لیزر موهای زائد و تنبلی تخمدان

سندرم تخمدان پلی کیستیک(PCOS) چیست؟

سندرم تخمدان پلی کیستیک(PCOS)، نوعی اختلال شایع هورمونی در درصد پایینی از خانم هاست که هنور نه علت اصلی و نه درمان کاملا قطعی برای آن ارائه شده است

عوامل موثر بر تنبلی تخمدان

سبک زندگی فرد، وراثت، عوامل محیطی و ژنتیک

آیا نتایج لیزر موهای زائد برای تنبلی تخمدان دائمی است؟

اگر این اختلالات هورمونی ادامه دار باشند و به فکر درمان آن ها نباشید، موهای زائد می توانند مجددا رشد کنند.

آنچه از نتایج باید انتظار داشت

برای حفظ کاهش رشد مو، جلسات شارژ منظم ممکن است هر 12 تا 15 هفته، به طور نامحدود مورد نیاز باشد.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

از مصرف آنتی بیوتیک پرهیز کنید

از هرگونه برنزه شدن اجتناب کنید

ناحیه درمان را قبل از جلسه لیزر خود تمیز کنید

از اپیلاسیون یا کندن موهای زائد خودداری کنید

از  مصرف کافئین در روز جلسه لیزر بپرهیزید

برای جلسه لیزر خود لباس های گشاد بپوشید

بهترین روش برای حذف موهای ناشی از سندروم تخمدان پلی کیستیک لیزر موهای زائد است. در این روش، لیزر موهای زائد، با خراب کردن فولیکول، از رشد مجددا مو جلوگیری می کند تا دیگر موی جدیدی رشد نکند. لیزر موهای زائد و تنبلی تخمدان، رابطه نزدیکی با هم دارند یعنی شما اگر بخواهید موهای زائد خود را از بین ببرید، لیزر یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب است.

لیزرموهای زائد و تنبلی تخمدان

قیمت لیزر موهای زائد زنان

ناحیهمبلغ
کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه1.447.000 تومان
کل بدن شات نامحدود (از پیشانی تا نوک انگشتان پا)1.667.000 تومان
لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل1.197.000 تومان
کل پا699 هزار تومان
کل دست599 هزار تومان
بیکینی325 هزار تومان
زیر بغل325 هزار تومان
ساعد399 هزار تومان
صورت325 هزار تومان
ساق497 هزار تومان
پشت لب99 هزار تومان
خط ناف99 هزار تومان
گودی کمر325 هزار تومان
شکم325 هزار تومان
گردن280 هزار تومان
باسن325 هزار تومان
بازو399 هزار تومان
ران599 هزار تومان
چانه99 هزار تومان
پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل1.247.000 تومان
پکیج کل دست، کل پا1.297.000 تومان

 

سندرم تخمدان پلی کیستیک(PCOS)

سندرم تخمدان پلی کیستیک(PCOS)، نوعی اختلال شایع هورمونی در درصد پایینی از خانم هاست که هنور نه علت اصلی و نه درمان کاملا قطعی برای آن ارائه شده است. تنها نکات مهمی که می دانیم این است که سندرم تخمدان پلی کیستیک(PCOS)، عمدتا به سبک زندگی فرد، وراثت، عوامل محیطی و ژنتیک برمی گردد.

فرد مبتلا به این سندروم سال ها با رشد غیر طبیعی موهای زائد مواجه است برای همین فرد به فکر رفع موهای زائد با لیزر می افتد. مراجعه به موقع به پزشک و داشتن سبک زندگی سالم می تواند از بروز و پیشفرت این عارضه جلوگیری کند.

سندرم تخمدان پلی کیستیک که به آن PCOS نیز گفته می شود، وضعیتی است که تقریباً 10 تا 15 درصد از زنان را تحت تأثیر قرار می دهد. این سندرم باعث ایجاد کیست های کوچک متعدد در اطراف لبه های تخمدان می شود. سندرم تخمدان پلی کیستیک همچنین مقدار زیادی آندروژن ایجاد می کند، هورمونی مردانه که باعث رشد موهای ناخواسته در صورت، پشت، سینه، ساق پا و شکم می شود. افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک ممکن است به دلیل هورمون های اضافی در بدنشان با موهای ضخیم تر، تیره تر یا بیش از حد بدن مواجه شوند.

یک رژیم غذایی سرشار از فیبر و مواد مغذی، مصرف ویتامین ها و تنظیم میزان گلوکز خون، سطح هورمون های بدن را نرمال نگه می دارد و باعث می شود تا نتایج حاصل از لیزر موهای زائد برای شما رضایت بخش باشد.

لیزر الکس، یکی از دستگاه لیزرهایی است که می تواند موهای غیر طبیعی رشد کرده روی صورت را به صورت موثر از بین ببرد. در واقع، لیزر موهای زائد درمان ایده آلی برای زنانی است که با PCOS مواجه هستند. این درمان می تواند به از بین بردن یا کاهش موهای زائد بدن کمک کند. این کار می تواند نیاز دائمی به اصلاح، اپیلاسیون یا کندن را برطرف کند.

آیا نتایج لیزر موهای زائد برای تنبلی تخمدان دائمی است؟

برخی از عوامل مانند بیماری های زمینه ای مثلا تنبلی تخمدان می تواند روی افزایش رشد موهای زائد بدن تاثیر بگذارد بنابراین نمی توان جواب قطعی به این سوال داد چرا که اگر این اختلالات هورمونی ادامه دار باشند و به فکر درمان آن ها نباشید، موهای زائد می توانند مجددا رشد کنند.

البته لیزر موهای زائد می تواند تا حد بسیاری موهای زائد را رفع کند اما داشتن نتایج معقول از لیزر موهای زائد و داشتن تنبلی تخمدان اهمیت زیادی دارد. به هم خوردن تعادل هورمون های بدن می تواند منجر به رشد موهای زائد در نواحی خاصی مانند نوک سینه، قفسه سینه، قسمت تحتانی شکم و ران می شود.

نتایج نهایی لیزر موهای زائد و تنبلی تخمدان، به کنترل و تنظیم همورمون ها و مراجعه مرتب به پزشک و رعایت دستورالعمل ها بستگی دارد.

نتایج لیزرموهای زائد

لیزر موهای زائد برای PCOS

لیزر موهای زائد یک گزینه درمانی موثر برای زنانی است که به دلیل PCOS افزایش رشد مو را تجربه کرده اند. کاهش موهای زائد صورت و بدن ناشی از این درمان نه تنها می تواند به سرعت به دست آید، بلکه می تواند مزایای تغییر دهنده زندگی را برای افرادی که در نتیجه مستقیم این وضعیت خودآگاه هستند، ارائه دهد. به طور معمول، زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک برای دستیابی به نتایج دلخواه خود به جلسات لیزر موهای زائد بیشتری نیاز دارند. به طور متوسط ممکن است 10-12 جلسه برای بدن و 12 جلسه بیشتر برای صورت لازم باشد.

آنچه از نتایج باید انتظار داشت

لیزر موهای زائد برای PCOS جواب می دهد و بسیاری از زنان مبتلا به این بیماری توانسته اند نتایج باورنکردنی را تجربه کنند. برای حفظ کاهش رشد مو، جلسات شارژ منظم ممکن است هر 12 تا 15 هفته، به طور نامحدود مورد نیاز باشد. این امر می تواند به ویژه برای رشد موهای صورت صادق باشد. در حالی که لیزر 100٪ موهای زائد دائمی را حذف نمی کند، موها به طور قابل توجهی ظریف تر، سبک تر و به طور قابل توجهی کندتر رشد مجدد خواهند داشت.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

چرا جلسات زیادی برای افرادی با بیماری تنبلی تخمدان لازم است؟

لیزر درمانی نمی تواند بر بی نظمی های هورمونی درون بدن تاثیر بگذارد. از آنجایی که لیزر موهای زائد بر روی سطح پوست کار می کند، محدودیت هایی برای دستیابی به آن وجود دارد. با سندرم تخمدان پلی کیستیک، رشد مو پایدار و انعطاف پذیر است. هنگامی که کاهش رضایت بخشی در رشد مو به دست آمد (پس از یک دوره کامل جلسات لیزر)، نتایج باید حفظ شود. از آنجایی که تیپ هورمونی هر فرد متفاوت است، تعداد و دفعات این درمان ها به فرد بستگی دارد. نواحی بزرگ ‌تر بدن ممکن است نیاز به درمان ‌های شارژ کمتری داشته باشند، اما باید انتظار داشته باشید که موهای صورت باید در یک چرخه 8 تا 12 هفته ای حفظ شوند.

همیشه عوارض خاصی در خصوص لیزر وجود دارد. هر یک از موهای شما جایی در طول چرخه زندگی خود است و تنها در مرحله رشد است که حذف واقعی موهای زائد اتفاق می افتد. در طول مرحله رشد، موهای شما هنوز به فولیکول چسبیده است، به این معنی که گرما می تواند به راحتی از ساقه مو به داخل فولیکول منتقل شود تا رشد موهای زائد در آینده متوقف شود.

به طور متوسط، تنها حدود 30 درصد از موها در این مرحله رشد خواهند بود، اما حتی موهایی که در مرحله رشد نیستند را می توان به طور کامل از فولیکول (گاهی اوقات به طور قابل مشاهده) با لیزر حذف کرد که منجر به دوره طولانی تری بدون مو می شود.

ما با تمام فولیکول‌ های مو به دنیا می‌آییم، اما PCOS، هورمون ‌ها، داروها و سن فولیکول ‌های جدید را فعال می‌کنند، بنابراین در حالی که ما معمولاً یک دوره درمانی از 10 تا 12 را برای اکثر افراد توصیه می‌کنیم، توصیه کردن آن برای همه دشوار است.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

به جدول زیر در خصوص اقدامات لازم قبل از لیزر موهای زائد توجه کنید:

از مصرف آنتی بیوتیک پرهیز کنید

استفاده از آنتی بیوتیک قبل از لیزر را نیز باید متوقف کنید.

از هرگونه برنزه شدن اجتناب کنید

برنزه شدن و آفتاب گرفتن خطرناک هستند. اگر پوست شما برنزه باشد، لیزر می تواند سطح پوست دست شما را بسوزاند. حداقل از 4 هفته قبل از لیزر درمانی خود برنزه شدن را ترک کنید.

ناحیه درمان را قبل از جلسه لیزر خود تمیز کنید

قبل از جلسه از هیچ کرم آرایشی استفاده نکنید. اطمینان حاصل کنید که بین 4 تا 6 هفته قبل از اولین جلسه، رشد کامل مو دارید.

از اپیلاسیون یا کندن موهای زائد خودداری کنید

از آن جایی که این گزینه‌ ها چرخه رشد مو را تغییر می‌ دهند، لیزر نمی ‌تواند فولیکول‌ های مو را در مرحله مناسب بگیرد و نمی‌تواند موها را کاهش دهد.

از  مصرف کافئین در روز جلسه لیزر بپرهیزید

مصرف کافئین می تواند حساسیت شما را افزایش دهد.

برای جلسه لیزر خود لباس های گشاد بپوشید

مطمئن شوید که لباستان خیلی تنگ نباشد.

انواع روش ‌های رفع موهای زائد

برخی از روش های رفع موهای زائد در زیر آورده شده است:

هیچ کدام از روش های بالا به دلایل متعددی که پیش از این ذکر شد، به اندازه لیزر موهای زائد، خوب نیست. لیزر موهای زائد، می تواند موهای بدن را تا 90 درصد کاهش دهد و خیلی زود شما را به نتایج دلخواه خود برساند.

آیا لیزر موهای زائد خانم ها سرطان‌زا است؟

یکی از سوالاتی که در خصوص لیزر موهای زائد ممکن است داشته باشید  این است که آیا این نوع نور می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد یا خیر. سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نور در محدوده UV مرتبط است. ما در معرض اشعه ماوراء بنفش نور خورشید و برخی منابع نور مصنوعی مانند تخت ‌های برنزه هستیم.  این یک طول موج با انرژی بالا است که فراتر از محدوده دید انسان است.

نور فرابنفش آنقدر قدرتمند است که می تواند به مواد ژنتیکی داخل سلول های ما آسیب برساند. اگر قسمت اشتباهی از DNA آسیب ببیند، می تواند باعث سرطانی شدن سلول های پوست شود. معمولاً سالها قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر انواع اشعه ماوراء بنفش طول می کشد تا این اتفاق بیفتد. همین نوع آسیب نیز مسئول بسیاری از علائم پیری مانند چین و چروک است.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج هایی که برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می شوند، طول موج بیشتری دارند و انرژی کمتری دارند. هیچ خطری وجود ندارد که آن ها به مواد ژنتیکی سلول های شما آسیب برسانند، بنابراین لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد.

آیا انتخاب پکیج‌ های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.  

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

مشکلات استفاده از داروهای ممنوعه قبل از لیزر

واکنش بدن به لیزر با بروز التهاب و احساس سوزش در پوست

ایجاد لکه های تیره روی پوست به دلیل واکنش فتوتوکسیک

داروهایی که نباید همزمان با لیزر مصرف کرد

داروهایی که می تواند منجر به حساسیت شما به نور لیزر می شود.

داروهای ممنوعه برای لیزر

قرص های ضد تورم

داروهای درمان آکنه

داروهای هورمونی

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

کاندیدای مناسب لیزر موهای زائد

آیا شما کاندیدای لیزر موهای زائد هستید؟

بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد معمولاً افرادی با پوست روشن و موهای تیره بدن هستند. درمان نور پالس شدید (IPL) را می توان تقریباً برای هر رنگ پوستی استفاده کرد. در طول درمان با لیزر و نور پالس شدید، نور فولیکول مو را هدف قرار می دهد که پس از جذب انرژی نور از بین می رود.

 

مرکز زیبایی لیزر مروارید اینجاست تا به همه خانم ها کمک کند تا احساس اعتماد به نفس و زیبایی داشته باشند. اجازه ندهید PCOS احساس شما را در مورد خودتان تغییر دهد. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم راه حلی کلیدی در این زمینه پیدا کنید و به هر سوالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهیم. برای تعیین وقت مشاوره لیزر موهای زائد PCOS امروز با ما تماس بگیرید تا بتوانیم به شما کمک کنیم بدون توجه به PCOS بهترین احساس را داشته باشید!

پرسش های متداول

نتایج حاصل از لیزر موهای زائد روی افراد مختلف متفاوت است و نمی توان یک پاسخ قطعی به این سول دارد  اما با انجام لیزر موهای زائد در یک دوره سه تا پنج جلسه ای با فاصله چهار هفته یک بار می توان به نتایج قابل قبولی دست پیدا کرد.

زنان و مردان به طور یکسان. بیشتر زنان به دنبال حذف موهای زیر بغل، بیکینی و پاهای خود هستند، در حالی که مردان بیشتر به لیزر موهای پشت و گردن خود علاقه دارند.

در طول درمان، یک سیستم مبتنی بر نور، فلاش ‌های روشنی از نور را در پوستی که موهای ناخواسته در آن قرار دارند منتشر می‌کند. فولیکول های مو انرژی نور را جذب می کنند، گرم می شوند و آسیب می بینند. هر پالس انرژی نور چند ثانیه طول می کشد و چندین مو را به طور همزمان درمان می کند و این روش را بسیار سریع و آسان می کند. بسته به اندازه ناحیه تحت درمان، درمان می تواند بین 10 تا 30 دقیقه طول بکشد..

از آنجایی که مو در مراحل مختلف رشد می کند، جلسات متعددی برای هدف قرار دادن فولیکول های مو در مرحله رشد مورد نیاز است. اکثر افراد برای مشاهده نتایج دائمی و طولانی مدت به حداقل 4 تا 6 درمان نیاز دارند. ممکن است به مرور زمان نیاز به جلسه شارژ داشته باشند. افراد باید پس از اولین جلسه نتایج را ببینند – موهای آن ها ظریف تر و ضعیف تر می شوند و پوست صاف تر می شود. نتایج با هر جلسه اضافی قابل توجه تر و چشمگیرتر می شود تا زمانی که تمام فولیکول ها از بین بروند و با موفقیت رشد مداوم مو را متوقف کنند.

سیستم های لیزر موهای زائد امروزی طوری طراحی شده اند که شما هیچ آسیبی نبینید. اکثر مراجعه کنندگان ما این فرآیند را نسبتاً بدون درد توصیف می کنند، اما این به حساسیت فردی شما بستگی دارد. اگر حساسیت خاصی دارید، می‌توانیم قبل از جلسه از یک بی‌حسی موضعی استفاده کنیم تا راحت ‌تر باشید.

احساساتی که ممکن است احساس کنید تا حد زیادی به ناحیه تحت درمان بستگی دارد. اکثر کاندیدای ما احساس سوزن سوزن شدن را توصیف می کنند. پس از لیزر، ممکن است پوست شما کمی قرمز شود، اما به سرعت خود به خود از بین می رود.

اکثر افراد پس از هر جلسه درمانی متوجه نتایج قابل توجهی می شوند، اگرچه نتایج نهایی شما تا زمانی که تمام جلسات توصیه شده خود را کامل نکنید ظاهر نمی شود. در طول دوره درمان، احتمالاً متوجه خواهید شد که نیاز به تراشیدن یا اپیلاسیون ناحیه (های) درمان شده به تدریج کاهش می یابد، تا زمانی که دیگر مجبور نباشید به این روش های سنتی حذف موهای زائد روی بیاورید.

لیزر موهای زائد یک راه حل مطمئن و موثر برای رفع موهای زائد دائمی است. با هدایت پالس های نور لیزر به ناحیه مورد نظر عمل می کند. گرمای ناشی از آن نور فولیکول ‌های مو را از کار می‌اندازد، که باعث ریزش مو و جلوگیری از رشد آینده می‌شود. اگرچه ممکن است احساس سوزن سوزن شدن یا سوزش خفیفی داشته باشید، اما این عوارض معمولاً خفیف هستند و باید به خودی خود کاهش یابند. بعلاوه، لیزر موهای زائد یک روش کم تهاجمی است بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که بلافاصله پس از جلسه، فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرید.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *