لیزر موهای شکم در تهران

 

ضرورت لیزر موهای شکم

زیبایی و داشتن پوستی صاف و یک دست

مزایای لیزر موهای شکم

پوستی صاف، درخشان، نرم و بدون وجود منافذ باز پوستی

افزایش اعتماد به نفس

خلاص شدن از شر موهای شکم برای همیشه

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای شکم

بسته به عوامل زیر متفاوت است:

جنس موهای شما

رنگ پوست

رنگ موهای زائد

مراقبت های قبل از لیزر موهای شکم

قبل از لیزر موهای دست از موچین، وکس، بند، اپیلاسیون استفاده نشود.

اصلاح موهای زائد شکم را فقط با ژیلت و تیغ انجام دهید.

شکم را در معرض نور خورشید قرار ندهید.

از دو هفته قبل از لیزر موهای شکم از برنز شدن خودداری کنید.

مراقبت های بعد از لیزر موهای شکم

دوش آب داغ نگیرید

تا 48 ساعت، به اتاق خار، سونا، جکوزی و … نروید

ورزش نکنید

سن مناسب یا توصیه شده

14 به بالا

مدت زمان لیزر

20 دقیقه

احتمال موفقیت

در صورتی که یک مرکز لیزر درست را انتخاب کنید، احتمال موفقیت زیاد است.

ناحیه

مبلغ

کل دست و پا، بیکینی و زیر بغل، صورت هدیه

1.100.000 تومان

کل بدن شات نامحدود

1.300.000 تومان

لیزر ساق، ساعد، بیکینی، زیر بغل

899 هزار تومان

کل پا

599 هزار تومان

کل دست

599 هزار تومان

بیکینی

249 هزار تومان

زیر بغل

249 هزار تومان

ساعد

379 هزار تومان

صورت

249 هزار تومان

ساق

399 هزار تومان

پشت لب

99 هزار تومان

خط ناف

99 هزار تومان

دور سینه

99 هزار تومان

گودی کمر

249 هزار تومان

شکم

249 هزار تومان

باسن

249 هزار تومان

بازو

389 هزار تومان

ران

499 هزار تومان

پکیج کل پا، بیکینی، زیر بغل

949 هزار تومان

پکیج کل دست، کل پا

999 هزار تومان

ناحیه

مبلغ

فول بادی

2.490.000 تومان

آنکادر گونه، شقیقه و جلو و پشت

590 هزار تومان

ساعد

700 هزار تومان

بازو

800 هزار تومان

کل دست

999 هزار تومان

ساق پا

800 هزار تومان

ران

900 هزار تومان

کل پا

999 هزار تومان

سینه و شکم

1.200.000 تومان

زیر بغل

299 هزار تومان

کل پشت

1.200.000 تومان

فهرست مطالب

لیزر موهای شکم

چگونه موهای شکم را برای همیشه از بین ببریم؟

همه ما آرزو داریم که پوست سر پرمو اما بدنی صاف و بدون مو داشته باشیم. زیرا ممکن است رشد مو در مناطقی که به زیبایی مربوط می شود و شما را از پوشیدن لباس های انتخابی خود باز می دارد، ناخوشایند باشد. موهای شکم که هم در مردان و هم در زنان دیده می شود، قطعا چیزی نیست که فردی آرزوی داشتنش را داشته باشد. اگرچه ضخامت مو در مردان بیشتر از زنان است، اما هیچ کدام از آن ها در واقع داشتن آن ها را ترجیح نمی دهند. خواه فقط چند تار مو روی شکم باشد یا موهای شکم شما خیلی باشد، باید بدانید که چگونه موهای شکم را به طور موثر و بدون ایجاد ناراحتی از بین ببرید.

لیزر موهای شکم، راه حلی مطمئن و ایمنی است که بار و بارها ثابت کرده است که بهترین روش برای رفع موهای شکم چه در خانم ها و چه در آقایان است. سایر روش ها برای رفع موهای شکم، به صورت موقتی هستند و شما مجددا هفته بعد باید آن ها را برای رفع موهای شکم خود به کار گیرید.

ما در لیزر مروارید، همه تلاش خود را می کنیم تا بهترین خدمات را برای مراجعه کنندگان خود داشته باشیم.

چه چیزی باعث ایجاد موهای زائد روی شکم می شود؟

هیپرتریکوزیس، وضعیتی است که منجر به رشد بیش از حد مو می شود. به دلیل این عارضه، زنان در قسمت ‌های مختلف بدن، از جمله شکم، موهای زائد مردانه دارند. برای مردان، موهای زائد شکم طبیعی است. برخی داروها، شرایط پزشکی، تومورها، عدم تعادل هورمونی، استفاده از استروئیدهای آنابولیک و غیره وجود دارند که می توانند باعث هیپرتریکوزیس شوند.

به غیر از این وضعیت، برخی از دلایل دیگر موهای زائد شکم عبارتند از:

 • ژنتیک: اگر یکی از والدین شما موهای بدن پرپشتی داشته باشد، احتمال دارد که شما نیز موهای ضخیم داشته باشید.
 • افزایش سن: با شروع پیری، به ویژه زمانی که زنان به یائسگی می رسند، سطح استروژن کاهش می یابد و این تغییرات گاهی اوقات می تواند منجر به موهای زائد شکم در زنان شود.
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS): این یک بیماری بسیار شایع در زنان است که به دلیل عدم تعادل هورمونی رخ می دهد و منجر به رشد بیش از حد و ناخواسته موهای بدن می شود.

بهترین روش رفع موهای شکم

از آن جایی که موهای زائد شکم می توانند بر روی ظاهر شما تأثیر منفی بگذارند، بهتر است آن ها را برای همیشه از بین ببرید. چند راه دائمی وجود دارد که می تواند به رفع موهای زائد شکم کمک کند:

 • لیزر موهای شکم

این یکی از پیشرفته ترین و موثرترین روش ها برای از بین بردن دائمی موهای شکم است. پرتوهای کنترل شده لیزر از پوست عبور می کند و کروموفورها را در فولیکول های مو، هدف قرار می دهد. این کار، به جلوگیری از رشد بیشتر مو از آن فولیکول های هدف کمک می کند. لیزر، فقط موهایی را هدف قرار می دهد که در مرحله رشد یا آناژن هستند. بنابراین، برای رسیدن به نتایج مطلوب چند جلسه لیزر لازم است. این یک روش سریع، ایمن، طولانی مدت و مقرون به صرفه است که باید توسط متخصص پوست یا اپرانورهای مجرب انجام شود.

لیزر موهای شکم به چه صورت انجام می شود؟​

لیزر موهای شکم به چه صورت انجام می شود؟

یک پرتو متمرکز با طول موج خاص، بر روی فولیکول های مو که در زیر پوست قرار دارند متمرکز می شود. این پالس نور به کروموفورهای فولیکول ‌های مو حمله می‌کند و آن‌ ها را از بین می ‌برد که به نو به خود رشد مو در شکم را به طور کامل متوقف می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

نتایج قبل و بعد لیزر موهای شکم چیست؟

پس از اتمام تمام جلسات، مشاهده خواهید کرد که ناحیه شکم شما عاری از موهای زائد است. اگرچه این یک درمان دائمی برای رفع موهای زائد است، شما باید گهگاه جلسات شارژ سالانه یا دوساله را با متخصص پوست خود برنامه ریزی کنید.

آیا لیزر موهای شکم تنها مختص به خانم ‌ها است؟

زنان تنها کسانی نیستند که از لیزر موهای شکم سود می برند. ما به هزاران مشتری مرد کمک کرده ایم تا از شر موهای زائد در کلینیک ما خلاص شوند. لیزر موهای شکم، یک گزینه عالی برای آقایان است زیرا می‌ تواند موهای شکم را بدون ایجاد موهای زائد درونی یا سوزش ناشی از اصلاح یا درد اپیلاسیون درمان کند. این کار باعث می شود به راحتی از شر موها خلاص شوید. اگر نگران موهای زائد شکم هستید، لیزر موهای زائد می تواند برای شما مفید باشد.

لیزر موهای شکم برای کدام قسمت‌ ها انجام می ‌شود؟

لیزر موهای شکم از زیر گردن تا بالای خط شرمگاهی را شامل می شود. اگر شما کاندید خانم هستید، لیزر روی نوک سینه صورت نمی گیرد چرا که خطرناک هست.

بهترین کاندید لیزر موهای شکم​

بهترین کاندید لیزر موهای شکم

کاندیدای ایده آل برای اکثر درمان های لیزر موهای شکم، کاندیدهایی هستند که پوست بسیار روشن و موهای تیره دارند. برخی از دستگاه های لیزر، طیف وسیع تری از انواع پوست و رنگ مو را درمان می کند و برای بسیاری از افراد گزینه خوبی است.

عوامل مختلفی می تواند تعیین کند که آیا شما کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای شکم هستید یا خیر. در زیر، به دو مورد از مهمترین این عوامل اشاره می کنیم:

ناحیه درمان

نکته هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه آیا لیزر موهای شکم برای شما مناسب است یا خیر، این است که ناحیه درمان را در نظر بگیرید. به طور کلی می توان گفت لیزر موهای زائد برای نواحی بزرگ تر پوست مانند پاها، بازوها و پشت بدن و شکم بسیار عالی است. با این حال، موهای صورت مانند پشت لب و چانه یا ناحیه بیکینی نیز همگی نتایج خوبی از لیزر می بینند.

متخصص مراقبت از پوست شما می تواند تشخیص دهد که آیا این درمان برای شما مناسب است یا خیر. کاندیدهای ایده آل برای لیزر موهای شکم، رنگ پوست روشن تر و موهای تیره تری دارند، اما این بدان معنا نیست که اگر موهای روشن یا پوست تیره تری دارید، کاندید خوبی برای لیزر موهای شکم نباشید.

نوع مو و پوست

نوع موی ایده آل برای لیزر موهای شکم، تیره و ضخیم است. با این حال، با تغییرات تکنولوژی، لیزر موهای شکم می ‌تواند روی برخی از انواع موهای روشن‌ تر عمل کند. بهترین کاندیدها برای از بین بردن موهای زائد کسانی هستند که پوست روشن و موهای تیره دارند. تضاد بین پوست روشن و موهای تیره باعث می شود تا ملانین به راحتی مورد هدف قرار گیرد. موهای بور و ظریف را نمی توان هدف لیزر قرار داد و بنابراین با این روش نمی توان آن ها را از بین برد مگر اینکه از دستگاه لیزرهایی استفاده شود که در ویژگی های آن ذکر شده که برای موهای پرزی مناسب اند.

 اپیلاسیون برای موهای رنگ روشن انتخاب بهتری است. افرادی که رنگ پوست تیره ‌تری دارند، ممکن است به سختی از لیزر موهای زائد نتیجه بگیرند. این به این معنی نیست که گزینه لیزر برای این افراد وجود ندارد. فناوری لیزر موهای زائد جدیدتر می تواند موهایی با کنتراست کمتر نسبت به رنگ پوست را هدف قرار دهد.

فواید لیزر موهای شکم

در طول سال‌ ها، ما به انواع روش‌ های رفع موهای زائد شکم مانند اپیلاسیون و اصلاح روی آورده ‌ایم. در حالی که می توانید موهای زائد بدن خود را اپیلاسیون یا اصلاح کنید، گزینه بهتری وجود دارد: لیزر موهای زائد.

این روش چه چیزی را ارائه می دهد که آن را از سایر گزینه ها بهتر می کند؟ در اینجا 8 مزیت لیزر موهای شکم که باید در مورد آن ها بدانید آورده شده است.

لیزر موهای شکم بسیار دقیق است

لیزر موهای شکم، نه تنها توسط یک متخصص آموزش دیده برای شما انجام می شود، بلکه در واقع یک روش بسیار دقیق برای رفع موهای زائد شکم است. با هر استفاده از لیزر، فقط موهای زائد را از بین می برد و پوست شما را کاملاً سالم نگه می دارد و فقط موهایی را که دیگر روی شکم نمی‌خواهید هدف قرار می‌ دهد.

لیزر موهای شکم سریع است

حتی اگر در اپیلاسیون و اصلاح ماهر شده باشید، انجام هر دو به تنهایی زمان زیادی می برد. از آن جایی که لیزرها از نظر فناوری بسیار پیشرفته هستند، می توانند خیلی سریع موهای زائد روی شکم را از بین ببرد.

لیزر موهای شکم درد کمتر نسبت به سایر روش های اصلاح مو دارد

در حالی که اصلاح ضرری ندارد (مگر اینکه پوستتان را زخم کنید)، اپیلاسیون تقریباً مطمئناً با درجاتی درد همراه است. اگر به شدت از این کار متنفر هستید و دلتان نمی خواهد آسیبی ببینید، باید به شما بگوییم که لیزر موهای شکم اصلاً درد ندارد.

بیشترین چیزی که احساس می کنید کمی گرمی در حد یک ثانیه است و این فقط در جلسات اولیه شماست. بعد از چند بار جلسه لیزر، چیزی احساس نخواهید کرد. به علاوه، اپراتور لیزر، معمولاً از ژل خنک کننده استفاده می کند که می تواند احساس برای پوست شما داشته باشد.

عوارض جانبی کمتر در روش لیزر موهای شکم

با لیزر موهای شکم، به ندرت عارضه جانبی وجود دارد. درصد بسیار بسیار کمی از مردم ممکن است سوزش ناشی از آن را تجربه کنند، اما در غیر این صورت، فقط کمی قرمزی وجود دارد که به زودی ناپدید می شود. با استفاده از ژل آلوئه ورا می توانید آن را سریع تر از بین ببرید.

دیگر موهای زیر پوستی وجود ندارد

فناوری لیزری مورد استفاده به این معنی است که فولیکول های مو را هدف قرار می دهد. این جایی است که مو رشد می کند. هنگامی که اصلاح می کنید، موهای سطح پوست خود را بمی دارید و این می تواند باعث رشد موهای زائد شود. حتی با اپیلاسیون هم این خطر را دارید.

لیزر موهای شکم، تضمین می کند که تک تک موهای زائد در فولیکول برداشته می شوند، بنابراین به معنای واقعی کلمه شانس 0% برای موهای زیر پوستی وجود دارد. این یکی دیگر از عواملی است که به عدم خارش و تحریک پوست پس از برداشتن مو کمک می کند.

موهای شما نازک تر می شود

یکی از مشکلات اصلی موهای زائد بدن این واقعیت است که بسیار ضخیم و فراوان است. نکته جالب در مورد لیزر موهای شکم این است که هر بار که برای یک جلسه به مرکز لیزر می روید، موهای شما نازک تر و روشن تر می شوند.

در واقع، با درمان های کافی، ممکن است ریزش موی دائمی را در برخی مناطق تجربه کنید. توجه داشته باشید که این موضوع تضمین شده نیست، اما می تواند یک مزیت جانبی فوق العاده از این روش حذف مو باشد. این بدان معناست که دیگر نیازی به انجام لیزر درمانی در آن مناطق نخواهید داشت که می تواند در زمان و هزینه شما صرفه جویی کند.

در پول پس انداز خواهید کرد

اگرچه برای درمان های لیزر موهای زائد باید کمی بیشتر پول بپردازید، اما وقتی جلسات خود را تمام کردید، در دراز مدت در هزینه صرفه جویی می کنید.

وقتی اپیلاسیون و/یا اصلاح می کنید، باید تیغ، کرم موبر و موم بخرید. و از آنجایی که این روش های حذف موهای زائد می توانند روی پوست شما تأثیر بگذارند، علاوه بر آن باید محصولات مراقبت از پوست را نیز خریداری کنید.

در حالی که ممکن است از قبل لوسیون های مخصوص را در برنامه مراقبت از پوست خود داشته باشید، ممکن است مجبور شوید چیزهای اضافی را برای کمک به پوست تحریک شده و کاهش موهای زائد بخرید.

اکنون همه این ها را با لیزر موهای شکم مقایسه کنید. در حالی که دستورالعمل ‌های مراقبت‌ های بعدی خاصی وجود دارد که باید دنبال کنید، هیچ چیز اضافی دیگری وجود ندارد که واقعاً نیاز به خرید یا درخواست داشته باشید. اگر نیاز به بیرون رفتن در زیر نور آفتاب دارید، برای محافظت از پوست خود به کرم ضد آفتاب با SPF 30+ نیاز دارید. اما همین!

ایمن تر از روش های دیگر است

وقتی به لیزر فکر می کنید، استفاده از لیزر روی بدن شما ممکن است ترسناک به نظر برسد. اما واقعیت این است که فوق العاده ایمن است! در واقع، این روش نسبت به سایر انواع برداشتن مو ایمن تر است.

این فناوری در طول سال ‌ها به پیشرفت رسیده است و تکنسین‌ هایی که از آن استفاده می‌کنند نیز در استفاده از لیزر به درستی آموزش دیده و با تجربه هستند.  بنابراین، لیزر موهای زائد در واقع خطرات بسیار کمی دارد. ما در لیزر مروارید تمام تلاش خود را می کنیم تا بهترین نتیجه را برای شما رقم بزنیم.

عوارض لیزر موهای شکم

پس از لیزر موهای شکم، ممکن است چند عارضه جانبی متفاوت ظاهر شود. بیشتر عوارض جانبی جزئی و موقتی هستند. هر کسی که عوارض جانبی شدیدی را تجربه می کند باید با متخصص پوست خود مشورت کند.

عوارض لیزر موهای شکم​

قرمزی و تحریک پوست

لیزر موهای زائد به فولیکول های موهای هدف آسیب می رساند. بدن به این موضوع واکنش نشان می دهد و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در نواحی شکم تجربه می کنند. پوست ممکن است گزگز یا حساس شود و حتی ممکن است کمی متورم شود.

علائم معمولا کوتاه مدت هستند. ناحیه شکم ممکن است شبیه پوستی باشد که به تازگی اپیلاسیون کرده است. برخی از اپراتورهای لیزر، از یک بی حس کننده موضعی برای کاهش میزان واکنش پوست فرد به این فرآیند استفاده می کنند.

معمولاً ظرف چند ساعت پس از درمان، تحریک باید کاهش یابد. تورم و قرمزی پوست ممکن است با کمپرس یخ یا حمام خنک خوب شود.

پوسته شدن

برخی از افراد ممکن است پوسته پوسته شدن در ناحیه شکم را تجربه کنند. این عارضه معمولاً یک مشکل جزئی است اما ممکن است ناراحت کننده باشد.

پوسته پوسته شدن پوست گاهی اوقات می تواند منجر به دلمه یا زخم شود. با مراقبت از ناحیه تحت درمان پس از لیزر، مانند استفاده از مرطوب کننده، فرد ممکن است از بروز هرگونه مشکل در این درمان جلوگیری کند.

تغییرات در رنگ پوست

برخی از افراد ممکن است متوجه تغییرات رنگ جزئی در ناحیه شکم شوند. پوست  ممکن است پس از لیزر موهای زائد کمی تیره تر یا روشن تر شود.

افرادی که پوست روشن ‌تری دارند، احتمالاً تغییرات رنگدانه ‌ای تیره‌ تری را تجربه می‌کنند. افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند ممکن است بیشتر در معرض تغییرات رنگدانه های روشن تر باشند. این تغییرات به مرور زمان محو می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد.

آسیب چشم

لیزر موهای شکم، شامل استفاده از لیزرهای قدرتمند است. این بدان معنی است که خطر آسیب بالقوه جدی چشم وجود دارد، به خصوص زمانی که اپراتور روی صورت یک فرد کار می کند.

هم فرد تحت درمان و هم پزشک باید از تجهیزات محافظ چشم استفاده کنند تا در حین انجام عمل از آسیب جلوگیری شود.

خطر عفونت پوست

مانند سایر روش های رفع موهای زائد، آسیب رساندن به فولیکول های مو با لیزر می تواند خطر عفونت ایجاد کند.

ناحیه آسیب دیده باید درمان شود. افراد باید هر گونه علائم عفونت را به متخصص پوست گزارش دهند.

در نهایت، در صورت بروز عفونت، نباید کرم های آنتی بیوتیک بدون نسخه (OTC) را روی نواحی وسیعی از پوست استفاده کنند.

عوارض جانبی نادر لیزر موهای شکم

عوارض جانبی کمتر شایع پس از لیزر موهای شکم می تواند شامل موارد زیر باشد:

عوارض جانبی نادر لیزر موهای شکم​

سوختگی و تاول بعد از لیزر موهای شکم

مراجعه به یک کلینیک قابل اعتماد خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد. اگر لیزر موهای شکم به درستی انجام نشود، خطر سوختگی و تاول وجود دارد. با این حال، هنگامی که یک پزشک متخصص این فرآیند را انجام می دهد، سوختگی و تاول نادر است. لیزر موهای زائد از لیزرهای با حرارت بالا استفاده می کند.

یک اپراتور مجرب ممکن است درست قبل از استفاده از لیزر، یک ژل خنک کننده را روی پوست فرد اعمال کند. این کار به جلوگیری از سوزاندن پوست توسط لیزر کمک می کند. ما در لیزر مروارید، کلیه نکات مراقبتی و بهداشتی را برای راحتی شما عزیزان انجام می دهیم.

جای زخم بعد از لیزر موهای شکم

اسکارها معمولاً از عوارض لیزر موهای شکم نیستند. با این حال، اگر اپراتور مرتکب خطا شود، ممکن است زخم ایجاد شود. همچنین اگر افراد بعد از درمان به درستی از ناحیه تحت درمان مراقبت نکنند، ممکن است اسکار ایجاد شود.

آنها باید با پوست لیزر شده طوری رفتار کنند که انگار آفتاب سوخته است تا از آسیب بیشتر جلوگیری شود. این بدان معنی است که آن را مرطوب نگه دارید، از نور محافظت کنید و به طور منظم برای علائم عفونت چک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

طول درمان لیزر موهای شکم

هر فرد متفاوت است و بدن، از جمله مو، برای هر یک متفاوت واکنش نشان می دهد. بنابراین، هیچ پاسخ واحدی برای این سوال وجود ندارد زیرا تعداد جلسات مورد نیاز توسط پزشک شما ارزیابی می‌شود و به عوامل مختلفی مانند:

 • محل ناحیه درمان و رنگ پوست: نواحی کوچکتر و دسترسی آسان به زمان کمتری نیاز دارند، در حالی که مناطق بزرگتر مانند ران و شکم و غیره زمان بیشتری را برای درمان نیاز دارند. بهترین حالت درمان زمانی است که پوست روشن دارای موهای سیاه باشد.
 • ضخامت موهای شما: هر چه موها ضخیم تر باشند، زمان بیشتری برای از بین بردن آن ها نیاز خواهد بود.
 • رنگ مو: موهای سیاه تیره به راحتی از بین می روند و زمان کمتری می گیرند، زیرا رنگدانه رنگی ملانین لیزر را جذب می کند.
 • نوع لیزر درمانی: درمان های مختلف لیزر موهای زائد زمان های متفاوتی برای تکمیل شدن دارند. به عنوان مثال، روش حذف موهای زائد IPL نوعی لیزر درمانی است که نوری با طول موج های متعدد ساطع می کند و بنابراین روش سریع تری برای از بین بردن موهای زائد است.
 • هر گونه تغییر هورمونی با افزایش سن: تغییرات هورمونی بر رشد مو تأثیر می گذارد. بنابراین، آن ها بر تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد تأثیر می‌گذارند.

 

معمولاً حدود 6 تا 12 جلسه طول می کشد تا یک لیزر موهای زائد موفق از بین برود تا به طور کامل از شر موهای زائد خلاص شوید. متخصص پوست شما می ‌تواند تعداد مناسبی از جلساتی که ممکن است برای درمان نیاز داشته باشید به شما ارائه دهد.

زمان انتظار بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟

زمان انتظار بین جلسات لیزر معمولاً 4 تا 6 هفته است و هنگام برنامه ریزی جلسات بعدی، رعایت دقیق دستورالعمل های پزشک ضروری است. زیرا این جلسات به گونه ای طراحی شده اند که در هر جلسه آسیب به فولیکول های مو افزایش می یابد. بنابراین برهم زدن این بازه زمانی با انجام جلسات درمانی خیلی زود یا خیلی دیر ممکن است رسیدن به هدف شما را دشوارتر کند.

هزینه لیزر موهای شکم​

هزینه لیزر موهای شکم

هزینه لیزر موهای زائد در مناطق مختلف متفاوت است و به عواملی مانند موارد زیر بستگی دارد:

 • مدارک دکتر: پزشکان واجد شرایط و باتجربه ‌تر کمی بیشتر هزینه می‌کنند و نتایج باکیفیتی ارائه می‌کنند.
 • وسعت منطقه درمان: هر چه ناحیه مورد درمان بزرگتر باشد، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.
 • تعداد جلسات مورد نیاز: هر جلسه هزینه خود را دارد، بنابراین هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، هزینه بیشتری نیز خواهد داشت.
 • مکان کلینیک: هزینه بسته به محل کلینیک متفاوت است.
 • تکنولوژی مورد استفاده: کلینیک هایی که از تکنولوژی روز و جدیدترین تجهیزات استفاده می کنند، شات بیشتری دارند اما نتایج بهتر و سریعتر و کمترین ناراحتی و عوارض جانبی دارند.
 • سایر هزینه های اضافی: هزینه های دارو و غیره به کل هزینه لیزر موهای زائد اضافه می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به این سایت مراجعه فرمایید.

دستگاه مناسب لیزر موهای شکم

 

نام دستگاه

توضیحات

دستگاه لیزر الکساندرایت

گفته شده که این دستگاه، جزء یکی از بهترین دستگاه های موجود برای لیزر موهای شکم و لیزر کل بدن است که قابلیت تنظیم برای رفع موهای زائد را دارد. همچنین کولینگ بسیار قوی دارد که از سوختگی پوست جلوگیری می کند.

دستگاه لیزر ICE Platina Plus و ICE Platinum

این دو دستگاه لیزر نیز برای لیزر موهای شکم بدن بسیار عالی و کاربردی هستند و سه طول موج دارند. از آن جایی که فرکانس این دو دستگاه قابل تنظیم است، می تواند برای هر نوع پوست و رنگ پوستی مناسب باشد.

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود، عمق نفوذ زیادی در پوست دارد و یکی از بهترین دستگاه ها برای لیزر موهای شکم و کل بدن است. با توجه به ویژگی ها و ساختاری که این دستگاه لیزر دارد، گفته می شود که با پوست ایرانی ها سازگاری زیادی دارد. این دستگاه برای کاندیدهایی که پوست تیره دارند نیز جوابدهی دارد.

دستگاه IPL

در توضیحات این دستگاه آورده شده است که برای هم موهای روشن و هم موهای تیره عالی است. همچنین برای لیزر موهای شکم بدن یک گزینه فوق العاده است چرا که یکی از کم خطرترین دستگاه لیزرهاست و هیچ سوختگی را تجربه نمی کنید.

لیزر Nd:YAG

اگر دوست دارید لیزر موهای شکم را انجام دهید اما به دلیل تیره بودن پوست خود، نگران این موضوع هستید، لیزر Nd:YAG، بهترین گزینه برای شماست. این دستگاه روی ملانین ها تاثیری ندارد و فقط فولیکول های مو را مورد هدف قرار می دهد.

نتایج لیزر موهای شکم

فرآیند لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای زائد بسیار کارآمد است. با این حال، نمی توان گفت که دائمی است زیرا ممکن است برخی از موها پس از ماه ها یا سال ها پس از اتمام درمان ظاهر شوند. با این اوصاف، می‌توانید با انجام جلسات شارژ در صورت نیاز و توصیه‌ی متخصص پوست، لیزر موهای زائد را دائمی کنید.

پس از جلسه اول لیزر موهای شکم چه تغییراتی مشاهده خواهید کرد؟

پس از پایان جلسه لیزر، فرد می تواند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد. آن ها احساس گرما یا سوزن سوزن شدن خواهند کرد و باید به طور مرتب از کرم تسکین دهنده استفاده کنند. این کرم به از بین بردن سوزش و قرمزی “اثر آفتاب سوختگی” کمک می کند، که بیش از 12 ساعت دوام خواهد داشت.

پس از اتمام جلسه اول لیزر شکم، پوست فرد شفاف و صاف می شود. موها بین 3 یا 4 هفته پس از جلسه دوباره شروع به رشد می کنند و در حال حاضر نازک تر و روشن تر به نظر می رسند. این زمانی است که جلسه بعدی باید برنامه ریزی شود. هر چه تعداد جلسات بیشتر باشد، رشد مجدد بیشتر طول می‌کشد و موها نازک ‌تر و نازک ‌تر می ‌شوند. سپس مدت زمان بیشتری بین جلسات باقی خواهد ماند. تقریباً 95 درصد از موها به طور کامل از بین می روند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بعد از جلسه در نظر بگیرید:

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید

اقدامات قبل از لیزر شکم​

اقدامات قبل از لیزر شکم

اقدامات احتیاطی قبل از شروع لیزر موهای شکم:

اولین مشاوره

مرحله اساسی که در طی آن اپراتور ابتدا تعیین می کند که آیا فرد آینده کاندید لیزر موهای زائد است یا خیر. این رنگ مو است که این موضوع را تعیین می کند و سپس اپراتور دستگاه را با توجه به فتوتیپ فرد انتخاب می کند. آن ها همچنین باید مطمئن شوند که پوست برنزه نشده است: لیزر موهای زائد در صورت برنزه شدن پوست، پوست را می سوزاند زیرا غلظت ملانین بالایی دارد. در نهایت مناطق مد نظر را برای رفع موهای زائد انتخاب کرده و هزینه آن ها را به شما می گوید.

تراشیدن ناحیه برای رفع موهای زائد

شب قبل از اولین جلسه، فرد باید ناحیه مورد نظر را اصلاح کند. اگر ناحیه مورد نظر تراشیده نشود، پوست شما در هنگام لیزر می سوزد.

موها را نچینید

از همه مهمتر، فرد نباید قبل از جلسه موها را با موم یا موچین کنده کند. در واقع برای از بین بردن موها، لیزر باید ریشه مو را بسوزاند. اگر موها با موم از ناحیه برداشته شدند، قبل از شروع درمان، باید صبر کنید تا همه موها دوباره رشد کنند.

برنزه نکنید

برنزه کردن (آفتاب یا اشعه ماوراء بنفش) یکی از مهم ترین موارد منع مصرف لیزر برای حذف موهای زائد است، زیرا پوست در تماس با پرتو لیزر ممکن است بسوزد و رنگدانه شود.

از دئودورانت استفاده نکنید

این احتیاط مربوط به ناحیه زیر بغل است که موها از آنجا برداشته می شوند. دئودورانت در واقع می تواند پوست را در تماس با لیزر تحریک کند.

از هر گونه درمان دارویی حساس به نور اجتناب کنید: به عنوان مثال. کورتیزون، روآکوتان و … این نوع داروها در صورت استفاده از لیزر می توانند واکنش های پوستی شدیدی ایجاد کنند.

درد لیزر شکم

لیزر باعث ناراحتی می شود، اما معمولاً نسبت به سایر اشکال حذف موهای زائد، به ویژه اپیلاسیون، ناراحتی بسیار کمتری ایجاد می کند. بسیاری از افراد لیزر موهای شکم را شبیه به احساس گرمای خیلی آنی و سریع توصیف می کنند.

همه مردم درد را یکسان تجربه نمی کنند، چند عاملی که می تواند بر تحمل درد شخصی شما تأثیر بگذارد عبارتند از:

 • خوابیدن کافی
 • نوشیدن آب کافی

از آنجایی که کمبود خواب و کم آبی می تواند حساسیت به درد را افزایش دهد، سعی کنید قبل از جلسه لیزر موهای شکم، هیدراته بمانید و شب به خوبی بخوابید. برای کاهش بیشتر ناراحتی، اپراتور قبل از جلسه شما کرم بی حس کننده موضعی را روی پوست شما می مالد. بسته به تحمل درد شخصی شما و ناحیه ای که در حال درمان هستید، ممکن است نیازی به کرم نداشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

انواع روش‌ های رفع موهای زائد شکم

روش های حذف موقت موهای زائد برای موهای شکم نه تنها دردناک هستند، بلکه زمان بر هستند. آن ها همچنین ممکن است باعث واکنش های پوستی شوند که می تواند منجر به عفونت نیز شود. برخی از روش های موقت برای رفع موهای زائد شکم عبارتند از:

 • اصلاح: این سریع ترین راه برای داشتن شکمی بدون مو است. با استفاده از تیغ می توانید قسمت قابل مشاهده مو را که روی سطح پوست قرار دارد اصلاح کنید. این روش، موهای زائد را برای همیشه از بین نمی برد (بر خلاف لیزر موهای زائد که موهای زائد را نیز از بین می برد) همچنین ممکن است باعث سوختگی، کبودی، بریدگی و جراحت روی پوست شود.
 • اپیلاسیون: موهای رشد کرده را از بین نمی برد و به دلیل کنده شدن هر مو بسیار دردناک است. اپیلاسیون نیز زمان بر است و باید هر چند هفته یکبار انجام شود.
 • موچین: برای کندن هر تار مو به صورت جداگانه از موچین استفاده می شود. این کار را فقط زمانی می توان انجام داد که رشد مو کمتر باشد و موهای نازک وجود داشته باشد زیرا می تواند بسیار دردناک باشد و باعث کبودی شود. از آنجایی که مو از ریشه جدا نمی شود، فقط برای چند هفته برای شما جواب می دهد.
 • کرم های موبر: کرم های موبر به راحتی در دسترس هستند و می توان از آن ها برای از بین بردن موقت موهای شکم استفاده کرد. فقط دستورالعمل های داده شده روی بسته بندی را دنبال کنید و همچنین مطمئن شوید که ابتدا یک تست روی پوست انجام دهید تا مطمئن شوید که پوست شما هیچ واکنش آلرژیکی به آن ندارد. مواد شیمیایی موجود در این کرم ها می تواند به پوست شما آسیب برساند.
کدام روش برای از بین بردن موهای زائد شکم بهتر است؟​

کدام روش برای از بین بردن موهای زائد شکم بهتر است؟

همیشه بهتر است یک راه حل دائمی را انتخاب کنید تا یک راه حل موقت. همانطور که تمام روش‌ های موقتی که در بالا ذکر شد، حدود 3 تا 4 هفته به شما جواب می دهند و پس از آن باید دوباره با موهای زائد شکم مقابله کنید. همچنین دردناک هستند و می توانند منجر به واکنش های نامطلوب و عفونت شوند.

اما هنگامی که با لیزر موهای شکم، از شر موهای شکم خلاص شوید، لازم نیست نگران باشید و می توانید با اطمینان در هر کجا و هر زمان که بخواهید، شکم خود را به رخ بکشید. از آنجایی که لیزر موهای زائد سریع، بدون درد، ایمن و مقرون به صرفه است. این یک روش بسیار محبوب در تمام کلینیک های پوست است.

موهای شکم می تواند ظاهر شما را تحت تاثیر قرار دهد و شما را از پوشیدن لباس های انتخابی خود باز دارد. همچنین ممکن است به کلی به اعتماد به نفس شما آسیب برساند.

آیا انتخاب پکیج ‌های پیشنهادی کلینیک در کاهش هزینه ‌های لیزر شکم موثر است؟

 وقتی صحبت از لیزر کل بدن می شود منظور ما کل نواحی بدن است که شامل نواحی زیر است:

با این حال برخی از افراد نمی خواهند موهای زائد همه نواحی را رفع کنند به همین دلیل بسیاری از کلینیک هایی که لیزر موهای زائد را انجام می دهند، برخی از پکیج ها را برای مشتریان در نظر می گیرند که ارزان تر از زمانی است که مشتری آن را به صورت ناحیه های جدا انتخاب کند.

مثلا در بسیاری از کلینیک ها، پکیج کاربردی شامل بیکینی، زیر بغل، پاها (ران و ساق)، دست ها (ساعد و بازو) است.

از طرفی پیکیج هایی که برای آقایان در نظر گرفته می شود نیز شامل نواحی گونه و ریش، گردن و کمر است. این پیکیج ها ممکن است در کلینیک های مختلف متفاوت باشد و برخی نواحی به آن ها اضافه شود یا کم شود ولی در هر صورت انتخاب پکیج های لیزر در همه کلینیک ها ارزان تر از انتخاب جداگانه نواحی ها برای لیزر است.

چه داروهایی را باید قبل از لیزر مصرف نکرد؟

برخی از داروهایی که قبل از لیزر نباید مصرف کرد در زیر آورده شده است.

لیزر موهای شکم در دوران بارداری

لیزر موهای زائد رنگدانه های تیره مو را هدف قرار می دهد و باعث آسیب حرارتی و/یا مکانیکی به فولیکول مو می شود. هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ایمنی لیزر موهای زائد را در دوران بارداری ارزیابی کند. بسیاری از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند از لیزر موهای زائد در دوران بارداری خودداری کنید زیرا اطلاعات کافی در مورد تأثیر آن بر جنین وجود ندارد.

اگر تصمیم به انجام الکترولیز دارید، در سه ماهه آخر باید از انجام آن روی سینه ها اجتناب کنید، به خصوص اگر قصد شیردهی دارید. در هفته های پایانی بارداری، باید از انجام آن روی شکم دوری کنید زیرا بسیار حساس است و در این مرحله از بارداری برای شما بسیار ناراحت کننده خواهد بود.

الکترولیز

هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ایمنی الکترولیز را در دوران بارداری ارزیابی کند. بسیاری از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی توصیه می کنند از الکترولیز در دوران بارداری خودداری کنید زیرا اطلاعات کافی در مورد تأثیر آن بر جنین وجود ندارد.

اپیلاسیون

ممکن است متوجه شوید که واکنش پوست شما به اپیلاسیون در دوران بارداری متفاوت است. پوست شما ممکن است حساس تر باشد. استفاده از لوسیون ضد عفونی کننده قبل و بعد از اپیلاسیون ممکن است سوزش را کاهش دهد. همچنین ممکن است از عفونت جلوگیری کند، تحریک را کاهش دهد و قرمزی را که اپیلاسیون ممکن است ایجاد کند کاهش دهد.

همیشه بهتر است قبل از اپیلاسیون با پزشک خود مشورت کنید. ممکن است دلیل خاصی وجود داشته باشد که اپیلاسیون در دوران بارداری برای شما توصیه نمی شود. برخی از زنان باردار اپیلاسیون را آسان ‌تر و موثرتر از کرم ‌ها یا موبرها می‌دانند.

کرم ها و موبرها

نگرانی اصلی مواد موبر در دوران بارداری، مواد فعال پودر سولفید باریم و تیوگلیکولات کلسیم است. هیچ مدرکی مبنی بر مضر بودن آن ها در دوران بارداری وجود ندارد، اما هیچ مطالعه ای وجود ندارد که ثابت کند آن ها بی خطر هستند.

مانند هر لوازم آرایشی، باید تکه ای از پوست را امتحان کنید تا ببینید چه واکنشی نشان می دهید. مواد شیمیایی پس از قرار گرفتن در معرض اکسیژن، بوی مشخصی از خود به جا می‌گذارند که ممکن است برای شما بسیار ناخوشایند باشد و در موارد نادری باعث واکنش آلرژیک می‌شود.

اصلاح​ موهای شکم

اصلاح

اگرچه ساده ترین گزینه در دوران بارداری نیست، تراشیدن همیشه ارزان ترین و راحت ترین گزینه است. روزانه از یک مرطوب کننده خوب استفاده کنید تا هنگام اصلاح پوستتان نرم و لطیف شود.

مرطوب‌کننده ‌های حاوی ویتامین E به برخی از خانم‌ ها کمک کرده ‌اند که کمتر اذیت شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

بهترین کلینیک برای لیزر موهای شکم

بهترین کلینیک برای لیزر موهای شکم، کلینیکی است که اولا در جلسه مشاوره با شما صادقانه صحبت کند و اگر شما کاندید مناسبی برای انجام لیزر نیستید این موضوع را با شما در میان بگذارد. همچنین موارد زیر برای انتخاب بهترین کلینیک برای لیزر موهای شکم اهمیت دارد:

سوالات متداول درباره لیزر موهای شکم

لیزر موهای زائد برای همه رنگ پوست و مویی جوابدهی دارد اما در کل، افرادی که موهای روشن تری دارند، نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند، دیرتر جواب می گیرند. در جلسه مشاوره خواسته های خود را با پرسنل مطرح کنید تا آن ها به طور کامل شما در خصوص دستگاهی که برای لیزر استفاده می کنند راهنمایی کنند و اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند

هنگامی که اپراتور روی پوست شما شات می زند، ممکن است یه گرمای خیلی سریع و آنی را حس کنید که خیلی زود رفع می شود چرا که شات ها پشت سر هم صورت می گیرد و اپراتور سریع به قسمت دیگر بدن می رود.

بسته به دستگاهی که برای شما استفاده می شود، نوع پوست شما و دیگر عوامل، ممکن است نتایج مختلفی را بگیرید.

تصور یک ماشین جادویی که موهای زائد را از بین می برد و نیاز به اصلاح و اپیلاسیون را برای همیشه از بین می برد، ممکن است خیلی خوب به نظر برسد، اما اینطور نیست! لیزر موهای زائد 100٪ موهای بدن را به طور دائم از بین نمی برد اما اکثر مراجعه کنندگان مت، کاهش طولانی مدت موهای زائد را بین 80 تا 90٪ تجربه می کنند.

پس از هر بار درمان، موها ریزتر، روشن ‌تر و کمتر دیده می‌ شوند، تا زمانی که اصلاً متوجه وجود آن‌ ها نشوید!

لیزر موهای شکم، با هدف قرار دادن رنگدانه های مو با پرتوهای متمرکز نور لیزر کار می کند.

مو نور شدید لیزر را جذب می کند و به شدت داغ می شود. مو این گرما را به فولیکول مو هدایت می کند. گرمای شدید به سلول ‌های فولیکول آسیب می ‌رساند و از توانایی آن‌ ها در تولید مو جلوگیری می‌کند.

لیزر موهای شکم فواید زیادی دارد، علاوه بر این که نیاز به اپیلاسیون منظم، اصلاح و سایر روش های رفع موهای زائد را از بین می برد. برخی از این مزایا عبارتند از:

 • نتایج بلند مدت
 • صرفه جویی در هزینه اصلاح و اپیلاسیون در دراز مدت
 • نداشتن موهای زائد
 • درمان سریع
 • عدم انتظار برای رشد مو در بین جلسات
 • درد کمتر از اپیلاسیون

با لیزر موهای زائد تنها پس از یک جلسه متوجه نتایج کامل نخواهید شد. در واقع چندین جلسه برای اطمینان از نتایج مطلوب مورد نیاز خواهد بود.

حداقل 6 جلسه هر 4 تا 8 هفته به طور معمول توصیه می شود.

همچنین ممکن است پس از دور کامل لیزر درمانی به جلسات شارژ گاه به گاه نیاز داشته باشید تا اطمینان حاصل شود که فولیکول های مو بازسازی نمی شوند.

به دلیل چرخه رشد طبیعی مو، چندین درمان مورد نیاز است: در مرحله اول چرخه، مو به طور فعال در حال رشد است. در مرحله دوم، مو هنوز وجود دارد، اما به طور فعال رشد نمی کند. در نهایت موها می ریزند و کل روند دوباره شروع می شود. هر مو در مرحله متفاوتی از چرخه رشد است. فقط موهایی که در مرحله رشد فعال هستند می توانند به طور موثر توسط لیزر مورد هدف قرار گیرند.

بلافاصله پس از درمان، ممکن است به نظر برسد که هنوز مو در ناحیه وجود دارد. این فقط باقیمانده موهایی است که قبل از درمان در ساقه مو بوده است. در عرض چند روز به طور طبیعی می ریزد و تا چند روز بدون مو خواهید ماند. وقتی موها دوباره رشد کردند، متوجه خواهید شد که نسبت به قبل نازک ‌تر و روشن ‌تر شده‌ اند.

پس از هر درمان، موهای شما به تدریج ظریف تر و روشن تر می شوند. بعد از یک سری درمان، موهای شما در نهایت آنقدر ظریف و روشن می شوند که به سختی متوجه آن می شوید!

از آن جایی که رشد مو در مراحل مختلف اتفاق می افتد و می تواند تحت تاثیر هورمون ها یا داروها باشد، نتایج حاصل از لیزر موهای زائد همیشه دائمی نیست و ممکن سالی یک بار یا 6 ماه یک بار، به جلسات شارژ نیاز داشته باشید.

میزان دردی که از لیزر موهای زائد تجربه می کنید، به میزان تحمل درد شخصی شما و ناحیه ای که تحت درمان است بستگی دارد.

اکثر افراد می گویند که درمان لیزر موهای زائد درد کمتری نسبت به اپیلاسیون دارد. برخی افراد می گویند هر پالس لیزر مانند یک نوار لاستیکی کوچک است که به پوست برخورد می کند. برخی دیگر گزارش می دهند که فقط یک احساس سوزش خفیف را تجربه می کنند.

مناطقی که به لیزر موهای زائد حساس هستند عبارتند از: خط بیکینی، پشت شکم و زیر بغل.

از نظر تئوری، شما می توانید لیزر موهای زائد را در هر ناحیه ای از بدن به جز نزدیک چشم انجام دهید. با این حال، رایج ترین مناطق درمانی عبارتند از:

 • خط مایو
 • چانه
 • پشت لب
 • زیر بغل
 • پاها
 • شکم

لیزر موهای زائد برای همه مناسب نیست اگر یکی از شرایط زیر را دارید:

 • باردار هستید
 • بچه شیر می دهید
 • برخی داروهای خاصی را مصرف می کنید که با انجام لیزر تداخل دارد
 • آنتی بیوتیک مصرف می کنید
 • سن زیر 14 سال
 • صرع دارید

همچنین به خاطر داشته باشید که لیزر موهای زائد ممکن است برای افرادی که موهای بسیار روشن (بلوند، قرمز یا خاکستری) و پوست روشن دارند و افرادی که رنگ پوست تیره تر دارند، موثر نباشد.

به طور کلی، لیزر موهای زائد در افرادی با پوست روشن ‌تر و موهای تیره ‌تر مؤثر بوده است.

دلیل این امر این است که لیزر موهای زائد به این بستگی دارد که موهای تیره ‌تر نور را جذب کنند و پوست روشن‌ تر آن را منعکس کند. این بدان معناست که پوست تیره ‌تر در معرض جذب انرژی بیش از حد نور است و شما را مستعد سوختگی می‌کند.

به طور مشابه، با موهای روشن تر، انرژی کافی برای از بین بردن فولیکول های مو جذب نمی شود.

بله! در واقع، لیزر موهای زائد در افرادی که رنگ پوست روشن ‌تر و موهای تیره ‌تری دارند، مؤثرتر است.

لیزر موهای زائد در افرادی که پوست روشن ‌تر و موهای تیره‌ تری دارند، مؤثرتر است. برای پوست های تیره تر، این خطر وجود دارد که پوست بیش از حد انرژی نور لیزر را جذب کند و ممکن است باعث سوختگی شود. به همین دلیل لیزر موهای زائد برای پوست های خیلی تیره توصیه نمی شود. متخصص زیبایی شما می تواند به شما بگوید که آیا شما کاندیدای خوبی برای این روش هستید یا خیر.

بله، لیزر موهای زائد به طور کلی برای صورت بی خطر است. اما در نواحی نزدیک چشم باید از مصرف آن اجتناب کرد.

همچنین اگر جوش های آکنه فعال یا زخم های سرد روی صورت دارید، باید از مصرف آن اجتناب کنید.

کاملا! در واقع ناحیه بیکینی یکی از محبوب ترین مناطق برای لیزر موهای زائد است.

قبل از انجام لیزر موهای زائد، باید ناحیه ای را که می خواهید لیزر کنید، اصلاح کنید.

ساقه مو برای هدایت انرژی گرمایی از لیزر به فولیکول مو استفاده می شود، جایی که سلول های ایجاد کننده مو را از بین می برد. هر چه مسافتی که گرما باید طی کند کمتر باشد، درمان موثرتر است.

به علاوه، این کار کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که موهای بالای سطح پوست گرم نمی شوند و پوست را نمی سوزانند.

بله کاملا! لیزر موهای زائد به همان اندازه که برای خانم ها موثر است برای آقایان نیز موثر است.

با این حال، از آنجایی که میزان رشد مو در این نواحی بسیار قابل توجه است، ممکن است برای از بین بردن کامل موها به درمان های بیشتری نیاز داشته باشید.

لیزر موهای زائد اولین بار در سال 1997 توسط FDA تایید شد و در بیش از 20 سال گذشته به میلیون ها انسان کمک کرده است موهای زائد را از بین ببرند.

در حالی که لیزر موهای زائد و الکترولیز هر دو در از بین بردن موهای زائد موثر هستند، لیزر موهای زائد برای نواحی بزرگتر مانند پاها، قفسه سینه و پشت کمر کارآمدتر است، زیرا چندین منطقه پر مو را در یک زمان هدف قرار می دهد.

با این حال، الکترولیز فقط یک مو را در یک زمان درمان می کند و آن را برای مناطق کوچکتر مناسب تر می کند.

بلافاصله پس از درمان، ممکن است علائمی مانند موارد زیر را حس کنید:

 • سرخی
 • تورم
 • خارش
 • مور مور

اگر درمان توسط یک متخصص آموزش دیده و تایید شده انجام شود، لیزر موهای زائد به ندرت خطر جدی برای فرد ایجاد می کند یا منجر به عوارض جانبی شدیدتر می شود.

با این حال، در موارد نادر، عوارض جانبی شدیدتر لیزر موهای زائد می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • رشد بیش از حد مو در ناحیه درمان
 • تغییر در رنگ و بافت پوست
 • جای زخم
 • تاول زدن

لیزر موهای زائد در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

به منظور حصول اطمینان از نتایج بهینه از لیزر موهای زائد خود، حتما این دستورالعمل های مراقبتی قبل از درمان را دنبال کنید:

 • ناحیه ای را که در آن لیزر موهای زائد انجام می دهید را در روز جلسه اصلاح کنید
 • دو هفته قبل از درمان از برنزه کردن یا سپری کردن زمان زیادی در آفتاب خودداری کنید
 • 7 روز قبل از درمان از محصولات برنزه کننده بدون آفتاب خودداری کنید
 • در صورت انجام لیزر موهای زائد رو صورت، در روز جلسه از آرایش کردن خودداری کنید
 • اپیلاسیون، موچین و اپیلاسیون را 3 هفته قبل از درمان متوقف کنید
 • در صورت انجام لیزر موهای زائد زیر بغل از استفاده از دئودورانت یا ضد تعریق خودداری کنید
 • از هر گونه فعالیت بدنی که باعث افزایش دمای بدن یا فشار خون می شود در 2 ساعت قبل و بعد از درمان خودداری کنید

لیزر را می توان در هر ناحیه ای از بدن به جز پلک ها انجام داد. محبوب ترین مناطق درمانی پاها، پشت، بازوها، سینه، پشت لب، زیر بغل و ناحیه بیکینی هستند.

شما همچنین می توانید لیزر موهای زائد را بر روی گوش ها، بینی، پیشانی، بالای ابروها و سایر قسمت های صورت خود انجام دهید.

هر کسی بدون در نظر گرفتن رنگ پوست یا نوع مو می تواند لیزر موهای زائد را انجام دهد. با این حال، افرادی که پوست روشن و موهای تیره دارند، نسبت به افرادی که موهای روشن یا رنگ پوست تیره دارند، نتایج سریعتر و بهتری می بینند. هر مرد یا زنی می‌ تواند این درمان ‌ها را انجام دهد، اگرچه زنان باردار باید برای شروع جلسات خود تا پس از زایمان صبر کنند.

با در نظر گرفتن انتظارات واقع بینانه، لیزر موهای زائد می تواند راهی فوق العاده موثر و تغییر دهنده زندگی باشد تا اطمینان حاصل شود که پوست شما برای سال های آینده صاف و بدون مو باقی می ماند.

بنابراین، اگر به دنبال لیزر موهای زائد هستید، حتما ابتدا یک مشاوره رزرو کنید تا مطمئن شوید که کاندیدای مناسب هستید و می‌توانید به نتایج مطلوب برسید.

مانند بسیاری از موارد، شما باید به احساس لیزر موهای زائد عادت کنید و هر چه جلسات بیشتری داشته باشید بهتر آن را تحمل کنید. اگر درد غیر قابل تحمل ‌تر است، پزشک می ‌تواند کرم بی‌حس‌کننده را روی ناحیه تحت درمان بمالد.

 شما باید تا 30 دقیقه صبر کنید تا پوست بی حس شود. اگر پریود هستید، پریود می تواند پوست شما را نسبت به لیزر حساس تر کند، بنابراین ممکن است در این مدت بیشتر آسیب ببیند.

از آنجایی که لیزر انرژی گرمایی زیادی را به پوست منتقل می کند، باید از هر چیزی که پوست را بیشتر گرم می کند مانند سونا و ورزش حداقل تا 48 ساعت بعد از جلسه لیزر خودداری کنید. این کار به پوست شما اجازه می دهد تا روند بهبود را بدون وقفه ادامه دهد.

پاسخ بله است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده در سال 1997 آن را به عنوان روشی ایمن برای رفع موهای زائد تأیید کرد. با این حال، لیزر موهای زائد تنها زمانی ایمن است که یک تکنسین با مهارت این روش را انجام دهد.

لیزر موهای زائد شامل استفاده از پالس های لیزر است. این پالس ها، نوری را به پوست ساطع می کنند که ریشه و فولیکول مو را از بین می برد. وقتی ریشه و فولیکول از بین می روند، مو دیگر نمی تواند رشد کند.

برای اینکه این فرآیند کار کند، موها باید در مرحله رشد فعال هدف قرار گیرند. با این حال، موهای فردی معمولا با سرعت های متفاوتی رشد می کنند. بنابراین، چندین جلسه درمانی طول می کشد تا هر مو در مرحله رشد را جذب کند و نتایج مطلوب را به دست آورد.

آدرس لیزر مروارید

تهران - سعادت آباد - میدان کاج - خیابان سرو غربی - نبش خیابان مروارید - مجتمع مروارید سعادت - واحد ۳
لوگوی مرکز لیزر مروارید

لیزرمروارید

مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ. مرکز لیزر مروارید، بزرگ ترین متخصص لیزر موهای زائد، با مجهزترین تجهیزات روز دنیا و بهترین امکانات آسایشی و رفاهی در تهران بزرگ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *