نحوه رویش مو بعد از لیزر

 

جلوگیری از رشد موهای زائد بعد از لیزر

 

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

تا چند هفته پس از لیزر اپیلاسیون نکنید تا فولیکول های مو به طور کامل ریزش کنند.

رژیم غذایی سالم داشته باشید تا بدن شما منجر به بهم خوردن هورمون ها نشود.

در صورت نیاز به مصرف داروهای جدید اپراتور خود را مطلع کنید.

لایه برداری منظم همچنین می‌تواند به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک کند.

 

عوارض لیزر موهای زائد

درد و ناراحتی

تورم

قرمزی موقت پوست

 

مراحل رشد مو بعد از لیزر

مرحله 1 – آناژن

مرحله 2 – کاتاژن

مرحله 3 – تلوژن

 

چندجلسه لیزر برای ار بین بردن موهای زائد مورد نیاز است

هر یک از موهای شما چرخه رشد خاص خود را دارد. معمولاً حدود 8 تا 10 درمان کافی است.

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

نحوه رویش مو بعد از لیزر

وقتی صحبت از لیزر موهای زائد می شود، برای برخی از افراد این فرآیند هنوز یک مفهوم غیرعادی است. بسیاری از افرادی که برای لیزر موهای زائد مراجعه می کنند این سوال برایشان پیش می آید که آیا موهایشان بعد از لیزر رشد می کند ؟ و اگر چنین است نحوه رویش مو بعد از لیزر به چه صورت خواهد بود؟ در پایخ به سوال اول باید گفت که بله، بعد از هر جلسه لیزر، رشد مو وجود خواهد داشت، اما همان موهایی نیست که با لیزر مورد هدف قرار گرفته اند.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

لیزر با انتشار یک پرتو متمرکز نور کار می کند. این نور توسط رنگدانه موجود در موهای شما جذب می شود، جایی که به گرما تبدیل می شود و فولیکول های مو را از بین می برد. اما برای اینکه درمان شما به این شکل عمل کند، فولیکول های مو باید به مرحله خاصی از رشد خود برسند.

آیا بعد از لیزر موهای زائد موها دوباره رشد می کنند؟

نه تنها متوجه خواهید شد که باید موهای خود را کمتر بتراشید، بلکه زمان رشد موهای جدید بیشتر از قبل طول خواهد کشید. در نهایت شما از اصلاح روزانه به اصلاح هفتگی، سپس کمتر و کمتر روی می آورید. در نهایت ممکن است متوجه شوید که برای ماه ها یا حتی سال ها در نواحی خاصی رشد مو وجود ندارد. پس از هر جلسه، انتظار داشته باشید موهای شما مدت بیشتری طول بکشد تا دوباره رشد کنند. بنابراین اصلاح را بسیار آسان تر و با تحریک بسیار کمتر پوست انجام می دهید و در آخر، موهای در حال رشد شما در حال از بین رفتن هستند و پوست شما کمتر تحریک می شود.

سوال رایجی که اغلب از اپراتورهای لیزر ما در لیزر مروارید پرسیده می شود این است که آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟ پس از درمان های اولیه، سلول های زایای فولیکول مو از بین می روند. بنابراین، چرا موها پس از آن به رشد خود ادامه می دهند؟ این شامل چرخه رشد مو می شود. فولیکول ‌های مو در فاز فعال یا آناژن تحت تأثیر لیزر قرار می‌گیرند. کاندیدها به 4 تا 6  جلسه لیزر برای مقابله با فولیکول ‌های موی خفته در حین ورود به فاز آناژن برای نتایج مطلوب نیاز دارند. پس از تکمیل درمان های اولیه، اکثر افراد از نتایج طولانی مدت لذت می برند و تنها احتمالاً نیاز به یک جلسه شارژ سالانه دارند. اگر مقداری رشد مجدد مو را تجربه کنید، رنگ آن روشن تر و نازک تر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آیا لیزر موهای زائد باعث رشد بیشتر مو می شود؟​

کاندیدهای مناسب لیزر موهای زائد

به طور کلی، رنگ پوست و مو، سه عامل مهم تعیین کننده در تعیین بهترین کاندید بودن برای لیزر موهای زائد است. به نکات زیر در این باره توجه کنید:

عامل رنگ پوست در تعیین بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد:

 • پوست روشن: درجات مختلفی از پوست روشن وجود دارد. به عنوان مثال، اگر دو نفر را با پوست روشن زیر نور خورشید قرار دهید، ممکن است یکی با برنزه شدن در حد عالی رو به رو شود در حالی که دیگری فقط با سوختگی بسیار بد مواجه شود.

با این حال، مهم نیست که چه نوع پوست روشنی دارید، شما بهترین کاندید برای هر نوع لیزر موهای زائد هستید. شما بهترین نتایج را از هر نوع پوست دیگری دریافت خواهید کرد و همچنین به تعداد جلسات کمتری برای لیزر موهای زائد نیاز خواهید داشت.

 • پوست رنگ روشن در حد متوسط: آن هایی که جزء دسته پوست رنگ روشن در حد متوسط هستند، بر اساس رنگ موهایی که باید درمان شوند، نتایج بهتری خواهند دید. با این حال، حتی بهترین کاندیداهایی که پوست روشن متوسط دارند، نیاز به تعداد جلسات لیزر بیشتری نسبت به کاندیدهای پوست روشن دارند، خواهند داشت.
 • پوست تیره: هر کاندیدایی با پوست تیره به جلسات لیزر بیشتری نسبت به دو نوع پوست دیگر نیاز دارد. علاوه بر این، هرچه پوست فرد تیره ‌تر باشد، نتایج مطلوب ‌تری برای او نخواهد داشت. کاندیداهای پوست تیره‌ تر نیز برای دستیابی به حداکثر نتایج به مشاوره با یک پزشک با مهارت و تخصص بیشتر نیاز دارند.

عامل رنگ مو در تعیین بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد:

 • موهای تیره: موهای تیره، مانند سیاه یا قهوه ای تیره، بهترین گزینه ها برای لیزر موهای زائد هستند زیرا حاوی بیشترین رنگدانه هستند که اجازه می دهد نور لیزر تا حد بیشتری جذب شود. همچنین، موهای تیره ضخیم تر هستند که نتیجه بهتری به همراه خواهد داشت.
 • موهای تیره در حد متوسط:این گزینه بیشتر شامل موهای قهوه ای روشن یا متوسط است. لیزر این نوع مو نسبت به رنگ موهای روشن ‌تر آسان ‌تر است، اما ممکن است نسبت به افرادی که موهای قهوه ‌ای تیره یا مشکی دارند به جلسات بیشتری نیاز داشته باشد. همچنین، همه موهای تیره در حد متوسط نیز ضخیم نیستند، برخی از آن ها می توانند بسیار ظریف و نازک باشند، بنابراین ناگفته نماند که موهای ضخیم و متوسط نتایج بهتر و سریع تری نسبت به موهای نازک و متوسط دارند.
 • موهای روشن :درجات مختلفی از موهای روشن وجود دارد، بیشتر از هر نوع موی دیگری. به طور کلی، موهای روشن سخت ترین موارد برای لیزر هستند و نسبت به کاندیدهای با سایر انواع رنگ مو به زمان، هزینه و تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند.

 ساده ‌ترین درمان برای موهای تیره یا متوسط است، موهای بلوند روشن و موهای قرمز هر دو سخت‌ ترین گزینه برای لیزر هستند. این به این دلیل است که آن ها حاوی رنگدانه phemelianin هستند که باعث می شود کمتر نور لیزر را جذب کنند.

موهای سفید یا خاکستری – ممکن است لیزر افرادی که موهای سفید یا خاکستری دارند تقریبا غیرممکن باشد. این افراد هیچ رنگدانه ای ندارد و بنابراین نمی تواند نور لیزر را به اندازه کافی برای گرم کردن فولیکول مو جذب کند.

 • چرخه مو

سومین عاملی که بر نتیجه لیزر موهای زائد  تأثیر می گذارد رشد مو است. موهای شما در چرخه رشد می کنند و همه موهای شما در یک چرخه نیستند. درمان ‌های لیزری برای حمله به موهایی که در مرحله رشد فعال یا آناژن هستند، ساخته می ‌شوند. بنابراین شما تقریبا همیشه به بیش از یک جلسه لیزر نیاز خواهید داشت.

آیا لیزر موهای زائد باعث رشد بیشتر مو می شود؟

اکثر افراد به حداقل 6 تا 8 جلسه لیزر موهای زائد در طی 3 تا 4 هفته برای نتایج مطلوب نیاز دارند. جلسات بین 9 ماه تا 1 سال پخش می شوند تا به نواحی تحت درمان زمان لازم برای بهبودی و فولیکول های خفته مو برای رسیدن به فاز رشد فعال داده شود. مراجعه کنندگان، مقداری تورم خفیف در اطراف فولیکول های مو و قرمزی خفیف پوست را تجربه خواهند کرد.

به ندرت اتفاق می افتد که افراد رشد بیش از حد مو را در ناحیه مورد نظر تجربه کنند. افراد ممکن است 1 تا 3 هفته پس از جلسات لیزر موهای زائد متوجه موهای بیشتری شوند، زیرا فولیکول‌ ها در چرخه رشد شروع به ریزش می‌کنند. در طی این فرآیند، لایه برداری پوست، زمانی که تورم و قرمزی از بین رفت، می تواند به ریزش سریع موها کمک کند و پوست را صاف تر کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

پنج عامل کلیدی در لیزر موهای زائد موفق

مانند بسیاری از روش ‌ها، نتیجه درمان لیزر موهای زائد در نهایت به تعهد شما به مراقبت‌ های پس از لیزر بستگی دارد. با در اینجا ما پنج عامل کلیدی را توضیح خواهیم داد که می تواند بر نتیجه لیزر موهای زائد شما تأثیر بگذارد:

 • نوع و رنگ پوست: رنگدانه پوست شما نقش کلیدی در اثربخشی کلی لیزر در از بین بردن موهای شما دارد.
 • محل مد نظر برای لیزر روی بدن: برخی از نواحی بدن موها سریع تر از سایرین رشد می کند.
 • تراکم مو: ضخامت و غلظت فولیکول های مو یک عامل کلیدی و مهم است.
 • سلامت کلی: بله، رژیم غذایی و سبک زندگی شما می تواند بر نواحی تحت درمان تأثیر بگذارد.
 • تعهد به مراقبت های بعدی: مراقبت مناسب از پوست شما باید بعد از لیزر ادامه داشته باشد.

به چند لیزر درمانی نیاز دارم؟

باز هم بستگی دارد، اما در طول ارزیابی و مشاوره اولیه شما در لیزر مروارید، این مورد به طور کامل پوشش داده خواهد شد. تعداد جلساتی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید نیز می تواند بر اساس عوامل مختلفی متفاوت باشد. به طور متوسط، بین 6 تا 8 جلسه، رایج ترین تعداد جلسات لیزر درمانی مورد نیاز برای از بین بردن کامل موهای زائد شما هستند.

همچنین مهم است که در برابر وسوسه ادامه دادن به هر یک از روال های معمول حذف مو مقاومت کنید. حتی برخی از ساده‌ ترین روش‌ ها مانند کندن مو یا اپیلاسیون بالقوه می‌ تواند فولیکول ‌های مو را مختل کند و باید حداقل تا چهار هفته قبل از درمان از آن ها اجتناب شود.

آیا موهای من در نهایت رشد خواهند کرد؟

حتی زمانی که تمام تأثیرات بالقوه فوق را در نظر می گیرید، گاهی اوقات دلیل بازگشت موهای شما ناشناخته و غیر قابل کنترل است. دائمی بودن لیزر موهای زائد تضمین نمی شود زیرا نتایج حذف موهای زائد همیشه بر اساس عوامل مختلف فردی بسیار متفاوت است. شما می توانید انتظار داشته باشید که موهای ناحیه ای که لیزر می کنید، تا 90 درصد کاهش پیدا کند.

مراقبت های بعد از رفع موهای زائد

مانند بسیاری از روش‌ های پزشکی مرتبط با پوست، تعهد شما به روش ‌های مراقبت پس از درمان مناسب به کاهش هرگونه تحریکات پس از درمان کمک می‌کند و از آسیب ‌های غیرضروری به پوست شما جلوگیری می‌کند. برخی موارد را باید در نظر گرفت:

 • از پوست خود در مقابل آفتاب محافظت کنید – توصیه می شود حداقل یک هفته در معرض نور خورشید نباشید، اما اگر در معرض آفتاب هستید، از کلاه، لباس و کرم ضد آفتاب برای محافظت از ناحیه لیزر شده استفاده کنید.
 • از محصولات برنزه کننده خودداری کنید – در برابر تمایل به استفاده از محصولات برنز کننده یا لوسیون های حاوی مواد شیمیایی که می تواند نواحی حساس پوست شما را تحریک کند مقاومت کنید.
 • از رفتن به سونا و جکوزی دوری کنید منافذ شما به دلیل لیزر درمانی آسیب پذیر خواهند بود و قرار گرفتن در معرض گرمای بیش از حد در سونا، جکوزی و حتی دوش می تواند باعث تشدید سوزش شود.
 • در صورت نیاز از داروهای موضعی استفاده کنید – تحریک و تورم بعد از لیزر شما شایع است و استفاده از پمادهای موضعی مانند آلوئه ورا یا آنتی بیوتیک های مسکن در برخی موارد می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

باورهای غلط درمورد لیزر

چه مدت پس از لیزر موهای زائد، فولیکول های مو می توانند شروع به ترمیم و رشد مجدد موها کنند؟

پس از لیزر موهای زائد، حدود شش هفته طول می‌کشد تا فولیکول ‌های مو، موهای زائد را رشد دهند که می ‌توانند به طور موثر توسط لیزر هدف قرار گیرند. فولیکول های مو دارای چرخه های مختلف رشد هستند، بنابراین درمان های متعدد معمولا برای نتایج موثر ضروری است. موهای ناحیه تحت لیزر قرار گرفته حداقل به مدت دو ماه پس از عمل ناپدید می شوند و نتیجه معمولاً طولانی تر خواهد بود. موها پس از لیزر موهای زائد کندتر رشد نمی کنند، اما با هر رشد متوالی فولیکول های کمتری خواهید داشت. هنگامی که یک فولیکول مو برای همیشه از بین می رود، قادر به رشد موهای جدید نخواهد بود.

آیا عواملی وجود دارد که می تواند احتمال رشد مجدد موهای زائد را پس از لیزر افزایش یا کاهش دهد؟

بله، عواملی وجود دارند که می توانند احتمال رشد مجدد موهای زائد را پس از لیزر کاهش یا افزایش دهند. سطوح هورمونی و داروهای تجویزی می تواند منجر به رشد مو شود.

مرحله رشد مو نیز فاکتور مهمی برای لیزر درمانی است که فاز آناژن فعال مرحله ایده آل برای لیزر درمانی است.

در حالی که لیزر موهای زائد به طور موثر رشد مو را برای دوره های طولانی به تاخیر می اندازد، معمولا منجر به حذف دائمی موهای زائد نمی شود اما رشد موهای زائد را تا 90 درصد کاهش می دهد.

با این حال، لیزر موهای زائد موفق به عوامل متعددی مانند نوع پوست، رنگ و ضخامت مو و تخصص تکنسین انجام دهنده این روش بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

رشد مو بعد از لیزر موهای زائد​

رشد مو بعد از لیزر موهای زائد

در بیشتر موارد، موهایی که با لیزر موهای زائد درمان می شوند، دوباره رشد نمی کنند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که لیزر موهای زائد یک راه حل دائمی نیست و برخی از موها می توانند با گذشت زمان دوباره رشد کنند.

اولین دلیل رشد موهای زائد پس از لیزر موهای زائد این است که لیزر موهای زائد فولیکول های مو را که مسئول رشد مو هستند هدف قرار می دهد. رنگدانه انرژی لیزر موجود در مو را جذب می کند که به فولیکول مو آسیب می رساند و از رشد مو در آینده جلوگیری می کند. با این حال، ممکن است برخی از فولیکول ‌های مو از بین رفته یا در یک جلسه از بین نرود، که امکان رشد مجدد مو در بین جلسات را فراهم می‌کند.

دلیل دیگر این است که موها در چرخه رشد می کنند و لیزر موهای زائد فقط موهایی را هدف قرار می دهد که در مرحله رشد فعال هستند. این بدان معناست که ممکن است برخی از موها در طول درمان هنوز در مرحله خواب باشند و بعداً دوباره رشد کنند.

چه افرادی نباید لیزر موهای زائد را انجام دهند؟

اگر یکی از شرایط زیر را دارید، احتمالا گزینه مناسبی برای لیزر موهای زائد نیستید:

 • بارداری:

 لیزر موهای زائد برای افرادی که باردار هستند توصیه نمی شود. این به این دلیل است که هیچ مطالعه علمی انجام نشده است که بی خطر بودن آن را ثابت کند. قبل از انجام لیزر باید صبر کنید تا بعد از زایمان هورمون های شما به حالت عادی بازگردد.

 • حساسیت به نور:

 هر فردی که به نور حساس است نباید این روش را انجام دهد. برخی از داروها حساسیت به نور را افزایش می دهند، به عنوان مثال، برخی از داروهای ضد افسردگی، ضد انعقاد یا داروهای ضد التهابی. مهم است که با متخصص پوست خود در مورد داروهایی که ممکن است مصرف کنید صحبت کنید.

 • اسکار کلوئید:

 افرادی که اسکارهای کلوئیدی دارند، یا اگر مشکلات ترمیم پوست مانند اسکار هیپرتروفیک دارید، ممکن است لازم باشد از لیزر موهای زائد در آن ناحیه اجتناب کنید. دوباره متخصص پوست شما می تواند به شما مشاوره دهد.

عوامل موثر بر رویش مجدد مو پس از لیزر موهای زائد

عوامل متعددی بر اثربخشی لیزر موهای زائد تأثیر می گذارد، از جمله:

 • مو و نوع پوست: لیزر موهای زائد در افرادی که پوست روشن و موهای تیره و ضخیم دارند بهترین نتیجه را خواهد شد زیرا لیزر رنگدانه های مو را هدف قرار می دهد. افرادی که موهای روشن ‌تری دارند، مانند موهای بلوند یا قرمز، ممکن است کاهش زیادی در رشد مو مشاهده نکنند.
 • ناحیه درمان: لیزر برخی از نواحی بدن ممکن است دشوارتر از سایرین باشد، مانند ناحیه صورت یا بیکینی، که ممکن است برای نتایج مطلوب به جلسات بیشتری نیاز داشته باشد.
 • تغییرات هورمونی: تغییرات هورمونی در دوران بلوغ، بارداری یا یائسگی می تواند رشد مو را تحریک کند و ممکن است بر اثربخشی لیزر موهای زائد تأثیر بگذارد.
 • داروها: برخی داروها، مانند آنتی بیوتیک ها یا درمان های هورمونی، ممکن است در اثربخشی لیزر موهای زائد اختلال ایجاد کنند.
 • سن: افراد مسن برای رسیدن به نتیجه مطلوب به جلسات کمتری نسبت به افراد جوان نیاز دارند. این به این دلیل است که با افزایش سن، رشد مو به طور طبیعی کند می شود و فولیکول های مو کوچکتر و ضعیف تر می شوند.

چگونه از رشد مجدد مو بعد از لیزر موهای زائد جلوگیری کنیم؟

پیگیری منظم جلسات لیزر می تواند به کاهش خطر رشد مجدد مو پس از اتمام دوره لیزر موهای زائد کمک کند. به طور معمول، یک یا دو جلسه شارژ در سال ممکن است برای حفظ نتایج لازم باشد و تعداد این جلسات بسته به ناحیه مورد نظر برای لیزر می‌تواند متفاوت باشد.

با برنامه ریزی منظم برای جلسات بعدی لیزر، می توانید اطمینان حاصل کنید که هر گونه رشد موی جدید پس از حذف لیزر به موقع درمان می شود و نتایج اولیه لیزر در طول زمان حفظ می شود. همچنین، دستورالعمل های متخصص پوست یا اپراتور لیزر خود را برای حفظ نتایج دنبال کنید.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد​

آیا انتخاب پکیج‌ های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.  

سوالات متداول درباره نحوه رشد مو بعد از لیزر

لیزر موهای زائد یک راه حل دائمی برای رفع موهای زائد یا کاهش موهای زائد است. نواحی مد نظر برای لیزر معمولاً هر 4 تا 12 هفته یکبار لیزر می شوند تا زمانی که نتیجه دلخواه مورد نظر حاصل شود. در بیشتر موارد، به طور متوسط 6-8 جلسه برای دستیابی به نتیجه کاهش دائمی 85-95٪ مو مورد نیاز است. به طور معمول، بیشتر موها در 4 جلسه اول برداشته می شوند. 2 جلسه آخر برای از بین بردن موهای ظریف و سرسخت باقی مانده انجام می شود. افرادی که دارای پوست متوسط تیره تا تیره هستند معمولاً به 8 جلسه لیزر نیاز دارند.

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه افراد باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده، یا هر وسیله برنزه کننده دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.

بعد از درمان مقداری قرمزی و تورم خواهید دید. این اغلب شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد. استفاده از کمپرس خنک می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

لیزر از یک پالس شدید طیف خاصی از نور برای انجام فتوترمولیز انتخابی استفاده می کند. به عبارت دیگر، نور لیزر رنگ مو را هدف قرار می دهد تا فولیکول مو را از بین ببرد. لیزر به رنگدانه تیره ای به نام ملانین در فولیکول مو جذب می شود. کسانی که موهای تیره دارند بهترین میزان حذف موهای زائد را دارند و آن هایی که موهای سفید یا بلوند بسیار روشن دارند اصلا کاندید خوبی برای لیزر موهای زائد نیستند. رنگ های روشن ملانین کافی برای لیزر برای هدف قرار دادن و تخریب فولیکول ندارند.

بله، بعد از لیزر موهای زائد نیازی به ماندن در خانه نیست. شما باید به برنامه منظم روزانه خود ادامه دهید. بهتر است از لباس های تنگ که می تواند پوست را پس از لیزر تحریک کند، خودداری کنید. پس از جلسه لیزر خود از قرار گرفتن در معرض مستقیم آفتاب خودداری کنید. اگر قرمزی پوست دارید، از ورزش، سونا یا دوش آب گرم تا زمانی که قرمزی یا تورم به حالت عادی بازگردد، خودداری کنید.

هیچ خطر شناخته شده ای برای آسیب لیزر به سیستم تولید مثل یا جنین قبل یا در طول بارداری وجود ندارد. مشخص نیست که آیا لیزر می تواند به نوزاد متولد نشده آسیب برساند یا خیر. به همین دلیل، اکثر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند که از لیزر درمانی در دوران بارداری خودداری کنید. بهتر است تا پایان دوران شیردهی از لیزر موهای زائد خودداری کنید. این نگرانی وجود دارد که لیزر درمانی بر توانایی مادر در شیردهی تأثیر بگذارد.

قبل از انجام لیزر موهای زائد، باید ناحیه ای را که می خواهید لیزر کنید، اصلاح کنید. ساقه مو برای هدایت انرژی گرمایی از لیزر به فولیکول مو استفاده می شود، جایی که سلول های ایجاد کننده مو را از بین می برد. هر چه مسافتی که گرما باید طی کند کمتر باشد، درمان موثرتر است. به علاوه، این کار کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که موهای بالای سطح پوست گرم نمی شوند و پوست را نمی سوزانند.

لایه بالایی پوست نیز حاوی ملانین است و هنگامی که پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد غلظت آن افزایش می یابد، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد گرما و ناراحتی لازم است افراد تیره پوست با انرژی کمتری درمان شوند. توصیه می کنیم از برنزه شدن در طول درمان خودداری شود. در این افراد، ممکن است لیزر درمانی انجام شود، اما درمان کمتر کارآمد خواهد بود و در تنظیمات پایین ‌تر ایجاد می ‌شود تا ایمن باشد.

اکثر افراد پس از هر جلسه درمانی متوجه نتایج قابل توجهی می شوند، اگرچه نتایج نهایی شما تا زمانی که تمام جلسات توصیه شده خود را کامل نکنید ظاهر نمی شود. در طول دوره درمان، احتمالاً متوجه خواهید شد که نیاز به تراشیدن یا اپیلاسیون ناحیه (های) درمان شده به تدریج کاهش می یابد، تا زمانی که دیگر مجبور نباشید به این روش های سنتی حذف موهای زائد روی بیاورید.

بلافاصله پس از درمان، ممکن است به نظر برسد که هنوز مو در ناحیه وجود دارد. این فقط باقیمانده موهایی است که قبل از درمان در ساقه مو بوده است. در عرض چند روز به طور طبیعی می ریزد و تا چند روز بدون مو خواهید ماند. وقتی موها دوباره رشد کردند، متوجه خواهید شد که نسبت به قبل نازک ‌تر و روشن ‌تر شده‌ اند.

پس از هر درمان، موهای شما به تدریج ظریف تر و روشن تر می شوند. بعد از یک سری درمان، موهای شما در نهایت آنقدر ظریف و روشن می شوند که به سختی متوجه آن می شوید!

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *