لیزر موهای صورت در تهران

لیزر موهای صورت برای کدام قسمت ‌ها انجام می‌شود؟

چانه، پشت لب، پیشانی و گونه ها

بهترین کاندید لیزر موهای صورت

موهای ضخیم و زائد روی صورت دارید

موهای تیره و پوست روشنی دارید

وقت کافی برای اصلاح صورت ندارید

پوست شما سالم است و سابقه پزشکی خاصی ندارید

فواید لیزر موهای صورت

بهبود بافت پوست بعد از لیزر موهای صورت

کاهش موهای زائد صورت بعد از لیزر موهای صورت 

نتایج طولانی مدت با لیزر موهای صورت

بهبود اعتماد به نفس بعد از لیزر موهای صورت

عوارض جانبی کمتر بعد از لیزر موهای زائد صورت

صرفه جویی در زمان با انجام لیزر موهای زائد صورت

عوارض شدید لیزر موهای صورت زنان

رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان

تغییرات در بافت کلی پوست

جای زخم

تاول و پوسته پوسته شدن پوست

لیزر موهای صورت یک روش پزشکی غیر تهاجمی است که از پرتو نور (لیزر) برای از بین بردن موهای زائد صورت استفاده می کند.

لیزر موهای زائد را می توان در سایر قسمت های بدن نیز انجام داد، مانند زیر بغل، پاها یا ناحیه بیکینی، اما در صورت عمدتاً در اطراف دهان، چانه یا گونه ها استفاده می شود.

زمانی بود که لیزر موهای زائد بر روی افرادی با موهای تیره و پوست روشن بهترین نتیجه را داشت، اما اکنون، به لطف پیشرفت ‌های فناوری لیزر، این روش برای هر کسی که موهای زائدی دارد که می‌ خواهند از بین ببرند، روشی مناسب است.

در ادامه با ما و لیزر مروارید همراه باشید تا هر آن چه در خصوص لیزر موهای صورت باید بدانید را برای شما شرح دهیم.

لیزر موهای صورت

فهرست مطالب

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

آیا لیزر موهای صورت تنها مختص به خانم ‌ها است؟

لیزر موهای زائد صورت فقط برای خانم ها نیست. مردها هم دوست دارند صرف نظر از جنسیت، لیزر موهای صورت را انجام دهند چرا که این روش می تواند تفاوت قابل توجهی در اعتماد به نفس فرد ایجاد کند، به خصوص اگر رشد موهای او روی صورت «بیش از حد » باشد. لیزر موهای صورت می‌ تواند روی موهای مختلف و به روش‌ های مختلف نتیجه بخش باشید.

موهای صورت همه در تمام نقاط صورتشان یکسان نیست. به عنوان مثال، مردان ممکن است موهای زبری روی ریش خود داشته باشند یا موهای نازک تری روی گونه ها و فک خود داشته باشند. خانم ‌ها ممکن است موهای ظریف و «پرزدار» داشته باشند (که می‌توان آن ها را هم رنگ کرد). یا در مورد موهای هورمونی، زنان ممکن است شروع به رشد ریش مردانه کنند. برای مثال، این می تواند به دلیل سندرم تخمدان پلی کیستیک اتفاق بیفتد.

لیزر موهای صورت برای کدام قسمت‌ ها انجام می‌شود؟

مهمترین بخش ها برای لیزر موهای صورت در زیر آورده شده است:

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

بهترین کاندید لیزر موهای صورت

متخصص مراقبت از پوست شما می‌ داند که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر. کاندیدهای ایده آل رنگ برای لیزر موهای صورت پوست روشن تر و موهای تیره تری دارند، اما این بدان معنا نیست که اگر موهای روشن یا پوست تیره تری دارید، کاندید نباشید. اپراتور شما گزینه ها و آمار موفقیت ترکیب رنگ مو و پوست شما را مورد بحث قرار خواهد داد.

نواحی نزدیک به چشم معمولاً به دلیل نزدیکی نور لیزر به چشم حساس توسط لیزر درمان نمی شوند. این یک درمان عالی برای گروه بندی موها است. نواحی بزرگ مانند پاها و پشت کمر و نواحی کوچکتر مانند پشت لب و ناحیه بیکینی همگی به طور موثر توسط این فناوری درمان می شوند.

کاندید خوب برای لیزر موهای صورت، افرادی با موهای تیره، ضخیم و پوست روشن هستند. این به این دلیل است که انرژی لیزر ملانین (رنگدانه) در ساقه مو را هدف قرار می دهد و افرادی که موهای تیره دارند ملانین بیشتری نسبت به افرادی که موهای روشن دارند دارند و این باعث می شود که این ملانین موثرتر باشد. افرادی که پوست تیره دارند نیز ملانین بیشتری در پوست خود دارند که می تواند اثربخشی این روش را کاهش دهد و خطر عوارض جانبی مانند تغییر رنگ پوست را افزایش دهد.

علاوه بر این، لیزر موهای صورت برای افرادی که شرایط پزشکی خاصی مانند اختلالات پوستی، داروهای خاص یا برنزه شدن برنزه دارند، توصیه نمی شود.

مهم است که با یک پزشک واجد شرایط و با تجربه صحبت کنید تا تعیین کنید که آیا لیزر موهای زائد گزینه مناسبی برای شما است یا خیر. آن ها می توانند نوع پوست و موی شما را ارزیابی کنند و بهترین روش درمانی را توصیه کنند. با این حال، پیشرفت های اخیر در فناوری لیزر این امکان را برای افرادی که پوست تیره و موهای روشن دارند، فراهم کرده است. در حال حاضر دستگاه های لیزری وجود دارند که به طور ویژه برای هدف قرار دادن ساقه مو و در عین حال به حداقل رساندن جذب انرژی لیزر در پوست اطراف طراحی شده اند که برای افراد دارای پوست تیره ایمن و موثر هستند.

4 چیزی که شما را به یک کاندیدای خوب برای لیزر موهای صورت تبدیل می کند.

اگر موهای تیره دارید، ممکن است کاندیدای خوبی برای لیزر موهای صورت باشید.

هر چه موهای شما تیره تر باشد، نتایج بهتری از لیزر موهای صورت می گیرید. موهای تیره‌ تر انرژی بیشتری نسبت به موهای روشن ‌تر جذب می‌کنند. افرادی که به طور طبیعی موهای تیره دارند اغلب کاندیدهای بهتری برای لیزر درمانی هستند.

شما باید پوست سالمی داشته باشید.

هنگامی که یک مرکز لیزر موهای زائد را انتخاب می کنید، ضروری است که پوست شما سالم باشد و مطمئن شوید که لیزر موهای صورت احتمالاً عوارض جانبی ایجاد نمی کند. تکنسین شما باید بتواند تشخیص دهد که آیا لیزر موهای صورت برای شما مناسب است یا خیر.

باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید و بپذیرید که درمان ممکن است چندین جلسه طول بکشد.

لیزر موهای زائد می تواند چندین جلسه طول بکشد تا به نتایج مطلوب برسید. اگر موهای تیره دارید، معمولاً بعد از یک جلسه کاهش مو را مشاهده خواهید کرد. با این حال، ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا نتیجه دلخواه به دست آید.

اهداف خود را در طول مشاوره مورد بحث قرار دهید

شما باید برای ادامه درمان آماده باشید زیرا برخی از افراد ممکن است به تعداد جلسات کمی برای رفع موهای زائد نیاز داشته باشند، در حالی که برای برخی دیگر ممکن است چندین جلسه طول بکشد. شما باید اهداف خود را با تکنسین خود در میان بگذارید، زیرا برخی از افراد ممکن است ترجیح دهند مقدار موهای بدن خود را کاهش دهند و برخی دیگر ممکن است بخواهند تمام موهای زائد خود را از بین ببرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

فواید لیزر موهای صورت

برخی از مزایای لیزر موهای صورت در زیر آورده شده است:

لیزر موهای صورت منجر به صرفه جویی در زمان می شود

لیزر موهای صورت، سریع ترین راه برای خلاص شدن از شر موهای زائد صورت است. لیزر موهای کل صورت شاید یک ربع یا بیست دقیقه زمان ببرد.

لیزر موهای صورت نسبت به سایر روش ها کمتر دردناک است

لیزر موهای زائد آنقدر که به نظر می رسد دردناک نیست. بسته به آستانه درد، ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید. بسیاری آن را با یک نوار لاستیکی که روی پوست شما می چسبد و سریع رد می شود مقایسه می کنند. اما، از آنجایی که طول جلسات کوتاه هستند، اکثر مردم آن را قابل تحمل می دانند.

لیزر موهای صورت روشی دقیق برای حذف موهای زائد است

فناوری لیزر برای افرادی که به دنبال حذف موهای زائد به صورت دقیق هستند، به دلیل دقت باورنکردنی و توانایی آن برای هدف قرار دادن موهای تیره و ضخیم بدون آسیب رساندن به پوست اطراف بسیار مناسب است. به جز پشت پلک، لیزر موهای زائد را می توان در هر قسمتی از بدن انجام داد و از نتایج آن لدت برد.

لیزر موهای صورت اثرات طولانی مدت دارد

لیزر موهای زائد فولیکول های موی موهای در حال رشد را از بین می برد. بازسازی این فولیکول ها در اکثر قسمت های بدن مانند زیر بغل، بیکینی یا ساق پا دشوار است. بنابراین اکثر مردم نتایج دائمی و ماندگار یا حداقل کاهش قابل توجهی در رشد مو می بینند.

فولیکول های مو باید در مرحله رشد خود باشند تا به طور کامل از بین بروند – در غیر این صورت مو به رشد خود ادامه خواهد داد. بنابراین، ممکن است به هشت جلسه یا بیشتر نیاز داشته باشید تا تمام فولیکول‌ های مو را در حالی که در مرحله رشد هستند هدف قرار دهید.

لیزر موهای صورت منجر به صرفه جویی در هزینه می شود

اگرچه جلسات لیزر درمانی فردی گرانتر از جلسات اپیلاسیون فردی هستند، اما در دراز مدت مقرون به صرفه تر هستند. می توانید پولی را که ماهانه برای اپیلاسیون یا خرید تیغ خرج می کنید، پس انداز کنید.

فواید لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای صورت

برخی دیگر از مزایای لیزر موهای صورت برای پوست در زیر آورده شده است:

لیزر موهای صورت از بروز موهای زیر پوستی جلوگیری می کند.

موهای زیر پوستی به موهایی گفته می شود که قبل از خروج از فولیکول زیر پوست گیر می کنند. گاهی اوقات، هنگام اپیلاسیون، موها دقیقاً زیر پوست برمی گردند و در نتیجه باعث رشد موهای درونی می‌ شوند.

خوشبختانه لیزر موهای زائد بهترین راه حل برای جلوگیری از بروز چنین مواردی است. از آن جایی که لیزر به طور مستقیم توانایی فولیکول برای رشد موهای بیشتر را هدف قرار داده و از بین می‌ برد، می ‌تواند جلوی رشد مجدد موهای زائد را بگیرد و از پوست شما در برابر تحریک، درد، عفونت و آسیب بیشتر محافظت کند.

با لیزر موهای صورت پوست سالم تر و نرم تری خواهید داشت.

لیزر موهای صورت نه تنها باعث رشد سلول های سالم در ناحیه تحت درمان می شود، بلکه ظاهر پوست شما را نیز بهبود می بخشد و آن را ابریشمی تر می کند. بعد از برداشتن موهای زائد دیگر مجبور نیستید با ته ریش های خاردار سر و کار داشته باشید. حتی اگر در نهایت موهای شما دوباره رشد کند، نازک‌ تر و نرم ‌تر وخواهد بود.

لیزر موهای صورت جای اسکار نخواهد داشت

روش های از بین بردن موهای زائد مانند بند انداختن، اپیلاسیون یا اصلاح می تواند بسیار دردناک باشد و حتی باعث ایجاد زخم و کبودی روی پوست صورت شود. از طرف دیگر، لیزر موهای زائد روشی دقیق است و بدون آسیب رساندن به پوست اطراف کار را انجام می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عوارض لیزر موهای صورت

پس از لیزر موهای صورت، برخی از اثرات منفی ممکن است روی پوست به وجود آید. شایع ترین عوارض جانبی جزئی و کوتاه مدت است. هر کسی که عوارض جانبی طولانی مدت را تجربه می کند باید به پزشک خود مراجعه کند.

برخی از عوارض لیزر موهای صورت در زیر آورده شده است:

قرمزی و تحریک پوست بعد از لیزر موهای صورت

قرار گرفتن مو در معرض تابش لیزر باعث می شود که فولیکول های موهای هدف آسیب ببینند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و ناراحتی را روی پوست صورت تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا زخم شود و ممکن است به نظر برسد که کمی متورم شود.

 

علائم به طور کلی مختصر هستند. ناحیه لیزر شده ممکن است شبیه پوستی باشد که موم انداخته شده باشد. گاهی اوقات متخصصان پوست از یک بی حس کننده موضعی برای به حداقل رساندن واکنش پوست فرد به درمان استفاده می کنند.

پس از واکنش اولیه که معمولاً در عرض چند ساعت است، تحریک باید فروکش کند. کمپرس یخ یا حمام خنک ممکن است به تورم و قرمزی کمک کند.

پوسته پوست شدن صورت بعد از لیزر موهای صورت

گاهی اوقات، افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در صورت را تجربه کنند. این معمولاً یک مشکل جزئی است، اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

برای جلوگیری از هر گونه مشکل طولانی مدت در نتیجه این درمان، از مرطوب کننده در ناحیه تحت درمان پس از لیزر استفاده کنید.

تغییر در رنگ پوست بعد از لیزر موهای صورت

تغییرات رنگ جزئی در پوست لیزر شده امکان پذیر است. پوست پس از لیزر موهای زائد، ممکن است تا حدودی تیره تر یا روشن تر شود.

بر اساس یک مطالعه اخیر، افرادی که پوست روشن‌ تری دارند، بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه تیره ‌تر هستند. افرادی که رنگ پوست تیره‌ تری دارند ممکن است بیشتر مستعد تغییرات روشن در رنگ باشند. این تغییرات معمولاً با گذشت زمان از بین می روند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

آسیب چشم بعد از لیزر موهای صورت

استفاده از لیزرهای قوی در رفع موهای زائد نقش دارد. این نشان می دهد که احتمال آسیب چشمی قابل توجهی وجود دارد، به خصوص زمانی که یک پزشک روی صورت یک فرد کار می کند.

برای جلوگیری از آسیب، مراجعه کننده و اپراتور هر دو باید از عینک مخصوص در حین انجام درمان استفاده کنند.

خطر عفونت پوست بعد از لیزر موهای صورت

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، لیزر درمانی ممکن است خطر عفونت را ایجاد کند. افرادی که علائم عفونت را تجربه می کنند باید به متخصص پوست مراجعه کنند.

عوارض نادر لیزر موهای صورت

در زیر برخی از عوارض جانبی کمتر معمولی که ممکن است بعد از لیزر موهای زائد رخ دهد، آورده شده است:

سوختگی و تاول بعد از لیزر موهای صورت

اگر لیزر موهای صورت با درجه بالا انجام شود، خطر سوختگی و تاول روی پوست صورت وجود دارد.

قبل از لیزر، اپراتور ممکن است یک دستگاه خنک کننده را روی پوست بیمار اعمال کند. این به جلوگیری از سوختگی لیزر با محدود کردن جذب گرما کمک می کند.

 

اسکار بعد از لیزر موهای صورت

اسکارهای ناشی از لیزر موهای زائد معمولا دیده نمی شوند. با این حال، اگر این روش توسط یک فرد غیرحرفه ای انجام شود، ممکن است جای زخم ایجاد شود.

همچنین اگر افراد پس از لیزر موهای زائد صورت به درستی از ناحیه لیزر شده مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

طول درمان لیزر موهای صورت

قبل از شروع لیزر موهای زائد، صورت شما کاملا تمیز می شود و ممکن است یک ژل بی حس کننده روی ناحیه درمان اعمال شود. به شما عینک هایی داده می شود که استفاده کنید و موهای شما احتمالاً پوشیده می شود.

پزشک لیزر را در ناحیه مشخص شده هدف قرار می دهد. اکثر افراد می گویند که این احساس مانند ضربه زدن یک نوار لاستیکی به پوست یا آفتاب سوختگی است. ممکن است بوی موهای سوخته را استشمام کنید.

از آنجایی که ناحیه صورت نسبت به سایر قسمت ‌های بدن، مانند قفسه سینه یا پاها کوچک‌ تر است، لیزر موهای زائد روی صورت معمولاً بسیار سریع است و گاهی اوقات در کمتر از 15 تا 20 دقیقه انجام می‌شود.

طول درمان لیزر موهای صورت بسته به عوامل مختلفی مانند رنگ پوست و رنگ موی شما ممکن است با دیگری فرق کند. اپراتور لیزر می تواند اطلاعات بیشتری را در این باره در جلسه مشاوره به شما توضیح دهد.

هزینه لیزر موهای صورت

هزینه لیزر موهای صورت

هزینه لیزر موهای صورت می تواند بر اساس برخی از فاکتورها متغیر باشد:

لیزر موهای صورت چگونه انجام می شود؟

لیزر موهای زائد با فرستادن نور به فولیکول مو از طریق لیزر، که توسط رنگدانه یا ملانین موجود در مو جذب می‌ شود، عمل می‌کند – به همین دلیل است که در ابتدا بر روی افرادی که موهای تیره ‌تری دارند، بهترین کارایی را داشت.

هنگامی که نور توسط رنگدانه جذب می شود، به گرما تبدیل می شود، که در واقع به فولیکول آسیب می رساند.

پس از اینکه لیزر به فولیکول مو آسیب می رساند، مو تبخیر می شود و بعد از یک دور کامل درمان رشد مو متوقف می شود. لیزر موهای زائد ممکن است به جلوگیری از رشد موهای زائد کمک کند و در زمان صرف اپیلاسیون یا اصلاح صرفه جویی کند.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

دستگاه مناسب لیزر موهای صورت

در زیر، به برخی از بهترین دستگاه های لیزر برای موهای صورت خواهیم پرداخت:

فناوری لیزر الکساندرایت (Alexandrite)

فناوری لیزر الکساندرایت (Alexandrite)، دارای طول موج 755 نامومتر است و یکی از بهترین مکانسیم های لیزر برای رفع موهای زائد به شمار می رود.

گفته می شود که تکنولوژی این لیزر به گونه ای است که منحصرا برای هدف قرار دادن فولیکول های موهای روی صورت کاربرد دارد.

همچنین این لیزر، برای افرادی که موهای روشن دارند نیز مناسب است.

فناوری لیزر دایود (Diode)

طول موج این دستگاه لیزر، 808 نانومتر است. این تکنولوژی نیز برای انواع پوست ها مناسب است. همچنین جلسه لیزر به دلیل اینکه هر شات می تواند منطقه وسیعی را لیزر کند، بسیار کوتاه است.

فناوری لیزر اندیگ (ND:Yag)

فناوری لیزر اندیگ (ND:Yag) دارای طول موج 1064 نانومتر، پرتویی با مادون قرمز بیشتر است. این فناوری منحصرا برای افرادی با پوست های تیره است.

نتایج لیزر موهای صورت

در روزهای پس از لیزر موهای زائد، می توانید انتظار داشته باشید که بیشتر فعالیت های عادی خود را از سر بگیرید، اگرچه باید از ورزش و قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید خودداری کنید.

ممکن است بین 2 تا 3 هفته طول بکشد تا شما تفاوت محسوسی در رشد مو مشاهده کنید و ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا نتایج کامل را ببینید. نتایج باید دائمی باشند، اگرچه احتمالاً به یک قرار ملاقات سالانه برای جلسه شارژ نیاز خواهید داشت.

پس از جلسه اول لیزر موهای صورت چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

هفته 1: درمان اول
گفته می شود که اولین درمان اولیه بیشترین تأثیرات را دارد زیرا با درمان فولیکول ها را شوکه می کند. گرمای ناشی از لیزر فولیکول مو را ضعیف می کند یا کاملاً از بین می برد. بلافاصله پس از آن، ممکن است پوست قرمز و متورم شود – مراجعین می توانند “احساس آفتاب سوختگی” را تجربه کنند که طبیعی است و پس از چند ساعت فروکش می کند.
5-19 روز پس از اولین درمان
فولیکول های تخریب شده مو در نهایت از بین می روند و مو شروع به ریزش و ریزش می کند. مراجعه کنندگان می توانند انتظار مشاهده نازک شدن و کم تر شدن مو را داشته باشند. حتی ممکن است برخی از نواحی کاملاً بدون مو به نظر برسند.
هفته 6-8: درمان دوم
درمان دوم با گذراندن چرخه استراحت و رشد موهای بدن نتایج بیشتری می‌ بیند، به همین دلیل است که یک سری درمان ‌های بعدی بر این اساس برنامه ‌ریزی می‌ شوند.
5-19 روز پس از درمان دوم
این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.
هفته 12-16: سومین درمان
رشد مو اکنون به طور قابل توجهی کاهش یافته است، اما مهم است که در جلسات درمانی خود شرکت کنید! اگرچه ممکن است به نظر نمی رسد که شما نیازی به این کار داشته باشید، اما شرکت در جلسات بعدی حیاتی است و همه بخشی از فرآیند لیزر موهای شانه است.
5-19 روز پس از سومین درمان
این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.
هفته 18-24: درمان چهارم
بین جلسات، می‌توانید موهایی که دوباره رشد کرده ‌اند را اصلاح کنید، موهایی که درآمده اند بسیار کم هستند.
5-19 روز پس از درمان چهارم
این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.
هفته 24-32: درمان پنجم
می توانید انتظار داشته باشید که ناحیه شانه صاف و بدون مو به نظر برسد!
5-19 روز پس از درمان پنجم
این روند تکرار می شود و موها از نواحی جدید شروع به ریزش می کنند.
هفته 30-40: ششمین و آخرین درمان
پس از شرکت در یک دوره کامل، می توانید انتظار هر چیزی را از 80٪ + کاهش رشد مو داشته باشید.
5-19 روز پس از درمان ششم
پس از اتمام دوره، ناحیه تحت درمان با کاهش دائمی رشد مو احساس صافی خواهد داشت.
به طور معمول حداقل 6 لیزر درمانی برای زنان و 8 جلسه برای مردان توصیه می شود. بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که دوره خود را بعد از 6-9 ماه کامل کنید.
هنگامی که ناحیه تحت درمان توسط پزشک شما ارزیابی شد و او از اینکه شما به نتایج مطلوبی دست یافته اید خوشحال است، او شما را به سمت شرکت در جلسات شارژ سوق می دهد. جلسات شارژ احتمالا هر 6 ماه یک بار یا سالی یک بار است. این کار برای طولانی شدن اثرات لیزر موهای زائد و تضمین پوستی صاف و ابریشمی است.
توجه به این نکته مهم است که مواردی وجود دارد که باعث تولید مجدد رشد مو می شود، از جمله بارداری، انواع هورمون های یک فرد، وراثت و شرایط پزشکی او.

اقدامات قبل از لیزر صورت

پزشک باید از قبل به شما بگوید که دقیقاً چگونه باید برای درمان لیزر موهای زائد آماده شوید، اما در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

قبل از لیزر موهای صورت پوست خود را تمیز کنید

هنگامی که برای لزر موهای صورت به کلینیک مد نظر می روید، مطمئن شوید که پوست صورت شما کاملا تمیز و بدون مواد آرایشی و بهداشتی است. لوسیون ها، کثیفی ها و سایر ناخالصی های روی پوست می توانند اثربخشی لیزر را کاهش دهند. پوست تمیز به لیزر اجازه می دهد تا مستقیماً به فولیکول مو برود.

اپیلاسیون یا کندن موهای زائد را انجام ندهید

روش های رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون و کندن، موها را از ریشه خارج می کند. اگر موهای خود را قبل از لیزر اپیلاسیون می کنید، دستگاه لیزر نمی تواند رنگدانه مو را هدف قرار دهد زیرا موها برداشته شده است. به مدت شش هفته قبل از لیزر درمانی از روش های رفع موهای زائد که موها را ریشه کن می کنند خودداری کنید.

صورت خود را با تیغ یا ژیلت اصلاح کنید

برخلاف اپیلاسیون و کندن موهای زائد، اصلاح یک یا دو روز قبل از لیزر موهای زائد یک مرحله ضروری است. اصلاح موها را از ریشه جدا نمی کند بنابراین لیزر می تواند رنگدانه مو را هدف قرار دهد. در عین حال، اصلاح پوست را از شر موهای سطح پوست خلاص می کند و احتمال سوختگی توسط لیزر را کاهش می دهد.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید

برنزه کردن احتمال سوختگی با لیزر را افزایش می دهد زیرا لیزرهای سنتی به تضاد رنگی واضح بین پوست و مو نیاز دارند تا رنگدانه های موجود در مو را با موفقیت هدف قرار دهند. اگر پوست تیره ‌تر باشد، لیزر می ‌تواند به اشتباه به جای مو، ملانین پوست را هدف قرار دهد. چند هفته قبل از درمان از ساحل و سولاریوم خودداری کنید.

همچنین باید حداقل دو هفته قبل از لیزر از استفاده از لوسیون ها و اسپری های برنزه کننده خودداری کنید تا لیزر بتواند فولیکول مو را به جای پوست برنزه هدف قرار دهد. این نیز احتمال سوختن پوست را کاهش می دهد.

از داروها با احتیاط استفاده کنید

برخی از داروها با لیزر موهای زائد تداخل دارند زیرا پوست را حساس ‌تر می‌کنند و احتمال عوارض جانبی را افزایش می ‌دهند. مانند :

از محصولات پوستی با احتیاط استفاده کنید

با اپراتور خود در مورد اینکه کدام محصولات برای استفاده قبل از لیزر موهای زائد بی خطر هستند، مشورت کنید. برخی از مواد موجود در محصولات مراقبت از پوست می توانند پوست را در برابر درد آسیب پذیرتر کرده و احتمال تغییر رنگ، قرمزی و سایر عوارض جانبی را افزایش دهند.

اپراتور شما ممکن است توصیه کند که این محصولات مراقبت از پوست را برای یک یا دو هفته قبل از درمان قطع کنید:

چند روز قبل از قرار ملاقات لیزر موهای صورت، فقط از پاک کننده های ملایم و مرطوب کننده های ملایم استفاده کنید.

از مصرف الکل بپرهیزید

24 ساعت قبل از لیزر موهای زائد الکل ننوشید زیرا پوست را کم آب می کند و این موضوع لیزر را دردناک تر می کند.

از نوشیدن قهوه خودداری کنید

حداقل چند ساعت قبل از لیزر درمانی از مصرف قهوه خودداری کنید. قهوه پوست را حساس تر می کند و ممکن است مانند الکل باعث ناراحتی یا درد شود.

از لیزر موهای زائد بعد از بوتاکس و پرکننده های پوستی خودداری کنید

دو هفته پس از درمان بوتاکس یا پرکننده پوست خود صبر کنید تا لیزر موهای زائد را انجام دهید. لیزر درمانی می تواند اثرات درمان زیبایی را مختل کرده و باعث تورم و قرمزی شود.

مراقبت های بعد از لیزر صورت

مراقبت های بعد از لیزر صورت

برای کاهش درد و ناراحتی احتمالی، این نکات مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد را دنبال کنید.

1. از کمپرس خنک استفاده کنید

برای تسکین درد و به حداقل رساندن تورم، از کمپرس سرد یا یخ پیچیده شده در یک پارچه خشک استفاده کنید. کمپرس را چند بار در روز به مدت 5 تا 10 دقیقه روی صورت نگه دارید تا عوارض جانبی کاهش یابد.

2. در روز درمان از لباس های گشاد استفاده کنید

فولیکول های مو اغلب تا چند روز پس از لیزر موهای زائد، گرمای لیزر را حفظ می کنند. در این مدت لباس های گشاد بپوشید تا از اصطکاک و تحریک پوست جلوگیری کنید.

3. به مدت 48 ساعت از آب خنک یا ولرم استفاده کنید

آب داغ می تواند پوست را بعد از لیزر موهای زائد بسوزاند و پوست تاول بزند. برای جلوگیری از تحریک پوست هنگام دوش گرفتن و شستن صورت خود فقط از آب ولرم استفاده کنید.

4. حداقل چهار هفته تا جلسه بعدی صبر کنید

اکثر افراد برای دستیابی به نتایج طولانی مدت به حداقل شش جلسه لیزر نیاز دارند. جلسات باید چهار تا شش هفته از هم فاصله داشته باشند تا نتایج مطلوب حاصل شود.

برای به حداقل رساندن عوارض جانبی و دستیابی به اثرات مطلوب پس از لیزر درمانی از فعالیت ها و محصولات زیر خودداری کنید.

1. برای چند روز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، سونا و حمام داغ خودداری کنید

مانند آب داغ، آفتاب و گرما می توانند پوست را پس از لیزر موهای صورت بسوزانند و تحریک کنند، بنابراین تا چند روز از هر دوی آن ها اجتناب کنید. اگر زمانی را در خارج از منزل می گذرانید، حتما از کرم ضد آفتاب با SPF 30+ استفاده کنید.

2. برای چند روز از مصرف لوسیون برنزه کننده خودداری کنید

پس از لیزر موهای صورت، پوست حساس است و برای بهبودی نیاز به زمان دارد. برای جلوگیری از سوختگی، بثورات، برآمدگی و سوزش پوست، به مدت چند روز از محصولات برنزه کننده پوست خودداری کنید.

3. به مدت 48 ساعت از لوسیون های دارای عطر و خوشبو کننده اجتناب کنید

عطرها بر روی پوست تند هستند و اگر بعد از لیزر موهای زائد استفاده شوند، زمانی که پوست بسیار حساس است، می توانند باعث قرمزی و تغییر رنگ شوند. از محصولات حاوی این مواد، از جمله دئودورانت زیر بغل خودداری کنید.

4. به مدت چند روز به ناحیه تحت درمان فشار وارد نکنید

اجازه دهید پوست شما پس از لیزر درمانی به خوبی بهبود یابد، بنابراین از مالش، خراشیدن،، موچین کردن، اپیلاسیون و سایر فعالیت هایی که شامل اعمال فشار بر روی ناحیه تحت درمان است، خودداری کنید.

5. به مدت 48 ساعت از اسکراب بدن خودداری کنید

هنگامی که پوست حساس است اسکراب می توانند باعث قرمزی و سوزش شوند. قبل از استفاده از اسکراب صورت، صبر کنید تا پوست شما بهبود یابد.

6. به مدت 48 ساعت شنا نکنید

استخرهای شنا حاوی کلر هستند و دریاچه ها، رودخانه ها و دریاها دارای باکتری ها و جلبک هایی هستند که می توانند پوست را تحریک کنند. قبل از رفتن به شنا حداقل 48 ساعت (یا بیشتر) صبر کنید.

درد لیزر صورت

لیزر موهای زائد یک روش زیبایی رایج است که برای از بین بردن موهای زائد به مدت طولانی انجام می شود. این کار با غیرفعال کردن موقت فولیکول های مو از تولید رشته های جدید مو عمل می کند.

در حالی که این روش حذف موهای زائد کاملاً دائمی نیست، نتایج لیزر درمانی می تواند چندین هفته باقی بماند. این درمان همچنین ممکن است برای مناطقی از بدن که اصلاح یا اپیلاسیون آن ها دشوار است ایده آل باشد.

با این حال، مزایای لیزر موهای زائد را نمی توان بدون سطحی از ناراحتی به دست آورد. این درمان می‌تواند بر اساس ناحیه ‌ای که تحت درمان قرار می‌ دهید و همچنین تحمل درد شما دردناک باشد. هر گونه نگرانی را با اپراتور خود در میان بگذارید. لیزر موهای زائد برای هدف قرار دادن فولیکول های مو با پرتوهای لیزری با حرارت بالا طراحی شده است..

ممکن است پس از لیزر موهای صورت، ناراحتی خفیفی مانند قرمزی و سوزش مشابه آفتاب سوختگی خفیف را تجربه کنید.

این روش همچنین ممکن است تا حدی دردناک باشد. میزان درد بستگی به قسمتی از بدن دارد که تحت لیزر موهای زائد است. هرچه ابتدا پوست حساس تر باشد، احتمالاً دردناک تر خواهد بود.

برای به حداقل رساندن درد، پزشک ممکن است قبل از انجام لیزر، یک کرم بی‌ حس کننده را روی پوست شما بمالد. بسته به قسمت بدن و تحمل درد شما، ممکن است اصلاً نیازی به کرم بی حس کننده نداشته باشید. لیزر موهای صورت معمولا درد زیادی ندارد و افراد می توانند به خوبی آن را تحمل کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آیا لیزر موهای صورت سرطان‌زا است؟

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد لیزر موهای زائد می تواند باعث سرطان شود. از آنجایی که لیزر از نور استفاده می کند، ممکن است از خود بپرسید که آیا اصلاً می تواند باعث سرطان پوست شود یا خیر. سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نورهای UV مرتبط است. قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش از نور مستقیم خورشید یا سایر منابع نور مصنوعی مانند تخت های آفتاب می آید. این یک طول موج انرژی بالا است که می تواند باعث آسیب به مواد ژنتیکی داخل سلول های شما شود. اگر DNA آسیب ببیند و ساختار آن تغییر کند، سلول های پوست ممکن است سرطانی شوند.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج مورد استفاده در لیزرها انرژی کمتری دارد، بنابراین آسیبی به مواد ژنتیکی داخل سلول‌های شما وارد نمی‌کند. به این معنی که خطر ابتلا به سرطان پوست در اثر لیزر موهای زائد افزایش نمی یابد.

انواع روش ‌های رفع موهای زائد صورت

روش های حذف موقت موهای زائد صورت نه تنها دردناک هستند، بلکه زمان بر هستند. آن ها همچنین ممکن است باعث واکنش های پوستی شوند که می تواند منجر به عفونت نیز شود. برخی از روش های موقت برای رفع موهای زائد صورت عبارتند از:

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر صورت موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

لیزر موهای صورت در دوران بارداری

لیزر موهای زائد رنگدانه های تیره مو را هدف قرار می دهد و باعث آسیب حرارتی یا مکانیکی به فولیکول مو می شود. هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ایمنی لیزر موهای صورت را در دوران بارداری ارزیابی کند. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند از لیزر موهای صورت در دوران بارداری خودداری کنید زیرا اطلاعات کافی در مورد تأثیر آن بر جنین وجود ندارد.

الکترولیز

هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ایمنی الکترولیز را در دوران بارداری ارزیابی کند. بسیاری از پزشکان توصیه می کنند از الکترولیز در دوران بارداری خودداری کنید زیرا اطلاعات کافی در مورد تأثیر آن بر جنین وجود ندارد.

اپیلاسیون

ممکن است متوجه شوید که واکنش پوست شما به اپیلاسیون در دوران بارداری متفاوت است. پوست شما ممکن است حساس تر باشد. استفاده از لوسیون ضد عفونی کننده قبل و بعد از اپیلاسیون ممکن است سوزش را کاهش دهد. همچنین ممکن است از عفونت جلوگیری کند، تحریک را کاهش دهد و قرمزی را که اپیلاسیون ممکن است ایجاد کند کاهش دهد.

همیشه بهتر است قبل از اپیلاسیون با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است دلیل خاصی وجود داشته باشد که اپیلاسیون در دوران بارداری برای شما توصیه نمی شود. برخی از زنان باردار اپیلاسیون را آسان ‌تر و موثرتر از کرم ‌ها یا موبرها می‌دانند.

کرم‌ها و موبرها

نگرانی اصلی مواد موبر در دوران بارداری، مواد فعال پودر سولفید باریم و تیوگلیکولات کلسیم است. هیچ مدرکی مبنی بر مضر بودن آن ها در دوران بارداری وجود ندارد، اما هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ثابت کند آن ها بی خطر هستند.

مانند هر لوازم آرایشی، باید تکه ای از پوست را امتحان کنید تا ببینید چه واکنشی نشان می دهید. مواد شیمیایی پس از قرار گرفتن در معرض اکسیژن، بوی مشخصی از خود به جا می‌گذارند که ممکن است برای شما بسیار ناخوشایند باشد و در موارد نادری باعث واکنش آلرژیک می‌شود.

اصلاح

اگرچه ساده ترین گزینه در دوران بارداری نیست، تراشیدن همیشه ارزان ترین و راحت ترین گزینه است. روزانه از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید تا هنگام اصلاح پوستتان نرم و لطیف شود. مرطوب‌کننده ‌های حاوی ویتامین E به برخی از خانم‌ ها کمک کرده ‌اند که کمتر اذیت شوند.

لیزر موهای زائد صورت در مردان

لیزر موهای زائد صورت در مردان

در زیر، به چند مورد از فاکتورهایی که تعیین می کند شما بهترین کاندید برای لیزر موهای صورت در مردان هستید، اشاره می کنیم:

شما موهای ضخیم و زائد روی صورت دارید

اولین فاکتوری که تعیین می کند شما کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای صورت آقایان هستید، این است که موهای ضخیم در صورت دارید. از بین بردن آن می تواند برای شما چالش برانگیز باشد زیرا روش هایی مانند اصلاح می تواند باعث شود که موها نسبت به قبل ضخیم تر رشد کنند. خوشبختانه، لیزر موهای زائد، به طور ویژه در کاهش دائمی رشد موهای ضخیم بدن موثر است! مناطق درمانی مختلفی وجود دارد که می توانید لیزر موهای زائد را انجام دهید.

موهای تیره و پوست روشن دارید

دومین موردی که نشان می دهد شما کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای صورت مردان هستید، این است که دارای مو تیره و پوست روشن هستید. موهای قهوه ای تیره و پوست روشن، بهترین ترکیب برای کار با لیزر بدون آسیب رساندن به پوست است. نتایج در مورد این مشتریان دقیق ترین و قابل توجه ترین هستند.

در مقابل، افرادی که موهای روشن یا پوست تیره دارند ممکن است نتایج رضایت بخش کمتری را با برخی از کلینیک های لیزر موهای زائد تجربه کنند.

وقت اصلاح به طور دائمی را ندارید

سومین نشانه که می گوید شما کاندیدای خوبی برای لیزر موهای زائد صورت هستید، به سبک زندگی شما بازمی گردد. جلسات لیزر می تواند از 10 دقیقه برای مناطق کوچک درمان تا 60 دقیقه برای کل بدن طول بکشد. درمان ها معمولاً در شش جلسه با فاصله تقریباً هر شش هفته انجام می شود. این بدان معناست که یک چرخه کامل درمانی می تواند تا نه ماه در کل طول بکشد.

پوست شما سالم است و سابقه پزشکی خاصی ندارید.

توجه به این نکته مهم است که لیزر موهای زائد ممکن است در همه افراد یکسان عمل نکند و حتی می تواند به برخی از انواع پوست آسیب برساند. برخی از شرایط پزشکی مانند پسوریازیس و اختلالات خونریزی و برخی داروها می توانند با لیزر تداخل داشته باشد.

همچنین ممکن است لیزر موهای صورت مردان، برای افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند و شیمی درمانی یا پرتودرمانی در شش ماه گذشته انجام داده اند توصیه نشود. با این حال، یکی از پرسنل ما در لیزر مروارید، در مورد مناسب بودن شما برای لیزر، راهنمایی تان خواهد کرد حتی اگر این موارد در مورد شما صدق کند. ما خوشحال خواهیم شد که بهترین روش درمانی را برای نیازهای شما تعیین کنیم!

خوشبختانه اکثر افرادی که به لیزر موهای زائد علاقه دارند واجد شرایط درمان هستند. این معیارها عمدتاً به نوع پوست و مو، وضعیت سلامت کلی و روند رشد موهای پا و سایر عوامل بستگی دارد.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای صورت

بهترین کلینیک برای لیزر موهای صورت، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای صورت اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

پرسش های متداول

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

کاندیدای ایده آل سالم است، سبک زندگی متعادلی دارد، رنگ پوست آن ها طبیعی است (برنزه نشده) و موهای تیره دارند. اگرچه ما می توانیم انواع مو و پوست را لیزر کنیم.

گاهی. لیزر موهای زائد فولیکول های موهای شما را هدف قرار داده و غیرفعال می کند و رشد موهای جدید را متوقف می کند. بنابراین اکثر مراجعین ما پس از لیزر موهای زائد، رشد موهای جدید را تجربه نمی کنند. با این حال، تغییرات در هورمون ها می تواند منجر به افزایش تولید مو شود. معمولاً برای نتایج دائمی تر به جلسات شارژ نیاز دارید.

حتی در موارد رشد مجدد، موهای جدید به طور معمول صاف تر و نازک تر از قبل از درمان هستند. تیم متخصصان پزشکی ما سابقه سلامتی شما را ارزیابی می‌کنند تا به شما کمک کنند تا تعیین کنید که آیا لیزر موهای زائد بر اساس نیازهای فردی شما نتایج دائمی ارائه می‌دهد یا خیر.

بسیاری از مشتریان احساس لیزر موهای زائد را مانند یک ضربه یا سوزش خیلی خیلی خفیف که چند بار روی پوست زده می شود، توصیف می کنند که این احساس قابل تحمل است. اگر نواحی وجود دارد که مشتری احساس می کند غیرقابل تحمل است، می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد. به نکات و توصیه های اپراتور لیزر خود توجه کنید تا بهترین نتیجه را از لیزر موهای صورت بگیرید.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

پیروی از پروتکل توصیه شده برای مراقبت های پس از لیزر موهای صورت به منظور حفظ سلامت پوست، جلوگیری از ناراحتی و مشکلات پوستی و بهینه سازی نتایج بسیار مهم است. اولین کاری که باید بعد از اتمام جلسه لیزر موهای صورت انجام دهید این است که از تکنسین لیزر موهای زائد خود بخواهید چیزی را روی پوست شما اعمال کند که قرمزی یا برآمدگی احتمالی را از بین ببرد. به عنوان مثال می توان به ژل آلوئه ورا اشاره کرد.

پس از لیزر موهای زائد نیازی به استراحت نیست، بنابراین می توانید به روز خود ادامه دهید، اما فراموش نکنید که از نور خورشید دوری کنید. نور بیش از حد خورشید می تواند پوست را تحریک کند.

بهترین کار بعد از لیزر موهای صورت این است که در طی چهار هفته پس از درمان به طور مرتب پوست خود را لایه برداری کنید اما حداقل 24 ساعت قبل از انجام لایه برداری بعد از لیزر موهای زائد صبر کنید. این کار را چند بار در هفته انجام دهید تا به سرعت ریزش فولیکول های مو کمک کنید و پوست خود را برای جلسات بعدی آماده کنید.

تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید، و به ویژه حداقل دو هفته پس از لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در بیرون از خانه برای برنزه کردن خودداری کنید، زیرا می تواند منجر به آفتاب سوختگی شدید شود.

در زمانی که لیزر موهای زائد را انجام می دهید، به غیر از اصلاح از هیچ روش دیگری برای حذف موهای زائد استفاده نکنید، زیرا این کار باید ظرف 24 ساعت از هر جلسه انجام شود. موهای ناحیه تحت درمان را اپیلاسیون نکنید. این روش ها می توانند پوست و فولیکول های مو را از بین ببرند.

ممکن است بعد از لیزر موهای زائد دچار قرمزی، تورم یا برآمدگی های کوچک شوید. این عوارض جانبی جزئی مدت کوتاهی پس از درمان برای اکثر افراد محو می شوند. با این حال، اگر آنها ادامه پیدا می کنند یا مستعد ابتلا به پوست بسیار حساس هستید، چند پروتکل مراقبت از پوست وجود دارد که می توانید برای کاهش علائم در خانه دنبال کنید. استفاده از کمپرس سرد یا دستمال مرطوب شده با آب سرد می تواند به کاهش تورم یا قرمزی کمک کند. علاوه بر این، تیلنول یا یک داروی ضد التهابی مانند ایبوپروفن می تواند به کاهش درد، ناراحتی و/یا التهاب کمک کند.

همچنین مهم است که برای جلوگیری از سوزش یا تحریک پوست برای چند هفته پس از جلسه لیزر خود از نور خورشید دور بمانید. پوست شما پس از لیزر موهای زائد بسیار حساس است، بنابراین همیشه در معرض نور مستقیم خورشید از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. از آنجایی که پوست شما در این مدت بسیار حساس است، همچنین ایده آل است که پوست خود را حداقل 24 ساعت پس از لیزر، عاری از محصولات نگه دارید.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی شامل ناراحتی، تورم، قرمزی است. سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود نادر است و شامل تاول، شیوع تبخال (زخم سرد)، عفونت، زخم، روشن شدن یا تیره شدن پوست است.

ما فقط می توانیم موهای حاوی ملانین را دستکاری کنیم. موهای سفید، قرمز و بلوند هیچ ملانین درون خود ندارند، بنابراین لیزر موهای زائد برای آن ها جواب نمی دهد.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

قبل از درمان، ناحیه مورد درمان تمیز می شود. برخی از مشتریان ژل بی حس کننده دریافت می کنند. زمانی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد و پوست بسیار حساس است، بی حس کردن ناحیه مورد درمان کمک می کند. حدود 30 تا 60 دقیقه طول می کشد تا ژل بی حس کننده عمل کند.

لیزردرمانی در اتاقی که به طور خاص برای لیزر درمانی ایجاد شده است انجام می شود. همه افراد حاضر در اتاق باید در طول لیزر از عینک محافظ استفاده کنند. برای انجام این روش، پوست کشیده می شود و پوست با لیزر درمان می شود. بسیاری از مشتریان می گویند که پالس های لیزر مانند سوزن سوزن های گرم روی پوست هستند.

اگر بعد از لیزر موهای زائد پوست شما برآمدگی یا بافت ناهموار احساس کرد، نگران نباشید. این یک عارضه جانبی طبیعی است و معمولاً به سرعت از بین می رود. شما می توانید از ژل یا لوسیون خنک کننده آلوئه ورا برای کاهش هرگونه احساس سوزش، قرمزی یا تورم استفاده کنید. از طرف دیگر، یک کمپرس سرد یا یک کیسه یخ پیچیده شده در پارچه یا حوله نیز می تواند کمک کننده باشد.

 از پد گرم کننده استفاده نکنید، زیرا می تواند التهاب پوست را تشدید کند و باعث بدتر شدن قرمزی و برجستگی ها شود. اگرچه ممکن است فکر کنید که یک لوسیون مرطوب کننده برای صاف کردن پوست بعد از لیزر موهای زائد مفید است، اما در واقع می تواند برعکس عمل کند و پوست را بیشتر تحریک کند. بهترین گزینه این است که ناحیه ای از پوست را که در آن لیزر موهای زائد انجام داده اید، بدون هیچ محصولی، به غیر از آلوئه ورا، حداقل به مدت 24 ساعت رها کنید.

در بیشتر موارد، بین شش تا دوازده درمان نیاز دارید. این درمان ها به فاصله 4 تا 8 هفته انجام می شود. دوره انتظار برای هدف قرار دادن هر فولیکول مو در حالی که در مرحله فعال چرخه رشد است ضروری است.

برخی از افراد نتایج دائمی را مشاهده می کنند، در حالی که برخی از افراد ممکن است هر شش تا دوازده ماه یک بار نیاز به یک جلسه شارژ داشته باشند. نتایج بسته به نوع مو و نوع پوست شما متفاوت است. آماده ‌سازی مناسب و مراقبت ‌های بعدی نیز می‌ تواند بر مدت زمان ماندگاری نتایج تأثیر بگذارد.

لیزر موهای زائد شامل استفاده از پالس های لیزر است. این پالس ها، نوری را به پوست ساطع می کنند که ریشه و فولیکول مو را از بین می برد. وقتی ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند.

برای اینکه این فرآیند کار کند، موها باید در مرحله رشد فعال هدف قرار گیرند. با این حال، موهای فردی معمولا با سرعت های متفاوتی رشد می کنند. بنابراین، چندین جلسه درمانی طول می کشد تا هر مو در مرحله رشد را جذب کند و نتایج مطلوب را به دست آورد.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *