لیزر موهای خال در تهران

عوارض لیزر موهای خال

رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان

تغییر در رنگ و بافت پوست

جای زخم

تاول زدن

 

دستورالعمل های مراقبت قبل از لیزر موهای خال

ناحیه ای را که در آن لیزر موهای زائد انجام می دهید را در روز جلسه اصلاح کنید

دو هفته قبل از درمان از برنزه کردن یا سپری کردن زمان زیادی در آفتاب خودداری کنید

7 روز قبل از درمان از محصولات برنزه کننده بدون آفتاب خودداری کنید

در صورت انجام لیزر موهای زائد رو صورت، در روز جلسه از آرایش کردن خودداری کنید

اپیلاسیون، موچین و اپیلاسیون را 3 هفته قبل از درمان متوقف کنید

در صورت انجام لیزر موهای زائد زیر بغل از استفاده از دئودورانت یا ضد تعریق خودداری کنید

از هر گونه فعالیت بدنی که باعث افزایش دمای بدن یا فشار خون می شود در 2 ساعت قبل و بعد از درمان خودداری کنید

 

داروهای ممنوعه برای لیزر موهای خال

قرص های ضد تورم

داروهای درمان آکنه

داروهای هورمونی

ویژگی های بهترین کلینیک برای لیزر موهای خال

راه های ارتباطی آسان با مشتریان و در دسترس بودن سریع

امکان پرسش و پاسخ آنلاین مشتریان با مرکز

داشتن دستگاه لیزر از یک برند خوب

داشتن پرسنل خوب و با اخلاق (مشتری مداری)

تخفیف گذاشتن روی پیکیج های لیزر

داشتن اپراتورهای مجرب

رفتار خوب پرسنل

داشتن پزشک با تجربه

داشتن محیطی ایمن و بهداشتی برای کار

علائمی که باید در خال غیر معمولی مراقب باشید

شکل نامنظم و نامتقارن

مرزهای ناهموار که به وضوح از پوست اطراف جدا نشده اند.

دو یا چند رنگ در داخل خال، معمولا ترکیبی از سیاه، قهوه ای، صورتی، سفید یا قهوه ای مایل به زرد

تغییر در بافت سطح: زبر، پوسته پوسته، صاف، یا ناهموار

خارش

خون ریزی

تغییر یا رشد سریع

 

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

لیزر موهای خال

آیا از اصلاح یا اپیلاسیون مداوم موهای مزاحم اطراف خال خود خسته شده اید؟ آیا به دنبال روشی مطمئن و موثر برای از بین بردن موهای زائد روی خال هستید؟ آیا لیزر موهای خال بی خطر است یا ممکن است باعث آسیب یا آسیب به پوست شود؟

موهای زائد، زمانی که روی خال رشد می‌کنند می‌توانند خسته‌کننده و حتی اذیت کننده باشند. این موضوع، یک نگرانی زیبایی شناختی ایجاد می کند، به خصوص اگر خال برجسته باشد و سطح ناهمواری داشته باشد.

روش‌های سنتی رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون و اصلاح می ‌تواند منجر به تحریک پوست و برجسته ‌تر شدن خال شود. با این حال، لیزر موهای زائد به عنوان یک راه حل بالقوه ظاهر شده است و رویکردی موثرتر و طولانی مدت برای رفع موهای زائد ارائه می دهد و در عین حال خطر آسیب رساندن به خال را به حداقل می رساند.

خال ها توده های کوچک و رنگدانه ای روی پوست هستند که معمولاً تیره رنگ هستند. اکثر مردم حداقل چند خال روی پوست خود دارند که می تواند در هر جایی از بدن ظاهر شود. رشد موهای ناخواسته روی خال ها یکی از نگرانی های بسیاری از مردم است.

بیایید بررسی کنیم که آیا لیزر موهای خال بی خطر است یا خیر.

آیا لیزر موهای خال تنها مختص به خانم‌ ها است؟

خیر، لیزر موهای خال، از جمله روش های فوق العاده ای است که افراد می توانند با استفاده از آن، از شر موهای زائد خال خود خلاص شوند. شما با استفاده از به کارگیری روش لیزر موهای خال، می توانید در مدت زمان کوتاهی، موهای پای خود را به طور کامل از بین ببرید.

لیزر موهای خال تنها مختص خانم ها نیست و بسیاری از آقایان نیز از ظاهر موی روی خال خود خوششان نمی آید و رو به روش هایی مانند لیزر موهای زائد می آورند.

در جلسه لیزر، اشعه لیزر به موی زائد تابیده می شود تا فولیکول مو هدف قرار گیرد و سوزانده شود. ما در لیزر مروارید، از اپراتورهای مجرب استفاده می کنیم تا شما عزیزان، بهترین نتیجه را بگیرید.

ایمنی بودن لیزر موهای خال

لیزر موهای زائد ممکن است گزینه ایمن تری برای از بین بردن موهای زائد خال باشد، اما فقط باید توسط یک متخصص آموزش دیده و پس از مشورت با متخصص پوست انجام شود.

از آنجایی که خال ‌ها اغلب تیره ‌تر از پوست اطراف هستند و ممکن است حاوی ملانین باشند، رنگدانه ‌ای که نور لیزر را جذب می‌کند، وقتی از لیزر برای برداشتن مو از خال استفاده می ‌شود، می ‌تواند به ملانین موجود در خال آسیب برساند و منجر به تغییراتی در ظاهر آن شود.

لیزر موهای زائد همچنین می تواند به سلول های داخل خال آسیب برساند و به طور بالقوه منجر به زخم، تغییر رنگ و سایر عوارض شود. علاوه بر این، اگر خال سرطانی باشد، لیزر می تواند باعث گسترش سلول های سرطانی شود.

با این حال، زمانی که یک متخصص پوست با تجربه خال را ارزیابی کرده و سپس لیزر موهای زائد را انجام دهد، تمام این عوارض را می توان از بین برد. بنابراین، مشورت با یک متخصص پوست برای بررسی خال و تعیین اینکه آیا انجام لیزر موهای زائد بی خطر است یا خیر، ضروری است.

لیزر مروارید، درمان های لیزر موهای زائد ایمن و موثری را ارائه می دهند که می توانند در اکثر نواحی بدن از جمله خال ها انجام شوند. متخصصین پوست ما تعیین خواهند کرد که آیا می توان لیزر موهای زائد را روی خال شما انجام داد یا خیر. لیزر مروارید، با جدیدترین تکنولوژی و با داشتن کادری مجرب، یک انتخاب عالی برای افرادی است که به دنبال لیزر موهای زائد هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

فواید لیزر موهای خال​

فواید لیزر موهای خال

در طول سال‌ ها، ما به انواع روش‌ های رفع موهای خال مانند اپیلاسیون و اصلاح روی آورده ‌ایم. در حالی که می توانید موهای زائد بدن خود را اپیلاسیون یا اصلاح کنید، گزینه بهتری وجود دارد: لیزر موهای زائد.

برخی از مزایای لیزر موهای خال در زیر آورده شده است:

1. لیزر موهایخال روشی بسیار دقیق است

لیزر موهای خال، نه تنها توسط یک متخصص آموزش دیده برای شما انجام می شود، بلکه در واقع یک روش بسیار دقیق برای رفع موهای زائد خال است. با هر استفاده از لیزر، فقط موهای زائد را از بین می برد و پوست شما را کاملاً سالم نگه می دارد و فقط موهایی را که دیگر روی خال نمی‌خواهید هدف قرار می‌ دهد.

2. لیزر موهای خال سریع است

حتی اگر در اپیلاسیون و اصلاح ماهر شده باشید، انجام هر دو به تنهایی زمان زیادی می برد. از آن جایی که لیزرها از نظر فناوری بسیار پیشرفته هستند، می توانند خیلی سریع موهای زائد روی خال  را از بین ببرد.

3. لیزر موهایخال درد کمتر نسبت به سایر روش های اصلاح مو دارد

در حالی که اصلاح ضرری ندارد (مگر اینکه پوستتان را زخم کنید)، اپیلاسیون تقریباً مطمئناً با درجاتی درد همراه است. اگر به شدت از این کار متنفر هستید و دلتان نمی خواهد آسیبی ببینید، باید به شما بگوییم که لیزر موهای خال اصلاً درد ندارد.

بیشترین چیزی که احساس می کنید کمی گرمی در حد یک ثانیه است و این فقط در جلسات اولیه شماست. بعد از چند بار جلسه لیزر، چیزی احساس نخواهید کرد. به علاوه، اپراتور لیزر، معمولاً از ژل خنک کننده استفاده می کند که می تواند احساس برای پوست شما داشته باشد.

4. عوارض جانبی کمتر در روش لیزر موهای خال

با لیزر موهای  خال، به ندرت عارضه جانبی وجود دارد. درصد بسیار بسیار کمی از مردم ممکن است سوزش ناشی از آن را تجربه کنند، اما در غیر این صورت، فقط کمی قرمزی وجود دارد که به زودی ناپدید می شود. با استفاده از ژل آلوئه ورا می توانید آن را سریع تر از بین ببرید.

5. دیگر موهای زیر پوستی وجود ندارد

فناوری لیزری مورد استفاده به این معنی است که فولیکول های مو را هدف قرار می دهد. این جایی است که مو رشد می کند. هنگامی که اصلاح می کنید، موهای سطح پوست خود را بمی دارید و این می تواند باعث رشد موهای زائد شود. حتی با اپیلاسیون هم این خطر را دارید.

لیزر موهای خال ، تضمین می کند که تک تک موهای زائد در فولیکول برداشته می شوند، بنابراین به معنای واقعی کلمه شانس 0% برای موهای زیر پوستی وجود دارد. این یکی دیگر از عواملی است که به عدم خارش و تحریک پوست پس از برداشتن مو کمک می کند.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

علت ایجاد مو روی خال چیست؟

اگر خال روی فولیکول مو قرار گرفته باشد، امکان رشد مو از طریق سطح خال وجود دارد. از آن جایی که سلول های طبیعی پوست که یک خال را تشکیل می دهند سالم هستند، رشد مو ممکن است به طور طبیعی ادامه یابد. فولیکول مو را تولید می کند، نه خال واقعی را. سپس مو از سطح خال رشد می کند، درست مانند سایر سلول های پوست.

دیدن رشد یک یا چند تار مو از یک خال غیرعادی نیست. در برخی موارد، موهایی که از خال رشد می‌کنند ممکن است تیره ‌تر یا ضخیم ‌تر از سایر موهای بدن اطراف آن به نظر برسند. این به این دلیل است که رنگدانه اضافی در سلول ها ممکن است مو را نیز تیره کند.

آیا امکان برداشتن خال وجود دارد؟​

آیا امکان برداشتن خال وجود دارد؟

یک شایعه وجود دارد که می گوید برداشتن موهایی که از طریق خال رشد می‌کنند می ‌تواند در واقع باعث سرطانی شدن خال شود. خوشبختانه اینطور نیست.

در صورت تمایل می توانید با خیال راحت موهای بیرون زده از خال را بردارید – به خصوص اگر ظاهر آن را دوست ندارید.

اگر نگران تحریک خال هستید، می توانید سعی کنید آن را تا حد امکان نزدیک به سطح پوست خود کوتاه کنید. اگر قبلاً هنگام تلاش برای برداشتن مو احساس سوزش کرده اید، می توانید از متخصص پوست خود بخواهید خال را بردارید.

برداشتن خال یک روش ساده و در مطب است. ابتدا پزشک ناحیه مورد نظر را با تزریق بی حس می کند، سپس خال را می تراشد یا برش می دهد. اگر خال بزرگ باشد، پزشک ممکن است محل را با چند بخیه ببندد. در حالی که برداشتن خال معمولاً آسان و ساده است، ممکن است شما یک اسکار دائمی در محل را داشته باشید.

علائم خال های سرطانی

خال ‌ها روی قسمت ‌هایی از پوست شما رشد می‌کنند که مکرر یا طولانی ‌مدت در معرض آفتاب قرار گرفته‌ اند، اما همیشه اینطور نیست. آن ها می توانند در هر نقطه از بدن شما ظاهر شوند. افرادی که پوست روشن دارند نسبت به افرادی که پوست تیره تر دارند بیشتر مستعد ایجاد خال هستند. اکثر افراد تعداد خال های کم تا متوسط (10 تا 40) روی بدن خود دارند و برخی دیگر بیش از 50 خال دارند.

خال های سالم و معمولی از یک نقطه کوچک و صاف تا یک برآمدگی بزرگتر متغیر هستند و معمولاً عبارتند از:

 • متقارن، گرد و یکنواخت
 • از نظر ظاهری ثابت است و تغییر نمی کند.
 • رنگ یکنواخت: قهوه ای، قهوه ای مایل به زرد، قرمز، صورتی، رنگ گوشتی، شفاف یا حتی آبی
 • بزرگتر از 5 میلی متر نباشد.

افرادی که خال های بیشتری روی بدن خود دارند یا آسیب های مکرر نور خورشید دارند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان پوست هستند. مهم است که مراقب خال های خود باشید و به طور منظم به متخصص پوست خود مراجعه کنید. حتی خال های سالم نیز می توانند به سرطان تبدیل شوند.

علائمی که باید در خال غیر معمولی مراقب باشید عبارتند از:

 • شکل نامنظم و نامتقارن
 • مرزهای ناهموار که به وضوح از پوست اطراف جدا نشده اند.
 • دو یا چند رنگ در داخل خال، معمولا ترکیبی از سیاه، قهوه ای، صورتی، سفید یا قهوه ای مایل به زرد
 • تغییر در بافت سطح: زبر، پوسته پوسته، صاف، یا ناهموار
 • خارش
 • خون ریزی
 • تغییر یا رشد سریع

عوارض لیزر موهای خال

پس از لیزر موهای خال، ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی شدیدی را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

 • قرمزی و تحریک پوست

لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی اطراف خال تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه اطراف خال ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون کرده است. برخی از اپراتورهای لیزر، از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی پوست ممکن است با کمپرس یخ یا حمام خنک خوب شود.

 • پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه اطراف خال را تجربه کنند. این عارضه معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن پوست گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل در این درمان جلوگیری کند.

 • تغییرات در رنگ پوست

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه اطراف خال شوند. پوست  ممکن است پس از لیزر موهای زائد کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن ‌تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه ‌ای تیره‌ تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

 • آسیب چشم

لیزر موهای خال، شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد، به خصوص زمانی که اپراتور روی صورت یک فرد کار می کند.

هم فرد تحت درمان و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل از آسیب جلوگیری شود.

 • خطر عفونت پوست

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند.

ناحیه آسیب دیده باید درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

چرا خال ها باعث رشد مو می شوند؟

خال ها از سلول های پوست ساخته شده اند و بسیاری از خواص از جمله پتانسیل رشد مو را به اشتراک می گذارند. خال های مودار در مناطقی که موها مستعد رشد هستند، یعنی چانه و پشت لب بیشتر ظاهر می شوند (این موضوع برای زنان و همچنین مردان صدق می کند). این نواحی دارای ریشه های قوی مو هستند، بنابراین رشد مو می تواند به طرز شگفت انگیزی سریع و ضخیم باشد.

هزینه لیزر موهای خال

هزینه لیزر موهای زائد در مناطق مختلف متفاوت است و به عواملی مانند موارد زیر بستگی دارد:

 • مدارک دکتر: پزشکان واجد شرایط و باتجربه ‌تر کمی بیشتر هزینه می‌کنند و نتایج باکیفیتی ارائه می‌کنند.
 • تکنولوژی مورد استفاده: کلینیک هایی که از تکنولوژی روز و جدیدترین تجهیزات استفاده می کنند، شات بیشتری دارند اما نتایج بهتر و سریعتر و کمترین ناراحتی و عوارض جانبی دارند.
 • وسعت منطقه درمان: هر چه ناحیه مورد درمان بزرگتر باشد، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.
 • تعداد جلسات مورد نیاز: هر جلسه هزینه خود را دارد، بنابراین هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.
 • مکان کلینیک: هزینه بسته به محل کلینیک متفاوت است.
 • سایر هزینه های اضافی: هزینه های دارو و غیره به کل هزینه لیزر موهای زائد اضافه می شود.

آیا لیزر موهای خال بی خطر است؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد از بین بردن موها از خال مضر باشد. اکثر خال ‌ها سرطانی نیستند و پتانسیل تبدیل شدن به آن را ندارند. با این حال، درمان این ناحیه با احتیاط معقول است تا از حساسیتی که می‌تواند باعث قرمزی یا تورم شود، اجتناب شود. اپراتور لیزر معمولاً از لیزر ناحیه ای که خال در آن قرار دارد اجتناب می کند – به خصوص اگر خال برجسته باشد. اگر خال کوچک باشد، ما آن را به طور معمول درمان می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

اقدامات قبل از لیزر موهای خال​

اقدامات قبل از لیزر موهای خال

اقدامات احتیاطی قبل از شروع لیزر موهای خال:

 • اولین مشاوره: مرحله اساسی که در طی آن اپراتور ابتدا تعیین می کند که آیا فرد آینده کاندید لیزر موهای زائد است یا خیر. این رنگ مو است که این موضوع را تعیین می کند و سپس اپراتور دستگاه را با توجه به فتوتیپ فرد انتخاب می کند. آن ها همچنین باید مطمئن شوند که پوست برنزه نشده است: لیزر موهای زائد در صورت برنزه شدن پوست، پوست را می سوزاند زیرا غلظت ملانین بالایی دارد. در نهایت مناطق مد نظر را برای رفع موهای زائد انتخاب کرده و هزینه آن ها را به شما می گوید.
 • تراشیدن ناحیه برای رفع موهای زائد: شب قبل از اولین جلسه، فرد باید ناحیه مورد نظر را اصلاح کند. اگر ناحیه مورد نظر تراشیده نشود، پوست شما در هنگام لیزر می سوزد.
 • موها را نچینید: از همه مهمتر، فرد نباید قبل از جلسه موها را با موم یا موچین کنده کند. در واقع برای از بین بردن موها، لیزر باید ریشه مو را بسوزاند. اگر موها با موم از ناحیه برداشته شدند، قبل از شروع درمان، باید صبر کنید تا همه موها دوباره رشد کنند.
 • از دئودورانت استفاده نکنید: این احتیاط مربوط به ناحیه زیر بغل است که موها از آنجا برداشته می شوند. دئودورانت در واقع می تواند پوست را در تماس با لیزر تحریک کند.
 • از هر گونه درمان دارویی حساس به نور اجتناب کنید: به عنوان مثال. کورتیزون، روآکوتان و … این نوع داروها در صورت استفاده از لیزر می توانند واکنش های پوستی شدیدی ایجاد کنند.
 • برنزه نکنید: برنزه کردن (آفتاب یا اشعه ماوراء بنفش) یکی از مهم ترین موارد منع مصرف لیزر برای حذف موهای زائد است، زیرا پوست در تماس با پرتو لیزر ممکن است بسوزد و رنگدانه شود.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بعد از جلسه در نظر بگیرید:

 • حداقل به مدت 3 هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • برای از بین بردن قرمزی و احساس گرما روی پوست، از کرم مرطوب کننده و تسکین دهنده استفاده کنید. این نوع واکنش کاملا طبیعی است و پس از چند ساعت فروکش می کند.
 • برای جلوگیری از برنزه شدن حداقل به مدت 3 هفته از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 • حداقل به مدت 2 هفته از هرگونه درمان تهاجمی روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • حداقل به مدت 2 روز از شنا کردن خودداری کنید تا کلر ناحیه مورد نظر را تحریک نکند.
 • برای جلوگیری از تحریک ناحیه هنگام تعریق، حداقل به مدت 3 تا 4 روز از ورزش خودداری کنید.
بهترین کلینیک برای لیزر موهای خال​

بهترین کلینیک برای لیزر موهای خال

بهترین کلینیک برای لیزر موهای خال، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای خال اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر موهای خال

مانند بسیاری از موارد، شما باید به احساس لیزر موهای زائد عادت کنید و هر چه جلسات بیشتری داشته باشید بهتر آن را تحمل کنید. اگر درد غیر قابل تحمل ‌تر است، پزشک می ‌تواند کرم بی‌حس‌کننده را روی ناحیه تحت درمان بمالد.

 شما باید تا 30 دقیقه صبر کنید تا پوست بی حس شود. اگر پریود هستید، پریود می تواند پوست شما را نسبت به لیزر حساس تر کند، بنابراین ممکن است در این مدت بیشتر آسیب ببیند.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

بسیاری از مشتریان احساس لیزر موهای زائد را مانند یک ضربه یا سوزش خیلی خیلی خفیف که چند بار روی پوست زده می شود، توصیف می کنند که این احساس قابل تحمل است. اگر نواحی وجود دارد که مشتری احساس می کند غیرقابل تحمل است، می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد.

بله. لیزر موهای زائد به همان اندازه که برای خانم ها موثر است برای آقایان نیز موثر است. با این حال، از آنجایی که میزان رشد مو در این نواحی بسیار قابل توجه است، ممکن است برای از بین بردن کامل موها به درمان های بیشتری نیاز داشته باشید.

لیزر موهای زائد اولین بار در سال 1997 توسط FDA تایید شد و در بیش از 20 سال گذشته به میلیون ها انسان کمک کرده است موهای زائد را از بین ببرند.

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌ شوند. موها نیز کمتر اند و رنگ روشن ‌تری دارند.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

به طور کلی، لیزر موهای زائد در افرادی با پوست روشن ‌تر و موهای تیره ‌تر مؤثر بوده است. دلیل این امر این است که لیزر موهای زائد به این بستگی دارد که موهای تیره ‌تر نور را جذب کنند و پوست روشن‌ تر آن را منعکس کند. این بدان معناست که پوست تیره ‌تر در معرض جذب انرژی بیش از حد نور است و شما را مستعد سوختگی می‌کند. به طور مشابه، با موهای روشن تر، انرژی کافی برای از بین بردن فولیکول های مو جذب نمی شود.

بله. از این رو مهم است که در مورد حساسیت های پزشکی خود با پزشک خود صادق باشید تا بتوانیم اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از چنین مواردی انجام دهیم.

هزینه لیزر موهای خال، بسته به ناحیه ای از بدن که می خواهید درمان کنید و تعداد جلساتی که نیاز دارید متفاوت است. هر چه محل تحت درمان بزرگ تر باشد، زمان بیشتری نیاز دارید تا نتیجه بگیرید. مدت زمان تعیین کننده قیمت دقیق درمان است.

لیزر موهای زائد شامل استفاده از پالس های لیزر است. این پالس ها، نوری را به پوست ساطع می کنند که ریشه و فولیکول مو را از بین می برد. وقتی ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند.

برای اینکه این فرآیند کار کند، موها باید در مرحله رشد فعال هدف قرار گیرند. با این حال، موهای فردی معمولا با سرعت های متفاوتی رشد می کنند. بنابراین، چندین جلسه درمانی طول می کشد تا هر مو در مرحله رشد را جذب کند و نتایج مطلوب را به دست آورد.

در واقع، لیزر را می توان در هر ناحیه ای از بدن به جز پلک ها انجام داد. محبوب ترین مناطق درمانی پاها، ران، پشت، بازوها، سینه، پشت لب، زیر بغل و ناحیه بیکینی هستند. شما همچنین می توانید لیزر موهای زائد را بر روی گوش ها، بینی، پیشانی، بالای ابروها و سایر قسمت های صورت، شانه و پشت کمر خود خود انجام دهید.

نکته ای که مهم است این است که لیزر باید توسط یک اپراتور مجرب و با سابقه انجام شود تا مشکلی برای شما به وجود نیاید. حتما به کلیه نکات مراقبتی گفته شده توسط اپراتور گوش دهید.

ریش تراش ها، کرم های موبر و موم ها موها را از بدن شما برطرف می کنند، اما برای همیشه از شر آن خلاص نمی شوید.

لیزر درمانی موثرترین راه برای از بین بردن موهای زائد بدن است و فواید زیادی دارد. این روش بدون درد است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا رشد مو را کاهش دهد و حتی موهای زائد را در نواحی بزرگ بدن از بین ببرد.

برای جلوگیری از عوارض احتمالی، همه افراد باید از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت کنند. پس از لیزر موهای زائد باید:

 • از برخورد نور مستقیم خورشید به پوست درمان شده خودداری کنید.
 • از تخت برنزه کننده، یا هر وسیله برنزه کننده دیگری استفاده نکنید.
 • دستورالعمل های مراقبت های بعد از متخصص پوست را دنبال کنید.

بعد از درمان مقداری قرمزی و تورم خواهید دید. این اغلب شبیه آفتاب سوختگی خفیف به نظر می رسد. استفاده از کمپرس خنک می تواند به کاهش ناراحتی شما کمک کند.

کاندیدای ایده آل سالم است، سبک زندگی متعادلی دارد، رنگ پوست آن ها طبیعی است (برنزه نشده) و موهای تیره دارند. اگرچه ما می توانیم انواع مو و پوست را لیزر کنیم.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *