لیزر موهای صورت جوش دار در تهران

آیا امکان لیزر موهای صورت جوش دار وجود دارد؟

بسته به علت جوش روی صورت متفاوت است. افرادی که اختلالات هورمونی دارند باید با پزشک مشورت کنند.

مزایای لیزر موهای صورت

کاهش رشد مو، به طور دائم

دیگر موهای زیر روییده وجود ندارد

بهبود رنگ و بافت پوست

تأثیر مثبت بر روی کره زمین

عوارض لیزر موهای صورت جوش دار

قرمزی و تحریک پوست

پوسته شدن پوست

تغییرات در رنگ پوست

آسیب چشم بعد از لیزر

خطر عفونت پوست بعد از لیزر

اقدامات قبل از لیزر موهای صورت جوش دار

نحوه عملکرد روش های لیزر موهای زائد صورت را بدانید

برای جلسه خود وقت بگذارید

به دنبال یک کلینیک حرفه ای  باشید

محافظت از چشم

مدتی برای بهبودی وقت داشته باشید

رنگ پوست و رنگ موهای خود را تجزیه و تحلیل کنید

لیزر موهای زائد، یکی از ایمن ترین روش هایی است که مردم برای رفع موهای زائد خود آن را به کار می گیرند. همچنین لیزر موهای زائد، می تواند تا 90 درصد، کاهش رشد موهای زائد را به همراه داشته باشد به همین دلیل امروزه مورد توجه بسیاری از خانم ها و آقایان قرار گرفته است.

لیزر موهای صورت نیز، یکی از محبوب ترین بخش ها برای لیزر موهای زائد به شمار می رود. با این حال همه افراد از پوستی یک دست و صاف بهره مند نیستند و برخی دارای جوش روی صورت هستند. سوالی که پیش می آید این است که آیا امکان لیزر موهای صورت جوش دار وجود دارد یا اینکه آن ها باید روش دیگری را برای حذف موهای زائد خود امتحان کنند؟

در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا هر آن چه در خصوص لیزر موهای صورت جوش دار نیاز دارید بدانید را برای شما شرح دهیم.

لیزر موهای صورت جوش دار

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

آیا امکان لیزر موهای صورت جوش دار وجود دارد؟

لیزر موهای صورت، روشی مطمئن و موثر برای رفع موهای زائد روی صورت است که اثر ماندگاری دارد به همین دلیل توسط اکثر افراد انتخاب می شود. در لیزر موهای روی صورت، اشعه ی نوری لیزر بر پوست تابانده می شود و با از بین بردن فولیکول موی آن قسمت موجب از بین بردن موها می شود. دقت داشته باشید که اشعه لیزر فقط تا فولیکول مو پایین می رود و اثر گذاری آن روی بخش های پایین تر پوست نیست به همین دلیل ضرری برای صورت فرد ایجاد نمی کند. مگر اینکه اپراتور بی تجربه باشد و با تنظیمات اشتباه دستگاه لیزر، پوست شما را بسوزاند.

برخی از افراد به دلیل داشتن جوش روی صورت، دردسر بیشتری را نسبت به افراد دیگر برای از بین بردن موهای روی صورت تجربه می کنند و روش هایی مانند اصلاح، تیغ یا بند انداختن ممکن است برای آن ها دردناک باشد.

علت جوش های روی صورت می تواند تاثیر زیادی در پاسخ به این سوال داشته باشد که آیا امکان لیزر موهای صورت جوش دار وجود دارد یا خیر. اگر جوش های روی صورت شما بعد از بلوغ روی صورت ایجاد شود، یکی از دلایل آن می تواند به دلیل اصلاح با ژیلت یا تیغ باشد و زمانی که شما اصلاح نکنید، جوشی روی صورت شما نیست که بخواهید نگران باشید لیزر برای شما مشکلی ایجاد کند.

جوش های روی صورت، برای برخی دیگر از افراد به دلیل اختلالات هورمونی است و این گونه افراد باید حتما قبل از انجام لیزر موهای صورت جوش دار، با پزشک خود مشورت کنند. چرا که پزشک می تواند تمامی جوانب کار را با احتیاط بررسی کند و مطمئن شود که لیزر موهای صورت جوش دار برای شما خطرناک نیست.

گروه دیگری از افراد دارای التهاباب شدید پوستی، قرمزی شدید و جوش های قرمز هستند که به این افراد توصیه می شود اول به دنبال برطرف کردن مشکل پوستی خود و رفع جوش ها کنند و سپس اقدام به روش هایی مانند رفع موهای زائد کنند. چرا که لیزر موهای صورت جوش دار  در این افراد می تواند قرمزی و التهاب پوست را شدیدتر کند.

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، جوش ها مانع لیزر موهای صورت جوش دار نیستند مگر اینکه پزشک شما تشخیص دهد که فعلا به صلاح نیست شما لیزر صورت انجام دهید یا تشخیص دهد که اول باید اقدام به درمان مشکل پوستی خود کنید و سپس لیزر موهای زائد صورت را انجام دهید.

مزایای لیزر موهای صورت

لیزر موهای زائد صورت می تواند روشی مطمئن برای رفع موهای زائد صورت باشد. در ادامه به برخی از مزایای لیزر موهای صورت می پردازیم:

آیا نتایج حاصل از لیزر موهای صورت جوش دار دائمی است؟

لیزر موهای زائد روی صورت، با گرم کردن فولیکول های مو برای جلوگیری از رشد موهای جدید عمل می کند. این کار فولیکول ‌های مو را برای مدت طولانی در حالت خواب قرار می ‌دهد، بسیار طولانی ‌تر از اصلاح و اپیلاسیون. وقتی موها دوباره رشد کردند، سبک ‌تر، ظریف ‌تر و تعدادشان کمتر می ‌شود.

اگرچه این روش اغلب به عنوان نوعی روش از بین بردن موهای زائد دائمی معرفی می شود، لیزر درمانی فقط تعداد موهای زائد  را در یک منطقه خاص کاهش می دهد. به طور کامل از شر موهای زائد خلاص نمی شود.

طبق گفته لیزر مروارید، این گزینه حذف موهای زائد در افرادی که دارای رنگ پوست روشن و موهای تیره‌ تر هستند، بهتر عمل می‌کند. همچنین، برای بهترین نتایج، باید این کار توسط یک اپراتور مجرب انجام شود.

لیزر موهای زائد چگونه کار می کند؟

پس از جلسه اول لیزر موهای صورت جوش دار چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

هفته 1: درمان اول

گفته می شود که اولین درمان بیشترین تأثیرات را دارد زیرا با درمان فولیکول ها را شوکه می کند. گرمای ناشی از لیزر فولیکول مو را ضعیف می کند یا کاملاً از بین می برد. بلافاصله پس از آن، ممکن است پوست قرمز و متورم شود – مراجعین می توانند “احساس آفتاب سوختگی” را تجربه کنند که طبیعی است و پس از چند ساعت فروکش می کند.

5-19 روز پس از اولین درمان

فولیکول های تخریب شده مو در نهایت از بین می روند و مو شروع به ریزش و ریزش می کند. مشتریان می توانند انتظار مشاهده نازک شدن مو را داشته باشند. حتی ممکن است برخی از نواحی کاملاً بدون مو به نظر برسند.

هفته 6-8: درمان دوم

درمان دوم با گذراندن چرخه استراحت و رشد موهای بدن نتایج بیشتری می ‌بیند، به همین دلیل است که یک سری درمان ‌های بعدی بر این اساس برنامه ‌ریزی می ‌شوند.

5-19 روز پس از درمان دوم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 12-16: سومین درمان

رشد مو اکنون به طور قابل توجهی کاهش یافته است، اما مهم است که در جلسات درمانی خود شرکت کنید! اگرچه ممکن است به نظر نمی رسد که شما نیازی به این کار داشته باشید، اما حیاتی است و همه بخشی از فرآیند است.

5-19 روز پس از سومین درمان

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 18-24: درمان چهارم

بین جلسات، می ‌توانید موهایی که دوباره رشد کرده ‌اند را اصلاح کنید.

5-19 روز پس از درمان چهارم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 24-32: درمان پنجم

می توانید انتظار داشته باشید که ناحیه صاف و بدون مو به نظر برسد!

5-19 روز پس از درمان پنجم

این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.

هفته 30-40: ششمین و آخرین درمان

پس از شرکت در یک دوره کامل، می توانید انتظار هر چیزی را از 80٪ + کاهش رشد مو داشته باشید.

5-19 روز پس از درمان ششم

پس از اتمام دوره، ناحیه تحت درمان با کاهش دائمی رشد مو احساس صافی خواهد داشت.

به طور معمول حداقل 6 لیزر درمانی برای زنان و 8 مورد برای مردان توصیه می شود. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که دوره خود را بعد از 6-9 ماه کامل کنید.

عوارض لیزر موهای صورت جوش دار

برخی از افرادی که لیزر موهای صورت جوش دار را انجام می دهند ممکن است عوارض زیر را تجربه کنند:

قرمزی و تحریک پوست بعد از لیزر موهای صورت جوش دار

لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی صورت تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه صورت ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون کرده است. برخی از اپراتورهای لیزر، از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی پوست ممکن است با کمپرس یخ یا حمام خنک خوب شود.

پوسته شدن پوست بعد از  لیزر موهای صورت جوش دار

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه روی صورت را تجربه کنند. این عارضه معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن پوست گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل در این درمان جلوگیری کند.

تغییرات در رنگ پوست بعد از لیزر موهای صورت جوش دار

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه صورت شوند. پوست  ممکن است پس از لیزر موهای زائد کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن ‌تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه ‌ای تیره‌ تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

آسیب چشم بعد از لیزر موهای صورت جوش دار

لیزر موهای صورت، شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد، به خصوص زمانی که اپراتور روی صورت یک فرد کار می کند.

هم فرد تحت درمان و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل از آسیب جلوگیری شود.

خطر عفونت پوست بعد از لیزر موهای صورت جوش دار

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند.

ناحیه آسیب دیده باید درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

عوارض لیزر موهای صورت

عوارض جانبی نادر لیزر موهای صورت جوش دار

عوارض جانبی کمتر شایع پس از لیزر موهای صورت جوش دار می تواند شامل موارد زیر باشد:

سوختگی و تاول بعد از لیزر موهای صورت جوش دار

مراجعه به یک کلینیک قابل اعتماد خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. اگر لیزر موهای صورت به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این حال، هنگامی که یک پزشک متخصص این فرآیند را انجام می دهد، سوختگی و تاول نادر است. لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می کند.

یک اپراتور مجرب ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک ژل خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این کار به جلوگیری از سوزاندن پوست توسط لیزر کمک می کند. ما در لیزر مروارید، کلیه نکات مراقبتی و بهداشتی را برای راحتی شما عزیزان انجام می دهیم.

جای زخم بعد از لیزر موهای صورت جوش دار

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای صورت جوش دار نیستند. با این حال، اگر اپراتور مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود. همچنین اگر افراد بعد از درمان به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

آنها باید با پوست لیزر شده طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

 

در طول جلسه لیزر موهای صورت جوش دار چه اتفاقی می افتد؟

در اینجا چیزی است که می توانید در جلسه لیزر موهای زائد روی صورت انتظار داشته باشید.

اقدامات لازم قبل از لیزر موهای صورت جوش دار

وقتی پزشک شما تائید کرد که لیزر موهای صورت جوش دار برای شما مشکلی ایجاد نمی کند، اقدامات زیر را قبل از جلسه لیزر خود انجام دهید:

هنگامی که تصمیم به لیزر موهای زائد صورت گرفتید، باید فهرستی از کارهایی را که باید انجام دهید و در مورد لیزر درمانی بدانید را مرور کنید.

نحوه عملکرد روش های لیزر موهای زائد صورت را بدانید: همیشه بهتر است بدانید که این روش چگونه کار می کند و در جلسه لیزر درمانی چه انتظاراتی باید داشته باشید تا آمادگی داشته باشید و بتوانید در طول عمل به خوبی همکاری کنید.

برای جلسه خود وقت بگذارید: لیزر موهای روی صورت، ممکن است چند دقیقه طول بکشد در حالی که حذف موهای زائد ممکن است چند ساعت طول بکشد.

به دنبال یک کلینیک حرفه ای  باشید: از آن جایی که پرتو لیزر از لایه های پوست عبور می کند، ممکن است باعث آسیب به پوست شود. به همین دلیل است که همیشه توصیه می شود لیزر موهای زائد صورت را در یک کلینیک معتبر و حرفه ای انجام دهید.

محافظت از چشم: نورهای لیزری که در طی لیزر موهای زائد صورت استفاده می شود می تواند برای چشم ها بسیار خطرناک باشد و از این رو باید از محافظ چشم مناسب استفاده کنید.

تاریخچه پزشکی خود را مورد بحث قرار دهید و اگر دارویی مصرف می کنید که ممکن است در فرآیند اختلال ایجاد کند، فاش کنید.

مدتی برای بهبودی وقت داشته باشید: پوست صورت شما باید برای چند روز یا حتی هفته در مقابل نور خورشید محافظت شود. از قبل، استفاده از کرم ضد آفتاب و سایر اقدامات محافظتی در برابر آفتاب را انجام دهید.

رنگ پوست و رنگ موهای خود را تجزیه و تحلیل کنید: لیزر موهای زائد صورت معمولاً با پوست روشن ‌تر که موهای تیره‌ تری دارد بهترین اثر را دارد زیرا پرتو لیزر احتمالاً توسط رنگدانه ملانین جذب می‌شود. مقدار بیشتری ملانین در موهای تیره تر انرژی نور بیشتری را جذب کرده و فولیکول مو را از بین می برد. شما باید این ذهنیت را داشته باشید تا بر اساس رنگ پوست صورت و رنگ موهایتان آماده پذیرش نتیجه لیزر درمانی باشید.

قبل از شروع درمان از خود عکس بگیرید تا بتوانید تا بعد از اتمام درمان نتایج را مشاهده کنید.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

نکات مراقبتی بعد از لیزر موهای صورت جوش دار

اگر می خواهید نتیجه بهتری از لیزر موهای صورت جوش دار بگیرید، باید نکات مراقبتی زیر را بعد از لیزر به کار گیرید:

و در این جا اقداماتی است که باید بعد از درمان و بین جلسات انجام دهید:

اگرچه بسیار نادر است، اما ممکن است بلافاصله پس از لیزر عوارض جانبی وجود داشته باشد، مانند:

نتایج لیزر موهای صورت

انواع روش‌های رفع موهای صورت

روش های دیگر حذف موهای زائد در زیر آورده شده است:

اصلاح

تراشیدن شاید کم دردترین روش حذف موهای زائد باشد. با استفاده از کرم یا ژل موبر روی پوست مرطوب مراقبت بیشتری داشته باشید تا احتمال سوختگی با تیغ را کاهش دهید.

هنگامی که اصلاح درست انجام شود، تراشیدن آنچنان عوارض جانبی ایجاد نمی کند، اما نتایج آن مدت زیادی دوام نمی آورد زیرا شما فقط موها را از سطح پوست از بین می برید.

کندن

در حالی که زمان بر است، کندن موهای شما می تواند کمی بیشتر از هر یک از روش های حذف موهای بالا دوام بیاورد. مهم است که در جهت رشد مو برداشته شود، نه در جهت مخالف – این به کاهش تحریک پوست کمک می کند.

اپیلاسیون

اپیلاسیون از نظر درد می تواند شبیه لیزر موهای زائد باشد، اما دوام زیادی ندارد. این روش از بین بردن موهای زائد می تواند برای چند هفته دوام بیاورد – بسیار بیشتر از اصلاح، اما نه به اندازه درمان های لیزر. بثورات خفیف و تحریک پس از درمان ممکن است.

الکترولیز

مانند لیزر موهای زائد، الکترولیز یک روش درمانی در درجه پزشکی است که نتایج دائمی تری ایجاد می کند. با از بین بردن فولیکول های مو از طریق فرکانس های رادیویی کار می کند. اگرچه دردناک نیست، برخی از عوارض جانبی ممکن است شامل تورم و بثورات پوستی باشد.

مواد موبر

این روش ها در اصل شبیه اپیلاسیون هستند، اما در عوض آن ها را به صورت کرم یا ژل استفاده می کنید. مواد موبر مبتنی بر مواد شیمیایی هستند، بنابراین بیشترین عوارض جانبی را دارند. تاول، بثورات و سوختگی ممکن است، و ممکن است درد خفیفی از ماهیت اسیدی این محصولات احساس کنید.

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای روی صورت موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

در این باره با اپراتور خود صحبت کنید. ممکن است داروهای بیشتری باشد که حتما باید از مصرف آن ها قبل از لیزر اجتباب کرد. مشورت با اپراتور را دست کم نگیرید.

آیا لیزر موهای صورت جوش دار سرطان‌زا است؟

یکی از نگرانی هایی که ممکن است در مورد لیزر درمانی داشته باشید این است که آیا این نوع نور می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد یا خیر. سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نور در محدوده UV مرتبط است. ما در معرض اشعه ماوراء بنفش نور خورشید و برخی منابع نور مصنوعی مانند تخت ‌های برنزه هستیم.  این یک طول موج با انرژی بالا است که فراتر از محدوده دید انسان است.

نور فرابنفش آنقدر قدرتمند است که می تواند به مواد ژنتیکی داخل سلول های ما آسیب برساند. اگر قسمت اشتباهی از DNA آسیب ببیند، می تواند باعث سرطانی شدن سلول های پوست شود. معمولاً سالها قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر انواع اشعه ماوراء بنفش طول می کشد تا این اتفاق بیفتد. همین نوع آسیب نیز مسئول بسیاری از علائم پیری مانند چین و چروک است.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج هایی که برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می شوند، طول موج بیشتری دارند و انرژی کمتری دارند. هیچ خطری وجود ندارد که آن ها به مواد ژنتیکی سلول های شما آسیب برسانند، بنابراین لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

هزینه لیزر موهای صورت

جلوگیری از بروز جوش بعد از لیزر موهای صورت جوش دار

نکات مراقبتی زیر باعث می شود تا بعد از لیزر موهای زائد، جوش را تجربه نکنید:

نکات مراقبتی زیر باعث می شود تا بعد از لیزر موهای زائد، جوش را تجربه نکنید:

پوست خود را تمیز نگه دارید

شما باید حتما بعد از لیزر موهای زائد، پوست را تمیز نگه دارید تا عفونت پوست را تجربه نکنید. هر آلودگی روی پوست بعد از لزر می تواند منجر به افزایش جوش ها و التهاب و عفونت شود.

می توانید بعد از لیزر درمانی خود از پماد آلوئه ورا استفاده کنید که ضد التهاب است و جوش ها را التیام می بخشد. مورد دیگر ستفاده از روغن درخت چای است که خاصیت ضد التهابی و ضد حساسیت دارد.

عدم استفاده از کرم ها و پمادهای سنگین

پوست شما بعد از لیزر باید نفس بکشد به همین دلیل استفاده از کرم های سنگین و چرب می تواند منجر به التهاب پوست شما شود. شما باید کارهایی را انجام دهید که منجر به التهاب پوست نشود و یکی از این موارد، استراحت به پوست با عدم استفاده از کرم های سنگین است.

پوست خود را لمس نکنید

از دست زدن روی پوستی که جای زخم، سوختگی، تاول و جوش دارد خودداری کنید.

قرار نگرفتن در محیط های گرم

از مواردی که می تواند التهاب جوش ها را بعد از لیزر بیشتر کند، قرار گرفتن در محیط گرم مانند نور مستقیم خورشید است. این موضوع به این دلیل است که تعریق باعث می شود زمینه رشد باکتری ها فراهم شود. بعد از لیزر درمانی، از رفتن به حمام آب گرم، سونا و حمام بخار جلوگیری کنید.

از لوازم بهداشتی خوب استفاده کنید

از محصولاتی که موجب تحریک پوست می شوند استفاده نکنید. این محصولات باید شامل محصولات غیر کومدون زا باشد

موارد منع لیزر موهای صورت جوش دار

در صورت داشتن یکی از شرایط زیر، گزینه مناسبی برای لیزر موهای صورت جوش دار نیستید:

لیزر موهای صورت جوش دار در دوران بارداری

لیزر موهای زائد رنگدانه های تیره مو را هدف قرار می دهد و باعث آسیب حرارتی و/یا مکانیکی به فولیکول مو می شود. هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ایمنی لیزر موهای زائد را در دوران بارداری ارزیابی کند. بسیاری از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند از لیزر موهای زائد در دوران بارداری خودداری کنید زیرا اطلاعات کافی در مورد تأثیر آن بر جنین وجود ندارد.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای روی صورت

بهترین کلینیک برای لیزر موهای روی صورت، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای روی صورت اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

پرسش های متداول

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، افرادی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

بلافاصله پس از درمان، ممکن است علائمی مانند موارد زیر را حس کنید:

  • سرخی
  • تورم
  • خارش
  • مور مور

اگر درمان توسط یک متخصص آموزش دیده و تایید شده انجام شود، لیزر موهای زائد به ندرت خطر جدی برای فرد ایجاد می کند یا منجر به عوارض جانبی شدیدتر می شود.

با این حال، در موارد نادر، عوارض جانبی شدیدتر لیزر موهای زائد می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان
  • تغییر در رنگ و بافت پوست
  • جای زخم
  • تاول زدن

بلافاصله پس از درمان، ممکن است به نظر برسد که هنوز مو در ناحیه وجود دارد. این فقط باقیمانده موهایی است که قبل از درمان در ساقه مو بوده است. در عرض چند روز به طور طبیعی می ریزد و تا چند روز بدون مو خواهید ماند. وقتی موها دوباره رشد کردند، متوجه خواهید شد که نسبت به قبل نازک ‌تر و روشن ‌تر شده‌ اند.

پس از هر درمان، موهای شما به تدریج ظریف تر و روشن تر می شوند. بعد از یک سری درمان، موهای شما در نهایت آنقدر ظریف و روشن می شوند که به سختی متوجه آن می شوید!

با در نظر گرفتن انتظارات واقع بینانه، لیزر موهای زائد می تواند راهی فوق العاده موثر و تغییر دهنده زندگی باشد تا اطمینان حاصل شود که پوست شما برای سال های آینده صاف و بدون مو باقی می ماند.

بنابراین، اگر به دنبال لیزر موهای زائد هستید، حتما ابتدا یک مشاوره رزرو کنید تا مطمئن شوید که کاندیدای مناسب هستید و می‌توانید به نتایج مطلوب برسید.

پاسخ بله است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1997 آن را به عنوان روشی ایمن برای رفع موهای زائد تأیید کرد. با این حال، لیزر موهای زائد تنها زمانی ایمن است که یک تکنسین با مهارت این روش را انجام دهد.

لیزر موهای زائد شامل استفاده از پالس های لیزر است. این پالس ها، نوری را به پوست ساطع می کنند که ریشه و فولیکول مو را از بین می برد. وقتی ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند.

برای اینکه این فرآیند کار کند، موها باید در مرحله رشد فعال هدف قرار گیرند. با این حال، موهای فردی معمولا با سرعت های متفاوتی رشد می کنند. بنابراین، چندین جلسه درمانی طول می کشد تا هر مو در مرحله رشد را جذب کند و نتایج مطلوب را به دست آورد.

 

گاهی. لیزر موهای زائد فولیکول های موهای شما را هدف قرار داده و غیرفعال می کند و رشد موهای جدید را متوقف می کند. بنابراین اکثر مراجعین ما پس از لیزر موهای زائد، رشد موهای جدید را تجربه نمی کنند. با این حال، تغییرات در هورمون ها می تواند منجر به افزایش تولید مو شود. معمولاً برای نتایج دائمی تر به جلسات شارژ نیاز دارید.

حتی در موارد رشد مجدد، موهای جدید به طور معمول صاف تر و نازک تر از قبل از درمان هستند. تیم متخصصان پزشکی ما سابقه سلامتی شما را ارزیابی می‌کنند تا به شما کمک کنند تا تعیین کنید که آیا لیزر موهای زائد بر اساس نیازهای فردی شما نتایج دائمی ارائه می‌دهد یا خیر.

لایه بالایی پوست نیز حاوی ملانین است و هنگامی که پوست در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرد غلظت آن افزایش می یابد، بنابراین برای جلوگیری از ایجاد گرما و ناراحتی لازم است افراد تیره پوست با انرژی کمتری درمان شوند. توصیه می کنیم از برنزه شدن در طول درمان خودداری شود. در این افراد، ممکن است لیزر درمانی انجام شود، اما درمان کمتر کارآمد خواهد بود و در تنظیمات پایین ‌تر ایجاد می ‌شود تا ایمن باشد.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

بله، در برخی موارد موها در حین درمان می‌سوزند. این بدان معنا نیست که اگر موهای سوخته ای وجود نداشته باشد، درمان موثر نبوده است.

ما فقط می توانیم موهای حاوی ملانین را دستکاری کنیم. موهای سفید، قرمز و بلوند هیچ ملانین درون خود ندارند، بنابراین لیزر موهای زائد برای آن ها جواب نمی دهد.

کاندیدای ایده آل سالم است، سبک زندگی متعادلی دارد، رنگ پوست آن ها طبیعی است (برنزه نشده) و موهای تیره دارند. اگرچه ما می توانیم انواع مو و پوست را لیزر کنیم.

لیزر انرژی گرمایی زیادی را به پوست منتقل می کند، باید از هر چیزی که پوست را بیشتر گرم می کند مانند سونا و ورزش حداقل تا 48 ساعت بعد از جلسه لیزر خودداری کنید. این کار به پوست شما اجازه می دهد تا روند بهبود را بدون وقفه ادامه دهد.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *