لیزر موهای صورت در بارداری

بارداری چه تاثیری بر رشد مو دارد؟

در دوران بارداری، هورمون ‌های شما در بالاترین حد خود فعالیت می‌کنند که این فعالیت بر چرخه طبیعی رشد مو تأثیر می‌گذارد

مراحل رشد مو کدام است

در مرحله رشد، فولیکول مو فرآیند را آغاز می کند و مو را ایجاد می کند.

در مرحله میانی، مو به رشد خود ادامه می دهد.

و در مرحله پایانی که گاهی به آن مرحله استراحت می گویند، موها می ریزند.

آیا لیزر موهای صورت در باردای بی خطر است؟

هیچ مطالعه طولانی مدتی وجود ندارد که اثرات لیزر موهای زائد را بر روی جنین تجزیه و تحلیل کند

دلایل عدم انجام لیزر موهای صورت در بارداری

اثرات ناشناخته لیزر موهای صورت در بارداری روی جنین

به خطر افتادن نتایج لیزر موهای صورت در بارداری روی جنین

بدن زنان باردار دستخوش تغییرات زیادی می شود و یکی از این تغییرات هورمونی رشد موهای زائد است. این موهای زائد هم می تواند روی صورت و هم می تواند روی بدن رشد کنند. ممکن است موهای زائد روی صورتتان شما را به این فکر فرو بیندازد که لیزر موهای صورت در بارداری را انجام دهید.  اما آیا لیزر موهای صورت در دوران بارداری بی خطر است؟ لیزر درمانی چه تاثیراتی بر بدن و مهمتر از آن جنین می تواند داشته باشد؟ در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا به ذکر نکات مهمی در این باره بپردازیم.

لیزر موهای صورت در بارداری

قیمت لیزر موهای زائد زنان

ناحیهمبلغ
کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه1.447.000 تومان
کل بدن شات نامحدود (از پیشانی تا نوک انگشتان پا)1.667.000 تومان
لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل1.197.000 تومان
کل پا699 هزار تومان
کل دست599 هزار تومان
بیکینی325 هزار تومان
زیر بغل325 هزار تومان
ساعد399 هزار تومان
صورت325 هزار تومان
ساق497 هزار تومان
پشت لب99 هزار تومان
خط ناف99 هزار تومان
گودی کمر325 هزار تومان
شکم325 هزار تومان
گردن280 هزار تومان
باسن325 هزار تومان
بازو399 هزار تومان
ران599 هزار تومان
چانه99 هزار تومان
پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل1.247.000 تومان
پکیج کل دست، کل پا1.297.000 تومان

 

بارداری چه تاثیری بر رشد مو دارد؟

در دوران بارداری، هورمون ‌های شما در بالاترین حد خود فعالیت می‌کنند که این فعالیت بر چرخه طبیعی رشد مو تأثیر می‌گذارد. در طول این نه ماه، بسیاری از زنان رشد موهای زائد را در صورت، گردن، شکم و سینه خود تجربه می کنند.

برای درک اینکه بارداری چگونه بر رشد مو تأثیر می گذارد، ضروری است که بدانید چرخه رشد مو چگونه کار می کند.

مو سه مرحله را طی می کند:

هورمون های بارداری مرحله نهایی را به تاخیر می اندازند، به این معنی که موها به این سرعت نمی ریزند. بنابراین بسیاری از زنان متوجه رشد ضخیم ‌تر، پرتر یا موهای جدید در مکان ‌هایی می‌ شوند که قبلا مو در آنجا رشد نمی کرده است.

آیا لیزر موهای صورت در باردای بی خطر است؟

بسیاری از پزشکان توصیه می کنند که در دوران بارداری لیزر موهای زائد صورت و بدن را انجام ندهید. لیزر موهای زائد در حالت عادی بی خطر است، اما در حال حاضر هیچ مطالعه طولانی مدتی وجود ندارد که اثرات لیزر موهای زائد را بر روی جنین تجزیه و تحلیل کند. به همین دلیل، بهتر است آن را به عنوان یک اقدام احتیاطی به بعد از بارداری و بعد از شیردهی موکول کنید.

آیا انجام لیزر موهای صورت در دوران شیردهی بی خطر است؟

متخصصان پزشکی به طور کلی می پذیرند که لیزر موهای زائد در دوران شیردهی بی خطر است، اما برخی از متخصصان توصیه می کنند که از لیزر موهای زائد روی سینه خودداری شود.  قبل از انجام لیزر موهای زائد در دوران شیردهی، با پزشک خود مشورت کنید.

دلایل عدم انجام لیزر موهای صورت در بارداری

یکی از رایج ترین سوالاتی که در کلینیک لیزر مروارید از ما پرسیده می شود این است که چرا لیزر موهای صورت در بارداری نباید انجام شود. این موضوع به دو دلیل اصیل زیر برمی‌گردد:

اثرات ناشناخته لیزر موهای صورت در بارداری روی جنین

در حالی که لیزر موهای زائد یک درمان کاملا تایید شده، ایمن و موثر برای پوست است، خطراتی ممکن است جنین را تهدید کند. این به این دلیل است که تحقیقات بسیار کمی در مورد اثرات لیزر بر روی جنین انجام شده است.

از آنجایی که اثرات آن روی جنین ناشناخته است، این خطری است که ما حاضر به انجام آن نیستیم. به این ترتیب، اگر شما باردار هستید، متأسفانه باید فعلا دست نگه دارید.

در مورد شیردهی چطور؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد فناوری لیزر موهای زائد بر شیردهی شما تأثیر می‌گذارد، با این حال پیشنهاد می‌کنیم قبل از رزرو نوبت لیزر موهای زائد پس از زایمان با پزشک خود صحبت کنید.

به خطر افتادن نتایج لیزر موهای صورت در بارداری روی جنین

معمولاً اعتقاد بر این است که عدم تعادل هورمونی می تواند اثربخشی لیزر موهای زائد را کاهش دهد. در شرایط عادی، هر روش لیزر موهای زائد مطابق با چرخه منظم رشد موهای شما عمل می کند. فاز آناژن مرحله رشد فعال است. این تنها زمانی است که لیزر موهای زائد در آن موثر است.

20 درصد موها به طور فعال در مرحله آناژن رشد می کنند، به همین دلیل است که بسته به نواحی مختلف بدن به 6-10 درمان نیاز دارید. با این حال، رشد بیش از حد مو یک اثر بسیار رایج بارداری است و هورمون ‌ها می‌ توانند بر چرخه رشد منظم موهای شما تأثیر بگذارند. این بدان معناست که اگر بخواهیم به ارائه درمان ها در طول بارداری ادامه دهیم، ممکن است در مرحله اشتباه چرخه رشد مو، درمان را دریافت کنید. این موضوع می تواند اثرات طولانی مدت را کاهش دهد.

 

قبل از اولین لیزر موهای زائد چه کاری باید انجام دهم؟

چند مرحله مهم وجود دارد که باید برای به حداکثر رساندن اثربخشی لیزر موهای زائد باید انجام دهید.

برای بهترین نتایج، از شما موارد زیر را می خواهیم:

اگر هر گونه نگرانی یا سؤالی در ارتباط با قرار جلسه لیزر خود دارید، در تماس سریع با ما دریغ نکنید. ما در کلینیک لیزر مروارید خوشحال می شویم به هر یک از سؤالات شما پاسخ دهیم مهم نیست که چقدر پیش پا افتاده به نظر می رسند.

بعد از لیزر موهای زائد چه کاری باید انجام دهم؟

لیزر موهای زائد نیازی به استراحت یا گذراندن دوره نقاهت ندارد. پس از درمان، پوست شما ممکن است قرمز و در لمس گرم باشد. برآمدگی های کوچک رایج و طبیعی هستند.

چند نکته ساده وجود دارد که از شما می خواهیم بلافاصله پس از هر درمان انجام دهید:

ما همچنین یک ژل پس از لیزر ارائه می دهیم که می تواند برای تسکین پوست پس از لیزر موهای زائد استفاده شود.

آیا لیزر موهای زائد برای من مناسب است؟

بسیاری از مردم این سوال را دارند که آیا رنگ پوست و مو آن ها را کاندیدای مناسبی می کند یا خیر. زمانی که این فناوری هنوز جدید بود، روال عادی این بود که برای بهره مندی از بهترین نتایج، فرد ایده آل باید پوست روشن و موهای تیره داشته باشد.

با این حال، امروزه تکنولوژی به سرعت تکامل یافته است. امروزه، با لیزرهای مناسب، می‌توان افرادی را با هر رنگ پوست و رنگ مویی لیزر کرد.

اگر به دنبال راه حلی طولانی مدت برای کاهش و از بین بردن موهای زائد هستید، لیزر برای شما مناسب است!

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

روش های رفع موهای زائد صورت در دوره بارداری

لیزر موهای زائد، رنگدانه‌های تیره مو را مورد هدف قرار می‌دهند و با آسیب رساندن به فولیکول مو، از رشد و تولید مو جلوگیری می کند. دقت داشته باشید که هیچ مطالعه علمی در خصوص ایمنی بودن لیزر موهای صورت در بارداری صورت نگرفته است به همین دلیل بسیاری از پزشکان ترجیح را بر این گذاشتند که لیزر موهای صورت در بارداری صورت نگیرد و به بعد از شیردهی موکول شود چرا که هنوز اطلاعات کافی در خصوص تاثیر لیزر موهای صورت بر جنین وجود ندارد.

روش های دیگری برای رفع موهای زائد در دوره بارداری وجود دارد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

انجام الکترولیز در بارداری

همانند لیزر موهای صورت در بارداری، پزشکان توصیه می کنند که از انجام الکترولیز در دوره بارداری نیز خودداری شود زیرا زیرا اطلاعات کافی در مورد تأثیر آن بر جنین وجود ندارد. دو نوع جریان در الکترولیز مورد استفاده قرار می گیرد، ترمولیز و گالوانیکی. ترمولیز ممکن است به عنوان دیاترمی، موج رادیویی، موج کوتاه یا فرکانس بالا نیز شناخته شود.

این روش برای رفع موهای زائد توصیه نمی شود زیرا جنین توسط مایع آمنیوتیک در رحم احاطه شده است. در این شرایط مایع آمنیوتیک به عنوان رسانای الکتریسیته عمل می کند. به همین دلیل، جریان گالوانیکی برای الکترولیز در دوران بارداری توصیه نمی شود. ترمولیز در بدن جریان ندارد و برای زنان باردار یا جنین مناسب نیست.

اپیلاسیون در دوران بارداری

ممکن است متوجه شوید که واکنش پوست شما به اپیلاسیون در دوران بارداری متفاوت است. پوست شما ممکن است حساس تر باشد. استفاده از لوسیون ضد عفونی کننده تسکین دهنده قبل و بعد از اپیلاسیون ممکن است سوزش را کاهش دهد. همچنین ممکن است از عفونت جلوگیری کند، تحریک را کاهش دهد و قرمزی را که اپیلاسیون ممکن است ایجاد کند کاهش دهد.

همیشه بهتر است قبل از اپیلاسیون با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است دلیل خاصی وجود داشته باشد که اپیلاسیون در دوران بارداری برای شما توصیه نمی شود. برخی از زنان باردار اپیلاسیون را آسان ‌تر و موثرتر از کرم‌ ها یا موبر ها می ‌دانند.

کرم‌ها  و موبرها در دوران بارداری

نگرانی اصلی مواد موبر در دوران بارداری، مواد فعال پودر سولفید باریم و تیوگلیکولات کلسیم است. هیچ مدرکی مبنی بر مضر بودن آن ها در دوران بارداری وجود ندارد، اما هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ثابت کند آن ها بی خطر هستند.

مانند هر لوازم آرایشی، باید کرم و موبرها را روی بخش کوچکی از پوست خود امتحان کنید تا ببینید چپوست شما چه واکنشی از خود نشان می دهد. مواد شیمیایی پس از قرار گرفتن در معرض اکسیژن، بوی مشخصی از خود به جا می‌گذارند که ممکن است برای شما بسیار ناخوشایند باشد و در موارد نادری باعث واکنش آلرژیک می‌شود.

اصلاح صورت در دوران بارداری

اگرچه ساده ترین گزینه در دوران بارداری نیست اما تراشیدن همیشه ارزان ترین و راحت ترین گزینه است. از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید تا هنگام اصلاح پوستتان نرم و لطیف شود.

مرطوب‌کننده ‌های حاوی ویتامین E به برخی از خانم‌ ها کمک می کند بدون هیچ عوارضی اصلاح را انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

نتایج لیزر موهای صورت

ممکن است مدتی طول بکشد تا اثرات کامل لیزر موهای صورت قابل مشاهده باشد. با این حال، پس از تکمیل تمام جلسات درمانی مورد نیاز، باید بتوانید شاهد کاهش دائمی رشد مو در ناحیه صورت باشید.  

در زیر به نتایج لیزر موهای صورت خواهیم پرداخت :

بعد از اولین جلسه درمان: مدتی طول می کشد تا اثر لیزر نمایان شود و قبل از اینکه رشد مجدد کاهش یابد به جلسات درمانی بیشتری نیاز خواهید داشت. بعید است که متوجه قرمزی یا سوزش شوید، زیرا لیزر موهای زائد به ندرت عوارض جانبی دارد مگر اینکه لیزر خود را در یک کلینیک غیر معتبر انجام دهید.

در دو جلسه: بیشتر افراد پس از دومین جلسه لیزر درمانی، ابتدا تغییراتی را در رشد مو مشاهده می کنند. باید توجه داشته باشید که موهای ناحیه تحت درمان نازک تر هستند. احتمالاً این اثر در برخی از نواحی آشکارتر از مناطق دیگر است، بنابراین موهای شما در برخی نواحی بیشتر به نظر می رسند زیرا برخی از نواحی سریعتر از سایرین به درمان پاسخ می دهند.

نتایج لیزر هنگامی که درمان را کامل می کنید: تنها زمانی که تمام جلسات درمان های لیزر موهای زائد را در لیزر مروارید کامل کرده باشید، اثرات کامل آن را خواهید دید. اکثر افراد بین شش تا ده جلسه درمانی نیاز دارند تا مطمئن شوند که تمام فولیکول های موی آن ها از بین رفته است. هر مو باید در نقطه مناسبی از چرخه رشد خود درمان شود تا لیزر به درستی عمل کند. تعداد درمان ‌هایی که نیاز دارید به سختی موهای شما بستگی دارد، زیرا موهای سرسخت روی چانه یا پشت لب معمولاً طولانی‌ترین زمان را برای از بین بردن نیاز دارند.

نتایج در آینده: اثرات باید برای مدت طولانی پس از تکمیل درمان باقی بماند. یکی از مزایای اصلی لیزر موهای صورت این است که می تواند به طور دائم رشد مجدد مو را در ناحیه تحت درمان کاهش دهد. با این حال، ممکن است در آینده متوجه رشد موهای جدید در این ناحیه شوید. شما می توانید این موها را با لیزر درمانی بیشتر یا سایر روش های رفع موهای زائد برطرف کنید اما این موهای جدید هرگز شبیه موهای قبل از لیزر نیستند بلکه بسیار نازک تر و کمتر هستند.

زایمان بعد از لیزر موهای صورت

چه مدت پس از زایمان می توانم لیزر موهای صورت را دوباره شروع کنم؟

هیچ دستورالعمل پزشکی در مورد زمان دقیق شروع لیزر موهای زائد پس از زایمان وجود ندارد، اما توصیه می کنیم شش ماه صبر کنید. این مدت به بدن شما زمان زیادی را برای بهبودی و تنظیم هورمون های شما اجازه می دهد. عاقلانه است که فقط زمانی که احساس آمادگی کردید به سراغ لیزر موهای صورت بروید.

آیا لیزر موهای زائد می تواند بر باردار شدن تأثیر بگذارد؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که لیزر موهای زائد بر شانس باردار شدن شما تأثیر بگذارد. اگر قصد بارداری دارید، قبل از شروع درمان لیزر موهای زائد با پزشک خود مشورت کنید.

عوارض لیزر موهای صورت

پس از لیزر موهای صورت، برخی از اثرات منفی ممکن است به وجود آید. شایع ترین عوارض جانبی جزئی و کوتاه مدت است. هر کسی که عوارض جانبی طولانی مدت را تجربه می کند باید به پزشک خود مراجعه کند.

قرمزی و تحریک بعد از لیزر موهای صورت

قرار گرفتن مو در معرض تابش لیزر باعث می شود که فولیکول های موهای هدف آسیب ببینند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و ناراحتی را در صورت  تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا زخم شود و ممکن است به نظر برسد که کمی متورم شده است.

عوارض لیزر موهای صورت، به طور کلی مختصر و کم هستند. گاهی اوقات اپراتورها از یک بی حس کننده موضعی برای به حداقل رساندن واکنش پوست فرد به لیزر استفاده می کنند.

پس از واکنش اولیه که معمولاً در عرض چند ساعت بروز می کند، تحریک باید فروکش کند. کمپرس یخ یا حمام خنک ممکن است به تورم و قرمزی کمک کند.

 

پوسته پوسته شدن پوست بعد از لیزر موهای صورت

گاهی اوقات، افراد ممکن است احساس پوسته پوستگی در صورت داشته باشند. این معمولاً یک مشکل جزئی است، اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

برای جلوگیری از هر گونه مشکل طولانی مدت در نتیجه این درمان، از مرطوب کننده برای بهبودی ناحیه تحت درمان پس از لیزر استفاده کنید، مانند استفاده مستقیم از آن روی پوست.

 

تغییر در رنگ پوست بعد از لیزر موهای صورت

تغییرات رنگ جزئی در پوست لیزر شده امکان پذیر است. پس از لیزر موهای زائد، پوست ممکن است تا حدودی تیره تر یا روشن تر شود.

بر اساس یک مطالعه اخیر، افرادی که پوست روشن‌ تری دارند، بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه تیره ‌تر هستند. افرادی که رنگ پوست تیره ‌تری دارند ممکن است بیشتر مستعد تغییرات ظریف در رنگ باشند. این تغییرات معمولاً با گذشت زمان از بین می روند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

 

خطر عفونت پوست بعد از لیزر موهای صورت

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، لیزر درمانی ممکن است خطر عفونت را ایجاد کند. افرادی که علائم عفونت را تجربه می کنند باید به متخصص پوست مراجعه کنند.

 

بهترین کلینیک برای لیزر موهای صورت

بهترین کلینیک برای لیزر موهای صورت ، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای صورت اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

مشکلات استفاده از داروهای ممنوعه قبل از لیزر

واکنش بدن به لیزر با بروز التهاب و احساس سوزش در پوست

ایجاد لکه های تیره روی پوست به دلیل واکنش فتوتوکسیک

داروهایی که نباید همزمان با لیزر مصرف کرد

داروهایی که می تواند منجر به حساسیت شما به نور لیزر می شود.

داروهای ممنوعه برای لیزر

قرص های ضد تورم

داروهای درمان آکنه

داروهای هورمونی

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

مشکلات استفاده از داروهای ممنوعه قبل از لیزر

واکنش بدن به لیزر با بروز التهاب و احساس سوزش در پوست

ایجاد لکه های تیره روی پوست به دلیل واکنش فتوتوکسیک

داروهایی که نباید همزمان با لیزر مصرف کرد

داروهایی که می تواند منجر به حساسیت شما به نور لیزر می شود.

داروهای ممنوعه برای لیزر

قرص های ضد تورم

داروهای درمان آکنه

داروهای هورمونی

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

سوالات متداول

پس از لیزر موهای زائد، موها معمولاً در عرض 5 تا 14 روز شروع به ریزش می کنند. ریزش می تواند برای چند هفته ادامه یابد. زمان دقیق ریزش ممکن است به ناحیه بدن تحت درمان و چرخه رشد موی فرد بستگی داشته باشد.

خیر، امکان ریزش تمام موها پس از یک جلسه لیزر موهای زائد وجود ندارد. فقط موهایی که در مرحله رشد چرخه هستند می ریزند و ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا تمام موهای ناحیه تحت درمان برداشته شود. موها بلافاصله پس از لیزر موهای زائد نمی ریزند، بلکه در طی چند روز تا چند هفته می ریزند.

لیزر موهای زائد یک درمان غیر تهاجمی است که به طور دائمی میزان موهای زائد بدن شما را کاهش می دهد. لیزر انرژی نوری خاصی را منتشر می کند که توسط ملانین موجود در موهای شما جذب شده و به گرما تبدیل می شود. گرما به تخریب سلول های مسئول رشد مو بدون آسیب رساندن به پوست اطراف کمک می کند. اکثر افراد  پس از 5 جلسه درمانی که طی چند ماه انجام می شود، ریزش دائمی مو را تجربه می کنند.

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فرد به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین درمان داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌شوند. موها نیز ریزتر و رنگ روشن‌تری دارند.

 

اکثر افراد برای ماه ها یا حتی سال ها بدون مو می مانند. هنگامی که برخی از موها دوباره رشد می کنند، احتمالا کمتر قابل توجه خواهند بود. برای اینکه ناحیه عاری از مو باشد، بیمار ممکن است به لیزرهای نگهدارنده نیاز داشته باشد.

 

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • سرخی

سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • شیوع هرپس سیمپلکس (زخم سرد).
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن شدن یا تیره شدن پوست

با گذشت زمان، رنگ پوست تمایل به بازگشت به حالت عادی دارد. با این حال، برخی از تغییرات در رنگ پوست دائمی هستند. به همین دلیل است که مراجعه به پزشک متخصص در درمان های لیزری و دانش عمیق پوست بسیار مهم است.

پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

کاندیدای ایده آل سالم است، سبک زندگی متعادلی دارد، رنگ پوست آن ها طبیعی است (برنزه نشده) و موهای تیره دارند. اگرچه ما می توانیم انواع مو و پوست را لیزر کنیم.

گاهی. لیزر موهای زائد فولیکول های موهای شما را هدف قرار داده و غیرفعال می کند و رشد موهای جدید را متوقف می کند. بنابراین اکثر مراجعین ما پس از لیزر موهای زائد، رشد موهای جدید را تجربه نمی کنند. با این حال، تغییرات در هورمون ها می تواند منجر به افزایش تولید مو شود. معمولاً برای نتایج دائمی تر به جلسات شارژ نیاز دارید.

حتی در موارد رشد مجدد، موهای جدید به طور معمول صاف تر و نازک تر از قبل از درمان هستند. تیم متخصصان پزشکی ما سابقه سلامتی شما را ارزیابی می‌کنند تا به شما کمک کنند تا تعیین کنید که آیا لیزر موهای زائد بر اساس نیازهای فردی شما نتایج دائمی ارائه می‌دهد یا خیر.

کندن مو و اپیلاسیون نباید انجام شود. همچنین باید از این روش ها 4-8 هفته قبل از درمان اجتناب شود. اگر نگرانی دارید، لطفاً در مشاوره خود در مورد آن صحبت کنید. این به این دلیل است که ما اطمینان حاصل کنیم که تا حد ممکن فولیکول های بیشتری وجود دارد و هر موی بالقوه موجود هدف قرار می گیرد.

به منظور حصول اطمینان از نتایج بهینه از لیزر موهای زائد خود، حتما این دستورالعمل های مراقبتی قبل از درمان را دنبال کنید:

 • ناحیه ای را که در آن لیزر موهای زائد انجام می دهید را در روز جلسه اصلاح کنید
 • دو هفته قبل از درمان از برنزه کردن یا سپری کردن زمان زیادی در آفتاب خودداری کنید
 • 7 روز قبل از درمان از محصولات برنزه کننده بدون آفتاب خودداری کنید
 • اپیلاسیون، موچین و اپیلاسیون را 3 هفته قبل از درمان متوقف کنید
 • از هر گونه فعالیت بدنی که باعث افزایش دمای بدن یا فشار خون می شود در 2 ساعت قبل و بعد از درمان خودداری کنید

لیزر را می توان در هر ناحیه ای از بدن به جز پلک ها انجام داد. محبوب ترین مناطق درمانی پاها، پشت، بازوها، سینه، پشت لب، زیر بغل و ناحیه بیکینی هستند.

شما همچنین می توانید لیزر موهای زائد را بر روی گوش ها، بینی، پیشانی، بالای ابروها و سایر قسمت های صورت خود انجام دهید.

لیزر با استفاده از پالس های انرژی متمرکز برای هدف قرار دادن ملانین در سلول های تولید کننده مو کار می کند. هنگامی که این کار را انجام می دهد، رنگدانه مو انرژی را جذب می کند و گرم می شود. این کار به تخریب فولیکول های مو کمک می کند و از رشد مجدد آنها در آینده جلوگیری می کند

نور مرئی کاملاً ایمن است بنابراین به غیر از استفاده از عینک نیازی به اقدامات احتیاطی خاصی نیست. پوست برخی از افراد بلافاصله پس از درمان کاملا قرمز می شود. با این حال، اکثر کاندیدها هیچ عارضه جانبی را تجربه نمی کنند و واکنش های پوستی توصیف شده معمولا در عرض چند ساعت تا چند روز ناپدید می شوند. به ندرت ممکن است روشن شدن یا تیره شدن موقت پوست رخ دهد.

ما فقط می توانیم موهای حاوی ملانین را دستکاری کنیم. موهای سفید، قرمز و بلوند هیچ ملانین درون خود ندارند، بنابراین لیزر موهای زائد برای آن ها جواب نمی دهد.

لایه بالایی پوست نیز حاوی ملانین است و هنگامی که پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد غلظت آن افزایش می یابد، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد گرما و ناراحتی لازم است افراد تیره پوست با انرژی کمتری درمان شوند. هر چه بیشتر دستورالعمل های مراقبتی را انجام دهید، بیشتر نتیجه می گیرید.

بله، در برخی موارد موها در حین درمان می‌سوزند. این بدان معنا نیست که اگر موهای سوخته ای وجود نداشته باشد، درمان موثر نبوده است.

از آنجایی که لیزر انرژی گرمایی زیادی را به پوست منتقل می کند، باید از هر چیزی که پوست را بیشتر گرم می کند مانند سونا و ورزش حداقل تا 48 ساعت بعد از جلسه لیزر خودداری کنید. این کار به پوست شما اجازه می دهد تا روند بهبود را بدون وقفه ادامه دهد.

اکثر افراد این حس را متوسط و قابل قبول تجربه می کنند و آن را با کشیدن یک نوار لاستیکی به پوست مشابه می دانند. میزان درد متغیر و مختص فرد است. با توجه به تجربه ما، برخی افراد می گویند که بسته به ناحیه و تحمل درد طبیعی آن ها “مثل درد خیلی خفیف یا سوزن خفیف” است.

بله. از این رو مهم است که در مورد حساسیت های پزشکی خود با پزشک خود صادق باشید تا بتوانیم اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از چنین مواردی انجام دهیم و بهترین نتیجه را بگیرید.

در بیشتر موارد، بین شش تا دوازده درمان نیاز دارید. این درمان ها به فاصله 4 تا 8 هفته انجام می شود. دوره انتظار برای هدف قرار دادن هر فولیکول مو در حالی که در مرحله فعال چرخه رشد است ضروری است.

بهترین نتایج برای لیزر موهای زائد شامل مو با رنگدانه است. درمان موهای بور روشن و خاکستری دشوار است. این به این دلیل است که لیزر، رنگدانه موجود در فولیکول مو را هدف قرار می دهد اگر موهای شما روشن باشد، تشخیص رنگدانه توسط لیزر برای لیزر دشوارتر خواهد بود و به طور موثر فولیکول مو را از کار می اندازد.

بله! در واقع، لیزر موهای زائد در افرادی که رنگ پوست روشن ‌تر و موهای تیره ‌تری دارند، مؤثرتر است.

قبل از انجام لیزر موهای زائد، باید ناحیه ای را که می خواهید لیزر کنید، اصلاح کنید.

ساقه مو برای هدایت انرژی گرمایی از لیزر به فولیکول مو استفاده می شود، جایی که سلول های ایجاد کننده مو را از بین می برد. هر چه مسافتی که گرما باید طی کند کمتر باشد، درمان موثرتر است.

به علاوه، این کار کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که موهای بالای سطح پوست گرم نمی شوند و پوست را نمی سوزانند.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

 • درد بیش از حد.
 • ادم (تورم ناشی از احتباس مایعات).
 • تاول (بخش برجسته پوست که با مایع پر شده است).
 • کبودی
 • پوست چروکیده به نظر می رسد.
 • برخی از مناطق حساس ممکن است باعث تورم (ادم) شوند.
 • برای کاهش درد، ناراحتی یا تحریک، کیسه یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید.
 • ژل آلوئه ورا را به مدت 3 روز پس از درمان استفاده کنید.
 • ناحیه تحت درمان را به مدت 48 ساعت تمیز و خشک نگه دارید.
 • آب زیاد بنوشید
 • از ضد آفتاب با SPF 50 استفاده کنید.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *