بی حسی برای لیزر مو

انواع پماد بی حسی برای لیزر مو

پمادهای حاوی لیدوکایین

پمادهای دارای بنزوکایین

حساسیت به پماد بی حسی

قبل از استفاده از پماد بی حس کننده در ناحیه وسیع مقدار کمی از آن را بر روی پوست خود امتحان کنید

عوارض کرم بی حسی برای لیزر مو

بالا رفتن ضربان قلب، حالت تهوع، سرگیجه، بی حالی، اختلال در سیستم عصبی و گردن خون

آیا کرم بی حسی اثر لیزر را کم می کند؟

کرم ها روی سطح پوست قرار میگیرند و تاثیری بر روی روند لیزر موهای زائد ندارند و تاثیر آن را کم نمی کنند.

لیزر موهای زائد، نتایج فوق العاده ای را به همراه دارد اما ممکن است برای برخی از افراد کمی دردناک باشد. خوشبختانه روشی های برای کاهش درد در حین لیزر موهای زائد وجود دارد که کرم بی حسی برای لیزر مو یکی از این موارد است.  بیشتر دستگاه های لیزر دارای سیستم خنک کننده هستند و درد و ناراحتی ناشی از شات زدن لیزر را کاهش می دهند اما به هر حال جلسات لیزر، بدون درد و ناراحتی برای مراجعه کننده به پایان نمی‌رسد.

برخی از افراد نیاز به یک کرم بی حس کننده موضعی قبل از لیزر موهای زائد دارند تا درد آن ها کاهش پیدا کند و در طول جلسه اذیت نشوند. گفته می شود بهترین بی حسی برای لیزر مو لیدوکائین است که در اغلب داروخانه ها ی توانید آن را پیدا کنید.

بی حسی برای لیزر مو

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

انواع پماد بی حسی برای لیزر مو

کرم های بی حسی برای لیزر مو می تواند شامل دو دسته مهم باشند که عبارت اند از: پمادهای حاوی لیدوکایین و پمادهای دارای بنزوکایین. طبق تحقیقات صورت گرفته، پمادهای حاوی لیدوکایین تاثیر بیشتری در کاهش درد دارند.

کرم بی حسی برای لیزر مو بخرم یا اپی واید؟

اگر این سوال برای شما به وجود آمده است که چه بی حسی برای لیزر مو بخرید باید بگوییم که دو نوع اصلی وجود دارد که حاوی لیدوکائین و بنزوکائین هستند و هر دو می توانند درد، سوزش و ناراحتی لیزر موهای زائد را کاهش دهد.

کرم سر کننده حاوی لیدوکائین می تواند نسبت به کرم های قابل حل در آب سریع تر عمل کند و اثر بخشی بیشتری نسبت به پماد بی حسی موضعی بنزوکائین دارد. به همین منظور، امروزه پمادهایی که لیدوکائین دارند جزء بهترین بی حسی برای لیزر مو به شمار می روند چرا که قابلیت آن ها در این است که می توانند انتهای رشته های عصبی موجود را از کار بیندازند و در نتیجه از تولید سدیم بعد از تحریک رشته های عصبی که یک سیگنال الکتریکی ایجاد کرده و حس درد را به مغز منتقل می‌کنند جلوگیری کند.

نحوه استفاده از پماد زایپلاپی به عنوان یک پماد بی حسی برای لیزر مو

به نکات زیر در خصوص نحوه استفاده از پماد زایپلاپی برای لیزر موهای زائد توجه کنید:

نحوه استفاده از کرم املا به عنوان یک پماد بی حسی برای لیزر

شما همچنین می توانید از کرم املا به عنوان بی حسی برای لیزر مو استفاده کنید. نحوه استفاده از آن مشابه استفاده از کرم زایلاپی است اما شما باید فقط کمی از آن را روی پوست بمالید و نیازی به استفاده از کرم به صورت چند لایه روی پوست نیست. چرا که برخی از عوارض ناشی از کرم املا در صورتی که به مقدار زیاد استفاده شود می تواند شامل اختلال در تنفس یا افزایش ضربان قلب و حتی تشنج یا بیهوشی باشد.

پماد بی حسی برای لیزر

پماد بی حسی موضعی زایلوژل به عنوان یک پماد بی حسی برای لیزر

این ژل بی حس کننده می تواند با کاهش با کاهش جریان یون از میان غشای عصبی به کاهش درد و ناراحتی بیمار حین لیزر موهای زائد کمک کند. نحوه استفاده از این ژل مانند موارد پیشین است و تقریبا 30 دقیقه طول می کشد تا اثر کند. (این ژل به ندرت به عنوان بی حسی برای لیزر مو استفاده می شود اما اگر گزینه های دیگر در دسترس نبود می توانید روی این مورد حساب کنید)

عوارض استفاده از لیدوکائین و پریلوکائین به عنوان بی حسی برای لیزر مو

برخی از شرایط مانند بیماری متیموگلوبینیمیا (Methemoglobinemia)، شما را از استفاده از این کرم ها منع می کند. همچنین در صورت داشتن آلرژی به مواد شیمیایی باید با پزشک خود در مورد استفاده یا عدم استفاده از این کرم صحبت کنید.

برخی از عوارض استفاده از لیدوکائین و پریلوکائین به عنوان بی حسی برای لیزر مو برای افرادی که بیماری خاصی دارند در زیر آورده شده است:

پماد بی حسی موضعی بنزوکایین (Benzocaine) به عنوان بی حسی برای لیزر مو

پماد بی حسی موضعی بنزوکایین (Benzocaine)، ایجاد سیگنال های الکتریکی در رشته های عصبی جلوگیری می کند. این کار باعث می شود تا رشته های عصبی نتوانند سیگنال های درد را به مغز بفرستند و در نتیجه شما در حین لیزر موهای زائد، درد و ناراحتی حس نمی کنید.

صفحه اینستاگرام لیزر مروارید

برای مشاهده نمونه کارها و نظرات متقاضیان، اینستاگرام کلینیک لیزر مروارید را دنبال کنید.

آیا همه می توانند از بی حسی برای لیزر مو استفاده کنند؟

برخی شرایط پزشکی با استفاده از پماد بی حسی برای لیزر مو تداخل دارد. در زیر به برخی از این شرایط اشاره می کنیم:

اقدامات قبل از لیزر موهای زائد

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه‌های لیزر موهای زائد موثر است؟

وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

مزایای لیزر موی زائد

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

مشکلات استفاده از داروهای ممنوعه قبل از لیزر

واکنش بدن به لیزر با بروز التهاب و احساس سوزش در پوست

ایجاد لکه های تیره روی پوست به دلیل واکنش فتوتوکسیک

داروهایی که نباید همزمان با لیزر مصرف کرد

داروهایی که می تواند منجر به حساسیت شما به نور لیزر می شود.

داروهای ممنوعه برای لیزر

قرص های ضد تورم

داروهای درمان آکنه

داروهای هورمونی

بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد

بهترین کلینیک برای لیزر ، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر اهمیت دارد:

لیزر مروارید، یکی از بهترین مراکزی است که می توانید برای لیزر انتخاب کنید چرا که این مرکز، با داشتن همه ویژگی های ذکر شده و دیگر ویژگی ها، بالاترین درصد رضایت را در میان مشتریان دارد. همچنین این مرکز، از اپراتورهای کاملا با تجربه برای لیزر مو استفاده می کند.

آدرس لیزر مروارید:

تهران – سعادت آباد – میدان کاج – خیابان سرو غربی – نبش خیابان مروارید – مجتمع مروارید سعادت – واحد ۳

در مرکز لیزر مروارید، خدمات لیزر چگونه برای مراجعه کنندگان انجام می شود؟

مرحله اول شامل یک جلسه مشاوره است که طی آن روش انجام لیزر را برای شما توضیح می دهیم و سابقه پزشکی گذشته شما را مرور می کنیم. ما در مورد سلامتی شما، داروهایی که مصرف می کنید و هرگونه منع مصرف احتمالی برای درمان سوال می کنیم.

ما از شما می خواهیم که یک فرم رضایت نامه را امضا کنید که به ما اجازه انجام جلسات درمانی را می دهد. پس از جلسه مشاوره، می توانید جلسه لیزر را شروع کنید یا برای تاریخ بعدی وقت بگیرید. در حالت ایده آل، ناحیه مد نظر برای لیزر باید روز قبل تراشیده شود. سپس شما را به اتاق لیزر دعوت می‌کنیم، جایی که از شما خواسته می‌شود لباس خود را در بیاورید و روی میز دراز بکشید.

ما به شما یک جفت عینک ایمنی می دهیم که باید در طول جلسه استفاده شود. جلسه می‌تواند شروع شود… متخصص پوست و لیزر با استفاده از یک مداد سفید، نواحی مورد نظر برای درمان را مشخص می‌کند. او با شما ارتباط برقرار می کند تا ببیند شما چقدر درمان را تحمل می کنید و شدت خنک کننده را تنظیم می کند تا راحتی شما را تضمین کند.

ما راهنمایی های بعد از درمان را به شما ارائه می دهیم، از جمله توصیه هایی در مورد اینکه چه کرمی باید استفاده کنید و برای پاسخ به هر سؤالی که ممکن است داشته باشید در دسترس هستیم.

پرسش های متداول

قبل از اینکه کرم یا پماد بی حسی برای لیزر مو را روی قسمت وسیعی از پوست خود امتحان کنید، آن را روی قسمت کوچکی از پوست خود امتحان کنید تا از عدم بروز واکنش آلرژیک به آن اطمینان حاصل کنید.

برخی از افراد ممکن است به کرم بی حسی بعد از لیزر حساسیت داشته باشند. عوارض ناشی از کرم بی حسی برای لیزر مو در این افراد شامل قرمزی پوست، التهاب، خارش، بالا رفتن ضربان قلب، حالت تهوع، سرگیجه، بی حالی، اختلال در سیستم عصبی و گردن خون است.

خیر. این کرم ها به صورت موضعی فقط روی سطح پوست قرار میگیرند و تاثیری بر روی روند لیزر موهای زائد ندارند. بنابراین تاثیر آن را کم نمی کنند.

بسته به کرمی که انتخاب می کنید متفاوت است اما هیچ کدام هزینه بالایی ندارند و به راحتی هم در داروخانه ها پیدا می شوند.

طول هر جلسه بسته به اندازه ناحیه تحت درمان متفاوت است. میانگین زمان درمان 30 دقیقه و حداکثر زمان درمان معمولاً حدود دو ساعت است. برای نواحی کوچک‌ تر، مانند قسمت‌ هایی از صورت یا گردن، درمان می‌تواند 5 تا 10 دقیقه طول بکشد.

این روش توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای کاهش دائمی موهای زائد و رفع موهای زائد طولانی مدت تایید شده است. پس از دوره اولیه درمان، افراد شاهد کاهش قابل توجه مو در ناحیه لیزر شده خواهند بود.

پس از یک دوره اولیه شش جلسه ای، ممکن است جلسات شارژ توصیه شود. با این حال، هر مویی که دوباره رشد می‌کند، روشن‌ تر و ظریف‌ تر از قبل است. همچنین کمتر رشد می کند و راحت تر حذف می شود.

به لطف پیشرفت های تکنولوژی، انواع پوست های تیره اکنون با لیزر موهای زائد قابل درمان هستند. با این حال این فرایند هنوز هم پیچیده تر از پوست های روشن تر است. حذف موهای زائد با لیزر با حمله به ملانین (رنگدانه) درون مو عمل می کند. سطوح بالای ملانین نیز در پوست تیره وجود دارد، بنابراین این خطر وجود دارد که پوست نیز تحت تأثیر قرار گیرد. بنابراین ضروری است که همیشه به یک متخصص ماهر مراجعه کنید، که بتواند به طور ماهرانه ارزیابی کند که شما کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستید یا خیر.

تنها مناطقی که ما لیزر نمی کنیم چشم ها، وسط ابرو، نیپل و پشت پلک سر هستند. تمام نواحی دیگر بدن را می توان با لیزر موهای زائد درمان کرد.

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، افرادی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

برای اکثر افراد، لیزر موهای زائد ضرری ندارد. با این حال، همه چیز به آستانه درد شما بستگی دارد. اکثر مردم می گویند که احساس می شود یک کش لاستیکی روی پوست کوبیده می شود. اما اگر بیش از حد به درد حساس هستید، ممکن است ناراحتی جزئی را تجربه کنید.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

  • درد و ناراحتی
  • تورم
  • قرمزی

این موضوع از فرد به فرد دیگر متفاوت است. از بین بردن موها اغلب به یک سری لیزر درمانی نیاز دارد. اکثر افراد می توانند هر 4 تا 6 هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی درمان دیگری بی خطر است.

اکثر افراد مقداری رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید.

نه! این بسیار مهم است که در هفته های قبل و بعد از جلسات لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید. برنزه شدن پوست قبل یا بعد از درمان می تواند شانس تغییر رنگدانه پوست را تا حد زیادی افزایش دهد و در نتیجه منجر به هایپرپیگمانتاسیون  (تیره شدن پوست) یا هیپوپیگمانتاسیون (روشن شدن پوست) شود که می تواند دائمی باشد.

بله. تراشیدن موهای سطحی در ناحیه مورد نظر برای لیزر تاثیر منفی بر درمان ندارد، زیرا لیزر فولیکول زیر پوست را هدف قرار می دهد. وجود موهای سطحی می تواند گرما را در طول جلسه بیشتر احساس کند که می تواند منجر به یک جلسه دردناک تر شود. به شدت توصیه می شود که موهای ضخیم یا درشت را با اصلاح یک روز قبل از جلسه خود از بین ببرید.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

مانند سایر روش‌های حذف موهای زائد، برخی از ناراحتی‌ ها در حذف موهای زائد با لیزر وجود دارد، اما این مقدار حداقل است. لیزرهای ما از مکانیسم های خنک کننده برای راحتی فرد استفاده می کنند.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید. 

یک درمان متوسط برای کاهش دائمی مو بین 6 تا 8 جلسه طول می کشد. با لیزر موهای زائد، موها نازک‌ تر می‌شوند و کمتر و کمتر می‌شوند. فواصل جلسات از ماهانه تا دو ماه یکبار بسته به ناحیه بدن برای لزر متفاوت است.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *