لیزر موهای زائد و زگیل تناسلی

آیا لیزر موهای زائد منجر به زگیل تناسلی می شود؟

خیر. لیزر موهای زائد منجر به زگیل تناسلی نمی شود. زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)، یک عفونت مقاربتی ایجاد می‌شود و لیزر موهای زائد می تواند خطر انتشار این ویروس را در صورت وجود آن افزایش دهد

آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر موهای زائد ممکن است؟

لیزر موهای زائد و زگیل تناسلی بعید است که اتفاق بیوفتد

پیشگیری از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر موهای زائد

دقت داشته باشید که لیزر موهای زائد شما توسط یک اپراتور با تجربه انجام شود.

تجهیرات لیزر موهای زائد باید حتما ضد عفونی و استریل شوند و از مواد یک بار مصرف تازه برای هر مراجعه کننده استفاده شود.

اگر فردی در حال تجربه شیوع زگیل تناسلی است، باید موقتا از انجام لیزر موهای زائد خودداری کند چرا که لیزر موهای زائد می تواند زگیل را تحریک کرده و آن را به سایر قسمت ها گسترش دهد.

به نکاتی که اپراتور شما برای قبل و بعد از لیزر موهای زائد توصیه می کند توجه کنید.

چگونگی پیشگیری از زگیل تناسلی از طریق لیزر موهای زائد

استفاده از دستگاه های لیزر غیر تماسی

استفاده از سلفون روی هندپیس لیزر توسط اپراتور

انتخاب یک مرکز لیزر موهای زائد معتبر و مطمئن

ضدعفونی کردن هندپیس لیزر توسط اپراتور

لیزر موهای زائد، یک روش محبوب و کارآمد برای از بین بردن موهای بدن است که از نظر FDA کاملا اثبات شده است. سوالی که برای بسیاری از مراجعه کنندگان ممکن است به وجود آید این است که رابطه میان لیزر موهای زائد و زگیل تناسلی چیست؟ آیا لیزر موهای زائد می تواند منجر به زگیل تناسلی شود؟ دقت داشته باشید که لیزر موهای زائد مستقیماً باعث ایجاد زگیل تناسلی نمی‌شود اما خطر انتشار ویروس در طول فرآیند درمان وجود دارد.

یعنی اینکه اگر در هنگام لیزر موهای زائد، بریدگی های ریزی روی پوست ایجاد شود، ورود ویروس به بدن راحت تر می شود اگر مبلا به این ویروس باشید. بنابراین پیش از انجام لیزر موهای زائد، برای حفظ سلامت خودتان و سایر افراد، به پزشک خود در خصوص وجود زگیل تناسلی اطلاع دهید. پزشک به احتمال زیادی توصیه می کند که لیزر موهای زائد را بعد از دوره درمان زگیل تناسلی انجام دهید. 

در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا کلیه نکاتی که در خصوص لیزر موهای زائد و زگیل تناسلی باید بدانید را برای شما شرح دهیم.

لیزر موهای زائد و زگیل تناسلی

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

زگیل تناسلی چیست؟

زگیل تناسلی توده هایی هستند که در ناحیه تناسلی، دهانه رحم، مقعد و رکتوم و گاهی در اطراف دهان ظاهر می شوند. آنها توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شوند که از طریق تماس جنسی پخش می شود. انواع مختلفی از HPV وجود دارد – انواعی که باعث زگیل تناسلی می شوند باعث سرطان نمی شوند.

چه چیزی باعث زگیل تناسلی می شود؟

زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می شود. شما می توانید ویروس HPV را از طریق تماس پوست به پوست در حین رابطه جنسی واژینال، مقعدی یا دهانی بگیرید.

حدود 40 نوع HPV وجود دارد که می تواند ناحیه تناسلی و مقعد را آلوده کند. برخی از انواع آن ها می توانند باعث ایجاد زگیل شوند – شایع ترین آنها HPV نوع 6 و 11 هستند. سایر انواع HPV با سرطان ها مانند سرطان دهانه رحم و سرطان مقعد مرتبط هستند. انواع HPV که باعث ایجاد زگیل تناسلی می شوند، بعید است که باعث سرطان شوند.

زگیل تناسلی بسیار مسری است و از هر 3 نفری که با فرد مبتلا به زگیل تناسلی رابطه جنسی برقرار می کنند، 2 نفر به این ویروس مبتلا می شوند. زگیل ها معمولاً در عرض 3 ماه پس از تماس ظاهر می شوند. اگر HPV دارید اما علائمی ندارید، همچنان می توانید آن را به شخص دیگری منتقل کنید. اکثر افرادی که HPV دارند زگیل ندارند، بنابراین نمی دانند که آلوده هستند. اگر یک نوع HPV داشته اید، همچنان ممکن است به انواع دیگر آلوده شوید.

آیا لیزر موهای زائد منجر به زگیل تناسلی می شود؟

خیر. لیزر موهای زائد منجر به زگیل تناسلی نمی شود. زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV)، یک عفونت مقاربتی ایجاد می‌شود و لیزر موهای زائد می تواند خطر انتشار این ویروس را در صورت وجود آن افزایش دهد. چرا که لیزر موهای زائد به طور مستقیم روی فولیکول های مو اثر می گذارد و ریشه آن ها را می سوزاند. حال اگر بریدگی های ریزی روی سطح پوست وجود داشته باشد، لیزر می تواند ورود ویروس به بدن را آسان کند.

آیا انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر موهای زائد ممکن است؟

لیزر موهای زائد و زگیل تناسلی بعید است که اتفاق بیوفتد. چرا که لیزر موهای زائد قرار است فولیکول های مو را مورد هدف قرار دهد نه سلول های پوستی که ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) مسئول زگیل تناسلی در آن قرار دارد. پرتوهای لیزر موهای زائد فقط تا عمقی که فولیکول مو در آن قرار دارد نفوذ می کنند و بر سلول‌ هایی که HPV در آن قرار دارد تأثیر نمی‌گذارد.

با همه این حرف ها، لیزر موهای زائد باید توسط یک اپراتور یا پزشک مجرب انجام شود تا همه چیز تحت شرایط ایمن برای شما انجام شود. اگر لیزر موهای زائد با حفظ پروتکل های بهداشتی انجام نشود، احتمال انتقال سایر عفونت ها وجود دارد. تا کنون از نظر پزشکی ثابت نشده است که لیزر موهای زائد و زگیل تناسلی رابطه مستقیمی با هم داشته باشند.

پیشگیری از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر موهای زائد

اگر چه انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر موهای زائد بعید است اما اقدامات احتیاطی خاصی وجود دارد که می ‌توان برای جلوگیری از انتقال احتمالی ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) یا سایر عفونت ‌ها در طول این روش انجام داد.

به نکات زیر در این باره توجه کنید:

اگر فردی دارای زگیل تناسلی باشد و به مرکز لیزر مراجعه کند، اگر وسایل استریل نشود، ممکن است نفر بعدی هم آلوده شود به همین دلیل است که توصیه می شود لیزر موهای زائد را در مرکزی انجام دهید که وسایل را کاملا استریل و ضد عفونی می کنند.

چگونگی پیشگیری از زگیل تناسلی از طریق لیزر موهای زائد

به کارگیری برخی از روش ها می تواند لیزر موهای زائد و زگیل تناسلی از طریق آن را به صفر برساند. به نکات زیر در این باره توجه کنید:

استفاده از دستگاه های لیزر غیر تماسی

امروزه تکنولوژی های زیادی در خصوص لیزر موهای زائد وجود دارد. برخی از دستگاه های لیزر هستند که بدون نیاز به تماس با سطح پوست می تواند لیزر موهای زائد را برای شما انجام دهد. به کارگیری این مدل دستگاه های لیزر، می تواند در جلوگیری از بروز زگیل تناسلی مفید باشد.

استفاده از سلفون روی هندپیس لیزر توسط اپراتور

اگر مرکز لیزری که انتخاب می کنید، دستگاه لیزر غیرتماسی ندارد، اپراتور باید روی هندپیس دستگاه از سلفون استفاده کند. این امر می تواند تاثیر بسیار زیادی برای پیشگیری از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر داشته باشد.

انتخاب یک مرکز لیزر موهای زائد معتبر و مطمئن

تحقیق درباره لیزر موهای زائد و مرکزی که لیزر موهای زائد را انجام می دهید می تواند از بروز بسیاری از مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

ضدعفونی کردن هندپیس لیزر توسط اپراتور

اگر اپراتور لیزر، هندپیس دستگاه را ضد عفونی کند، از انتقال زگیل تناسلی از طریق لیزر جلوگیری می شود و این احتمال به صفر می رسد.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.  

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

مشکلات استفاده از داروهای ممنوعه قبل از لیزر

واکنش بدن به لیزر با بروز التهاب و احساس سوزش در پوست

ایجاد لکه های تیره روی پوست به دلیل واکنش فتوتوکسیک

داروهایی که نباید همزمان با لیزر مصرف کرد

داروهایی که می تواند منجر به حساسیت شما به نور لیزر می شود.

داروهای ممنوعه برای لیزر

قرص های ضد تورم

داروهای درمان آکنه

داروهای هورمونی

آیا لیزر موهای زائد سرطان‌زا است؟

یکی از نگرانی هایی که ممکن است در مورد لیزر درمانی داشته باشید این است که آیا این نوع نور می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد یا خیر. سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نور در محدوده UV مرتبط است. ما در معرض اشعه ماوراء بنفش نور خورشید و برخی منابع نور مصنوعی مانند تخت ‌های برنزه هستیم.  این یک طول موج با انرژی بالا است که فراتر از محدوده دید انسان است.

نور فرابنفش آنقدر قدرتمند است که می تواند به مواد ژنتیکی داخل سلول های ما آسیب برساند. اگر قسمت اشتباهی از DNA آسیب ببیند، می تواند باعث سرطانی شدن سلول های پوست شود. معمولاً سالها قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر انواع اشعه ماوراء بنفش طول می کشد تا این اتفاق بیفتد. همین نوع آسیب نیز مسئول بسیاری از علائم پیری مانند چین و چروک است.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج هایی که برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می شوند، طول موج بیشتری دارند و انرژی کمتری دارند. هیچ خطری وجود ندارد که آن ها به مواد ژنتیکی سلول های شما آسیب برسانند، بنابراین لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد.

انتظارات بعد از لیزر موی زائد

بعد از لیزر موهای تناسلی زنان چه انتظاری باید داشت

واکنش بدن هر فردی به لیزر موهای زائد متفاوت است. برخی از افراد عوارض جانبی جزئی را گزارش می کنند، اما اکثر عوارض جانبی در عرض چند ساعت پس از درمان فروکش می کنند.

متورم شدن یا قرمز شدن پوست در چند ساعت اول بعد از یک جلسه معمول است. آلوئه ورا معمولاً تمام چیزی است که برای تسکین و آرامش پوست نیاز دارید.

برخی از افراد نیز ممکن است در ساعات اولیه پس از جلسه لیزر موهای تناسلی زنان دچار خارش جزئی شوند. آلوئه ورا نیز می تواند در این مورد کمک کند.

در مورد نتایج، هر کس متفاوت است. انتظار نداشته باشید که پس از اولین جلسه، نتایج فوری را ببینید. معمولا روزها (و گاهی اوقات حتی هفته ها) طول می کشد تا ریزش مو شروع شود. در واقع، ممکن است قبل از اینکه اصلاً نتیجه ای را مشاهده کنید، ممکن است نیاز به چندین جلسه درمانی داشته باشید.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد ، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

پرسش های متداول

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

لیزر موهای زائد با ارسال پرتوهای نور لیزر به گروهی از فولیکول ‌های مو با قدرت کافی برای تخریب ریشه کار می‌کند، اما به اندازه کافی برای آسیب رساندن به پوست اطراف نیست. فناوری لیزر برای گرم کردن انتخابی فولیکول های مو در حالی که بافت اطراف آن دست نخورده باقی می ماند در نظر گرفته شده است. فولیکول های موی آسیب ‌دیده دیگر موهای بیشتری تولید نمی‌کنند، بنابراین هنگامی که موهای موجود می ‌ریزند، شما بدون مو هستید.

هر فولیکول مو لزوماً در یک جلسه از بین نمی رود، بنابراین چندین جلسه برای از بین بردن همه موها و آسیب کافی به آن ها لازم است تا دیگر موهای بیشتری تولید نشوند.

 

تعداد دقیق جلسات از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما معمولاً 6 تا 10 جلسه برای نتایج بهینه مورد نیاز است، به این معنی که چند ماه طول می کشد تا نتایج کامل مشاهده شود.

برای تمام موهای زائد بدن، 6 هفته فاصله بین جلسات لازم است.

از دو هفته قبل از شروع جلسه لیزر و در طول فرآیند لیزر موهای زائد باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب شود.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

  • درد و ناراحتی
  • تورم
  • سرخی

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

  • تاول زدن
  • شیوع هرپس سیمپلکس (زخم سرد).
  • عفونت ها
  • جای زخم
  • روشن شدن یا تیره شدن پوست

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

نه. لیزر موهای زائد نمی تواند باعث ایجاد زگیل تناسلی شود. زگیل تناسلی توسط ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) ایجاد می‌شود که یک عفونت مقاربتی است. لیزر موهای زائد روی پوست یا بافت حاوی زگیل تاثیری نخواهد داشت.

بله اما این لیزر با لیزر موهای زائد کاملا متفاوت است. در طول درمان زگیل تناسلی با لیزر، یک پرتو پرانرژی نور به سمت زگیل ها هدایت می‌شود که بافت عفونی را از بین می‌برد. این روش باید توسط یک متخصص حرفه ای در این زمینه انجام شود.

لیزر موهای زائد روی پوستی که زگیل تناسلی دارد توصیه نمی شود چرا که بافتی که دارای زگیل است ممکن است گرم شود و ویروس به دیگر قسمت های بدن سرایت پیدا کند. همچنین اختلال در لیزر موهای زائد به دلیل نادیده گرفتن بافتی که دارای زگیل است باعث می شود لیزر درمانی درست صورت نگیرد و شما همچنان شاهد رشد مجدد مو شوید. پزشکان توصیه می کنند که لیزر موهای زائد را به بعد از درمان موکول کنید.

اکثر افراد برای ماه ها یا حتی سال ها بدون مو می مانند. هنگامی که برخی از موها دوباره رشد می کنند، احتمالا کمتر قابل توجه خواهند بود. برای اینکه ناحیه عاری از مو باشد، فرد ممکن است به جلسات شارژ نیاز داشته باشد.

تنها مناطقی که ما لیزر نمی کنیم چشم ها، وسط ابرو، نیپل و پشت پلک هستند. تمام نواحی دیگر بدن را می توان با لیزر موهای زائد درمان کرد.

در صورت ابتلا به زگیل تناسلی، باید تا بعد از خوب شدن از انجام لیزر موهای زائد بپرهیزید. زیرا لیزر در این نواحی باعث گسترش منطقه زگیل می شود.

زگیل تناسلی همه جنسیت ها را درگیر می کند. بیشتر در نوجوانان و جوانان شایع است. شانس شما برای ابتلا به زگیل تناسلی افزایش می یابد اگر:

  • هنگام رابطه جنسی از کاندوم استفاده نکنید.
  • چندین شریک جنسی داشته باشید.

بله، زگیل تناسلی و ویروس ایجاد کننده آن ها (HPV) هر دو مسری هستند. هیچ درمانی برای HPV وجود ندارد. هنگامی که ویروس را دارید، همیشه احتمال انتقال آن وجود دارد (همیشه می توانید آن را به دیگران منتقل کنید). حتی اگر علائمی مانند زگیل تناسلی قابل مشاهده نداشته باشید یا زگیل ها را برداشته اید، باز هم می توانید فرد دیگری را به HPV و زگیل تناسلی آلوده کنید.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *