جوش بعد از لیزر مو

 

دلایل ایجاد جوش بعد از لیزر مو

فولیکولیت

عفونت باکتریایی

موهای رشد کرده

هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب

حساسیت پوستی

درمان جوش بعد از لیزر مو

داروهای موضعی

داروهای خوراکی

کرم های کورتیکواستروئیدی

نور درمانی(لایت تراپی)

میکرودرم ابریژن

اجتناب از محصولات تحریک کننده پوست

روتین مناسب مراقبت از پوست

پیشگیری از جوش بعد از لیزر مو

یک مرکز معتبر لیزر و یک اپراتور باتجربه انتخاب کنید:

دستورالعمل‌ های مراقبت ‌های بعدی را دنبال کنید

روش‌ های حذف موهای زائد مناسب را انتخاب کنید

بهداشت را رعایت کنید

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید

از محصولات مراقبت از پوست غیر کومدوژنیک استفاده کنید

با پوست خود مهربان باشید

اجتناب از گرما و تعریق

از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید

 

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

جوش بعد از لیزر مو

امروزه با استفاده از روش محبوب و کارآمد لیزر موهای زائد می توان موهای زائد را از قسمت های مختلف بدن حذف کرد. لیزر، روشی طولانی مدت برای متوقف کردن رشد مو فراهم می کند و پوستی صاف و بدون مو را برای افراد به وجود می آورد. جوش بعد از لیزر مو، یکی از شایع ترین عوارض لیزر موهای زائد است، اما این موضوع در مورد هر روش زیبایی صدق می کند.

جوش بعد از لیزر موهای زائد به نظر می رسد می تواند ناراحت کننده باشد زیرا می تواند ظاهر صاف و بی عیب پوست را از بین ببرد. با این حال روش های درمانی بسیاری وجود دارد که می تواند جوش بعد از لیزر را از بین ببرد. در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا هر آن چه در خصوص جوش بعد نیاز دارید بدانید را برای شما شرح دهیم.

فواید لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد، یکی از بی خطرترین و ایمن ترین روش هایی است که باعث می شود شما موهای زائد بدن را به طور همیشگی از بین ببرید. لیزر موهای زائد، فواید زیادی دارد که در زیر به برخی از مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

 • شما تا مدت های طولانی، حتی تا چند سال آینده، می توانید از نتایج لیزر موهای زائد، لذت ببرید.
 • FDA، لیزر موهای زائد را به عنوان یکی از ایمن ترین روش های رفع موهای زائد در نظر گرفته است که انتقال بیماری و ویروس از طریق آن وجود ندارد.
 • لیزر موهای زائد، بر خلاف سایر روش های رفع موهای زائد، منجر به ایجاد موی زیر پوستی در بدن نمی شود.
 • لیزر موهای زائد، با گرم کردن فولیکول های مو ریشه، آن ها را از بین می برد و این اشعه باعث سرطان یا ایجاد سایر مشکلات پوستی نخواهد شد.
 • لیزر موهای زائد، جزء روش های سریع رفع موهای زائد به شمار می رود که اپراتور، با نهایت دقت و سرعت، کار لیزر را برای شما انجام می دهد.
 • لیزر موهای زائد، بر خلاف سایر روش های حذف موهای زائد مانند اپیلاسیون، درد ندارد و باعث ایجاد اسکار، خونریزی، بریدگی و آسیب رسیدن به پوست نمی شود.
 • با انجام لیزر موهای زائد، در طول یک جلسه یک الی دو ساعته، می توانید به راحتی کل بدن را لیزر کنید.
 • لیزر موهای زائد، اگر توسط اپراتور مجرب انجام شود، باعث افزایش کیفیت پوست می شود و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.
پیشگیری از جوش بعد از لیزر مو ​

دلایل ایجاد جوش بعد از لیزر مو

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند بعد از لیزر موهای زائد به جوش منجر شود. به منظور درمان موثر و پیشگیری از بروز جوش، درک علل زمینه ای ضروری است. در اینجا چند دلیل رایج برای دلایل ایجاد جوش بعد از لیزر مو آورده شده است:

 • فولیکولیت: التهاب یا عفونت فولیکول مو می تواند منجر به فولیکولیت شود که یک بیماری شایع پوستی است. گرمای تولید شده توسط لیزر در طول فرآیند حذف موهای زائد ممکن است باعث شروع آن شود. تحریک و التهاب ناشی از گرما می تواند منجر به برآمدگی های قرمز رنگ و جوش مانند شود.
 • عفونت باکتریایی: لیزر موهای زائد می تواند تعادل طبیعی باکتریایی پوست را بر هم بزند، که می تواند باعث رشد بیش از حد باکتری هایی شود که باعث جوش می شوند. در نتیجه جوش بعد از لیزر مو به وجود می آید.
 • موهای رشد کرده: موهایی که به جای بیرون آمدن از پوست به داخل پوست رشد می کنند، می توانند منجر به تشکیل ایجاد جوش بعد از لیزر مو شوند. موهای رشد کرده می توانند با التهاب و قرمزی باعث ایجاد برآمدگی هایی شبیه جوش شوند.
 • هایپرپیگمانتاسیون پس از التهاب: لیزر موهای زائد اغلب باعث ایجاد هیپرپیگمانتاسیون پس از التهاب (PIH) می شود. زمانی اتفاق می ‌افتد که پوست ملتهب می ‌شود و با تولید بیش از حد ملانین واکنش نشان می دهد که می ‌تواند باعث ایجاد لکه ‌های تیره روی پوست شود. به دلیل شباهت ظاهری آن به جوش، PIH گاهی اوقات ممکن است اشتباه تشخیص داده شود.
 • حساسیت پوستی: افرادی که پوست حساسی دارند ممکن است بعد از لیزر موهای زائد دچار جوش شوند. در افرادی که پوست حساسی دارند، انرژی لیزر می تواند پوست را تحریک و ملتهب کند که می تواند منجر به جوش های روی صورت یا بدن شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

درمان جوش بعد از لیزر مو ​

درمان جوش بعد از لیزر مو

اگر بعد از لیزر موهای زائد دچار جوش می شوید، چندین گزینه برای مدیریت و درمان علائم موجود دارید. برای تشخیص دقیق و برنامه درمانی فردی باید با جراح پلاستیک یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مجاز مشورت شود. برخی از روش های درمانی برای درمان جوش بعد از لیزر مو در زیر برای شما آورده شده است:

 • داروهای موضعی: برای کمک به کاهش تورم، باز کردن منافذ پوست و از بین بردن باکتری‌ های مولد جوش، می‌توان داروهای موضعی حاوی موادی مانند بنزوئیل پراکسید، اسید سالیسیلیک یا رتینوئیدها را مستقیماً روی نواحی جوشدار استفاده کرد. بسته به شدت جوش ها، می توانید این داروها را بدون نسخه یا با نسخه خریداری کنید.
 • داروهای خوراکی: یک پزشک متخصص پوست ممکن است گاهی اوقات داروهای خوراکی را برای درمان جوشی که پس از لیزر موهای زائد ایجاد می شود توصیه کند. عفونت های باکتریایی مرتبط با جوش ممکن است با آنتی بیوتیک هایی مانند داکسی سایکلین یا مینوسیکلین درمان شوند. برای زنان مبتلا به جوش های هورمونی ممکن است داروهای مرتبط با هورمون مانند قرص های ضد بارداری نیز تجویز شود.
 • کرم های کورتیکواستروئیدی: پس از لیزر موهای زائد، متخصص پوست ممکن است کرم های کورتیکواستروئیدی را برای کاهش التهاب و قرمزی ناشی از جوش توصیه کند. این کرم ها می توانند به طور موثر التهاب ناشی از فولیکولیت یا سایر بیماری های پوستی را مدیریت کنند زیرا پاسخ ایمنی را سرکوب می کنند.
 • نور درمانی(لایت تراپی): پس از لیزر موهای زائد، جوش ممکن است با نور درمانی شود. انواع مختلف نور، مانند نور قرمز یا آبی، می توانند باکتری هایی را که باعث جوش می شوند یا التهاب پوست را کاهش می دهند، هدف قرار داده و از بین ببرند.
 • میکرودرم ابریژن: یک روش زیبایی غیر تهاجمی که به نام میکرودرم ابریژن شناخته می شود شامل استفاده از دستگاهی برای لایه برداری ملایم لایه رویی پوست است. یک متخصص آموزش دیده می تواند میکرودرم ابریژن را برای شما انجام دهد.
 • اجتناب از محصولات تحریک کننده پوست: پس از لیزر موهای زائد، مهم است که از استفاده از محصولات مراقبت از پوست خشن یا حاوی محرک در نواحی تحت درمان خودداری کنید. این محصولات پتانسیل تشدید تحریک پوست و جوش های آکنه را دارند. در عوض، محصولات مراقبت از پوست ملایم و غیر کومدون زا را انتخاب کنید که مخصوصاً برای افرادی با پوست حساس یا مستعد جوش طراحی شده اند.
 • روتین مناسب مراقبت از پوست: داشتن یک روتین مناسب مراقبت از پوست خوب می تواند به پیشگیری و کنترل جوش بعد از لیزر موهای زائد کمک کند. دو بار در روز تمیز کردن ملایم نواحی تحت درمان با یک پاک کننده ملایم را فراموش نکنید. از ترکاندن جوش خودداری کنید زیرا انجام این کار می تواند التهاب را تشدید کند و جای زخم باقی بماند. علاوه بر این، پوست را می توان با استفاده از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 30 در برابر اشعه های مضر UV و PIH محافظت کرد.
 • تغییر سبک زندگی: تغییر روش زندگی شما همچنین می تواند به کنترل جوش بعد از لیزر موهای زائد کمک کند. پوشیدن لباس ‌های خیلی تنگ می ‌تواند با به دام انداختن عرق و باکتری‌ ها روی پوست، جوش ‌ها را تشدید کند. پس از ورزش، در اسرع وقت لباس های عرق کرده خود را درآورید. از دست زدن به صورت خود با دست ‌های کثیف خودداری کنید زیرا این کار می‌تواند باعث گسترش باکتری‌ ها و ایجاد جوش شود. پوست خود را تمیز نگه دارید.

پیشگیری از جوش بعد از لیزر مو

در حالی که همیشه نمی توان از جوش بعد از لیزر موهای زائد به طور کامل جلوگیری کرد، برخی از اقدامات پیشگیرانه وجود دارد که می توان برای کاهش احتمال ایجاد جوش ها انجام داد. در اینجا چند توصیه پیشگیرانه وجود دارد:

 • یک مرکز معتبر لیزر و یک اپراتور باتجربه انتخاب کنید: مطمئن شوید که متخصص لیزر موهای زائد که انتخاب می کنید شهرت و تجربه کافی داشته باشد. مجوز آن ها را بررسی کنید.
 • دستورالعمل‌ های مراقبت ‌های بعدی را دنبال کنید: دستورالعمل ‌های مراقبت‌ های بعد از لیزر خود را به دقت رعایت کنید. این دستورالعمل ‌ها ممکن است شامل دوری از نور خورشید، دوری از حمام یا دوش آب گرم، دوری از محصولات مراقبت از پوست خشن و دوری از تعریق بیش از حد برای مدت معینی پس از لیزر باشد. با پیروی از این دستورالعمل ها، می توانید با جلوگیری از تحریک و التهاب پوست، خطر ابتلا به جوش را کاهش دهید.
 • روش‌ های حذف موهای زائد مناسب را انتخاب کنید: اگر سابقه جوش شدید دارید یا پوست حساس دارید، ممکن است لازم باشد از لیزر موهای زائد خودداری کنید و از روش‌ های ملایم حذف موهای زائد مانند اصلاح یا استفاده از کرم موبر استفاده کنید. این تکنیک ها کمتر به جوش منجر می شوند زیرا فولیکول های مو را در معرض گرما قرار نمی دهند.
 • بهداشت را رعایت کنید: هم قبل و هم بعد از لیزر موهای زائد از خود مراقبت کنید. قبل از لیزر، به آرامی نواحی تحت درمان را تمیز کنید تا از شر هرگونه آلودگی یا باکتری که ممکن است روی پوست باشد خلاص شوید. برای جلوگیری از مسدود شدن منافذ پوست و شیوع جوش روی پوست، پوست خود را تمیز نگه دارید و از یک برنامه صحیح مراقبت از پوست مناسب پیروی کنید. از استفاده از دست های آلوده برای لمس نواحی تحت درمان خودداری کنید زیرا این کار می تواند باعث گسترش باکتری و ایجاد جوش بیشتر شود.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید: پس از لیزر موهای زائد، قرار گرفتن در معرض نور خورشید می تواند خطر شیوع جوش را افزایش دهد. اشعه ماوراء بنفش می تواند جوش روی پوست را تشدید کند و باعث التهاب شود که می تواند منجر به شیوع جوش شود. برای حداقل یک هفته پس از جوش، بسیار مهم است که از قرار گرفتن مناطق تحت درمان در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کنید. برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر فرابنفش، هنگام بیرون رفتن از خانه، همیشه از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده کنید.
 • از محصولات مراقبت از پوست غیر کومدوژنیک استفاده کنید: محصولات مراقبت از پوست سنگین یا چرب را که می توانند منافذ پوست را مسدود کرده و جوش های روی پوست را تشدید کنند دوری کنید. به دنبال اقلام مراقبت از پوست باشید که غیر کومدون زا هستند و مخصوصاً برای پوست های مستعد جوش طراحی شده اند.
 • با پوست خود مهربان باشید: از مالش یا لایه برداری شدید نواحی تحت درمان خودداری کنید زیرا انجام این کار می تواند باعث تشدید پوست و ایجاد جوش های آکنه شود. به جای مالش شدید نواحی تحت درمان هنگام تمیز کردن یا استفاده از محصولات مراقبت از پوست، از یک حوله نرم استفاده کنید یا پوست را خشک کنید.
 • اجتناب از گرما و تعریق: به خصوص پس از لیزر موهای زائد، گرما و تعریق می تواند باعث بروز جوش شود. برای حداقل 24 تا 48 ساعت پس از لیزر موهای زائد، از دوش آب گرم، حمام، سونا یا اتاق بخار دوری کنید زیرا گرما می تواند پوست را تحریک کرده و جوش های پوست شما را تشدید کند. علاوه بر این، برای چند روز پس از لیزر، از ورزش های شدید یا سایر فعالیت هایی که باعث تعریق بیش از حد شما می شود خودداری کنید.
 • از یک سبک زندگی سالم پیروی کنید: حفظ یک سبک زندگی سالم می تواند به حفظ سلامت پوست و جلوگیری از شیوع جوش بعد از لیزر مو کمک کند. از یک رژیم غذایی سالم سرشار از میوه ها، سبزیجات و غلات کامل استفاده کنید و از غذاهای فرآوری شده، غذاهای شیرین و لبنیات دوری کنید که همگی با شیوع جوش در برخی افراد مرتبط است. به اندازه کافی بخوابید، استرس خود را کنترل کنید، از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل پرهیز کنید، زیرا این فعالیت ها می توانند بر سلامت پوست شما نیز تأثیر بگذارند.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

چگونه از ایجاد جوش بعد از لیزر مو جلوگیری کنیم؟

بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد جوش بعد از لیزر موهای زائد در سطح پوست، جلوگیری از علل ایجاد این جوش ها است. به نکات زیر در این باره توجه کنید:

 • سطح پوست را تمیز نگه دارید

بعد از جلسه لیزر موهای زائد، پوست خود را تمیز نگه دارید و مطمئن شوید که چیزی روی پوست باقی نمانده است ( عواملی که با عفونی کردن پوست احتمال ایجاد جوش را افزایش می دهد). علاوه بر این، برای کاهش التهاب و قرمزی از کرم ها و پمادهایی استفاده کنید که حاوی مواد ترمیم کننده مانند آلوئه ورا و ضد التهاب هستند. یک ماده بسیار موثر که هم خاصیت آنتی بیوتیکی و هم خاصیت ضد حساسیت و ضد التهابی دارد روغن درخت چای است که می تواند بسیار مفید باشد.

 • از کرم ها و پمادهای سنگین استفاده نکنید

یکی دیگر از مواردی که برای جلوگیری از ایجاد جوش بعد از لیزر موهای زائد باید به آن توجه کنید این است که تا حد امکان از مصرف کرم ها و پمادهایی که حاوی چربی زیادی روی پوست هستند خودداری کنید و آن ها را با کرم های سبک تر جایگزین کنید. و اجازه دهید پوست شما نفس بکشد. به یاد داشته باشید که بهترین راه برای درمان جوش ها پس از لیزر موهای زائد، جلوگیری از ایجاد آن است.

 برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

 • از محیط های گرم و عرق کننده خودداری کنید

محیط های گرم برای پوست بعد از لیزر موهای زائد بسیار نامناسب است. قرار گرفتن در معرض نور خورشید یکی از نمونه های این امر است که باید از آن اجتناب کرد. هر چیزی که باعث افزایش دمای بدن و افزایش تعریق شود نامناسب است چرا که این تعریق زمینه را برای رشد باکتری ها آماده می کند. توصیه می شود حداقل به مدت دو یا سه روز از سونا، حمام آب گرم و حمام بخار خودداری کنید و اگر مصمم به ورزش هستید، حتما ورزش سبک انجام دهید.

 • با پوست خود به خوبی رفتار کنید

اگر در روزهای آینده جای زخم، سوختگی، تاول یا جوش روی پوست خود مشاهده کردید، بهتر است برای جلوگیری از عفونی شدن سایر قسمت های پوست، آن ها را دستکاری نکنید. یکی از عواملی که باعث ایجاد جوش بعد از لیزر مو می شود، دستکاری پوست با دست کثیف است.

 • از لوازم آرایشی نامناسب استفاده نکنید

اگر تصمیم به استفاده از پاک کننده ها یا مواد آرایشی برای پوست خود دارید، سعی کنید از موادی استفاده کنید که پوست شما را تحریک نمی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عوارض جانبی رایج لیزر موهای زائد و نحوه رفع یا پیشگیری از آن ها​

عوارض جانبی رایج لیزر موهای زائد و نحوه رفع یا پیشگیری از آن ها

برخی از عوارض جانبی رایج لیزر موهای زائد و نحوه رفع یا پیشگیری از آن ها در زیر آورده شده است:

 • قرمزی و تحریک پوست بعد از لیزر موهای زائد

ممکن است بلافاصله بعد از درمان کمی قرمزی، برآمدگی های کوچک، سوزش و ناراحتی موقت را تجربه کنید، اما فقط در ناحیه ای که لیزر شده است.

این موضوع موقتی است و باید طی چند ساعت تا چند روز خود به خود از بین برود. با این حال، می توانید با استفاده از کرم های مخصوص به تسکین ناحیه کمک کنید. به عنوان مثال، آلوئه ورا یا محصولات غیر کومدوژنیک را امتحان کنید. همچنین می توانید از کیسه های یخ به عنوان کمپرس برای کاهش تورم یا احساس سوزش یا خارش استفاده کنید. از استفاده از پاک کننده های خشن یا لایه بردار در ناحیه تحت درمان خودداری کنید. این فقط باعث تحریک بیشتر پوست می شود.

 • تغییر رنگ جزئی پوست بعد از لیزر موهای زائد

پس از لیزر موهای زائد، پوست شما ممکن است کمی تغییر رنگ داشته باشد. این یک عارضه جانبی موقتی است و معمولاً در عرض یک هفته یا بیشتر خود به خود از بین می رود.

کمی ناراحتی و درد بعد از لیزر موهای زائد انتظار می رود. معمولاً پس از لیزر موهای زائد احساس می کنید که دچار سوختگی با تیغ شده اید. اما، این عوامل موقتی هستند.

 • آکنه و جوش بعد از لیزر موهای زائد

پس از جلسات لیزر موهای زائد، ممکن است جوش در ناحیه درمان ظاهر شود. این عارضه جانبی زمانی اتفاق می افتد که منافذ مسدود می شوند. از آن جایی که گرمای لیزر منافذ شما را باز می کند، پوست شما به این عفونت های بسیار ریز حساس می شود. در حالی که بدن شما سعی می کند آن ها را بیرون بیاورد، حبابی پر از چرک ایجاد می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

لیزر موهای زائد در مردان

لیزر می تواند موهای زائد را به طور موثر و ایمن از بین ببرد، به شرطی که به اندازه کافی تیره و ضخیم باشند. پس از هر بار درمان، موها کمتر و نازک تر می شوند. به طور متوسط 6 تا 8 درمان مورد نیاز است. تعداد درمان های مورد نیاز از جمله به رنگ مو و پوست و محل قرارگیری موها بستگی دارد.

این امکان وجود دارد که در طول سال ها تحت تأثیر هورمون ها، از جمله موارد دیگر، موهای جدید ایجاد شوند. البته این میزان در مردان کمتر از زنان است. برای خلاص شدن از شر این مشکل به جلسات شارژ نیاز دارید.

همانطور که از نام آن پیداست، درمان های لیزر موهای زائد شامل استفاده از فناوری نور لیزر است. این لیزرها پالس هایی از انرژی نور را به پوست منتشر می کنند تا ریشه و فولیکول های مو را هدف قرار دهند. هنگامی که ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند و نتیجه کاهش دائمی مو است.

بسته به اندازه ناحیه، اکثر مراجعین برای مشاهده بهترین نتایج به چندین جلسه لیزر درمانی نیاز دارند. به این دلیل که مو، با رشد، سه مرحله مختلف را پشت سر می گذارد. لیزر فقط روی موهایی که در مرحله رشد هستند موثر است و موها همیشه در فازهای مختلف هستند. برای اینکه لیزر موهای زائد موثر باشد، مو باید در مرحله رشد فعال باشد.

واکنش بدن هر فردی به لیزر درمانی متفاوت است. برخی از افراد نتایج دائمی را مشاهده می کنند، در حالی که برخی دیگر فقط کاهش موقت مو را مشاهده می کنند.

درمان در افرادی با پوست روشن و موهای تیره موثرتر است. از بین بردن رشد مو در افرادی که پوست روشن و موهای روشن دارند و همچنین افرادی با رنگ پوست تیره و موهای تیره چالش برانگیزتر است.

پس از اتمام جلسات درمانی، برخی از افراد شاهد ریزش دائمی مو خواهند بود. برخی دیگر ممکن است نیاز داشته باشند تا یک یا دو سال دیگر برای جلسه شارژ مراجعه کنند. موفقیت این روش به فرد و تعداد درمان هایی که دارد بستگی دارد.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروها با لیزر موهای زائد تداخل دارند زیرا پوست را حساس‌تر می‌کنند و احتمال عوارض جانبی را افزایش می‌دهند. این داروها شامل موارد زیر است:

اگر از هر یک از داروهای ذکر شده در بالا استفاده می کنید، قبل از انجام لیزر موهای زائد با پزشک خود در مورد خطرات احتمالی مشورت کنید.

لیزر موهای زائد در طول بارداری​

لیزر موهای زائد در طول بارداری

لیزر موهای زائد رنگدانه های تیره مو را هدف قرار می دهد و باعث آسیب حرارتی و/یا مکانیکی به فولیکول مو می شود. هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ایمنی لیزر موهای زائد را در دوران بارداری ارزیابی کند. بسیاری از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند از لیزر موهای زائد در دوران بارداری خودداری کنید زیرا اطلاعات کافی در مورد تأثیر آن بر جنین وجود ندارد.

اگر تصمیم به انجام الکترولیز دارید، در سه ماهه آخر باید از انجام آن روی سینه ها اجتناب کنید، به خصوص اگر قصد شیردهی دارید. در هفته های پایانی بارداری، باید از انجام آن دوری کنید زیرا بسیار حساس است و در این مرحله از بارداری برای شما بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

 • الکترولیز

هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ایمنی الکترولیز را در دوران بارداری ارزیابی کند. بسیاری از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند از الکترولیز در دوران بارداری خودداری کنید زیرا اطلاعات کافی در مورد تأثیر آن بر جنین وجود ندارد.

 • اپیلاسیون

ممکن است متوجه شوید که واکنش پوست شما به اپیلاسیون در دوران بارداری متفاوت است. پوست شما ممکن است حساس تر باشد. استفاده از لوسیون ضد عفونی کننده قبل و بعد از اپیلاسیون ممکن است سوزش را کاهش دهد. همچنین ممکن است از عفونت جلوگیری کند، تحریک را کاهش دهد و قرمزی را که اپیلاسیون ممکن است ایجاد کند کاهش دهد.

همیشه بهتر است قبل از اپیلاسیون با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است دلیل خاصی وجود داشته باشد که اپیلاسیون در دوران بارداری برای شما توصیه نمی شود. برخی از زنان باردار اپیلاسیون را آسان ‌تر و موثرتر از کرم ‌ها یا موبرها می‌دانند.

 • کرم ها و موبرها

نگرانی اصلی مواد موبر در دوران بارداری، مواد فعال پودر سولفید باریم و تیوگلیکولات کلسیم است. هیچ مدرکی مبنی بر مضر بودن آن ها در دوران بارداری وجود ندارد، اما هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ثابت کند آن ها بی خطر هستند.

مانند هر لوازم آرایشی، باید تکه ای از پوست را امتحان کنید تا ببینید چه واکنشی نشان می دهید. مواد شیمیایی پس از قرار گرفتن در معرض اکسیژن، بوی مشخصی از خود به جا می‌گذارند که ممکن است برای شما بسیار ناخوشایند باشد و در موارد نادری باعث واکنش آلرژیک می‌شود.

 • اصلاح

اگرچه ساده ترین گزینه در دوران بارداری نیست، تراشیدن همیشه ارزان ترین و راحت ترین گزینه است. روزانه از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید تا هنگام اصلاح پوستتان نرم و لطیف شود. مرطوب‌کننده ‌های حاوی ویتامین E به برخی از خانم‌ ها کمک کرده ‌اند که کمتر اذیت شوند.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره جوش بعد از لیزر مو

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن ملانین موجود در فولیکول مو برای آسیب رساندن به آن و جلوگیری از رشد مجدد آن عمل می کند.

ما فقط می توانیم موهای حاوی ملانین را دستکاری کنیم. موهای سفید، قرمز و بلوند هیچ ملانین درون خود ندارند، بنابراین لیزر موهای زائد برای آن ها جواب نمی دهد.

در واقع، لیزر را می توان در هر ناحیه ای از بدن به جز پلک ها انجام داد. محبوب ترین مناطق درمانی پاها، ران، پشت، بازوها، سینه، پشت لب، زیر بغل و ناحیه بیکینی هستند. شما همچنین می توانید لیزر موهای زائد را بر روی گوش ها، بینی، پیشانی، بالای ابروها و سایر قسمت های صورت، شانه و پشت کمر خود خود انجام دهید.

نکته ای که مهم است این است که لیزر باید توسط یک اپراتور مرجب و با سابقه انجام شود تا مشکلی برای شما به وجود نیاید.

بله کاملا! لیزر موهای زائد به همان اندازه که برای خانم ها موثر است برای آقایان نیز موثر است.

با این حال، از آنجایی که میزان رشد مو در این نواحی بسیار قابل توجه است، ممکن است برای از بین بردن کامل موها به درمان های بیشتری نیاز داشته باشید.

تعداد درمان هایی که شما نیاز دارید، بستگی به ناحیه ای دارد که باید درمان شود. پاها، بیکینی، زیر بغل می توانند 6 جلسه درمان نیاز داشته باشد. سایر نواحی هورمونی بیشتر ممکن است به 8 درمان نیاز داشته باشند. افراد معمولاً 4-6 هفته فاصله دارند تا به طور موثر رشد مو را کاهش دهند.

شما باید در دوره بارداری، سلامت خود را در اولویت قرار دهید و از لیزر موهای زائد خودداری کنید. هیچ مدرکی مبنی بر ناامن بودن آن وجود ندارد، اما احتیاط شرط عقل است.  برای محافظت از جنین خود، برای شروع درمان لیزر موهای پرزی تا پس از زایمان صبر کنید.

عوارض جانبی برای لیزر موهای زائد حداقل است. این یکی از مزایای اصلی لیزر موهای زائد است. برخی از افراد بلافاصله پس از درمان، قرمزی، خارش و تورم پوست را تجربه می کنند. این عوارض معمولاً در عرض چند ساعت از بین می‌ روند و بیشتر آن ها را می ‌توان با استفاده از آلوئه ورا در ناحیه تحت درمان تسکین داد.

قبل از شروع جلسه لیزر، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از افراد ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی ایجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول عمل از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از افراد می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم یا احساس نشگون گرفتگی هستند.  لیزر با تبخیر موها را از بین می برد. این باعث ایجاد دودهای کوچکی می شود که بویی شبیه گوگرد دارند که کاملا طبیعی است.

مدت زمان درمان شما به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد. درمان پشت لب شما چند دقیقه طول می کشد. اگر ناحیه بزرگی مانند کمر یا پاها را می خواهید لیزر کنید، ممکن است درمان شما بیش از یک ساعت طول بکشد.

به منظور حصول اطمینان از نتایج بهینه از لیزر موهای زائد خود، حتما این دستورالعمل های مراقبتی قبل از درمان را دنبال کنید:

 • ناحیه ای را که در آن لیزر موهای زائد انجام می دهید را در روز جلسه اصلاح کنید
 • دو هفته قبل از درمان از برنزه کردن یا سپری کردن زمان زیادی در آفتاب خودداری کنید
 • 7 روز قبل از درمان از محصولات برنزه کننده بدون آفتاب خودداری کنید
 • اپیلاسیون، موچین و اپیلاسیون را 3 هفته قبل از درمان متوقف کنید
 • از هر گونه فعالیت بدنی که باعث افزایش دمای بدن یا فشار خون می شود در 2 ساعت قبل و بعد از درمان خودداری کنید

لیزر موهای زائد اولین بار در سال 1997 توسط FDA تایید شد و در بیش از 20 سال گذشته به میلیون ها انسان کمک کرده است موهای زائد را از بین ببرند.

لایه بالایی پوست نیز حاوی ملانین است و هنگامی که پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد غلظت آن افزایش می یابد، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد گرما و ناراحتی لازم است افراد تیره پوست با انرژی کمتری درمان شوند. توصیه می کنیم از برنزه شدن در طول درمان خودداری شود. در این افراد، ممکن است لیزر درمانی انجام شود، اما درمان کمتر کارآمد خواهد بود و در تنظیمات پایین ‌تر ایجاد می ‌شود تا ایمن باشد.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *