لیزر موهای زائد و تبخال تناسلی

 

آیا لیزر موهای زائد منجر به تبخال تناسلی می شود؟

خیر. لیزر موهای زائد منجر به تبخال تناسلی نمی شود. زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)، یک عفونت مقاربتی ایجاد می‌شود و لیزر موهای زائد می تواند خطر انتشار این ویروس را در صورت وجود آن افزایش دهد

آیا انتقال تبخال تناسلی از طریق لیزر موهای زائد ممکن است؟

لیزر موهای زائد و تبخال تناسلی بعید است که اتفاق بیوفتد

پیشگیری از انتقال تبخال تناسلی از طریق لیزر موهای زائد

دقت داشته باشید که لیزر موهای زائد شما توسط یک اپراتور با تجربه انجام شود.

تجهیرات لیزر موهای زائد باید حتما ضد عفونی و استریل شوند و از مواد یک بار مصرف تازه برای هر مراجعه کننده استفاده شود.

اگر فردی در حال تجربه شیوع تبخال تناسلی است، باید موقتا از انجام لیزر موهای زائد خودداری کند چرا که لیزر موهای زائد می تواند تبخال را تحریک کرده و آن را به سایر قسمت ها گسترش دهد.

به نکاتی که اپراتور شما برای قبل و بعد از لیزر موهای زائد توصیه می کند توجه کنید.

 

چگونگی پیشگیری از تبخال تناسلی از طریق لیزر موهای زائد

استفاده از دستگاه های لیزر غیر تماسی

استفاده از سلفون روی هندپیس لیزر توسط اپراتور

انتخاب یک مرکز لیزر موهای زائد معتبر و مطمئن

ضدعفونی کردن هندپیس لیزر توسط اپراتور

 

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

لیزر موهای زائد و تبخال تناسلی

تبخال تناسلی یکی از آزاردهنده ترین عارضه هایی است که ممکن است برای هر کسی در زندگی پیش بیاید. اگر شما تمایل به انجام لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد خود دارید، ممکن این سوال برای شما به وجود بیاید که رابطه میان لیزر موهای زائد و تبخال تناسلی چیست؟ آیا امکان تبخال تناسلی بعد از انجام لیزر موهای زائد وجود دارد یا اینکه این موضوع فقط یک شایعه است و می توانم با خیال راحت لیزر موهای زائد را انجام دهم؟ برای دریافت پاسخ سوالات خود در خصوص لیزر موهای زائد و تبخال تناسلی، با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا هر آن چه در این باره باید بدانید را برای شما شرح دهیم.

آیا لیزر موهای زائد منجر به تبخال تناسلی می شود؟

توجه داشته باشید که لیزر موهای زائد منجر به تبخال تناسلی نمی شود و اساس رابطه میان لیزر موهای زائد و تبخال تناسلی بی معناست. تبخال تناسلی بیشتر از طریق فرد آلوده به فرد سالم منتقل می شود و آن را نیز درگیر می کند.

در صورتی که مبتلا به تبخال تناسلی هستید، باید لیزر موهای زائد را به زمان دیگری موکول کنید چرا که آلودگی ممکن است روی دستگاه لیزر بماند و نفر بعدی به تبخال تناسلی مبتلا شود. به همین دلیل است که گفته می شود مرکزی را برای لیزر موهای زائد خود انتخاب کنید که وسایل و تجهیزات لیزر موهای زائد را استریل و ضد عفونی کنند.

ما در مرکز لیزر مروارید از وسایل شخصی یک بار مصرف برای هر فرد استفاده می کنیم و دستگاه لیزر بعد از هر بار استفاده کاملا استریل می شود. جدای از آن، ما لیزر موهای زائد را برای افرادی که مبتلا به تبخال تناسلی هستند را انجام نمی دهیم و توصیه می کنیم که لیزر را به بعد از درمان موکول کنند به همین دلیل مراجعه کنندگان با خیال راحت می توانند مرکز ما را برای لیزر موهای زائد خود انتخاب کنند.

دقت داشته باشید که اگر در مرکزی لیزر موهای زائد را انجام دهید که نفر قبلی مبتلا به ویروس HPV باشد و شما لیزر موهای زائد را در نواحی مانند زیر بغل انجام دهید، هیچ مشکلی برای شما به وجود نمی آید چرا که همانگونه که از نام آن پیداست، این ویروس تنها برای نواحی تناسلی است.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

آیا تبخال فقط از طریق لیزر ناحیه تناسلی منتقل می شود؟

لیزر موهای زائد، عاملی نیست که منجر به تبخال تناسلی شود یعنی فقط آلوده بودن وسایل و تجهیزات لیزر نیست که می تواند تبخال تناسلی را به نفر بعد منتقل کند. به عبارت دیگر استفاده از وسایل شخصی فرد آلوده مانند حوله، از عواملی است که می تواند شما را درگیر این ویروس کند. روش های دیگری مانند رابطه جنسی واژینالی، مقعدی و دهانی هم باعث بروز این بیماری می شوند.

راه های جلوگیری از تبخال تناسلی

برخی از روش هایی وجود دارد که می تواند بروز تبخال تناسلی را در هنگام لیزر موهای زائد به صفر برساند تا خیالتان بابت انجام لیزر موهای زائد و تبخال تناسلی راحت باشد. به برخی از این روش ها در زیر اشاره می کنیم:

 • لیزر موهای زائد توسط دستگاه های لیزری که غیر تماسی هستند

برخی از دستگاه های لیزر وجود دارند که نیازی به تماس با پوست بدن ندارند و با کمی فاصله از پوست می توان لیزر موهای زائد را انجام داد. می توانید با کمی تحقیق، مرکزی را برای لیزر موهای زائد انتخاب کنید که از چنین دستگاه هایی برای لیزر موهای زائد استفاده می کنند. دقت داشته باشید که هزینه لیزر با چنین دستگاه هایی، نسبت به هزینه با دستگاه لیزرهای معمولی گران تر است اما اگر خیلی حساس هستید که مشکلی برای شما به وجود نیاید، ارزش انتخاب را دارند.

 • دقت کنید که اپراتور لیزر از سلفون روی هندپیش استفاده کند

اگر مرکز لیزری که برای لیزر موهای زائد انتخاب کردید، دستگاه لیزر غیرتماسی ندارد، نگران نباشید چرا که روش های دیگری برای جلوگیری از مبتلا شدن به تبخال تناسلی وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که سلفون روی هم هندپیس را بعد از هر متقاضی جدا کرده و سلفون جدیدی برای شما استفاده می کند. رعایت کردن چنین نکاتی می تواند ابتلا به تبخال تناسلی را به صفر برساند.

 • ضد عفونی کردن هندپیس دستگاه لیزر

اپراتور لیزر باید حتما هندپیس دستگاه را ضد عفونی کند. استریل کردن دستگاه لیزر با استفاده از الکل می تواند آلودگی ویروس HIP احتمالی را از بین ببرد.

 • انتخاب لیزر مروارید با خیالی آسوده

اپراتورهای مجرب ما در لیزر مروارید، پیش از هر چیزی، سلامت افراد را اولویت قرار می‌دهند به همین دلیل هیچگاه ریسک انجام لیزر موهای زائد را برای فرد مبتلا به تبخال تناسلی قبول نمی کنند تا مشکلی برای خود فرد و افراد دیگری که به مرکز مراجعه می کنند به وجود نیاید.

اگر با وجود تبخال تناسلی لیزر موهای زائد را انجام دهم چه می شود؟

اگر یک عفونت فعال مانند تبخال تناسلی داشته باشید، انجام لیزر موهای زائد می تواند اثرات منفی برای شما داشته باشد. انجام لیزر موهای زائد در صورتی که تبخال تناسلی داشته باشید توصیه نمی شود اما به محض اتمام دوره درمانی خود می توانید لیزر موهای زائد را شروع کنید. لیزر موهای زائد در صورتی که تبخال تناسلی داشته باشید می تواند منجر به پخش شدن و گسترش ویروس HPV شود و سایر قسمت های بدن شما را نیز درگیر کند.

چه افرادی نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند؟

برای انجام لیزر موهای زائد باید 14 سال یا بیشتر داشته باشید. این به این دلیل است که کودکان پوست نازک ‌تری دارند و رگ ‌های خونی کوچک ‌تری دارند و احتمال کبودی و خونریزی آن ‌ها در طول درمان بیشتر می‌شود. علاوه بر این، احتمال واکنش آلرژیک به لیزر بیشتر است.

اکثر متخصصان معتقدند که کودکان باید صبر کنند تا بلوغ کامل شود و زنان چرخه قاعدگی خود را شروع کنند تا بتوانند لیزر موهای زائد را انجام دهند.

همچنین نگرانی های سلامتی برای افرادی با شرایط پزشکی خاص وجود دارد که از لیزر موهای زائد جلوگیری می کند. اگر مطمئن نیستید که این موارد برای شما یا فرزندتان صدق می کند یا خیر، قبل از گرفتن نوبت لیزر با پزشک خود تماس بگیرید.

 • زنان باردار نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند
 • زنانی که باردار یا شیرده هستند
 • لیزر موهای زائد در دوران بارداری توصیه نمی شود. هنوز هیچ مطالعه ای انجام نشده است، اما اکثر متخصصان پوست توصیه می کنند در دوران بارداری از لیزر موهای زائد خودداری کنید.
 • مطالعه ای که در سال 2017 انجام شد، بی خطر بودن روش زیبایی استفاده از لیزر برای حذف و درمان بیماری هایی مانند سنگ کلیه و زگیل تناسلی در زنان باردار را مورد توجه قرار داد. این مطالعه نشان داد که این روش های زیبایی روی بدن انسان تاثیری ندارند. گفته می شود، هیچ داده علمی نشان نمی دهد که استفاده از دستگاه های لیزر موهای زائد در دوران بارداری بی خطر است.
 • در دوران شیردهی، هنگام انجام لیزر درمانی باید احتیاط بیشتری به خرج دهید. مادران شیرده باید از استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد در نزدیکی بافت سینه یا ناحیه آرئول خودداری کنند اما در کل بهتر است آن را به بعد از پایان شیردهی موکول کنند.
 • این به این دلیل است که پوست شما می تواند مقداری از انرژی پرتو لیزر را جذب کند و آن را از طریق مجاری شیر به بدن شما یا بدن فرزندتان منتقل کند.
 • افرادی که دارای ریزش موی غیر طبیعی خود هستند. لیزر موهای زائد ایده خوبی نیست. لیزر موهای زائد می تواند باعث التهاب شود که می تواند منجر به زخم شود.
 • اگر سابقه اسکار کلوئیدی دارید نیز ممکن است برای شما مشکل ساز باشد. اگر از مشکلات پوستی رنج می برید، توصیه می کنیم از لیزر موهای زائد خودداری کنید.
 • افرادی که مستعد آکنه هستند باید از لیزر موهای زائد نیز اجتناب کنند زیرا این روش می تواند منافذ را باز کند و باعث ایجاد جوش های شدید شود.
 • باید از مصرف دارو و لیزر موهای زائد خودداری کرد
 • افرادی که از داروهای خاصی استفاده می کنند

اگر هر یک از داروهای زیر را مصرف می کنید، لیزر موهای زائد ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند:

 • داروهای ضد افسردگی
 • قرص های ضد بارداری
 • رقیق کننده های خون
 • اگر مطمئن نیستید که آیا داروهای شما می توانند همراه با لیزر موهای زائد استفاده شوند یا خیر، از پزشک خود بپرسید. اگر پاسخ این سوال را نمی دانید، تا زمانی که با پزشک خود صحبت نکرده اید، اقدامی را انجام ندهید.
 • افراد مبتلا به بیماری های پوستی شدید باید از لیزر موهای زائد اجتناب کنند. این شامل افرادی می شود که از اگزما، پسوریازیس یا آکنه رنج می برند. لیزر درمانی می تواند این شرایط را تشدید کند و برخی از داروها می توانند باعث خشک شدن پوست و بدتر شدن این شرایط شوند.
 • افرادی که دارای شرایط خاص سلامتی هستند ممکن است نتوانند موهای زائد را با لیزر انجام دهند.
 • کلوئید زمانی است که اسکار به طور غیر طبیعی رشد می کند.
 • لوپوس یکی دیگر از مشکلات سلامتی است که لیزر موهای زائد را نامناسب می کند، زیرا می تواند باعث شود سیستم ایمنی بدن شما نسبت به لیزر واکنش بیش از حد نشان دهد و باعث واکنش های نامطلوب در پوست شود.
 • سابقه پزشکی شما شامل شرایط خاصی است که ممکن است شما را در معرض خطر عوارض ناشی از لیزر درمانی مانند بیماری قلبی و دیابت قرار دهد.
 • علاوه بر این، مهم است که در نظر بگیرید که آیا در دو هفته گذشته در معرض نور UV قرار گرفته اید یا خیر. قرار گرفتن در معرض می تواند باعث ایجاد علائم سوختگی روی پوست شما شود که احتمال اثربخشی موثر لیزر را کاهش می دهد.
 • هر فردی که دو هفته قبل از درمان پوست خود را در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار داده باشد، مجاز به لیزر موهای زائد نیست.
 • لیزر موهای زائد یک عمل زیبایی است. اگر لیزر موهای زائد را انجام داده اید، نباید پوست خود را تا دو هفته قبل از درمان در معرض نور UV قرار دهید. این بدان معناست که در این مدت باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و از تخت‌های برنزه یا هر منبع نور فرابنفش دیگری اجتناب کنید.
 • اگر جوش روی پوست خود دارید یا هر نوع عفونتی دارید، نمی توانید لیزر موهای زائد را دریافت کنید. اگر سوالی در مورد اینکه آیا شرایط پزشکی فعلی شما اجازه لیزر موهای زائد را می دهد، قبل از جلسه لیزر درمانی خود به پزشک مراجعه کنید.
 • لیزر موهای زائد برای موهای سفید، قرمز یا خاکستری کار نمی کند.

لیزر نمی تواند این نوع موها را از بین ببرد زیرا حاوی رنگدانه های ملانین (مواد تیره تر پوست) نیستند. بنابراین به شما توصیه می کنیم اگر موهای سفید، قرمز یا خاکستری دارید، الکترولیز را در نظر بگیرید. این روش به جای گرما از الکتریسیته برای هدف قرار دادن تارهای تکی مو در ریشه استفاده می کند.

چه افرادی نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند؟​

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.  

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد ، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر موهای زائد و تبخال تناسلی

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بله، تبخال تناسلی و ویروس ایجاد کننده آن ها (HPV) هر دو مسری هستند. هیچ درمانی برای HPV وجود ندارد. هنگامی که ویروس را دارید، همیشه احتمال انتقال آن وجود دارد (همیشه می توانید آن را به دیگران منتقل کنید). حتی اگر علائمی مانند تبخال تناسلی قابل مشاهده نداشته باشید یا تبخال ها را برداشته اید، باز هم می توانید فرد دیگری را به HPV و تبخال تناسلی آلوده کنید.

لیزر موهای زائد با ارسال پرتوهای نور لیزر به گروهی از فولیکول ‌های مو با قدرت کافی برای تخریب ریشه کار می‌کند، اما به اندازه کافی برای آسیب رساندن به پوست اطراف نیست. فناوری لیزر برای گرم کردن انتخابی فولیکول های مو در حالی که بافت اطراف آن دست نخورده باقی می ماند در نظر گرفته شده است. فولیکول های موی آسیب ‌دیده دیگر موهای بیشتری تولید نمی‌کنند، بنابراین هنگامی که موهای موجود می ‌ریزند، شما بدون مو هستید.

هر فولیکول مو لزوماً در یک جلسه از بین نمی رود، بنابراین چندین جلسه برای از بین بردن همه موها و آسیب کافی به آن ها لازم است تا دیگر موهای بیشتری تولید نشوند.

برای تمام موهای زائد بدن، 6 هفته فاصله بین جلسات لازم است.

از دو هفته قبل از شروع جلسه لیزر و در طول فرآیند لیزر موهای زائد باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب شود.

طبق توصیه متخصص پوست از پمادهای بعد از مراقبت استفاده کنید و به طور مرتب از ضد آفتاب با حداقل SPF30 استفاده کنید. توصیه می شود قبل از انجام یک جلسه لیزر موهای زائد، اصلاح کنید. 

دستگاه لیزر تمایل دارد موهای بالای / زیر پوست را هدف قرار دهد. تراشیدن باعث می شود که هیچ مویی در بالای پوست وجود نداشته باشد که دستگاه لیزر آن را هدف قرار دهد، بنابراین از سوختگی احتمالی جلوگیری می کند.

ما فقط می توانیم موهای حاوی ملانین را دستکاری کنیم. موهای سفید، قرمز و بلوند هیچ ملانین درون خود ندارند، بنابراین لیزر موهای زائد برای این افراد خیلی جواب نمی دهد.

تعداد دقیق جلسات از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما معمولاً 6 تا 10 جلسه برای نتایج بهینه مورد نیاز است، به این معنی که چند ماه طول می کشد تا نتایج کامل مشاهده شود.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • سرخی

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • شیوع هرپس سیمپلکس (زخم سرد).
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن شدن یا تیره شدن پوست

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید در روزهای قبل از درمان خودداری کنید، زیرا لیزر موهای زائد روی پوست برنزه به خوبی عمل نمی کند.
 • از لایه برداری یا سایر درمان های شیمیایی در هفته منتهی به لیزر خودداری کنید که ممکن است باعث تحریک پوست شود.
 • ممکن است به شما گفته شود که ناحیه مورد نظر را از قبل بتراشید.
 • با پوست تمیز و بدون آرایش در قرار ملاقات خود حاضر شوید.
 • از آسپرین یا سایر داروهای ضدالتهابی یا داروهای گیاهی که ممکن است خونریزی را افزایش دهند خودداری کنید.
 • اگر تبخال یا بریدگی باز دیگری روی صورت خود دارید، جلسه لیزر را به روز دیگری موکول کنید

نه. لیزر موهای زائد نمی تواند باعث ایجاد تبخال تناسلی شود. تبخال تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شود که یک عفونت مقاربتی است. لیزر موهای زائد روی پوست یا بافت حاوی تبخال تاثیری نخواهد داشت.

بله اما این لیزر با لیزر موهای زائد کاملا متفاوت است. در طول درمان تبخال تناسلی با لیزر، یک پرتو پرانرژی نور به سمت  تبخال ها هدایت می‌شود که بافت عفونی را از بین می‌برد. این روش باید توسط یک متخصص حرفه ای در این زمینه انجام شود.

تنها مناطقی که ما لیزر نمی کنیم چشم ها، وسط ابرو، نیپل و پشت پلک هستند. تمام نواحی دیگر بدن را می توان با لیزر موهای زائد درمان کرد.

لیزر موهای زائد روی پوستی که تبخال تناسلی دارد توصیه نمی شود چرا که بافتی که دارای تبخال است ممکن است گرم شود و ویروس به دیگر قسمت های بدن سرایت پیدا کند. همچنین اختلال در لیزر موهای زائد به دلیل نادیده گرفتن بافتی که دارای تبخال است باعث می شود لیزر درمانی درست صورت نگیرد و شما همچنان شاهد رشد مجدد مو شوید. پزشکان توصیه می کنند که لیزر موهای زائد را به بعد از درمان موکول کنید.

تبخال تناسلی همه جنسیت ها را درگیر می کند. بیشتر در نوجوانان و جوانان شایع است. شانس شما برای ابتلا به تبخال تناسلی افزایش می یابد اگر:

 • هنگام رابطه جنسی از کاندوم استفاده نکنید.
 • چندین شریک جنسی داشته باشید.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *