهد.

یکی از مزیت های مهم لیزر موهای زائد این است که می توان از آن تقریبا در تمام نواحی بدن استفاده کرد. بدون شک، سینه ها می توانند کاملاً حساس باشند و در حالی که لیزر موهای زائد به طور کلی دردناک تلقی نمی شود، ناراحتی خفیفی را می توان انتظار داشت. علاوه بر این، پوست ممکن است به طور موقت پس از لیزر قرمز یا متورم شود. در صورت نیاز می توان از کرم ضد درد استفاده کرد و توصیه می شود تا دو هفته پس از لیزر از برنزه شدن خودداری شود.

بیماری هایی که لیزر موهای سینه برای آن مناسب نیست

فواید لیزر موهای سینه

عوارض لیزر موهای سینه

عوامل موثر برهزینه لیزر موهای سینه

بهترین کاندید لیزر موهای سینه

درد لیزر موهای زائد سینه

اگر تا به حال اپیلاسیون کرده اید بدانید که لیزر، به اندازه اپیلاسیون دردناک نیست. لیزر سینه و شکم می تواند کمی دردناک باشد. درد همچنین به فرد و نحوه تحمل آن بستگی دارد.

همه کلینیک ‌ها قبل از هر لیزر درمانی یک تست انجام می ‌دهند، بنابراین شما حس لیزر را درک می کنید. اگر مشخص شد که حساس هستید، می‌توانید از کرم بی‌حس کننده روی ناحیه استفاده کنید که درد را کاهش دهد.

لیزر موهای زائد پشت

محبوبیت لیزر موهای پشت در بین مردان رو به افزایش است. لیزر موهای زائد در مردان و زنان از اصول یکسانی پیروی می کند. لیزر، رنگدانه ‌های مو را هدف قرار می ‌دهد تا گرما را به فولیکول منتقل کند و رگ خونی تغذیه‌کننده آن را تحریک کند. اگر سوخت نباشد، مو وجود ندارد. علاوه بر این، لیزر موهای زائد در پوست روشن و موهای تیره بهترین عملکرد را دارد. تضاد شدید بین رنگدانه پوست و رنگدانه مو باعث می شود لیزر برای هدف قرار دادن فولیکول مو آسان تر شود.

به طور کلی، مردان موهای بیشتر، ضخیم ‌تر و تیره ‌تری نسبت به زنان دارند که آن ها را کاندیدای ایده‌آل برای لیزر موهای زائد می‌کند. با این حال، هنگامی که این روش انتخاب می شود، برای هر دو جنس زن و مرد یکسان است. در واقع موها باید قبل از هر جلسه تراشیده شوند تا فقط قسمتی از موی زیر پوست گرمای لیزر را گرفته و به فولیکول منتقل کند.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

فواید لیزر موهای زائد پشت

حذف دائمی موهای زائد – حذف موهای تمام بدن یک گزینه کاهش دائمی موهای زائد است که به شما امکان می دهد از پوستی صاف ابریشمی لذت ببرید. دیگر نیازی به اصلاح ناراحت کننده و اپیلاسیون یا کندن موها دردناک نیست.

 1.  زمان کارآمد و راحت – به جای رزرو چندین جلسه درمانی، خدمات لیزر موهای زائد تمام بدن به شما اجازه می دهد تا در کوتاه ترین بازه زمانی لیزر کل بدن را انجا دهید. این امر باعث می‌شود تا به روال ارائه شده توسط کلینیک لیزر موهای زائد انتخابی خود پایبند باشید.
 2. 3. مقرون به صرفه – درمان لیزر موهای زائد پشت کمر می تواند در دراز مدت در هزینه شما صرفه جویی کند. جلسات لیزر منظم منجر به کاهش دائمی مو می شود و آن را به یک راه حل طولانی مدت و مقرون به صرفه تبدیل می کند. لازم نیست نگران روش های دردناک اپیلاسیون یا خرید مداوم تیغ یا کرم موبر باشید.
 3.  ایمن و موثر – اپیلاسیون و اصلاح می تواند خارش و دردناک باشد، به خصوص زمانی که آن را در چندین قسمت از بدن انجام می دهید. برخلاف این گزینه‌ های حذف موهای زائد، یک درمان لیزر کامل حذف موهای زائد از پیشرفته ‌ترین و مؤثرترین لیزر برای رفع موهای زائد در جهان است.
 4. از شر موهای زیر پوستی خلاص شوید – رشد زمانی اتفاق می افتد که موها پس از اصلاح یا اپیلاسیون دوباره رشد می کنند و برجستگی های قرمز کمی روی پوست باقی می مانند. لیزر موهای زائد فولیکول مو را در ریشه هدف قرار می دهد و از توانایی مو برای رشد بدون آسیب رساندن به سطح پوست جلوگیری می کند.

عوارض لیزر موهای پشت

چند عارضه جانبی رایج وجود دارد که ممکن است بعد از لیزر موهای زائد ظاهر شود. بیشتر این اثرات جزئی و موقتی هستند، اما عبارتند از:

قرمزی یا تحریک پوست: از آن جایی که لیزر موهای پشت، با آسیب رساندن به فولیکول موی موهای پشت عمل می کند، بسیاری از افراد دچار گزگز، قرمزی یا تحریک پوست کوتاه مدت خواهند شد. ممکن است پوست کمی متورم شود. اینگونه تحریکات باید در عرض چند ساعت پس از درمان کاهش یابد.

پوسته پوسته شدن: برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن را در ناحیه تحت درمان تجربه کنند، یکی دیگر از اثرات جزئی که باید به سرعت از بین برود. با مراقبت از ناحیه، با استفاده از مرطوب کننده، می توانید از هر گونه پوسته پوسته شدنی که می تواند منجر به جای زخم شود، جلوگیری کنید.

تغییر در رنگ پوست: برخی افراد ممکن است دچار هیپرپیگمانتاسیون یا هیپوپیگمانتاسیون شوند، به این معنی که ممکن است پوست ناحیه مورد نظر تیره یا روشن تر شود. دوباره این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و رنگ طبیعی پوست باز می گردد.

اینها عوارض جانبی رایج هستند و معمولا جزئی و موقت هستند. اگر هر یک از این علائم ادامه یافت، مهم است که با متخصص پوست خود مشورت کنید.

هزینه لیزر موهای پشت

عواملی که ممکن است بر هزینه کلی لیزر موهای پشت تأثیر بگذارد، در زیر آورده شده است:

اندازه ناحیه درمان: هزینه لیزر موهای زائد با اندازه ناحیه درمان نسبت مستقیم دارد. درمان نواحی بزرگ تر مانند پشت، سینه و پاها هزینه بیشتری نسبت به درمان نواحی کوچک تر مانند زیر بغل یا بیکینی دارد.

تعداد جلسات مورد نیاز: تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان لیزر موهای زائد تمام بدن می تواند بسته به عواملی مانند رنگ مو، رنگ پوست و ضخامت مو متفاوت باشد. به طور متوسط، کاندیدها ممکن است بین 6 تا 8 جلسه برای حذف موهای تمام بدن نیاز داشته باشند، که می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه درمان تاثیر بگذارد.

کلینیکی که انتخاب می کنید: کلینیکی که برای درمان لیزر موهای زائد انتخاب می کنید نیز می تواند بر هزینه تاثیر بگذارد. برخی از کلینیک ‌ها ممکن است برای پکیج هایشان تخفیف‌ هایی ارائه دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به دلیل موقعیت مکانی یا شهرت خود، قیمت‌ های بالاتری داشته باشند. ناگفته نماند که اینکه کارکنان آن ها چه سطح تجربه ای دارند نیز در هزینه لیزر مهم است.

مراقبت های بعد از لیزر مو

مراقبت های بعد از لیزر موهای پشت

ممکن است در چند ساعت اول پس از لیزر موهای زائد متوجه قرمزی و تورم شوید.

برای کاهش هر گونه ناراحتی، یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید. اگر بلافاصله پس از لیزر موهای زائد دچار واکنش پوستی شدید، ممکن است پزشک از کرم روی ناحیه آسیب دیده استفاده کند.

پس از لیزر موهای زائد و بین درمان های برنامه ریزی شده، از نور خورشید دوری کنید و به مدت شش هفته یا طبق دستور پزشک از تخت برنزه استفاده نکنید. روزانه از ضد آفتاب با SPF30 استفاده کنید.

لیزر موهای زائد دست

انجام لیزر موهای دست تنها مختص به خانم ها نیست و بسیاری از آقایان نیز دلشان می خواهد پوستی، صاف و یکدست در ناحیه دست ها داشته باشند و به روش هایی مانند لیزر موهای دست روی می آورند. شاید اصلی ترین تفاوت میان لیزر موهای دست خانم ها و لیزر موهای دست آقایان در تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر باشد. آقایان به دلیل اینکه موهای ضخیم تر و بیشتری دارند، به تعداد جلسات بیشتری برای لیزر موهای دست نیاز دارند.

لیزر موهای زائد دست

لیزر موهای دست، یکی از محبوب ترین روش های مدرن حذف موهای زائد از ناحیه دست است، اما جالب است بدانید که این روش برای همه مناسب نیست. در اینجا چک لیستی از مواردی را برای شما آورده ایم که باید در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که کاندیدای خوبی برای لیزر موهای دست هستید:

 1. 1. می دانید که نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است

لیزر موهای دست، در درجه اول برای افرادی با موهای تیره و پوست روشن مفید است. با این حال، مطالعات نشان داده است که در تعداد کمی از موارد، حتی افرادی که به نظر می رسد مو و پوست عالی دارند، درمان لیزر موهای دست، برایشان اثربخش نبوده است.

با وجود تحقیقات زیاد در این زمینه، هنوز دلیل این امر را نمی دانیم. علاوه بر این، مطالعات علمی در این حوزه دقیقاً قطعی نیستند.

 1. 2. تحقیقات کافی در خصوص مرکز لیزر و اپراتورهای لیزر را انجام داده اید

حتی اگر پوست روشن و موی تیره ای دارید، باید بدانید که لیزر موهای دست باید توسط یک اپراتور مجرب در یک مرکز معتبر انجام شود وگرنه شما نتیجه دلخواه خود را از لیزر نخواهید گرفت.

 1. 3. پوست روشن و موهای تیره دارید

لیزر موهای دست، با هدف قرار دادن ماده ای به نام ملالین که هم در موهای تیره و هم در پوست تیره وجود دارد، عمل می کند. بنابراین بهترین کاندیدها برای لیزر موهای زائد کسانی هستند که پوست روشن و موهای تیره دارند.

این بدان معنا نیست که لیزر موهای زائد قطعاً برای شما مفید خواهد بود اما به این معنی است که احتمال بسیار زیادی وجود دارد که لیزر موهای زائد برای شما بیشتر موثر باشد.

 1. 4. شما می خواهید نتایج طولانی مدت حذف موهای زائد داشته باشید

لیزر موهای دست، برای افرادی که از استفاده از روش‌ های کوتاه ‌مدت حذف موهای زائد (مانند اپیلاسیون و اصلاح) خسته شده ‌اند و ترجیح می‌ دهند نتایج طولانی ‌تری داشته باشند، عالی است.

 1. 5. به دنبال یک روش حذف موهای زائد دست هستید

لیزر موهای زائد را می توان در مناطق بزرگ بدن استفاده کرد زیرا این روش سریع است.

فواید لیزر موهای دست

لیزر موهای دست از نظر علمی ثابت شده است که با مزایای متعددی همراه است، به خصوص زمانی که این روش را با سایر روش های حذف موهای زائد مقایسه کنید. در زیر لیستی از مهمترین مزایایی که می توانید از لیزر موهای دست به دست آورید آورده شده است:

 1.  لیزر موهای دست، روشی بسیار سریع برای حذف موهای زائد است

لیزر موهای دست، یک روش بسیار سریع است که جلسات آن کمتر از 20 دقیقه طول می کشد. مدت زمانی که طول می کشد تا حد زیادی به اندازه منطقه مورد هدف بستگی دارد. همچنین ممکن است به جز دست، بخواهید نواحی دیگری از بدن خود را لیزر کنید که این موضوع هم به مدت زمان جلسه می افزاید.

 1. نتایج حاصل از لیزر موهای دست طولانی مدت هستند

بر خلاف روش‌ های سنتی دیگر برای از بین بردن موها مانند اپیلاسیون یا تراشیدن، که در آن موها طی چند روز یا چند هفته دوباره رشد می‌کنند. موهایی که به طور موثر با استفاده از لیزر برداشته می شوند، معمولاً برای چند ماه و گاهی حتی سال ها ظاهر نمی شوند. اگر مو دوباره رشد کند، موهای شما کمتر ضخیم، روشن تر و همچنین بسیار کمتر دیده می شود. برای بیشتر از افراد، موها برای همیشه از بین می‌ روند، به این معنی که هرگز دوباره رشد نمی‌کنند.

 1. لیزر موهای دست روشی بسیار دقیق است

به شرطی که موهای خود را توسط یک تکنسین مجرب و آموزش دیده لیزر کرده باشید، پرتوهای نور هنگام هدف قرار دادن موهای لیزر شما دقیق عمل می کنند. یک درمان حرفه ای همچنین به این معنی است که پوستی که فولیکول مو را احاطه کرده است دست نخورده و بدون آسیب باقی می ماند.

 1.  خبری از هیچ یک از ناراحتی یا درد مرتبط با بند یا اپیلاسیون نیست

لیزری که از روی پوست شما می گذرد، قبل از اینکه لیزر روی ناحیه جدیدی حرکت کند، مانند یک ضربه سریع و داغ است. این نوع درمان در مقایسه با کنده شدن موها از ریشه، اصلا دردی ندارد.

 1. لیزر موهای دست تقریباً بدون درد است

لیزرها در طول سال ها جهش های پیشرفته ای داشته اند و این فناوری همچنان در حال پیشرفت است. به عنوان مثال، بیشتر دستگاه های لیزر دارای سیستم خنک کننده منحصر به فرد خود است که در طول لیزر، نهایت راحتی را فراهم می کند. در واقع، با جدیدترین لیزرها، در پایان درمان هیچ درد یا ناراحتی طولانی مدتی را تجربه نخواهید کرد، به این معنی که می توانید بدون درد و با احساس رضایت تا پایان دوره درمان خود جلسات را ادامه دهید.

 1. 6. آزادی پوشیدن آن چه دوست دارید

وقتی یک رویداد مهم در راه است دیگر لازم نیست نگران آن اصلاح ‌های لحظه آخری و اغلب دردناک باشید. به عنوان مثال، می توانید تاپ های بند دار یا بدون آستین مورد علاقه خود را بپوشید و نگران رشد بیش از حد موهای دست خود نباشید.

 1. عدم نیاز به از بین بردن موهای خود همیشه زمان بیشتری را برای شما آزاد می کند

 بسیاری از زنان و مردان برای از بین بردن موهای دست، زمان زیادی را صرف می کنند. وقتی دیگر مجبور نیستید موهای زائد بدنتان را به طور منظم از بین ببرید، ممکن است زمان بیشتری در برنامه روزانه خود پیدا کنید. این می‌ تواند شامل خواندن رمان ‌های مورد علاقه ‌تان، زمان بیشتری برای صرف درست کردن مو و آرایش یا حتی یک چرت کوتاه قبل از بیرون رفتن باشد.

 1. اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

نظافت بی عیب و نقص به طور طبیعی باعث می شود همه احساس بهتری نسبت به ظاهر و احساس خود داشته باشند. وقتی دیگر لازم نیست نگران رشد مجدد ناخوشایند باشید، به طور خودکار نسبت به ظاهر خود اطمینان بیشتری خواهید داشت.

 1. تعطیلات بی دغدغه و بدون مو

لیزر موهای زائد یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای تعطیلات در ماه های تابستان انجام دهید. زمانی که می دانید دیگر نیازی به نگرانی در مورد موهای ناخواسته ندارید، راهی را برای شما فراهم می کند تا استراحت کنید و واقعاً از زمان استراحت خود لذت ببرید. با این حال، اگر قصد دارید قبل از تعطیلات بعدی خود، لیزر موهای زائد را انجام دهید، مطمئن شوید که چند ماه قبل از زمان آن را انجام داده اید زیرا قرار گرفتن در معرض نور خورشید پس از لیزر موهای دست توصیه نمی شود.

 1. پوستی شاداب و صاف خواهید داشت

لیزر موهای دست، پوست شما را نرم تر و ابریشمی تر می کند. این روش همچنین در بهبود ظاهر پوست شما به خوبی عمل می کند.

عوارض لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای دست

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به یک مرکز معتبر در درمان های لیزری بسیار مهم است.

پیروی از دستورالعمل های اپراتور نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر موهای زائد دست مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

لیزر موهای زائد پا

موهای بدن، اگرچه مسئله ای کاملا طبیعی و عادی هستند، اما می توانند برای بسیاری از افراد خوشایند نباشند. مردان نیز به دنبال راه‌ های کارآمد برای از بین بردن موهای زائد هستند، به خصوص که سایر انواع حذف مو، مانند اپیلاسیون، اصلاح و کرم‌ های موبر، زمان‌ بر هستند و دوام زیادی ندارند. رشد مجدد مو بعد از این روش ها می تواند خارش و سوزش داشته باشد و تیرگی در پوست ایجاد کند که رنگ ناهمواری به پوست می دهد. همچنین دسترسی به بسیاری از نواحی بدن خودتان سخت است و استرس بیشتری به این فرآیند می ‌افزاید.

لیزر موهای پا، روشی است که در آن پرتو لیزر به سمت پوست هدف قرار می گیرد تا موها را از بین ببرد و از رشد مجدد آن جلوگیری کند. این پرتو لیزر، فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و از رشد مجدد مو جلوگیری می کند. نور لیزر با هدف قرار دادن فولیکول به گرما تبدیل می شود.

این بدان معنی است که با برخورد لیزر به فولیکول مو، ساقه مو ضعیف می شود. در طی یک دوره درمان، فولیکول می میرد و موها نمی توانند دوباره رشد کنند و در نتیجه از رشد مو جلوگیری می شود. پس از آن، رشد مجدد به حداقل می رسد و مو تا 90٪ کاهش می یابد. اگر دوباره رشد موها را تجربه کنید، نرم ‌تر، ظریف ‌تر و روشن ‌تر از قبل می‌ شوند.

جدول کلی مزایای لیزر موهای زائد پا

در زیر به برخی از مهمترین مزایای لیزر موهای زائد پا اشاره می کنیم:

کاهش دائمی موهای پا

بر خلاف سایر گزینه های حذف موهای زائد، انجام لیزر موهای پا، به معنای کاهش سریع موها، ایمن بودن، مقرون به صرفه بودن، قابل اعتماد و دائمی است.

کاهش موهای زائد

لیزر توانایی رشد مو را بدون ایجاد اختلال یا آسیب به سطح پوست مهار می کند، بنابراین حتی حساس ترین پوست ها نیز قابل درمان هستند.

راحت و مقرون به صرفه بودن این روش

ما مقرون به صرفه ترین قیمت لیزر موهای پا را داریم و رضایت مشتریان را اولویت کار خود می دانیم.

لیزر موهای شانه

بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد پا

به نوع پوست و مو، وضعیت سلامت کلی و روند رشد موهای پا و سایر عوامل بستگی دارد.

رنگدانه قابلیت درمان را تعیین می‌کند

کلید حذف موفقیت آمیز موهای زائد ملانین است! از آن جایی که لیزر به طور خاص به دنبال رنگدانه است، هر چه مو تیره تر باشد، درمان موثرتر خواهد بود. اگر ملانین زیادی در موهای خود داشته باشید، به راحتی واجد شرایط خواهید بود.

رنگ مو

موها باید به اندازه کافی تیره باشند تا لیزر رنگدانه را هدف قرار دهد. افراد بدون ملانین در فولیکول های مو، یعنی بلوندهای طبیعی، سفید، خاکستری و مو قرمز طبیعی از لیزر موهای زائد سودی نخواهند برد.

رنگ پوست

در گذشته، فناوری لیزر موهای زائد با رنگ ‌های پوست روشن ‌تر و موهای تیره بهترین کاربرد را داشت و برای افرادی با رنگ پوست تیره ‌تر، افرادی که پوست سیاه‌  یا آسیایی داشتند به دلیل نگرانی از تغییر رنگ، جای زخم و خطرات انواع آسیب ‌های پوستی توصیه نمی‌ شد. برای اینکه لیزر موهای زائد موثر باشد، تضاد بین رنگ پوست و رنگ مو لازم بود، در غیر این صورت، خطر این بود که رنگدانه طبیعی پوست را هدف قرار دهد و نه رنگدانه مو و این موضوع منجر به سوزش شود.

خوشبختانه با توجه به پیشرفت تکنولوژی لیزر، حذف موهای پا در حال حاضر گزینه ای مطمئن برای افراد با هر رنگ پوستی است. لیزر موهای زائد اکنون با تنظیماتی در نظر گرفته شده است که بسته به هر پوست و ترکیب رنگ طبیعی مو قابل تنظیم است. این موضوع شامل بافت و تراکم مو می شود.

موهای زبر بهتر از موهای نازک به لیزر پاسخ می دهند. اگر موهای نازک ‌تری دارید، واقعاً اهمیتی ندارد، لیزر به دنبال رنگدانه است، نه تراکم فولیکول مو.

عوارض لیزر موهای پا

لیزر موهای زائد شانه

آقایان به دلیل اینکه موی زیادی در قسمت پشت کمر و روی شانه ها دارند، از لیزر موهای شانه به شدت استقبال می کنند. در واقع، لیزر موهای شانه و لیزر موی پشت کمر معمولا با هم انجام می شود مگر اینکه فرد بخواهد فقط لیزر موهای شانه را انجام دهد.

در خانم ها نیز به دلیل پوشیدن انواع لباس مجلسی و تاپ ها، ترجیح می دهند که شانه های بدون مو داشته باشند. بنابراین لیزر موهای شانه، هم در خانم ها و هم در آقایان محبوب است.

بهترین کاندید لیزر موهای شانه

لیزر موهای زائد به روشی محبوب برای دستیابی به کاهش موهای زائد برای طولانی مدت تبدیل شده است. در حالی که می تواند راه حل موثری برای بسیاری از افراد باشد، همه کاندیدای مناسبی برای درمان نیستند. در این بخش، بهترین کاندیدها برای لیزر موهای شانه آورده شده اند:

افرادی با موهای تیره و پوست روشن

کاندیدای ایده آل برای لیزر موهای شانه، موهای تیره و پوست روشن دارد. این به این دلیل است که لیزر، رنگدانه‌ های مو را هدف قرار می ‌دهد و وقتی تضاد قابل توجهی در رنگ وجود دارد، لیزر راحت‌ تر مو را از پوست تشخیص می‌ دهد. این نوع ترکیب مو و پوست امکان درمان موثرتر با خطرات کمتر عوارض جانبی را فراهم می کند.

کسانی که خواهان کاهش مو در دراز مدت هستند

لیزر موهای زائد، در مقایسه با روش های سنتی رفع موهای زائد مانند اصلاح و اپیلاسیون نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد. اگر از اصلاح مداوم یا اپیلاسیون خسته شده اید و می خواهید راه حل دائمی تری داشته باشید، لیزر موهای شانه ممکن است گزینه خوبی برای شما باشد. در حالی که ممکن است برای دستیابی به نتایج مورد نظر به جلسات متعدد نیاز داشته باشد، اثرات آن ماندگار است و تا 90 درصد کاهش مو به دنبال دارد.

افراد دارای موهای ناخواسته در مناطق خاص

لیزر موهای زائد، برای افرادی که موهای زائد در نواحی خاصی مانند صورت، پاها، زیر بغل و سر شانه و پشت کمر دارند، مناسب است. همچنین یک راه حل موثر برای افراد مبتلا به عدم تعادل هورمونی است که می تواند منجر به رشد بیش از حد مو شود. لیزر موهای زائد می تواند درمان هدفمندی را برای نواحی خاص ارائه دهد، رشد مو را در این نواحی کاهش دهد و ظاهر کلی و اعتماد به نفس را بهبود بخشد.

کسانی که می توانند به برنامه درمانی متعهد شوند

لیزر موهای شانه، برای دستیابی به نتایج مطلوب به جلسات متعددی نیاز دارد که معمولاً با فاصله 4 تا 6 هفته از هم قرار دارند. مهم است که به برنامه درمانی متعهد شوید تا اطمینان حاصل شود که فولیکول های مو در مرحله رشد فعال خود درمان می شوند. افرادی که مایل به تعهد به برنامه درمانی و پیروی از دستورالعمل های مراقبت های پس از آن هستند، بهترین کاندیدها برای لیزر موهای زائد هستند.

افراد سالم

در حالی که لیزر موهای زائد به طور کلی بی خطر است، برای به حداقل رساندن خطر عوارض جانبی، داشتن سلامتی بسیار مهم است. افرادی که دارای بیماری های زمینه ای مانند دیابت یا بیماری های پوستی هستند، ممکن است کاندیدای خوبی برای لیزر موهای شانه نباشند. برای تعیین اینکه آیا لیزر موهای شانه یک گزینه ایمن و مناسب است یا خیر، مشورت با یک تکنسین با تجربه، مهم است.

در نتیجه، بهترین کاندیدها برای لیزر موهای شانه، کسانی هستند که موهای تیره و پوست روشن دارند و می خواهند موهای زائد در نواحی خاص را به مدت طولانی کاهش دهند، مایل به انجام برنامه درمانی هستند و از سلامت خوبی برخوردار هستند. با این حال، مهم است که با یک اپراتور با مهارت مشورت کنید تا مشخص شود آیا لیزر موهای زائد برای نیازهای فردی شما ایمن و مناسب است یا خیر. لیزر موهای زائد می تواند یک راه حل موثر و راحت برای دستیابی به پوستی صاف و بدون مو باشد.

فواید لیزر موهای شانه

موهای ناخوشایند بدن، مسئله ای است که هم مردان و هم زنان آن را تجربه می کنند. موها خیلی سریع رشد می کنند؛ حتی اصلاح و موچین روزانه نیز همیشه کافی نیست. این امر به ویژه اگر موهای تیره تری دارید صادق است. در ناامیدی برای راه حلی طولانی تر، بسیاری به اپیلاسیون دردناک یا مواد شیمیایی روی می آورند. خوشبختانه، لیزر موهای زائد راه حلی بسیار کم تهاجمی را ارائه می دهد که امکان رفع دائمی بسیاری از موهای ناخواسته را فراهم می کند.

ما در ادامه، به برخی از مزایای بی نظیر لیزر موهای شانه خواهیم پرداخت:

 1. ماندگاری بالای نتایج لیزر موهای شانه

بر خلاف اصلاح و اپیلاسیون، لیزر موهای زائد حذف دائمی موهای زائد را ارائه می دهد. بسته به تیرگی و رشد موهای ناخواسته، متخصص زیبایی به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که برای بهترین نتیجه به چه تعداد درمان نیاز دارید. در طول هر درمان، فولیکول های مو بیشتر و بیشتر از بین می روند و از بازگشت موها جلوگیری می کنند.

 1. بدون درد

تقریباً همه با سوختگی موم داغ یا تیغ آشنا هستند. خود را از این ناراحتی های روزمره نجات دهید و روی لیزر موهای زائد سرمایه گذاری کنید. برخلاف روش‌ های سنتی حذف موهای زائد، اغلب مشتریان  از بی‌درد بودن آن متعجب می‌کند.

 1. امنیت بالای لیزر موهای شانه

تیغ ها، مواد شیمیایی حذف مو و حتی موم، خطر آسیب رساندن به پوست یا ایجاد سوزش دردناک و آشکار را دارند. آن ها مو را از بین می برند، اما پوست به طور جدی با جوش های ناخوشایند تحریک می شود. لیزر موهای زائد خود فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و پوست را ایمن و بدون آسیب می گذارد. FDA این سیستم را به عنوان یک درمان ایمن برای رفع موهای زائد با حداقل خطرات تایید کرده است.

 1. قیمت مقرون به صرفه

روش های زیبایی مانند حذف موهای زائد اغلب قیمت های بالایی دارند. این در حالی است که شما برای لیزر موهای شانه، فقط یک بار هزینه می کنید و برای همیشه از شر موهای زائد خلاص می شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عوارض لیزر موهای شانه

عوارض جانبی لیزر موهای شانه بسیار کم است. با این حال، قبل از انتخاب لیزر درمانی باید همه این موارد را بدانید. ممکن است بعد از لیزر موهای زائد با عوارض جانبی جزئی مواجه شوید. اکثر این ها موقتی هستند. با این حال، در صورت تشدید این عوارض، با متخصص پوست خود مشورت کنید.

قرمزی و تحریک پوست بعد از لیزر موهای شانه

قرمزی و تحریک پوست از عوارض شایع لیزر موهای شانه است. این قرمزی و تحریک، اگر لیزر در موهای ناحیه حساسی از بدنتان انجام شود، احتمال بیشتری دارد. ممکن است پوست حساس باشد و ممکن است قرمزی، سوزش و ادم (تورم) را مشاهده کنید.

این اثرات مشابه چیزی است که پس از اپیلاسیون یا سایر روش های حذف موهای زائد متوجه می شوید. سوزش معمولا در عرض یک ساعت پس از لیزر فروکش می کند. برای تسریع بهبودی می توانید از کیسه یخ استفاده کنید. پیروی از روش های مناسب مراقبت های بعدی می تواند به کاهش برخی از عوارض جانبی کمک کند.

تغییر در رنگدانه‌های پوست بعد از لیزر موهای شانه

همچنین ممکن است پس از لیزر، متوجه تغییرات رنگدانه ای شوید. در حالی که افرادی که رنگ پوست روشن‌ تری دارند ممکن است متوجه لکه ‌های تیره روی پوست خود شوند، افرادی که رنگ پوست تیره‌ تری دارند ممکن است متوجه لکه‌ های روشن‌ تر شوند. هایپرپیگمانتاسیون و هیپوپیگمانتاسیون عوارض جانبی شایع بعد از لیزر هستند. اگرچه این تغییرات موقتی هستند، اگر خیلی شدید به نظر می رسند با پزشک خود صحبت کنید.

پوسته پوسته شدن  پوست بعد از لیزر موهای شانه

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن ناحیه شانه (به دلیل سوختگی های سطحی) را تجربه کنند. اگرچه این مشکل جزئی است، اما ممکن است باعث ایجاد زخم یا دلمه شود. پوسته پوسته شدن اغلب در صورتی اتفاق می افتد که پوست خشک باشد و نوک پروب لیزر به اندازه کافی سرد نباشد تا از سوختگی های سطحی جلوگیری شود. استفاده از مرطوب کننده در ناحیه آسیب دیده ممکن است به جلوگیری از این مشکل کمک کند.

لیزر موهای بیکینی

لیزر موهای زائد، از پالس های مخصوصی از انرژی نور برای آسیب رساندن یا تخریب ریشه هر فولیکول مو استفاده می کند که توانایی رشد مجدد را محدود می کند. این فرآیند فتوترمولیز نامیده می شود. فولیکول مو باید در یک زمان خاص در طول چرخه رشد خود (فاز آناژن) هدف قرار گیرد تا از برگشت مو جلوگیری شود.

لیزر موهای زائد بیکینی یک روش غیر تهاجمی است که نور را از طریق یک منبع انرژی متمرکز می کند تا توسط رنگدانه یا رنگ درون فولیکول مو جذب شود. این کار، به فولیکول مو آسیب می رساند و می تواند از رشد مجدد موها جلوگیری کند یا باعث نازک شدن یا روشن شدن موها شود.

فواید لیزر موهای بیکینی

برخی از فواید لیزر موهای بیکینی در زیر آورده شده است:

عوارض لیزر موهای بیکینی

عوارض لیزر موهای بیکینی

عوارض جانبی خیلی خفیف لیزر موهای بیکینی، شامل قرمزی و سوزش پوست است. این عوارض جانبی بسته به نحوه ادامه جلسات لیزر می تواند متفاوت باشد و این عوارض موقتی هستند و باید ظرف چند روز ناپدید شوند.

در زیر به برخی از عوارض لیزر موهای بیکینی خواهیم پرداخت:

قرمزی و تحریک پوست بعد از لیزر موهای بیکینی

در طول لیزر موهای بیکینی، یک تکنسین لیزر از نور لیزر برای رسیدن به پوست نزدیک بیکینی استفاده می کند. نور توسط پوست جذب می شود که به انرژی گرمایی تبدیل می شود. گرما می تواند به لوله های فولیکول موی اپیدرم آسیب برساند که به نوبه خود انرژی گرمایی ایجاد می کند. این کار با تضعیف ریشه ها باعث ریزش موی ناحیه تناسلی می شود. گرما می تواند باعث تحریک و قرمزی پوست شود.

اپراتور لیزر ممکن است از لوسیون موضعی یا بی حس کننده برای کمک به کاهش درد و تحریک استفاده کند. بسته به اینکه پوست شما چقدر حساس است، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن یا حساسیت داشته باشید و درد معمولا در عرض چند ساعت ناپدید می شود.

پوسته پوسته شدن و تاول زدن پوست بعد از لیزر موهای بیکینی

پوست شما می تواند تمام رطوبت خود را در اثر گرمای لیزر از دست بدهد. گرمای لیزر می تواند پوست شما را خشک کرده و باعث پوسته پوسته شدن یا ترک خوردن پوست شود که در نهایت منجر به ایجاد پوسته پوسته می شود. پوسته شدن طبیعی است.

پس از جلسه لیزر، تکنسین لیزر شما یک مرطوب کننده توصیه یا ارائه خواهد کرد. ناحیه لیزر شده را نخراشید یا نخارانید زیرا ممکن است باعث آسیب پوست شود.

سوختگی پوست بعد از لیزر موهای بیکینی

به دلیل حساس بودن و تیره تر بودن پوست در ناحیه بیکینی، اگر لیزر به درستی استفاده نشود، می تواند باعث سوختگی شدید شود که ممکن است تا سه روز طول بکشد تا بهبود یابد.

خطر عفونت پوست بعد از لیزر موهای بیکینی

لیزرها روشی تهاجمی در نظر گرفته نمی شوند، اما می توانند پوست اطراف ناحیه بیکینی شما را خشک کنند، که می تواند باعث ایجاد پوسته پوسته شود.

بهترین کاندید لیزر موهای زائد

کلیه کاندیدهایی که از سلامت عمومی خوبی برخورد باشند و از نظر جسمی و روحی سالم باشند، می توانند لیزر موهای زائد را انجام دهند. دقت داشته باشید که لیزر تقریبا برای انواع پوست ها و موهای بسته به نوع دستگاه لیزر انجام می شود اما در کاندیدهای آیده الی که از لیزر موهای زائد بهتر جواب می گیرند، افرادی هستند که موهای تیره و پوست روشنی دارند چرا که لیزر روی فولیکول مو تاثیر می گذارد و اثرات لیزر موهای زائد برای افرادی با موهای دارای تناژ خاکستری، قرمز یا سفید بسیار کمتر است.

همچنین اگر شما دارای بیماری خاصی دارید مانند داشتن مشکل پوستی در قسمت های مختلف بدن، نمی توانید لیزر را انجام دهید و اپراتور شما را کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد نمی داند.

فواید لیزر موهای زائد

پس از جلسه اول لیزر موهای زائد چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

هفته 1: درمان اول

گفته می شود که اولین درمان بیشترین تأثیرات را دارد زیرا با درمان فولیکول ها را شوکه می کند. گرمای ناشی از لیزر فولیکول مو را ضعیف می کند یا کاملاً از بین می برد. بلافاصله پس از آن، ممکن است پوست قرمز و متورم شود – مراجعین می توانند “احساس آفتاب سوختگی” را تجربه کنند که طبیعی است و پس از چند ساعت فروکش می کند.

5-19 روز پس از اولین درمان

فولیکول های تخریب شده مو در نهایت از بین می روند و مو شروع به ریزش و ریزش می کند. مراجعه کنندگان می توانند انتظار مشاهده نازک شدن مو را داشته باشند. حتی ممکن است برخی از نواحی کاملاً بدون مو به نظر برسند.

هفته 6-8: درمان دوم

درمان دوم با گذراندن چرخه استراحت و رشد موهای بدن نتایج بیشتری می ‌بیند، به همین دلیل است که یک سری درمان ‌های بعدی بر این اساس برنامه ‌ریزی می ‌شوند.

5-19 روز پس از درمان دوم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 12-16: سومین درمان

رشد مو اکنون به طور قابل توجهی کاهش یافته است، اما مهم است که در جلسات درمانی خود شرکت کنید! اگرچه ممکن است به نظر نمی رسد که شما نیازی به این کار داشته باشید، اما حیاتی است و همه بخشی از فرآیند است.

5-19 روز پس از سومین درمان

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 18-24: درمان چهارم

بین جلسات، می ‌توانید موهایی که دوباره رشد کرده ‌اند را اصلاح کنید.

5-19 روز پس از درمان چهارم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 24-32: درمان پنجم

می توانید انتظار داشته باشید که ناحیه صاف و بدون مو به نظر برسد!

5-19 روز پس از درمان پنجم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 30-40: ششمین و آخرین درمان

پس از شرکت در یک دوره کامل، می توانید انتظار هر چیزی را از 80٪ + کاهش رشد مو داشته باشید.

5-19 روز پس از درمان ششم

پس از اتمام دوره، ناحیه تحت درمان با کاهش دائمی رشد مو احساس صافی خواهد داشت.

به طور معمول حداقل 6 لیزر درمانی برای زنان و 8 مورد برای مردان توصیه می شود. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که دوره خود را بعد از 6-9 ماه کامل کنید.

خطرات لیزر موهای زائد

شایع ترین خطرات لیزر موهای زائد عبارتند از:

تحریک پوست: ناراحتی موقت، قرمزی و تورم پس از لیزر موهای زائد ممکن است به وجود آید. هر گونه علائم و نشانه های این چنینی معمولا در عرض چند ساعت ناپدید می شوند.

تغییر رنگدانه پوست: لیزر موهای زائد ممکن است پوست آسیب دیده را تیره یا روشن کند. این تغییرات ممکن است موقت یا دائمی باشند.

به ندرت، لیزر موهای زائد می تواند باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر عبارتند از سفید شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در اطراف مناطق تحت درمان، به ویژه در پوست های تیره تر.

لیزر موهای زائد برای پلک ها، ابروها یا نواحی اطراف به دلیل احتمال آسیب شدید چشم توصیه نمی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

لیزر موهای زائد مردان

عوارض لیزر موهای زائد

در طول درمان، برخی از افراد احساس سوزش یا ناراحتی می کنند. به همین دلیل، بسیاری از تکنسین ‌ها کرم بی‌حس‌کننده را به ناحیه ‌ای که تحت درمان هستند، می‌زنند. با این حال، برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک یا تحریک پوست در پاسخ به کرم بی حس کننده داشته باشند.

عوارض جانبی جزئی شایع است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

گاهی اوقات، تحریک مربوط به حذف مو می تواند باعث ایجاد اسکار شود. پوست آسیب دیده نیز می تواند عفونی شود. اگرچه نادر است، اما عفونت های پوستی می توانند گسترش یافته و تهدید کننده زندگی شوند.

ارائه تاریخچه پزشکی دقیق و بحث در مورد خطرات و فواید می تواند به اپراتور کمک کند تا درمان مناسب را تعیین کند و خطر عوارض جانبی جدی را کاهش دهد.

پس از حذف موهای زائد، فرد باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کند. آفتاب می تواند پوست را تحریک کند که خطر ایجاد تاول و زخم را افزایش می دهد.

افرادی که درد شدید، تب، پوسته پوسته شدن، تاول یا سایر علائم آسیب یا عفونت پوستی را تجربه می کنند باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.

پس از لیزر موهای زائد ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی پایداری را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

قرمزی و تحریک

لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی آسیب دیده تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه آسیب دیده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است به کمپرس یخ یا حمام خنک پاسخ خوبی بدهد.

پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه لیزر شده را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل پایدار در این درمان جلوگیری کند.

تغییرات در رنگ پوست

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان پوست شوند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد  پوست کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن ‌تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه‌ ای تیره ‌تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

آسیب چشم

روش حذف موهای زائد شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد، به خصوص زمانی که یک پزشک روی صورت یک فرد کار می کند.

هم فرد تحت درمان و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل از آسیب جلوگیری شود.

خطر عفونت پوست

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند.

ناحیه آسیب دیده باید در حین بهبودی به عنوان یک زخم درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

عوارض جانبی نادر

عوارض جانبی کمتر شایع پس از لیزر موهای زائد می تواند شامل موارد زیر باشد:

سوختگی و تاول

 انتخاب یک پزشک قابل اعتماد خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این حال، هنگامی که یک پزشک متخصص این فرآیند را انجام می دهد، سوختگی و تاول نادر است. لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می کند.

یک پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک دستگاه خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این به جلوگیری از سوزاندن پوست توسط لیزر کمک می کند.

اسکار

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیستند. با این حال، اگر پزشک مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود. همچنین اگر افراد بعد از درمان به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

آنها باید با پوست آسیب دیده طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

 

آیا لیزر موهای زائد بی خطر است؟

اکثر افرادی که از آن استفاده می کنند متوجه می شوند که لیزر موهای زائد ایمن و قابل تحمل است. به نظر نمی رسد که این روش در درازمدت خطرات سلامتی داشته باشد.

با این حال، برخی از افراد ممکن است عوارض جانبی جزئی را پس از لیزر موهای زائد تجربه کنند.. افرادی که مایل به انجام لیزر موهای زائد هستند باید همیشه از یک پزشک مجرب استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اگر به لیزر موهای زائد علاقه دارید، اپراتوری را انتخاب کنید که دارای تجربه لیزر موهای زائد بر روی نوع پوست شما را داشته باشد.

قبل از لیزر موهای زائد، با پزشک مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این گزینه درمانی برای شما مناسب است یا خیر. پزشک شما احتمالاً موارد زیر را انجام خواهد داد:

پزشک همچنین دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن برای لیزر موهای زائد ارائه می دهد. این ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اجتناب از سایر روش های حذف موهای زائد: کندن موهای زائد، اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از انجام آن ها اجتناب شود.

مراقبت های بعد از لیزر مو

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

نکات زیر در خصوص مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد اهمیت زیادی دارند:

و در اینجا کاری است که بعد از جلسه و بین جلسات انجام دهید:

اگرچه بسیار نادر است، اما ممکن است بلافاصله پس از لیزر عوارض جانبی وجود داشته باشد، مانند:

ممکن است بین 4 تا 12 ساعت پس از درمان عوارض جانبی دیگری ایجاد شود، مانند:

آیا لیزر موهای زائد سرطان ‌زا است؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد لیزر موهای زائد باعث سرطان پوست می شود. مهم است که مطمئن شوید فردی که لیزر موهای زائد شما را انجام می دهد با تجربه و دارای صلاحیت مناسب است. از آن جایی که لیزر از نور استفاده می کند، ممکن است از خود بپرسید که آیا اصلاً می تواند باعث سرطان پوست شود یا خیر. سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نورهای UV مرتبط است.

 قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش از نور مستقیم خورشید یا سایر منابع نور مصنوعی مانند تخت های آفتاب می آید. این یک طول موج انرژی بالا است که می تواند باعث آسیب به مواد ژنتیکی داخل سلول های شما شود. اگر DNA آسیب ببیند و ساختار آن تغییر کند، سلول های پوست ممکن است سرطانی شوند.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج مورد استفاده در لیزرها انرژی کمتری دارد، بنابراین آسیبی به مواد ژنتیکی داخل سلول‌های شما وارد نمی‌کند. به این معنی که خطر ابتلا به سرطان پوست در اثر لیزر موهای زائد افزایش نمی یابد.

انواع روش ‌های رفع موهای زائد

انواع دیگر از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون، اصلاح و کرم های رفع موهای زائد، اگرچه راحت است، اما می تواند زمان بر باشد، نتایج ماندگاری نداشته باشد و رشد مجدد می تواند خارش داشته باشد. همچنین برداشتن موهای نواحی بزرگ بدن، مانند پشت، ممکن است دشوارتر باشد، بنابراین لیزر موهای زائد ساده ترین و موثرترین گزینه است. رشد مجدد حداقل است، موها تا 90٪ کاهش می یابد و اگر به موقع رشد مجدد را تجربه کنید، موها بسیار نرم تر، ظریف تر و روشن تر از قبل می شوند.

روش های حذف موقت موهای زائد نه تنها دردناک هستند، بلکه زمان بر هستند. آن ها همچنین ممکن است باعث واکنش های پوستی شوند که می تواند منجر به عفونت نیز شود. برخی از روش های موقت برای رفع موهای زائد عبارتند از:

 1. اصلاح: این سریع ترین راه برای داشتن یک بدن بدون مو است. با استفاده از تیغ می توانید قسمت قابل مشاهده مو را که روی سطح پوست قرار دارد اصلاح کنید. این روش، موهای زائد را برای همیشه از بین نمی برد (بر خلاف لیزر موهای زائد که موهای زائد را نیز از بین می برد) همچنین ممکن است باعث سوختگی، کبودی، بریدگی و جراحت روی پوست شود.
 2. اپیلاسیون: موهای رشد کرده را از بین نمی برد و به دلیل کنده شدن هر مو بسیار دردناک است. اپیلاسیون نیز زمان بر است و باید هر چند هفته یکبار انجام شود.
 3. موچین: برای کندن هر تار مو به صورت جداگانه از موچین استفاده می شود. این کار را فقط زمانی می توان انجام داد که رشد مو کمتر باشد و موهای نازک وجود داشته باشد زیرا می تواند بسیار دردناک باشد و باعث کبودی شود. از آن جایی که مو از ریشه جدا نمی شود، فقط برای چند هفته برای شما جواب می دهد.
 4. کرم های موبر: کرم های موبر به راحتی در دسترس هستند و می توان از آن ها برای از بین بردن موقت موهای بدن استفاده کرد. فقط دستورالعمل های داده شده روی بسته بندی را دنبال کنید و همچنین مطمئن شوید که ابتدا یک تست روی پوست انجام دهید تا مطمئن شوید که پوست شما هیچ واکنش آلرژیکی به آن ندارد. مواد شیمیایی موجود در این کرم ها می تواند به پوست شما آسیب برساند.

همیشه بهتر است یک راه حل دائمی را انتخاب کنید تا یک راه حل موقت. همانطور که تمام روش‌ های موقتی که در بالا ذکر شد، حدود 3 تا 4 هفته به شما جواب می دهند و پس از آن باید دوباره با موهای زائد بدن مقابله کنید. همچنین دردناک هستند و می توانند منجر به واکنش های نامطلوب و عفونت شوند.

از آنجایی که لیزر موهای زائد سریع، بدون درد، ایمن و مقرون به صرفه است. این یک روش بسیار محبوب در تمام کلینیک های پوست است.

آیا انتخاب پکیج‌ های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

پرسش های متداول

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، آقایانی که موهای روشن تری دارند، نسبت به آقایانی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

لیزر موهای زائد در واقع برای مردان عالی است زیرا مردان می توانند چندین ناحیه از صورت و بدن را بدون ایجاد بثورات اصلاح و موهای زیر پوستی درمان کنند.

از آنجایی که لیزر نور را مستقیماً به رنگدانه مو می ‌تاباند، برخلاف IPL که از ژل شیمیایی برای انجام درمان استفاده می‌کند، می‌تواند نواحی حساس مردان را درمان کند. اما در کلینیک پالس لایت، نواحی تناسلی را درمان نمی کنیم.

بسیاری از مشتریان احساس لیزر موهای زائد را مانند یک ضربه یا سوزش خیلی خیلی خفیف که چند بار روی پوست زده می شود، توصیف می کنند که این احساس قابل تحمل است. اگر نواحی وجود دارد که مشتری احساس می کند غیرقابل تحمل است، می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد.

رفع موهای زائد صورت معروف ترین روش برای راه حل دائمی رفع موهای زائد است. مردان به دنبال درمان‌ های بیشتری برای بهبود پوست خود هستند و لیزر موهای زائد پوستی صاف‌ تر را بدون جوش ‌های ناشی از موهای زیر پوستی و رنگ ناهموار پوست ارائه می ‌دهد. علاوه بر این، این یک روش مقرون به صرفه برای داشتن پوست نرم صورت است که برای مدت طولانی دوام می آورد.

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه افراد باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده، یا هر وسیله برنزه کننده دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.

بعد از درمان مقداری قرمزی و تورم خواهید دید. این اغلب شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد. استفاده از کمپرس خنک می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

بسته به ناحیه ای که تحت درمان لیزر قرار می گیرد، درمان می تواند از 15 دقیقه شروع شود و در صورت انجام یک درمان کامل بدن می تواند تا 2.5 ساعت طول بکشد.

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن ملانین موجود در فولیکول مو برای آسیب رساندن به آن و جلوگیری از رشد مجدد آن عمل می کند.

قبل از درمان، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از مشتریان ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی ایجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول عمل از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از مشتریان می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم روی پوست هستند.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌ شوند. موها نیز کمتر اند و رنگ روشن ‌تری دارند.

این موضوع از فرد به فرد دیگر متفاوت است. از بین بردن موها اغلب به یک سری لیزر درمانی نیاز دارد. اکثر افراد می توانند هر 4 تا 6 هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی درمان دیگری بی خطر است.

اکثر افراد مقداری رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید.

 

اکثر افراد برای ماه ها یا حتی سال ها بدون مو می مانند. هنگامی که برخی از موها دوباره رشد می کنند، احتمالا کمتر قابل توجه خواهند بود. برای اینکه ناحیه عاری از مو باشد، فرد ممکن است به جلسات شارژ نیاز داشته باشد.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • قرمزی

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • زخم سرد
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن یا تیره شدن پوست

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به پزشک متخصص در درمان های لیزری و دانش عمیق پوست بسیار مهم است.

پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *