مراحل رشد مو بعد از لیزر

 

جلوگیری از رشد موهای زائد بعد از لیزر

 

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

تا چند هفته پس از لیزر اپیلاسیون نکنید تا فولیکول های مو به طور کامل ریزش کنند.

رژیم غذایی سالم داشته باشید تا بدن شما منجر به بهم خوردن هورمون ها نشود.

در صورت نیاز به مصرف داروهای جدید اپراتور خود را مطلع کنید.

لایه برداری منظم همچنین می‌تواند به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک کند.

 

عوارض لیزر موهای زائد

درد و ناراحتی

تورم

قرمزی موقت پوست

 

مراحل رشد مو بعد از لیزر

مرحله 1 – آناژن

مرحله 2 – کاتاژن

مرحله 3 – تلوژن

 

چندجلسه لیزر برای ار بین بردن موهای زائد مورد نیاز است

هر یک از موهای شما چرخه رشد خاص خود را دارد. معمولاً حدود 8 تا 10 درمان کافی است.

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

مراحل رشد مو بعد از لیزر

لیزر موهای زائد بهترین روش حذف موهای زائد است. این روش، عملا بدون درد است، بسیار سریع است و به کاهش رشد مو تا 90٪ کمک می کند. با این حال، این روشی است که برای دستیابی به نتایج رضایت بخش به چند جلسه نیاز دارد و می تواند تحت تأثیر عوامل زیادی قرار گیرد. به همین دلیل است که ما همیشه قبل از جلسه از کاندیدهای جدید و فعلی می ‌پرسیم که آیا دارو مصرف کرده‌ اند، آنتی‌بیوتیک مصرف کرده‌ اند و غیره. یکی دیگر از مواردی که بر نتایج شما تأثیر می گذارد چرخه رشد مو است.

متأسفانه، چرخه رشد مو چیزی نیست که بتوان آن را کنترل کرد. هر مو چرخه رشد موی متفاوتی دارد، به این معنی که لیزر می تواند تمام موها را در زمان مناسب بگیرد. زیرا در واقع لیزر موهای زائد تنها در مرحله خاصی بهینه خواهد بود.

مراحل رشد مو بعد از لیزر

رشد مو بعد از انجام لیزر، یک سری مراحل خاص خود را دارد که برای رسیدن به بهترین نتایج باید سپری شوند. این مراحل به ترتیب زیر هستند:

چرخه رشد مو

در چرخه رشد مو سه مرحله مختلف وجود دارد. هر مو چرخه رشد متفاوتی دارد به همین دلیل به چندین جلسه نیاز خواهید داشت تا بهترین نتیجه را بگیرید. هر جلسه به طور متوسط 18٪ از موهای شما را می گیرد زیرا فقط تعداد کمی از آن ها در زمان جلسه لیزر شما در مرحله مناسب برای لیزر قرار دارند. ممکن است بپرسید آن مرحله درست چیست؟ این اولین مرحله، مرحله آناژن از چرخه رشد مو است. زیرا در واقع برداشتن مو در مراحل کاتاژن یا تلوژن توصیه نمی شود.

آناژن

فاز آناژن آغاز چرخه رشد مو است. زمانی است که موهای فعال ‌تر رشد می‌کند و در بالای پوست قابل مشاهده است، اما همچنان به پاپیلا متصل است. پاپیلا یک فرورفتگی عروقی در پایین فولیکول مو است که پیاز مو روی آن قرار می گیرد. دلیل اینکه مرحله آناژن برای لیزر موهای زائد بهترین است این است که از آنجایی که مو هنوز به پاپیلا متصل است، لیزر پاپیلا را هدف قرار می دهد و از رشد موهای جدید جلوگیری می کند. این مرحله یک جنبه منفی دارد زیرا فقط 20٪ از موهای شما در این جلسه از بین می رود. به همین دلیل به چندین جلسه نیاز دارید.

کاتاژن

فاز کاتاژن بین رشد و استراحت اتفاق می افتد و برای لیزر موهای زائد ایده آل نیست. از آنجایی که مو از پاپیلا خارج می شود، لیزر فقط می تواند به خود موها برسد. فولیکول دست نخورده باقی می ماند و پاپیلا برای چرخه رشد موی جدید آماده می شود. لیزر پس از جدا شدن نمی تواند به فولیکول برسد. خوشبختانه، مرحله کاتاژن تنها چند روز طول می کشد.

عوامل تاثیرگذار در افزایش تعداد جلسات لیزر مجموعه مروارید

تلوژن

مرحله تلوژن آخرین مرحله از چرخه رشد مو است. به آن مرحله استراحت نیز می گویند. لیزر موهای زائد را نمی توان در این مرحله انجام داد زیرا مو نه در حال رشد است و نه رشد می کند. مو نیز به پاپیلا متصل نیست و فولیکول خفته است. این مرحله غیرقابل پیش بینی است و می تواند چند روز و تا چند ماه طول بکشد. در نهایت موها می ریزند. سپس مرحله آناژن دوباره شروع می شود.

چگونه این چرخه لیزر موهای زائد را تحت تأثیر قرار می دهد

درک چرخه رشد مو برای درک اینکه چرا نتایج لیزر موهای زائد فوری نیستند و چرا باید چندین جلسه قبل از دیدن نتایج رضایت بخش داشته باشید، کلیدی است. اگرچه هر فرد با چرخه خود بسیار متفاوت است و تشخیص اینکه در چه مرحله ای قرار دارد دشوار است، لیزر موهای زائد بر اساس مرحله ای که در آن هستید واقعا می تواند به بهبود نتایج جلسات شما کمک کند.

همانطور که در بالا ذکر شد، مرحله آناژن مرحله عالی برای لیزر موهای زائد است. با این حال، تمام موهای بدن شما در این حالت نیست. این بدان معناست که لیزر نمی تواند فولیکول این موی خاص را هدف قرار دهد و بعداً شاهد رشد مجدد خواهید بود. برای اطمینان از اینکه تمام موها بدون توجه به اینکه در چه مرحله ای در طول جلسات هستند، به چندین جلسه نیاز دارید.

ممکن است 6 تا 12 هفته طول بکشد تا موها چرخه را طی کنند. برنامه‌ریزی جلسات هر شش تا هشت هفته یکبار به پوست زمان می‌دهد تا بعد از جلسه لیزر قبلی شما بهبود یابد، اما همچنین به موهای بدن که در مرحله آناژن نیستند، زمان می‌دهد تا برسند، چرخه مناسب را طی کنند و به موقع وارد فاز آناژن شوند.

با این حال، نباید بیش از ده هفته صبر کنید زیرا موها دوباره وارد مرحله کاتاژن می شوند و لیزر نمی تواند فولیکول آن ها را هدف قرار دهد. بعداً، ممکن است مجبور شوید به سراغ جلسات شارژ بروید، زیرا موهایی که در تمام طول تجربه لیزر شما در مرحله تلوژن بودند ممکن است شروع به رشد کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عوارض لیزر موهای زائد ​

عوارض لیزر موهای زائد

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • قرمزی موقت پوست

 

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • شیوع هرپس سیمپلکس (زخم سرد).
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن شدن یا تیره شدن پوست

 

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به یک مرکز معتبر در درمان های لیزری بسیار مهم است.

پیروی از دستورالعمل های اپراتور نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

دلایل رشد مو بعد از لیزر

موها به دلایل زیادی بعد از لیزر مجددا رشد می کنند. لیزر موهای زائد به طور کلی، فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد که کار آن رشد مو است. موضوع این است که همه موها در یک زمان برای فاز رشد نیستند برای همین همه فولیکول ها در یک جلسه آسیب نمی بیند. همچنین بدن می تواند سلول های آسیب دیده را ترمیم کند به همین دلیل فولیکول ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و ممکن است مجددا کمی رشد مو داشته باشد. تغییرات هورمونی و همچنین مصرف برخی از داروها می تواند منجر به رشد مو بعد از لیزر شود. اما اصلا جای نگرانی نیست چرا که یک جلسه شارژ در سال می تواند به رفع موهای رشد کرده کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

جلوگیری از رشد موهای زائد بعد از لیزر

اگر بتوانید مراقبت های بعد از لیزر را درست طبق دستورالعمل های اپراتور خود انجام دهید، نتیجه بهتری را از لیزر خواهید دید. برخی از این نکات در زیر آورده شده است:

 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • تا چند هفته پس از لیزر اپیلاسیون نکنید تا فولیکول های مو به طور کامل ریزش کنند.
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید تا بدن شما منجر به بهم خوردن هورمون ها نشود.
 • در صورت نیاز به مصرف داروهای جدید اپراتور خود را مطلع کنید.
 • لایه برداری منظم همچنین می‌تواند به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آیا موهای نواحی خاصی از بدن یا صورت سریعتر رشد می کنند؟

پس از لیزر موهای زائد، موهای زائد در چانه، گردن و سایر نواحی صورت به احتمال زیاد رشد می کنند.

این ممکن است تا حدی به دلیل نوسانات هورمونی و فعال شدن مجدد فولیکول های مو توسط آندروژن ها، مانند دهیدرواپی آندروسترون (DHEA) و تستوسترون باشد.

در برخی از زنان، رشد مجدد مو در چانه، گردن، پشت لب و پهلو ممکن است همزمان با یائسگی باشد، زمانی که سطح استروژن کاهش می یابد.

رشد مجدد مو در بدن نیز امکان پذیر است. در برخی افراد، ممکن است بیشتر روی بازوها، پاها یا قفسه سینه رخ دهد تا روی خط بیکینی، شکم یا زیر بغل. وقتی موها دوباره روی بدن رشد می کنند، معمولاً کم و بسیار ظریف هستند.

در موارد نادر، لیزر موهای زائد ممکن است باعث رشد یا رشد مجدد موهای ضخیم تر و تیره تر در ناحیه مجاور ناحیه تحت درمان شود. این وضعیت به عنوان هایپرتریکوز پارادوکسیکال شناخته می شود. این موضوع می تواند در هر نقطه از صورت یا بدن رخ دهد.

آیاراهی برای جلوگیری از رشد مو بعد از لیزر وجود دارد؟

در صورت نیاز می توان با انجام لیزر درمانی از رشد مجدد موها جلوگیری کرد. اگر رشد مو کم است، گزینه دیگر الکترولیز است. الکترولیز روی موها یک به یک کار می کند و آن ها را از بین می برد.

لیزر موهای زائد چقدر درد دارد؟

لیزر موهای زائد چقدر درد دارد؟​

لیزر موهای زائد برای هدف قرار دادن فولیکول های مو با پرتوهای لیزری با حرارت بالا طراحی شده است. در حالی که ممکن است گرما را احساس نکنید، ممکن است احساس کنید پوست شما با یک نوار لاستیکی کشیده شده است. همچنین ممکن است پس از لیزر، ناراحتی خفیفی مانند قرمزی و سوزش مشابه آفتاب سوختگی خفیف را تجربه کنید.

این روش همچنین ممکن است تا حدی دردناک باشد. میزان درد بستگی به قسمتی از بدن دارد که تحت لیزر موهای زائد است. هرچه ابتدا پوست حساس تر باشد، احتمالاً دردناک تر خواهد بود.

برای به حداقل رساندن درد، پزشک ممکن است قبل از انجام لیزر، یک کرم بی‌حس کننده را روی پوست شما بمالد. بسته به قسمت بدن و تحمل درد شما، ممکن است اصلاً نیازی به کرم بی حس کننده نداشته باشید.

چندجلسه لیزر برای ار بین بردن موهای زائد مورد نیاز است

تعداد درمان های مورد نیاز برای به دست آوردن بهترین نتایج از لیزر موهای زائد می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. در اصل، هر یک از موهای شما چرخه رشد خاص خود را دارد. معمولاً حدود 8 تا 10 درمان کافی است.

آنهایی که دوباره رشد می کنند احتمالاً به دلیل جذب ملانین بسیار ظریف تر هستند. در بیشتر موارد، این رشد مجدد به سادگی نیاز به یک جلسه شارژ هر شش تا دوازده ماه یک بار دارد. به مرور زمان کمتر می شود و موهای کمتر و کمتری رشد می کنند.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای ریز، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

سوالات متداول درباره مراحل رشد مو بعد از لیزر

لیزرها پرتوهای نور متمرکزی هستند که برای هدف قرار دادن و حذف موهای ناخواسته در ناحیه درمان استفاده می شوند. به جای اینکه موهای زائد از طریق روش سنتی کنده شدن مو از ریشه انجام شود، لیزر با آسیب رساندن به ملانین مو، فولیکول مو را از کار می‌اندازد. این کار اساسا فولیکول مو را از بین می برد و از رشد مجدد آن جلوگیری می کند. این روش حذف دائمی موهای زائد یکی از بهترین روش های موجود برای خلاص شدن از شر موهای زائد در نظر گرفته می شود.

لیزر موهای زائد یک درمان غیر تهاجمی است که به طور دائمی میزان موهای زائد بدن شما را کاهش می دهد. لیزر انرژی نوری خاصی را منتشر می کند که توسط ملانین موجود در موهای شما جذب شده و به گرما تبدیل می شود. گرما به تخریب سلول های مسئول رشد مو بدون آسیب رساندن به پوست اطراف کمک می کند. اکثر افراد  پس از 5 جلسه درمانی که طی چند ماه انجام می شود، ریزش دائمی مو را تجربه می کنند.

لیزر با استفاده از پالس های انرژی متمرکز برای هدف قرار دادن ملانین در سلول های تولید کننده مو کار می کند. هنگامی که این کار را انجام می دهد، رنگدانه مو انرژی را جذب می کند و گرم می شود. این کار به تخریب فولیکول های مو کمک می کند و از رشد مجدد آنها در آینده جلوگیری می کند.

بله، لیزر موهای زائد برای اکثر افراد دائمی است. اکثر افراد پس از گذراندن کامل دوره لیزر خود کاهش دائمی رشد مو را تجربه می کنند، اما توجه به این نکته مهم است که رشد مجدد مو همچنان ممکن است در نتیجه تغییرات هورمونی یا برخی داروها تجربه شود.

بسیاری از افراد می گویند که لیزر موهای زائد درد کمتری نسبت به اپیلاسیون یا اصلاح دارد. زیرا لیزرها از انرژی نور برای آسیب رساندن به فولیکول مو و تخریب ریشه استفاده می کنند.

لیزر موهای زائد با آسیب رساندن به ریشه مو عمل می کند که در نهایت باعث توقف رشد مو پس از چندین درمان می شود. لیزر ملانین را در فولیکول هدف قرار می دهد، بنابراین افرادی که پوست روشن دارند بهترین نتایج را خواهند دید. با این حال، رنگ پوست تیره تر هنوز قابل درمان است، اما ممکن است نیاز به جلسات بیشتری داشته باشد.

در بیشتر موارد، بین شش تا دوازده درمان نیاز دارید. این درمان ها به فاصله 4 تا 8 هفته انجام می شود. دوره انتظار برای هدف قرار دادن هر فولیکول مو در حالی که در مرحله فعال چرخه رشد است ضروری است.

نور مرئی کاملاً ایمن است بنابراین به غیر از استفاده از عینک نیازی به اقدامات احتیاطی خاصی نیست. پوست برخی از افراد بلافاصله پس از درمان کاملا قرمز می شود. با این حال، اکثر کاندیدها هیچ عارضه جانبی را تجربه نمی کنند و واکنش های پوستی توصیف شده معمولا در عرض چند ساعت تا چند روز ناپدید می شوند. به ندرت ممکن است روشن شدن یا تیره شدن موقت پوست رخ دهد.

این بسته به مراجعه کننده، حساسیت آن ها و ناحیه تحت درمان متفاوت است.

فقط موهایی که در مرحله رشد هستند قابل درمان هستند. تعداد موها در این مرحله از 10 تا 70 درصد متغیر است. طول چرخه رشد نیز متفاوت است. پس از اولین درمان، اکثر افراد کاهش قابل توجهی در تراکم مو دارند. جلسات درمانی هر 4 تا 12 هفته توصیه می شود (این در طول مشاوره شما مشخص می شود). تعداد جلسات مورد نیاز متفاوت است، اما معمولاً تعداد جلسات به طور متوسط 8-10 است.

لیزر را می توان در هر ناحیه ای از بدن به جز پلک ها انجام داد. محبوب ترین مناطق درمانی پاها، پشت، بازوها، سینه، پشت لب، زیر بغل و ناحیه بیکینی هستند.

شما همچنین می توانید لیزر موهای زائد را بر روی گوش ها، بینی، پیشانی، بالای ابروها و سایر قسمت های صورت خود انجام دهید.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *