لیزر موهای پشت در تهران

 

ضرورت لیزر موهای پشت

زیبایی و داشتن پوستی صاف و یک دست در ناحیه پشت

مزایای لیزر موهای پشت

پوستی صاف، درخشان، نرم و بدون وجود منافذ باز پوستی

افزایش اعتماد به نفس

از بین بردن تیرگی پوست تا حد زیادی

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای پشت

بسته به عوامل زیر متفاوت است:

جنس موهای شما

رنگ پوست

رنگ موهای زائد

مراقبت های قبل از لیزر موهای پشت

قبل از لیزر موهای پشت از موچین، وکس، بند، اپیلاسیون استفاده نشود.

بدن را در معرض نور خورشید قرار ندهید.

از دو هفته قبل از لیزر از برنز شدن خودداری کنید.

اصلاح موهای زائد را فقط با ژیلت و تیغ انجام دهید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای پشت

دوش آب داغ نگیرید.

تا 48 ساعت، به اتاق خار، سونا، جکوزی و … نروید

مدت زمان لیزر

نیم ساعت الی 40 دقیقه

احتمال موفقیت

در صورتی که یک مرکز لیزر درست را انتخاب کنید، احتمال موفقیت زیاد است

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

لیزر موهای پشت

آیا لیزر موهای پشت تنها مختص به خانم‌ ها است؟

محبوبیت لیزر موهای پشت در بین مردان رو به افزایش است. لیزر موهای زائد در مردان و زنان از اصول یکسانی پیروی می کند. لیزر، رنگدانه ‌های مو را هدف قرار می ‌دهد تا گرما را به فولیکول منتقل کند و رگ خونی تغذیه‌کننده آن را تحریک کند. اگر سوخت نباشد، مو وجود ندارد. علاوه بر این، لیزر موهای زائد در پوست روشن و موهای تیره بهترین عملکرد را دارد. تضاد شدید بین رنگدانه پوست و رنگدانه مو باعث می شود لیزر برای هدف قرار دادن فولیکول مو آسان تر شود.

به طور کلی، مردان موهای بیشتر، ضخیم ‌تر و تیره ‌تری نسبت به زنان دارند که آن ها را کاندیدای ایده‌آل برای لیزر موهای زائد می‌کند. با این حال، هنگامی که این روش انتخاب می شود، برای هر دو جنس زن و مرد یکسان است. در واقع موها باید قبل از هر جلسه تراشیده شوند تا فقط قسمتی از موی زیر پوست گرمای لیزر را گرفته و به فولیکول منتقل کند.

تنها تفاوت قابل توجه بین مردان و زنان در مورد لیزر موهای زائد، اندازه نواحی است. مردان معمولاً بدن بزرگ‌ تری دارند و قسمت‌ های بزرگ‌ تری برای درمان دارند. در مردان نواحی برای درمان بزرگ ‌تر هستند، هر جلسه طولانی ‌تر باشد، گران تر است.

لیزر موهای پشت تنها مختص خانم ها نیست و آقایان زیادی نیز تمایل دارند تا از شر موهای پشت خلاص شوند.

محبوب ترین مناطق برای لیزر در مردان کدام است؟

یکی از قسمت های بدن که بسیاری از مردان با آن دست و پنجه نرم می کنند، صورت است. مردان باید ریش خود را برای کار بتراشند، ظاهر تمیز و آراسته داشته باشند و به طور کلی با استانداردهای خاص جامعه مطابقت داشته باشند. این روشی است که باید هر روز انجام شود و زمان بر است و بسیاری از مردان از انجام آن خسته شده اند. به همین دلیل است که چرا لیزر موهای زائد تمام صورت (از جمله ریش، خط فک و گردن) به یک منطقه محبوب تبدیل شده است.

ما در لیزر مروارید، لیزر موهای زائد را برای مردان برای نواحی دیگر مانند کمر، سینه، پشت، بازوها یا پاها نیز انجام می دهیم، زیرا تجربه نشان می دهد که آن ها مناطق محبوبی برای لیزر هستند.

لیزر موهای پشت برای کدام قسمت ‌ها انجام می‌شود؟

منظور از لیزر موهای پشت، لیزر پشت گردن تا بالای کمر است.

بهترین کاندید لیزر موهای پشت

به طور کلی، اکثر افرادی که به لیزر موهای پشت علاقه دارند واجد شرایط درمان هستند. انتخاب بهترین کاندید برای لیزر موهای پشت، عمدتاً به نوع پوست و مو، وضعیت سلامت کلی و روند رشد موهای پشت  و سایر عوامل بستگی دارد.

رنگدانه مو قابلیت درمان را تعیین می کند

کلید حذف موفقیت آمیز موهای زائد، ملانین است! از آن جایی که لیزر به طور خاص به دنبال رنگدانه است، هر چه مو تیره تر باشد، درمان موثرتر خواهد بود. اگر ملانین زیادی در موهای پشت خود داشته باشید، به راحتی واجد شرایط خواهید بود.

رنگ مو

موها باید به اندازه کافی تیره باشند تا لیزر، رنگدانه را هدف قرار دهد. افراد بدون ملانین در فولیکول های مو، یعنی بلوند های طبیعی، سفید، خاکستری و مو قرمز طبیعی از لیزر موهای زائد سودی نخواهند برد.

رنگ پوست

در گذشته، فناوری لیزر موهای زائد با رنگ ‌های پوست روشن ‌تر و موهای تیره بهترین کاربرد را داشت و برای افرادی با رنگ پوست تیره ‌تر، افرادی که پوست سیاه‌  یا آسیایی داشتند به دلیل نگرانی از تغییر رنگ، جای زخم و خطرات انواع آسیب ‌های پوستی توصیه نمی‌ شد. برای اینکه لیزر موهای پشت موثر باشد، تضاد بین رنگ پوست و رنگ مو لازم بود، در غیر این صورت، خطر این بود که رنگدانه طبیعی پوست را هدف قرار دهد و نه رنگدانه مو و این موضوع منجر به سوزش شود.

خوشبختانه با توجه به پیشرفت تکنولوژی لیزر، حذف موهای پشت در حال حاضر گزینه ای مطمئن برای افراد با هر رنگ پوستی است. لیزر موهای زائد اکنون با تنظیماتی در نظر گرفته شده است که بسته به هر پوست و ترکیب رنگ طبیعی مو قابل تنظیم است. این موضوع شامل بافت و تراکم مو می شود.

موهای زبر بهتر از موهای نازک به لیزر پاسخ می دهند. اگر موهای نازک ‌تری دارید، واقعاً اهمیتی ندارد، لیزر به دنبال رنگدانه است، نه تراکم فولیکول مو.

ما در لیزر مروارید شما را کامل راهنمایی می کنیم و بسته به شرایط شما تعیین می کنیم که آیا کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای پشت هستید یا خیر.

ملاحظات وضعیت سلامتی

هنگام شروع دوره لیزر موهای پشت، سلامتی همیشه اولویت مهم ماست. پزشکان باید از درمان ‌ها، داروها یا تغییرات قبلی که ممکن است بر درمان ‌های شما تأثیر منفی بگذارد آگاه باشند. هر یک از شرایط زیر ممکن است باید شود شما کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای پشت نباشید:

 • سابقه ملانوم
 • خال های برجسته
 • ضایعات مشکوک
 • تشکیل اسکار کلوئیدی
 • مشکلات درمانی
 • عفونت های فعال
 • زخم های باز
 • کندوها
 • تبخال
 • خالکوبی در ناحیه درمان
 • بیماری های خود ایمنی
 • بارداری، تلاش برای باردار شدن، یا شیردهی

واکنش به حذف موقت موهای زائد

شرایطی مانند موهای زیر پوستی، راش، سوختگی با تیغ، سوختگی های شیمیایی یا تحریک ناشی از مواد موبر ممکن است نشان دهنده نیاز به دوره درمان لیزر موهای زائد به عنوان راهی برای محافظت از پوست باشد.

قرارگیری در معرض نور خورشید

اگر عاشق برنزه کردن پوست هستید، ممکن است واجد شرایط لیزر موهای پشت نباشید. مگر اینکه دو هفته قبل و دو هفته بعد از لیزر موهای زائد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و برنزه شدن خودداری کنید! مشکل این است که نور خورشید پوست را نسبت به گرما حساس ‌تر می‌کند و استفاده از لیزر روی پوست‌ های حساس به گرما می‌ تواند باعث افزایش رنگدانه، سوختگی و حتی زخم شود. ضد آفتاب کاملا ضروری است! این ماده اساسی برای سلامت روزانه پوست است.

عوامل متعددی باعث می شود که فردی به عنوان کاندیدای مناسب برای لیزر موهای پشت، انتخاب شود. برای درک این عوامل، مهم است که بدانید لیزرها در هنگام هدف قرار دادن موها چگونه کار می کنند. لیزر نوعی نور پالسی است که بسیار شدید است. این نور ملانین موجود در مو را هدف قرار می دهد که همان چیزی است که به مو رنگ می دهد. لیزر با هدف قرار دادن ملانین قادر است فولیکول مو در انتهای موهای زیر پوست را بدون آسیب رساندن به پوست تجزیه کند. با در نظر گرفتن این موضوع، انواع مو و پوست خاص شما در اثربخشی لیزر موهای زائد تفاوت ایجاد می کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

فواید لیزر موهای پشت​

فواید لیزر موهای پشت

از بین بردن موهای پشت از طریق اپیلاسیون، اصلاح و موچین می تواند برای پوست، مضر باشد. به همین دلیل است که افراد بیشتری، چه مرد و چه زن، به لیزر موهای زائد به عنوان جایگزینی موثر برای روش ‌های سنتی رفع موهای زائد روی می‌آورند.

اگر می‌ خواهید موهای زائد را در چندین نواحی از بین ببرید، توصیه می کنیم که این کار را یکجا انجام دهید. در اینجا دلایلی وجود دارد که باید به دنبال لیزر موهای زائد کل بدن باشید:

 • حذف دائمی موهای زائد – حذف موهای تمام بدن یک گزینه کاهش دائمی موهای زائد است که به شما امکان می دهد از پوستی صاف ابریشمی لذت ببرید. دیگر نیازی به اصلاح ناراحت کننده و اپیلاسیون یا کندن موها دردناک نیست.
 •  زمان کارآمد و راحت – به جای رزرو چندین جلسه درمانی، خدمات لیزر موهای زائد تمام بدن به شما اجازه می دهد تا در کوتاه ترین بازه زمانی لیزر کل بدن را انجا دهید. این امر باعث می‌شود تا به روال ارائه شده توسط کلینیک لیزر موهای زائد انتخابی خود پایبند باشید.
 •  مقرون به صرفه – درمان لیزر موهای زائد می تواند در دراز مدت در هزینه شما صرفه جویی کند. جلسات لیزر منظم منجر به کاهش دائمی مو می شود و آن را به یک راه حل طولانی مدت و مقرون به صرفه تبدیل می کند. لازم نیست نگران روش های دردناک اپیلاسیون یا خرید مداوم تیغ یا کرم موبر باشید.
 • ایمن و موثر – اپیلاسیون و اصلاح می تواند خارش و دردناک باشد، به خصوص زمانی که آن را در چندین قسمت از بدن انجام می دهید. برخلاف این گزینه‌ های حذف موهای زائد، یک درمان لیزر کامل حذف موهای زائد از پیشرفته ‌ترین و مؤثرترین لیزر برای رفع موهای زائد در جهان است.
 • از شر موهای زیر پوستی خلاص شوید – رشد زمانی اتفاق می افتد که موها پس از اصلاح یا اپیلاسیون دوباره رشد می کنند و برجستگی های قرمز کمی روی پوست باقی می مانند. لیزر موهای زائد فولیکول مو را در ریشه هدف قرار می دهد و از توانایی مو برای رشد بدون آسیب رساندن به سطح پوست جلوگیری می کند.

در زیر به برخی از فواید لیزر موهای پشت می پردازیم:

 1. راه حل بلند مدت

زمانی که فولیکول های مو از بین بروند، دیگر رشد نخواهند کرد. این بدان معنی است که می توانید برای همیشه با موهای پشت خداحافظی کنید و نتایج ماندگاری کسب کنید.

 1. راه حلی دائمی حذف موهای زائد

لیزر موهای پشت، یک سرمایه گذاری عاقلانه برای کسانی است که به دنبال راه حلی دائمی برای رفع موهای زائد هستند.

 1. حداقل عوارض جانبی

با پیشرفت‌ هایی که در درمان‌ های لیزری صورت گرفته، این روش‌ ها دردناک ‌تر و مؤثرتر شده‌ اند، بنابراین شدت و تعداد عوارض جانبی کاهش می‌ یابد. شایع ترین عارضه جانبی ادم فولیکولی است: قرمزی در فولیکول که 24-48 ساعت طول می کشد.

 1. کوتاه بودن جلسه درمان

مدت زمان جلسات لیزر موهای زائد کوتاه است. نواحی کوچک بدن (لب، زیر بغل، بیکینی) فقط 15 دقیقه طول می کشد! حتی مناطق بزرگ تر تنها بخش کوچکی از روز شما را اشغال خواهند کرد.

 1. دیگر موهای زیر روییده وجود ندارد

لیزر موهای زائد موهای زائد را از بین می برد و خطر التهاب، برآمدگی و خارش را به حداقل می رساند.

 1. کمتر دردناک است

لیزر موهای زائد در مقایسه با روش های دیگر از بین بردن موهای زائد از جمله اپیلاسیون، موچین و نخ، گزینه کمتر دردناکی است.

 1. ایمنی

به لطف پیشرفت ‌های جدید در فناوری لیزر موهای زائد، افرادی که رنگ پوست تیره دارند، اکنون از همان سطح ایمنی با افرادی که پوست روشن‌تری دارند، برخوردار هستند.

 1. درمان دقیق

دقت لیزر موهای زائد، برای از بین بردن موهای خاص مانند موهای ناحیه خاصی یا قسمت کوچکی از پوست ایده آل می کند.

 1. باعث زیبایی پوست می شود

علاوه بر کاهش مو، لیزر درمانی می تواند دفعات و شدت جوش های آکنه را کاهش دهد. همچنین می تواند از علائمی که به تحریک پوست کمک می کنند جلوگیری کند و به بهبود تن و بافت کمک کند.

 1. راحت بودن

لیزر موهای پشت، در زمان زیادی صرفه جویی می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

عوارض لیزر موهای پشت

چند عارضه جانبی رایج وجود دارد که ممکن است بعد از لیزر موهای زائد ظاهر شود. بیشتر این اثرات جزئی و موقتی هستند، اما عبارتند از:

 • قرمزی یا تحریک پوست: از آن جایی که لیزر موهای پشت، با آسیب رساندن به فولیکول موی موهای پشت عمل می کند، بسیاری از افراد دچار گزگز، قرمزی یا تحریک پوست کوتاه مدت خواهند شد. ممکن است پوست کمی متورم شود. اینگونه تحریکات باید در عرض چند ساعت پس از درمان کاهش یابد.
 • پوسته پوسته شدن: برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن را در ناحیه تحت درمان تجربه کنند، یکی دیگر از اثرات جزئی که باید به سرعت از بین برود. با مراقبت از ناحیه، با استفاده از مرطوب کننده، می توانید از هر گونه پوسته پوسته شدنی که می تواند منجر به جای زخم شود، جلوگیری کنید.
 • تغییر در رنگ پوست: برخی افراد ممکن است دچار هیپرپیگمانتاسیون یا هیپوپیگمانتاسیون شوند، به این معنی که ممکن است پوست ناحیه مورد نظر تیره یا روشن تر شود. دوباره این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و رنگ طبیعی پوست باز می گردد.

اینها عوارض جانبی رایج هستند و معمولا جزئی و موقت هستند. اگر هر یک از این علائم ادامه یافت، مهم است که با متخصص پوست خود مشورت کنید.

مانند هر روش دیگری برای رفع موهای زائد، همیشه خطر عفونت وجود دارد. اگر علائم عفونت را تجربه کردید، فوراً با متخصص پوست خود تماس بگیرید یا به پزشک عمومی خود مراجعه کنید.

از آنجایی که در این فرآیند از لیزرهای قدرتمندی استفاده می شود، ممکن است در مورد عوارض جانبی لیزر موهای زائد روی صورت نگران باشید. هنگامی که یک پزشک در نزدیکی چشم کار می کند، به طور بالقوه خطر آسیب چشم وجود دارد، بنابراین هنگام انجام آن باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنید. در غیر این صورت، این فرآیند برای صورت بی خطر است و فقط خطرات عادی و کوچکتر عوارض جانبی ذکر شده در بالا را به همراه دارد.

عوارض جانبی شدید نادر هستند و در صورت عدم انجام درمان توسط یک متخصص آموزش دیده و دارای گواهی، خطر آن ها افزایش می یابد. این ها می تواند شامل رشد بیش از حد مو در ناحیه مورد نظر باشد. تغییر در بافت پوست شما و جای زخم یا تاول نیز می تواند از عوارض لیزر موهای پشت باشد.

افراد کمی هستند که یا باید از درمان لیزر موهای زائد اجتناب کنند یا مراقبت های خاصی را انجام دهند:

 • بارداری: لیزر موهای پشت برای افرادی که باردار هستند توصیه نمی شود. این به این دلیل است که هیچ مطالعه علمی انجام نشده است که بی خطر بودن آن را ثابت کند. قبل از انجام لیزر باید صبر کنید تا بعد از زایمان هورمون های شما به حالت عادی بازگردد.
 • حساسیت به نور: هر فردی که به نور حساس است نباید این روش را انجام دهد. برخی از داروها حساسیت به نور را افزایش می دهند، به عنوان مثال، برخی از داروهای ضد افسردگی، ضد انعقاد یا داروهای ضد التهابی. مهم است که با متخصص پوست خود در مورد داروهایی که ممکن است مصرف کنید صحبت کنید.
 • اسکار کلوئید: افرادی که اسکارهای کلوئیدی دارند، یا اگر مشکلات ترمیم پوست مانند اسکار هیپرتروفیک دارید، ممکن است لازم باشد از لیزر موهای زائد در آن ناحیه اجتناب کنید. دوباره متخصص پوست شما می تواند به شما مشاوره دهد.

طول درمان لیزر موهای پشت

از آنجایی که لیزر موهای پشت، ریشه مو را در زیر سطح پوست هدف قرار می دهد، باید مو را در مرحله خاصی از چرخه رشد آن از بین ببرد. موهای فردی همیشه در نقطه متفاوتی از این چرخه هستند، بنابراین برای دریافت طولانی‌ترین فواید به جلسات متعدد نیاز خواهید داشت. ما معمولاً 6 تا 8 جلسه با فاصله 4 تا 6 هفته را توصیه می کنیم.

طول درمان لیزر موهای پشت​

هزینه لیزر موهای پشت

عواملی که ممکن است بر هزینه کلی لیزر موهای پشت تأثیر بگذارد، در زیر آورده شده است:

 • اندازه ناحیه درمان: هزینه لیزر موهای زائد با اندازه ناحیه درمان نسبت مستقیم دارد. درمان نواحی بزرگ تر مانند پشت، سینه و پاها هزینه بیشتری نسبت به درمان نواحی کوچک تر مانند زیر بغل یا بیکینی دارد.
 • تعداد جلسات مورد نیاز: تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان لیزر موهای زائد تمام بدن می تواند بسته به عواملی مانند رنگ مو، رنگ پوست و ضخامت مو متفاوت باشد. به طور متوسط، کاندیدها ممکن است بین 6 تا 8 جلسه برای حذف موهای تمام بدن نیاز داشته باشند، که می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه درمان تاثیر بگذارد.
 • کلینیکی که انتخاب می کنید: کلینیکی که برای درمان لیزر موهای زائد انتخاب می کنید نیز می تواند بر هزینه تاثیر بگذارد. برخی از کلینیک ‌ها ممکن است برای پکیج هایشان تخفیف‌ هایی ارائه دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است به دلیل موقعیت مکانی یا شهرت خود، قیمت‌ های بالاتری داشته باشند. ناگفته نماند که اینکه کارکنان آن ها چه سطح تجربه ای دارند نیز در هزینه لیزر مهم است.

دستگاه مناسب لیزر موهای پشت

در زیر، به معرفی برخی از بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای پشت بدن، می پردازیم:

نام دستگاه

توضیحات

دستگاه لیزر الکساندرایت

گفته شده که این دستگاه، جزء یکی از بهترین دستگاه های موجود برای لیزر موهای پشت و لیزر کل بدن است که قابلیت تنظیم برای رفع موهای زائد را دارد. همچنین کولینگ بسیار قوی دارد که از سوختگی پوست جلوگیری می کند.

دستگاه لیزر ICE Platina Plus و ICE Platinum

این دو دستگاه لیزر نیز برای لیزر موهای پشت بدن بسیار عالی و کاربردی هستند و سه طول موج دارند. از آن جایی که فرکانس این دو دستگاه قابل تنظیم است، می تواند برای هر نوع پوست و رنگ پوستی مناسب باشد.

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود، عمق نفوذ زیادی در پوست دارد و یکی از بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای پشت بدن و کل بدن است. با توجه به ویژگی ها و ساختاری که این دستگاه لیزر دارد، گفته می شود که با پوست ایرانی ها سازگاری زیادی دارد. این دستگاه برای کاندیدهایی که پوست تیره دارند نیز جوابدهی دارد.

دستگاه IPL

در توضیحات این دستگاه آورده شده است که برای هم موهای روشن و هم موهای تیره عالی است. همچنین برای لیزر موهای پشت بدن یک گزینه فوق العاده است چرا که یکی از کم خطرترین دستگاه لیزرهاست و هیچ سوختگی را تجربه نمی کنید.

لیزر Nd:YAG

اگر دوست دارید لیزر موهای پشت بدن را انجام دهید اما به دلیل تیره بودن پوست خود، نگران این موضوع هستید، لیزر Nd:YAG، بهترین گزینه برای شماست. این دستگاه روی ملانین ها تاثیری ندارد و فقط فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد.

نتایج لیزر موهای پشت

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر موهای پشت داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر کاندیدها به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می ‌شوند. موها نیز ریزتر و رنگ روشن ‌تری دارند.

موها فوراً نمی ریزند، اما در طی چند روز تا چند هفته، موها می ریزند. درمان‌ های مکرر معمولاً ضروری هستند زیرا رشد و ریزش مو به طور طبیعی در یک چرخه اتفاق می‌افتد و لیزر درمانی با فولیکول ‌های مو در مرحله رشد جدید بهترین کار را دارد.

نتایج به طور قابل توجهی متفاوت است و پیش بینی آن دشوار است. اکثر مردم حذف موهای زائد را تجربه می کنند که چندین ماه طول می کشد و ممکن است سال ها طول بکشد. اما لیزر موهای زائد حذف دائمی موهای زائد را تضمین نمی کند. زمانی که موها دوباره رشد می کنند، معمولا رنگ آنها ظریف تر و روشن تر است.

ممکن است برای کاهش طولانی مدت موهای زائد به جلسات شارژ نیاز داشته باشید.

پس از جلسه اول لیزر موهای پشت چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

قبل از حضور در اولین قرار جلسه لیزر خود، از شما خواسته می شود که با انجام موارد زیر، منطقه یا مناطقی را که قرار است درمان شوند، آماده کنید:

 • شیو کردن موها: تا 24 ساعت قبل از درمان، ناحیه (ها) را بتراشید، اما نه در همان روز درمان – انجام این کار قسمت اعظم موهای سطحی را از بین می برد، که به نوبه خود احتمال سوزش پوست را کاهش می دهد، اما همچنان اجازه می دهد تا متخصصان به اندازه کافی فولیکول مو را ببینند تا بدانند کجا باید لیزر را هدف قرار دهند.
 • ناحیه تحت درمان را تمیز نگه دارید: به عنوان مثال، اگر زیر بغل شما تحت درمان است، از شما می خواهیم که قبل از مراجعه به کلینیک، هرگونه اثری از دئودورانت را بردارید.

قبل از شروع درمان، برای محافظت از چشمان خود در برابر پرتوهای لیزر قدرتمند ما، ملزم به استفاده از عینک هستید. سپس متخصصان لیزر درمانی را انجام می دهند و پس از آن ژل آلوئه ورا را برای تسکین نواحی حساس در اختیار شما قرار می دهند.

لیزر موهای زائد پوست را حساس و کمی تحریک می کند. افراد ممکن است قرمزی پوست را تجربه کنند. بنابراین، بهتر است از هر گونه فعالیتی که ممکن است باعث تحریک بیشتر پوست شود، خودداری کنید. حداقل 24 ساعت پس از اولین جلسه لیزر موهای زائد باید از دوش آب گرم، سونا و ورزش خودداری کنید. افراد باید از دئودورانت، لوسیون بدن و خوشبو کننده ها اجتناب کنند. استفاده از ژل آلوئه ورا به تسکین پوست کمک می کند.

 • یک هفته بعد

یک هفته بعد از قرار ملاقات لیزر موهای زائد، افراد متوجه ریزش مو می شوند. این کاملا طبیعی است و نباید با رشد مجدد اشتباه گرفته شود. افراد نباید اپیلاسیون، کندن یا موچین را انجام دهند.

 • 3 تا 4 هفته بعد

بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد ناحیه تحت درمان حدود چهار تا شش هفته صاف خواهد بود. پس از این بازه زمانی، افراد باید متوجه رشد مجدد موهای ریز کمی شوند. باید از موچین یا اپیلاسیون این موها اجتناب شود. در واقع، آنها در طول درمان بعدی مورد هدف قرار خواهند گرفت، که باید در همین زمان انجام شود.

 • در عرض 3 ماه

در این مرحله افراد باید قبلاً دو درمان را انجام داده باشند. پاها، ناحیه بیکینی، پشت، قفسه سینه، ناحیه صورت، زیر بغل و بازوها حداقل 50 درصد از موها را از بین خواهند برد. نتایج بسته به نوع پوست بیمار متفاوت خواهد بود، اما می توان تصور کرد که در این زمان شاهد کاهش چشمگیر مو خواهند بود.

 • در عرض 6 ماه

افراد باید پس از یک سال یا هشت ماه بسته به ناحیه تحت درمان، لیزر خود را به کلینیک لیزر موهای زائد تکمیل کنند. حالا موهایشان برای همیشه از بین خواهد رفت.

نواحی هورمونی مانند صورت و بیکینی نیاز به زمان بیشتری برای درمان دارند. این به این دلیل است که رشد مو توسط هورمون ها تحریک می شود.

مراقبت های قبل و بعد از درمان قبل و بعد از هر جلسه یکسان باقی می ماند. همچنین افراد باید قبل از جلسه خود اصلاح کنند و پوست پشت کمر خود را از لوسیون ها، کرم ها و مرطوب کننده ها بشویند. در صورت قرار گرفتن در معرض آفتاب، چه قبل و چه بعد از جلسه، باید همیشه از ضد آفتاب استفاده کنند.

اقدامات قبل از لیزر موهای پشت ​

اقدامات قبل از لیزر موهای پشت

اگر به لیزر موهای زائد علاقه دارید، دکتری را انتخاب کنید که دارای گواهی تخصصی مانند پوست یا جراحی زیبایی باشد و تجربه لیزر موهای زائد بر روی نوع پوست شما را داشته باشد. اگر یک دستیار پزشک یا پرستار دارای مجوز این روش را انجام دهد، مطمئن شوید که تحت نظر پزشک است و در طول درمان در محل در دسترس است. در مورد اسپاها، سالن ها یا سایر امکاناتی که به پرسنل غیرپزشکی اجازه انجام لیزر موهای زائد را می دهند، احتیاط کنید.

قبل از لیزر موهای زائد، با پزشک مشورت کنید تا مشخص شود که آیا این گزینه درمانی برای شما مناسب است یا خیر. پزشک شما احتمالاً موارد زیر را انجام خواهد داد:

 • در مورد سابقه پزشکی خود صحبت کنید: از جمله مصرف دارو، سابقه اختلالات پوستی یا اسکار، و روش های قبلی حذف موهای زائد.
 • در مورد خطرات، مزایا و انتظارات، از جمله اینکه لیزر موهای زائد چه کاری می تواند انجام دهد و چه کاری نمی تواند برای شما انجام دهد، صحبت کنید.
 • عکس بگیرید تا برای ارزیابی های قبل و بعد و بررسی های طولانی مدت استفاده شود.

در جلسه مشاوره، طرح درمان و هزینه های مربوطه را مورد بحث قرار دهید.

پزشک همچنین دستورالعمل های خاصی را برای آماده شدن برای لیزر موهای زائد ارائه می دهد. این ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • دوری از آفتاب. توصیه های پزشک خود را برای اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید قبل و بعد از درمان دنبال کنید.
 • روشن کردن پوست شما. از هرگونه کرم پوستی بدون آفتاب که پوست شما را تیره می کند خودداری کنید.
 • اجتناب از سایر روش های حذف موهای زائد. کندن، اپیلاسیون و الکترولیز می تواند فولیکول مو را مختل کند و حداقل چهار هفته قبل از درمان باید از انجام آنها اجتناب شود.
 • اجتناب از داروهای رقیق کننده خون. از پزشک خود در مورد مصرف چه داروهایی مانند آسپرین یا داروهای ضد التهابی قبل از انجام عمل بپرسید.
 • اصلاح ناحیه درمان . اصلاح و شیو یک روز قبل از لیزر توصیه می شود. موهای بالای پوست را از بین می برد که می تواند منجر به آسیب پوست سطحی از موهای سوخته شود، اما ساقه مو را در زیر سطح دست نخورده می گذارد.

لیزر موهای زائد معمولاً به دو تا شش جلسه درمانی نیاز دارد. فاصله بین درمان ها بسته به محل متفاوت است. در مناطقی که مو به سرعت رشد می کند، مانند پشت لب، درمان ممکن است در چهار تا هشت هفته تکرار شود. در مناطقی با رشد کند مو، مانند پشت، درمان ممکن است هر 12 تا 16 هفته انجام شود.

برای هر درمان، از عینک مخصوص برای محافظت از چشمان خود در برابر پرتو لیزر استفاده خواهید کرد. در صورت لزوم ممکن است یک دستیار دوباره محل درمان را اصلاح کند. پزشک ممکن است برای کاهش هر گونه ناراحتی در طول درمان، از یک بی حس کننده موضعی روی پوست شما استفاده کند.

پزشک یک دستگاه لیزر دستی را روی پوست شما فشار می دهد. بسته به نوع لیزر، ممکن است از یک دستگاه خنک کننده در نوک دستگاه یا یک ژل خنک برای محافظت از پوست و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود.

هنگامی که پزشک یا اپراتور مجرب لیزر را فعال می کند، پرتو لیزر از طریق پوست شما به فولیکول های مو منتقل می شود. گرمای شدید پرتو لیزر به فولیکول‌های مو آسیب می‌ رساند که از رشد مو جلوگیری می‌کند. ممکن است احساس ناراحتی کنید، مانند سوزن سوزن گرم و احتمالاً از دستگاه خنک کننده یا ژل احساس سرما خواهید کرد.

درمان یک ناحیه کوچک، مانند پشت لب، ممکن است تنها چند دقیقه طول بکشد. درمان یک ناحیه بزرگتر، مانند پشت، ممکن است  حتی بیش از یک ساعت طول بکشد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای پشت

ممکن است در چند ساعت اول پس از لیزر موهای زائد متوجه قرمزی و تورم شوید.

برای کاهش هر گونه ناراحتی، یخ را روی ناحیه تحت درمان قرار دهید. اگر بلافاصله پس از لیزر موهای زائد دچار واکنش پوستی شدید، ممکن است پزشک از کرم روی ناحیه آسیب دیده استفاده کند.

پس از لیزر موهای زائد و بین درمان های برنامه ریزی شده، از نور خورشید دوری کنید و به مدت شش هفته یا طبق دستور پزشک از تخت برنزه استفاده نکنید. روزانه از ضد آفتاب با SPF30 استفاده کنید.

آیا لیزر موهای پشت سرطان‌زا است؟

یکی از نگرانی هایی که ممکن است در مورد لیزر درمانی داشته باشید این است که آیا این نوع نور می تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد یا خیر. سرطان پوست با قرار گرفتن در معرض انواع خاصی از نور در محدوده UV مرتبط است. ما در معرض اشعه ماوراء بنفش نور خورشید و برخی منابع نور مصنوعی مانند تخت ‌های برنزه هستیم.

 این یک طول موج با انرژی بالا است که فراتر از محدوده دید انسان است.

نور فرابنفش آنقدر قدرتمند است که می تواند به مواد ژنتیکی داخل سلول های ما آسیب برساند. اگر قسمت اشتباهی از DNA آسیب ببیند، می تواند باعث سرطانی شدن سلول های پوست شود. معمولاً سالها قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر انواع اشعه ماوراء بنفش طول می کشد تا این اتفاق بیفتد. همین نوع آسیب نیز مسئول بسیاری از علائم پیری مانند چین و چروک است.

اگرچه لیزر موهای زائد از انرژی نور استفاده می کند، اما هیچ گونه نور UV را شامل نمی شود. طول موج هایی که برای هدف قرار دادن فولیکول های مو استفاده می شوند، طول موج بیشتری دارند و انرژی کمتری دارند. هیچ خطری وجود ندارد که آن ها به مواد ژنتیکی سلول های شما آسیب برسانند، بنابراین لیزر موهای زائد خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش نمی دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

انواع روش ‌های رفع موهای زائد پشت​

انواع روش ‌های رفع موهای زائد پشت

ریش تراش ها، کرم های موبر و موم ها موها را از پشت بدن شما برطرف می کنند، اما برای همیشه از شر آن خلاص نمی شوید.

لیزر درمانی موثرترین راه برای از بین بردن موهای پشت بدن است و فواید زیادی دارد. این روش بدون درد است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد تا رشد مو را کاهش دهد و حتی موهای زائد را در نواحی بزرگ بدن از بین ببرد.

آیا انتخاب پکیج‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر موهای پشت موثر است؟

برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.  

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

 

مشکلات استفاده از داروهای ممنوعه قبل از لیزر

واکنش بدن به لیزر با بروز التهاب و احساس سوزش در پوست

ایجاد لکه های تیره روی پوست به دلیل واکنش فتوتوکسیک

داروهایی که نباید همزمان با لیزر مصرف کرد

داروهایی که می تواند منجر به حساسیت شما به نور لیزر می شود.

داروهای ممنوعه برای لیزر

قرص های ضد تورم

داروهای درمان آکنه

داروهای هورمونی

بهترین کلینیک برای لیزر موهای پشت

بهترین کلینیک برای لیزر موهای پشت​

بهترین کلینیک برای لیزر موهای پشت بدن، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای پشت بدن اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر موهای پشت

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، کاندیدهایی که موهای روشن تری دارند، نسبت به کاندیدهایی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما را در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

بله، در برخی موارد موها در حین درمان می‌سوزند. این بدان معنا نیست که اگر موهای سوخته ای وجود نداشته باشد، درمان موثر نبوده است.

این موضوع از فرد به فرد دیگر متفاوت است. از بین بردن موها اغلب به یک سری لیزر درمانی نیاز دارد. اکثر افراد می توانند هر 4 تا 6 هفته یک بار لیزر موهای زائد را انجام دهند. متخصص پوست به شما می گوید چه زمانی درمان دیگری بی خطر است.

اکثر افراد مقداری رشد مجدد مو را مشاهده می کنند. متخصص پوست شما می تواند به شما بگوید که چه زمانی می توانید با خیال راحت از لیزر درمانی برای حفظ نتایج استفاده کنید.

خیر، لیزر موهای زائد به طور کلی نیازی به زمان نقاهت ندارد. بلافاصله پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست درمان شده شما قرمز و متورم می شود. با وجود این، اکثر مردم به فعالیت های روزمره خود باز می گردند.

بسیاری از مشتریان احساس لیزر موهای زائد را مانند یک ضربه یا سوزش خیلی خیلی خفیف که چند بار روی پوست زده می شود، توصیف می کنند که این احساس قابل تحمل است. اگر نواحی وجود دارد که مشتری احساس می کند غیرقابل تحمل است، می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد.

احتمالاً بلافاصله پس از درمان نتایج را خواهید دید. نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است. رنگ و ضخامت موهای شما، ناحیه تحت درمان، نوع لیزر استفاده شده و رنگ پوست شما همگی بر روی نتایج تاثیر می گذارند. شما می توانید انتظار کاهش 10 تا 25 درصدی مو را پس از اولین جلسه لیزر داشته باشید.

برای از بین بردن موهای زائد، اکثر افراد به 2 تا 6 لیزر درمانی نیاز دارند. پس از اتمام درمان ها، اکثر افراد برای چندین ماه یا حتی سال ها هیچ مویی روی پوست تحت درمان مشاهده نمی کنند. وقتی موها دوباره رشد می‌کنند، کمتر می‌ شوند. موها نیز کمتر اند و رنگ روشن ‌تری دارند.

از آنجایی که لیزر انرژی گرمایی زیادی را به پوست منتقل می کند، باید از هر چیزی که پوست را بیشتر گرم می کند مانند سونا و ورزش حداقل تا 48 ساعت بعد از جلسه لیزر خودداری کنید. این کار به پوست شما اجازه می دهد تا روند بهبود را بدون وقفه ادامه دهد.

نور مرئی کاملاً ایمن است بنابراین به غیر از استفاده از عینک نیازی به اقدامات احتیاطی خاصی نیست. پوست برخی از افراد بلافاصله پس از درمان کاملا قرمز می شود. با این حال، اکثر کاندیدها هیچ عارضه جانبی را تجربه نمی کنند و واکنش های پوستی توصیف شده معمولا در عرض چند ساعت تا چند روز ناپدید می شوند. به ندرت ممکن است روشن شدن یا تیره شدن موقت پوست رخ دهد

بله. از این رو مهم است که در مورد حساسیت های پزشکی خود با پزشک خود صادق باشید تا بتوانیم اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از چنین مواردی انجام دهیم.

شایع ترین عوارض جانبی جزئی است و 1 تا 3 روز طول می کشد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • درد و ناراحتی
 • تورم
 • قرمزی

پیروی از دستورالعمل های متخصص پوست نیز مهم است. پیروی از دستورالعمل های قبل از درمان و دستورالعمل های بعد از درمان، خطر عوارض جانبی را تا حد زیادی کاهش می دهد. سایر عوارض جانبی احتمالی زمانی که لیزر موهای زائد توسط متخصص پوست یا تحت نظارت مستقیم متخصص پوست انجام شود، نادر است. سایر عوارض جانبی احتمالی عبارتند از:

 • تاول زدن
 • زخم سرد
 • عفونت ها
 • جای زخم
 • روشن یا تیره شدن پوست

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *