تعداد جلسات لیزر موهای زائد

این موضوع بدیهی است که میزان حجم موهای هر شخص با دیگری متفاوت است و سرعت رشد موهای هر کس با فرد دیگر فرق دارد. برای رهایی از شر تمام موهای زائد در یک ناحیه مشخص، لازم است که چندین جلسه لیزر درمانی، متناسب با چرخه رشد موهای شما برنامه ریزی شود.
در کلینیک گلشید ما همه چیز را درباره چرخه رشد موهای شما را در یک قرار مشاوره پوست اولیه توضیح خواهیم داد. تعداد و فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد مورد نیاز برای هر فرد با دیگری متفاوت است؛ زیرا جنس پوست و موی افراد یکسان نیست.

برنامه ریزی برای تعداد جلسات لیزر موهای زائد


این موضوع بر همگان اثبات شده است که هیچگاه تمامی موهای بدن با یک جلسه لیزر از بین نخواهند رفت و جلسات لیزر موهای زائد متعددی نیاز است تا تمامی فولیکول های موهای ناخواسته شما تحت تاثیر اشعه ی لیزر قرار بگیرند و برای همیشه غیر فعال گردند، از این رو نیاز است که شما برنامه زمان‌بندی دقیق و منظمی برای تعداد جلسات لیزر موهای زائد خود داشته باشید.
وابسته به اندازه ناحیه و نوع موهای بدن زیباجو برای اکثر افراد 5 الی 10 جلسه لیزر نیاز است تا بتوانند به نتیجه دلخواه خود و رضایت نسبی برسند.
پس از هر جلسه لیزر موهای زائد، بخشی از موهای بدن زیباجو برای همیشه از بین می روند و پوست فرد نرم تر و لطیف تر از قبل می گردد.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد با توجه به نواحی تحت درمان

برخی از نواحی بدن نسبت به سایر نواحی به جلسات لیزر درمانی بیشتری نیاز دارند. معمول‌ترین نواحی بدن برای زنان شامل موارد زیر می باشد:

 • پاها
 • زیر بغل
 • نواحی صورت
 • خط بیکینی
 • نواحی برزیلی

برای اغلب نواحی نام برده شده ۴ تا ۶ جلسه درمان کافی خواهد بود. اما گاهی ممکن است که بیماران برای دستیابی به نتایج مورد نظر خود به بیش از ۸ جلسه لیزر درمانی احتیاج داشته باشند.

فاصله بین جلسات لیزر با توجه به نتایج دلخواه

بیشتر افرادی که جلسات لیزر درمانی برای رفع موهای زائد را انتخاب می‌کنند، می‌خواهند از شر تمام موهای ناخواسته خلاص شوند؛ اما افرادی نیز وجود دارند که فقط می‌خواهند حجم موها را کاهش دهند. افرادی که تمایلی به از بین بردن کامل موهای بدن خود ندارند، به جلسات درمانی کمتری احتیاج خواهند داشت.

به عنوان مثال برخی آقایان برای صورت خود یک یا دو جلسه درمانی درخواست می‌کنند که این امر به جای از بین بردن همه موهای صورت، فقط باعث کاهش حجم آنها می‌شود و به اصلاح آسانتر صورت کمک می‌کند. مزیت انجام این کار برای آنها این است که همچنان می‌توانند ریش داشته باشند؛ اما سوختگی رازر کمتری را تجربه کنند.

تعداد جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟

مثل لیزر موهای زائد در خانم‌ها، لیزر آقایان نیز معمولاً به ۶ تا ۸ جلسه با فواصل ۴ تا ۶ هفته‌ای نیاز دارد.

تعداد و فاصله ی جلسات متناسب با ناحیه ی تحت لیزر

همانطور که گفته شد تعداد جلسات مورد نیاز لیزر موهای زائد با توجه به ناحیه تحت لیزر متفاوت خواهد بود. همچنین با توجه به سیکل رشد موی متفاوت در نواحی مختلف میبایست فاصله ی زمانی مربوط به لیزر هر ناحیه به شکل جداگانه تعیین گردد.

صورت و گردن

 • 6-8 جلسه/4-6 هفته

صورت و گردن، رایج ترین نواحی برای لیزر موی زائد هستند. مردان و زنان، هردو علاقه مند به انجام لیزر برای این نواحی هستند؛ زیرا موهای زائد این نواحی، آشکار هستند.

 • اگر مدتی موهای این نواحی را وکس یا شیو کرده اید، احتمال این وجود دارد که به فولیکول مو آسیب رسانده باشید و این امر به این معناست که در صورت لیزر موی زائد، نیازمند جلسات کمتری خواهید بود.
 • عامل کلیدی دیگری که در مشخص کردن تعداد جلسات و فاصله ی بین جلسات مؤثر است، عبارت است از: نواحی صورت و گردن، هورمونی است. نواحی هورمونی بدن، نسبت به نواحی غیر هورمونی بدن (مثل پاها) به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند.

باید 6-8 بار ناحیه ی صورت را درمان کنید تا فولیکول دیگر مو به وجود نیاورد. همچنین باید بین جلسات، 4-6 هفته فاصله بیاندازید.

ظاهراً فرایندی طولانی است اما باید بدانید که فولیکول های مو در بین جلسات، کمی رشد می کنند و وقتی که تحت تابش لیزر قرار می گیرند، در مرحله ی مناسبی از رشد هستند. این فرایند طولانی مدت، باعث نتایج ماندگار خواهد شد؛ اما به یاد داشته باشید که سالی یک یا دو بار باید شارژ شود تا فولیکول ها به همین شکل بماند.

ناحیه ی بیکینی 

 • 5-10 جلسه/4-6 هفته

بسیاری از افراد از لیزر موی زائد برای زدودن موهای زائد ناحیه ی بیکینی استفاده می کنند. این ناحیه از بدن هم، هورمونی است؛ یعنی نسبت به نواحی غیر هورمونی بدن، جلسات بیشتری لازم دارد.

ممکن است 5-10 جلسه درمان لازم باشد تا به نتایج دلخواه برسید. به خاطر داشته باشید که برای این ناحیه هم باید بین جلسات درمانی، فاصله ی 4-6 هفته ای باشد. بدترین حالت این است که حدود یک سال جلسات درمان لیزر موهای زائد این ناحیه طول بکشد. خبر خوب این است که: دیگر نگران سختی و آزردگی بعد از شیو کردن و وکس کردن این ناحیه نخواهید بود. شما نیازمند جلساتی برای شارژ خواهید بود تا مطمئن شوید که فولیکول های مو دیگر در ناحیه ی درمان شده مویی به وجود نمی آورند.

زیربغل 

 • 6-8 جلسه/4-6 هفته

زیر بغل هم یکی دیگر از نواحی هورمونی بدن است، زیرا موهای این ناحیه بعد از بلوغ رشد می کند؛ پس باید 6-8 جلسه هر شش هفته درمان را انجام دهید تا به نتایج دلخواه برسید. این مدت زمان ظاهراً طولانی است، اما نگران نباشید؛ چون هر جلسه، حدود 10 دقیقه طول می کشد.

پاها 

 • 3-6 جلسه/4-6 هفته

بالاخره به جایی رسیدیم که دیگر ناحیه ی هورمونی باقی نمانده و این امر بدان معناست که نواحی باقی مانده ی دیگر، تعداد جلسات کمتری لازم دارند. می توانید هر پا را در 3 جلسه درمان کرده و به نتایج دلخواهتان برسید.

با این حال شاید بشنوید که برخی افراد بیش از 6 جلسه لازم دارند؛ این امر به علت وابسته بودن کارایی لیزر به عواملی چون: نوع پوست، سن و عوامل مؤثر دیگر است. غیر هورمونی بودن این ناحیه از بدن، تأثیری روی فاصله ی بین جلسات ندارد. همچنان باید حدود 4-6 هفته بین جلسات فاصله بیاندازید.

کمر 

 • 5-7 جلسه/4-6 هفته

معمولاً مردان خواهان لیزر موی زائد ناحیه ی کمر هستند؛ زیرا موی زائد زیادی در این ناحیه دارند.

 • معمولاً مردان حدود 5-7 جلسه لازم دارند تا موهای زائد کمرشان به طور کامل از بین برود.
 • زنانی که می خواهند لیزر موی زائد ناحیه ی کمر انجام دهند، تنها چند جلسه لازم دارند.

باید توجه کنید که تعداد جلسات لازم، به میزان مویی که در ناحیه ی تحت درمان وجود دارد، بستگی دارد. در حالی که تعداد جلسات در بیماران مختلف، متفاوت خواهد بود، اما همه باید بدانند که باید بین جلسات، 4-6 هفته فاصله بیاندازند.

توجه به اینکه آیا لیزر موی زائد دائمی است یا خیر، راه خوبی برای قضاوت درباره ی مفید بودن و کارایی آن نیست؛ به جای آن باید میزان کاهش موهای ناحیه ی تحت درمان را بسنجید. در شرایط خوب، بهترین نتایج لیزر موی زائد، 70%-90% کاهش موهای ناحیه ی درمان شده است.

البته عوامل مختلفی می تواند این درصدها را تحت تأثیر قرار دهد؛ مثلاً میزان رشد مو، عامل مهمی است. همچنین، تنظیمات لیزر در طول درمان نیز روی میزان از بین رفتن موهای ناحیه ی تحت درمان مؤثر خواهد بود.

معمولاً هدف، تنظیم لیزر برای رسیدن به کاهش بیش از 90% است. یک متخصص زیبایی ماهر می تواند این کار را در 2 یا 3 جلسه انجام دهد. هرچه انرژی لیزر بیشتر باشد میزان ریزش مو نیز بیشتر خواهد بود.

مهم است بدانید که عواملی مانند بارداری، نوع هورمون های فرد، نوع وراثت و شرایط پزشکی فرد، وجود دارد که باعث رشد مجدد مو خواهد شد.

لوگوی مرکز لیزر مروارید

مرکز لیزر مروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *