آیا لیزر مو باعث سرطان می‌شود؟

آیا لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود.

باورهای غلط لیزر موهای زائد کدام است؟

لیزر موهای زائد کاهش 100 در 100 موهای زائد را خواهد داشت

انجام لیزر موهای زائد دردناک است

لیزر موهای زائد روی همه انواع موها جواب می دهد

لیزر موهای زائد ایمن نیست

لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان می شود .

چرا لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان نمی شود؟

نوع تابشی که از لیزر خارج می شود را گاهی تابش غیر یونیزه می نامند. این با تشعشعات یونیزان از منابع هسته ای و اشعه ایکس که سرطان زا یا سرطان زا هستند متفاوت است.

از نظر پزشکی آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود؟

لیزر موهای زائد نمی تواند باعث سرطان شود، این فقط یک افسانه است

سوالی که برای بسیاری از مراجعه کنندگان ما در لیزر مروارید ممکن است به وجود آید این است که آیا لیزر مو باعث سرطان می‌شود؟ بسیاری از افرادی که تمایل به انجام لیزر موهای زائد را دارند، به دلیل نگرانی از چنین موضوعی، از تصمیم خود منصرف می شوند. ما یک خبر خوب برای شما داریم و آن هم این است که لیزر موهای زائد باعث ایجاد سطان نمی شود. در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه شوید تا هر آن چه در این خصوص نیاز دارید برای شما شرح دهیم.

لیزر موی زائد

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد یک روش موثر و ایمن است که طی آن رشد موهای زائد را برای همیشه کاهش داده و موهای زائد صورت و بدن را از بین می‌برد. لیزر پرتویی از نور است که در یک جهت متمرکز شده و توسط رنگدانه موهای شما جذب می شود. این رنگدانه گرم می شود و فولیکول های مو را از بین می برد.

آیا لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود. از آن جایی که لیزر از نور استفاده می کند، ممکن است از خود بپرسید که آیا اصلاً می تواند باعث سرطان پوست شود یا خیر. سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نورهای UV مرتبط است. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش از نور مستقیم خورشید یا سایر منابع نور مصنوعی مانند تخت های آفتاب می آید. این یک طول موج انرژی بالا است که می تواند باعث آسیب به مواد ژنتیکی داخل سلول های شما شود. اگر DNA آسیب ببیند و ساختار آن تغییر کند، سلول های پوست ممکن است سرطانی شوند.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج مورد استفاده در لیزرها انرژی کمتری دارد، بنابراین آسیبی به مواد ژنتیکی داخل سلول‌های شما وارد نمی‌کند. به این معنی که خطر ابتلا به سرطان پوست در اثر لیزر موهای زائد افزایش نمی یابد.

باورهای غلط لیزر موهای زائد

محبوبیت این روش حذف موهای زائد روز به روز در حال افزایش است و در حالی که اینترنت منبعی عالی برای دانستن بیشتر در مورد آن است، همچنین مملو از اطلاعات نادرست و افسانه‌ ها است.

بسیاری از افراد به دلایل زیبایی، روش های حذف موهای زائد را در خانه انتخاب می کنند، مانند اپیلاسیون، اصلاح یا حتی کرم های موبر. با این حال، روش دیگری وجود دارد که می تواند تا 90 درصد موهای زائد شما را برای همیشه از بین ببرد. لیزر موهای زائد، یک روش غیر تهاجمی برای از بین بردن موهای زائد از بدن شما است.

ما اینجا هستیم تا به رفع هرگونه شک و تردیدی که ممکن است داشته باشید کمک کنیم. اما قبل از آن، بیایید بفهمیم که این روش شامل چه چیزی است.

لیزر موهای زائد، از فناوری لیزر برای به حداقل رساندن یا خلاص شدن از شر موهای زائد بدن یا صورت استفاده می کند. لیزر موهای زائد ممکن است در قسمت ‌های مختلف بدن از جمله صورت، پاها، زیر بغل، خط بیکینی و پشت استفاده شود.

کاهش موهای زائد با لیزر با استفاده از پرتوهای نور بسیار موازی با طول موج خاصی که ریشه مو را هدف قرار می دهد، عمل می کند و در نتیجه فولیکول مو را از بین می برد.

به افسانه ها و باورهای غلط زیر توجه کنید:

لیزر موهای زائد کاهش 100 در 100 موهای زائد را خواهد داشت

علاوه بر این، با هر شرکت در جلسات لیزر موهای زائد می توانید موهای ظریف و نازک تری داشته باشید که مدت زمان بیشتری طول می کشد تا دوباره رشد کنند. پس از 6-8 جلسه لیزر موهای زائد، به نتایج کامل دست می ‌یابید که کاهش بیش از 95 درصدی در رشد موهای زائد بدن شماست. به خاطر داشته باشید، شما همچنان چند تار موی ظریف را خواهید دید که دوباره رشد خواهند کرد – آن ها به سختی قابل توجه هستند، اما حتی بعد از تمام جلسه های شما وجود خواهند داشت. برخی از فولیکول های مو ممکن است در نهایت بهبود یافته و با گذشت زمان موهای جدید تولید کنند.

انجام لیزر موهای زائد دردناک است

ممکن است هیچ یا حداقل گرما یا سوزش را تجربه کنید. لیزر موهای زائد معمولاً خیلی دردناک نیست. ممکن است گرما را در نواحی خاصی مانند پشت لب، زیر بغل یا ناحیه بیکینی احساس کنید، اما در مناطق دیگر ممکن است حتی آن را احساس نکنید. با این حال تجربه درد یا ناراحتی جزئی به حساسیت فرد بستگی دارد.

لیزر موهای زائد روی همه انواع موها جواب می دهد

لیزر موهای زائد برای موهای سفید جواب نمی دهد زیرا هیچ رنگدانه ای برای هدف قرار دادن ندارد. همچنین اگر تحریکات هورمونی فعال مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک داشته باشید، ممکن است روی موهای صورت کار نکند.

افرادی با موهای تیره و رنگ پوست روشن ‌تر به خوبی به لیزر موهای زائد پاسخ می‌ دهند. این به این دلیل است که لیزر به رنگدانه (ملانین) در فولیکول‌ های مو آسیب می ‌زند و تفاوت بین رنگ پوست و مو باعث می ‌شود لیزر دقیقاً فولیکول‌ های مو را هدف قرار دهد و به آن آسیب برساند. در افرادی که دارای موهای بسیار روشن یا سفید (که فاقد ملانین کافی هستند) یا پوست بسیار تیره (که ملانین بیشتری دارد و می تواند انرژی لیزر بیشتری را جذب کند، به طور بالقوه باعث آسیب پوستی می شود)، کاهش موهای زائد با لیزر ممکن است موفقیت کمتری داشته باشد.

لیزر موهای زائد ایمن نیست

واقعیت این است که لیزر موهای زائد اگر توسط یک متخصص پوست تایید شده انجام شود، کاملا بی خطر است.

لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان می شود

نه! دستگاه لیزر حاوی اشعه یونیزان نیست. دستگاه های یلزر دارای تشعشعات غیر یونیزه است که باعث ایجاد سرطان نمی شود. این اشعه های کاملاً نور هستند که فقط روی ریشه مو در پوست شما تأثیر می گذاردو

این فقط یک افسانه است که لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود. این روش فقط فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و از پوست اطراف در برابر آسیب محافظت می کند.

حتماً یک مرکز یا پزشک معتبر را انتخاب کنید که در زمینه لیزر موهای زائد آموزش و تجربه داشته باشد. گواهینامه ها و مدرک آن ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که دانش لازم را برای لیزر موهای زائد دارند. به دستورات پزشک در مورد قبل از درمان توجه کنید. این ها می تواند شامل دوری از نور خورشید، تخت های برنزه یا داروهای خاصی باشد که پوست را نسبت به لیزر حساس تر می کند.

کاندیدهای نامناسب برای لیزر خط رویش مو پیشانی

چرا برخی می گویند لیزر موهای زائد باعث ایجاد سرطان می شود؟

لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد، استفاده می شود. اما آیا آن ها ایمن هستند؟ این سوالی است که ذهن بسیاری را درگیر کرده است. بیایید سعی کنیم به این سوال در اینجا پاسخ دهیم.

لیزرها اساسا تشعشع هستند، اما از انواع ایمن هستند. لیزر درمانی از پرتوهای غیر یونیزان برای تولید یک پرتو لیزر ظریف استفاده می کند که در لیزر موهای زائد برای از بین بردن فولیکول مو استفاده می شود.

نوع تابشی که از لیزر خارج می شود را گاهی تابش غیر یونیزه می نامند. این با تشعشعات یونیزان از منابع هسته ای و اشعه ایکس که سرطان زا یا سرطان زا هستند متفاوت است. از نظر خطر ابتلا به سرطان، اشعه ایکس و گاما خطرناک ترین هستند و به عنوان پرتوهای یونیزان با فرکانس بالا شناخته می شوند.

آنچه مهم است این است که وقتی این نوع پرتوهای یونیزان از بدن ما می گذرد، می تواند آسیب مستقیمی به DNA سلول ما وارد کند و بعداً منجر به سرطان شود. وقتی لیزر از لایه‌ های پوست ما عبور می‌کند، این اتفاق نمی ‌افتد. سازمان غذا و داروی ایالات متحده، FDA بیان می کند که انرژی نور این لیزرها به عمق پوست نفوذ نمی کند. پرتو لیزر به صورت سطحی در سطح پوست باقی می‌ماند و این لیزرها باعث آسیب DNA و جهش‌های DNA نمی‌ شوند که تغییراتی در DNA مرتبط با سرطان هستند.

پالس انرژی نوری که در درمان های لیزر موهای زائد استفاده می شود، به عنوان مثال، فقط برای تخریب فولیکول های مو طراحی شده است. تعدادی از زنان در مورد استفاده از این لیزرها برای لیزر خط بیکینی در اطراف اندام های تناسلی خود نگرانی دارند، اما کارشناسان معتقدند که لیزر موهای زائد هیچ خطری برای سرطان وجود ندارد.

متخصصان همچنین می گویند که نور لیزر فراتر از فولیکول مو به اندام های داخلی نمی رود بنابراین باروری نیز تحت تأثیر قرار نمی گیرد. بعد از لیزردرمانی مقداری قرمزی و تورم در نواحی تحت درمان وجود دارد که به راحتی با استفاده از موادی مانند آب سرد و ژل آلوورا قابل درمان است.

گفته می شود که لیزرها بی خطر هستند زیرا لیزر درمانی از طول موج های فرابنفش استفاده نمی کند که در نور خورشید یافت می شود – UVA و UVB، هر دوی این ها به DNA سلول ها آسیب می رسانند و باعث سرطان پوست می شوند.

با گفتن همه این ها، بر ما واجب است که نکته مهمی را عرض کنیم. از آنجایی که خطر طولانی مدت سرطان ناشی از لیزر تاکنون مورد مطالعه قرار نگرفته است، عاقلانه است که بگوییم کسانی که سابقه خانوادگی ابتلا به سرطان پوست دارند، برای ایمنی خود از روش های لیزر زیبایی دوری کنند. اگر می خواهید در مورد هر مشکل خاصی صحبت کنید، می توانید با یک متخصص پوست مشورت کنید.

در صورتی که در مورد مراقبت از پوست با پزشک مشورت کنید، نگرانی یا سوالی دارید، همیشه می توانید به صورت آنلاین با بهترین متخصص پوست مشورت کنید و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

چرا لیزر مو باعث ایجاد سرطان نمی شود؟

نگران نباشید، زیرا دستگاه های لیزرموهای زائد  هرگز از هیچ فناوری که می تواند باعث بیماری یا خطر شود استفاده نمی کند!

هر زمان که یک یک روش درمانی یا زیبایی به وجود می آید، منطقی است که از خود بپرسید که چه نوع عوارض جانبی مضری ممکن است در طول زمان از آن حاصل شود و هنگامی که این درمان شامل تابش یک انرژی روی پوست باشد، اولین عارضه جانبی مضری که به ذهن خطور می کند، همان سرطان است. خوشبختانه، این نیز یک سوال با پاسخ کاملا واضح است. خیر، لیزر موهای زائد باعث سرطان نمی شود. ما این موضوع را نه تنها به این دلیل می دانیم که از زمانی که این درمان در اواسط دهه 90 در دسترس قرار گرفت، هیچ مورد تایید شده ای برای سرطان وجود نداشته است، بلکه به این دلیل که علم نشان می دهد که امکان ایجاد سرطان با لیزر موهای زائد وجود ندارد.

لیزر موهای زائد شامل تابش نور لیزر روی ناحیه ای از بدن به طوری است که فولیکول های مو زیر پوست سوخته و غیر فعال می شوند. شاید شنیده باشید که لیزر موهای زائد روی پوست های روشن و موهای تیره تر موثرتر است. به این دلیل که پوست تیره ‌تر گرمای بیشتری را از لیزر جذب می‌کند و دسترسی به فولیکول‌ های زیر سطح پوست را بدون سوزاندن پوست سخت ‌تر می‌کند.

در حالی که تابش به اندازه کافی قوی است که به فولیکول های مو آسیب برساند، انرژی مشابهی با تشعشعات سرطان زا ندارد. از نظر علمی، تابش لیزر موهای زائد غیر یونیزه است. نکته اصلی این است که تابش لیزر موهای زائد آنقدر قوی نیست که به DNA شما آسیب برساند.

در واقع، اگر تشعشعات غیریونیزان باعث سرطان می ‌شد، همه ما دچار مشکل می‌ شدیم، زیرا ما توسط این مواد احاطه شده ‌ایم. به عنوان مثال می توان به نور مرئی، امواج رادیویی و نور فرابنفش اشاره کرد.

دلایل مختلفی وجود دارد که افراد به سرطان مبتلا می شوند و بسیاری از آن ها خارج از کنترل هستند. گاهی اوقات وقتی مردم بیمار می شوند، به دنبال مقصر اصلی هستند. اشاره به یک درمان نسبتا جدید یک واکنش طبیعی است، به خصوص زمانی که در مورد بسیاری از محصولات و داروها می شنوید که عوارض جانبی بدی دارند.

اما در مورد فناوری لیزر موهای زائد، عملکرد این روش کاملاً برای علم شناخته شده است. هیچ مورد تایید شده ای از سرطان ناشی از لیزر موهای زائد وجود ندارد و بر اساس همه چیزهایی که در مورد پرتوهای غیریونیزان می دانیم، دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود.

عوارض لیزر موهای دست

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به یک مرکز معتبر در درمان های لیزری بسیار مهم است.

پیروی از دستورالعمل های اپراتور نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

خطرات لیزر موی زائد

پس از جلسه اول لیزر موهای زائد چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

هفته 1: درمان اول

گفته می شود که اولین درمان بیشترین تأثیرات را دارد زیرا با درمان فولیکول ها را شوکه می کند. گرمای ناشی از لیزر فولیکول مو را ضعیف می کند یا کاملاً از بین می برد. بلافاصله پس از آن، ممکن است پوست قرمز و متورم شود – مراجعین می توانند “احساس آفتاب سوختگی” را تجربه کنند که طبیعی است و پس از چند ساعت فروکش می کند.

5-19 روز پس از اولین درمان

فولیکول های تخریب شده مو در نهایت از بین می روند و مو شروع به ریزش و ریزش می کند. مراجعه کنندگان می توانند انتظار مشاهده نازک شدن مو را داشته باشند. حتی ممکن است برخی از نواحی کاملاً بدون مو به نظر برسند.

هفته 6-8: درمان دوم

درمان دوم با گذراندن چرخه استراحت و رشد موهای بدن نتایج بیشتری می ‌بیند، به همین دلیل است که یک سری درمان ‌های بعدی بر این اساس برنامه ‌ریزی می ‌شوند.

5-19 روز پس از درمان دوم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 12-16: سومین درمان

رشد مو اکنون به طور قابل توجهی کاهش یافته است، اما مهم است که در جلسات درمانی خود شرکت کنید! اگرچه ممکن است به نظر نمی رسد که شما نیازی به این کار داشته باشید، اما حیاتی است و همه بخشی از فرآیند است.

5-19 روز پس از سومین درمان

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 18-24: درمان چهارم

بین جلسات، می ‌توانید موهایی که دوباره رشد کرده ‌اند را اصلاح کنید.

5-19 روز پس از درمان چهارم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 24-32: درمان پنجم

می توانید انتظار داشته باشید که ناحیه صاف و بدون مو به نظر برسد!

5-19 روز پس از درمان پنجم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 30-40: ششمین و آخرین درمان

پس از شرکت در یک دوره کامل، می توانید انتظار هر چیزی را از 80٪ + کاهش رشد مو داشته باشید.

5-19 روز پس از درمان ششم

پس از اتمام دوره، ناحیه تحت درمان با کاهش دائمی رشد مو احساس صافی خواهد داشت.

به طور معمول حداقل 6 لیزر درمانی برای زنان و 8 مورد برای مردان توصیه می شود. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که دوره خود را بعد از 6-9 ماه کامل کنید.

عوارض لیزر موهای زائد

در طول درمان، برخی از افراد احساس سوزش یا ناراحتی می کنند. به همین دلیل، بسیاری از تکنسین ‌ها کرم بی‌حس‌کننده را به ناحیه ‌ای که تحت درمان هستند، می‌زنند. با این حال، برخی از افراد ممکن است واکنش آلرژیک یا تحریک پوست در پاسخ به کرم بی حس کننده داشته باشند.

عوارض جانبی جزئی شایع است و ممکن است شامل موارد زیر باشد:

گاهی اوقات، تحریک مربوط به حذف مو می تواند باعث ایجاد اسکار شود. پوست آسیب دیده نیز می تواند عفونی شود. اگرچه نادر است، اما عفونت های پوستی می توانند گسترش یافته و تهدید کننده زندگی شوند.

ارائه تاریخچه پزشکی دقیق و بحث در مورد خطرات و فواید می تواند به اپراتور کمک کند تا درمان مناسب را تعیین کند و خطر عوارض جانبی جدی را کاهش دهد.

پس از حذف موهای زائد، فرد باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کند. آفتاب می تواند پوست را تحریک کند که خطر ایجاد تاول و زخم را افزایش می دهد.

افرادی که درد شدید، تب، پوسته پوسته شدن، تاول یا سایر علائم آسیب یا عفونت پوستی را تجربه می کنند باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشند.

پس از لیزر موهای زائد ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی پایداری را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

قرمزی و تحریک

لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی آسیب دیده تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه آسیب دیده ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون شده است. برخی از متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

پس از واکنش اولیه، معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی ممکن است به کمپرس یخ یا حمام خنک پاسخ خوبی بدهد.

پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه لیزر شده را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل پایدار در این درمان جلوگیری کند.

تغییرات در رنگ پوست

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه تحت درمان پوست شوند. ممکن است پس از لیزر موهای زائد  پوست کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن ‌تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه‌ ای تیره ‌تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

آسیب چشم

روش حذف موهای زائد شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد، به خصوص زمانی که یک پزشک روی صورت یک فرد کار می کند.

هم فرد تحت درمان و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل از آسیب جلوگیری شود. به کلیه نکات و مراقبت هایی که اپراتور لیزر به شما می گوید گوش کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از لیزر موهای زائد خود بگیرید و بدنی بی مو را تجربه کنید.

خطر عفونت پوست

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند.

ناحیه آسیب دیده باید در حین بهبودی به عنوان یک زخم درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

عوارض جانبی نادر

عوارض جانبی کمتر شایع پس از لیزر موهای زائد می تواند شامل موارد زیر باشد:

سوختگی و تاول

  انتخاب یک پزشک قابل اعتماد خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این حال، هنگامی که یک پزشک متخصص این فرآیند را انجام می دهد، سوختگی و تاول نادر است. لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می کند.

یک پزشک ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک دستگاه خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این به جلوگیری از سوزاندن پوست توسط لیزر کمک می کند.

 

اسکار

 

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای زائد نیستند. با این حال، اگر پزشک مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود. همچنین اگر افراد بعد از درمان به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

آنها باید با پوست آسیب دیده طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

از نظر پزشکی آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان می شود؟

اکتبر، ماه آگاهی از سرطان پستان است. همه ساله در این ماه مردم در سراسر جهان با پیوستن به کمپین سالانه برای افزایش آگاهی در مورد این بیماری سخت و ترویج تحقیقات در مورد علل، پیشگیری و درمان آن حمایت خود را نشان می دهند. افراد، مشاغل و جوامع گرد هم می آیند تا حمایت خود را از بسیاری از افراد مبتلا به سرطان سینه نشان دهند.

از سال 1985، برای نزدیک به چهار دهه، جهان این ماه را به عنوان ماه آگاهی برای ترویج آموزش در مورد سرطان پستان و اهمیت تشخیص زودهنگام و دسترسی به مراقبت های به موقع و با کیفیت شناخته شده است.

این کمپین بسیار مهم است، مهم نیست که چه کسی هستید یا در کجا زندگی می کنید، سرطان سینه ممکن است زندگی شما یا یکی از اعضای خانواده شما را تحت تاثیر قرار دهد.

لیزر موهای زائد نمی تواند باعث سرطان شود، این فقط یک افسانه است. در واقع، با توجه به بنیاد مراقبت از پوست، این روش گاهی اوقات حتی برای درمان اشکال خاصی از ضایعات پیش سرطانی استفاده می شود.

در طول بیست سال گذشته، فناوری لیزر رشد چشمگیری داشته است. هنگامی که برای اولین بار معرفی شد، بسیاری از مردم تعجب کردند که آیا می تواند موثر و ایمن باشد یا خیر. اولین چیزی که باید بدانید این است که لیزر موهای زائد هیچ تاثیر منفی بر سلامت پوست شما ندارد. به طور دقیق تر، نوع اشعه ای که لیزر موهای زائد استفاده می کند با آن چیزی که در MRI یا سی تی اسکن استفاده می شود یکسان نیست، نام آن اشعه “یونیزه” است که می تواند باعث آسیب سلولی شود و منجر به خطر سرطان شود.

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد مزایای بی شماری دارد که در زیر به برخی از مهمترین آن ها اشاره می کنیم:

1. دقت بالای روش لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد به طور کامل موهای زائد را از روی پوست هدف قرار داده و از بین می برد. این درمان بدون آسیب رساندن به DNA در سلول ها، موهای زائد بدن شما را به مدت طولانی از بین می برد.

2. نتیجه سریع لیزر موهای زائد

روش لیزر در از بین بردن موهای زائد بسیار سریع و بی ضرر است. تنها کسری از ثانیه طول می کشد تا یک دسته مو از فولیکول ها برداشته شود و آن ها برای همیشه از بین بروند.

3. مقرون به صرفه بودن روش لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر موهای زائد، مقرون به صرفه است، زیر یک بار برای همیشه یک هزینه برای از بین بردن موهای زائد خود خرج می کنید. دلیلی برای هدر دادن پول برای اپیلاسیون، اصلاح یا تیغ کشیدن هر هفته دوباره نخواهید داشت.

4. لیزر موهای زائد روشی بدون درد است

روش لیزر موهای زائد بدون درد است. این روش سریع و موثر است و کمترین درد را به همراه خواهد داشت. با انجام لیزر موهای زائد ممکن است کمترین عوارض جانبی مانند قرمزی را روی پوست مورد نظر تجربه کنید. با این وجود، ظرف 48 ساعت پس از درمان ناپدید می شود.

  1. 5. لیزر موهای زائد روشی ایمن برای استفاده است

لیزر موهای زائد مانند تیغ کشیدن، اپیلاسیون و کندن موهای زائد نیست که برای کودکان و بزرگسالان خطرناک است. پس از انجام لیزر، جای زخم روی پوست نخواهید داشت و پوست شما صاف و جذاب به نظر می رسد.

6. بعد از لیزر موهای زائد پوستی سالم خواهید داشت

استفاده از لیزر موهای زائد باعث درخشش متفاوت پوست و بهبود سطح پوست شما می شود. لیزر با از بین بردن یا کاهش بروز آکنه، جوش یا جوش ‌های سرسیاه، وضعیت پوست شما را بهبود می ‌بخشد.

7. امکان از بین بردن کل موهای زائد بدن

شما می توانید از نور لیزر برای از بین بردن موهای زائد هر قسمتی از بدن خود به جز مژه ها استفاده کنید. می توانید موهای زیر بغل، سینه، صورت، شانه ها، گردن، پشت و قسمت های خصوصی را بردارید.

8. رشد موهای زائد را به طور کامل متوقف کنید

یکی از مزایای استفاده از لیزر موهای زائد این است که برخلاف موچین، تراشیدن، کندن، اپیلاسیون یا هر روش دیگری برای از بین بردن موهای زائد پوست، موهای زائد روی پوست را به طور کامل متوقف می کند.

نکات ایمنی برای استفاده از لیزر موهای زائد

اگرچه FDA ایالات متحده لیزر موهای زائد را تایید می کند و باعث سرطان نمی شود، نکات ایمنی وجود دارد که باید از آن ها آگاه باشید تا با عوارض یا بیماری های پوستی مواجه نشوید:

اجتناب از لیزر موهای زائد در اطراف چشم 

هنگام انجام روش های لیزر موهای زائد، باید از محافظت از چشم خود بر روی صورت خود اطمینان حاصل کنید. اگر چشم ها مستقیماً در معرض این نور لیزر قرار گیرند، نور می تواند بر شبکیه چشم شما تأثیر بگذارد.

قبل و بعد از لیزر موهای زائد از نور خورشید دوری کنید

شما باید به توصیه های اپراتور یا متخصص پوست خود برای دوری از نور خورشید قبل و بعد از روش های حذف موهای زائد پایبند باشید. ممکن است سوختگی های شدیدی را تجربه کنید که باعث عفونت یا تحریک پوست شود. پزشک به شما خواهد گفت که چه زمانی می توانید زیر نور خورشید بروید.

چه نتایجی می توانید انتظار داشته باشید؟

در حالی که لیزر موهای زائد یک فرآیند عالی برای حذف موهای زائد است، شما باید انتظارات واقع بینانه ای داشته باشید. همانطور که قبلا ذکر شد، لیزر درمانی با آسیب رساندن به فولیکول مو عمل می کند. با این حال، آسیب ناشی از لیزر همیشه دائمی نیست. گاهی اوقات درمان به جای از بین بردن کامل رشد، آن را کاهش می دهد.

با در نظر گرفتن این موضوع، می توانید انتظار داشته باشید که در طی دو یا سه جلسه پوست صافی را مشاهده کنید. باز هم، برخی از مناطق نیاز به درمان بیشتری نسبت به سایرین دارند، اما در نهایت بعد از پایان دوره لیزر درمانی خود کاهش 90 درصدی رشد موهای زائد را خواهید داشت.

کاندیدای خوب کیست؟

حقیقت این است که اکثر مردم امروز می توانند تحت درمان قرار گیرند. این یک روش غیر تهاجمی است که تقریبا برای همه بی خطر است.

بیشتر درمان های ما روی صورت، خطوط بیکینی، سینه، پشت و پاها هستند. می توانید مناطق دیگر را در صورت نیاز یا دلخواه لیزر کنید.

برای اینکه کاندیدای خوبی باشید باید پوستی سالم نیز داشته باشید. اگر هر گونه عفونت یا زخم پوستی فعال دارید، باید قبل از درمان آن ها را از بین ببرید. یا پزشک شخصی شما یا پزشک ما می تواند شما را برای درمان معاینه کند.

اینها واقعاً تنها شرایط لازم برای انجام درمان هستند. این یک روش بسیار ایمن و آسان است که تقریباً به همان اندازه که ممکن است مورد استفاده قرار نمی گیرد.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

اگر به لیزر موهای زائد علاقه دارید، اپراتوری را انتخاب کنید که دارای تجربه لیزر موهای زائد بر روی نوع پوست شما را داشته باشد.

قبل از لیزر موهای زائد، با پزشک مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این گزینه درمانی برای شما مناسب است یا خیر. پزشک شما احتمالاً موارد زیر را انجام خواهد داد:

پزشک همچنین دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن برای لیزر موهای زائد ارائه می دهد. این ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اجتناب از سایر روش های حذف موهای زائد: کندن موهای زائد، اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از انجام آن ها اجتناب شود.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

نکات زیر در خصوص مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد اهمیت زیادی دارند:

مزایای لیزر موی زائد

و در اینجا کاری است که بعد از جلسه و بین جلسات انجام دهید:

اگرچه بسیار نادر است، اما ممکن است بلافاصله پس از لیزر عوارض جانبی وجود داشته باشد، مانند:

ممکن است بین 4 تا 12 ساعت پس از درمان عوارض جانبی دیگری ایجاد شود، مانند:

آیا انتخاب پکیج‌ های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

پرسش های متداول

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، آقایانی که موهای روشن تری دارند، نسبت به آقایانی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

لیزر موهای زائد در واقع برای مردان عالی است زیرا مردان می توانند چندین ناحیه از صورت و بدن را بدون ایجاد بثورات اصلاح و موهای زیر پوستی درمان کنند.

از آنجایی که لیزر نور را مستقیماً به رنگدانه مو می ‌تاباند، برخلاف IPL که از ژل شیمیایی برای انجام درمان استفاده می‌کند، می‌تواند نواحی حساس مردان را درمان کند. اما در کلینیک پالس لایت، نواحی تناسلی را درمان نمی کنیم.

بسته به ناحیه ای که تحت درمان لیزر قرار می گیرد، درمان می تواند از 15 دقیقه شروع شود و در صورت انجام یک درمان کامل بدن می تواند تا 2.5 ساعت طول بکشد.

لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن ملانین موجود در فولیکول مو برای آسیب رساندن به آن و جلوگیری از رشد مجدد آن عمل می کند.

قبل از درمان، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از مشتریان ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی ایجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول عمل از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از مشتریان می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم روی پوست هستند.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌ شوند. موها نیز کمتر اند و رنگ روشن ‌تری دارند.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

  • درد و ناراحتی
  • تورم
  • قرمزی

سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

  • تاول زدن
  • زخم سرد
  • عفونت ها
  • جای زخم
  • روشن یا تیره شدن پوست

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به پزشک متخصص در درمان های لیزری و دانش عمیق پوست بسیار مهم است.

پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

این موضوع از فرد به فرد دیگر متفاوت است. از بین بردن موها اغلب به یک سری لیزر درمانی نیاز دارد. اکثر افراد می توانند هر 4 تا 6 هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی درمان دیگری بی خطر است.

اکثر افراد مقداری رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *