لیزر موهای پشت لب در تهران

بیماری هایی که لیزر موهای پشت لب برای آن مناسب نیست

سابقه ملانوم

خال های برجسته

ضایعات مشکوک

تشکیل اسکار کلوئیدی

مشکلات درمانی

عفونت های فعال

زخم های باز

کندوها

تبخال

خالکوبی در ناحیه درمان

بیماری های خود ایمنی

فواید لیزر موهای پشت لب

رفع موهای زائد پشت لب به مدت طولانی

شما می توانید تعدادی از مناطق مختلف را در بدن لیزر کنید.

موهای رشد کرده را کاهش می دهد.

بهترین گزینه از بین بردن موهای پشت لب.

برای هر ناحیه ای از بدن قابل انجام است

روشی غیر دردناک برای حذف موهای زائد

عوارض لیزر موهای پشت لب

قرمزی و تحریک بعد از لیزر موهای پشت لب

جوش / فولیکولیت بعد از لیزر موهای پشت لب

تغییر در رنگ پوست بعد از لیزر موهای پشت لب

سوختگی و تاول پوست بعد از لیزر موهای پشت لب

جای زخم بعد از لیزر موهای پشت لب

آسیب چشم بعد از لیزر موهای پشت لب

عوامل موثر برهزینه لیزر موهای پشت لب

موقیعت جغرافیایی مرکز لیزر مد نظر

تجربه و مهارت اپراتور

محبوبیت و شهرت مرکز لیزر

نام دستگاه لیزر

نواحی که برای لیزر انتخاب می کنید

ضخامت موهای شما

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر

روش های مختلفی برای از بین بردن موهای پشت لب وجود دارد که برخی از آن ها دردناک هستند و برخی دیگر مانند استفاده از تیغ خطر بریدگی پوست را به همراه دارند. علاوه بر آن، این روش ها اثر بخشی زیادی ندارند و چند روز بعد باید مجددا آن روش را برای رفع موهای پشت لب استفاده کنید.

استفاده از روش های سنتی برداشتن موهای پشت لب به مرور زمان باعث ضخیم شدن موهای پشت لب می شود و پوست پشت لب شما نیز تیره می شود. بهترین کاری که می توانید برای از بین بردن همیشگی موهای پشت لب خود به کار گیرید، استفاده از روش لیزر موهای پشت لب است. این روش، یک روش سریع با کمترین عوارض جانبی است که می تواند طی چندین جلسه، موهای پست لب شما را از بین ببرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیزر موهای پشت لب، با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا کلیه نکات در این باره را برای شما شرح دهیم.

لیزر موهای پشت لب

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

آیا لیزر موی پشت لب برای از بین بردن موهای زائد تاثیرگذار است؟

اگر می خواهید از لیزر موهای پشت لب، نتیجه خوبی بگیرید، بهترین کار این است که لیزر موهای پشت لب را در یک مرکز معتبر و توسط یک اپراتور لیزر حرفه ای انجام دهید. لیزر موهای زائد، یکی از روش های ایمن و سریع برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن است که مورد تائید FDA است و هر سال میلیون ها نفر بدون هیچ مشکلی آن را انجام می دهند.

کارکنان مجرب ما در لیزر مروارید، برای اطمینان از دستیابی به بهترین نتایج، یک جلسه مشاوره با شما ترتیب می دهند و اگر پوست حساسی دارید یا داروی خاصی مصرف می کنید، بهترین روش درمانی را به شما توصیه می کنند.

مشاوره با لیزر مروارید قبل از انجام لیزر موهای پشت لب

گفتیم که برای کسب بهترین نتایج از لیزر موهای پشت لب، باید یک مرکز معتبر را برای لیزر موهای پشت لب انتخاب کنید. وقتی به مرکز لیزر مروارید برای لیزر موهای پشت لب مراجعه می کنید، ما سلامت شما را بررسی می کنیم. به همین دلیل شما باید با ما صادق باشید و در خصوص سابقه پزشکی خود مانند انواع بیماری، آلرژی و اختلالات هورمونی هر چند از نظر شما بی اهمیت باشد صحبت کنید.

شما باید لیست کاملی از داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید را هم با خودتان بیاورید تا به شما بگوییم کدام داروها با انجام لیزر موهای پشت لب تداخل دارد. مثلا مصرف راکوتان و انجام لیزر موهای زائد با هم تداخل دارد و شما مجاز به لیزر موهای پشت لب 6 ماه بعد از قطع مصرف راکوتان هستید.

بهترین دستگاه لیزر موهای پشت لب

الکساندر کندلا یا الکساندرایت کندلا، یکی از بهترین دستگاه های لیزر موهای پشت لب است و در تمام کشورها برای لیزر فول بادی استفاده می شود. استفاده از دستگاه الکساندر کندلا یا الکساندرایت کندلا هم در ایران و هم در دیگر کشورها رایج است.

یکی از مهمترین ویژگی های دستگاه الکساندر کندلا یا الکساندرایت کندلا، قابلیت نفوذ بالای آن است یعنی می تواند به راحتی به ریشه موها ورود پیدا کند و موهای ضخیم پشت لب را از بین ببرد. از آنجایی که دستگاه الکساندر کندلا یا الکساندرایت کندلا، تاثیرات زیادی در جذب ملانین دارد، می تواند منجر به صاف شدن پوست بعد از لیزر موهای پشت لب شود.

ضروری بودن جلسه مشاوره قبل از لیزر موهای پشت لب

یکی از مواردی که در جلسه مشاوره لیزر موهای پشت لب بررسی می شود، رنگ پوست و موی شماست. رنگ پوست و موی شما در درست کردن تنظیمات دستگاه لیزر برای شما اهمیت دارد. همچنین اپراتور لیزر تعداد جلسات لازم را برای لیزر موهای پشت لب، از طریق رنگ مو و پوست شما تعیین می کند.

یعنی انرژی لیزری که برای یک فرد با پوست روشن و موی تیره به کار گرفته می شود، مناسب برای فردی با پوست تیره و موی بلوند نیست. بنابراین شما و اپراتور باید مطمئن شوید که از دستگاه مناسب برای لیزر موهای پشت لب استفاده می شود.

ممنوعیت استفاده از لوازم آرایشی قبل از لیزر موهای پشت لب

یکی از مهمترین نکاتی که مربوط به قبل از لیزر موهای پشت لب است این است که شما باید با پوستی شیو شده و عاری از مواد آرایشی و بهداشتی حتی کرم مرطوب کننده ساده به کلینیک مراجعه کنید. استفاده از مواد آرایشی قبل از لیزر موهای پشت لب باعث تداخل در نتیجه لیزر موهای پشت لب می شود و دستگاه لیزر به خوبی برای شما عمل نمی کند.

ضروری بودن شیو کردن پشت لب قبل از جلسه لیزر موهای پشت لب

شما حتما باید 24 ساعت قبل از جلسه لیزر موهای پشت لب، لیزر کنید تا اثرگذاری بیشتری را از لیزر بگیرید. شما فقط مجاز به از بین بردن موهای زائد پشت لب خود با تیغ یا ژیلت هستید چرا که این دو روش می تواند موها را تا سطح پوست از بین ببرد و فولیکول را که قرار است توسط لیزر مورد هدف قرار دهد را دست نخورده باقی می گذارد.

وکس کردن صورت، دکلره کردن موهای پشت لب، کندن آن ها با موچین یا موم گذاشتن پشت لب از 4 تا 6 هفته قبل از لیزر موهای پشت لب ممنوع است چرا که لیزر به دنبال یک فولیکول سالم است تا آن را مورد هدف قرار دهد و بسوزاند به همین دلیل این روش ها باعث می شود مو از ریشه جدا شود.

ممنوعیت برنزه کردن قبل از لیزر موهای پشت لب

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست می تواند پوست شما را حساس کند و همین امر باعث می شود حساس پذیری پوست شما بیشتر شود و مستعد سوختگی قرار بگیرید.

4 الی 6 هفته قبل از جلسه لیزر موهای پشت لب باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید جلوگیری کنید و از رفتن به سولار خودداری کنید. بهترین کار این است که قبل از رفتن به بیرون از ضد آفتاب های قوی استفاده کنید.

مزایای لیزر موهای پشت لب

لیزر موهای پشت لب مزایای بی شماری دارد که در زیر به برخی از مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

کاهش دائمی موهای زائد پشت لب

لیزر موهای پشت لب به سرعت به یکی از موثرترین گزینه ‌ها برای کاهش دائمی موهای زائد تبدیل شده است. با انجام لیزر موهای پشت لب، 90 درصد کاهش دائمی رشد موهای پشت لب را خواهید داشت و موهایی که رشد می کنند به حدی نازک خواهند بود که انگار دیده نمی شوند.

دیگر از بثورات ناخوشایند اصلاح و موهای زیر پوستی خبری نیست

بله درست خواندید! لیزر موهای پشت لب می تواند شانس رشد موهای زائد را کاهش دهد… اما چگونه؟ هنگام انجام این درمان، تکنسین های ما در لیزر مروارید یک پرتو نور متمرکز را مستقیماً به سمت فولیکول های موی شما نشانه می گیرند. رنگدانه موجود در فولیکول موهای شما نور و گرما را جذب می کند و به اندازه کافی به فولیکول آسیب می رساند تا از رشد بیشتر مو جلوگیری کند و در نهایت موها می ریزند. زمانی که هیچ مویی در فولیکول وجود نداشته باشد، احتمال کمتری برای رشد موی درونی وجود دارد.

مقرون به صرفه بودن روش لیزر موهای پشت لب

درمان های لیزر موهای پشت لب مقرون به صرفه هستند و می توانند مقدار پول زیادی در دراز مدت برای شما صرفه جویی کنند. درمان های منظم می تواند منجر به کاهش دائمی مو شود و آن را به یک راه حل طولانی مدت و مقرون به صرفه تبدیل کند. وقت آن است که با آن قرار ملاقات های دردناک اپیلاسیون و خرید مداوم تیغ های جدید و کرم های اصلاح، خداحافظی کنید!

وقتی لیزر موهای زائد را انتخاب می کنید، دیگر نیازی به صرف هزینه برای درمان های معمولی با موم، تیغ یا سایر روش های رفع موهای زائد ندارید. در حالی که ممکن است هزینه اولیه بیشتری داشته باشد، در دراز مدت مقدار زیادی پول صرفه جویی خواهید کرد، همچنین زمان زیادی را صرفه جویی خواهید کرد.

تکنولوژی ایمن و موثر به کار رفته در لیزر موهای پشت لب

در کلینیک لیزر مروارید، ما می توانیم هر رنگ پوستی را با استفاده از لیزرهای ایمن و موثر درمان کنیم. درمان ها فقط توسط تکنسین های آموزش دیده لیزر انجام می شود که دارای گواهی ایمنی لیزر و مطابق با بالاترین مقررات ایمنی در ایران هستند.

حداقل عوارض جانبی لیزر موهای پشت لب

 تنها چند عارضه جانبی جزئی لیزر موهای پشت لب از جمله ناراحتی موقت، قرمزی یا تورم در ناحیه درمان وجود دارد. این ها چند روز بیشتر دوام نمی آورند و خیلی زود رفع می شود.

نیازی نیست برای رشد مو منتظر بمانید

 بر خلاف اپیلاسیون، لیزر موهای زائد را می توان حتی اگر موهای شما خیلی کوتاه باشد انجام داد. این بدان معناست که شما مجبور نخواهید بود بین جلسات درمانی منتظر رشد موهای خود باشید و می توانید برای همیشه بدون مو بمانید!

لیزر موهای زائد پوست شما را نرم‌ تر از قبل می‌کند

با لیزر موهای زائد، پوست شما پس از یک جلسه، صاف و ابریشمی خواهد شد و حتی زمانی که در نهایت دوباره موها رشد کرد، نازک ‌تر و نرم ‌تر از قبل می ‌شود.

هیچ عارضه جانبی دردناکی وجود ندارد

 با اصلاح، شما یک قدم با بریدگی یا کبودی فاصله دارید و با اپیلاسیون، خطر سوختگی پوست شما وجود دارد. با این حال، لیزر موهای زائد جایی برای چنین عوارض جانبی دردناک، بریدگی، اسکار یا کبودی باقی نمی گذارد. این یک روش بدون درد و عوارض است که می تواند در اکثر قسمت های بدن انجام شود.

مزایای لیزر موهای پشت لب

اقدامات قبل از لیزر موهای پشت لب

قبل از لیزر موهای زائد، با پزشک مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این گزینه درمانی برای شما مناسب است یا خیر. پزشک شما احتمالاً موارد زیر را انجام خواهد داد:

پزشک همچنین دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن برای لیزر موهای پشت لب ارائه می دهد. این ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

دور ماندن از آفتاب: توصیه های پزشک خود را برای اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل و بعد از درمان دنبال کنید. هر زمان که بیرون می روید، از یک ضد آفتاب با طیف وسیع SPF30 استفاده کنید.

اجتناب از سایر روش های حذف موهای زائد: کندن، اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از انجام آن ها اجتناب شود.

پرهیز از داروهای رقیق کننده خون: از پزشک خود در مورد مصرف یا عدم مصرف داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی قبل از انجام لیزر سوال بپرسید.

اصلاح پشت لب: اصلاح یک روز قبل از لیزر توصیه می شود. موهای بالای پوست را از بین می برد که می تواند منجر به آسیب پوست سطحی از موهای سوخته شود، اما ساقه مو را در زیر سطح دست نخورده می گذارد.

نکات مراقبتی بعد از لیزر موهای پشت لب

مراقبت از پوست خود پس از لیزر موهای پشت لب برای اطمینان از دستیابی به نتایج مورد نظر در سریع ترین زمان ممکن، بدون تحریک پوست یا سایر مشکلات مهم است. در اینجا به شما کمک می‌کنیم تا بعد از لیزر موهای پشت لب به بهترین شکل پوست خود کمک کنید.

بلافاصله بعد از لیزر موهای پشت لب از آرایش خودداری کنید

پوست شما به ویژه در 24 ساعت اول یا بعد از درمان حساس است. در این مدت، بهتر است که از آرایش کردن خودداری کنید زیرا حتی محصولاتی که استفاده می کنید  می توانند موادی داشته باشند که بلافاصله پس از درمان باعث تحریک پوست می شوند.

پس از 24 ساعت، می توانید آرایش کنید اما اگر باعث تحریک یا قرمزی شد، یک روز دیگر بدون آرایش باشید و به پوست خود فرصت دهید تا بهبود یابد.

پوست خود را نخارانید

پس از لیزر موهای پشت لب، پوست شما ممکن است بسیار حساس باشد، مانند پس از آفتاب سوختگی. ممکن است وسوسه شوید که ناحیه را خراش دهید یا مالش دهید، اما این کار را نکنید – این فقط باعث بدتر شدن تحریک می شود. همچنین از هیچ روش دیگر رفع موهای زائد مانند اصلاح، موچین یا اپیلاسیون استفاده نکنید.

از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید

باید هر کاری که می توانید برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید انجام دهید. آفتاب می تواند پوست شما را خشک و تحریک کند، به خصوص زمانی که در اثر درمان های لیزری حساس شده باشد. در هنگام بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب با SPF 35 یا بالاتر استفاده کنید.

 

از مرطوب کننده استفاده کنید

لیزر درمانی می تواند پوست شما را به طور موقت خشک کند. لوسیون مرطوب کننده می تواند رطوبت از دست رفته را جایگزین کند و همچنین پوست شما را تسکین دهد. نکته کلیدی این است که از محصولات مرطوب کننده ملایم استفاده کنید و آن ها را مطابق دستورالعمل تکنسین خود اعمال کنید. در 24 ساعت اول پس از درمان، از محصولات حاوی رتینول یا اسیدها برای کاهش خطر تحریک اجتناب کنید.

از برنزه کردن و لایه بردارهای شیمیایی خودداری کنید

تخت‌ های برنزه کننده نیز مانند نور خورشید می‌ توانند به پوستی که اخیراً با لیزر درمان شده است آسیب برساند، بنابراین حداقل تا چند هفته از برنزه کردن خودداری کنید. همچنین باید تا چند هفته تا زمانی که ناحیه بهبود می‌یابد، از لایه‌برداری اجتناب کنید.

انواع روش های حذف موهای پشت لب

انواع روش ‌های رفع موهای پشت لب

انواع دیگر از بین بردن موهای زائد مانند اپیلاسیون، اصلاح و کرم های رفع موهای زائد، اگرچه راحت است، اما می تواند زمان بر باشد، نتایج ماندگاری نداشته باشد و رشد مجدد می تواند خارش داشته باشد. همچنین برداشتن موهای نواحی بزرگ بدن، مانند پشت، ممکن است دشوارتر باشد، بنابراین لیزر موهای زائد ساده ترین و موثرترین گزینه است. رشد مجدد حداقل است، موها تا 90٪ کاهش می یابد و اگر به موقع رشد مجدد را تجربه کنید، موها بسیار نرم تر، ظریف تر و روشن تر از قبل می شوند.

روش های حذف موقت موهای زائد نه تنها دردناک هستند، بلکه زمان بر هستند. آن ها همچنین ممکن است باعث واکنش های پوستی شوند که می تواند منجر به عفونت نیز شود. برخی از روش های موقت برای رفع موهای زائد عبارتند از:

اصلاح: این سریع ترین راه برای داشتن یک بدن بدون مو است. با استفاده از تیغ می توانید قسمت قابل مشاهده مو را که روی سطح پوست قرار دارد اصلاح کنید. این روش، موهای زائد را برای همیشه از بین نمی برد (بر خلاف لیزر موهای زائد که موهای زائد را نیز از بین می برد) همچنین ممکن است باعث سوختگی، کبودی، بریدگی و جراحت روی پوست شود.

اپیلاسیون: موهای رشد کرده را از بین نمی برد و به دلیل کنده شدن هر مو بسیار دردناک است. اپیلاسیون نیز زمان بر است و باید هر چند هفته یکبار انجام شود.

موچین: برای کندن هر تار مو به صورت جداگانه از موچین استفاده می شود. این کار را فقط زمانی می توان انجام داد که رشد مو کمتر باشد و موهای نازک وجود داشته باشد زیرا می تواند بسیار دردناک باشد و باعث کبودی شود. از آن جایی که مو از ریشه جدا نمی شود، فقط برای چند هفته برای شما جواب می دهد. 

کرم های موبر: کرم های موبر به راحتی در دسترس هستند و می توان از آن ها برای از بین بردن موقت موهای بدن استفاده کرد. فقط دستورالعمل های داده شده روی بسته بندی را دنبال کنید و همچنین مطمئن شوید که ابتدا یک تست روی پوست انجام دهید تا مطمئن شوید که پوست شما هیچ واکنش آلرژیکی به آن ندارد. مواد شیمیایی موجود در این کرم ها می تواند به پوست شما آسیب برساند.

همیشه بهتر است یک راه حل دائمی را انتخاب کنید تا یک راه حل موقت. همانطور که تمام روش‌ های موقتی که در بالا ذکر شد، حدود 3 تا 4 هفته به شما جواب می دهند و پس از آن باید دوباره با موهای زائد بدن مقابله کنید. همچنین دردناک هستند و می توانند منجر به واکنش های نامطلوب و عفونت شوند.

از آنجایی که لیزر موهای زائد سریع، بدون درد، ایمن و مقرون به صرفه است. این یک روش بسیار محبوب در تمام کلینیک های پوست است.

پس از جلسه اول لیزر موهای پشت لب چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

هفته 1: درمان اول

گفته می شود که اولین درمان بیشترین تأثیرات را دارد زیرا با درمان فولیکول ها را شوکه می کند. گرمای ناشی از لیزر فولیکول مو را ضعیف می کند یا کاملاً از بین می برد. بلافاصله پس از آن، ممکن است پوست قرمز و متورم شود – مراجعین می توانند “احساس آفتاب سوختگی” را تجربه کنند که طبیعی است و پس از چند ساعت فروکش می کند.

5-19 روز پس از اولین درمان

فولیکول های تخریب شده مو در نهایت از بین می روند و مو شروع به ریزش و ریزش می کند. مراجعه کنندگان می توانند انتظار مشاهده نازک شدن مو را داشته باشند. حتی ممکن است برخی از نواحی کاملاً بدون مو به نظر برسند.

هفته 6-8: درمان دوم

درمان دوم با گذراندن چرخه استراحت و رشد موهای بدن نتایج بیشتری می ‌بیند، به همین دلیل است که یک سری درمان ‌های بعدی بر این اساس برنامه ‌ریزی می ‌شوند.

5-19 روز پس از درمان دوم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 12-16: سومین درمان

رشد مو اکنون به طور قابل توجهی کاهش یافته است، اما مهم است که در جلسات درمانی خود شرکت کنید! اگرچه ممکن است به نظر نمی رسد که شما نیازی به این کار داشته باشید، اما حیاتی است و همه بخشی از فرآیند است.

5-19 روز پس از سومین درمان

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 18-24: درمان چهارم

بین جلسات، می ‌توانید موهایی که دوباره رشد کرده ‌اند را اصلاح کنید.

5-19 روز پس از درمان چهارم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 24-32: درمان پنجم

می توانید انتظار داشته باشید که ناحیه صاف و بدون مو به نظر برسد!

5-19 روز پس از درمان پنجم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 30-40: ششمین و آخرین درمان

پس از شرکت در یک دوره کامل، می توانید انتظار هر چیزی را از 80٪ + کاهش رشد مو داشته باشید.

5-19 روز پس از درمان ششم

پس از اتمام دوره، ناحیه تحت درمان با کاهش دائمی رشد مو احساس صافی خواهد داشت.

به طور معمول حداقل 6 لیزر درمانی برای زنان و 8 مورد برای مردان توصیه می شود. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که دوره خود را بعد از 6-9 ماه کامل کنید.

خطرات لیزر موهای پشت لب

شایع ترین خطرات لیزر موهای پشت لب عبارتند از:

به ندرت، لیزر موهای زائد می تواند باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر عبارتند از سفید شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در اطراف مناطق تحت درمان، به ویژه در پوست های تیره تر.

لیزر موهای زائد برای پلک ها، ابروها یا نواحی اطراف به دلیل احتمال آسیب شدید چشم توصیه نمی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

عوارض لیزر موهای پشت لب

در طول درمان، برخی از افراد احساس سوزش یا ناراحتی می کنند. به همین دلیل، بسیاری از تکنسین ‌ها کرم بی‌حس‌کننده را به ناحیه ‌ای که تحت درمان هستند، می‌زنند. با این حال، برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک یا تحریک پوست در پاسخ به کرم بی حس کننده داشته باشند.

عوارض جانبی جزئی شایع است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

گاهی اوقات، تحریک مربوط به حذف مو می تواند باعث ایجاد اسکار شود. پوست آسیب دیده نیز می تواند عفونی شود. اگرچه نادر است، اما عفونت های پوستی می توانند گسترش یافته و تهدید کننده زندگی شوند.

ارائه تاریخچه پزشکی دقیق و بحث در مورد خطرات و فواید می تواند به اپراتور کمک کند تا درمان مناسب را تعیین کند و خطر عوارض جانبی جدی را کاهش دهد.

پس از حذف موهای زائد، فرد باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کند. آفتاب می تواند پوست را تحریک کند که خطر ایجاد تاول و زخم را افزایش می دهد.

افرادی که درد شدید، تب، پوسته پوسته شدن، تاول یا سایر علائم آسیب یا عفونت پوستی را تجربه می کنند باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.

پس از لیزر موهای زائد ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی پایداری را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

قرمزی و تحریک

لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی آسیب دیده تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه آسیب دیده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است به کمپرس یخ یا حمام خنک پاسخ خوبی بدهد.

پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه لیزر شده را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل پایدار در این درمان جلوگیری کند.

تغییرات در رنگ پوست

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان پوست شوند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد  پوست کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن ‌تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه‌ ای تیره ‌تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

آسیب چشم

روش حذف موهای زائد شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد، به خصوص زمانی که یک پزشک روی صورت یک فرد کار می کند.

هم فرد تحت درمان و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل از آسیب جلوگیری شود.

خطر عفونت پوست

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند.

ناحیه آسیب دیده باید در حین بهبودی به عنوان یک زخم درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

عوارض جانبی نادر

عوارض جانبی کمتر شایع پس از لیزر موهای زائد می تواند شامل موارد زیر باشد:

سوختگی و تاول

انتخاب یک پزشک قابل اعتماد خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این حال، هنگامی که یک پزشک متخصص این فرآیند را انجام می دهد، سوختگی و تاول نادر است. لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می کند.

یک پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک دستگاه خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این به جلوگیری از سوزاندن پوست توسط لیزر کمک می کند.

اسکار

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیستند. با این حال، اگر پزشک مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود. همچنین اگر افراد بعد از درمان به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

آنها باید با پوست آسیب دیده طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

 

آیا انتخاب پکیج‌ های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

عوارض لیزر موهای پشت لب

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

پرسش های متداول

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، آقایانی که موهای روشن تری دارند، نسبت به آقایانی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

پس از هر بار درمان، موها ریزتر، روشن ‌تر و کمتر دیده می‌ شوند، تا زمانی که اصلاً متوجه وجود آن‌ ها نشوید!

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

 

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌ شوند. موها نیز کمتر اند و رنگ روشن ‌تری دارند.

بسیاری از مشتریان احساس لیزر موهای زائد را مانند یک ضربه یا سوزش خیلی خیلی خفیف که چند بار روی پوست زده می شود، توصیف می کنند که این احساس قابل تحمل است. اگر نواحی وجود دارد که مشتری احساس می کند غیرقابل تحمل است، می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد.

 

 

 

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌ شوند. موها نیز کمتر اند و رنگ روشن ‌تری دارند.

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

پاسخ کوتاه این است که خیر، انجام لیزر موهای زائد روی یک خالکوبی بی خطر است – حتی اگر قصد داشتید آن خالکوبی را پاک کنید. دستگاه های لیزر موهای زائد برای پاک کردن خالکوبی طراحی نشده اند و می تواند منجر به سوختگی، تاول یا آسیب پوست شود.

بهترین اقدام این است که از قبل برنامه ریزی کنید و یک دوره کامل لیزر موهای زائد را در ناحیه ای که می خواهید خالکوبی خود را قرار دهید دریافت کنید. این نه تنها ایمن ترین و راحت ترین گزینه است، بلکه خالکوبی شما بر روی یک پوست صاف حتی بهتر به نظر می رسد!

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

با در نظر گرفتن انتظارات واقع بینانه، لیزر موهای زائد می تواند راهی فوق العاده موثر و تغییر دهنده زندگی باشد تا اطمینان حاصل شود که پوست شما برای سال های آینده صاف و بدون مو باقی می ماند.

بنابراین، اگر به دنبال لیزر موهای زائد هستید، حتما ابتدا یک مشاوره رزرو کنید تا مطمئن شوید که کاندیدای مناسب هستید و می‌توانید به نتایج مطلوب برسید.

بله، بعد از لیزر موهای زائد نیازی به ماندن در خانه نیست. شما باید به برنامه منظم روزانه خود ادامه دهید. بهتر است از لباس های تنگ که می تواند پوست را پس از لیزر تحریک کند، خودداری کنید. پس از جلسه لیزر خود از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید. اگر قرمزی پوست دارید، از ورزش، سونا یا دوش آب گرم تا زمانی که قرمزی یا تورم به حالت عادی بازگردد، خودداری کنید.

قبل از درمان، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از مشتریان ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی ایجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول عمل از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از مشتریان می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم روی پوست هستند.

لیزر موهای زائد اولین بار در سال 1997 توسط FDA تایید شد و در بیش از 20 سال گذشته به میلیون ها انسان کمک کرده است موهای زائد را از بین ببرند.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان استراحت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *